خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 21 نخستنخست ... 67817 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 301
    1. Top | #91
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سال 86 ، قبل نتایج کنکور با خودم گفتم اگه پزشکی و دارو و دندان نیارم چیکار باید بکنم ! همین فکرا باعث شد در مورد رشته ها تحقیق خیلی کلی بکنم ! هنوز هم که هنوزه پرونده این تحقیق بازه و هر روز چیزهای جدیدی به این پرونده اضافه میشه !

وارد بحث رشته ریاضی و شاخه های کاریش نمیشم چون اطلاعاتی در مورد اینده کاریشون ندارم ! ولی خب رشته های تجربی رو کاملا میشناسم ..

دندان و پزشکی و داروسازی ! 3 شاخه اول رشته تجربی ! که همه دوستشون دارن و به نوعی ارزوشونه که دکتر بشن !

دندان : رتبه خیلی خوبی واسه قبول شدن میخواد ! درسهاش نسبت به داروسازی و پزشکی راحت تره ! بهش میگن هتل دندان البته تمرین و پشتکار زیادی واسه عالی شدن میخواد ! درامدش هم که نسبت به همه رشته ها عالیه

پزشکی : اینم رتبه خیلی خوبی میخواد ! درسهاش سخته ولی نه برای کسی که عاشقشه ! سختی های خاص خودش رو داره ؛ مثل شیفت وایسادن هاش و دیدن یه سری صحنه های ناهنجار و ... درامدش هم عالیه ! جراح هم که بشین دیگه نونتون تو روغنه !

داروسازی : اینم رتبه خیلی خوبی میخواد ! درسهاش سخت و چغر و بد بدن هستن پاس کردنشون یه همت و مطالعه همه جانبه میخواد ! اینم سختی های خاص خودش رو داره ! جمع کردن امتیاز قبل تاسیس ، سر و کله زدن با کارگر جماعت و مشتری ، نگرانی در مورد فروش دارو و تاریخ دارو ها ! و یه سری سختی های دیگه که سالهای اول شیرینه ولی سال های بعدی ادمو سرویس میکنه

بگذریم از این رشته ها بریم سراغ رشته های تیپ 2 تجربی

اینا تجربیات شخصی منه ممکنه بعضی ها خوششون بیاد ممکنه خوششون نیاد

اولین رشته در این مورد تغذیه هست ! بعد شنوایی سنجی ! بعد پرستاری !

در مورد شنوایی سنجی یه توضیحی بدم اونم اینکه با مدرک لیسانس میشه یه مطب زد ! که کارش ساخت سمعک و تنظیم سمعک ! و سنجش شنوایی یه فرد ـه ! درامدش هم خوبه رشته نوپایی هست ولی درامدش خیلی خوبه

رشته های تیپ 3 هم :

* فیزیوتراپی ، رادیولوژی ، بینایی سنجی ، روانشناسی ! * علوم آزمایشگاهی

واسه لیسانس رادیولوژی اجازه زدن مطب رو نمیدن مگر اینکه یه دکتر متخصص رادیولوژی کنارتون باشه ! یعنی سرمایه از شما باشه و کار از دکتر رادیولوژ اینجوری کارتون اوکی ـه وگرنه باید کنار یه دکتر متخصص کار کنین با حقوق 1.5 تا 2 میلیون ! خطرات خودش رو که داره ولی جدیدا همه تکنسین های رادیولوژی به بیمار میگن وقتی من رفتم بیرون این دکمه رو بزن خودت اوکی کن سرطان و اینجور چیزا هم میره پی کارش ولی خب بگیره دیگه گرفته

در مورد فیزیوتراپی و علوم آزمایشگاهی یه مطلبی هست اونم اینکه تا جایی که من میدونم ! برای مدرک لیسانس هم اجازه تاسیس کلینیک رو هم میدن ! خب هر کس بامش بیش برفش بیشتر هر کس پولش رو داشته باشه میتونه با تاسیس کلینیک پول پارو بکنه ! ولی اگه نداشته باشه میره تو همین کلینیک ماهی 1.5 تا 2.5 حقوق میگیره !

ثانیا کی گفته فیزیوتراپی نیروی بدنی و رفتن به باشگاه میخواد ؟ مگه میخوایم مریض رو بلند کنیم ؟ کار فیزیوتراپ اینه که میزان سلامت اندام رو تشخیص بده ! و اینکه برنامه فیزیوتراپی مریض رو با دقت کامل انجام بده ‍! بقیه کارها رو مریض انجام میده و دستگاه ! همین ! تموم شد رفت !

در مورد علوم آزمایشگاهی هم فعلا رشته دکتری رو براش حذف کردن ! ولی برای تاسیس ازمایشگاه مدرک دکتری لازمه ! اونم مدرک دکتری 5 نفر ! اگه همه شرایط جور بشه اعم از مدرک و پولش ! و یه ازمایشگاه تاسیس بشه که در این صورت هم پولتون تو روغنه یعنی پول میزنن ها !

رشته های تیپ 4 هم :

صنایع غذایی و میکروبیولوژی و زیست و اینجور رشته ها هستن !

ویرایش توسط FaaRshD : 03 مرداد 1395 در ساعت 14:43

2. Top | #92
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      من شنیدم علم پیشرفت کرده و خطر سرطان کم شده و دستگاه جدید کشف شده
      پ این دانشمندا چ غلطی میکنن

سلام شرمنده که دیر جواب دادم . تمام چیزایی که از رادیو میدونی رو بزار کنار و چیزی که من میگم همینه . این رشته جز رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت هست فعلا و طرحش هم اجباریه این یعنی اینکه بیکار نخواهی ماند . اما در خصوص سرطان باید بگم که محاله سرطان بگیری چون در ها و دیوار های رادیلوژِی با سرب پوشیده شده و امواج اسکیتر اگر بلافاصله وارد اتاق نشی به بدنت نخواهد رسید . اگر رعایت کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد . در خصوص حقوق و مزایا . بچه های رادیولوژِ ی بیمارستان ما فقط حق اشعه میگیرن اونم 200 هزار تومنه . پایه حقوق به اندازه کارشناسی اتاق عمل و هوشبری یعنی 1600000 هست . پایه حقوق پرستاری 1800000 . رادیولوژِی عرضم به حضورت که کارانش 700 هزار تومنه و هر کسی میگه درامد ماهانه 4میلیون داری مطمئن باش که هیچ خبری نداره . تازه نرخی که من میگم متعلق به بیمارستان دولتی هست دیگه خصوصی واویلا . اگر ام ار ای کار کنی شاید بیشتر در بیاری چون ساعتی 20 هزار تومنه . ولی خیالت راحت باشه که از فیزیوتراپی خیلی بهتر و شیک تره . نیاز به سرمایه نداره . دروس راحتی هم داره . تصمیم خودتو بگیر . اما از نظر من بجز پزشکی به چیزی نفکر

3. Top | #93
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kim Jae joong نمایش پست ها

راجع به زيست فناوري( بيوتكنولوژي) و اينده اش اطلاعاتي ندارين؟ دقيق نه واسه گوگل كه همه سايت ها يكي رو كپي كردن
      اینو نه نمیدونم.در رابطه با پرستاری و اتاق عمل و هوشبری و علوم ازمایشگاو کارشناس پرتو شناسی و فیزیو و کاردرمانی در مورد اینا سوال داری بپرس.

4. Top | #94
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaaRshD نمایش پست ها
      سال 86 ، قبل نتایج کنکور با خودم گفتم اگه پزشکی و دارو و دندان نیارم چیکار باید بکنم ! همین فکرا باعث شد در مورد رشته ها تحقیق خیلی کلی بکنم ! هنوز هم که هنوزه پرونده این تحقیق بازه و هر روز چیزهای جدیدی به این پرونده اضافه میشه !

وارد بحث رشته ریاضی و شاخه های کاریش نمیشم چون اطلاعاتی در مورد اینده کاریشون ندارم ! ولی خب رشته های تجربی رو کاملا میشناسم ..

دندان و پزشکی و داروسازی ! 3 شاخه اول رشته تجربی ! که همه دوستشون دارن و به نوعی ارزوشونه که دکتر بشن !

دندان : رتبه خیلی خوبی واسه قبول شدن میخواد ! درسهاش نسبت به داروسازی و پزشکی راحت تره ! بهش میگن هتل دندان البته تمرین و پشتکار زیادی واسه عالی شدن میخواد ! درامدش هم که نسبت به همه رشته ها عالیه

پزشکی : اینم رتبه خیلی خوبی میخواد ! درسهاش سخته ولی نه برای کسی که عاشقشه ! سختی های خاص خودش رو داره ؛ مثل شیفت وایسادن هاش و دیدن یه سری صحنه های ناهنجار و ... درامدش هم عالیه ! جراح هم که بشین دیگه نونتون تو روغنه !

داروسازی : اینم رتبه خیلی خوبی میخواد ! درسهاش سخت و چغر و بد بدن هستن پاس کردنشون یه همت و مطالعه همه جانبه میخواد ! اینم سختی های خاص خودش رو داره ! جمع کردن امتیاز قبل تاسیس ، سر و کله زدن با کارگر جماعت و مشتری ، نگرانی در مورد فروش دارو و تاریخ دارو ها ! و یه سری سختی های دیگه که سالهای اول شیرینه ولی سال های بعدی ادمو سرویس میکنه

در مورد شنوایی سنجی یه توضیحی بدم اونم اینکه با مدرک لیسانس میشه یه مطب زد ! که کارش ساخت سمعک و تنظیم سمعک ! و سنجش شنوایی یه فرد ـه ! درامدش هم خوبه رشته نوپایی هست ولی درامدش خیلی خوبه

رشته های تیپ 3 هم :

واسه لیسانس رادیولوژی اجازه زدن مطب رو نمیدن مگر اینکه یه دکتر متخصص رادیولوژی کنارتون باشه ! یعنی سرمایه از شما باشه و کار از دکتر رادیولوژ اینجوری کارتون اوکی ـه وگرنه باید کنار یه دکتر متخصص کار کنین با حقوق 1.5 تا 2 میلیون ! خطرات خودش رو که داره ولی جدیدا همه تکنسین های رادیولوژی به بیمار میگن وقتی من رفتم بیرون این دکمه رو بزن خودت اوکی کن سرطان و اینجور چیزا هم میره پی کارش ولی خب بگیره دیگه گرفته

در مورد فیزیوتراپی و علوم آزمایشگاهی یه مطلبی هست اونم اینکه تا جایی که من میدونم ! برای مدرک لیسانس هم اجازه تاسیس کلینیک رو هم میدن ! خب هر کس بامش بیش برفش بیشتر هر کس پولش رو داشته باشه میتونه با تاسیس کلینیک پول پارو بکنه ! ولی اگه نداشته باشه میره تو همین کلینیک ماهی 1.5 تا 2.5 حقوق میگیره !

ثانیا کی گفته فیزیوتراپی نیروی بدنی و رفتن به باشگاه میخواد ؟ مگه میخوایم مریض رو بلند کنیم ؟ کار فیزیوتراپ اینه که میزان سلامت اندام رو تشخیص بده ! و اینکه برنامه فیزیوتراپی مریض رو با دقت کامل انجام بده ‍! بقیه کارها رو مریض انجام میده و دستگاه ! همین ! تموم شد رفت !

در مورد علوم آزمایشگاهی هم فعلا رشته دکتری رو براش حذف کردن ! ولی برای تاسیس ازمایشگاه مدرک دکتری لازمه ! اونم مدرک دکتری 5 نفر ! اگه همه شرایط جور بشه اعم از مدرک و پولش ! و یه ازمایشگاه تاسیس بشه که در این صورت هم پولتون تو روغنه یعنی پول میزنن ها !

رشته های تیپ 4 هم :

من پارسال هم توی بحثی که با یکی از کاربرا در موردِ حقوقِ یک متحصص داشتین حضور داشتم و جملاتتونو میخوندم.. به نظر اکثرشون درست میومدن...

میخواستم بدونم حقوقِ یک دندان پزشک ماکزیمم و مینیممش چقدره ؟ نه برای الان... برای 6-7 سالِ دیگه که قرارِ ماها فارغ از تحصیل شیم رو میگم... شاید الان خوب باشه.. ولی ایا بعدن هم خوب خواهد ماند ؟

در موردِ شنوایی سنجی هم یکمی اطلاعاتِ بیشتر بدین... حقوق و سختیِ کاری و شانِ اجتماعی و ساعت کاری و خلاصه همه چی... واقعا نمیدونم امسال قرارِ پزشکی بیارم یا نه.

و سوالِ بعد اینکه چقدر سختی داره اگه ادم پزشکی بیاره و بخواد تغییر رشته بده به دندان ؟ اصلا ارزشِ داره این کار ؟ یا همون پزشکی اینده ی بهتری داره ؟ و اینکه ایا پزشکِ بورس شدن... حالا چه سپاه چه ارتش و چه هر ارگانِ دیگه ای چجوریه ؟ میصرفه ؟ یا ادم دولتی بخونه بهتره ؟ از نظر اینده ی کاری و شغل و درامد و ......

ممنون
      من اگر پسر نفرین شده ی اندوهم، یا که از نسل گلی هرزه میان کوهم

تو همان آدمک چوبی پیمان شکنی که فقط لایق آتش زدنی
      ویرایش توسط MR.RaDePa : 03 مرداد 1395 در ساعت 18:18

5. Top | #95
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      امید جان مرسی ولی من شنیدم حقوقش کمتر4 تومنه
      من رتبم حدود 4 هزار میشه واقعا گیر کردم

رتبت 4000 میشه ؟؟؟؟ ببین من بهت قول میدم که هیچ لیسانسی بیشتر از 3 میلیون تومان درامد نداره . پس در اینجا علاقه فقط مطرح هست . فقط و فقط بر اساس علاقت انتخاب کن مطمئن باش هیچ لیسانسی بیشتر از 3 میلیون تومان درامد نداره . اونی که میگه پرستار 5 میلیون میگیره این درسته اگه دو بیمارستان کار کنه کسی میتونه این حقوقو بگیره که زندیگیت اصلا ****** میره با دو جا کار . اما به نظر من اگه میتونی یک سال بمون پشت کنکور یا پزشکی و دارو ازاد بزن . ضمنا اگه میشه لطف کن درصد هاتو بگو

6. Top | #96
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

رشته های تیپ 3 هم :

رشته های تیپ 4 هم :

سلام داداش معلوماتت تا حدودی قابل قبول هست از رشته های علوم پزشکی اما ناقصه . اولا طبق مصوبه ی جدید سازمان نظام پزشکی به دکتراهای پی اچ دی ژنتیک انسانی که از ابتدا ژنتیک خونده باشن کد نظام پزشکی تعلق نمیگیره . یعنب حتما باید لیسانسشون علوم پزشکی بوده باشه . خب این از اینده ی رشتت ی ژنتیک که کاملا مبهمه . دوما دکترا های تک رشته ای علوم ازمایشگاهی گرفتنش راحت نیست و تاسیس ازمایشگاه سرمایه ی بسیار کلانی میخواد که اگر یکی این پول رو داشته باشه بقالی هم بزنه هاپیر مارکت درامدش بیشتر از ازمایشگاه خواهد بود . شغل باید مولد باشه وگرنه فاقد ارزش و اعتباره . مثل رشته فیزیوتراپی که مولد نیست و حتما نیاز به سرمایه دارع . ضمنا هیچ لیسانس علوم ازمایشگاهی حق تاسیس کلینیک نداره . لیسانس پرستاری و مامایی میتونن مطب تزریقات و پانسمان و خدمات پرستاری بزنن که اتفاقا درامدش از فیزیوتراپی بیشتره اما پرستیژ نداره . عرضم به حضورت که اگر سوالی داشتی در خدمتم

فرستاده شده از SM-A300Hِ من با Tapatalk

7. Top | #97
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رشته های تیپ 3 هم :

رشته های تیپ 4 هم :

سلام رفیق ممنون واسه راهنمایی هات واقعا عالین . فقط اینجا جای بینایی سنجی و شنوایی سنجی رو اشتباه نگفتی؟ بینایی سنجی از شنوایی بهتره با اینکه خود شنواییم خیلی رشته خوبیه!

8. Top | #98
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminb12 نمایش پست ها

داروسازی بر خلاف تصور عمومی به هیچ عنوان رشته ی مناسبی نیست . برای تاسیس یه داروخانه نیاز به امتیاز 2000 برای شهر های کوچیک و امتیاز 2800 برای شهر های بزرگ داری . در ازای هر 10 سال کار در داروخانه 100 امیتاز بهت میدن اگر با یه کارشناس علوم پزشکی یا کارشناس ارشد هم توی تاسیس شریک بشی بازم امتیازت به سختی به 2500 میرسه . چون برای تاسیس داروخانه صرفا مدرک داروسازی نباید داشته باشی . خب با فرض اینکه 95 درصد فارغ التحصیلان نمیتونن داروخانه تاسیس کنن مجبوری بشی مسئول فنی یه داروخانه . نهایتا ماهی 4 تومن بهت میدن میخوای بشینی روی صندلی . علمت رو هم نگه داری برای خودت . اره از این نظر برای یه خانوم عالیه اما از این نظر که این رشته رو رویایی فرض کنی نه . ولی هر چی که باشه از تمام لیسانس ها بهتره . این فیزیوتراپی که خیلیا سنگشو به سینه میزنن اصلا رشته ی جالبی نیست ... کاردرمانی و ... هم اصلا خوب نیست . به ترتیب بر اساس همه چیز میگم برید چه رشته ای . رشته های پول ساز به ترتیب پزشکی - دندانپزشکی - شنوایی شناسی - اعضای مصنوعی-تا بینایی سنجی - پروتز دندان ( که حذف شده ) - داروسازی - پرستاری - بهداشت عمومی - اتاق عمل - مامایی - هوشبری - آزمایشگاه - و بهداشت محیط و حرفه ای .
      پیشنهاد من برای یه دختر از تمامی این رشته ها بهداشت عمومی هست . بازار کار مناسب و کار بسیار راحت و مدت تحصیل کمتر . کار اداری و مافوق هم نداری که بهت دستور بده
      .
      خب کار در داروخانه به عنوان مسئول فنی(یا همون نسخه پیچ) یکی از گزینه های روی میز فارغ التحصیلاست(عمومی)
      بچه هایی که تخصص میخونند که بحثشون جداست اونا معمولاً هدف دیگه ای دارند...

9. Top | #99
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پول خوب یعنی چقد
      نگو که بستگی ب خودم داره همه همینو میگن
      قطعاً به بستگی به خودت داره

10. Top | #100
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminb12 نمایش پست ها
      سلام داداش معلوماتت تا حدودی قابل قبول هست از رشته های علوم پزشکی اما ناقصه . اولا طبق مصوبه ی جدید سازمان نظام پزشکی به دکتراهای پی اچ دی ژنتیک انسانی که از ابتدا ژنتیک خونده باشن کد نظام پزشکی تعلق نمیگیره . یعنب حتما باید لیسانسشون علوم پزشکی بوده باشه . خب این از اینده ی رشتت ی ژنتیک که کاملا مبهمه . دوما دکترا های تک رشته ای علوم ازمایشگاهی گرفتنش راحت نیست و تاسیس ازمایشگاه سرمایه ی بسیار کلانی میخواد که اگر یکی این پول رو داشته باشه بقالی هم بزنه هاپیر مارکت درامدش بیشتر از ازمایشگاه خواهد بود . شغل باید مولد باشه وگرنه فاقد ارزش و اعتباره . مثل رشته فیزیوتراپی که مولد نیست و حتما نیاز به سرمایه دارع . ضمنا هیچ لیسانس علوم ازمایشگاهی حق تاسیس کلینیک نداره . لیسانس پرستاری و مامایی میتونن مطب تزریقات و پانسمان و خدمات پرستاری بزنن که اتفاقا درامدش از فیزیوتراپی بیشتره اما پرستیژ نداره . عرضم به حضورت که اگر سوالی داشتی در خدمتم

فرستاده شده از SM-A300Hِ من با Tapatalk
      اولا طبق مصوبه ی جدید سازمان نظام پزشکی به دکتراهای پی اچ دی ژنتیک انسانی که از ابتدا ژنتیک خونده باشن کد نظام پزشکی تعلق نمیگیره . یعنب حتما باید لیسانسشون علوم پزشکی بوده باشه
      خب من اصلا در مورد ژنتیک و اینا حرف زدم که اینو میگی ؟؟

وما دکترا های تک رشته ای علوم ازمایشگاهی گرفتنش راحت نیست و تاسیس ازمایشگاه سرمایه ی بسیار کلانی میخواد که اگر یکی این پول رو داشته باشه بقالی هم بزنه هاپیر مارکت درامدش بیشتر از ازمایشگاه خواهد بود .
      ضمنا هیچ لیسانس علوم ازمایشگاهی حق تاسیس کلینیک نداره
      خب من توی حرفام چی گفتم ؟ مگه غیر از این گفتم ؟ نخونده داری فتوا میدی نقل قول پایینی قسمتی از نوشته منه !

شغل باید مولد باشه وگرنه فاقد ارزش و اعتباره . مثل رشته فیزیوتراپی که مولد نیست و حتما نیاز به سرمایه دارع
      کدوم کار مولد ـه ؟ حتی دستفروشی هم نیاز به سرمایه داره گذشت قدیما ! الان دیگه وضعیت فرق میکنه ! هر کاری نیاز به یه جرقه اولیه داره ! یه سری ها این جرقه رو دارن یه سری ها ندارن ! اونایی که ندارن باید از صفر شروع کنن و بعد کم کم پیشرفت کنن ! و بعد بشن یه مولد واسه کسایی که جرقه رو ندارن

لیسانس پرستاری و مامایی میتونن مطب تزریقات و پانسمان و خدمات پرستاری بزنن که اتفاقا درامدش از فیزیوتراپی بیشتره اما پرستیژ نداره . عرضم به حضورت که اگر سوالی داشتی در خدمتم
      درامد خدمات پرستاری و تزریقات از کلینیک فیزیوتراپی بیشتره ؟؟ Are You Kidding Me ؟

جدی میگی اینا رو یا گرفتی ما رو ؟ داوش هر جلسه فیزیوتراپی کم کمش 50 تومنه ! تو جاهای مختلف هم قیمت ها متفاوته ! ممکنه 100 هزار هم بگیرن ممکنه 200 هزار هم بگیرن واسه هر جلسه ! اونم واسه یه نفر ! فرض کن 10 نفر باشه روزی میشه 500 هزار تومن کم کمش ! ولی یه تزریقاتی چند تا میتونه امپول 2 هزار تومنی بزنه ؟؟

نه باو فکر کنم گرفتی ما رو !

لازم نبود از پست من نقل قول بگیری کلا من یه چی دیگه گفتم تو یه چی دیگه گفتی !

ویرایش توسط FaaRshD : 03 مرداد 1395 در ساعت 20:15

11. Top | #101
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammad7 نمایش پست ها
      سلام رفیق ممنون واسه راهنمایی هات واقعا عالین . فقط اینجا جای بینایی سنجی و شنوایی سنجی رو اشتباه نگفتی؟ بینایی سنجی از شنوایی بهتره با اینکه خود شنواییم خیلی رشته خوبیه!
      سلام عزیزم .. مرسی ممنون خوشحالم مشکلت حل شد ..

بینایی سنجی متاسفانه مستقل نیست ! یعنی یا باید کنارت یه دکتر چشم باشه یا اینکه اگه مستقل هم باشی کار تو دولتی میشه ! مثلا کار توی بیمارستان و کلینیک ها به عنوان بینایی سنج ! یا اینکه توی مهد کودک به صورت خصوصی کار کنی ! ولی شنوایی سنجی مستقل ـه واسه همین بهتره !

12. Top | #102
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MR.RaDePa نمایش پست ها
      [COLOR=Blue][SIZE=3]
      من پارسال هم توی بحثی که با یکی از کاربرا در موردِ حقوقِ یک متحصص داشتین حضور داشتم و جملاتتونو میخوندم.. به نظر اکثرشون درست میومدن...

میخواستم بدونم حقوقِ یک دندان پزشک ماکزیمم و مینیممش چقدره ؟ نه برای الان... برای 6-7 سالِ دیگه که قرارِ ماها فارغ از تحصیل شیم رو میگم... شاید الان خوب باشه.. ولی ایا بعدن هم خوب خواهد ماند ؟

در موردِ شنوایی سنجی هم یکمی اطلاعاتِ بیشتر بدین... حقوق و سختیِ کاری و شانِ اجتماعی و ساعت کاری و خلاصه همه چی... واقعا نمیدونم امسال قرارِ پزشکی بیارم یا نه.

و سوالِ بعد اینکه چقدر سختی داره اگه ادم پزشکی بیاره و بخواد تغییر رشته بده به دندان ؟ اصلا ارزشِ داره این کار ؟ یا همون پزشکی اینده ی بهتری داره ؟ و اینکه ایا پزشکِ بورس شدن... حالا چه سپاه چه ارتش و چه هر ارگانِ دیگه ای چجوریه ؟ میصرفه ؟ یا ادم دولتی بخونه بهتره ؟ از نظر اینده ی کاری و شغل و درامد و ......

ممنون
      من هنوزم دنبال اون دوست عزیزمون هستم اخرش هم حقانیتم ثابت نشد

اصلا نمیشه گفت 6-7 سال بعد وضعیت چجوری میخواد بشه ! مثلا 5-6 سال قبل کی فکرش رو میکرد رشته های عمران و برق و مکانیک و کلا رشته های ریاضی این همه مورد ظلم قرار بگیرن ؟ کی فکرش رو میکرد بازار عمران یهویی بخوابه ؟ البته رشته های دارو و دندان و پزشکی کاملا نمیخوابه ولی خب میتونه تا استانش بره ! بیشتر داروسازی البته ! ، دندان و پزشکی میتونن تا چند سال نفس بکشن ! قانون گذاشته بودن تا فاصله 50 متری نمیشه 2 تا داروخونه تاسیس کرد که مجبور شدن به خاطر تعداد زیاد داروساز و درخواست تاسیس داروخونه این قانون رو بردارن !

هر سال 2000 تا فکر کنم فارغ التحصیل دندان پزشکی وارد جامعه میشه و میگرده دنبال مطب و کلینیک و شروع کار ! تا 6 سال بعدی که شما میخواین وارد کار بشین 9 - 10 هزار تا فارغ التحصیل وارد این حرفه میشه ! ! واقعا نمیشه چیزی واسه اینده تصور کرد ولی اگه وضعیت الان رو در نظر بگیریم اعداد متفاوتی بدست میاد ! اونم بستگی به ساعت کاری ، دستمزد دندان پزشک ، محل تاسیس مطب و .. فاکتور های دیگه داره ! ولی خب اگه پول نداری میتونی واسه کلینیک و بیمارستان کار کنی ! اونجا هم باید با درصد کار کنی ! 60 اونا 40 تو ! اینم میشه ماهی 3 - 4 تومن و نهایتش 6-7 تومن !

شنوایی سنجی کارش مستقل ـه ! یعنی مدرک لیسانس رو که گرفتی میتونی مطب رو بزنی و واسه خودت کار بکنی ! قدم اول تو همه کارها تهیه یه هزینه اولیه هست واسه مطب و خرید دستگاه ! نمیدونم قیمتش چنده ! شان و منزلت هم که داره همه بهت دکتر میگن و احترام میزارن ولی مهم اینه که خود فرد واسه خودش شان و منزلت بدست بیاره

از لحاظ تغییر رشته پزشکی به دندان که یه سری قانون هست اونم اینکه معدلت باید بالای 18 باشه ! و واحد افتاده نداشته باشی ! از همه مهمتر پارتی داشته باشی

قبول شدن تو این ارگان ها سخت ـه .. خیلی سخت ! باید اعتقاداتت خیلی محکم باشه ! کلا غیر خودشون رو پذیرش نمیکنن ! دولتی از همه لحاظ بهتره !

ویرایش توسط FaaRshD : 03 مرداد 1395 در ساعت 23:05

13. Top | #103
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان این جراح دندان پزشک یا همون دندان پزشک عمومی همه کارای درمانی دندون روانجام میده؟ چه کارهایی رو فقط متخصص اجازه داره انجام بده ؟ و اینکه با توجه به احتمال اشباع شدن دندون پزشکی ، میشه روی اورد به سمت تخصص هاش ؟ لطفا یه راهنمایی کنید

14. Top | #104
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها یه چیزی بگم به اشتباه نیوفتین.اینایی که دکترای علوم آز میگیرن نمیتونن مسقلا آزمایشگااه بزنن ها.در جریان باشید که چند سالی هست که با اعتراض پزشکان پاتولوژیست این امتیاز از علوم آز ها گرفته شده و فقط متخصصان پاتولوژی میتونن به تنهایی آز بزنن.اونایی که دکترای علوم آز میگیرن باید حداقل ۳نفر با ۳رشته جداگانه دکترای این رشته باهم آزمایشگاه بزنن.نه به تنهایی.گفتم بدونید.
      اینی هم که دوستان گفتن بینایی سنجی باید کنارت حتما چشم پزشک باشه وگرنه نمیشه رو نمیدونم از کجا گفتن؟؟بینایی سنجی و چشم پزشکی با هم تداخلی ندارن.وابسته هم نیستن.معمولا اینجوریه که بینایی سنج هایی که میخان درآمد زیادی داشته باشن عینک فروشی هم میزنن.اما چشم پزشک رو تابحال ندیدم باهاشون باشه.

15. Top | #105
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaniar76 نمایش پست ها
      ببخشید منظورتون هزار امتیاز تو 10 سال هست یا 100 امتیاز؟؟؟؟ اگه 100 امتیاز که شما میگی حساب کنی یه 20 دوره 10 ساله ینی 200 سال میخواد تا فرد بشه 2000 تا و داروخونه بزنه

نه به دکترای عمومی داروسازی 2000 امتیاز تعلق میگیره . به دکترای تخصصی داروسازی به شرط داشتن دکترای عمومی داروسازی ( نه ارشد های داروسازی و کارشناسی های پرستاری و ازمایشگاه که اومدن ارشد دارو و دکترای تخصصی دارو خوندن ) 2600 امتیاز تعلق میگیره . به کارشناسی های علوم پزشکی 800 امتیاز و به ارشد وها و دکترای عمومی پزشکی 1000 امتیاز تعلق میگیره . به لیسانس داروسازی اخذ شده از خارج 1600 امتیاز تعلق میگیره به فوق لیسانس داروسازی 2000 امتیاز تعلق میگیره

صفحه 7 از 21 نخستنخست ... 67817 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن