خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 56
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

Lightbulb راهنمای جامع طرح ترمیم معدل

tm.php.jpg
      بنام خالق یاس!
      سلام!
      خب خیلی سریع بریم سر اصل مطلب! ترمیم معدل!
      پیرو قولی که به دوستان داده بودیم، در این تاپیک سعی میشه ابتدا یه راهنمایی مختصر در مورد این طرح و سپس به رایج ترین سؤالات پاسخ گویی انجام بشه!

برای اجرای طرح ترمیم معدل طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش انجام میشه به شما امکان ارتقا سوایق تحصیلی رو میده! برای این منطور شما باید با در دستن داشتن کپی و اصل شناسنامه، کارت ملی، دیپلم، ریزنمرات دیپلم، گواهی فراغت از تحصیل، مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه(برای آقایان) 6 قطعه عکس پرسنلی به نزدیک ترین مدرسه بزرگسالان محل اقامت مراجعه کنید!

سؤالات رایج (سعی شده تا رایج ترین سؤالات عزیزان پاسخ داده بشه، درصورتیکه سؤالی داشتید خصوصی مطرح بفرمایید تا بعد از پاسخ در همینجا خدمت بقیه عزیزان قرار بگیره)

1-نمرات ترمیم معدل برای کنکور 95 یا 96 قابل استفاده است؟
      پاسخ: capture.png
      2-آیا طرح ترمیم معدل برای کنکور96 اجرایی میشود؟

پاسخ: بله إن شألله! طبق مصوبه مجلس تا زمانیکه سوابق معیین تحصیلی ملاک سنجش و پذیرش دانشجو باشد، آموزش و پرورش موظف به اجرای این است.

3-هزینه اجرای این طرح چقدر است؟
      پاسخ: بطور کلی نمیتوان اظهار نظر کرد، طبق مصوبه آموزش و پرورش این موضوع در حیطه اختیارات و تصمیم گیری شورای آموزش هر استان است.برای اطلاع از این موضوع با اداره آموزش محل اقامت تماس بگیرد.

4-آیا دانش آموزان فارغ التحصیل خرداد95 میتوانند در طرح شرکت کنند؟
      پاسخ: طبق استدلال شورای عالی، در صورتیکه دانش آموز خرداد95 قبول بشه، با گرفتن گواهی موقت فارغ التحصیلی میتونه شرکت کنه!

5-نمرات ترمیم معدل چه کاربردی دارد؟
      پاسخ: طبق مصوبه، این نمرات فقط نزد سازمان سنجش و برای کنکور سراسری معتبر است و تغییری در معدل فارغ التحصیلی ایجاد نمیکند.

6-چه زمانی میشه در امتحان شرکت کرد؟
      پاسخ: طبق مصوبه متقاضی میتونه در یکی از نوبت های سه گانه خرداد-شهریور-دی در امتحان نهایی شرکت کند. داوطلب موظف است حداقل یکماه قبل از آغاز اولین امتحان برای ثبت نام مراجعه کنه!

7-چه دروسی برای امتحان باید انتخاب بشن؟
      پاسخ: فقط دروس نهایی، البته انتخاب دروس به عهده شماست، میتونی یکی یا همه دروس رو مجدد امتحان بدی!

8-آیا میشه دروس رو تقسیم کرد؟ مثلاً سه درس را در شهریور و بقیه را در دی امتحان داد؟
      پاسخ:خیر! متأسفانه آموزش و پرورش برای داوطلب چنین حقی قائل نشده! دوطلب فقط یکبار و در یکی از نوبت امتحانی میتونه شرکت کنه!

9-اگر در امتحانی شرکت کردم و نمره قبولی نیاوردم یا نمره ای پایین تر از نمره قبلی شد، چه حالتی رخ میدهد؟
      پاسخ: خب همونطور که عرض کردم داوطلب از حق امتحان دادن مجدد در ترمیم معدل محروم شده، در صورتیکه نمره قبولی بدست نیاد یا پایین تر از نمره قبلی باشه، نمره قبلی شما منظور میشه، به فرض در امتحان خرداد زیست شناسی شرکت کردید و نمره 16 بدست آوردید و در طرح ترمیم شرکت کردید و نمره جدید شما در شهریور 9.75 شد، همان نمره 16 شما برای سابقه منظور میشه و حق امتحان مجدد در دی رو ندارید.

10-برای آمادگی بهتر در امتحان چه منابعی استفاده بشه؟
      پاسخ: با روند فعلی مرکز سنجش در طرح سؤال، داوطلبی میتونه نمره خوبی در امتحان نهایی بگیره که کتاب درسیش رو به معنای دقیق کلمه قورت داده باشه! پس اولین و معتبرترین منبع متأسفانه کتاب درسی است. در وهله دوم سؤالات امتحانات سالهای گذشته میتونن به شما در موفقیت کمک شایانی بکنند.

11-اگه از الآن برای شهریور شروع کنم میتونم 20 بگیرم؟
      پاسخ: پاسخ این سؤال به همت و پشتکار شما وابسته است! اما کسب نمره 20 در شهریور چندان کار عجیب و ناشدنی نیست!

12-خیلی ها میگن سؤالات دی ماه خیلی آسان است و نمره گرفتن در آن کاری ندارد.
      پاسخ: متأسفانه یا خوشبختانه این باور غلط است! بعنوان با بررسی سؤالات شیمی، عربی، زیست و زبان فارسی و مقایسه با سؤالات خرداد و شهریور همان سال متوجه میشید که طراح از سؤالاتی استفاده میکنه که تا به حال طرح نشده یا کمتر دیده شده، بنابراین دیدن سؤالات عجیب و غریب در دی ماه میتونه خیلی ها رو غافلگیر کنه!

12-شرکت در طرح ترمیم نوبت شهریور برای کنکور 95 مؤثر است؟؟
      پاسخ: خیر!

13-برای کنکور 96 در طرح شرکت کنم؟
      پاسخ: داوطلب کنکور96 برای آمادگی در آزمون96 باید مطالعات دروسش رو از تابستان آغاز کنه، پیشنهاد من به شما اینه که دروس سال سومتون رو مطالعه کنید، درصورتیکه شورای سنجش تأثیر سوابق در کنکور96 رو إن شألله مثبت اعلام کرد، تمرین سؤالات تستی بیشتر از سابقه تحصیلی میتونه یاری گر شما باشه! در صورتیکه سوابق رو مستقیم در نظر گرفت، شما با مطالعه خودتون رو برای نوبت شهریور آماده کردی!

14-چه زمانی تأثیر سوابق در آزمون96 مشخص میشه؟
      پاسخ: هر وقت شورای رنجش احساس اظطرار کنه! اما امیداست همزمان با اعلام تأثیر مثبت سال 95، تکلیف سوابق سال 96 رو هم اعلام کنه! خود سازمان نیمه دوم تیرماه رو همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه 95 تعیین کرده.

15-آیا دانشجویان پیام نور، آزاد و... میتونن در طرح شرکت کنند؟
      پاسخ:پاسخ:پاسخ:پاسخ:پاسخ:پاسخ:پاسخ:لف
      پاسخ:پاسخ: پاسخ: بللپاسخ: پاسخ: پا
      پاسخ: برای آموزش و پرورش فرقی نمیکنه شما دانشجوی کجا باشید، فقط یک گواهی اشتغال به تحصیل میخواد که نشون بده از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید.

15-
      15-15-
      16-اداره آموزش منطقه سکونت من از چنین طرحی اطلاعی نداره!
      پاسخ: از مصوبه ای که لینکش بالا قرار داده شده، بخاطر خودتون، پرینت بگیرید و براشون ببرید، بلکه هدایت بشن!
      SaM019
      ویرایش توسط Dr.ali : 01 تیر 1395 در ساعت 01:13 دلیل: پاسخ سؤال اول بروز شد!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینکه میگن 1سال باید بگذره ازاولین نهاییمون چی؟؟؟یعنی ماکه 95 خرداد نهایی دادیم
      باید تا 96 خرداد صبر کنیم؟؟
      چنل گزینه دو اینجوری میگفت

3. Top | #3
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonder نمایش پست ها
      اینکه میگن 1سال باید بگذره ازاولین نهاییمون چی؟؟؟یعنی ماکه 95 خرداد نهایی دادیم
      باید تا 96 خرداد صبر کنیم؟؟
      چنل گزینه دو اینجوری میگفت
      سؤال شماره 4 آبجی!
      SaM019

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      يك سوال: نوشتن در پشت برگه سوالات هم تخلف محسوب ميشه؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام علی اقا منبع کجاست ؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دکتر علی اگه خدایی نکرده کنکور95 رشته دلخواه قبول نشین واسه 96 می مونین البته گفتم خدایی نکرده؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezA 1522 نمایش پست ها
      دکتر علی اگه خدایی نکرده کنکور95 رشته دلخواه قبول نشین واسه 96 می مونین البته گفتم خدایی نکرده؟
      شما چی؟اگه 96 زبونم لال نشین،97 میمونین؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mam نمایش پست ها
      شما چی؟اگه 96 زبونم لال نشین،97 میمونین؟
      نننننننننه آخه به 96 خیلی امیدوارم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezA 1522 نمایش پست ها
      نننننننننه آخه به 96 خیلی امیدوارم
      ایشالا قبول میشی علیرضا جون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mam نمایش پست ها
      ایشالا قبول میشی علیرضا جون
      حالا شما پایان خدمت دارین خیالتونم راحته.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      دیپلم ریاضی ای که بخواد تو کنکور تجربی شرکت کنه شرایط ترمیم معدلش چطوره؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من شهریور فارغ تحصیل میشم و دی میخوام واسه ترمیم شرکت کنم....منابع امتحانی مال چه سالیه؟سومی ها امسال یا سال بعد؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      من شهریور فارغ تحصیل میشم و دی میخوام واسه ترمیم شرکت کنم....منابع امتحانی مال چه سالیه؟سومی ها امسال یا سال بعد؟
      سلام.معلومه خب.سال بعد دیگه

14. Top | #14
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryanhaddadi نمایش پست ها
      يك سوال: نوشتن در پشت برگه سوالات هم تخلف محسوب ميشه؟
      سلام
      خیر!
      برگه سؤال متعلق به شما و برگه پاسخنامه متعلق به حوزه امتحانی است! اونیکه تصمیم میگیره با برگه سؤال چکار کند خود شما هستید
      SaM019

15. Top | #15
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      سلام علی اقا منبع کجاست ؟
      سلام آقای دکتر!
      تجربه شخصی!
      SaM019

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن