خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dentist نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز من قبلا عربیم ضعیف بود اما الان بین 90-100 میزنم هر شب دو تا متن + ده تست ترجمه میزنم
      هفته دوم هم قواعدو تستش میزنم اما عربی هر شب تو برنامم هس
      موفق باشید
      ميشه بيشتر توضيح بدي دقيقا چجوري شروع كردي ؟ من عربيم الان در حد ١٠-٢٠ درصده

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ماهینی آفبا + گاج + همت

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mariyana نمایش پست ها

ميشه بيشتر توضيح بدي دقيقا چجوري شروع كردي ؟ من عربيم الان در حد ١٠-٢٠ درصده
      حب همین ک گفتم هر شب 45 مین برا عربی وقت میزاشتم اول دو تا متن و بعدم ده تا تست ترجمه کتاب تستمم گاج بود و خیلیم کامله.. هفته دوم هم قواعد کانونو تست میزنم
      ب نظرم تست زدن + درسنامه خیلی بهتره از تلف کردن وقتتون با دی وی دیا..

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naseri نمایش پست ها
      1)سطحتون چطوره؟
      2)مبحث کدوم تست هار غلط میزنید(قواعد-معنی-تشکیل)
      3)از چه منایعی استفاده میکنید؟
      سطحتون چطوره؟ اگه منظورت ترازمه ترازم تقریبا 6400 تو قلمچی
      مبحث کدوم تست هار غلط میزنید(قواعد-معنی-تشکیل) : خوب شد گفتی . آره همه رو میزنم اما غلط در میاد
      از چه منایعی استفاده میکنید؟فقط گاج دارم

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حب همین ک گفتم هر شب 45 مین برا عربی وقت میزاشتم اول دو تا متن و بعدم ده تا تست ترجمه کتاب تستمم گاج بود و خیلیم کامله.. هفته دوم هم قواعد کانونو تست میزنم
      ب نظرم تست زدن + درسنامه خیلی بهتره از تلف کردن وقتتون با دی وی دیا..
      قراعد هم همين گاج فقط؟
      من جزوه ندارم واسه عربي
      نميدونم كلاس خصوصي بگيرم يا خودم بخونم

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mariyana نمایش پست ها

قراعد هم همين گاج فقط؟
      من جزوه ندارم واسه عربي
      نميدونم كلاس خصوصي بگيرم يا خودم بخونم
      اره من هم گاج داشم هم الگو فک میکنم گاج خیلی کامله..
      نه بشین خودت همون وقتی ک میخوای بزاری برا کلاس تو خونه کامل بخون و تست بزن ولی برا دسی یابی ب نتیجه هر شب هرشب انجام بده..اون وخ عربی خیلی شیرین میشه

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      اره من هم گاج داشم هم الگو فک میکنم گاج خیلی کامله..
      نه بشین خودت همون وقتی ک میخوای بزاری برا کلاس تو خونه کامل بخون و تست بزن ولی برا دسی یابی ب نتیجه هر شب هرشب انجام بده..اون وخ عربی خیلی شیرین میشه
      1- میشه روش تست زدنتو هم بگی دقیقا؟!
      2-روزی 45 مین دقیقا چیکار میکنی من همین قد گذاشتم ولی تا ب عمق مطلب میرسم تایمم تموم میشه بعد فرداش ک میام بخونم هیچی از دیروز یادم نیس(یکمی اغزاق) بعد مجبور میشم دوباره بخونم ک بازم وقتم گرفته میشه میشه راجع ب این هم ی ذره راهنمایی کنی؟!!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saied a نمایش پست ها
      1- میشه روش تست زدنتو هم بگی دقیقا؟!
      2-روزی 45 مین دقیقا چیکار میکنی من همین قد گذاشتم ولی تا ب عمق مطلب میرسم تایمم تموم میشه بعد فرداش ک میام بخونم هیچی از دیروز یادم نیس(یکمی اغزاق) بعد مجبور میشم دوباره بخونم ک بازم وقتم گرفته میشه میشه راجع ب این هم ی ذره راهنمایی کنی؟!!
      1. خب ی قسمت هس درک مطلب تو همین گاج هر شب دو تا متن ب ترتیب انتخاب میکنم متنو میخونم تا ی جاهایی میشه متنو فهمید بعد تستارو میزنم اولش اذیت میشدم چون کلماتو همشو بلد نبودم برداشتم اشتباه میشد اما بعدها راه افتادم ..
      ترجمه هم اول نکاتشو واس ترجمه بخون اندازه 20 مین روزای بعد ک نکاتو یاد گرفتی برو سمت تست برا قواعدم اول درسنامرو کامللل بخون و اونم روز بعدش شروع کن ب تست زدن
      2. هفته اول 45 مین میزارم اما هفته دوم 1ک30 البته الان ک تقریبا راه افتادم تایم کمترم میشه اینارو ک گفتم انجام داد..عمقی نداره ک دو تا متنه

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      1. خب ی قسمت هس درک مطلب تو همین گاج هر شب دو تا متن ب ترتیب انتخاب میکنم متنو میخونم تا ی جاهایی میشه متنو فهمید بعد تستارو میزنم اولش اذیت میشدم چون کلماتو همشو بلد نبودم برداشتم اشتباه میشد اما بعدها راه افتادم ..
      ترجمه هم اول نکاتشو واس ترجمه بخون اندازه 20 مین روزای بعد ک نکاتو یاد گرفتی برو سمت تست برا قواعدم اول درسنامرو کامللل بخون و اونم روز بعدش شروع کن ب تست زدن
      2. هفته اول 45 مین میزارم اما هفته دوم 1ک30 البته الان ک تقریبا راه افتادم تایم کمترم میشه اینارو ک گفتم انجام داد..عمقی نداره ک دو تا متنه
      فکر نکنم کسایی مثل من اینطوری نتیجه بگیرن

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ترجمه خیلی مهمه
      ازبقیه قسمت ها ی سوال میاد تقریبا
      شما تجربی هستین برای تجربی ریاضی درک مطلب خیلی میتونه درصد رو بیاره بالا
      برای ترجمه پند فاکتور هست ک حتما باید رعایت بشه
      مثل توجه به زمان فعل ، شخص ،موصوف صفت،معرفه نکره،ضمیر و ...
      ولی کلاس خوب برید بهتره

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      فکر نکنم کسایی مثل من اینطوری نتیجه بگیرن
      من ک درصدم از 40به 90 رسید شمارو نمدونم به هر حال امیدوارم موفق بشین

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      من ک درصدم از 40به 90 رسید شمارو نمدونم به هر حال امیدوارم موفق بشین
      ب نظرم جزوت کامله و معلمت خوبه اما من هیچ کدوم اینا رو ندارم ممنون از وقت گذاشتنت

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

@saied aببینید دوست عزیز یادگیری عربی اصول داره.

طولانیه این متن اما بخونید بر حسب تجربه میگم.

اگر شما بر ترجمه ی عربی مسلط باشید،به راحتی میتونید درصد 30 تا 40 رو در این درس کسب کنید.اما برای کسب درصد 60 به بالا باید اول پایه ی عربیتونو تقویت کنید.یعنی

تمام قواعد عربی1 اعم از "جامد و مشتق،جمله ی اسمیه و فعلیه،و ... رو به طور دقیق مطالعه کنید.

عربی1 رو حتما خوب بخونید چون تا زمانیکه عربی 1 رو نفهمید،عربی2 رو نمی فهمید.و تا زمانیکه عربی 2 رو هم نفهمید،فهم عربی 3 هم دشوار خواهد بود.

اما بعد از مطالعه ی دقیق عربی 1،عربی 2 رو درس به درس و به ترتیب دروس بخونید.الان مبحثی خوندنو فراموش کنید.چون مبحثی خوندن وقتی به درد میخوره که بر قواعد مسلط

باشید یا تا حدود زیادی باهاشون آشنا باشید.

وقتی عربی 2 رو درس به درس میخونید،بلافاصله تستاشو بزنید.تا بدونید که چقدر فهمیدین و حواستون به اشکالاتی که در تستها دارید باشه.اگر اشکالاتتون مربوط به عربی1

هست،بلافاصله رفعش کنید.وگرنه در ادامه ی مطالعه ی عربی2 با مشکل مواجه خواهید شد.

و اما بعد از اتمام مطالعه ی عربی 2 به روشی که ذکر شد،عربی 3 رو هم با همین روش مطالعه کنید.منتها هنگام مطالعه ی عربی 3 شما باید مرور عربی 1 و 2 رو در اولویت قرار

بدید.تا فهمش براتون راحت و ممکن باشه.

این روش مطالعه ی قواعد عربی بود.اما برای تسلط 100 در 100 طوریکه قواعد عربی براتون فرار نباشه،و هیچوقت از یادتون نره شما باید بعد از اتمام مطالعه ی عربی 1 و 2 و 3

سه کار رو که حداکثر 10 دقیقه بیشتر وقتتون رو نمیگیره رو هر روز انجام بدید.البته ناگفته نمونه که بعد از اتمام مطالعشون باید مرور تستهای نشان دار رو هم داشته باشید.

پس باید هر روز حداقل 5 تست(هر چی بیشتر بهتر)از تحلیل الصرفی و ترکیب و شکل بزنید.کل قواعد عربی فقط در همین 3 چیز دوره میشه.و شما با زدن تستهاش قادر خواهید

بود که بفهمین که اشکالات عربیتون در کدوم بخش قواعد عربی هست و به مرور با زدن تستهای "شکل و ترکیب و تحلیل الصرفی"قواعد عربی ملکه ی ذهنتون میشه و تمام

قواعد در ذهنتون مرور میشه.و اشکالات قواعدتون رو به کاهش خواهد بود.و میشه گفت که به امید خدا برای کسب درصد 100 آماده اید.

در ضمن تست ترجمه رو هرگز فراموش نکنید.ترجمه چند تا تکنیک فعل و ... داره که به راحتی میشه تستاشو زد.با این روش شما قادر خواهید بود که ظرف مدت یک ماه عربی رو

جمع کنید و در باقی زمان مرورش کنید.

میتونید کتاب درک مطلب عربی گاج رو هم تهیه کنید و هر روز یه درک مطلب بزنید.

ترجمه رو یه روز بخونید و تستاشو تو یک ماه تقسیم کنید و هر روز ازش بزنید.

روش مطالعه ی قواعد رو هم که گفتم.من خودم از کتاب گاج عربی استفاده میکنم و ازش راضیم به نظرم برای سطح ضعیف هم خوبه.

البته یادتون باشه که گاهی اوقات زدن تست ترجمه نیازمند دونستن قواعد هست و بالعکس یعنی زدن تست قواعد هم نیازمند یادگیری ترجمه هست و این 2 تا پیوسته هستن در یادگیری.

موفق و موید باشید

ویرایش توسط Mahdiyeh313 : 24 بهمن 1394 در ساعت 23:18

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سطحتون چطوره؟ اگه منظورت ترازمه ترازم تقریبا 6400 تو قلمچی
      مبحث کدوم تست هار غلط میزنید(قواعد-معنی-تشکیل) : خوب شد گفتی . آره همه رو میزنم اما غلط در میاد
      از چه منایعی استفاده میکنید؟فقط گاج دارم
      اینجور که معلومه از پایه ضعیفی
      کتاب ایاد فیلی انتشارات مبتکران بگیر خوب بخونش بهتر میشی بعدش گاج کار کن
      اگه سی دی بگیری که چه بهتر
      تو ازمونا هم بعد از ازمون تحلیل کن حتما
      تست زیاد خیلی کمکت میکنه
      موفق باشی
      خلاف قوانین.

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از اطلاعات مفیدت
      فقط یه چیز منم درصدام همون ۳۰ ۴۰ هست که همون تستای ترجمه رو میزنم ولی به نظرتون میشه از الان شروع کرد عربی یک رو خوند تا کنکور وقت زیادنیست اگه از امروز با روش شما شروع کنم حله؟ راستی من عربی ماهینی هم دارم و ترجمه رو با اون یاد گرفتم
      یه سوال دیگه به نظرتون بهتر نیست درک مطلب رو البته سواای مربوط به متن رو بیخیال شم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن