خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      srh
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
      حیونا این کارو نمی کنن یعنی اونا حیونن؟
      اگه شرافت داشته باشن! یعنی بی شرف هستن؟

من نمیدونم شما چه دین و آیینی دارید اما قطعا میتونم بگم مسلمان نیستید چون قران را نمی دانید

خدا خودش میگه کسی رو که غیر منو میخونه فحش ندید (چه برسه به کسی که به بنده خدا توجه کنه یا نکنه) اون وقت شما شروع به توهین کردید؟

«لا تسبوا الذین یدعون من دون الله فیسبوا الله عدوا بغیر علم...» انعام، ۱۰۸

(معبود) کسانی که غیر خدا را می خوانند دشنام ندهید، مبادا آنها (نیز) از روی (ظلم و) جهل خدا را دشنام دهند.

حضرت علی(علیه السلام) به جمعی از یارانش که پیروان معاویه را در ایام جنگ صفین دشنام می دادند فرمود:

«انی اکره لکم ان تکونوا سبابین و لکنکم لو وصفتم اعمالهم و ذکرتم جهالهم کان اصوب فی القول و ابلغ فی العذر» نهج البلاغه، خطبه ۱۹۷.

من خوش ندارم که شما فحاش باشید، اگر شما به جای دشنام، اعمال آنها را بر شمرید و حالات آنها را متذکر شوید به حق و راستی نزدیکتر است و برای اتمام حجت بهتر.

همیشه و همه جا، همه موافق عقاید شما نیستند.
      همین طور که اگر نذری را از محرم حذف کنیدف عذاداری باقی نمیمونه!

یکی از راه های رسیدن به خدا، اسلام، و یکیش شیعه 12 امامیه.
      هزاران راه دیگه هم هست....
      پس برای کسی نسخه نپیچیم.
      اين طرز فكر شما واقعا خجالت اوره حالا سني باشيد يا شيعه يا هر مذهب و يا دين ديگه اي

.
      .
      ما عاشق اهل بيتيم عاشق
      حال عاشق درنيابد هيچ خام. پس سخن كوتاه بايد كرد والسلام
      در پشت چارچرخه فرسوده ای / كسی
      خطی نوشته بود:
      "من گشته ام نبود !
      تو دیگر نگرد
      نیست!"...
      گر خسته ای بمان و اگر خواستی بدان:
      ما را تمام لذت هستی به جستجوست.
      پویندگی تمامی معنای زندگی ست.
      هرگز
      "نگرد! نیست"
      سزاوار مرد نیست... فریدون مشیری

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

من نمیدونم شما چه دین و آیینی دارید اما قطعا میتونم بگم مسلمان نیستید چون قران را نمی دانید

خدا خودش میگه کسی رو که غیر منو میخونه فحش ندید (چه برسه به کسی که به بنده خدا توجه کنه یا نکنه) اون وقت شما شروع به توهین کردید؟

(معبود) کسانی که غیر خدا را می خوانند دشنام ندهید، مبادا آنها (نیز) از روی (ظلم و) جهل خدا را دشنام دهند.

حضرت علی(علیه السلام) به جمعی از یارانش که پیروان معاویه را در ایام جنگ صفین دشنام می دادند فرمود:

«انی اکره لکم ان تکونوا سبابین و لکنکم لو وصفتم اعمالهم و ذکرتم جهالهم کان اصوب فی القول و ابلغ فی العذر» نهج البلاغه، خطبه ۱۹۷.

من خوش ندارم که شما فحاش باشید، اگر شما به جای دشنام، اعمال آنها را بر شمرید و حالات آنها را متذکر شوید به حق و راستی نزدیکتر است و برای اتمام حجت بهتر.

پس برای کسی نسخه نپیچیم.
      الآن بحث سر اینه که چرا اون دوستمون به اونایی که شادی میکنن گفته بی شرف!!!خب...با عقایدمون مخالفن...باشن...هرکی عقیده ای داره...ولی حق همچین کاری رو داره؟شادی کردن تو همچین روزی؟؟!!شادی کردن با شادی کردن هدف دار فرق داره!!!میفهمی حرفم رو یا بیشتر توضیح بدم؟در مورد اون خطی که قرمز کردم هم...واقعا چیزی نمیشه گفت

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

پس برای کسی نسخه نپیچیم.
      صرااط المستقیم ،یعنی راه راست ،یعنی یدونه راه راست
      جمع بسته نشده
      فحش دادن بده ولی بعضی جاها جریان فرق میکنه
      نمونه ش :

مَثَلُ الَّذينَ حُمِّلُوا التَّوْراةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوها کَمَثَلِ الْحِمارِ يَحْمِلُ أَسْفاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذينَ کَذَّبُوا بِآياتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ
      سوره جمعه ایه 5

مثل كسانى كه [عمل به] تورات بر آنان بار شد [و بدان مكلف گرديدند] آنگاه آن را به كار نبستند همچون مثل خرى است كه كتابهايى را برپشت مى‏كشد [وه] چه زشت است وصف آن قومى كه آيات خدا را به دروغ گرفتند و خدا مردم ستمگر را راه نمى‏نمايد (۵)

البته به نظر من به هرکسی نباید فحش داد
      مثلا اگه به تکفیریه بگی سگ کل سگای عالم اون دنیا میگیرنت میگن چرا اونارو با ما یکی کردی

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا که بحث اینکه شیرینی پخش می کنن به احنمال بالای نود و پنج درصد درست نیست
      دوما برگزار نشدن عزاداری توسط اهل سنت یه چیز خیلی معمولی ای هست چون اهل سنت به امام ها اعتقاد ندارن و نیازی به توهین و ... نیست

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط srh نمایش پست ها
      اين طرز فكر شما واقعا خجالت اوره حالا سني باشيد يا شيعه يا هر مذهب و يا دين ديگه اي

.
      .
      ما عاشق اهل بيتيم عاشق
      حال عاشق درنيابد هيچ خام. پس سخن كوتاه بايد كرد والسلام

چه دلیلی برای کتمان حقیقت دارید؟ شما شاید اما 100% عذاداران هم این چنین هستند؟

در ضمن من چون مانند شما احساسی نیستم و فرمودید عاشق هستید و تاکید هم داشتید باز از نهج البلاغه یه جمله میزارم:
      حضرت علی (ع) عشق را کور کننده چشمِ عقل و کر کننده گوش عقل و دل دانسته است. (فکر کنم خطبه 109 بود)

پس طوری رفتار نکنید که مایه شرمسازی بشه.
      اگر فکر می کنید مسلمونید بشینید قران را کامل بخونید تا از قران مثال بیارید نه اینکه بگویید چون شما مثل من عاشق نیستی پس خجالت اوره!

i3nx_photo_2015-10-24_18-23-40.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط Majesty نمایش پست ها
      الآن بحث سر اینه که چرا اون دوستمون به اونایی که شادی میکنن گفته بی شرف!!!خب...با عقایدمون مخالفن...باشن...هرکی عقیده ای داره...ولی حق همچین کاری رو داره؟شادی کردن تو همچین روزی؟؟!!شادی کردن با شادی کردن هدف دار فرق داره!!!میفهمی حرفم رو یا بیشتر توضیح بدم؟در مورد اون خطی که قرمز کردم هم...واقعا چیزی نمیشه گفت

پاسخ شما تا حدی در بالا هست.
      اما اگر به نظر شما چنین شادی ای هدف دار است. این روستا چه هدفی را دنبال می کند؟ (البته من حقیقت امر را در این روستا و درستی و نادرستی این موضوع را نمی دانم)

بحث من سر توهین بود که البته شروع توهین در جایی که هنوز هیچ قطعیت و اطلاعتی در مورد چیزی که داره بهش فحش داده میشه نیست!

فقط یه حرفی زده شده و یه نفر که خودشو مسلمان واقعی میدونه شروع کرده به فحاشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      صرااط المستقیم ،یعنی راه راست ،یعنی یدونه راه راست
      جمع بسته نشده
      فحش دادن بده ولی بعضی جاها جریان فرق میکنه
      نمونه ش :

مَثَلُ الَّذينَ حُمِّلُوا التَّوْراةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوها کَمَثَلِ الْحِمارِ يَحْمِلُ أَسْفاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذينَ کَذَّبُوا بِآياتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ
      سوره جمعه ایه 5

مثل كسانى كه [عمل به] تورات بر آنان بار شد [و بدان مكلف گرديدند] آنگاه آن را به كار نبستند همچون مثل خرى است كه كتابهايى را برپشت مى‏كشد [وه] چه زشت است وصف آن قومى كه آيات خدا را به دروغ گرفتند و خدا مردم ستمگر را راه نمى‏نمايد (۵)

البته به نظر من به هرکسی نباید فحش داد
      مثلا اگه به تکفیریه بگی سگ کل سگای عالم اون دنیا میگیرنت میگن چرا اونارو با ما یکی کردی
      الان طبق این آیه شما مجازید که توهین کنید؟
      من نه زمانش را دارم که برای شما توضیح بدم نه جایش هست اما به جای این آیه شما باید یک آیه را بیاورید که خدا اجازه داده باشه مردم به هم توهین کنن! اما دلیل نمیشه که خدا توهین خودش به بندشو منع کنه! این آیه که شما گذاشتی توهین خدا به بنده است نه توهین بنده به بنده

در آیه ای که بالاتر دادم خدا توهین شما به کسانی که خدا را دشنام میدهند منع کرده.
      حال در کدام آیه موارد استشنا قائل شده و گفته در این موارد هرچی دل تنگت میخواد از الفاظ رکیک به دیگری عنایت کن!!
      ویرایش توسط Pars : 02 آبان 1394 در ساعت 19:38

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gign نمایش پست ها
      اولا که بحث اینکه شیرینی پخش می کنن به احنمال بالای نود و پنج درصد درست نیست
      دوما برگزار نشدن عزاداری توسط اهل سنت یه چیز خیلی معمولی ای هست چون اهل سنت به امام ها اعتقاد ندارن و نیازی به توهین و ... نیست
      ما به برگزار نشدنش کاری نداریم
      شیرینی .... واقعاکه... حداقل به امامت معتقد نیستن حرمت نوه ی پیامبر رو نگه میداشتن

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چه دلیلی برای کتمان حقیقت دارید؟ شماید شاید اما 100% عذاران هم این چنین هستند؟

در ضمن من چون مانند شما احساسی نیستم و فرمودید عاشف هستید و تاکید هم داشتید باز از نهج البلاغه یه جمله مزارم:
      حضرت علی (ع) عشق را کور کننده چشمِ عقل و کر کننده گوش عقل و دل دانسته است. (فکر کنم خطبه 109 بود)

پس طوری رفتار نکنید که مایه شرمسازی بشه.
      اگر فکر می کنید مسلمونی بشین قران را کامل بخون تا از قران مثال بیاری نه اینکه بگی چون شما مثل من عاشق نیستی پس خجالت اوره!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: i3nx_photo_2015-10-24_18-23-40.jpg
مشاهده: 35
حجم: 31.6 کیلو بایت

پاسخ شما تا حدی در بالا هست.
      اما اگر به نظر شما چنین شادی ای هدف دار است. این روستا چه هدفی را دنبال می کند؟ (البته من حقیقت امر را در این روستا و درستی و نادرستی این موضوع را نمی دانم)

بحث من سر توهین بود که البته شروع توهین در جایی که هنوز هیچ قطعیت و اطلاعتی در مورد چیزی که داره بهش فحش داده میشه نیست!

فقط یه حرفی زده شده و یه نفر که خودشون مسلمان واقعی میدونه شروع کرده به فحاشی.

الان طبق این آیه شما مجازید که توهین کنید؟
      من نه زمانش را دارم که برای شما توضیح بدم نه جایش هست اما به جای این آیه شما باید یک آیه را بیاورید که خدا اجازه داده باشه مردم به هم توهین کنن! اما دلیل نمیشه که خدا توهین خودش به بندشو منع کنه! این آیه که شما گذاشتی توهین خدا به بنده است نه توهین بنده به بنده

در آیه ای که بالاتر دادم خدا توهین شما به کسانی که خدا را دشنام میدهند منع کرده.
      حال در کدام آیه موارد استشنا قائل شده و گفته در این موارد هرچی دل تنگت میخواد از الفاظ رکیک به دیگری عنایت کن!!
      بهتر بخونی نوشتم کار بدیه ولی استثنا هم داره
      نگفتم هرجایی....

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بسه دیگه هی این تاپیکو بالا نیارید آخرش دعوا میشه

9. Top | #24
      srh
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahra نمایش پست ها
      بسه دیگه هی این تاپیکو بالا نیارید آخرش دعوا میشه
      حقيقتش از عنوان متوجه ميشيد كه اين تاپيك به قصد دوستي اهل تشيع و اهل سنت زده شده اما بحث رو هميشه هست
      خطی نوشته بود:
      "من گشته ام نبود !
      تو دیگر نگرد
      نیست!"...
      هرگز
      "نگرد! نیست"

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ما به برگزار نشدنش کاری نداریم
      شیرینی .... واقعاکه... حداقل به امامت معتقد نیستن حرمت نوه ی پیامبر رو نگه میداشتن
      من آستارا هستم نزدیک ترین شهر به ویزنه همچین چیزی تا حالا نشنیدم که اتفاق بیفته پس با احتمال خیلی بالا این خبر اشتباهه
      بعدش حتی حتی اگه یه عده معدودی همچین حرکتی رو انجام بدن نمیشه حکم کلی نسبت به اهل سنت اعلام کرد

11. Top | #26
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

اهل بیت معلم قران هستن
      کسی که بدون معلم انگلیسی رو از 0 شروع کنه اکثر تلفظاش غلط میشه
      قران هم همینطوره ، بدون معلم چیزی رو اموختن برابر اموزش ناقص هه
      یا کسی نمی تونه اول ابتدایی رو با معلم (در مثال پیامبر) بخونه ولی تا اخر دبیرستان فقط و فقط با کتاب جلو بره
      نمونه ش مناظره ابو حنیفه (بینان گذار شاخه حنفی سنی ها ) با امام صادق که کلا قیاس رو که از مواردیه که اهل سنت روش تاکید دارن رو کاملا نقض میکنه
      مناظره ابوحنيفه و امام صادق (عليه السلام)

پ.ن. علی یوخسان هج ، هارداسان به ؟
      دقیقا.
      اونقدر که حضرت ابوالفضل رو قبول داریم ،خداروقبول داریم.مثلا امروز یه هیئتی بود مداحش میگفت درمان بخش دردها(البته به ترکی و دقیق یادم نیست چی میگفت ولی مضمونش همین بود!)وهمه میگفتن ابوالفضل!حالا اگه خدا بهت بگه بررو شفات رو از خود ابوالفضل بگیر ی میگیم به خدا؟! شرط میبندیم نه اون مداح و نه اون افراد نمیدونستن دارن چی میگن.مداح جو گیر شد یه چیزی گفت.
      علاوه بر اون گاهی یه چیزهایی میگیم که چیزهای دیگه رو نقض میکنه.مثلا میگیم حسین هست،(البته اینا بین ما ترکا خیلی زیادن.بقیه ی قومیت ها رو نمیدونم)خوب دستتون دردنکنه که گفتین که حسین هست.خوب که چی؟بهتر نیست به جای این عبارت ها از اشعار مناسب تر استفاده کنیم.
      از اینا تا بگید این طرفا هست.عزاداری ها رو هم که نگو.اسم نام امام حسین تموم میشه اما نتیجه و هدف...
      ولی با همه ی اینا،این کارا هستش که اسلام رو زنده نگه داشته و بهمون یادآوری میکنه که یه اسلامی هست که برای حفظش خونها ریخته شده ولی ما...

پ.ن.من وایام دا سن بیطرف لری افتخار وی میسن!!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط srh نمایش پست ها
      حقيقتش از عنوان متوجه ميشيد كه اين تاپيك به قصد دوستي اهل تشيع و اهل سنت زده شده اما بحث رو هميشه هست
      دارم میبینم از لحن صحبتا...

آخر تاپیک که بحث تموم شد هم دیگه رو میبینیم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gign نمایش پست ها
      در مورد شیرینی دادن من اطلاعی ندارم و تا حالا به گوشم نخورده
      ولی در این که یه سری از مردم ویزنه مورد دارن شکی نیست
      چون یه سری شون می خواستن به داعش ملحق بشن
      ملحق شدن...تو روستاهای اطرافش از 2نفر اطلاع دارم...چون آشناهام اونجا هستن...
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

14. Top | #29
      srh
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahra نمایش پست ها
      دارم میبینم از لحن صحبتا...

آخر تاپیک که بحث تموم شد هم دیگه رو میبینیم
      به اميد ديدار
      خطی نوشته بود:
      "من گشته ام نبود !
      تو دیگر نگرد
      نیست!"...
      هرگز
      "نگرد! نیست"

15. Top | #30
      srh
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      1 - قال رسول اللَّه صلى اللَّه عليه و آله: انا حرب لمن حاربكم و سلم لمن سالمكم قاله لعلى و فاطمه و الحسن و الحسين. [كنزالعمال، ج 12، ص 97 ش 34164.] رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله خطاب به على، فاطمه، حسن و حسين عليهم السلام فرمودند: من دشمن كسى هستم كه با شما دشمنى كند و يار و سلم كسى هستم كه با شما از در مسالمت وارد شو

عن ابى بكربن ابى قحافه قال: رايت رسول اللَّه صلى اللَّه عليه و آله خيم خيمه و هو متكى على قوس عربيه و فى الخيمه على و فاطمه و الحسن و الحسين عليهم السلام فقال يا معشر المسلمين؟ انا يسلم لمن سالم اهل الخيمه و حرب لمن حاربهم، و ولى لمن والاهم.... [فرائد سمطين، ج 2، ص 40 ش 373.] خليفه اول اهل سنت مى گويد: رسول خدا را ديدم كه خيمه اى را برپا كرده و خودش به يك كمان عربى تكيه نموده و على و فاطمه و حسن و حسين عليهم السلام نيز در داخل آن مى باشند. آن حضرت خطاب به مسلمانان فرمودند: من دوستدار كسى هستم كه اهل خيمه را دوست بدارد و دشمن كسى هستم كه با آنان دشمن باشد....
      خطی نوشته بود:
      "من گشته ام نبود !
      تو دیگر نگرد
      نیست!"...
      هرگز
      "نگرد! نیست"

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین