خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با یک منبع برای هر درس آیا میشه تمام درس ها رو بین 55درصد

رأی دهندگان
    69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • آره میشه با یه ذره تلاش/ از تو حرکت از خدا برکت

61 88.41%
    • نه نمیشه!/ شتر در خواب بیند پنبه دانه ! گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

8 11.59%
    صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 112
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

با یک منبع قابل اعتماد برای هر درس آیا میشه تمام درس هارو بین 55درصد تا 65 زد؟یا نه؟

سلام بر همه دوستان و عرض خسته نباشید به همه کنکوریها
      بنده به صورت جدی شروع به درس خوندن برای کنکور تجربی 96 کردم.

به نظر شما با یک منبع قابل اعتماد برای هر درس آیا میشه تمام درس هارو بین 55درصد تا 65 زد؟یا نه؟
      اگه تجربه ای برای خوندن چندین بار یک منبع و نتیجش در کنکور دارید لطف کنید برام کامنت کنید ( مطالعه ی تحلیلی یک منبع و نداشتن چند منبع)
      البته به جز زیست شناسی و موارد خاص... با در نظر گرفتن اینکه هر منبع رو به طور کامل چندین بار بخونم وتموم تست هاشون رو کامل حل کرده و پاسخ تشریحیشون رو هم بررسی کنم برای جمع بندی هم همون منبعی که از الآن به صورت حرفه ای شروع به خوندش میکنم رو علامت گذاری میکنم!

واسه این درسا با یک کتاب راحت میشه60 درصد زد : البته با تسلط کافی روی هر کتاب
      دین و زندگی -
      عربی-زبان انگلیسی-ریاضی - فیزیک

لیست منابع

1-ادبیات فارسی : گاج موضوعی

البته چون زبان فارسیش درسنامه نداره و تاریخ ادبیتاش هم همین طور باید برای این دوتا از زبان فارسی هامون سبطی (نشر دریافت) + تاریخ ادبیات نشر الگو استفاده کنم.

2- دین وزندگی : فقط گاج میکروطبقه بندی که پاسخنامش از سال 94 به بعد خیلی کامل تر شده(افزودن نکته های کمکی ، دام تستی ، جعبه کلید واژه آیات و ...) در ضمن به دلیل کپی شدن اصل متون کتب دین و زندگی در کتاب گاج دیگه نیازی به 3 کتاب درسی دین وزندگی نیست.

3- عربی : فقط عربی سفید گاج که جلدش امسال نقره ای شده! مؤلفش جناب ماهینی

4- زبان انگلیسی : فقط زبان جامع مبتکران
      دکتر شهاب اناری

5- زمین شناسی : میخوام صفر بزنم.

6-ریاضی : ریاضی جامع خیلی سبز (
      مؤلفش : مهندس سروش مؤیینی) + DVD های ریاضی آفبا (تدریس : سروش مؤیینی و آقای علی مقدم نیا)

7- زیست شناسی : 4 جلد زیست شناسی نشر الگو به صورت کامل تألیف دکتر اشکان هاشمی + 3 جلد زیست زیست شناسی نشر دریافت
      به صورت کامل تألیف دکتر عمارلو (همون همایش 2 جلدی سابق که شده 3 جلد و از حالت خلاصه خارج شده و خیلی نکته های جالب بهش اضافه شده)
      مطالعه خط به خط کتاب درسی به صورت دقیق و تحلیلی
      پادشاه زیست کنکور ایران = نشر الگو
      نکات ریز و حرفه ای
      = نشر الگو
      نکات ترکیبی زیست دوم/سوم/پیش =
      زیست شناسی نشر دریافت

8-فیزیک پایه + فیزیک پیش گاج میکروطبقه بندی بررسی کامل تست های معمولی و یک قدم تا صد + مطالعه قسمت های حفظی پیش 2 از روی کتاب درسی پیش

فیزیک گاج نقره ای بخش یک قدم تا 100 خیلی به کنکور 94 شبیه بوده! قبل از چاپ 94! هرکی اونو درست خونده بوده 50 رو رد میکرده...
      درست که میگم یعنی بتونی ازش داخل ازمون ها استفاده کنی! نه یعنی فقط بخریش! یا فقط یک دور بخونیش!

9- شیمی واجب هر 4 جلد مبتکران که داخل ویرایش 94 سال پیش دانشگاهیش به کنکور های اخیر نزدیک تره
      + مطالعه خط به خط کتاب درسی به صورت دقیق و تحلیلی
      برای تست های سخت نسل جدید شیمی کنکور باید صبر کنم تا آخر شهریور بین این 3 تا ( شیمی آزمون فار/ موج آزمون شیمی نشر الگو/ شیمی تکمیلی-پیشرفته مبتکران) با توجه به ویرایش 96 یکی رو انتخاب کنم.

چه کتاب آزمون فار و یا موج آزمون نشر الگو رو برای پایه و پیش بخوام کار کنم باید قبلش شیمی های واجب مبتکران رو با تستشاش حل کرده باشم!
      شیمی های ازمون پایه و پیش فار یا نشر الگو هر کدوم چیزی حدود 1100 صفحه اند.
      کاشکی انتشارات مبتکران برای کنکور 96 یه دستی رو کتاباش بکشه و دوم و سومش رو مثل پیش ویرایش کنه تا لازم نباشه یه گونی کتاب بخریم... اگه این کارو کنه دوباره مبتکران مثل چند سال پیش می افته رو زبون ها و نشر الگو و فار فروششون کم میشه...

10- دور دنیا در 4 گاج ساعت عمومی و اختصاصی برای هفته اخر

برنامه ریزیم برای تابسون اینه که حدود 60 درصد از کل حجم هر درس رو تا پایان تابستون تموم کنم (مطالعه 2 دور هر مبحث) و از آزمون 25 مهر برم قلمچی. یه سوال دیگه به نظرتون برای یک فرد فارغ تحصل مطالعه 3 نوع درس اختصاصی و 1 نوع عمومی درهر روز (جمعاً 4 نوع) نرماله؟ یا نه؟

یه سؤال دیگه با فرض بر اینکه هردرس رو تقریبی 60 بزنم و معدل کتبی نهای سال سوم 19/20 باشه و 4 تا درس پیش که نهایی بود هم رو 18 گرفته باشم و هیچ سهمیه جانبازی و .... هم نداشته باشم رتبه ام داخل منطقه 3 حدود چند میاد؟

موفق باشید.
      ویرایش توسط ali21 : 03 تیر 1395 در ساعت 10:07

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      عزیز من تنوع بده تو منابعت!
      منبعی که واسه یکی جواب داده شاید به درد کسی دیگه نخوره!
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.N نمایش پست ها

دوست عزیز این منابع رو خودم با امتحان کتاب های دیگه بدست آوردم. از فرد دیگه ای نگرفتم.

ریاضی خیلی سبز خیلی روان نوشته شده و تست های تألیفی خوبی هم در کنار کنکور ها داره قبلا مهر و ماه داشتم که بیانش برام قابل فهم نبود.

زیست شناسی نشر الگو قابل اعتماد ترین منبع واسه زیسته هم نکته پنهان کتاب درسی رو داره و هم تست های سنگین

زیست قبلاً خیلی سبز داشتم که همش حاشیه بود تست های سراسریش کامل نبود آزمایشی سنجش هم به ندرت درس نامه اش مثل کتاب داستان بود.

از هر کسی پرسیدم گفت برای هر درس به جز زیست 1 منبع رو کامل بخونی حداقل 50 و حداکثر 75 رو میزنی چون تسلط قطعی روی مطالبی که داخل اون منبعه داری .
      به هر حال موفق باشی
      ویرایش توسط ali21 : 01 تیر 1395 در ساعت 23:17

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      در یک بند بخوام بگم :
      امروز و فردا نکن زیاد دنبال منبع نگرد مطمئن باش با بعد ترین منبع هم بخونی فقط 5 درصد تو درصدات تاثیر میزاره فقط بخون
      .
      اگه واقعا چیزی رو که نوشتی واقعا عملی کنی زیر 50 منطقه سه

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      در یک بند بخوام بگم :
      امروز و فردا نکن زیاد دنبال منبع نگرد مطمئن باش با بعد ترین منبع هم بخونی فقط 5 درصد تو درصدات تاثیر میزاره فقط بخون
      .
      نه داداش منبع خیلی مهمه!
      من یادمه اولا دینی گاج که میخوندم نمیتونستم تست بزنم!
      اما وقتی الگو گرفتم با خط ویژه درصدام اومد بالا

منبع خیلی مهمه-مخصوصا سی دی ه هزینش بیشتره
      خلاف قوانین.

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      در یک بند بخوام بگم :
      .
      50 رو یکم پایین گفتین زیر 400

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      در یک بند بخوام بگم :
      .

حدود 3 هفته است که شروع کردم روزی 11 ساعت مطالعه 4 نوع درس (3 اختصاصی و 1 عمومی ) معدل نهایی کتبی سوم 19/20 چهار درس پیش هم تقریباً 18
      پایه عربیم خیلی قویه . وقتی هنوز شروع نکرده بودم به خوندن عربی با همون محدود مطالب دست پا شکسته دبیرستان (در حد امتحان مدرسه) عربی 94 رو داخل وقت خودش حدود 40 زدم امیدوارم سال آینده داخل کنکور 96 با عربی سفید 65 رو بزنم.

به نظرم حدود رتبه 250-400 منطقه 3 برام راضی کننده است.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      در یک بند بخوام بگم :
      .

شما تا حالا یک منبعی بودن رو تجربه کردی؟به نظرم 50 درصد هر درس رو با قاطعیت میرسونه ولی چند منبعی قاطع نیست.
      یک منبعی بودن (به جز زیست که اونم هزار تا لازم نیست براش ) به طور خود به خودی باعث تکرار بیشتر و تسلط بیشتر به روش های حل اون مؤلف خاص در فرآیند حل مسئله (فیزیک / شیمی/ ریاضی ) میشه ولی چند منبع خوندن باعث میشه وقتی روی امتحان کنکور میری فکر کنی کدوم راه حل رو امتحان کنم؟ داخل کدوم کتاب بود؟ فرمولا و روش با هم قاطی میشن چون داوطلب روش حل مسئله ثابتی نداره و...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.N نمایش پست ها
      روی جسله آزمون های ازمایشی آدم یاد میگیره که با یک منبع ولی مطالعه دقیق و تکرار بیشترین درصد رو با قاطعیت کسب کنه.
      داخل وقت دو هفته ای آزمون های کانون میشه این تکنیک رو یاد گرفت . تسلط رو یک روش حل مسئه با درصد حداقل 50 .

اگه قرار باشه تمام سوالات رو از قبل حل کرده باشی باید واسه هر درس 6 تا 8 منبع رو بگیری!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مطالعه سه تا اختصاصی و یک عمومی تو یک روز رو قبول ندارم
      اما اگه شما اینجوری راحتی ونتیجه میگیری به روندت ادامه بده.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Milad98 نمایش پست ها
      مطالعه سه تا اختصاصی و یک عمومی تو یک روز رو قبول ندارم
      اما اگه شما اینجوری راحتی ونتیجه میگیری به روندت ادامه بده.
      پیشنهاد خود شما چیه؟ تجربه شخصیتون؟

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرم واسه زیست فاگوزیستم داشته باشین عالی میشه چون وقت زیادی دارین و درصد زیستم بالاست اول ‌کتابو با درسنامه الگو بخونین بعد چنتا تست فاگوزیستم بخونید خیلی خوب توضیح داده بخصوص جاهای نا مفهوم کتابو
      در مور منابعتون عالین
      زمینو چرا میخواین صفر بزنین به نظرم یه خیلی سبز بگیرین حجمشم کمه قبل خواب یه صفحشو بخونید فقط و تموم شد دوباره مرور کنین درصد این درس هر چند رو قبولی پزشکی بی تاثیره اما تو رتبه خیلی تاثیر داره در ضمن رتبه یکم مطمئن نیستسر جلسه کنکور پزشکی میاره برای اطمینان چنتا زمینم بزنی بد نیست
      ساعت مطالعتم عالیه فقط جمعه ها ذو استراحت کن وسط راه پنجر نشی تابستونم بیشتر رو اختصاصیا زوم کن هر ‌چند میگنروزی دوتا عمومی و دوتا اختصاصی بهتره اما ساعت اختصاصی بیشتر باشه
      انشاالله موفق باشید و رتبه حداکثر دو رقمی منطقه بشید
      یا علی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali21 نمایش پست ها
      پیشنهاد خود شما چیه؟ تجربه شخصیتون؟
      شما اول سوال منو جواب بده
      گفتی سه اختصاصی یک عمومی
      خب هر اختصاصی حدودا چند صفحه میخونی تو یک روز؟
      و اون عمومی رو چه زمانی میخونی؟حدودا چقدمیخونی؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقا ارمیا نمایش پست ها
      سلام
      به نظرم واسه زیست فاگوزیستم داشته باشین عالی میشه چون وقت زیادی دارین و درصد زیستم بالاست اول ‌کتابو با درسنامه الگو بخونین بعد چنتا تست فاگوزیستم بخونید خیلی خوب توضیح داده بخصوص جاهای نا مفهوم کتابو
      در مور منابعتون عالین
      زمینو چرا میخواین صفر بزنین به نظرم یه خیلی سبز بگیرین حجمشم کمه قبل خواب یه صفحشو بخونید فقط و تموم شد دوباره مرور کنین درصد این درس هر چند رو قبولی پزشکی بی تاثیره اما تو رتبه خیلی تاثیر داره در ضمن رتبه یکم مطمئن نیستسر جلسه کنکور پزشکی میاره برای اطمینان چنتا زمینم بزنی بد نیست
      ساعت مطالعتم عالیه فقط جمعه ها ذو استراحت کن وسط راه پنجر نشی تابستونم بیشتر رو اختصاصیا زوم کن هر ‌چند میگنروزی دوتا عمومی و دوتا اختصاصی بهتره اما ساعت اختصاصی بیشتر باشه
      انشاالله موفق باشید و رتبه حداکثر دو رقمی منطقه بشید
      یا علی
      حرفتون رو که فاگوزیست خوبه رو قبول دارم ولی مشکل بزرگش اینه که هم حجمش زیاده و هم تعداد جلدش یعنی فاگوزیست کامل = فاگوزیست زیست دوم + فاگوزیست سوم + فاگوزیست پیش +فاگوزیست گیاهی +فاگوزیست قلب + شارش +فاگوزیست ویروس ها + فاگوزیست ژنتیک یعنی حداقل 3000 صفحه بدون تست البته نکته های جالبی هم داره ولی عیب هاش زیاده همایش های جدید که 3 جلدن خیلی بهتر شدن واسه کتاب فرعی در کنار نشر الگو

چاپ 94 به بعد همایش اصلا یه چیز دیگه اس
      لینک نمونه زیست دوم
      dl.paytakhteketab.com/hamayesh-zist-2-daryaft.rar

لینک نمونه زیست سوم
      dl.paytakhteketab.com/zist-2-sal-3-daryaft.zip

لینک نمونه زیست پیش

dl.paytakhteketab.com/hamayesh-zist-pish-daryaft-min.zip

به نظرم چاپ جدیدشون ارزش خوندن رو دارم زیست الگو هم که پادشاه زیست ایرانه ! نظر شما چیه؟ یه نگاهی به لینک ها بنداز حتماً...

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      راس میگی خیلی بهتر شده بخصوص که ‌پاسخنامه تشریحی گذاشته واسه پایه هم
      نه همه شو نخون که او چقدم زیادن دوم و سومو بخون یعنی سه جلد چون مطلبو کاملا باز کرپه راستش علت اصلی که میگم ح اقل دومشو بخون یکی فصل حرکته که کامله و دیگر فصلا با نکاتشون هم بهت یاد میده چطوری مباحثو ترکیب کنی
      من ‌قبل خوندن دومش هم زیست زیاد می خوندم ترکیب مباحثم هم خوب بود از اول اما با فاگوزیست دوم اینقد یاد گرفتم چطوری شکلارو تحلیل کنم که انگاری قبلا هیچی بلد نبودم نشرالگو هم عالیه اما ‌چون کوتاه نوشته مطالبو هر چند ترکیبیه و کاملاما ذهنو زیاد مشغول نمیکنه به اینکه اه پسر ببین چطوری این مبحثو به اون یکی ربط داد
      در ضمن فصل۱۱سوم رو فاگوزیست عالی توضبح داده هرچند خارج از کتابم نوشته اما مطلب جا میفته مث قرمه سبزی
      پیش و وللش همون الگو عالیه گیاهی و ژنتیکم ارزش نداره الگو خوب توضیح داده

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)