خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 24 از 29 نخستنخست ... 14232425 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 346 به 360 از 423
    1. Top | #346
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asalshah نمایش پست ها
      راستی زبانتونو خیلییییی خوب زدین........................تو این فرصت کم با چه کتابی زبانمو تقویت کنم؟؟جمع بندی مهر و ماه و جامع مهر و ماه دارم واسه زبان......

ممنون
      اره اون کتاب خیلی خوبیه
      +سعی کن هر شب 2-3 تا درک مطلب بزنی که آماده تر بشی

2. Top | #347
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام آقای رحمانی...
      میانگین ترازتون چند بود؟
      +سرجلسه دفترچه اختصاصی کنکور از قبل درمورد زمان بندی برنامه ریزی کرده بودین یا همونجوری زدین؟مثلا 175 دقیقه اختصاصی چجوری تقسیم کردین؟مخصوصا ریاضی و فیزیک چند دقیقه وقت گذاشتین+قبل کنکور فک میکردین هردرس چند بزنید خداوکیلی
      @par.rah
      مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا﴿32 المائدة﴾
      هر كس انساني را از مرگ رهائي بخشد چنان است كه گوئي همه مردم را زنده كرده است!

3. Top | #348
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ezio auditore77 نمایش پست ها
      سلام آقای رحمانی...
      میانگین ترازتون چند بود؟
      +سرجلسه دفترچه اختصاصی کنکور از قبل درمورد زمان بندی برنامه ریزی کرده بودین یا همونجوری زدین؟مثلا 175 دقیقه اختصاصی چجوری تقسیم کردین؟مخصوصا ریاضی و فیزیک چند دقیقه وقت گذاشتین+قبل کنکور فک میکردین هردرس چند بزنید خداوکیلی
      @par.rah

من ازمون های قلمچی رو مدرسه ای شرکت کرده بودم و ما درس خودمون رو میخوندیم و با سر فصل قلمچی خیلی کار نداشتیم و همینطوری میدادیم، حدود 7300 بود ترازم و قبل کنکور به زیر 150 فک میکردم و الان هم به همه توصیه میکنم که خیلی برای روز کنکورشون برنامه بچینن! من سرِ زیست هم خیلی وقت صرف کردم هم خیلی انرژی سر جلسه و هم کلی استرس گرفتم آخرش هم خوب نشد و وقت ریاضی و فیزیکم رو گرفت تا حدی
      من قبل کنکور برنامم رو اینجوری چیده بودم که 10 دقیقه زمین بزنم و بعدش نصف زیست رو بزنم و بعدش شیمی و ریاضی رو کامل بزنم و بعدش فیزیک!
      توی کنکور11 دقیقه زمین ازم وقت گرفت و بعدش صفحه اول زیست رو که دیدم رسما مردم و فک کنم 7 سوال نیم ساعت ازم وقت گرفت، کلا هر چی زیست خونده بودم یادم رفت و هیچی یادم نمیومد! اینجاست اثر مدیریت خودتون! من وقتی دیدم اینطوریه سریع درسم رو عوض کردم و رفتم شیمی! درسته با روحیه ی داغون و وقت کم اما شیمی رو پیش خودم ترکوندم و توی 42 دقیقه (یعنی 7 دقیقه اضافی) از 35 تا 33 تا تست رو زدم ! و تقریبا مطمئن بودم که حدود 94 درصد شیمی میزنم و با یه روحیه عالی رفتم سراغ فیزیک! فیزیک رو حدود 35 دقیقه وقت گذاشتم روش و حدود 70 درصد سوالات رو تونستم پاسخ بدم و اینطوری بودم که چرا سخت شده بود یه کمی و بعدش هم باز غصه ی زیست رو خوردم و خیلی عادی یه کمی ریاضی زدم( حدود 10 تا تست یعنی یک و نیم صفحه از 4 صفحه ی ریاضی ) دیدم که چهلو پنج دقیقه قت مونده از کنکور و 20 تا تست ریاضیم مونده و نزدیک به 40 تا تست زیست!
      استرس شدیدی گرفتم اما در کمال آرامش 6 تا تست ریاضی رو زدم و بعدش رفتم سراغ زیست و تند تند زدم ؛ اولین گزینه ای که به ذهنم رسید رو میزدم ! خوشحالم که درصدم از 30 پایین تر نیومد و ریاضی هم کلا 16 تا تست زدم که 15 تاش درست بود و یکی غلط!

یه چیزی رو میخوام بگم! من در بدترین آزمون قلم چی ای که داده بودم فیزیک و شیمی و ریاضی رو 70 زده بودم و زیست رو 50! کنکور خیلی بد تر از این حرفا شد واسم و این قضیه قابل بسط هست به خیلی از آدما اما نکته مهم اینه که سختی یک آزمون واسِ همس!

هفته ی آخر که خارج تجربی 93 رو زده بودم درصدام این بود :
      ریاضی : 87
      زمین :36
      فیزیک: 82
      زیست : 63
      شیمی: 92
      دینی : 66
      ادبیات : 73
      زبان: 77
      عربی : 73

اما این آزمون رو توی مدرسه و با خیال راحت دادم، اون آزمون رو توی دانشگاه علوم تحقیقات و پر از استرس و حتی سروش موئینی دادم!

4. Top | #349
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام اقای دکتر

من بعد عید حس میکنم دارم وارد حاشیه ها میشم

همش میرم کارنامه های کنکورو میبینم، میام زیست امسال رو نگاه میکنم ببینم چند تاشو بلدم و …

شما تو این بازه اینجوری نمیشدین؟

جدیدا تا یه چیزی رو بار اول نمیفهمم (حنی چیزای ساده ای مثل الکترو شیمی) فورا اعصابم بهم میریزه

در حالی که میدونم باز بیام با دقت بخونم یادش میگیرم

اینو چیکار باید بکنم ؟ روش خاصی برای این کنترل اعصاب هنگام مطالعه نمیدونید؟؟

ببخسید سوالام چرت بود

5. Top | #350
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fantom نمایش پست ها
      سلام اقای دکتر

من بعد عید حس میکنم دارم وارد حاشیه ها میشم

همش میرم کارنامه های کنکورو میبینم، میام زیست امسال رو نگاه میکنم ببینم چند تاشو بلدم و …

شما تو این بازه اینجوری نمیشدین؟

جدیدا تا یه چیزی رو بار اول نمیفهمم (حنی چیزای ساده ای مثل الکترو شیمی) فورا اعصابم بهم میریزه

در حالی که میدونم باز بیام با دقت بخونم یادش میگیرم

اینو چیکار باید بکنم ؟ روش خاصی برای این کنترل اعصاب هنگام مطالعه نمیدونید؟؟

ببخسید سوالام چرت بود

سلام! من هم عینِ تو بودم
      کلی کارنامه کنکور رو دیدم تو اردیبهشت و حتی خرداد و خلاصه بگم خسته بودم و واسِ فرار از درس همه کار میکردم! میرفتم دو سه تا از تست های زیست 93 رو میدیدیم و درست میزدم و میگفتم وضع درسیم خوبه برم استراحت پس خیلی نگرانِ این حس نباش واس همه پیش میاد
      خیلی طبیعیه الان زود به هم بریزی ، الان نزدیک کنکوره و تو حدود 11 ماه درس خوندی و خسته ای! خیلی سعی نکن با این رفتارت مبارزه کنی چون بدتر میشی!

6. Top | #351
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما تو خلاصه هاتون چی می نوشتین؟منظورم اینه که فقط تست بود یا توضیحات هم می نوشتین؟فقط نکات مهم بود یا سعی می کردین از همه چیز حداقل یکم بنویسین؟و حجمشون چه قدر بود که همشونو تونستین بخونین؟

7. Top | #352
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      سلام! من هم عینِ تو بودم
      کلی کارنامه کنکور رو دیدم تو اردیبهشت و حتی خرداد و خلاصه بگم خسته بودم و واسِ فرار از درس همه کار میکردم! میرفتم دو سه تا از تست های زیست 93 رو میدیدیم و درست میزدم و میگفتم وضع درسیم خوبه برم استراحت پس خیلی نگرانِ این حس نباش واس همه پیش میاد
      خیلی طبیعیه الان زود به هم بریزی ، الان نزدیک کنکوره و تو حدود 11 ماه درس خوندی و خسته ای! خیلی سعی نکن با این رفتارت مبارزه کنی چون بدتر میشی!
      چقدر خوبه یکی میفهمه چی میگی …

دقیقا، منم دنبال یه راهیم که کمتر بخونم یا نخونم ولی وقتی میگم مثلا عصر نمیخونم اون عصر اینقدر استرس از دست رفتن فرصت رو دارم که همون عصر که وقت استراحتم بوده هم ****** میره

اخه ببینید نمیشه بیخیال شد، من یکشنبه و دوشنبه تقریبا 9:30 ساعت در روز خوندم دیروز و امروز روی هم شاید 8 ساعت … این دیگه خیلی کم هست …

تنها مشکل اینه که تا یه چیزی رو بار اول نمیتونم یاد بگیرم فورا اعصابم خورد میشه و سردرد و …

دیگه جدیدا اول صبحا کنکور عمومی هم میزنم و درصد بعضی ها بالا نمیشه از همون اول صبح بهم میریزم …

بعد شما خودتون برای این مشکلتون چیکار کردید؟ باهاش کنار اومدید یا یه جوری کمرنگ ترش کردید؟

یه دنیا مرسی

8. Top | #353
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      یک سوال اعصاب خورد کن ویک سوال جالب!
      چرا المپیاد به نتیجه نرسیدی؟
      آیا اگر به عقب برگردی باز هم در المپیاد شرکت میکنی؟

9. Top | #354
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      چند تا سوال شما توصیه میکنین چی کار کنیم که سر آزمون اینجوری مثه شما بهم نریزیم؟؟؟
      واسه شیمی چیکار کردین خوب زدین؟؟؟
      هندسه هم خونده بودین؟؟ من هنوز نخوندمش اصن میترسم برم سمتش ! یه مشکل دیگه نمیدونم سر آزمون چطو مدیریت کنم

10. Top | #355
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aaalli نمایش پست ها
      شما تو خلاصه هاتون چی می نوشتین؟منظورم اینه که فقط تست بود یا توضیحات هم می نوشتین؟فقط نکات مهم بود یا سعی می کردین از همه چیز حداقل یکم بنویسین؟و حجمشون چه قدر بود که همشونو تونستین بخونین؟
      تست های مهم یا غلط هام توی آزمون ها و نکات مهم که پرتکرار بود و همینطور نکات حفظی و فرار
      سعی میکردم طوری بنیسم که یک ماه مونده به کنکور بهترین منبع جمع بندیم بشه

11. Top | #356
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soofia نمایش پست ها
      سلام
      چند تا سوال شما توصیه میکنین چی کار کنیم که سر آزمون اینجوری مثه شما بهم نریزیم؟؟؟
      واسه شیمی چیکار کردین خوب زدین؟؟؟
      هندسه هم خونده بودین؟؟ من هنوز نخوندمش اصن میترسم برم سمتش ! یه مشکل دیگه نمیدونم سر آزمون چطو مدیریت کنم
      آزمون 8 خرداد قلم چی پارسال خیلی شبیه کنکور بود از نظر به هم ریخت
      ن و اینا، سعی کن همچین آزمونایی که سوالای همه درس هاش سخت میشه یه دفعه ای پیدا کنی و بزنی و سعی کن هر آزمونی که میدی در شرایط کنکور باشه و همینطور سعی کن توی این مدت باقی مونده درس ها رو تجمیعی بخونی، یعنی آمادگی اینو داشته باشی که از کل زیست یه امتحان بدی بدون اینکه نتیجت نسبت به حالتی که تک درس امتحان میدادی بدتر شه
      من تقریبا از همون اول ریاضی رو با پیش 2 شروع کردم و هندسه چون پیش 1 خیلی راحت بود واسم ( و جالبیش اینه که سر کنکور اصلا به پیش 2 و هندسه نرسیدم ) به نظرم اصلا سمت هندسه نرو دیگه الان، خیلی فایده نداره

مدیریت آزمون هم سعی کن از الان هر آزمونی که میدی به وقت زیاد دقت کنی، جایی آزمون بدی که کلی آدم باشه و کلی محیط شلوغ باشه

12. Top | #357
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Enigma نمایش پست ها
      یک سوال اعصاب خورد کن ویک سوال جالب!
      چرا المپیاد به نتیجه نرسیدی؟
      آیا اگر به عقب برگردی باز هم در المپیاد شرکت میکنی؟
      خریت کردم المپیاد رو ول کردم! اگه خونده بودم الان مدال میاوردم خیلی فرق نمیکرد چون بازم این رشته رو انتخاب میکردم اما دستاورد های بهتری میتونست داشته باشع

اگه به عقب بر میگشتم زبانم رو بیشتر کار میکردم روش و المپیاد رو با جدیت بیشتری دنبال میکردم و همینطور کارای آزمایشگاهی بیشتر میکردم توی دبیرستان

13. Top | #358
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fantom نمایش پست ها
      چقدر خوبه یکی میفهمه چی میگی …

دقیقا، منم دنبال یه راهیم که کمتر بخونم یا نخونم ولی وقتی میگم مثلا عصر نمیخونم اون عصر اینقدر استرس از دست رفتن فرصت رو دارم که همون عصر که وقت استراحتم بوده هم ****** میره

اخه ببینید نمیشه بیخیال شد، من یکشنبه و دوشنبه تقریبا 9:30 ساعت در روز خوندم دیروز و امروز روی هم شاید 8 ساعت … این دیگه خیلی کم هست …

تنها مشکل اینه که تا یه چیزی رو بار اول نمیتونم یاد بگیرم فورا اعصابم خورد میشه و سردرد و …

دیگه جدیدا اول صبحا کنکور عمومی هم میزنم و درصد بعضی ها بالا نمیشه از همون اول صبح بهم میریزم …

بعد شما خودتون برای این مشکلتون چیکار کردید؟ باهاش کنار اومدید یا یه جوری کمرنگ ترش کردید؟

یه دنیا مرسی

هم کنار اومدم باهاش و هم رفته رفته کمترش میکردم، امید و انگیزم بیشتر میشد مثلا
      یه بازه های زمانی هم ( فک کنم 2-3 هفته مونده به کنکور) به همراه مامانم ساعت 5 و نیم میرفتیم پارک و تا 6 ورزش میکردیم و این خیلی توی بار روانی روزهای آخرم تاثیر خوبی داشت

14. Top | #359
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام پرهام جان خسته نباشی ...
      1 . شما گفتین اخر فروردین درساتونو تموم کرده بودین ! منظورتون از این تموم کرده بودین دقیقا چی هست ؟
      2 . چون من شنیدم بعضیا وقتی درسارو تموم میکنن دوباره یه دور دیگه میزنن برای تثبیت مطالب . شما چرا اینکارو نکردین ؟ نظرتون در مورد اینکار چیه ؟
      4 . فرضا اگه یکی 5 6 ماه قبل کنکور درساش به طور کامل تموم بشه پیشنهادتون چیه و چجوری استفاده کنه از این مدتی که نسبا خیلی زیادم هست ؟

15. Top | #360
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

صفحه 24 از 29 نخستنخست ... 14232425 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن