خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 27 از 29 نخستنخست ... 17262728 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 391 به 405 از 423
    1. Top | #391
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _YoOoY_ نمایش پست ها
      فیزیک ضعیف باعث میشه که آدم نتونه تو دارو موفق بشه ؟؟ فیزیک و ریاضی دارو در چه حده ؟؟
      ممنون موفق باشید
      نه بابا اکثر بچه ها توی ریاضی و فیزیک ضعیفن! میتونی توی فیلد دارویی کار کنی که مربوط به شیمی یا زیسته

2. Top | #392
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      سلام، اینکه نتونستی زیستت رو خوب بزنی واس اینکه حجم مطالب و فهمیدنی هاش زیاده و خب طول میکشیده این پروسه یادگیری، موقعی که باید یادگیریت تثبیت میشده وقت تموم شده و رفتی کنکور دادی پس راضی نبودی و به همین علت هم وقت نذاشتی رو ریاضی و فیزیک و اونا هم بد شدن! توصیه اکید دارم که همین کاری که گفتی رو تو سال سوم اجرایی کن؛ یعنی سال سوم رو بترکون و برو جلو و صد البته در کنارش زیست رو یه کمی جلو تر هم بخون!
      توی زیست یک چهارم کار به نظرم فهمیدن مباحثه و بقیش تست زدنه با توجه به سبک جدید کنکور ها! کتاب الگو رو بزن و هر جا سوال نکته جدیدی داشت تو یه دفتری کتابی چیزی یاددداشت کنه اگه فک میکنی از لحاظ مفهومی مشکل داری خیلی سبز رو بخون که درسنامه جامع تری داره و ...
      در مورد ریاضی و فیزیک اگه گیر مفهومی داری حتما کتاب های گاج رو بخون درسنامه منسجم تری دارن و بعد از تموم کردن هر درسنامه برو سراغ تست های همون مبحث و بعدش که مجموعه مباحث رو خوندی یه سری از تستاش رو دوباره بزن که تثبیت شه! سعی کن به طور منظم با برنامه قلم چی پیش بری و تموم کنی، نه عقب بیوفت و نه جلو!
      ممنون بابت پاسختون
      من الات خودم کتاب تخته سیاه تانک تست رو گرفتم میخواستم بدونم لازمه که باید من کتاب الگو بگیرم
      البته کار از محکم کاری خوبه ولی بازم میخوام نظرتون رو بدونم ؟؟؟؟
      قلم چی هم از اول مهر ثبت نام میکنم والان من در حال حاضر میخوام تمام دروس پایه سوم رو شروع کنم به خوندن.

3. Top | #393
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      ممنون بابت پاسختون
      من الات خودم کتاب تخته سیاه تانک تست رو گرفتم میخواستم بدونم لازمه که باید من کتاب الگو بگیرم
      البته کار از محکم کاری خوبه ولی بازم میخوام نظرتون رو بدونم ؟؟؟؟
      قلم چی هم از اول مهر ثبت نام میکنم والان من در حال حاضر میخوام تمام دروس پایه سوم رو شروع کنم به خوندن.

اکثر بچه های تجربی الگو رو میخونن پس توصیه میکنم که خیلی خلاف جهتِ اونها پیش نرید و الگو رو بخونید در کنار تانک تست

4. Top | #394
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام، من کاربر فعال نیستم، نمیتونم پیام بدم یا بگیرم، میشه توی همین تاپیک شمارتون رو برام بذارید، چنتا سوال ازتون دارم. متشکرم

5. Top | #395
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید اقا پرهام امیدوارم که خوب باشین ببخشید که من بعضی اوقات با سوالاتم مزاحمتون میشم.
      به نظر شما کتاب موج ازمون شیمی نشر الگو بهتره یا ازمون شیمی فار؟؟؟
      ممنون میشم پاسخ بدید
      @par.rah
      ویرایش توسط mahsa dr : 04 شهریور 1395 در ساعت 22:21

6. Top | #396
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درود بر شما

من امسال با تراز حدود 6200 کانون ، رتبه 4100 کنکور رو اوردم !!

کلی دپرس بودم ولی دیگه میخوام بلند شم و برای اخرین بار خودمو امتحان کنم و حقمو بگیرم از این سنجش !!

حالا یه مشورت از شما میخواستم

بنظر شما برای رسیدن به درصد خیلی بالا توی دروس مختلف حتما نیازه که تمرین های خیلی سخت حل کنم ؟

مثلا برای ریاضی علاوه بر تمرین های معمول ، گاج iq رو بگیرم و کارکنم ؟

شیمی هم مبتکران و آرمون الگو ؟

زیست و یه کتاب سخت ( از الگو خیری ندیدم !! )

فیزیک و مثلا 3 سطحی قلم چی

لطفا کمکم کنید

با همچنین بیس و پایه ای چه کنم که رشد خوبی داشته باشم ؟

پیشاپیش تشکر
      ببین پسر

خدا حقمو میگیره

خیالت راحت !

7. Top | #397
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      منم بهتون تبریک میگم و یه تشکر و خسته نباشید هم بابتِ جواب دادن به سوالاتِ ماها

یه سری سوال هم من داشتم ممنون میشم جواب بدین... شاید روتین باشن ولی استفاده از تجربیاتِ رتبه های برتر؛ بهتر از تجربه کردنِ اوناس.

من امسال کنکور دادم و خیلی تعریفی نبود... بدک نبود ولی خب ارزشِ گفتن نداره...

میخواستم درباره منابع یکمی سوال بپرسم :

برای ادبیات : کلا ادبیاتم بدک نیست... بجز زبان فارسی اونم بعضی از مباحثش؛ با ادبیات کنار اومدم و فقط کتابِ درسی و لغاتی که خودم دراوردم رو میخونم و فکر میکنم کفایت کنه... نظرتون ؟

عربی : از جزوه ی بابکِ خطیبی + مقداری هم از 70 % عربیِ گاج استفاده کردم و متاسفانه فقط خوندم و تست نزدم؛ امسال میخوام خیلی سبز بگیرم... تستای ترجمه و درکِ مطلبِ امسالو راحت زدم + یکی دوتا منصوبات و تشکیل ... میتونه خیلی سبز برای درصدای خیلی بالاتر جوابگو باشه ؟

دینی : گاجِ جامع داشتم و پیش و دوم و نیمی از سومشو مو به مو خوندم و تستاشم کامل زدم و درصدمم خوب شد... برای امسال برنامه ای ندارم... دوباره بشینم گاج رو از اول بخونم یعنی ؟ تست نشاندار کردم ولی خب با وجودِ نشاندار بودن هم برام ابکی ان... کلا چیکار کنم براش؟

زبان : من از سومِ ابتدایی کلاسِ زبان رفتم و 3-4 سال پیش فارغ شدم و دیپلمِ زبان دارم... هرچند زبانِ امسال عجیب بود ولی درصدِ قابلِ قبولی گرفتم... هرچند راضی کننده نبود برام... کلا زبان رو نخوندم از اولِ سال قلم چی ام ترازِ زیرِ 6200 نیاوردم توش هیچ موقع... امسال میخوام فقط تست بزنم توش... بهترین و سنگین ترین تست های زبان رو چه کتابی داره ؟ ( من چون با کلاس زبان یاد گرفتم؛ خوندنِ صفت و مضاف و این چیزا اصلا برام خوب نیست اصلا نمیفهمم اینا چین فقط میخوام تست بزنم توش؛ درسنامه برام مهم نیست. )

زمین : برخلافِ پارسالِ شاید بخوام امسال زمین رو در حد ِ 40-50 بزنم اگر وقت بیارم... منبع ِ مناسبِ پیشنهادیِ شما ؟

ریاضی : از ریاضی از اول خوشم میومده سرِ کلاس هم خوب بودم ولی کنکور افتضاح ترین نتیجه ی ممکن رو گرفتم براش... دلیلشم کم کار کردنِ تست بود. اگر بخوام توضیح بدم اینه که جزوه ی یکی از دبیرای قلم چی رو داشتم و به نظرِ خودم و بقیه ی دوستام... درسنامه های قوی ای داره... اما هیچ انسانی خالی از عیب نیست؛ الان با وجودِ اینکه من یه چیزایی از ریاضی سرم میشه و اکثرِ مباحسشو از ابی زدم و تموم کردم؛ بهترین منبع چی میتونه باشه ؟ خودم نظرم روی iq ــه گاجِ چون شنیدم تستای قوی و جونداری داره... تستِ قوی کار کنم بهتره یا همون خیلی سبزِ معمولی رو بخونم ؟

زیست : کلا زیست رو الکی گرفتم فقط یکی دو ماهِ اخر زیست خوندم و نصفِ بیشترِ زیستم حذف کردم ولی ترکیبیارو میتونستم بزنم... روشی که داشتم و میخوام ادامه بدم خوندنِ خودِ کتابِ درسی اونم موشکافانس... با این روش خیلی بهتر نتیجه گرفتم تا زدنِ تستای خیلی سبز ( ) کلا تستای خیلی سبز ابکی بود و بعضی مواقع از درسنامش استفاده میکردم... اخرای سال هم از جزوه های عمارلو بهره بردم.... برا امسال میخوام عمارلو + کتاب + iq اونم فقط بخاطرِ تست استفاده کنم... نظرِ خاصی دارین درموردش ؟

فیزیک : فیزیکم بد نبود و کلا فیزیکِ پیش و سومم تقریبا قوی بود... برا امسال چیکار کنم ؟ جزوه ی علیمحمدی رو دارم و فکر نکنم زیاد با جامعِ گاج تفاوت داشته باشه... برای تست iq خوبه ؟ کامل میتونم از 20-30 به 80-90 برسم باهاش ؟

شیمی : از اول عاشقِ شیمی بودم و بهترین نمراتِ کارنامم هم شیمی بوده... چون واقعا با فهمیدنش خیلی دلنشین میشه. شیمی دو رو کامل فهمیدم؛ شیمی پیش هم کامل مفهمومیاشو بلدم بدونِ زدنِ تست !! یعنی کلا هرچی سوالِ مفهومی و بعضا حفظی باشه رو میتونم جواب بدم... مسائلِ پیش هم به جز اسیدو باز رو حل میکنم و حل کردم تو کنکور... برای امسال چیکار کنم بهترین نتیجه رو داشته باشم ؟

به خودِ کتابِ دوم اکتفا کنم یا تستم براش بزنم ؟ چه کتابِ تستی میتونه برام مناسب باشه ؟
      سوم میخواستم خیلی سبز بخرم... کلا میخوام تمامِ مسائلِ سوم رو کامل یاد بگیرم... خیلی سبز خوبه یا نه ؟ مسائلِ متوسط رو میتونم حل کنم با روشِ کتابِ درسی ولی خب زمان بر هست و نمی صرفه... بهترین گزینه برام چه کتابیه ؟
      پیش :فهمیدنیارو فهمیدم و حفظیارم باید حفظ کرد و مسائلِ تعادل و سینتیک هم میتونم 90 % شو حل کنم... موج ازمون بگیرم برام مناسبه ؟ کلا موجِ ازمون برا پایه و پیش چطوره ؟

تمامِ مطالبی که نوشتم برای درصد های بالای 80-90 هستش... میخوام جدی شروع به خوندن کنم و سالِ دومیه رو بترکونم (
      هدفم هم جبران کردنِ ناراحتیِ پدر و مادرمه سرِ رتبه ی امسالم که نتونستم اونجور که باید و شاید جوابِ زحماتشونو بدم ... میخوام جبران کنم امسال )
      درگیرِ حواشی نیستم و فقط لنگِ انتخاب کردنِ بهترین منابع هستم

خیلی خیلی معذرت میخوام که اینهمه نوشتم ولی میخواستم کامل از گنگ بودن دربیام و برم پیِ درسم... مرگ یک بار شیون یک بار واقعا ممنون میشم اگر جواب بدین هرچند خودمم میدونم خیلی زیادِ سوالاتم
      من اگر پسر نفرین شده ی اندوهم، یا که از نسل گلی هرزه میان کوهم

تو همان آدمک چوبی پیمان شکنی که فقط لایق آتش زدنی

8. Top | #398
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید اقا پرهام امیدوارم که خوب باشین ببخشید که من بعضی اوقات با سوالاتم مزاحمتون میشم.
      به نظر شما کتاب موج ازمون شیمی نشر الگو بهتره یا ازمون شیمی فار؟؟؟
      ممنون میشم پاسخ بدید
      @par.rah

سللام، خواهش میکنم ؛
      برای جمع بندی عید به نظرم کتاب الگو بهتره اما اگه خیلی قوی بودید و اینا فار! یعنی فار رو کلا به همه توصیه نمیکنم چون ممکنه کاملا روحیتون رو بهم بزنه

9. Top | #399
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-corpo نمایش پست ها
      درود بر شما

من امسال با تراز حدود 6200 کانون ، رتبه 4100 کنکور رو اوردم !!

کلی دپرس بودم ولی دیگه میخوام بلند شم و برای اخرین بار خودمو امتحان کنم و حقمو بگیرم از این سنجش !!

حالا یه مشورت از شما میخواستم

بنظر شما برای رسیدن به درصد خیلی بالا توی دروس مختلف حتما نیازه که تمرین های خیلی سخت حل کنم ؟

مثلا برای ریاضی علاوه بر تمرین های معمول ، گاج iq رو بگیرم و کارکنم ؟

شیمی هم مبتکران و آرمون الگو ؟

زیست و یه کتاب سخت ( از الگو خیری ندیدم !! )

فیزیک و مثلا 3 سطحی قلم چی

لطفا کمکم کنید

با همچنین بیس و پایه ای چه کنم که رشد خوبی داشته باشم ؟

پیشاپیش تشکر

سلام، خیلی از شاگردام این سوال رو ازم پرسیدن؛
      برای موفقیت تو کنکور نباید سوال سخت حل کرد سوالات تیپ رو چندین و پند بار حل کن و درک کن منطق بازی رو!
      درک کن که طراح به چی فکر میکنه
      اینکه میگن مثلا یکی از راه های خوب یادگرفتن زیست اینه که خودتون سوال طرح کنید یعنی حساسیت به خرج بده که چی برای طراح مهمه و این حرفا؛
      ریزبین و حساس باش رو مطالب! اگه اینطوری پیش بری خود ه خود میتونی سوالات سخت رو هم حل کنی

موفق باشی+ حقتو میگیری از سنجش داداش

10. Top | #400
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      سللام، خواهش میکنم ؛
      برای جمع بندی عید به نظرم کتاب الگو بهتره اما اگه خیلی قوی بودید و اینا فار! یعنی فار رو کلا به همه توصیه نمیکنم چون ممکنه کاملا روحیتون رو بهم بزنه
      راستش رو بخواین من کتاب جامع مهروماه دارم واز روی این کتاب دارم شروع میکنم خوندن میدونم شاید خوب نباشه بنظرتون ولی میخواستم الگو رو کنارش بخونم
      نظرتون چیه؟؟؟
      @par.rah
      ویرایش توسط mahsa dr : 04 شهریور 1395 در ساعت 23:42

11. Top | #401
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستی ببخشید من انجمن نیومده بودم ویادم رفت بهتون تبریک بگم درسته دیره ولی خب

اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خودت نیستی
      اگر متعلق به خودت هستی دیگر پزشک نیستی

روزتون مبارک @par.rah

12. Top | #402
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام بهتون تبریک میگم
      ماشالا اینقدر صفحه زیاد بود نرسیدم همه رو بخونم و شاید سوالام تکراری باشه ببخشید
      به نظرتون اگه امسالم تاثیر مثبت باشه منی که معدلم ۱۵ هستش و منطقه سه هستم باید ترمیم کنم یا نیازی نیس ؟

13. Top | #403
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      راستی ببخشید من انجمن نیومده بودم ویادم رفت بهتون تبریک بگم درسته دیره ولی خب

اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خودت نیستی
      اگر متعلق به خودت هستی دیگر پزشک نیستی

روزتون مبارک @par.rah
      خواهش میکنم
      من پزشک نیستم و معتقدم سخت ترین و حساس ترین شغل دنیاست و 99 درصد آدمای الان پزشک نیستن!

روز داروساز هم الانه دقیقا یعنی 5 شهریور
      بازم مرسی

14. Top | #404
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aydiny نمایش پست ها
      سلام بهتون تبریک میگم
      ماشالا اینقدر صفحه زیاد بود نرسیدم همه رو بخونم و شاید سوالام تکراری باشه ببخشید
      به نظرتون اگه امسالم تاثیر مثبت باشه منی که معدلم ۱۵ هستش و منطقه سه هستم باید ترمیم کنم یا نیازی نیس ؟
      سلام، ممنون
      مفهوم تاثیر مثبت اینه که میان تراز کنکور و نهاییتون رو میذارن کنار هم و هر کدوم بهتر باشه رو اثر میدن، مثلا تراز کنکور شما 9000 باشه و نهاییتون 7500! میان و صد در صد تاثیر رو کنکور میذارن و تراز نهاییتون میشه 9000 اما مثلا اگه کنکور 9000 باشه و نهاییت 1000؛ میان میگن یک چهارمش نهایی و سه چهارمش کنکور! (یعنی اینجا نهایی به نتیجت کمک کرده و نمرت از 9000 بیشتر میشه)

شما تمرکزت رو بذار رو کنکورت و بیخیال نهایی شو

15. Top | #405
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      راستش رو بخواین من کتاب جامع مهروماه دارم واز روی این کتاب دارم شروع میکنم خوندن میدونم شاید خوب نباشه بنظرتون ولی میخواستم الگو رو کنارش بخونم
      نظرتون چیه؟؟؟
      @par.rah
      فکر خوبیه میکس این دو تا با هم! منتها یک فصل رو تموم کن و بعدش برو سراغ کتاب بعدی

نظر شخصیم اینه که اول یه کتاب رو تموم کن کلا و برای حمع بندی برو سراغ الگو

خیلی فرق نداره هر کدومو که راحت تری انجام بده

صفحه 27 از 29 نخستنخست ... 17262728 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن