خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 275
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اولین چیزی که باید بفهمید اینکه اون n به سمت دو نیست. ایکس به سمت دوه.
      دومین موردی ک دوست دارم روش تاکید کنم اینکه دلیل ریشه مضاعف داشتن این نیست که دو مجهول دارین. پس باید ریشه مضاعف داشته باشه. این چ وضه بیانه اخه!

از اول میگم. شما ی تابع گویا دارین. ینی ی تابع کسری دارین که صورتش ی چند جمله ایه و مخرجش هم همینطور. X به سمت 2 میل کرده و حد تابع شده بینهات. درسته؟ خب. اگه دو ریشه مخرج نباشه که تابع اصلا به سمت بینهایت میل نمیکنه. پس 2 باید ریشه مخرج باشه. اگه 2 دریشه ساده مخرج باشه اونوقت مخرج در x=2 تغییر علامت میده و حد راست و چپ احتمالا میشن مثبت بینهایت و منفی بینهایت(اگه صورت ریشه دو نداشته باشه که رفع ابهام به عدد منجر بشه ن حد بینهایت). ولی چون حد تابع هم از راست و هم از چپ شده مثبت بینهایت پس 2 ریشه ساده مخرج نیست. ریشه ساده تغییره علامت دادن مخرج رو ایجاب میکنه پس نمیتونه حد راست و چپ برابر داشته باشیم. پس 2 باید ریشه مصاعف مخرج باشه و در عین حال ریشه صورت هم نباشه. چرا؟ اگه 2 ریشه صورت باشه عامل x-2 از صورت مخرج حزف میشه و عامل ساده x-2 باقی مانده در مخرج باز در حوالی 2 تغییر علامت میده و دیگه حد راست چپ با هم مثبت بینهایت نمیشه. توی این سوال 2 ریشه صورت نیست. پس ریشه مصاعف داشتن مخرج شرط لازم و کافیه. وقتی مخرج ریشه مصاعف 2 داره و وقتی مخرج چند جمله ایه باید به صورت c(x-2)² نوشته باشه. چون ضریب x² توی مخرج 1 هستش پس c میشه یک. و a و b میشن چهار و چهار.

بازم میگم دلیل اینکه مخرج ریشه مصاعف داره وجود دو مجهول که ultra گفت نیست. دلیلش اینکه که حد راست و چپ هر دو شده مثبت بینهایت. پس دو نباید ریشه ساده مخرج باشه.

مفهومه؟ انشا نوشتم واست با تمام جزییات ک متحمم نکنی خونسرد باش.

شما به بزرگی خودت ببخش
      وضع بیانم ضعیفه
      من از بچگی توی انشا نویسی مشکل داشتم

2. Top | #122
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولین چیزی که باید بفهمید اینکه اون n به سمت دو نیست. ایکس به سمت دوه.
      دومین موردی ک دوست دارم روش تاکید کنم اینکه دلیل ریشه مضاعف داشتن این نیست که دو مجهول دارین. پس باید ریشه مضاعف داشته باشه. این چ وضه بیانه اخه!

از اول میگم. شما ی تابع گویا دارین. ینی ی تابع کسری دارین که صورتش ی چند جمله ایه و مخرجش هم همینطور. X به سمت 2 میل کرده و حد تابع شده بینهات. درسته؟ خب. اگه دو ریشه مخرج نباشه که تابع اصلا به سمت بینهایت میل نمیکنه. پس 2 باید ریشه مخرج باشه. اگه 2 دریشه ساده مخرج باشه اونوقت مخرج در x=2 تغییر علامت میده و حد راست و چپ احتمالا میشن مثبت بینهایت و منفی بینهایت(اگه صورت ریشه دو نداشته باشه که رفع ابهام به عدد منجر بشه ن حد بینهایت). ولی چون حد تابع هم از راست و هم از چپ شده مثبت بینهایت پس 2 ریشه ساده مخرج نیست. ریشه ساده تغییره علامت دادن مخرج رو ایجاب میکنه پس نمیتونه حد راست و چپ برابر داشته باشیم. پس 2 باید ریشه مصاعف مخرج باشه و در عین حال ریشه صورت هم نباشه. چرا؟ اگه 2 ریشه صورت باشه عامل x-2 از صورت مخرج حزف میشه و عامل ساده x-2 باقی مانده در مخرج باز در حوالی 2 تغییر علامت میده و دیگه حد راست چپ با هم مثبت بینهایت نمیشه. توی این سوال 2 ریشه صورت نیست. پس ریشه مصاعف داشتن مخرج شرط لازم و کافیه. وقتی مخرج ریشه مصاعف 2 داره و وقتی مخرج چند جمله ایه باید به صورت c(x-2)² نوشته باشه. چون ضریب x² توی مخرج 1 هستش پس c میشه یک. و a و b میشن چهار و چهار.

بازم میگم دلیل اینکه مخرج ریشه مصاعف داره وجود دو مجهول که ultra گفت نیست. دلیلش اینکه که حد راست و چپ هر دو شده مثبت بینهایت. پس دو نباید ریشه ساده مخرج باشه.

مفهومه؟ انشا نوشتم واست با تمام جزییات ک متحمم نکنی خونسرد باش.
      ممنون داداش...کاملا متوجه شدم. ببخشید اگه اون بیانم! ناراحتتون کرد. راستش اون جواب قبلی: چون دو مجهول داره، همچین به دلم ننشست! الان کاملا قانع شدم!
      همچنین از تمام دوستانی که کمک کردن سپاسگزارم. خیر از جوونیتون ببینید!
      ویرایش توسط SHARIF : 10 آذر 1394 در ساعت 01:13

3. Top | #123
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ultra نمایش پست ها
      شما به بزرگی خودت ببخش
      وضع بیانم ضعیفه
      من از بچگی توی انشا نویسی مشکل داشتم
      تو درک مفاهیم ریاضی هم قطعا بهتر از انشا نویسی نبودی.
      نتیجه گرفتن ی نظام علت و معلولیه و من بارها دیدم نیجه گیریهات درست نیستن. شما از گزاره p گزاره q رو نتیجه میگیری در حالی p و q مستقل از هم هستن.

4. Top | #124
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تو درک مفاهیم ریاضی هم قطعا بهتر از انشا نویسی نبودی.
      نتیجه گرفتن ی نظام علت و معلولیه و من بارها دیدم نیجه گیریهات درست نیستن. شما از گزاره p گزاره q رو نتیجه میگیری در حالی p و q مستقل از هم هستن.
      حق با توء
      درست میگی

باید توی مفاهیمی که توی ذهنم دارم تجدید نظر کنم

5. Top | #125
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      میگم من رشتم تجربیه
      ولی شما چطور دلتون میاد هندسه تحلیلی گاجو نخونید
      والا من تو کتابخونه همش چشمم بش میخوره هوس میکنم بخونمش

6. Top | #126
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      میگم من رشتم تجربیه
      ولی شما چطور دلتون میاد هندسه تحلیلی گاجو نخونید
      والا من تو کتابخونه همش چشمم بش میخوره هوس میکنم بخونمش
      مقاطع مخروطیشو بخون
      به دردت میخوره

7. Top | #127
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ultra نمایش پست ها
      مقاطع مخروطیشو بخون
      به دردت میخوره
      با مقاطع تجربی فرق داره؟

8. Top | #128
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان مشتقو درس دادن؟
      دبیرمدرسمون درس نداده...هنوز فصل یکیم....که این فصل صفر ویک به نظرم مزخرف ترین فصلای ریاضیاته کلا

9. Top | #129
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bano.m نمایش پست ها
      گزینه 2 درسته
      نقل قول نوشته اصلی توسط SHARIF نمایش پست ها
      نمی دونم گزینه 2 درسته یا نه. راه حل؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SHARIF نمایش پست ها
      n-2 که میشه صفر. حالا اگه مخرج مساوی صفر قرار بدیم یه معادله داریم با دو تا مجهول! aوb رو چطور به دست اوردین؟ امیدوارم منظوررتون رو درست متوجه شده باشم!
      میشه 8
      توی به توان رسوندن اشتباه کردین
      فقط یه سوال واسه من پیش اومده
      ان به توان دو چطور شده ایکس به توان دو؟

منظورمو نفهمیدی
      میگم شما ان رو به توان رسوندی
      به جاش ایکس گذاشتی
      سعی کن یه مقدار دقیقتر بنویسی که خطای محاسباتت بیاد پایین
      شرمنده ...من الان استرس یه چیزیو دارم واصلا تمرکز ندارم...
      .منظورتونو متوجه نشدم..اون توضیح فارسیی که شما دادینو قبول دارم
      اما درکل دقت ام خیلی پایینه ...
      دوستان همونطور که گفتم دیروز برا امتحانای امروزم استرس داشتم وشکر خدا تونستم یه جوری بهونه جور کنم ونرفتم مدرسه
      به خاطر اینکه دیشب سوتی زیاد دادم وبی دقتی زیاد داشتم دوباره حالت کلی این نکته رو نوشتم....
      %D8%AD%D9%84.jpg

10. Top | #130
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دوستان همونطور که گفتم دیروز برا امتحانای امروزم استرس داشتم وشکر خدا تونستم یه جوری بهونه جور کنم ونرفتم مدرسه
      به خاطر اینکه دیشب سوتی زیاد دادم وبی دقتی زیاد داشتم دوباره حالت کلی این نکته رو نوشتم....
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: حل.jpg
مشاهده: 38
حجم: 34.0 کیلو بایت
      دو نکته به زهنم میرسه که بگم.
      یک اینکه اصلا درگیر نکته ها نشو. هر نکته ی ایده ست که با هدف حفظ کردن ریاضی بیان شده. یا نویسنده مخاطبش رو فاقط شعور لازم واسه درک چرایی موضوع میدونه یا خودش فاقد شعور لازم واسه فهمیدن نکته س وگرنه نکته ای نمیگفت. باید ایده رو درک کنی کامل. اصرار بر بیان نکات اصرار بر حفظ کردن ریاضیه. هرچی نکات بیشتری رو بدونی بیشتر ریاضی رو حفظ کردید. من برای حل این سوال از نکته ای استفاده نکردم. فقط از وضعیت مسله نتیجه گرفتم که مخرج باید ریشه مضاعف دو داشته باشه. پس لطفا همین الان هر چی تو ذهنت به عنوان نکته بلدی بریز تو جوب، که جایی بهتر از اونجا واسش نیست.

مرود دوم اینکه ریشه مضاعف داشتن مخرج شرط لازم هست، ولی کافی نیست. اگه L ریشه صورت هم باشه اونوقت ی عمال x-L از صورت و مخرج حزف میشه. این باعث میشه یه عمال. x-L تو مخرج بمونه و چون x-L در نقطه L تغییر علامت میده پس مسله در این حالت جواب نداره. اینو توی نکته نگفته، البته از ی نکته انتظاری بیشتر از این هم نمیره.

دلیل هر نکته رو بفهم. نفهمیدی بازم فک کن. اگه بازم فکر کردی و نفهمیدی بازم فکر کن. اگه بازم نفهمیدی بعد از اینکه بیشتر فکر کردی بپرسش.

11. Top | #131
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دو نکته به زهنم میرسه که بگم.
      یک اینکه اصلا درگیر نکته ها نشو. هر نکته ی ایده ست که با هدف حفظ کردن ریاضی بیان شده. یا نویسنده مخاطبش رو فاقط شعور لازم واسه درک چرایی موضوع میدونه یا خودش فاقد شعور لازم واسه فهمیدن نکته س وگرنه نکته ای نمیگفت. باید ایده رو درک کنی کامل. اصرار بر بیان نکات اصرار بر حفظ کردن ریاضیه. هرچی نکات بیشتری رو بدونی بیشتر ریاضی رو حفظ کردید. من برای حل این سوال از نکته ای استفاده نکردم. فقط از وضعیت مسله نتیجه گرفتم که مخرج باید ریشه مضاعف دو داشته باشه. پس لطفا همین الان هر چی تو ذهنت به عنوان نکته بلدی بریز تو جوب، که جایی بهتر از اونجا واسش نیست.

مرود دوم اینکه ریشه مضاعف داشتن مخرج شرط لازم هست، ولی کافی نیست. اگه L ریشه صورت هم باشه اونوقت ی عمال x-L از صورت و مخرج حزف میشه. این باعث میشه یه عمال. x-L تو مخرج بمونه و چون x-L در نقطه L تغییر علامت میده پس مسله در این حالت جواب نداره. اینو توی نکته نگفته، البته از ی نکته انتظاری بیشتر از این هم نمیره.

دلیل هر نکته رو بفهم. نفهمیدی بازم فک کن. اگه بازم فکر کردی و نفهمیدی بازم فکر کن. اگه بازم نفهمیدی بعد از اینکه بیشتر فکر کردی بپرسش.
      فقط قسمت اخر مورد اول به دل نمیشینه...اما در کل موافقم...
      ممنون بابت تذکراتتون دوست عزیز
      فقط نگفتین دانشجویین یا پشت کنکوری؟

12. Top | #132
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      با مقاطع تجربی فرق داره؟
      نه فرقی نداره

13. Top | #133
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب این یه قضیه هست
      سوال نیست
      اثباتشو میخوای؟
      سلام داداش
      بله داداش اگه میشه اثباتشو بنویس برام
      با تشکر
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

14. Top | #134
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام داداش
      بله داداش اگه میشه اثباتشو بنویس برام
      با تشکر
      من ریاضیاتم ضعیفه
      توی مفاهیم مشکل اساسی دارم

دوستان هستن کمکت میکنن
      شرمنده

15. Top | #135
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      یه سوال بسیار ساده از ریاضی گسسته:
      فایل پیوست 45160
      ببخشید.... عدد a موازی عدد bینی چی؟ قدر مطلق a کوچکتر مساوی قدرمطلف b رو "حساب کنم"؟
      :-؟؟
      عجب! منتظرم ببینم دوستمون چطور میخاد حسابش کنه. من که اصلا نمیفمم چی نوشته
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 10 آذر 1394 در ساعت 18:06

صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن