خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 75
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.bahtiyar نمایش پست ها
      این دوستمون بدنش داغه! دوست من وقتی شما دبستان میخوندی من دانشجوی مهندسی مکانیک تو سراسری و روزانه بودم!!!
      والا من خودمم دوست دارم ریاضی بمونم...ولی امار بیکاری...انصراف ها...میانگین در امد...
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

2. Top | #47
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ببیتید کلا توی رشته های ریاضی باید زرنگ باشی
      توی رشته ی ریاضی همه گرگن ، تو هم باید گرگ باشی
      باید بزنی تا نزننت ، جو صنعت کشور ما خیلی داغونه و اگر کسی بخواد جایی کار پیدا کنه باید همیشه یه پاش توی خونه باشه و یه پاش توی کارخوونه
      باید هر روز بره توی مناطق صنعتی و کنار کارگرا وایسه
      حالا کسی که میره رشته ی تجربی فرق میکنه ، ایشون خیلی شیک و مجلسی مطلب میزنن و درآمد کسب میکنن اما رشته ی ریاضی باید سختی بکشی ، من با چندتا مهندس مکانیک در ارتباطم که وضعیت اشتغالی خیلی خوبی هم داشتن و من هم همینو گفتن ، گفتن مهندس جماعت خونه ی دومش کارخونه هست ، صدای دستگاه توی گوششه و با صنعت کار میکنه
      اما خب توی تجربی فرق میکنه قضیه ، شخص میره دکتر میشه ، خیلی راحت توی مطبش که در بهترین نقطه ی شهر هست به صندلی تکیه میده و مریضها رو معاینه میکنه
      اما مهندسی فرق میکنه ، کسایی هم که میگن کار نیست مرد کار نبودن ، مهندس عمران رو مثلا عرض میکنم ، باید یا پای ساختمون باشه و با عمله و کارگر سر و کله بزنه. مهندس مکانیک ، باید توی کارخونه به دستگاه ها سرکشی کنه و مدام صدای های ناهنجار دستگاهها توی گوشش باشه
      نسل امروزه خیلی راحت طلب شدن و همین هم باعث شده که دچار «بی کار پنداری» بشن

بگذارید کمی بیشتر بگم. آقا فرض کنید در آینده یک بیماری در تهران بیاد که مثل طاعون باشه و به شدت واگیر دار ، و این سازمان نظام پزشکی به همه ی پزشک ها دستور بده که بیان در استان تهران و معاینه کنن.
      فکر میکنید چند درصد از پزشکا برن!؟ زیر 20 درصد. چرا؟ چون راحت طلب هستن ، فقط پول رو میبینن...

از الآن باید بگم که رشته ی ریاضی راحت ترین دورانش همین خوندن برای کنکوره
      اینو مطمئن باشید که یک مهندس باید دهه ی اول کاری اش رو به اندازه ی یک کارگر و شاید بیشتر ، عرق بریزه
      و مشکل نسل ما اینه که راحت طلب شده.

من خودم به شخصه الآن دارم بکوب میخونم برای ریاضی و میدونم که در بهترین دانشگاه هم که قبول شدم باید در طول تحصیل ام به کارخانه ها هم سر بزنم و با صنعت آشنا بشم...
      مشکل اینه که کسی که میاد ریاضی انتظار داره مثل کسی که میره تجربی باشه ، بشینه پشت میز و پول بگیره ، نه عزیزم اینطوری نیست ، مهندسی یعنی صنعت ، و صنعت یعنی کارخانه ، و کارخانه یعنی مشقت و سختی...

امیدوارم موفق باشید. چه تجربیها و چه ریاضی ها

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      ببیتید کلا توی رشته های ریاضی باید زرنگ باشی
      توی رشته ی ریاضی همه گرگن ، تو هم باید گرگ باشی
      باید بزنی تا نزننت ، جو صنعت کشور ما خیلی داغونه و اگر کسی بخواد جایی کار پیدا کنه باید همیشه یه پاش توی خونه باشه و یه پاش توی کارخوونه
      باید هر روز بره توی مناطق صنعتی و کنار کارگرا وایسه
      حالا کسی که میره رشته ی تجربی فرق میکنه ، ایشون خیلی شیک و مجلسی مطلب میزنن و درآمد کسب میکنن اما رشته ی ریاضی باید سختی بکشی ، من با چندتا مهندس مکانیک در ارتباطم که وضعیت اشتغالی خیلی خوبی هم داشتن و من هم همینو گفتن ، گفتن مهندس جماعت خونه ی دومش کارخونه هست ، صدای دستگاه توی گوششه و با صنعت کار میکنه
      اما خب توی تجربی فرق میکنه قضیه ، شخص میره دکتر میشه ، خیلی راحت توی مطبش که در بهترین نقطه ی شهر هست به صندلی تکیه میده و مریضها رو معاینه میکنه
      اما مهندسی فرق میکنه ، کسایی هم که میگن کار نیست مرد کار نبودن ، مهندس عمران رو مثلا عرض میکنم ، باید یا پای ساختمون باشه و با عمله و کارگر سر و کله بزنه. مهندس مکانیک ، باید توی کارخونه به دستگاه ها سرکشی کنه و مدام صدای های ناهنجار دستگاهها توی گوشش باشه
      نسل امروزه خیلی راحت طلب شدن و همین هم باعث شده که دچار «بی کار پنداری» بشن

بگذارید کمی بیشتر بگم. آقا فرض کنید در آینده یک بیماری در تهران بیاد که مثل طاعون باشه و به شدت واگیر دار ، و این سازمان نظام پزشکی به همه ی پزشک ها دستور بده که بیان در استان تهران و معاینه کنن.
      فکر میکنید چند درصد از پزشکا برن!؟ زیر 20 درصد. چرا؟ چون راحت طلب هستن ، فقط پول رو میبینن...

از الآن باید بگم که رشته ی ریاضی راحت ترین دورانش همین خوندن برای کنکوره
      اینو مطمئن باشید که یک مهندس باید دهه ی اول کاری اش رو به اندازه ی یک کارگر و شاید بیشتر ، عرق بریزه
      و مشکل نسل ما اینه که راحت طلب شده.

من خودم به شخصه الآن دارم بکوب میخونم برای ریاضی و میدونم که در بهترین دانشگاه هم که قبول شدم باید در طول تحصیل ام به کارخانه ها هم سر بزنم و با صنعت آشنا بشم...
      مشکل اینه که کسی که میاد ریاضی انتظار داره مثل کسی که میره تجربی باشه ، بشینه پشت میز و پول بگیره ، نه عزیزم اینطوری نیست ، مهندسی یعنی صنعت ، و صنعت یعنی کارخانه ، و کارخانه یعنی مشقت و سختی...

امیدوارم موفق باشید. چه تجربیها و چه ریاضی ها
      حتی اگه کار هم موجود باشه دامدش در حد بخور نمیره
      یه نگاه به همین تایپیک بندازین(البته از جای دیگه کپی شده من خودم اینو تو یه سایت دیگه دیده بودم)
      معرفی، موقعیت شغلی و میزان درآمد برای رشته مهندسی برق
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم

4. Top | #49
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      حتی اگه کار هم موجود باشه دامدش در حد بخور نمیره
      یه نگاه به همین تایپیک بندازین(البته از جای دیگه کپی شده من خودم اینو تو یه سایت دیگه دیده بودم)
      معرفی، موقعیت شغلی و میزان درآمد برای رشته مهندسی برق
      بخور و نمیر هم کافیه دیگه
      نمیبینی چقدر پیامبر اسلام بر زهد و قناعت تاکید دارن؟ آخرش که سرانجام هممون خاکه ، دیگه درآمد بالا میخوایم چیکار؟

5. Top | #50
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها

مشكل الان اينه كه كو صنعت و كارخونه كه شما بري توش عرق بريزي ؟

داداش من نشستي تو خونه براي كنكور مي خوني راحت شعار ميدي براي خودت.
      مطمئن باش خيليا اگه كار گيرشون بياد حاضرن برن تو گرماي 50 درجه زير آفتاب كار كنن . سختيش كمتر از هر روز شنيدن متلك از پدر و مادر و بقيه هست. سختيش كمتر از اينه كه براي خرج روزاته هنوز چشت به دست بابات باشه .

تو چه ميدوني اين حرفا چيه كه الان داري براي همه نسخه ميپيچي ....

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

7. Top | #52
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شعار دادن خیلی راحته!!!!
      برای شما ارزوی موفقیت میکنیم. و مطمئن هستم شما یکی از اون مهندس مکانیک هایی میشی که درامد ماهانه 500 میلیونه.
      بر می خیزم!

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.bahtiyar نمایش پست ها
      شعار دادن خیلی راحته!!!!
      برای شما ارزوی موفقیت میکنیم. و مطمئن هستم شما یکی از اون مهندس مکانیک هایی میشی که درامد ماهانه 500 میلیونه.
      اصن مگه تو ایران ممکنه؟مگر اینکه طرف کار افرین باشه...

9. Top | #54
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      بسم الله.....هر کی درآمد و وضع و بساط میخواد بره نجربی...کار منم راحت میکنید...خخخخخ
      فعلا داغی...من که نگفتم تغعیر رشته بده...میگم برو یه پرسو جو کن ببین وضع دانشجوهای اون دانشگاهی که میخوای قبول شی الان چجوریه...والا ما هم به عشق ریاضی اومدیم...یادمه مدیر سابقمون پرسید چه رشته ای میخونی؟؟گفتم ریاضی گفت اهههههههههههههه ای کاش میرفتی تجربی کلی هم دلیل اورد اون موقع ته دلم به حرفاش پوز خند زدم ولی الان که به صورت جدی به اینده نگاه میکنم میبینم خیییییییلی اینده خطرناکیه...نمیخوای مزد تلاشتو بگیری؟؟؟ممکنه مزد تلاشت فقط یه دانشگاه خوب باشه و بعدش تا اخر عمرت با یه حقوق بخور نمیر سر کنی

10. Top | #55
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با سلام به همه عزیزانی که از دیروز تو تایپک شرکت کردن و نظر دادن

خب بحث کسب درآمد کاملا یه بحث جدا از رشته هستش و نمیشه این جوری تحلیلش کرد..............

خیلی موارد در کسب درآمد دخیل هستن......مثلا تو مهندسی با داشتن یه ایده و کارآفرین شدن میتونید خیلی راحت درآمد خیلی بیشتر از یک پزشک رو تجربه کنید

کلا فضای کسب و کار داخل کشور دیگه ظرفیت استخدام نداره و باید به سمت کارآفرینی رفت

البته رشته تجربی خوندن و پزشک شدن هم خودش خیلی سختی داره و نمیشه همین جوری گفت برو کتاب زیست بگیر و بشین تجربی بخون برا پزشکی

ولی اگه بخایم کلی نگاه کنیم به نظر میاد درآمد یه پزشک بیشتر باشه و

فاجعه حضور 5000 هزار نفر در کنکور تجربی هم به همین دلیل هستش که همه تصور یک شبه پولدار شدن رو دارن

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedh نمایش پست ها
      با سلام به همه عزیزانی که از دیروز تو تایپک شرکت کردن و نظر دادن

خب بحث کسب درآمد کاملا یه بحث جدا از رشته هستش و نمیشه این جوری تحلیلش کرد..............

خیلی موارد در کسب درآمد دخیل هستن......مثلا تو مهندسی با داشتن یه ایده و کارآفرین شدن میتونید خیلی راحت درآمد خیلی بیشتر از یک پزشک رو تجربه کنید

کلا فضای کسب و کار داخل کشور دیگه ظرفیت استخدام نداره و باید به سمت کارآفرینی رفت

البته رشته تجربی خوندن و پزشک شدن هم خودش خیلی سختی داره و نمیشه همین جوری گفت برو کتاب زیست بگیر و بشین تجربی بخون برا پزشکی

ولی اگه بخایم کلی نگاه کنیم به نظر میاد درآمد یه پزشک بیشتر باشه و

فاجعه حضور 5000 هزار نفر در کنکور تجربی هم به همین دلیل هستش که همه تصور یک شبه پولدار شدن رو دارن
      مگه تو ریاضی همه قراره مهندس موفق بشن؟؟حتی اگه سی هزار نفر اولو موفق فرض کنیم صدو سی هزار نفر شکست خوردن
      درضمن بحث سر پولدار شدن تو رشته تجربی نیست بحث اینه که تو ریاضی درامد خیلی کمه...خیلی خیلی کممم

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      فعلا داغی...من که نگفتم تغعیر رشته بده...میگم برو یه پرسو جو کن ببین وضع دانشجوهای اون دانشگاهی که میخوای قبول شی الان چجوریه...والا ما هم به عشق ریاضی اومدیم...یادمه مدیر سابقمون پرسید چه رشته ای میخونی؟؟گفتم ریاضی گفت اهههههههههههههه ای کاش میرفتی تجربی کلی هم دلیل اورد اون موقع ته دلم به حرفاش پوز خند زدم ولی الان که به صورت جدی به اینده نگاه میکنم میبینم خیییییییلی اینده خطرناکیه...نمیخوای مزد تلاشتو بگیری؟؟؟ممکنه مزد تلاشت فقط یه دانشگاه خوب باشه و بعدش تا اخر عمرت با یه حقوق بخور نمیر سر کنی
      رفیق من با خودم داشت تجربی میخوند شاگرد اول هم بود
      سال سوم تغییر رشته داد به ریاضی
      ازش که پرسیدم چرا رفتی ریاضی گفت دامادمون خودش مهندسه برق و بعضی موقع ها هم از طرف شرکتشون میره آلمان. پول هم خوب در میاره
      پارتیش جور بوده دیگه
      اما به هر حال شاید تا وقتی که شما فارغ‌التحصیل میشید وضع مملکت فرق کرده باشه
      شاید به پارتی و .... نیازی نباشه
      مطمئناً تو آینده هم رشته های تاپ تجربی بازار کار الان رو ندارند
      مثل داروسازی که کم کم داره به سمت اشباع شدن پیش میره

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ho3einu نمایش پست ها

رفیق من با خودم داشت تجربی میخوند شاگرد اول هم بود
      سال سوم تغییر رشته داد به ریاضی
      ازش که پرسیدم چرا رفتی ریاضی گفت دامادمون خودش مهندسه برق و بعضی موقع ها هم از طرف شرکتشون میره آلمان. پول هم خوب در میاره
      پارتیش جور بوده دیگه
      اما به هر حال شاید تا وقتی که شما فارغ‌التحصیل میشید وضع مملکت فرق کرده باشه
      شاید به پارتی و .... نیازی نباشه
      مطمئناً تو آینده هم رشته های تاپ تجربی بازار کار الان رو ندارند
      مثل داروسازی که کم کم داره به سمت اشباع شدن پیش میره
      اره خب...ولی مسعله اشباع شدن نیست مسعله اینه که تو کشور ما به مهندس جماعت بها نمیدن

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دلیل مناسب اينه که بهتره کنکور تجربی فقط بمونه همه بریم تجربی خوبه پس
      این نشد دلیل يه امری که بگيم البته حقم دارن و آرزوهایی که در تجربی دارن..... یا باس عرضه داشته باشی بری اونور یا اينحا با حقوق متوسط سر کنی ومسائل ديگه

15. Top | #60
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها
      دلیل مناسب اينه که بهتره کنکور تجربی فقط بمونه همه بریم تجربی خوبه پس
      این نشد دلیل يه امری که بگيم البته حقم دارن و آرزوهایی که در تجربی دارن..... یا باس عرضه داشته باشی بری اونور یا اينحا با حقوق متوسط سر کنی ومسائل ديگه
      کار مناسب اینه که همونطور که یه دانشجوی پزشکی یه پاش تو بیمارستانه و جدا از مساعل تعوری یاد میگیره که چجوری وارد بازار کار بشه به یه مهندس هم تو دانشگاه یاد داده بشه...
      کار مناسب اینه که وقتی حقوق ماهیانه یه مهندس تو کانادا بالای بیست ملیونه تو ایران دولت حداقل پنج ملیونشو تضمین کنه...
      کار مناسب اینه که وقتی تو امریکا فارغ میشی دولت موظفه برتت سر کار ولی تو ایران از این خبرا نیست...
      کار مناسب اینه که وقتی ظرفیت پزشکی محدوده بهتره توی مهندسی هم همینطور باشه ن اینکه یه اقایی که هیچی از ریاضی نمیدونه پول بده بره فلان جا مهندسی برق بخونه...

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن