خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 67
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

هدف زندگیتو خودت انتخاب میکنی یا خانوادت؟

سلام دوستان
      یک سوالی رو ازتون میخوام بپرسم دوست دارم یکم بهش فکر کنید بعد اگر دوست داشتید توی نطرات همین تاپیک جواب بدید

سوالم اینه هدف گذاریت روی رشته ای که میخوای بخونی رو خودت انجام دادی یا خانوادت ؟ و اینکه اگه خودت انجام دادی ازش راضی هستی یا نه ؟ اگه خانوادت انجام داده راضی هستی یا نه ؟

متاسفانه الان پدر و مادر ها میخوان بچه هاشون یا دکتر بشن یا مهندس
      90 درصد هم انقدر تو گوش ما میخونن که این رشته رو برو اگه نری بدبخت میشی مثل فلانی که بچه مجبور میشه همون کاری رو بکنه که خانواده میگن
      چرا یکم فکر نمیکنن که شاید بچشون یک هدف یا یک ارزویی داره که دوست داره بهش برسه؟ شاید یک ایده نابی داره که اگه همونو دنبال کنه موفیقیتی رو بدست میاره که شاید خیلی از پزشک ها و مهندسای مملکت به صد فرسخیشم نرسن

چرا همه فکر میکنن اگه طرف به جای مکانیک و عمران بیادش نرم افزار یا کامپیوتر بخونه نمیتونه موفق بشه کافیه یک سرچ کنید |وردپرس| ببینید چند تا سایت میاره که همین دانشجو های نرم افزار و کامپیوتر دارن با علمشون در امد های بالای 10 میلیون در میارن (البته باید یکم تخصصی تر کار کنن و کلاس هایی رو هم برن )

چرا همه فکر میکنن مثلا اگه کنکور رشته خوب قبول نشن بدبخت میشن؟

منو شما هر کاری رو هم که شروع کنیم هر رشته ای رو هم بخونیم بستگی به این داره که چقدر توش تلاش میکنیم
      یکی از نزدیگان من مهندسی سرامیک خونده بود
      اما رفت دنبال علاقش توی کار امنیت شبکه و کامپیوتر
      الان استاد دانشگاه تهران هستش و مدرس سیسکو هست و درامدش ماهیانه بین 15 تا 20 میلیونه

دوستان لطفا این حرف منو حتی شده 1 دقیقه بهش فکر کنید . این که خانواده دوست داره شما چی بخونید چیکار کنید همش از روی دلسوزی هست و کاملا هم درسته
      اما خانواده ی 90 درصد ماها اطلاعات کافی از تمامی رشته زیر شاخه ها و ...... ندارن
      از علاقه ی شما چیزی نمیدونن از توانایی هاتون با خبر نیستن
      مطمئن باشید اگر شما به یک شغلی علاقه داشته باشید تلاش کنید از موقعیت هاتون خوب استفاده کنید میتونید برسید بهشون بقیه چیشون از منو شما بیشتره که اونا برسن و ما نرسیم؟؟؟؟؟

الان داریم به نتایج کنکور 95 نزدیک میشیم به غیر از اون کنکوری های 96 هستن و همینطور دوستانی که تازه رشته تحصیلیشونو انتخاب کردن از همتون تقاضا میکنم یکم به اون چیزی که دوست دارید فکر کنید و انقدر ترسو نباشید که حتی نتونتید در مورد هدفی که خودتون انتخاب کردید با خانوادتون مطرحش کنید

نمیگم دکترا و مهندسی بده اتفاقا فوق العادس ولی میگم بر اساس علاقه به اون رشته برید جلو
      مثلا اگه تجربی هستید و ارزو دارید علوم ازمایشگاهی بخونید و با تلاش خودتون بتونید به هدفی که توی این رشته هست برسید تا موقع انتخاب رشته رسید و رتبه خوبی داشتید زود نزنید پزشکی دارو سازی و بعد علوم ازمایشگاهی
      چرا فکر میکنید که شما نمیتونید توی علوم ازمایشگاهی موفق بشید خودتونو ضعیف نشون بدید باختید

کشور به همه ی رشته ها نیاز داره و همه ی رشته ها هم پول توش هستش فرق اینکه 2 نفر توی یک رشته موفق میشن به علاقه و تلاششون بستگی داره
      خیلی از مهندسانی هستن که دارن توی شرکت یا پروژه ای کار میکنن که مدیر عامل اون شرکت همون فردی هستش که دنبال هدفش رفته و ترقی که اون فرد کرده خیلی بیشتر از این افراد بوده و الان داره لذت کارشو میبره

ببخشید که خیلی نوشتم اما خب باید یکم هم به خودمون هم توجه کنیم تا کی میخوایم هر چی خانواده تصمیم بگیره همون کارو بکنیم
      فکر نمیکنم هدف زندگی شوخی باشه که طرف دوست داره مهندسی فلان چیزو بخونه به خاطر حرف پدر و مادر میره دکتری و یا نمیتونه رتبه بیاره یا بیاره هم با بی میلی ادامه میده و احتمال موفقیتش خیلی کم میشه

موفق باشید همگی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کاملا حرفات درسته
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      کاملا درسته

و این فشار نه تنها از طرف پدر مادر بلکه تمام اقوام دور و نزدیک خودشون رو ملزم میدونن تا درباره رشته ای ک قراره بخونی نظر بدن

البته خانواده من اصرار داشتن ک من اقتصاد بخونم ، البته چون میدونستن علاقه ام دارم . و اینکه من کلا تو فضای اقتصادی بزرگ شدم .

اما خیلیا هستن ک بی علاقه درس میخونن.
      من هیچ علاقه ای به مهندسی نداشتم و ندارم . فقط مهندسی مالی که اونم تو ایران اصلا مقطع لیسانس نداره .

اگر خدایی نکرده مهندسی میخوندم منو از همه ی اهداف زندگیم دور میکرد. و قطعا تو میرفتم تو یه حوزه دیگه کار میکردم .

مشکل ما اینه که واقعا اطلاعات کافی نداریم درباره رشته ها.

کسی که داره مثلا دانشگاه آزاد مهندسی میخونه و همه درساشو با 10 پاس میکنه

واقعا از خودش انتظار داره واسش بازار کار باشه ؟

یا اصلا دانشگاه شریف
      خیلیا بودن رفتن شریف بعد اخراج شدن

کسی ک عاشق رشتش باشه همچین اتفاقی میفته واسش ؟؟

الان که قبله انتخاب رشتس به این چیزا خوب فکر کنید

من میتونستم مهندسی بخونم اما اگه اینکارو میکردم بزرگترین اشتباهه زندگیم میبود

و اینکه من خودم واسه خودم انتخاب رشته کردم و 1000 تومنم پول مشاور ندادم . البته من خیلی اطلاعات درباره رتبه ها و اینا داشتم چون همش تو سایت قلمچی پلاس بودم .

یه چیز دیگه بگم و حرفمو تموم کنم .

زندگی هیچوقت دقیقا اون چیزی ک شما میخواید نمیشه
      واسه خودتون اولویت بندی کنین

مثلا من عشق موزیکم و اگر ایران نبودم قطعا خواننده یا موزیسین بودم الان

اما خب من الان ایرانم !!
      در نتیجه اقتصاد که بهش علاقه دارم رو انتخاب کردم. در واقع عاقلانه تصمیم گرفتم .
      به هر حال خودمونیم .. یه زن خواننده چقد میتونه تو ایران موفق باشه ؟

خواستم بگم فقطو فقطم علاقه مهم نیست اما قطعا یکی از مهم ترین چیزاست ..

موفق باشید
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      @alibahadori
      فقط زمانی میتونی از این نصیحتا به بقیه بکنی که خودت رفته باشی دنبال علاقت
      مرد حسابی خودت هم اومدی تجربی واسه چی؟؟؟ برا علوم ازمایشگاهی یا مامایی؟؟؟
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      صد در صد خودم
      اونا هم فرصت زندگي و انتخابشون رو داشتن اين زندگي مال منه چون منو به دنيا اوردن دليل نيست محق باشن به دخالت كردن تو زندگيم اتفاقا وظيفه شونه ساپورتم كنند تو كارهاي موردعلاقم
      توصيه اينكه بريد دنبال علايق خودتون مگه زندگي چقدر طولانيه به حرف بقيه بگذروني بدون خوشحالي و لذت خودت؟

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      مگه می شه هدفی هم انتخاب کرد؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آریسا نمایش پست ها
      مگه می شه هدفی هم انتخاب کرد؟؟
      همینو بگو هدف شخصی ترین و مهم ترین چیز زنگدگیه ی فرده ن پدرو مادرش
      این منم ک میخوام ب اون هدف برسم پس این منم ک باید بگم کدوم هدف رو میخوام پدر و مادر تقریبن تو این پرسه شبیه کاتالیزگراند پیشنهاداشون محترمه اما اصل کاری نیست

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadaf نمایش پست ها
      همینو بگو هدف شخصی ترین و مهم ترین چیز زنگدگیه ی فرده ن پدرو مادرش
      این منم ک میخوام ب اون هدف برسم پس این منم ک باید بگم کدوم هدف رو میخوام پدر و مادر تقریبن تو این پرسه شبیه کاتالیزگراند پیشنهاداشون محترمه اما اصل کاری نیست
      منظورم این بود که من اصلا نتونستم هدفی انتخاب کنم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آریسا نمایش پست ها
      منظورم این بود که من اصلا نتونستم هدفی انتخاب کنم
      خخخ جدا؟ چرا؟؟ من ی کلکسیون هدف دارم بدم؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      توی انتخاب هدفم علاقه مهم ترین چیز نیست چون ممکنه تغییر کنه همه ی جوانبو باید در نظر گرفت
      مثلن من پسر داییم خونو میبینه غش میکنه الانم مکانیک امیرکبیره هرچی بهش گفتند برو تجربی نرفت الان ک ترم 4 میگه پزشکی میخوام البته هنوزم خون ببینه غش میکنه فقط نمیدونم اون همه علاقه ب مکانیک و تنفر از بیمارستانو پزشک و.. کجااااا رفت
      میگید بریم دنبال علاقه درامدمون خود ب خود میره بالا درست اما اینم در نظربگیریم کسایی ک میرن رشته هایی مث پزشکی تا قبل کنکور فوق العاده تلاش میکنن بعدش کارشون سبکتر میشه اون هایی ک رشته های دیگه میرن تازه بعد کنکور باید اوج تلاششونو نشون بدن تا ب اون درآمد بالاهه برسن درنتیجه همه فک می کنن فقط رشته های تاپ درآمدزاهستند

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      توی انتخاب هدفم علاقه مهم ترین چیز نیست چون ممکنه تغییر کنه همه ی جوانبو باید در نظر گرفت
      مثلن من پسر داییم خونو میبینه غش میکنه الانم مکانیک امیرکبیره هرچی بهش گفتند برو تجربی نرفت الان ک ترم 4 میگه پزشکی میخوام البته هنوزم خون ببینه غش میکنه فقط نمیدونم اون همه علاقه ب مکانیک و تنفر از بیمارستانو پزشک و.. کجااااا رفت
      میگید بریم دنبال علاقه درامدمون خود ب خود میره بالا درست اما اینم در نظربگیریم کسایی ک میرن رشته هایی مث پزشکی تا قبل کنکور فوق العاده تلاش میکنن بعدش کارشون سبکتر میشه اون هایی ک رشته های دیگه میرن تازه بعد کنکور باید اوج تلاششونو نشون بدن تا ب اون درآمد بالاهه برسن درنتیجه همه فک می کنن فقط رشته های تاپ درآمدزاهستند
      علاقه و استعداد با هم البته علاقه بيشتر چون با تلاش بيشتر وپشتكار قابل جبرانه
      پسر دايي تون شايد واقعا مكانيك دوست ندارن و صرفا فكر كردن با ورود شغلشون تضمينه همين تفكري راجع به پزشكي كه شما هم داريد بعد كنمو اسونتر نميشه اصلا به خصوص پزشكي سختي هاي خيليي زيادي داره از نظر درس سختي شرايط و شيفت و ... هر رشته اي كه بخوني تو دانشگاه قطعا بايد بسيار زياد تلاش كني تا موفق بشي صرف رشته تاپ و غير تاپ نداره
      درامد بالا بيشتر از رشته به خودت بستگي داره چقدر فعالي چقدر تو دوران دانشجويي تو فيلد رشته ات كار كردي و.... وگرنه معدل پايين بهترين رشته هاي مهندسي و حتي دكتري كه جوري طرف پاس كرده بري پيششون عزارييل پشت سر دكتر ميبينيانتظار نوقعيت هاي عالي نداشته باشه
      همين الانشم تو پزشكي دو دسته هستن يا خيلي مينالن و ميگن نمي ارزيد يا بسيار راضي اين بسته به تلاششون توي دانشگاه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kim Jae joong نمایش پست ها

علاقه و استعداد با هم البته علاقه بيشتر چون با تلاش بيشتر وپشتكار قابل جبرانه
      پسر دايي تون شايد واقعا مكانيك دوست ندارن و صرفا فكر كردن با ورود شغلشون تضمينه همين تفكري راجع به پزشكي كه شما هم داريد بعد كنمو اسونتر نميشه اصلا به خصوص پزشكي سختي هاي خيليي زيادي داره از نظر درس سختي شرايط و شيفت و ... هر رشته اي كه بخوني تو دانشگاه قطعا بايد بسيار زياد تلاش كني تا موفق بشي صرف رشته تاپ و غير تاپ نداره
      درامد بالا بيشتر از رشته به خودت بستگي داره چقدر فعالي چقدر تو دوران دانشجويي تو فيلد رشته ات كار كردي و.... وگرنه معدل پايين بهترين رشته هاي مهندسي و حتي دكتري كه جوري طرف پاس كرده بري پيششون عزارييل پشت سر دكتر ميبينيانتظار نوقعيت هاي عالي نداشته باشه
      همين الانشم تو پزشكي دو دسته هستن يا خيلي مينالن و ميگن نمي ارزيد يا بسيار راضي اين بسته به تلاششون توي دانشگاه
      من نسبت تلاششونو گفتم منظورم این نبودک کم تلاش میکنن اما کسی ک از طریق رشته ای ک ن تاپه ن دانشگاهش عالیه میخواد بعدن وارد بازار کار بشه کارش برای درآمدزایی خیلی سختر از کسیه ک ی رشته تاپ توی ی دانشگاه تیپ 1 بوده این فرد 3 برابر تلاشی رو ک باید قبل کنکور میکردو بکنه. (بله پزشکی سختی های عجیب ولی دلچسبی داره) (پسرداییمم ی مثال بود وگرنه از نظر من ک معلوم نیس با خودش چندچنده)

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      هدف زندگی من رو پدر و مادرم انتخاب کردن تا الان و از این به بعد هم انتخاب میکنن، من خودم هم واقعا واقعا راضیم از این کار، ببینید دوستان، آدم اگه بخواد میتونه به هر کار و هر رشته ای، حتی اگه قبلا ازش متنفر بوده، علاقه پیدا بکنه و عاشق اون بشه، همه چیز به خود آدم بستگی داره، مثلا میگم، قبلا من به رشته های فنی علاقه مند بودم و حتی حاضر نبودم به تجربی و پزشکی و اینا فکر بکنم، ولی وقتی مامان و بابام گفتن برو تجربی برا پزشکی، میدونستم چون اونا خیر و صلاح منو میخوان، برا همین همه تلاشمو کردم که خودمو به تجربی و پزشکی علاقه مند بکنم، و الانم جوری عاشق پزشکی هستم که حتی حاضر نیستم اونو با یه رشته مشابه، مثلا دندانپزشکی عوضش بکنم، چه برسه به یه رشته فنی، توی زندگی آدم باید همیشه به خیر و صلاحش فکر بکنه، نه علاقه، شما مطمئن باشین اگه به این فکر بکنین که این رشته به صلاحته و تو رو خوشبخت میکنه، علاقه خود به خود میاد دنبالش، جریان این انتخاب رشته هم میشه جریان عشق و عاشقی، کسی که قبل ازدواج عاشق میشه، کر و کور میشه و ایرادات معشوقش رو نمی بینه، ولی اونی که بر اساس عقل انتخاب میکنه و بعد عاشق میشه، اون بهترین عشق رو تجربه میکنه، پس خواهشا اینقدر برای رفع مسئولیت و به منظور بهانه آوردن برای شکست و نرسیدن به هدف تو کنکور و خراب کردن کنکور، به این علاقه بیچاره متوسل نشین.

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      خخخ جدا؟ چرا؟؟ من ی کلکسیون هدف دارم بدم؟
      یعنی اصلا نمی ذاشتن که هدفی داشته باشم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من نسبت تلاششونو گفتم منظورم این نبودک کم تلاش میکنن اما کسی ک از طریق رشته ای ک ن تاپه ن دانشگاهش عالیه میخواد بعدن وارد بازار کار بشه کارش برای درآمدزایی خیلی سختر از کسیه ک ی رشته تاپ توی ی دانشگاه تیپ 1 بوده این فرد 3 برابر تلاشی رو ک باید قبل کنکور میکردو بکنه. (بله پزشکی سختی های عجیب ولی دلچسبی داره) (پسرداییمم ی مثال بود وگرنه از نظر من ک معلوم نیس با خودش چندچنده)
      لزومي به تلاش سه برابر نداره همون اتدازه كافيه هم تلاش كنه بسه
      من تو اطرافيان( فاميل همسايه) شهر مادري كه كوچيكه بسيار ميتونم از رشته هاي علوم پايه بگم كه با تلاشي در حد يه دانشجوي علاقه مند نه چندين برابر مسي نسبت به رشته پزشكي الان بهترين درامد و شغل رو تو كشورهاي جهان اول( ايا لازمه اسم ببرم؟) دارن درصورتي كه پزشكم داريم ميوه فروشي زده! لزوم وارد شدن به سه رشته موفق شدن نيست و به نظرم تلاش برابر ميطلبه و حتي استرس بعضي رشته ها بيشتره مثل پزشكي كه دلچسب بودنش به خاطر علاقه است

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن