خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

آیا واقعاً این افراد باهوش تر هستند؟

درود
      یکی از باور های عامیانه ی قدیمی آن است که پیشانی بزرگ و پهن نشانه ی هوشمندی و متفکر بودن فرد است.
      از طرفی دیگر لب پیشانی مغز مسئول تفکر و تحلیل می باشد(بچه های تجربی واقفند).
      با نگاهی به تصاویر دانشمندان و نخبگان در می یابید که بیشتر آنها دارای پیشانی ای بزرگ هستند(لااقل با مشاهده ای که من کردم).
      البته با بررسی هایی که کردم مشاهده کردم که این موضوع بدان معنا نیست که تمام افرادی که پیشانی بزرگ دارند اندیشمند هستند، بلعکس ممکن است کم عقل و حتی کودن باشند. چناچه اگر مشاهده کنید بیشتر عقب مانده های ذهنی پیشانی ای بزرگ دارند.
      حال با این توصیفات:
      ۱. بیشتر نخبگان پیشانی بزرگ دارند، علت آن چیست؟
      ۲.آیا افرادی که پیشانی کوچک دارند نخبه نشده اند و یا نخواهند شد؟(منظورم از نخبه، نبوغ در زمینه های مختلف می باشد)
      ۳. آیا واقعا ارتباط علمی خاصی بین اندازه ی پیشانی افراد و اندیشمندی آنها وجود دارد یا اندازه ی پیشانی تنها یک شکل خاصی از جمجمه است که فرد به ارث برده است؟
      ۴. آیا اندازه ی پیشانی می تواند تعیین کننده ی اندازه ی لوب پیشانی مغز و در ادامه آیا اندازه ی لوب پیشانی مغز می تواند تعیین کننده ی میزان تعقل و تفکر فرد باشد؟
      ۵. آیا ممکن است اندازه ی پیشانی یک صفت اکتسابی باشد ، یعنی مطالعه و تفکر زیاد باعث بزرگ شدن پیشانی بگردد؟
      دو چیز است که نمی میرد: دوستی، مرگ
      ویرایش توسط saj8jad : 30 خرداد 1395 در ساعت 21:11 دلیل: ویرایش عنوان به درخواست استارتر

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

انیشتین

پروفسور سمیعی نابغه ایرانی

فردی دچار بیماری نشانگان دوون (تری زومی 21)

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      والا منم پیشونیم بلنده ولی نه مثه انشتین هستم نه تری زومی ام ... البته بین مردم هم رایج شده که میگن پیشونی بلندا باهوش تر و متفکرترند... ولی فک نکنم اساس علمی داشته باشه ...

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      عه!
      کاملا رد میکنم!
      همش دروغه!
      اینم مدرکش-روانشناسی سوم انسانی!
      حال نداشتم بنویسم عکس گرفتم!
      البته باید اینا رو علی جان حواب بدن @Skinner
      112.png

البته این در مورد کودکانه-ولی میشه گفت صادقه!
      خلاف قوانین.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط golbargsima نمایش پست ها
      درود
      یکی از باور های عامیانه ی قدیمی آن است که پیشانی بزرگ و پهن نشانه ی هوشمندی و متفکر بودن فرد است.
      با نگاهی به تصاویر دانشمندان و نخبگان در می یابید که بیشتر آنها دارای پیشانی ای بزرگ هستند(لااقل با مشاهده ای که من کردم).
      البته با بررسی هایی که کردم مشاهده کردم که این موضوع بدان معنا نیست که تمام افرادی که پیشانی بزرگ دارند اندیشمند هستند، بلعکس ممکن است کم عقل و حتی کودن باشند. چناچه اگر مشاهده کنید بیشتر عقب مانده های ذهنی پیشانی ای بزرگ دارند.
      حال با این توصیفات:
      ۲.آیا افرادی که پیشانی کوچک دارند نخبه نشده اند و یا نخواهند شد؟(منظورم از نخبه، نبوغ در زمینه های مختلف می باشد)
      ۳. آیا واقعا ارتباط علمی خاصی بین اندازه ی پیشانی افراد و اندیشمندی آنها وجود دارد یا اندازه ی پیشانی تنها یک شکل خاصی از جمجمه است که فرد به ارث برده است؟
      ۴. آیا اندازه ی پیشانی می تواند تعیین کننده ی اندازه ی لوب پیشانی مغز و در ادامه آیا اندازه ی لوب پیشانی مغز می تواند تعیین کننده ی میزان تعقل و تفکر فرد باشد؟
      ۵. آیا ممکن است اندازه ی پیشانی یک صفت اکتسابی باشد ، یعنی مطالعه و تفکر زیاد باعث بزرگ شدن پیشانی بگردد؟
      بخاطر اینکه قدیم بهداشت ضعیف بوده موهاشون میریخته ، دومین کشور باهوش جهان ژاپن با میانگین 106 (کره اول با 107 و ایران وسطاس با ضریب هوشی میانگین 84) برو موهاشونو ببین تا نزدیک چشم هاشون چون بهداشت قویه و تغذیه هم قوی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      https://upload.wikimedia.org/wikiped...%281882%29.jpg

عکس انیشتین قبل ریختن موها

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      اگه اینطوری باشه اونایی که طاسی مردانه میگیرن از همه باهوش ترن پیشونیشون اتوبان میشه

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ایرانی ها باهوش ترین
      من ضریب هوشیم تو وب منسا ۱۰۴بود ولی بنظرم خیلی کمه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارزو۷۶ نمایش پست ها
      ایرانی ها باهوش ترین
      من ضریب هوشیم تو وب منسا ۱۰۴بود ولی بنظرم خیلی کمه
      ضریب هوشی ایران 85 هست و رتبه ی 57 رو داره https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B6...8C%D9%87%D8%A7
      باهوش ترین کره جنوبی و بعدش ژاپن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      درود
      حال با این توصیفات:
      تو ی بیماری ضخامت سخت شامه بیشتر میشه
      حجم کلی استخوان و مننژ و مغز از یکدیگر پیروی کرده و تقریبا ثابت هست
      با وجود سر بزرگتر دز این افراد مغز احتمال تحلیل داره
      حالا شما بگید سر بزرگ این افراد نشانگر مغز بزرگ آنهاست؟
      ----------------------------------------
      تفکر بیشتر از حجم مغز به تعداد و نحوه تشکیل سیناپس ها بستگی داره
      حجم مغز بعد از اتمام دوره رشد تغییر چندان زیادی نمیکنه هرچند با تشکیل سیناپسهای جدید احتمال تغییرات بسیار جزیی هست
      در مطالعه مغز انیشتین مراکز و بخش هایی با ارتباطات غیر معمول مشاهده شده که میتونه دال بر تفاوت ایشون و نبوغ و نه نوعا هوش در ایشون باشه
      همینطور که شعور و هوش هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند نبوغ و هوش نیز مجزا هستند.افراد موفق بیشتر از اتکا بر هوش به نبوغ خود متکی بودند
      برای پاسخ های دقیق باید منتظر اتمام پروژه رمزگشایی مغز انسان باشیم:
      braindecodingproject.org

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      بخاطر اینکه قدیم بهداشت ضعیف بوده موهاشون میریخته ، دومین کشور باهوش جهان ژاپن با میانگین 106 (کره اول با 107 و ایران وسطاس با ضریب هوشی میانگین 84) برو موهاشونو ببین تا نزدیک چشم هاشون چون بهداشت قویه و تغذیه هم قوی
      بله این موضوع هم جالب است
      معمولا پیشانی غربی ها به خصوص اروپایی ها بزرگتر از شرقی هاست.
      البته همونطور که شما اشاره کردید این بزرگی می تواند عوامل دخیلی چون ریختگی مو یا حتی نحوه ی قرارگیری موها بر روی جمجمه داشته باشد.
      ویرایش توسط golbargsima : 31 خرداد 1395 در ساعت 02:22

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      تو ی بیماری ضخامت سخت شامه بیشتر میشه
      حجم کلی استخوان و مننژ و مغز از یکدیگر پیروی کرده و تقریبا ثابت هست
      با وجود سر بزرگتر دز این افراد مغز احتمال تحلیل داره
      حالا شما بگید سر بزرگ این افراد نشانگر مغز بزرگ آنهاست؟
      ----------------------------------------
      تفکر بیشتر از حجم مغز به تعداد و نحوه تشکیل سیناپس ها بستگی داره
      حجم مغز بعد از اتمام دوره رشد تغییر چندان زیادی نمیکنه هرچند با تشکیل سیناپسهای جدید احتمال تغییرات بسیار جزیی هست
      در مطالعه مغز انیشتین مراکز و بخش هایی با ارتباطات غیر معمول مشاهده شده که میتونه دال بر تفاوت ایشون و نبوغ و نه نوعا هوش در ایشون باشه
      همینطور که شعور و هوش هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند نبوغ و هوش نیز مجزا هستند.افراد موفق بیشتر از اتکا بر هوش به نبوغ خود متکی بودند
      برای پاسخ های دقیق باید منتظر اتمام پروژه رمزگشایی مغز انسان باشیم:
      braindecodingproject.org
      بله سخنان شمادرست است.
      با توجه به این که تجربه ی عملی در این زمینه نداشته ام نمی توانم پاسخ این سوالتان را بدهم که:
      «حالا شما بگید سر بزرگ این افراد نشانگر مغز بزرگ آنهاست؟»(در واقع این سوال خود یکی از سوالاتیست که بنده در نخستین پستم پرسیده ام)
      اما شما این سوال رو پاسخ بگویید که:
      بیشتر نخبگان پیشانی بزرگ دارند، علت آن چیست؟

بله اون پروژه ای که اشاره کردید بسیار مهم است، خیلی چیز ها را روشن خواهد کرد.
      ویرایش توسط golbargsima : 31 خرداد 1395 در ساعت 05:49

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.N نمایش پست ها
      عه!
      کاملا رد میکنم!
      همش دروغه!
      اینم مدرکش-روانشناسی سوم انسانی!
      حال نداشتم بنویسم عکس گرفتم!
      البته باید اینا رو علی جان حواب بدن @Skinner
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 112.png
مشاهده: 198
حجم: 102.9 کیلو بایت

البته این در مورد کودکانه-ولی میشه گفت صادقه!
      با سپاس از پاسخ مستند شما
      اما بحث روی تفاوت نبوغ و هوشمندی کودکان پیشانی بلند با کودکان پیشانی کوتاه و یا بزرگسالان پیشانی بلند با بزرگسالان پیشانی کوتاه می باشد.
      استدلالتان چیست که این نظریه ی ژان پیاژه می تواند در مورد این موضوع هم صدق کند؟
      ویرایش توسط golbargsima : 31 خرداد 1395 در ساعت 05:47

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      solvay-conference.jpg
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بله سخنان شمادرست است.
      با توجه به این که تجربه ی عملی در این زمینه نداشته ام نمی توانم پاسخ این سوالتان را بدهم که:
      «حالا شما بگید سر بزرگ این افراد نشانگر مغز بزرگ آنهاست؟»(در واقع این سوال خود یکی از سوالاتیست که بنده در نخستین پستم پرسیده ام)
      اما شما این سوال رو پاسخ بگویید که:
      بیشتر نخبگان پیشانی بزرگ دارند، علت آن چیست؟

بله اون پروژه ای که اشاره کردید بسیار مهم است، خیلی چیز ها را روشن خواهد کرد.
      به قید بیشتر توی پرسشتون دقت کنید
      نخبه هایی که بحث میکنید بیبشتر مربوط به سالیان اخیر نهایتا چند دهه گذشته هستند و عموما جزو دانشمندان غربی به شمار می روند دقیقا نه ولی حدس من آن است که ارتباط ژنی این طیف با نژاد ژرمن باعث این حالات شده است.در حالت کلی نژاد ژرمن نسبت به نژادهای شرق زمین هیکلهای درشت تری دارند حتی وجود بعضی عضلات در آنها اثبات شده که در سایر نژادها موجود نیست مثل وجود عضله دلتوپکتورال در ناحیه سینه که مثلا در ایرانی ها به کل خبری از آن نیست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن