خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 40
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط optician نمایش پست ها
      نکته تست اینه که مقدار n ( نیروی عمودی سطح ) در چه حالتی کمترین مقدار هست ... این هم بستگی به زاویه نیروی f با سطح افقی داره...

نیاز به حل کردن هست؟
      نه ممنون آبجی دوستان حل کردن متوجه شدم

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfancrepsley نمایش پست ها
      یکی به من بگه بگه چرا جواب 2.5 نمیشه
      چون اصلا نیرو افقی نیست . نیرو باید با یه زاویه ای وارد بشه که نسبت نیرو در سطح افقی به اصطکاک به بیشترین حد خودش برسه !

There is enough light
      for one who wants to see

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نکته تست اینه که مقدار n ( نیروی عمودی سطح ) در چه حالتی کمترین مقدار هست ... این هم بستگی به زاویه نیروی f با سطح افقی داره...

نیاز به حل کردن هست؟
      صحیح نیست. کمترین مقدار نیروی عکس العمل عمودی سطح وقتیه که نیرو f قایم و رو به بالا وارد باشه؟ با ی همچین جهتی برای نیرو، شما چطوربه این نتیجه رسیدین که شتاب افقی ماکسیمم میشه؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      صحیح نیست. کمترین مقدار نیروی عکس العمل عمودی سطح وقتیه که نیرو f قایم و رو به بالا وارد باشه؟ با ی همچین جهتی برای نیرو، شما چطوربه این نتیجه رسیدین که شتاب افقی ماکسیمم میشه؟
      وقتی F قائم باشه نیروی بازدارنده mg هست یعنی f-mg=ma=0 شتاب برابر صفر هست... این بیشترین مقداره از نظر شما؟

من حداکثر شتابی که به دست آوردم 5 هست
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      وقتی F قائم باشه نیروی بازدارنده mg هست یعنی f-mg=ma=0 شتاب برابر صفر هست... این بیشترین مقداره از نظر شما؟

من حداکثر شتابی که به دست آوردم 5 هست
      دیشب چن ساعت خابیدی ابجی گل من؟
      پیامها رو داری بر عکس میخونی... اینکه ماکسیمم شتاب به ازای قایم بودن F حاصل میشه رو شما بطور ضمنی گفتی ن من.
      mg نیروی بازدارنده نیست. mg نیروی وزنه و عمودیه... در حالی که حرکت جرم افقیه.
      گوشیت رو هم بر عکس گرفتین فک کنم. اگه با پی.سی اومدی نگاه کن ببین مانیتور رو برعکس نزاشتی رو میز. شایدم خودت بر عکس نوشستی.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دیشب چن ساعت خابیدی ابجی گل من؟
      پیامها رو داری بر عکس میخونی... اینکه ماکسیمم شتاب به ازای قایم بودن F حاصل میشه رو شما بطور ضمنی گفتی ن من.
      mg نیروی بازدارنده نیست. mg نیروی وزنه و عمودیه... در حالی که حرکت جرم افقیه.
      گوشیت رو هم بر عکس گرفتین فک کنم. اگه با پی.سی اومدی نگاه کن ببین مانیتور رو برعکس نزاشتی رو میز. شایدم خودت بر عکس نوشستی.
      شما یک جسم رو فرض کن.قطعا mg داره.حالا اگه جسم به طور قائم به سمت بالا کشیده بشه f عامل حرکت میشه و mg عامل باز دارنده...

سوال فقط حداکثر شتاب رو خواسته نگفته نیرو f در چه جهتی به جسم وارد میشه!

منظورتو از ضمنی متوجه نشدم!!

موفقیت اتفاقی نیست

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      شما یک جسم رو فرض کن.قطعا mg داره.حالا اگه جسم به طور قائم به سمت بالا کشیده بشه f عامل حرکت میشه و mg عامل باز دارنده...

سوال فقط حداکثر شتاب رو خواسته نگفته نیرو f در چه جهتی به جسم وارد میشه!

منظورتو از ضمنی متوجه نشدم!!
      وقتی تو بگی مساحت ی مثلث نصف مساحت متوازی الصلاعیه که از امتداد دو ضلع مثلث ایجاد میشه پس بطور ضمنی پزیرفتی که شکلهای همنشهت مساحت های برابر دارن.
      بطور ضمنی برداشت شدن ینی اینکه تو ی جیزی بگی که اون میز به فرض پزیرفتن چیز دیگه ای قابل درک باشه.

تو نیروی وارده رو عمودی فرص کردی و به شتاب ماکسیمم 5 رسیدی.... درسته؟ خب جوابت درسته ولی روشط غلطه. 5دراوردنت بخاطر اینکه ضریب اصطکاک 0.75 بوده درست در اومده. اگه صریب اصطکاک هر عدد دیگه ای جز 0.75 باشه تو باز به جواب 5 میرسی در حالی که جواب صحیح ی جیز دیگه س.

تو تمام وزن جسم رو داری تحمل میکنی انه بخای جرم رو بکشی بالا.... ولی اکه بخای جرم رو در راستای افق روی سطح حرکت بدی، بخشی از نیروی وزن رو عکس العمل عمودی سطح تحمل میکنه. درسته که روی سطح بودن باعث میشه تو اصطکاک رو تحمل کنی ولی اصطکاک بخاط اینکه صریبش کوجکتر از واحده باعث میشه تو ضریب کوچکتر از واحدی از وزن رو تحمل کنی... ولی عمودی کشیدن ی جسم رو به بالا منوط بر تحمل کامل وزنه. از اینها گزشته نیروی 20 نیتونی چطور میتونه وزنه 20 نیوتونی رو به شتاب 5 بکشه بالا؟

8. Top | #23
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      سلام . این سوال رو بی زحمت حل کنید فوریه :
      نيروي 20نيوتون به جسمي به جرم 2كيلوگرم كه روي سطح افق قراردارد وارد شده جسم حركت ميكند. حداكثر شتاب چقدر است؟
      uk =0.75

سلام داداش محمد. پیش استاد پورفرزاد میری کلاس دیگه ها؟

تویی که یه دریا امیدی برام
      مثل حسرتی بی کرانم نکن/
      بگیر از من این زندگی رو ولی

دیگه با خودت امتحانم نکن

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      وقتی تو بگی مساحت ی مثلث نصف مساحت متوازی الصلاعیه که از امتداد دو ضلع مثلث ایجاد میشه پس بطور ضمنی پزیرفتی که شکلهای همنشهت مساحت های برابر دارن.
      بطور ضمنی برداشت شدن ینی اینکه تو ی جیزی بگی که اون میز به فرض پزیرفتن چیز دیگه ای قابل درک باشه.

تو نیروی وارده رو عمودی فرص کردی و به شتاب ماکسیمم 5 رسیدی.... درسته؟ خب جوابت درسته ولی روشط غلطه. 5دراوردنت بخاطر اینکه ضریب اصطکاک 0.75 بوده درست در اومده. اگه صریب اصطکاک هر عدد دیگه ای جز 0.75 باشه تو باز به جواب 5 میرسی در حالی که جواب صحیح ی جیز دیگه س.

تو تمام وزن جسم رو داری تحمل میکنی انه بخای جرم رو بکشی بالا.... ولی اکه بخای جرم رو در راستای افق روی سطح حرکت بدی، بخشی از نیروی وزن رو عکس العمل عمودی سطح تحمل میکنه. درسته که روی سطح بودن باعث میشه تو اصطکاک رو تحمل کنی ولی اصطکاک بخاط اینکه صریبش کوجکتر از واحده باعث میشه تو ضریب کوچکتر از واحدی از وزن رو تحمل کنی... ولی عمودی کشیدن ی جسم رو به بالا منوط بر تحمل کامل وزنه. از اینها گزشته نیروی 20 نیتونی چطور میتونه وزنه 20 نیوتونی رو به شتاب 5 بکشه بالا؟
      20160108_135755.jpg

سوال ، یه مشکلاتی داره ولی بالاخره راه حل من اینه

موفقیت اتفاقی نیست

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط waffen ss نمایش پست ها
      سلام داداش محمد. پیش استاد پورفرزاد میری کلاس دیگه ها؟
      نه ولی قضیه یه سکه طلا واسه حل این سوال و ... رو میدونم ! شما کلاسهاش رو میری ؟ خودش این سوال رو چطور حل کرد ؟

There is enough light
      for one who wants to see

ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 18 دی 1394 در ساعت 15:15

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه ولی قضیه یه سکه طلا واسه حل این سوال و ... رو میدونم ! شما کلاسهاش رو میری ؟ خودش این سوال رو چطور حل کرد ؟
      اها پس قضیه اینه!

باید بتونی اکسترمم فرمول آخری رو پیدا کنی ! من ریاضیم خوب نیست ولی جواب میده

موفقیت اتفاقی نیست

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام . این سوال رو بی زحمت حل کنید فوریه :
      نيروي 20نيوتون به جسمي به جرم 2كيلوگرم كه روي سطح افق قراردارد وارد شده جسم حركت ميكند. حداكثر شتاب چقدر است؟
      uk =0.75

کاربرد مشتق در فیزیک :
      اکتسرمم نسبی تابع Fبرایند رو پیدا میکنیم
      فقط اینجا من حالتی رو در نظر گرفتم که از لحاظ فیزیکی ممکن هست :
      الا بذکر الله تطمئن القلوب
      ویرایش توسط amin278 : 18 دی 1394 در ساعت 15:22

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اها پس قضیه اینه!

باید بتونی اکسترمم فرمول آخری رو پیدا کنی ! من ریاضیم خوب نیست ولی جواب میده
      آره قضیه اینه ! پول میلیونی میگیرن چارتا از این تست ها هم میدن ملت هم فک میکنن اینا رو حل کنن دیگه کنکور رو صد میزنن !! طرف اومده این سوال رو به من داده میگه ببین چه سوالایی برامون حل میکنن حالا نصف سوال اصلا به فیزیک ربطی نداره ها !

There is enough light
      for one who wants to see

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام داداش! چون پیام خصوصیت بستس مجبور شدم اینجا پیام بدم!

به نظرت بهترین کتاب ریاضی تجربی چیه؟(تو تجربی با درصد 50 ریاضی میشه بهترین رشته ها و دانشگاه های کشور قبول شد!) مرسی!

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FBI نمایش پست ها
      کاربرد مشتق در فیزیک :
      اکتسرمم نسبی تابع Fبرایند رو پیدا میکنیم
      فقط اینجا من حالتی رو در نظر گرفتم که از لحاظ فیزیکی ممکن هست :
      من به زبون بی زبونی گفتم

موفقیت اتفاقی نیست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن