خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 82
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اونایی که چندمین کنکورشونه بیان تو

سلام نظام قدیمی(!)ها..وقتی اولین و حتی دومین کنکورم رو میدادم اصلاً نمیدونستم کنکور چیه،معدل چیه. به طرز عجیبی از مرحله پرت بودم. اونقدر موندم پشت کنکور تا نظام آموزشی عوض شد. من که تو آزمون ورودی مدارس برتر ریاضی کامل رو جویده بودم و بالای نود درصد ریاضی زده بودم، الان هیچی از ریاضی نمیدونم. همین ریاضی ضعیف باعث شده هیچ وقت برای یادگیری ریاضی و فیزیک تلاشی نکنم. پایه ام به شدت ضعیفه و الان همه از من انتظار دارن دیگه قبول بشم. دلم برای خانواده ام میسوزه که همش بیخودی امیدوارن. خودم میدونم تهش چی میشه. هیچی. مثل سال‌های قبل. ریاضی رو و فیزیک رو برنامه ریختم که در کنار بقیه درس‌ها بخونم و تموم کنم. تازه شروع به خوندن کردم و به شدت ناامیدم. مدام فکر می‌کنم آیا میتونم این حجم مطالب سنگین رو همزمان یاد بگیرم؟ زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک و همه دروس! آیا یادم میمونه و میتونم نتیجه بگیرم؟ آیا فایده ای داره؟ ریاضی رو باز می‌کنم و از قدر مطلق شروع می‌کنم. از سینوس و کسینوس و نکات ریز ریاضی و اتحاد و..تو اکثر سؤالات استفاده شده. دهنم باز میمونه و اصلا سوال رو نمیفهمم..ناامیدتر میشم و میشینم اونقدر گریه می‌کنم برای درس نخوندن های دبیرستانم و کوتاهی های این همه سال کنکور دادن و پشیمان که چرا چند سال قبل نرفتم خارج که دانشگاه ها تأیید بودن،که چرا همه ی این سال‌ها هر کاری کردم جز درس خوندن، که چرا وقتی گفتن بیا صندلی پزشکی میفروشیم نخریدم..گریه می‌کنم تا جایی که چشمام بسوزه و اشکم خشک بشه..من لیاقت زندگی کردن ندارم..همه ی فرصتهامو از دست دادم. اینو برای شماهایی مینویسم که هنوز اولین کنکورتونه یا اولین سال پشت کنکوریتون. اگه میدونید پایه تون ضعیفه و زمان مدرسه کم کاری کردید، یه کنکور فاصله بدین و برای کنکور بعد آماده بشین،شروع کنین واو به واو کتاب درسی رو بخوانید و برای هر درسی که ضعیفید بهترین معلم رو بگیرید و از «ب» بسم الله شروع کنید. خودتونو گول نزنید،عمرتونو هدر ندین. اگه رویایی دارین براش تلاش کنید. از پایه و اصولی. من که رسیدم به آخر راهم..راهی که تماما کورکورانه اومدم جلو و عبرت نگرفتم و تجربه نکردم و عبرت شدم. حالا من موندم و ریاضی و فیزیک که هر دو به هم مرتبطن و پایه ی قوی لازم دارن..
      To the hope of it all..

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiNi نمایش پست ها
      سلام نظام قدیمی(!)ها..وقتی اولین و حتی دومین کنکورم رو میدادم اصلاً نمیدونستم کنکور چیه،معدل چیه. به طرز عجیبی از مرحله پرت بودم. اونقدر موندم پشت کنکور تا نظام آموزشی عوض شد. من که تو آزمون ورودی مدارس برتر ریاضی کامل رو جویده بودم و بالای نود درصد ریاضی زده بودم، الان هیچی از ریاضی نمیدونم. همین ریاضی ضعیف باعث شده هیچ وقت برای یادگیری ریاضی و فیزیک تلاشی نکنم. پایه ام به شدت ضعیفه و الان همه از من انتظار دارن دیگه قبول بشم. دلم برای خانواده ام میسوزه که همش بیخودی امیدوارن. خودم میدونم تهش چی میشه. هیچی. مثل سال‌های قبل. ریاضی رو و فیزیک رو برنامه ریختم که در کنار بقیه درس‌ها بخونم و تموم کنم. تازه شروع به خوندن کردم و به شدت ناامیدم. مدام فکر می‌کنم آیا میتونم این حجم مطالب سنگین رو همزمان یاد بگیرم؟ زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک و همه دروس! آیا یادم میمونه و میتونم نتیجه بگیرم؟ آیا فایده ای داره؟ ریاضی رو باز می‌کنم و از قدر مطلق شروع می‌کنم. از سینوس و کسینوس و نکات ریز ریاضی و اتحاد و..تو اکثر سؤالات استفاده شده. دهنم باز میمونه و اصلا سوال رو نمیفهمم..ناامیدتر میشم و میشینم اونقدر گریه می‌کنم برای درس نخوندن های دبیرستانم و کوتاهی های این همه سال کنکور دادن و پشیمان که چرا چند سال قبل نرفتم خارج که دانشگاه ها تأیید بودن،که چرا همه ی این سال‌ها هر کاری کردم جز درس خوندن، که چرا وقتی گفتن بیا صندلی پزشکی میفروشیم نخریدم..گریه می‌کنم تا جایی که چشمام بسوزه و اشکم خشک بشه..من لیاقت زندگی کردن ندارم..همه ی فرصتهامو از دست دادم. اینو برای شماهایی مینویسم که هنوز اولین کنکورتونه یا اولین سال پشت کنکوریتون. اگه میدونید پایه تون ضعیفه و زمان مدرسه کم کاری کردید، یه کنکور فاصله بدین و برای کنکور بعد آماده بشین،شروع کنین واو به واو کتاب درسی رو بخوانید و برای هر درسی که ضعیفید بهترین معلم رو بگیرید و از «ب» بسم الله شروع کنید. خودتونو گول نزنید،عمرتونو هدر ندین. اگه رویایی دارین براش تلاش کنید. از پایه و اصولی. من که رسیدم به آخر راهم..راهی که تماما کورکورانه اومدم جلو و عبرت نگرفتم و تجربه نکردم و عبرت شدم. حالا من موندم و ریاضی و فیزیک که هر دو به هم مرتبطن و پایه ی قوی لازم دارن..
      آنچنان حرف دل منو زدی که یکم ترسناک شد حتی(البته به جز قسمت گریه کردن)
      [IMG][/IMG]

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ناامید نباشین
      خوبه که شروع کردین ب خوندن
      همین الان که شما شروع کردین خیلیا هنوز تردید دارن برای شروع ب درس خوندن و این یعنی شما از خیلیا جلوتر هستین
      ان شا ءالله موفق میشی
      اصلا منفی فکر نکن زمانت کمه و... لازم نیست ب این مطالب فکر کنی
      فکر کن همه ۵ ماه زمان دارن و هرکی تو این ۵ ماه بخونه قبوله
      موفقیت رو نباید محدود ب زمان کرد
      من خیلیا رو شنیدم که دیر شروع کردن و موفق شدن اما یکی از کسایی که خودم دیدم صحبت میکرد گفت از آبان شروع کرده روزی ۳ ساعت!!!!!!(البته پایه قوی و دبیرای خیلی خوبی داشت)می گفت دو هفته هم نخوندم  رتبه دو رقمی شده بود کنکور ۹۵ دقیق یادم نیست ۴۶ یا ۴۸ منطقه یا کشوری بود خودش میگفت همیشه هم بخاطر بازی بچه ها تو کوچه سر و صدای زیادی بوده که میدونیم سر و صدا تمرکز رو بهم میریزه
      و اینکه میگفتن خیلی از دوستانم زود تر از من شروع کردن و ۱۴ _۱۵������ساعت همیشه درس میخوندن ولی به نتیجه ای که ایشون ب دست آورد نرسیدن
      اگه موفقیت ب زمان بود اونایی که چندین ساله پشت کنکورن حتما باید موفق باشن که اینطور نیست خیلیا همون سالی که سال آخر مدرسه هستن کنکور میدن و موفق میشن رتبه های برتر هم میشن(یک رقمی و دو رقمی و ...)  با اینکه ۶_۸ساعت شون فقط برای مدرسه میره کلی زمان باید برای امتحانات و ... بذارن
      ولی ی پشت کنکوری اگه از الان هم شروع کنه انگار دوبرابر اونا زمان داره چون مجبور نیست برای مدرسه و امتحانا وقت بذاره یا استرس داشته باشه و اینکه دانش آموز خستگی اش بیشتره تا ی پشت کنکوری چون مدرسه میره بیشتر ب استراحت شاید نیاز داشته باشه
      ولی با حرفتون موافقم که هر وقت دیدن تو درسی ضعیفن زود تر اشکالات درسی شون رو رفع کنن و از همون دوم سوم دبیرستان کنکوری درس بخونن تا مسیر کنکور برا شون راحت تر و بی استرس تر باشه
      در ضمن باور های منفی نداشته باشین
      شما ب هر چی که باور دارین میرسین نگید نمیتونم و نمیشه
      ب خودتون و توانایی که خدا بهتون داده ایمان داشته باشین������شما تلاش کنید و ب خدا توکل کنین و ناامید نشین������
      کاش فردا ی فردای بهتری باشه

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      ابجی عزیزم
      برای زیاضی و فیزیک حرف اخرو نگاه کن (تو کانالا رایگان هست ) خوب میفهمونه .. تو خود دی وی دی هم تست به اندازه کافی میزنن برات تست های کنکورم از سال 80 به این بر بزن به احتمال زیاد دیگه حداقلش 40 بزنی
      بخدا ناامید نشو هنوز وقته هنوز امید هست هنوز داری نفس میکشی
      باید نتیجه این همه سال درس خوندنتو بگیری باید بگیری
      اگه میخوای مث ادمای بدبخت باشی باشه اشکال نداره ول کن همه چیزوفقط حسرت بقیه رو میخوری و به خولت لعنت میفرستی
      ولی اگه واقعا میخوای موفق بشی باید تصمیمتو بگیری ، کار نشد نداره فقط اراده و همت میخواد...هرمشکلی یه راه حل داره
      و یادت باشه هیچ وقت تسلیم نشو هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت
      ودر انتها بگم مطمین باش بالاخره تو کوچه ماهم عروسی میشه
      عزت زیاد ما رفتیم

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfann21 نمایش پست ها
      آنچنان حرف دل منو زدی که یکم ترسناک شد حتی(البته به جز قسمت گریه کردن)
      این حرفای دل همه ی پشت کنکوریاست چون اگه پایه مون قوی بود و درس خون بودیم که همون اول یا نهایتا دومین کنکور قبول بودیم.. گریه کردن هم خب بستگی به استرس و فشار روحی داره..خوش به حالت که گریه نداری.
      To the hope of it all..

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این همه نا امیدی برای چیه؟!!!! از من قدیمی تر فکر نمیکنم باشه اینجا! ولی اینقد انگیزه دارم که بعد این همه سال هنوز نا امید نشدم! ..طوری که هر چی تو فامیل کنکوری داریم میان پیش من انرژِ بگیرناگه هدفت برات عزیز و مهم باشه بجای گریه کردن تلاش میکنی.مشکل ما اینه که فقط به نتیجه فکر میکنیم و سختی های راه رو در نظر نمیگیریم.

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط میثم93 نمایش پست ها
      این همه نا امیدی برای چیه؟!!!! از من قدیمی تر فکر نمیکنم باشه اینجا! ولی اینقد انگیزه دارم که بعد این همه سال هنوز نا امید نشدم! ..طوری که هر چی تو فامیل کنکوری داریم میان پیش من انرژِ بگیرناگه هدفت برات عزیز و مهم باشه بجای گریه کردن تلاش میکنی.مشکل ما اینه که فقط به نتیجه فکر میکنیم و سختی های راه رو در نظر نمیگیریم.
      مشکل اینه که ما اصلا تلاش نمیکنیم و فقط حرفیم. اگه تلاش میکردیم نهایتا سومین کنکور قبول بودیم. از خودم بدم میاد چون همیشه یه راه در رو از درس داشتم. حتی همین ناامیدی و کریه بیخودی یه راه فرار از تلاش کردن عه..مسخره عام و خاص شدم و هر گره گوری با دیدن وضعیت من کیف می‌کنه و خوشحاله که جای من نیست. مطمئنم میدونید چقدر سخت و تحقیرآمیزه کسایی که از آدم کوچکترن سال سه،چهار پزشکی باشن و اصلا پشت کنکور نمونده باشن رو تو فامیل داشته باشی..همه اومدن و رفتن و من هنوز همینجام..سرافکنده تر از همیشه.
      To the hope of it all..

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل اینه که ما اصلا تلاش نمیکنیم و فقط حرفیم. اگه تلاش میکردیم نهایتا سومین کنکور قبول بودیم. از خودم بدم میاد چون همیشه یه راه در رو از درس داشتم. حتی همین ناامیدی و کریه بیخودی یه راه فرار از تلاش کردن عه..مسخره عام و خاص شدم و هر گره گوری با دیدن وضعیت من کیف می‌کنه و خوشحاله که جای من نیست. مطمئنم میدونید چقدر سخت و تحقیرآمیزه کسایی که از آدم کوچکترن سال سه،چهار پزشکی باشن و اصلا پشت کنکور نمونده باشن رو تو فامیل داشته باشی..همه اومدن و رفتن و من هنوز همینجام..سرافکنده تر از همیشه.
      فکر کنم مشکل شما هم ایده ال گرایی باشه.من خودم اصلی ترین دلیل اینکه امسال فک کنم هفتمین کنکورم خواهد بود!! ایده ال گرایی بود.. یا صفر بودم یا صد.شما به جای من بودین باید خودکشی میکردین

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مشکل خیلی از بچه ها اینه که نمیدونن اصلا چجوری باید تلاش کنن..اول سال همه جوگیر میشن فکر میکنن قلم چیو آزمون کلاسو معلمو این عوامل باعث شده مثلا فلان دوستش یا رتبه های سالای قبل قبول بشن رتبه بیارن در حالیکه همه ی اینا شاید ده درصد مسیر هم نمیشه. همه چیز رو باید در درون خودت جستجو کنی اول باید درونتو بسازی تفکراتت رو درست شکل بدی بعد بدونی باید از کجا به کجا باید برسی.مثلا کسی که شیمیش داغونه اول سال میره قلم چی ثبت نام میکنه ازمونم میاره پیش و پایه باهم... هیچکدومو که نمیرسونه هیچ از هر کدوم نصفه نیمه یه چیزایی میخونه تازه اونم از همون فصلای اول چون رفته رفته کم میاره و ادامه نمیده چون پایه نداره سینتیک متوجه نمیشه و این خیلی زود اثر خودشو میذاره و از درس خوندن دست میکشه ..درسای دیگه هم همینطور ... غولی میسازیم از درسا که نمیتونیم جلوش وایسیم.همین ریاضیه پایه ای که میگی برام شده بود یه معظل.اومدم یه ماه روش کار کردم الان دیگه مشکلی ندارم وقتی اسم اتحاد میومد میترسیدم!!!!!

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مشکل خیلی از بچه ها اینه که نمیدونن اصلا چجوری باید تلاش کنن..اول سال همه جوگیر میشن فکر میکنن قلم چیو آزمون کلاسو معلمو این عوامل باعث شده مثلا فلان دوستش یا رتبه های سالای قبل قبول بشن رتبه بیارن در حالیکه همه ی اینا شاید ده درصد مسیر هم نمیشه. همه چیز رو باید در درون خودت جستجو کنی اول باید درونتو بسازی تفکراتت رو درست شکل بدی بعد بدونی باید از کجا به کجا باید برسی.مثلا کسی که شیمیش داغونه اول سال میره قلم چی ثبت نام میکنه ازمونم میاره پیش و پایه باهم... هیچکدومو که نمیرسونه هیچ از هر کدوم نصفه نیمه یه چیزایی میخونه تازه اونم از همون فصلای اول چون رفته رفته کم میاره و ادامه نمیده چون پایه نداره سینتیک متوجه نمیشه و این خیلی زود اثر خودشو میذاره و از درس خوندن دست میکشه ..درسای دیگه هم همینطور ... غولی میسازیم از درسا که نمیتونیم جلوش وایسیم.همین ریاضیه پایه ای که میگی برام شده بود یه معظل.اومدم یه ماه روش کار کردم الان دیگه مشکلی ندارم وقتی اسم اتحاد میومد میترسیدم!!!!!
      چاره ای جز تلاش ندارم.!
      To the hope of it all..

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چاره ای جز تلاش ندارم.!
      من یدوست دارم بعد از شش هفت سال اونم اومد کنکور شرکت کنه..گفتم چرا؟!! گفت چون چاره ای ندارم!!! بنظر من این دیدگاه منفیه! اینکه چاره ای ندارم یعنی زوریه!! یعنی دلم نمیخواد ولی مجبورم! یعنی علاقه ندارم!! یعنی بزوررر دارم اینکارو میکنم.بهش گفتم اگه طرز تفکرتو درست نکنی و علاقه نداشته باشی نمیتونی ادامه بدی وسط راه کم میاری.گفت ده سال دیگه به حرفم میرسی بهش گفتم ولی تو خیلی زودتر به حرف من میرسی!!! همین امروز میگه که نمیتونم بخونم نمیتونم ادامه بدم!!!!!! کنکور همه ی زندگیه ادمو به چالش میکشه باید از خیلی لحاظ اوکی باشی تک بعدی نمیشه موفق شد

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یادمه وقتی امتحانات نهایی سال سوم تموم شد گفنم یه هفته ای استراحت کنم بعدش شروع کنم برا کنکور بخونم ولی اون سه ماه اومد و رفت من هنوز شروع نکرده بودم. سال پیش دانشگاهی فقط مهر و ابان و اذر رو خوب خوندم بعدش گفتم میخام پشت کنکور بمونم و از اون موقع تا اخر خرداد دیگه درس خوندن رو رها کردم . اون سال هم که پشت کنکور بودم یه روز بخون دو روز نخون بود خلاصه بازم کنکور رو خراب کردم . امسال از مهر شروع کردم ولی اون جوری که انتظار داشتم نخوندم . ولی از همین لحظه میخام استارت رو بزنم و حقم رو از کنکور بگیرم .
      هدفم رشته ی فیزیوتراپی هستش . اینم نوشتم که بعد کنکور اومدم انجمن بگم اگه هدفی داشته باشین مطمئن باشین که در سخت ترین شرایط هم میتونین بهش برسین و من تونستم به هدفم برسم .
      خداحافظ تا بعد کنکور .

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roz1377 نمایش پست ها
      یادمه وقتی امتحانات نهایی سال سوم تموم شد گفنم یه هفته ای استراحت کنم بعدش شروع کنم برا کنکور بخونم ولی اون سه ماه اومد و رفت من هنوز شروع نکرده بودم. سال پیش دانشگاهی فقط مهر و ابان و اذر رو خوب خوندم بعدش گفتم میخام پشت کنکور بمونم و از اون موقع تا اخر خرداد دیگه درس خوندن رو رها کردم . اون سال هم که پشت کنکور بودم یه روز بخون دو روز نخون بود خلاصه بازم کنکور رو خراب کردم . امسال از مهر شروع کردم ولی اون جوری که انتظار داشتم نخوندم . ولی از همین لحظه میخام استارت رو بزنم و حقم رو از کنکور بگیرم .
      هدفم رشته ی فیزیوتراپی هستش . اینم نوشتم که بعد کنکور اومدم انجمن بگم اگه هدفی داشته باشین مطمئن باشین که در سخت ترین شرایط هم میتونین بهش برسین و من تونستم به هدفم برسم .
      خداحافظ تا بعد کنکور .
      حتماً می‌رسی به فیزیوتراپی. موفق باشی
      To the hope of it all..

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من یدوست دارم بعد از شش هفت سال اونم اومد کنکور شرکت کنه..گفتم چرا؟!! گفت چون چاره ای ندارم!!! بنظر من این دیدگاه منفیه! اینکه چاره ای ندارم یعنی زوریه!! یعنی دلم نمیخواد ولی مجبورم! یعنی علاقه ندارم!! یعنی بزوررر دارم اینکارو میکنم.بهش گفتم اگه طرز تفکرتو درست نکنی و علاقه نداشته باشی نمیتونی ادامه بدی وسط راه کم میاری.گفت ده سال دیگه به حرفم میرسی بهش گفتم ولی تو خیلی زودتر به حرف من میرسی!!! همین امروز میگه که نمیتونم بخونم نمیتونم ادامه بدم!!!!!! کنکور همه ی زندگیه ادمو به چالش میکشه باید از خیلی لحاظ اوکی باشی تک بعدی نمیشه موفق شد
      فکر کن چندین سال آدم یه امتحانو بده و رد بشه..اوج رفوزگی عه..رفتم روانشناس گفت حالت خیلی بده و دارو لازمی..فکر کنم حرفت درسته. نمیشه اوکی نبود از نظر روحی و قبول شد. موفق باشی.
      To the hope of it all..

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام اولا شما بقیه رو گول نزن که دیگه امید برای کنکورشون نداشته باشن این یکدوما یکم پرس وجو میکردی که اینطوری مشکل نداشته باشی خب ریاضی به هم مرتبطه شما قسمت هایی که از قدرمطلق خوندیو بزن ولی به نظرم اول ریاضی باید اتحاد ها رو حفظ کنی ، معادله و نامعادله و تعیین علامت رو یاد بگیری و مفهوم قدر مطلق و جز صحیح رو بفهمی بعد واردش بشی بعد تابع و بعد مثلثات رو بخونی که تقریبا همه جای ریاضی ازش استفاده میشه حد و مشتق و کاربرد مشتق و انتگرال هم پشت سر هم بعد اینا حالا دیگه مباحث آسونی مثل احتمال و لگاریتم و دنباله اینم برنامه ریاضیت و ریاضی و فیزیک رو با هم تو یه روز نخون یه روز در میان بخونشون برای فیزیک هم اول فیزیک پیش رو بخون و یه نکته بسیار مهم خلاصه نویسیه که همه جا میان مینویسن روش های خلاصه نویسی نمیدونم کارگاه خلاصه نویسی و خلاصه نویسی رو شاخ کردن ولی اصلا چیز عجیبی نیست، یه کلاسور درست کن درسای مختلف هم جدا جدا حالا هر درسی که میخونی اون کنارت باشه هر نکته مهمی که به نظر تو مهم میاد و فکر میکنی یادت میره رو به زبون خودت بنویس مخصوصا نکات تست ها و اینم جز مطالعت حساب میشه ولی نیای هر چی دم دستت اومد بنویسی اونا رو تو چرک نویس بنویس مهما رو انتقال بده به کلاسور و همیشه مرورشون کن راز قبول شدن اینه که من الان گفتم شما از همین الآن شروع کن و شیمی و زیستو براساس مباحث آزمون بخون ریاضی و فیزیک هم همونطوری که گفتم، ریاضی و فیزیک هیچ پایه ای نمیخوان جز همونایی که اول گفتم خیلیا به خاطر بلد نبودن همین اتحادا که باید حفظ میکردن میگن پایمون ضعیفه حالا بازم صحبتی هست بفرما............

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)