خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 39 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 576
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

Question عربی کنکور 95

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان

پویا دقتی هستم که با لطف و کمک خدا تونستم درس عربی رو در کنکور 89 درصد بزنم

سال قبل هم در تاپیک های مشابه در خدمت داوطلبان کنکور بودم

این تاپیک رو ایجاد کردم تا شما دوستان بتونین سوالاتتون رو پیرامون این درس ( اشکالات ، نحوه مطالعه ، منابع ) بپرسین

در کنکور 94 ، باز هم سوالات به صورت روتین اومد و همون طور که قبلا هم عرض کرده بودم دست طراح برای طرح سوال جدید تا حد زیادی بسته است .

ان شا الله اگه خدا توفیق بده ، تا شب کنکور در این تاپیک در خدمتتون هستم

از همین حالا می تونین سوالات خودتون رو بپرسین

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من چندین ساله که عربی نخوندم و همه چی یادم رفته (صفر کیلو متر) چیکار کنم بتونم پیشرفت کنم؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr... نمایش پست ها
      سلام
      من چندین ساله که عربی نخوندم و همه چی یادم رفته (صفر کیلو متر) چیکار کنم بتونم پیشرفت کنم؟؟؟
      سلام دوست عزیز

اگه تمایل داشته باشین می تونین فیلم های آقای ناصح زاده ( دبیرستان صنعتی شریف ) رو مشاهده کنین

برای مطالعه درسنامه و تست زنی هم می تونین یکی از دو کتاب ( عربی کامل گاج یا عربی خیلی سبز ) رو مطالعه کنین

سوالی هم داشتین در خدمتتون هستم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      تاوپیکتون یکی از مفیدترین تاپیک هایی هست که می تونه تا کنکور ادامه داشته باشه.
      عرض شود که بنده عربی ۹۴ رو ۲۰ درصد زدم و متاسفانه عربیم ضعیفه. الان دارم با کتاب ایاد فیلی مبتکران کار می کنم که خیلی بهم کمک کرده تو قواعد. اما سوالات حقیر :
      ۱.به نظرتون خلاصه نویسی از درسنامه های حجیم عربی می تونه مفید باشه؟
      ۲.تو عربی در قواعد برای کلمات زیادی استثنا وجود داره که مثلا قاعده کلی در مورد اون کلمه خاص صدق نمی کنه. مثال بارزش مونث و مذکر بودن اسم هست یا اسامی غیرمنصرف و.... ایا به نظرتون لازمه این نکات ریز که عموما در پاسخ تشحریحی تست ها به اونا اشاره شده جاییی نوشته بشن و مرور بشن؟
      ۳.من در درک مطلب بسیار ضعیفم. پیشنهادتون برای این بخش چیه؟
      ضمنا ممنون میشم منابع و روش خوندن خودتون رو هم بگید.
      سپاس

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aveni نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      تاوپیکتون یکی از مفیدترین تاپیک هایی هست که می تونه تا کنکور ادامه داشته باشه.
      عرض شود که بنده عربی ۹۴ رو ۲۰ درصد زدم و متاسفانه عربیم ضعیفه. الان دارم با کتاب ایاد فیلی مبتکران کار می کنم که خیلی بهم کمک کرده تو قواعد. اما سوالات حقیر :
      ۱.به نظرتون خلاصه نویسی از درسنامه های حجیم عربی می تونه مفید باشه؟
      ۲.تو عربی در قواعد برای کلمات زیادی استثنا وجود داره که مثلا قاعده کلی در مورد اون کلمه خاص صدق نمی کنه. مثال بارزش مونث و مذکر بودن اسم هست یا اسامی غیرمنصرف و.... ایا به نظرتون لازمه این نکات ریز که عموما در پاسخ تشحریحی تست ها به اونا اشاره شده جاییی نوشته بشن و مرور بشن؟
      ۳.من در درک مطلب بسیار ضعیفم. پیشنهادتون برای این بخش چیه؟
      ضمنا ممنون میشم منابع و روش خوندن خودتون رو هم بگید.
      سپاس
      با عرض سلام و وقت بخیر

1 ) خلاصه نویسی خیلی کمکتون می کنه .... قواعدو خلاصه کنین و هر از چند گاهی مرورش کنین

2 ) ببینین کنکور بیشتر از قواعد کلی سوال میده تا اینکه بیاد یک نکته ریز رو بپرسه .... از این سوالات ممکنه سالی یکی ، دوتا بیاد .... شما مثلا اسامی غیرمنصرف رو بلد باشین و بعد

سعی کنین اونا رو به قواعد دیگه ربط بدین

3 ) شما باید حتما شبی 1 درک مطلب رو کار کنین و لغاتی رو که بلد نیستین به خاطر بسپارین .... کتاب درک مطلب عربی گاج ، کتاب مناسبیه که درک مطلب ها رو از ساده به سخت آورده

من خودم کتاب های عربی کامل گاج و همین کتاب درک مطلب عربی گاج رو می خوندم .... در کتاب عربی کامل ، اول درسنامه ها رو می خوندم و بعد تست ها رو حل می کردم

تست هایی رو هم که بلد نیستیم باید علامت گذاری کنیم تا بعدا مرورشون کنیم .... در ابتدای کار ممکنه سرعتتون پایین باشه ولی نگران نباشین چون به مرور و با تمرین کردن سرعتتون بالا میره

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از این طرح خوبتون . یه سوال داشتم : مفعول مطلق جانشین فعل محذوف در ترجمه مثل مفعول مطلق تاکیدی به صورت تاکیدی ترجمه میشه ؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دیگه اینشو ندیده بودم که یکی بگه من خوبم و ازم بپرسین!!!
      یاد جمله امام علی ع افتادم : سلونی قبل ان تفقدونی
      Medicine isn't Money anymore in Iran
      یه توضیح کوچیک در مورد رشته پزشکی عمومی

I am the BOSS, Sasha Banks
      I am the BEAST, Brock Lesnar
      I love the 12th Imam
      I wanna set free MINE

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط taker190 نمایش پست ها
      دیگه اینشو ندیده بودم که یکی بگه من خوبم و ازم بپرسین!!!
      یاد جمله امام علی ع افتادم : سلونی قبل ان تفقدونی
      حالا یکی هم میخواد کمک کنه... عجب

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.arvin نمایش پست ها
      خیلی ممنون از این طرح خوبتون . یه سوال داشتم : مفعول مطلق جانشین فعل محذوف در ترجمه مثل مفعول مطلق تاکیدی به صورت تاکیدی ترجمه میشه ؟

ببینین گاهی مصادر منصوب بدون فعل خودشون در جمله میان که مفعول مطلق به حساب میان

در ترجمشون ( با توجه به جمله ) میشه از تاکید هم استفاده کرد مثلا : حقا ( به راستی ) .... ایضا ( همچنین )

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام میشه عربی کنکور94 رو تحلیل کنید...ینی بگین نسبت ب سالای قبل سخت شده اسون شده....سبک سوالاش فرق کرده یان.........و اینکه چ منابع عربی پاسخگوی کنکور 95 هست........رشتم تجربی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط uni dentist76 نمایش پست ها
      سلام میشه عربی کنکور94 رو تحلیل کنید...ینی بگین نسبت ب سالای قبل سخت شده اسون شده....سبک سوالاش فرق کرده یان.........و اینکه چ منابع عربی پاسخگوی کنکور 95 هست........رشتم تجربی

با عرض سلام و وقت بخیر

در کنکور 94 ، سوالات ترجمه یک مقدار وقت گیر تر از سال های قبل بودن چون گزینه ها به هم نزدیک بودن و باید با دقت بیشتری بهش جواب میدادیم .

بخش درک مطلب ساده تر از سال های قبل اومده بود و میشد در زمان کمتری بهش پاسخ داد

سوالات حرکت گذاری که با تغییری که در صورت سوال به وجود آمد خیلی ساده تر شده بود

سوالات تحلیل صرفی مشابه سال های قبل بود

و در قسمت قواعد هم سوالات به صورت روتین اومد و از هشت سوال در هر گروه آزمایشی ، یکی دو سوال کمی وقت گیر تر بود

در کل تقریبا سوالات هم سطح سال 93 بود و با کمی دقت میشد به درصد بالا برسیم .

همون طور که قبلا عرض کردم شما ان شا الله با مطالعه یکی از دو کتاب ( عربی کامل گاج / عربی خیلی سبز ) می تونین به درصد بالا برسین

اگه در قسمت درک مطلب قوی نیستین هم می تونین از کتاب درک مطلب عربی گاج استفاده کنین که متن ها رو از ساده به مشکل آورده

بازم سوالی داشتین در خدمتتون هستم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پویا دقتی نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز

اگه تمایل داشته باشین می تونین فیلم های آقای ناصح زاده ( دبیرستان صنعتی شریف ) رو مشاهده کنین

برای مطالعه درسنامه و تست زنی هم می تونین یکی از دو کتاب ( عربی کامل گاج یا عربی خیلی سبز ) رو مطالعه کنین

ممنون که راهنمایی میکنید

اگر امکان داره در مورد فیلم های آموزشی آقای ناصح زاده به صورت کامل توضیح بدید

و از کجا می تونم به صورت کامل ویدیو ها رو دانلود کنم ، به صورت پراکنده در اینترنت پیدا کردم می خواهم به صورت کامل باشد

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

خیلی ممنون هستم از شما بابت این تاپیک خوبتون ....

ببخشید میشه یه راهی برای افزایش بازده خوندن عربی بدید ؟

و این که راهکاری برای درک بهتر سوالاتش ؟

مثلا برخی از سوالات هستند با اینکه از همون فرمول گفته شده تبعیت میکنند ولی جواب نیست !

خیلی ممنون .

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام..من ميخوام عربی فقط 10 تا سوال بزنم و بس...چطور راحت تر به این 10تا میرسم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      مرسی پویا جان بابت تاپیک و مطمعنم تا کنکور من کلی سوال دارم ازت میدوارم کمکم کنی
      برای درک مطلب لازمه کتاب خونده شده اصلا سمت متن کتاب برم برا عربی?و اینکه درک مطلب گاج بگیرم ?چون گاج کامل تهش از آسون ب سخت آورده اگه تو اون کتاب نکته گفته یا بهتره بگیرم راستی کتاب عمار تاج بخش درک مطلبش چطوره?!و سوال بعد اینکه برا درک مطلب برم تو دل تست از اول یا برم سراغ لغات عربی من همگامانو دارم عالیه متن مربوطرم زیرش آورده اونو بخونم تموم کنم بعد برم سراغ تست یا بر عکس و اینکه تا آخر تابستون که وقت کمی مونده نظرت چیه چیارو جمع کنم من تصمیم داشتم عربی دینی یه روز در میون بخونم الان میخوام هر روز بخونم نظرت چیه?!میشه به نظرت منی که کلا امسال زیر ۵ درصد زدم تا ۷۰ ۸۰ برسونم عربیو امسال عربیو تو کنکور بی دفتی کردم اشتباه زدم '
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)
      نقد منتخب من درباره ی کتاب زیست نشر الگو
      در سایتشون:
      http://www.olgoopub.ir/sn/books/pt/full/id/177
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)

بزرگ اونیه که سرش گندس نه هیکلش رو الاکلنگم بالاتره ....

صفحه 1 از 39 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن