خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 85 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 1274

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

سوالات شیمی

سلام
      در این تاپیک قصد دارم به تمام سوالات شیمی شما پاسخ بدم!
      هم مشاوره ی شیمی درباره کتاب و نحوه ی خوندن هم سوالات شیمی!
      در ضمن من از بچه های المپیاد شیمی هستم!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام بجه ها
      تو نشر بتا بک واحد به عدداتمی اضافه میشه اما عدد جرمی ثابته چطور ممکنه خوب اگه یکی به پروتون هااضافه میشه باید عدد جرمی هم یکی بیشتر شه دیگه

3. Top | #3
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      سلام
      شیمی 2 رو چطور بخونیم که در دراز مدت یادمون نره؟
      بهترین کتاب تستی واسه شیمی 2 چیه؟
      رشته ریاضی هستم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
      سلام بجه ها
      تو نشر بتا بک واحد به عدداتمی اضافه میشه اما عدد جرمی ثابته چطور ممکنه خوب اگه یکی به پروتون هااضافه میشه باید عدد جرمی هم یکی بیشتر شه دیگه
      بتا از واپاشی نوترون های درون هسته ایجاد میشه یه جایی تو جزوه همم نوشته بودم که n=p+e پس وقتی یه نوترون متلاشی میشه الکترونش به قورت پرتو بتا منتشر میشه و
      پروتون تو هسته میمونه پس یک واحد به پروتون اضافه میشه
      عددجرمی هم که مجموع پ و ن هست حالا یه نوترون متلاشی شده و یک پروتون ایجاد شده(از متلاشی شدن نوترون) خوب پس مجموعشون تغییری نمیکنه چون یه ن از بین رفته و یه پ ایجاد شده

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      سلام
      شیمی 2 رو چطور بخونیم که در دراز مدت یادمون نره؟
      بهترین کتاب تستی واسه شیمی 2 چیه؟
      رشته ریاضی هستم
      سلام دوست گرامی
      بهترین کتاب تستی کتاب مبتکران بهمن بازرگانیه!
      اگر تو شیمی ضعف دارید و زمان برای مطالعه اش میتونید زیاد بذارید از همون انتشارات مبتکران و اقای بازرگان کتاب اموزش شیمی 2 هم بگبرید. ولی اگر ضعف ندارید و یا فرصتتون محدوده فقط تست رو بخرید!
      و اما نحوه ی مطالعه: حتما اول از همه کتاب وزارتی رو یه دور بخونید و برا خودتون همه چیو تعریف کنید مثلا درباره مدل اتمی بور خوندید حالا بدون نگاه کردن به کتاب برای خودتون بندهای نظریه رو توضیح بدید بعد که تموم شد به کتاب نگاه کنید و ببینید چی رو جا انداختید حالا دوباره برا خودتون از حفط بگید مطمین باشید تو ذهنتون میمونه و نکته ی مهم دیگه خلاصه نویسیه!!! خیلی تاثیر داره. (روشش رو بلدید؟!) و کار دیگه ای که میتونید بکنید مخصوصا برای فصل 3 که باید اسم یون ها رو حفظ بشید یا فصل 4 که باید ساختار فضایی ها رو یاد بگیرید استفاده از جعبه ی لایتنر و فلش کارته!! ( میدونید چیه؟!)
      موفق باشیم

6. Top | #6
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
      سلام دوست گرامی
      بهترین کتاب تستی کتاب مبتکران بهمن بازرگانیه!
      اگر تو شیمی ضعف دارید و زمان برای مطالعه اش میتونید زیاد بذارید از همون انتشارات مبتکران و اقای بازرگان کتاب اموزش شیمی 2 هم بگبرید. ولی اگر ضعف ندارید و یا فرصتتون محدوده فقط تست رو بخرید!
      و اما نحوه ی مطالعه: حتما اول از همه کتاب وزارتی رو یه دور بخونید و برا خودتون همه چیو تعریف کنید مثلا درباره مدل اتمی بور خوندید حالا بدون نگاه کردن به کتاب برای خودتون بندهای نظریه رو توضیح بدید بعد که تموم شد به کتاب نگاه کنید و ببینید چی رو جا انداختید حالا دوباره برا خودتون از حفط بگید مطمین باشید تو ذهنتون میمونه و نکته ی مهم دیگه خلاصه نویسیه!!! خیلی تاثیر داره. (روشش رو بلدید؟!) و کار دیگه ای که میتونید بکنید مخصوصا برای فصل 3 که باید اسم یون ها رو حفظ بشید یا فصل 4 که باید ساختار فضایی ها رو یاد بگیرید استفاده از جعبه ی لایتنر و فلش کارته!! ( میدونید چیه؟!)
      موفق باشیم
      دوست عزیز من اصلا رشتم ریاضی نبوده که شیمی رو بلد باشم
      یعنی الان دارم از صفر شروع میکنم
      خلاصه نویسی هم که گفتی صفر صفرم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من اصلا رشتم ریاضی نبوده که شیمی رو بلد باشم
      یعنی الان دارم از صفر شروع میکنم
      خلاصه نویسی هم که گفتی صفر صفرم
      خب پس همونطور که گفتم کتاب اموزش مهندس بازرگانی و کتاب تستش رو بخرید! واقعا عالی توضیح داده. خیلی مفهومی و جالب! مطمینم از خوندنش خسته نمیشید
      اون کتاب اموزش رو خط به خط بخونید و اخر هر فصلش به سوالات تستی و تشریحیش جواب بدید و پاسخشونو دقیق بخونید. بعد اگر به تمرین بیشتر نیاز داشتید از رو کتاب تست که گفتم دوباره تست بزنید!
      جعبه لایتنر میدونید چیه؟
      خلاصه نویسی که کار سختی نیست ینی دارید متن درسو میخونید و بنظرتون یه نکته جالب و خوبه! اون نکته رو تو دفتر بنویسید. بعدشم ک رفتید تست زدید تو پاسخ تشریحی تستها نکاتی ممکنه باشه که بلد نباشید اون نکته هم تو دفترتون بیارید!
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خدمت دوستتان
      باتوجه به اینکه دوستان (خانم محمدی)تایپک رو ایجاد کردند پس نیاز به تایپک جدید نیست و از دوستان میخوام که سوالای خودشون رو چه در مورد کتاب و چه در مورد سوالات شیمی همین جا مطرح کنند تا تایپک اضافه ایجاد نشه ضمنا خانم محمدی از خوب های شیمی هستند و المپیادی هستند و مشاور هم هستند پس خوب ازشون استفاده کنید(البته منم هسم اگه قابل بدونید) با تشکر
      ویرایش توسط Bffensive : 30 تیر 1392 در ساعت 15:49

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستتان
      باتوجه به اینکه دوستان (خانم محمدی)تایپک رو ایجاد کردند پس نیاز به تایپک جدید نیست و از دوستان میخوام که سوالای خودشون رو چه در مورد کتاب و چه در مورد سوالات شیمی همین جا مطرح کنند تا تایپک اضافه ایجاد نشه ضمنا خانم محمدی از خوب های شیمی هستند و المپیادی هستند و مشاور هم هستند پس خوب ازشون استفاده کنید(البته منم هسم اگه قابل بدونید) با تشکر
      ممنونم از نظرتون
      تمام تلاشمو میکنم در حد توانم کمک کنم

iroch.ir/forum

10. Top | #10
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      میشه یه کم در مورد عدد های کوانتومی توضیح بدین؟

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه سوال: واکنش کربن با بخار آب که منجر به تولید متان و کربن دی اکسید میشه از چه نوعی هست؟ ترکیبه یا جزء دسته بندی ها نیست؟ با تشکر

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منبعی ک گفتم مطالعه کردید؟
      چیزی خوندید براش؟؟
      ------------------------------------------------------
      چشم. توضیح مختصر میدم:
      در سطح کتاب های دبیرستانی 4 عدد کوانتونی معرفی میشن! که ما وقتی میخوایم بدونیم یه الکترونی کجا هست با این اعداد ادرس میدیم. مثل ادرس خونه که اسم شهر و خیابون و کوچه و شماره پلاک داره!
      n , l , ml , ms
      عدد اول =n
      شماره ی لایه رو نشون میده که مثلا الکترونی که دنبالشیم تو کدوم لایه هست. مقدار n هم از 1 شروع میشه تا 7! این کلی ترین ادرس هست. مثه شهر! خیلی ها توش زندگی میکنن!
      عدد دوم= l
      این عدد نشون دهنده ی زیر لایه ی ما هست. در سطح دبیرستان میگیم 4 زیر لایه وجود داره: s,p,d,f که بصورت قراردادی براشون عدد تعیین کردیم s=0 p=1 d=2 f=3 زیر لایه ی s یه اربیتال داره زیر لایه p هم 3 تا داره و d هم 5 و f هم 7 اربیتال داره! (تو هر اربیتال 2 تا الکترون جا میشن!)
      تا اینجا مثال میزنم وقتی میگیم الکترونی تو 3S هست یعنی تو لایه ی3 و زیر لایه ی S !
      نکته: لایه اول فقط زیرلایه S داره لایه دوم زیرلایه ی S و p لایه ی سوم S و P و d و لایه ی چهارم هم s,p,d,f لایه ی پنجم تا هفتم هم طبق کتاب درسی مثله لایه ی چهارم s,p,d,f دارند!
      نتیجه: بیشترین مقدار l برابر n-1 هست! یعنی وقتی n=3 هست بیشترین مقدار l میشه 2=1-3 که میدونیم l=2 همون زیرلایه ی d هس. پس لایه ی 3 زیر لایه ی d براش بیشترینه. قبل d هم که s , p داشته پس اونا هم داره!

دو تا عدد دیگه رو تو پست بعدی میگم. الان نمیتونم. شرمنده!

iroch.ir/forum

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      یه سوال: واکنش کربن با بخار آب که منجر به تولید متان و کربن دی اکسید میشه از چه نوعی هست؟ ترکیبه یا جزء دسته بندی ها نیست؟ با تشکر
      سلام
      واکنش جانشینی هست!

iroch.ir/forum

ویرایش توسط mohammadi : 30 تیر 1392 در ساعت 23:03

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مرسی یه سوال که نه یه چیز دیگه( خب گفتن استفاده کنیم منم دارم همین کارو میکنم): راستش وقتی فصلای 2و3 شیمی 2 رو با فصل1( واکنشها) شیمی3 کنار هم میذارم گیج میشم. مثلا این که h2so4 چه جور ساختاری داره و چطور با این ساختارش تو واکنشا شرکت میکنه. منظورم اینه که تو بعضی از واکنشا نمی فهمم چه اتفاقی میفته و فقط حفظ میکنم. منبعی در این مورد سراغ دارین؟ واقعا ممنونم

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      از رو منبعی مطالعه داشتید یا نه؟؟؟

iroch.ir/forum

صفحه 1 از 85 1211 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن