خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات

« این مرد ثابت کرد خواستن توانستن است+عکس »

«به نام خدا»
      فایل پیوست 51360
      حدود ۲۲ سال پيش همسر Dashrath Manjhi به بيماري سختي مبتلا شد. او مجبور شد وي را به بيمارستان برساند اما به دليل مسافت زياد و نبود راه ماشين رو،‌ او مجبور شد با استفاده از يک الاغ همسرش را به شهر برساند. به دليل مسافت زياد، همسر در مسير درگذشت. به نقل از نداي انقلاب، یک مرد هندی با ثابت کردن شعار خواستن توانستن است دل کوه را شکافت. اين مرد هندي Dashrath Manjhi نام دارد و يک کشاورز ساده بود. او ساکن روستايي دورافتاده در هندوستان است. کوهي عظيم، روستايي که او در آن سکونت دارد را با شهر جدا کرده و از همين رو اهالي و ساکنان اين روستا براي رسيدن به نزديک ترين شهر بايد کوه را دور بزنند و ۷۰ کيلومتر را طي کنند در صورتي که اگر اين کوه نبود،‌ فاصله روستايش به شهر ۷ کيلومتر بود.

حدود ۲۲ سال پيش همسر Dashrath Manjhi به بيماري سختي مبتلا شد. او مجبور شد وي را به بيمارستان برساند اما به دليل مسافت زياد و نبود راه ماشين رو،‌ او مجبور شد با استفاده از يک الاغ همسرش را به شهر برساند. به دليل مسافت زياد، همسر در مسير درگذشت. Dashrath Manjhi از دولت هند خواست تونلي بين شهر و روستايشان بزند و يا حداقل ۷۰ کيلومتر فاصله را آسفالت کند تا خودروها بتوانند به اين روستا رفت و آمد کنند، اما چند ماه گذشت و دولت کاري نکرد.Dashrath Manjhi عزم خود را جذم کرد و با استفاده از چکش به تنهايي شروع کرد به ايجاد يک تونل.

روزها گذشت و مردم روستا مي گفتند: Dashrath Manjhi به دليل مرگ همسرش ديوانه شده است. اما او ۲۲ سال مقاومت کرد و بدون وقفه به صورت شبانه روزي در حد توان خود فعاليت کرد تا اينکه در نهايت بعد از اين همه مدت توانست تونل را به تنهايي احداث کند. ارتفاع اين تونل ۷ متر و عرض آن ۹ متر است. حتي خودروهاي سنگين نيز به راحتي مي توانند در آن رفت و آمد کنند. Dashrath Manjhi توانست با اراده خود که مانند يک کوه عظيم است، به تنهايي فاصله ۷۰ کيلومتر را به ۷ کيلومتر کاهش دهد. دولت هند مي توانست اين تونل را در عرض ۳ ماه احداث کند.

لطفا گارد نگیرید اصلا قصدم جوگیر کردن و امید دادن و اینجور چیزا نیست.حتی خودمم با این انگیزه های چن ساعته مخالفم...لطفا این متنو به درس خواندن و تراز قلم چی و قبولی کنکور و ... تقلیل ندیم کلا توی زندگی :
      خواستن توانستن است .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شگفتا
    4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مملکتشون کلنگ پیدا نمیشه؟
      صاحاب نداره اونجا
      دولت کجاست؟ انسانیت کجا رفته؟ چه کرده با خودش... چی کردی با من

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      برا من ک گفت فایل وجود نداره/:

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-jh نمایش پست ها
      up
      هرروز هزار تومان جمع می کرد یه موتور می خرید و یه سازمان موتور اجاره ای می ساخت
      بروزرسانی : باید روزی 5هزار تومان بزاره کنار وگرنه نمیشه ، می تونه موتورهارو برای موارد اورژانسی مجانی بده طرف بعدا پولش بگیره
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      7 کیلومتر راه... ارتفاع 7 متر عرض 9 متر. میشه تقریبا 420 هزار متر مکعب سنگ به چگالی نسبی تقریبی 2.
      420 میلیون کیلوگرم سنگ. اگه هر سنگ رو فقط 10 متر، طول ساق مثلث که روی جاده بنا میشه، با شیب 1/3 جابجا کرده باشه، با توجه به اینکه ابزارش دو تا میله بوده و حتی بیلم نداشته، با فرض اینکه ی گاری که ضریب استکاک غلطشیش با جاده 0.1 بوده باشه، این بابا 40 میلیارد ژول یا 10 میلیارد کالری انرژی فقط صرف جابجا کردن سنگها توی 22 سال کرده.
      که میشه 1200 KCal در روز. این فقط انرژی متوسطیه که واسه جابجا کردن سنگها نیاز داشته. هر ادمه بطور متوسط فک کنم 2000 کیلو کالری انرژی دریافت میکنه....
      کمی بیش از حد مبالغه شده در مورد این خبر.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      7 کیلومتر راه... ارتفاع 7 متر عرض 9 متر. میشه تقریبا 420 هزار متر مکعب سنگ به چگالی نسبی تقریبی 2.
      420 میلیون کیلوگرم سنگ. اگه هر سنگ رو فقط 10 متر، طول ساق مثلث که روی جاده بنا میشه، با شیب 1/3 جابجا کرده باشه، با توجه به اینکه ابزارش دو تا میله بوده و حتی بیلم نداشته، با فرض اینکه ی گاری که ضریب استکاک غلطشیش با جاده 0.1 بوده باشه، این بابا 40 میلیارد ژول یا 10 میلیارد کالری انرژی فقط صرف جابجا کردن سنگها توی 22 سال کرده.
      که میشه 1200 KCal در روز. این فقط انرژی متوسطیه که واسه جابجا کردن سنگها نیاز داشته. هر ادمه بطور متوسط فک کنم 2000 کیلو کالری انرژی دریافت میکنه....
      کمی بیش از حد مبالغه شده در مورد این خبر.
      محاسباتت دقیق نیست .
      دوما همه مسیر که کوه نبود بعضی جاها .
      کلا چون اطلاعات زیادی در دسترس نیس نمیشه نظر داد.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-jh نمایش پست ها
      محاسباتت دقیق نیست .
      دوما همه مسیر که کوه نبود بعضی جاها .
      کلا چون اطلاعات زیادی در دسترس نیس نمیشه نظر داد.
      خخ خخ .. محاسبات دقیق میخای؟ هجب... خخ خخ.
      یه محاسبه پشت پاکتی میمگه این بابا با انرژی 22 سال انرژی لازم واسه جابجا کردن رو هم نداشته. چه برسه به کندن سنگها با اون میله ها. اصلا تو بگو 7 کیلوم ن 2 کیلومتر، تو بگو سنگ نه، خاک روس... باز هم محاسبات پشت پاکتی نشون میدن جایی توی این خبر شدیدن اقراق شده.
      اون عکستم نشون میده اون جاده 7 کیلومتر نبوده... 200 متر بوده.
      اقا توی 7 کیلومتر چند جار رو کنده ن اینکه 7 کیلومتر سنگ رو بکنه. .... جاهایی که جنسش خاک بوده ولی توی خاک گاهی سنگهای بززرگ دیده. من ستایشش میکنم این اقا رو. داداش من 20 میلیونی که 4 سال پیش ازم گرفته هنوز پس نداده... مطمینم هیچ برنانه ای واسه پس دادنشم نداره ولی این هندیه ی کوه واسه اهای روستاش کنده... قابل ستایشه. ولی خبری ک تو دادی شدیدن مبالغه داره.
      ی موری نوشتیش انگار 7 کیلومت سنگ با عمق 9 متر با عرض 7 متر رو کنده. نه اقا... این کارو با 20 تا بلدوزو نمیشه توی 5 سال تمام کرد.
      عکسی ک گزاشتی با توضحی ک دادی چندان سازگار نیست.
      منم اگه تنگش کنم ک نمیکنم میتونم توی 20 سال یکی دو تا از اون صخره هایی ک توی عکس هستو با خاک یکسان کنم.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 22 اسفند 1394 در ساعت 02:26

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته بنده با مراحل اداری هند آشنا نیستم ولی اگه با توجه به مال خودمون بگیم اگه این آقا میفتاد دنبال کار های اداری و درخواست میداد دولت این تونل رو بسازه 20 سال و 2 ماه طول میکشید!!! قطعا طی کردن مسیر این همه ارگان سخته ولی خوب خستگی کمتر و سر و وضع بهتری داره آدم در این صورت؛ با این اوصاف میشه گفت این آقا دیوونه بوده واقعا!!!!!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این همسرشو از دست داده بوده
      مثل پسری که مادرشو بخاطر بی دکتری از دست داد و تصمیم گرفت پزشک شود و شد یادم نیست کی بوده!
      یکم این بی ربطه ولی مثل داستان گاو

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      خخ خخ .. محاسبات دقیق میخای؟ هجب... خخ خخ.
      یه محاسبه پشت پاکتی میمگه این بابا با انرژی 22 سال انرژی لازم واسه جابجا کردن رو هم نداشته. چه برسه به کندن سنگها با اون میله ها. اصلا تو بگو 7 کیلوم ن 2 کیلومتر، تو بگو سنگ نه، خاک روس... باز هم محاسبات پشت پاکتی نشون میدن جایی توی این خبر شدیدن اقراق شده.
      اون عکستم نشون میده اون جاده 7 کیلومتر نبوده... 200 متر بوده.
      اقا توی 7 کیلومتر چند جار رو کنده ن اینکه 7 کیلومتر سنگ رو بکنه. .... جاهایی که جنسش خاک بوده ولی توی خاک گاهی سنگهای بززرگ دیده. من ستایشش میکنم این اقا رو. داداش من 20 میلیونی که 4 سال پیش ازم گرفته هنوز پس نداده... مطمینم هیچ برنانه ای واسه پس دادنشم نداره ولی این هندیه ی کوه واسه اهای روستاش کنده... قابل ستایشه. ولی خبری ک تو دادی شدیدن مبالغه داره.
      ی موری نوشتیش انگار 7 کیلومت سنگ با عمق 9 متر با عرض 7 متر رو کنده. نه اقا... این کارو با 20 تا بلدوزو نمیشه توی 5 سال تمام کرد.
      عکسی ک گزاشتی با توضحی ک دادی چندان سازگار نیست.
      منم اگه تنگش کنم ک نمیکنم میتونم توی 20 سال یکی دو تا از اون صخره هایی ک توی عکس هستو با خاک یکسان کنم.
      خوبه همون اول گفتم گارد نگیریدا !
      ولی خوب ببین 22 سال هم زمان کمی نیست...
      کلا ولش کن اصلِ کار و اراده پیرمرد مهمه چیزی که خیلی از جوونا ندارن.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      up

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن