خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 108 از 938 نخستنخست ... 898107108109118208 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1,606 به 1,620 از 14067
    1. Top | #1606
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چه چیزی تو دنیا هست که قدرتش انقدر زیاده که در برابرش زانو بزنین و نا امید بشین
      در حالی که بزرگترین گناه نا امیدی از رحمت خداست...
      یعنی شما به هوش برترتون ایمان ندارین
      و به این که توی همین انجمن به عنوان ی نمونه کوچیک از جمع بچه های کنکوری شما از همه باهوش تر وبهترین
      به خودتون ایمان بیارین
      ویژگی های مثبت خودتونو بنویسین تا همیشه یادتون باشه کی هستین...

2. Top | #1607
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شما لایق بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه هایین
      اگر دلیلی برای این دارین که لیاقت ندارین بگین...

3. Top | #1608
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من امروز
      نیمی ازفیزیک سال اول
      +نیمی از صوت
      +معادله ریاضی
      +فصل 1 و 2 دوم و 5 سوم زیست
      +2 درس اول سال دوم پیام آیات
      +5 صفحه شیمی(وقتم کم اومد)
      +30 تست
      مطالعه کردم

4. Top | #1609
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      از فردا خواهم شروعید و خواهم درخشید
      ترازم افتضاح بود پیام اصلی رو حذفیدم از دوستم خواسته بودم برام جعلی بفرسته حالا متاسفانه یه جوری شد با اسم خودش پیام اومد بعد چون اسمشو خلاصه ی فامیلیش سیو کرده بودم نامفهوم بود واسه بقیه منم گفتم رمزی سیو کردم حالا اینکه باور کردن یا نه خدا داند اما فعلا خطر رفع شد
      اما
      واقعا انگیزه گرفتم واسه کنکور من کاربرد مشتق بلد نبودم دوستم اومد مجانبا رو بهم یاد داد فردام میاد تموم کنیم یه سوال ریاضی زدم در مورد همون مبحث کلی کیف کردم
      من میتوانم
      خدای یوسف که در بسته را به روی بنده اش گشود،خدای من هم هست و اوست قدرت مطلق و شکست ناپذیر

5. Top | #1610
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها. من با نتایجی که از آزمون ها گرفتم، دیگه مطمئن شدم رشته ای که میخوامو امسال نمی قبولم. حالا به نظرتون امسال هر چی قبول شدم برم یا صب کنم سال دیگه هم شانسمو امتحان کنم. از آقا ارمیا و رها خانم هم خواهش میکنم نظر بدن. آقا افشین که دیگه ترک تاپیک کرده.

6. Top | #1611
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina.ha نمایش پست ها
      سلام بچه ها. من با نتایجی که از آزمون ها گرفتم، دیگه مطمئن شدم رشته ای که میخوامو امسال نمی قبولم. حالا به نظرتون امسال هر چی قبول شدم برم یا صب کنم سال دیگه هم شانسمو امتحان کنم. از آقا ارمیا و رها خانم هم خواهش میکنم نظر بدن. آقا افشین که دیگه ترک تاپیک کرده.
      بستگي ب خودت داره ك ببين چقد هدف و انگكگيزه داري واس ي سال ديگ موندن...و خب اينكه تضمين ميكني ك نتايج بهترشه يا ن....
      اگ خععععععععععععلي هدفت و انگيزت قويه خوبه

بیست سال بعد شما از کارهایی که انجام نداده اید ناراحت می شوید.. نه کارهایی که انجام داده اید،
      پس طناب قایق تان را از ساحل باز کنید و از ساحل امن خود به سوی آبهای آزاد برانید و خطر کنید.
      جستجو کنید، رویا بسازید و کشف کنید.
      (مارک تواین)

7. Top | #1612
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نتیجه آزمون خیلی مهم نیس الان شما حدوده یک ماه فرصت دارین....میتونین

فقط باید اصولی بخونین و فکرتون رو مثبت.... همین...

البته این نظر منه.....

هیچ چیز غیرممکن (impossible) نیست، خود کلمه هم دارد می گوید: "من ممکن ام" (I’m possible!)
      (آدری هپبورن)

8. Top | #1613
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موفقیت 2 قانون دارد:

1-هرگز تسلیم نشوید

2-قانون اول را هیچ گاه فراموش نکنید

index.jpg

9. Top | #1614
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha.boshehri نمایش پست ها
      سلام من میخوام تازه شروع کنم لطفا کمکم کنید یه بچه نه هشت ماهه شیطون هم دارم که درس خوندن مشکل میشه،چن سالم هس از آخرین کنکورم گذشته
      اگر تا الان مشکلت حل نشده
      در خدمتم

موفق باشید

10. Top | #1615
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

11. Top | #1616
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان گل کنکوری. وقت همتون به خیر
      ایشالا که همتون با روحیه عالی، با عزم محکم و امیدوار به آینده، این 8 هفته باقی مونده رو هم مشغول در هم کوبیدن مواضع و استحکامات کنکور هستید تا به امید خدا، خانه جناب کنکور رو تبدیل به ویرانه ای کنید که تا سالیان دراز آشیانه جغد ها باشه.

برخی از دوستان از من راجع به آخرین پستم در این تاپیک که در اون کسب رتبه زیر 1000 برای منطقه 3 رو در مدت باقیمانده کاملا امکان پذیر دونستم، سوال میپرسن. خدمت این دوستان عرض میکنم که امکان پذیر بودن با قطعی بودن فرق میکنه. به عنوان مثال من قطعا اجازه شرکت در کنکور رو خواهم داشت. اما امکان پذیر هست که رتبه خوبی کسب کنم و نه حتمی و مثلا امکان اینکه با 1 ماه درس خوندن، رتبه تک رقمی کنکور بشیم، امکان پذیر نیست و غیر ممکنه. خوب با وقایع غیر ممکن و قطعی که نمیتونیم کاری کنیم. اما چیزی که امکان پذیر هست رو باید روش کار کنیم.

من گفتم کسب یک رتبه نسبتا مناسب در مدت 2 ماه درس خوندن امکان پذیره به شرطی که هر روز بالای 10 ساعت مطالعه مفید داشته باشی. به عنوان مثال اگر روزی 2 ساعت وقت بذاری و یک درس دینی رو بخونی و دو درس دینی هم مرور کنی، از همین امروز تا روز قبل از کنکور، 42 درس دینی رو یکبار مفصل میخونی و دو بار هم مرور میکنی. این یعنی درصد بالای 70 در دینی. یا اگه روزی یک ویدئوی عربی ناصح زاده رو ببینی تا شب کنکور تمومه. یا اگر روزی یک ساعت وقت بذاری و لغات زبان رو حفظ کنی و 20 تا تست هم هرشب بزنی تا موقع کنکور کل لغت های زبان رو حفظ کردی و لااقل میتونی 50 % بزنی. به همین ترتیب مثلا واسه درس شیمی اگه از یک کتاب جمع و جور مثل خط ویژه در کنار کتاب درسی استفاده کنی، 12 فصل شیمی رو میتونی به طور متوسط هر فصل رو در 4 روز بخونی و تست بزنی و دوره کنی. نمیگم 80 درصد شیمی میزنی. ولی بالاخره سر کنکور 45 درصد سوال ساده و متوسط پیدا میشه که بزنی.

البته همه اینا با این فرض هست که شما صفر مطلق باشیا. صفر مطلق میفهمی یعنی چی؟ صفر مطلق یعنی من در 30 بهمن. یعنی کسی که از ریاضی 1 مجبور بود بخونه. یعنی کسی که عربی رو از راهنمایی خوند. یعنی کسی که با معدل داغون دبیرستانو گذرونده، بعدشم 2 سال از درس کاملا فاصله گرفته. نه ارمیا که معدل نهایی 19.90 داشته. نه شما که تو درس هستی و یا سال پیش نهایی داشتی و امسال هم پیش و یا پشت کنکوری هستی و بالاخره از گلزار درسها، تا الان 4 تا گل واسه خودت چیدی.

اما خوب این حداقل ها رو باید انجام بدی. یعنی همونطوری که با خوردن ماست و نوشابه و سالاد و سبزی و نارنج، شکم آدم سیر نمیشه و باید غذای اصلی رو میل کنی، با متن انگیزشی و آهنگ و آیه و سوره و حدیث و برنامه ریزی بدون اجرا هم، رتبه کنکور خوب بدست نمیاد. اینا فقط نقش مکمل رو دارن. نه اصل ماجرا رو. باید درس بخونی. مزد آن گرفت جان برادر که درس خواند. در غیر این صورت داری خودتو گول میزنی.

نقل گرفتن از خدا و قرآن و تفسیر اونها در جهت توجیه تنبلی خودمون هم چیزی نیست جز یک امید توخالی که حتی خودمون هم بهش باور نداریم. درسته خدا فرموده بعد از هر سختی یک آسانی خواهد بود، اما سختی یعنی فقر، جنگ، خشکسالی و …. نه اینکه پدر و مادر اکثر ما، در حد معقول وسایل رفاه و آسایش ما رو فراهم کردن و اونوقت ما تنبلی پیشه کنیم و به جای درس خوندن بشینیم و زانوی غم بغل بگیریم یا از اون وری خودمون رو بزنیم به بیخیالی و بعد هم بگیم خدا خودش گفته بعد از هر سختی راحتی هست. اگر بخواهیم منطقی به این آیه فکر کنیم، برای ما معنی این آیه این میشه که اگر ما به خودمون سختی دادیم و از تفریحاتمون کم کردیم و روحیه و اعصاب خودمون رو کنترل کردیم و از خوابمون زدیم و درس خوندیم، اونوقت در پس این سختیها، آسانی که همون تابستان بعد از کنکور و روز اعلان نتایج و کارنامه هست فرا میرسه.

یا اینکه خداوند وقتی درها رو به روی یوسف باز کرد که یوسف آنقدر بر نفسش کنترل داشت که زلیخای زیبا رو رها کنه و به سمت در بدود. ( شخصا اعتراف میکنم اگر در چنین وضعیتی قرار بگیرم، با تمام وجود میدوم اما نه سمت در، بلکه به سمت زلیخا ). حالا اگر ما نتونیم انقدر بر نفسمون کنترل داشته باشیم که لااقل این 8 هفته رو بکوب درس بخونیم، و بعدش از خدا انتظار داشته باشیم که درهای دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی و دارو سازی رو یکی پس از دیگری به روی ما باز کنه، خوب باید گفت زهی خیال باطل.

در پایان برای خودم و همه دوستان امیدوار و ناامید آرزو میکنم که خداوند این توفیق رو عنایت کنه که 8 هفته بتونیم بر نفس اماره غلبه کنیم. حالا نمیخواد رفتن به زندان رو به آغوش زلیخا ترجیح بدیم. اما لااقل درس خوندن در تختخواب یا پشت میز رو به وب گردی با لپ تاپ و موبایل ترجیح بدیم. نه تا آخر عمرمون ها. نه. فقط 8 هفته.
      شب همگی به خیر. بنده هم برم ببینم امشب این زلیخا میذاره برنامه درسیمو تموم کنم یا نه.
      ویرایش توسط afshin_moghtada : 02 خرداد 1395 در ساعت 23:38

12. Top | #1617
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام ببخشید دیر شد این سومین باره مینویسم انشاالله دیگه مشکلی پیش نیاد
      خب اولا بهتره هر نتیجه ای تا الان کسب کردید رو فراموش کنید و فکر بعد از این باشید زمان باقی مونده زیاده و شما میتونید در این مدت به موفقیت چشمگیر دست پیدا کنید و به رشته مورد علاقتون برسید
      من دیروز داشتم دنبال یه فیلم خوب میگشتم که سخنرانی یه شیخ الاسلام توجهمو جلب کرد چون ایشونو خیلی دوس دارم بیخیال فیلم شدمو به حرفای ایشون گوش کردم
      هرچند حرفاهون هیچ ربطی به کنکور و انگیزه دادن نبود اما واقعا قشنگ بود و به آدم انگیزه زندگی میداد ایشون گفتن عقل انسان براساس مستندات و نتایج موجود تصمیم میگیره و خدا و معنویات رو در نظر نمیگیره مث راننده تاکسی که در زمستان دوبرابر کرایه میگیره به بهانه ی اینکه مسافرا نصف شده و به خیال خودش با عقلش داره همون درآمد تابستانو درمیاره اما مگه خدای تابستان و زمستان فرقی داره
      خدا روزی رسونه در هر شرایطی
      ما آدما از عقلمون برای دروغ گفتن و کلک زدن و این چیزا استفاده میکنیم درحالیکه عقل باید ما رو به قرآن هدایت کنه
      ما با عقل باید به این نتیجه برسیم که جهان مبدا و مقصدی داره و یه راه مستقیم بین این دو محل هست و راه پر راهزنه حالا اینکه مبدا و مقصد چیه و راه مستقیم چیه رو عقل نمیدونه و انسان به سمت قرآن کشیده میشه و به جوابشون میرسه حالا دیگه با جواباش کاری نداریم البته ایشون گفتنا اما شما دیگه خودتون میدونین پس من نمیگم
      حالا عقل ما میگه دیگه وقت نیست و نمیشه و یکی سه ساله داره میخونه و اصلا حق من نیست که قبول شم
      جالبه عقل ما با وجود ناقص بودنش حقم تعیین میکنه
      همین عقل نمیتونه سالم بیرون اومدن از آتش(حضرت ابراهیم) و نصف کردن ماه (حضرت محمد) و نورانی شدن دست (حضرت موسی) و غیره و غیره رو باور کنه اما مگه این اتفاقا نیفتادن پس بیاین برای یه مدت عقلمونو بذاریم کنار و در این زمینه با قلبمون تصمیم بگیریم
      خب اما چون ازم راهنمایی خواستین میگم چیکار باید بکنین
      فرضا شما تلاشتونو کردید اما رتبتون مناسب رشته مورد علاقتون نیست
      من چنتا حالت در نظر میگیرم میدونم ریاضی هستید اما چون اولویت بندی رشته های ریاضی رو نمیدونم از رشته های تجربی استفاده می کنم
      شما مثلا پزشکی میخواید اما رتبتون مناسب رشته داروسازس شده حالا دوحالت رو در نظر بگیرید
      اول شما عاشق پزشکی هستید اما داروسازی رو هم دوس دارید یا به قولی باهاش کنار میاین و با توجه به بازار کار خوبش اگه مطمئن نیستید که سال بعد حتما تلاش خواهید کرد و شرایط مناسب درس خوندن خواهد بود بهتره برین دانشگاه
      دوم اگه در هر شرایطی مطمئن نیستید که میتونید درس بخونین با توجه به بازار کار بهتره برید دانشگاه چون علاقه بعدا ایجاد میشه
      اما اگه مطمئید میتونید و سال بعد خواهید درخشید حتما بمونین پشت
      حالا رتبه شما مناسب کشاورزی مثلا
      شما به این رشته علاقه ندارین و بازار کارم نداره پس بمونید پشت حتما
      چون اونموقه اگه برین دانشگاه دارین روزهای عمرتونو هدر میدید و سالها بعد با افسوس این دوران دواره بر میگردید کنکور بدید که دیگه دیره بهتره از الان به فکر باشید
      کلی دانشجوی انصرافی داریم که اومدن کنکور بدن فقط چون نتونستن رشتشونو تحمل کنن نه علاقه ی قلبی در کار بوده و نه امید به درآمد
      کلا شته ای رو وارد برگه ی انتخاب رشتتون نکنید که هیچدوم از دو حالت علاقه داشتن و پر درآمد بودنو نداره فقط به این بهانه که حتما برید دانشگاه هر چند شاید بعدا با شنیدن سرکوفت بقیه پشیمون بشید اما بدونین اگه برید دانشگاه عذاب وجدان نسبت به خوتون رهاتون نمیکنه دائما فکر به اینکه اگه یه سالم میموندید میتونستید و.. از پا درتون میاره
      خب اگه مطمئن نیستید که سال بعد وضعتون چطوری خواهد بود به پر درآمد بودن رشته هم علاوه بر علاقتون خیلی فکر کنید اما اگه میدونید مطمینا میتونید فقط علاقتون در نظر بگیرید
      در ضمن هرگز به رشته ی بی درآمد برین حتی اگه بهش علاقه داشته باشید چون بعدا ناامیدتون میکنه اولا یه شغل پر درآمد بخونید بعد برین سراغ علاقتون
      حالا یه خبر خوب
      رشته ی شما ریاضیه و دختر بودنتون خیلی بهتون کمک میکنه
      اگه یه دختر و یه پسر رتبه عین هم بیارن و کلا شرایطشون یکسان باشه چون نفرات قبل بیشتر پسرن (رشته ی ریاضی اکثر شرکت کنندگان و نفرات برتر پسرن چون بیشتر دخترا میرن رشته تجربی) در تفکیک جنسیتی دختر خیلی از پسر جلو میفته
      مثلا تو شهر ما همین پارسال یه دختری بود که معلمش قسم میخوررد که حتما دختره روز کنکور تازه یادش افتاده کنکور داره اما الان داره تبریز درس میخونه معدن بود یا عمران دقیقا یادم نیست اما فک کنم عمران بود
      خب برید درستونو بخونید مطمئن باشید میتونید علت اصلی اینکه بعضیا تلاش می کنن اما به نتیجه نمیرسن عدم اعتماد به نفس و خودباوریه یعنی هر چند بلده اما این ذهنیت که نمیتونه موفق بشه باعث میشه موفق نشه
      موفق باشید
      یا علی

13. Top | #1618
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوستان متن زیر خیلی قشنگه که دکتر افشار تو یکی از تاپیکا گذاشتن گفتم دوباره براتون بذارم که اگه اون تاپیک نرفتین حتما بخونینش.اینم از متن:
      ی صبح دیگه
      ی صدایی توی گوشم میگه
      ثانیه های تو داره میره
      امروز زندگی کن
      فردا دیگه دیره ه ه

سلام ؛ صبح قشنگ تون بخیر
      ❤️عیدتون هم مبارک

تا الان مسیر مهم زندگیم رو مثل یه مورچه کوچولو آروم و آروم خیلی آروم تر از اون چیزی که بشه فکرش رو کرد جلو اومدم
      یه وقتایی خودم شل میگرفتم و اهمال کاری میکردم
      اما یه وقتایی ام بود که اوج میگرفتم و معنی یه کنکوری واقعی و درجه یک بودن رو می فهمیدم ولی حیف که خیلی وقتها پیش میومد که این وضعیت آرمانی و ایده آل پایدار نمیموند
      یه مانع میومد از یه جایی راه مورچه کوچولو رو سد میکرد
      حالا مهم نیست مواتع چی بودن چون گفتن از مشکلات و موانع دشیرین نیست مقاومت در برابرشونه که همه چیز رو زیبا و شیرین میکنه
      متاسفانه من مورچه بودم مورچه ای راه میرفتم اما در برابر موانع مثل مورچه سمج نبودم
      بعد چندبار تلاش و سماجت پاپس میکشیدم و حتی وقتی مانعه برداشته میشد این من بودم که انگار میخواستم پاشم ولی نمیتونستم واسم سخت بود
      بازم نیاز بود واسه اوج گرفتن خودم رو گرم کنم و مورچه ای رفتن بازم شروع میشد و این ماجرا همین طوری تکرار میشد
      اما حالا حالا معنی عاشق بودن رو فهمیدم
      عشق چرا و چطوری و اما و اگر نمیشناسه عاشق اما و اگر نمیاره!!
      قدم های باقی مونده رو میخوام دلی حرکت کنم
      میخوام دستامو بذارم تو دستای خدا
      دیگه نمیخوام به هیچ چیز و هیچ کس دیگه ای فکر کنم
      میخوام مورچه کوچولو رو که تا حالا داشته راه میرفته رو بذارم روی یه جاده شبیه یه تردمیل
      میخوام بذارمش تو یه مسیری که اگه توش حرکت نکنی سقوط کنی
      چون دبگه چیزی واسه ازدست دادن ندارم
      و فقط واسه رسیدن و عدم سقوط باید \"بدوم.\"
      دویدن تو اوج خستگی خیلی خوشمزست.!
      به قول استاد افشار راه برو خسته شدی بدو....
      میخوام تک ستاره زمینی شبا بشم میخوام ستاره های آسمون بهم افتخار کنن و چراغ اتاقم تو آسمون بدرخشه
      دیگه از هیچ چیزی نمیترسم ترس از شکست و ترس از نشدن و نرسیدن دیگه وجود نداره
      تا باور و عشق به خدا هست هیچ غمی نیست
      چون خدا یعنی \"خواستن\" \"دعا\" \"اجابت\"
      گر نگهبان من آن است که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد
      پس هیچ چیز نشد نداره حتی اگه بهترین رو میخوای نگو دیره!
      نگو واسه رسیدن بهش باید تو اوج میبودم اما الان ته دره و لب پرتگاهم!
      یادت نرفته که یوشف از چاه به کجا رسید یا موسی از نیل...
      فراموش نکن آتیشی رو که قرار بود بسوزونه اما گلستون شد این همونه که تو ادبیات بهش میگیم پارادوکس...
      شاید قرار باشه تو هم یکی از همین پارادوکس ها باشی...
      اگه خدا بخواد هر چیزی امکان داره و خواستن خدا خواستن توئه..
      کنار بزن سایه های ناامیدی رو.....دیدی یه زمانی قوانین دنیا هم بی معنا میشن و اون زمانیه که تو میخوای،بلند میشی و از عمق وجودت فریاد میزنی:
      خدایا کمکم کن !

عیدی امروز تولد امام زمان از طرف خانم زهرا بود؛ اونو به همه دوستانی که دوست دارین این 50 روز باقی مونده عاشقی کنند، هدیه کنید

گوش کنید

14. Top | #1619
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرتون برای شیمی ریاضی تو مدت باقی مونده چه فصل هایی رو بخونم شیمیم خوبه ولی خوب نخوندم نمیدونمم الان رو چه فصل هایی وقت بذارم
      به نظرم حتما برنامه ی 18 اردیبهشت سرورپور رو اگه ندیدین ببینین خیلی خوب بود

15. Top | #1620
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pardisa نمایش پست ها
      به نظرتون برای شیمی ریاضی تو مدت باقی مونده چه فصل هایی رو بخونم شیمیم خوبه ولی خوب نخوندم نمیدونمم الان رو چه فصل هایی وقت بذارم
      به نظرم حتما برنامه ی 18 اردیبهشت سرورپور رو اگه ندیدین ببینین خیلی خوب بود
      در مورد ریاضی ضعیفم خودم و نظری ندارم
      چون شیمیتون خوبه بهتره یکی از فصلای استوکیومتری یا اسید باز رو حذف کنین بقیه رو بخونین وقت هست اما اون دوتا فصل چون خیلی تفهیمی و پرمحتوان نمیشه دوتاشونو کار کرد حالا هر دوتاشم حذف کردین چه بهتر البته توجه کنین منظور از استوکیمتری مسئله هاس نه کل فصل یعنی اولیو که انواع واکنشو توضیح داده و موازنه رو بخونید
      بله 25اردیبهشتشونم خیلی خوبه

صفحه 108 از 938 نخستنخست ... 898107108109118208 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 6 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن