خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

The Matrix ( ماتریکس)

The Matrix ( ماتریکس)

مقدمه : سال 1999 ، شرکت برادران وارنر ، فیلمی به کارگردانی تهیه کنندگی برادران واچفسکی را به روی پرده برد . فیلمی با موضوعی نامتعارف و صد البته عواملی فوق العاده از جمله جلوه های ویژه که در سال 2000 نامزد و برنده چهار اسکار بهترین ادیت فیلم ، بهترین جلوه های ویژه ، بهترین ادیت صدا و صد البته بهترین موسیقی متن شد . در آن زمان ماتریکس در ذهنیت جهانی حفره ای ایجاد کرد به نام بی اعتمادی ، حفره ای که کاملا با اعتماد می توان گفت هدف اصلی فیلم بود.

فيلم با رويكردي نمادين به اساطير كهن قوم يهود، قصه ظهور منجي و سفر به آرمانشهر يهود (ZAYAN يا ZION) را به تصوير مي‌كشد. ناگفته نماند كه «زايان» يا همان «صهيون» نام كوهي مقدس در بيرون از شهر اورشليم است كه صهيونيست‌ها نام آن كوه را بر آيين خويش نهاده‌اند.

در فيلم «ماتريكس» دنيا اسير تاريكي است و تنها چند انسان آزادي‌خواه در يك زيردريايي اسرارآميز كه به كشتي نوح عليه السلام نسب مي‌برد، با اين دنياي تاريكي در ستیزند. مقصد زيردريايي همان آرمانشهر «زايان» است كه فقط ناخدا و رهبر گروه «كاپيتان مورفي» نشان دقيق آن را مي‌داند. مورفي خود نيز از نيروهاي فرمانروايان شهر زايان است. ولي مورفي بدون امداد يك منجي نمي‌تواند بر امپراطوري ماتريكس غلبه كند و اين بار منجي يا پيامبر جديد را از بين متخصصين كامپيوتر برمي‌گزيند!

تحلیلی بر شخصیت ها
      «نئو» در حقيقت همان « New christ» يا «مسيح جديدي» است كه بر خلاف عيسي مسيح عليه‌السلام، (66) نه از ميان پارسايان، كه از بين تكنيسين‌ها انتخاب مي‌شود! در نتيجه پيامبر آخر‌الزمان به جاي آنكه: «تئوريسين» باشد، يك «تكنيسين» است.

(وال کیلمر، براد پیت، ویل اسمیت و اوان مک‌گریگور، قبلاً برای اجرای نقش نیو به جای کیانو ریوز پیشنهاد شده بودند.)

نئو در کل فیلم تکامل میابد و در آخر به مرحله ایمان و یقین رسیده و به مقابله با دشمن می رود ، این تکامل یک انسان است نه منجی!!!!

مورفیس : تعریف مورفیس سخت است ، من مورفیس را پیام رسان معرفی کردم ، آری او وظیفه آگاه کردن و نشان دادن در را دارد ، پس مطمئنا پیام آور است ، پیامبران ما هم همین طور بودند ، آنها حقیقت را برای پیروانشان ، مردمشان روشن می کردند و انتخاب را به خودشان واگذار می کردند ، البته آن ها را در راه هم تنها نمی گذاشتند .

سایفر : سایفر وابستگان به سیستم ، وابستگان به نظام هستند که به خاطر غرق بودن در آرزوی های دنیوی علاقه ای به جنگ و درگیری ندارند و آنقدر دنیا برایشان مهم است که حاضرن واقعیت را نیز برای اینکه خدایی نکرده مزاحمشان نباشد فراموش کنند .

ترینیتی : ترینیتی وظیفه سنگینی بر دوش دارد ، او به آینده ایمان قلبی ندارد ولی بازهم برای آن تلاش می کند ، از حقیقت فرار نکرده و برای آن تا پای جان می جنگد ، او باید در درون خود با خیلی چیزها کنار بیاید ، مطمئنا ترینیتی نماد خیلی ها همچون کسانی مانند من خواهند بود.

نکته جالب:
      این فیلم در تلویزیون کشور انگلیس (ن سینماش) اجازه پخش پیدا نکرد!! شاید واسی خیلی ها جالب باشه ک علت چی بوده!!
      علتشم جنس چرم لباس،ک برتن شخصیت ترینیتی بود!
      و خیلی جالب تر این بود ک فیلم در عید یکی از سالهای 84 ،85 در شبکه چهار تلویزیون ایران پخش شد!!

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انقد دیدمش شمارشش از دستم خارج شده ولی اولین بار تو شبکه 4 دیدمش که فکر توی سه یا چهار قسمت پخش شد
      من کلا فیلمای تخیلی دوست دارم از لحاظ تخیلی بودن واقعا جالبه ولی محتوا ومعنی نداره واصلا به درد نمیخوره یعنی کلا فیلم های خارجی بی محتوا هستن
      ویرایش توسط r-nazary : 18 اسفند 1392 در ساعت 13:54

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط r-nazary نمایش پست ها
      انقد دیدمش شمارشش از دستم خارج شده ولی اولین بار تو شبکه 4 دیدمش که فکر توی سه یا چهار قسمت پخش شد
      من کلا فیلمای تخیلی دوست دارم از لحاظ تخیلی بودن واقعا جالبه ولی محتوا ومعنی نداره واصلا به درد نمیخوره یعنی کلا فیلم های خارجی بی محتوا هستن
      وات؟؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط johnny نمایش پست ها
      وات؟؟
      نیستن؟؟؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط r-nazary نمایش پست ها
      یعنی فیلم های ایرانی محتوا دارن؟

ماتریکس همه اش محتوا است، در حد شعرهای حافظ ازش تحلیل و تفسیر میاد بیرون!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Math & Physics are fun

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      یعنی فیلم های ایرانی محتوا دارن؟

ماتریکس همه اش محتوا است، در حد شعرهای حافظ ازش تحلیل و تفسیر میاد بیرون!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      ببخشید اصلا من اشتباه کردم فیلمای خارجی اصلا خود محتوان مخصوصا ماتریکس که محتواش انقد باحاله که هیچ فیلمی به پاش نمیرسه از بس که اموزندس......فیلمای ایرانی ام که چه عرض کنم به درد اشغالی هم نمیخورن .....خاک بر سر سینمای ایران

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فیلم متفاوتیه حوصلع میخادد خیلی

ولی عجب ذهنی داشته نویسندش

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ماتریکس 2 خیلی قشنگه!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن