خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 10 از 47 نخستنخست ... 9101120 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 136 به 150 از 705
    1. Top | #136
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها
      کلا نوبت دوم با اول چه فرقی داره ؟؟؟
      آیا نوبت دوم همون شبانس؟؟؟
      زمان ثبت نام هر دو یکیه یا نه؟؟؟
      پزشکی شبانه نداره
      فقط یک ترم با هم اختلاف زمانی دارن
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

2. Top | #137
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_ss نمایش پست ها
      مطب زدن ربطی به طرح نداره. وزارت بهداشت باید مجوز بده تا پزشک بتونه مطب بزنه. وقتی توی تهران مثلا 100 تا متخصص قلب هست و مثلا 1000 تا پزشک عمومی، یکی که متخصص قلبه یا پزشک عمومیه، بهش مجوز نمیدن. میگن آقا اینجا زیاد داریم. نمیخوایم. شما میتونی بری فلان شهر. این دیگه ربطی به طرح نداره.
      تازه توی هر شهر، محل مطبت رو هم نمیتونی تعیین کنی. اون رو هم وزارت بهداشت تعیین میکنه.
      همونطور که دکتر Dynamic هم فرمودن، مطب دیگه تقریباً داره حذف میشه. چون وزارت بهداشت میخواد بخش خصوصی رو دیگه از بین ببره و همه فقط توی بیمارستان ها و درمانگاه ها کار کنن.
      پ.ن: هر ماشینی دوره خاصی داره!
      پ.ن2: اشکال نداره، آدم ماشین گذرموقت رو منفجر هم کنه خسارت زیادی وارد نمیشه
      دکتر در مورد درآمد در دوره ی طرح تخصص هم اطلاعاتی داری؟ حقوقشون چقدره؟کارانه می گیرن؟ واینکه بعد گرفتن تخصص ازنظر امنیت شغلی فرد می تونه خیالش راحت باشه؟
      بالاخره بعد از این همه سال درس خوندن آدم میخواد خیالش راحت باشه که کار داره.

3. Top | #138
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا نوبت دوم با اول چه فرقی داره ؟؟؟
      آیا نوبت دوم همون شبانس؟؟؟
      زمان ثبت نام هر دو یکیه یا نه؟؟؟
      بله همونطور که @amin dehghan فرمودن پزشکی شبانه نداره.
      نوبت اولی ها از مهر سر کلاس میرن و نوبت دومی ها از بهمن (یک ترم بعد) سر کلاس میرن.
      زمان ثبت نام هم هر دانشگاهی خودش اعلام میکنه، بعد از پذیرش
      توضیح عکس پروفایل: جراحی Transcatheter Aortic Valve Implantation یا به اختصار TAVI یکی از روش های جدید تعویض دریچه بدون نیاز به باز کردن قفسه سینه می باشد که با همت پزشکان در حال حاضر در چندین مرکز در ایران در حال انجام است. ایران جزو نخستین کشورهایی است که با این تکنیک عمل های تعویض دریچه را انجام میدهد.

تاپیک معرفی رشته پزشکی عمومی و توضیحات در مورد رشته های تخصصی و فوق تخصصی

4. Top | #139
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gign نمایش پست ها
      دکتر در مورد درآمد در دوره ی طرح تخصص هم اطلاعاتی داری؟ حقوقشون چقدره؟کارانه می گیرن؟ واینکه بعد گرفتن تخصص ازنظر امنیت شغلی فرد می تونه خیالش راحت باشه؟
      بالاخره بعد از این همه سال درس خوندن آدم میخواد خیالش راحت باشه که کار داره.
      طرح دوره تخصص حقوقش خوبه. بستگی به تعداد مریضی که ببینی داره. هر ویزیت رو 3000 تومن مریض میده الان و فکر کنم بیمه هم 18-19000 تومن بده.
      کارانه اینا رو خبر ندارم ولی امنیت شغلیش که فعلاً خوبه.
      بعد توی پزشکی بهت که نمیگن کار نکن! میگن برو فلان شهر مرزی!!!
      اینه که بعضیا ترجیح میدن اصن کار پزشکی نکنن دیگه.
      بعد اون قدر آمار شکایت از پزشکا رفته بالا که حد نداره. دیگه آدم میبینه قدر کارش رو که نمیدونن، برای هر چیزی شکایت که میکنن، قرار هم هست بری فلان منطقه مرزی، توی تلویزیون هم 4تا نفر میان روپوش میپوشن جنگولک بازی درمیارن آبروی این رشته رو میبرن، دیگه اصن انگیزه ای واسه کار نمیمونه!!!
      توضیح عکس پروفایل: جراحی Transcatheter Aortic Valve Implantation یا به اختصار TAVI یکی از روش های جدید تعویض دریچه بدون نیاز به باز کردن قفسه سینه می باشد که با همت پزشکان در حال حاضر در چندین مرکز در ایران در حال انجام است. ایران جزو نخستین کشورهایی است که با این تکنیک عمل های تعویض دریچه را انجام میدهد.

5. Top | #140
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شاید برای شما سوال شده باشه، حالا که پزشکی قبول شدم چه کتابایی باید بخرم که به دردم بخوره؟ یا فلان دوستم که پزشکی قبول شده چه کادویی بهش بدم که به دردش بخوره؟؟
      یکی از مهم ترین کتاب ها که تا آخر دوره طبابت و مخصوصاً توی درس های ترم های اول به درد میخوره، اطلس های آناتومی هستش.
      توی این پست میخوام از تجربه خودم در انتخاب و خرید یه اطلس خوب براتون بگم.
      توی پزشکی ما چندین اطلس خیلی معروف داریم که عبارتند از:

1- Thieme - Atlas of Anatomy

این اطلس (که خودم در نهایت این رو خریدم) توسط انتشارات Thieme طراحی و چاپ شده. این انتشارات یه انتشارات آلمانی تخصصی جراحی هستش. اگه به سایتش سر بزنید تعداد زیادی کتاب در زمینه جراحی و روش های جراحی داره. بنابراین این اطلس یه دید جراحی داره.
      این اطلس در سه جلد چاپ شده که عناوین اون ها عبارتند از:

1- General Anatomy & Musculoskeletal System
      2- Neck & Internal Organs
      3- Head & Neuroanatomy

این اطلس اخیراً کمیاب شده و زیاد گیر نمیاد.

2- Netter's Atlas of Human Anatomy

این اطلس توسط یک پزشک به اسم Frank H. Netter نقاشی شده و تصاویر این اطلس نقاشی ایشون هستن. آقای دکتر نتر تعداد بسیار زیادی کتاب نوشتن و کمک زیادی به افزایش معلومات دانشجویان و پزشکان کردن. ویرایش ششم این کتاب اخیراً به چاپ رسیده و با قیمت حدودی 80-90 هزار تومن قابل تهیه هستش.

3- Sobotta Atlas of Human Anatomy
      این اطلس یکی از پرطرفدارترین اطلس های پزشکی هستش. دو نوع از این کتاب وجود داره. نسخه تک جلدی و نسخه سه جلدی. که نسخه سه جلدی یه دفترچه اضافی هم داره.
      با سرچ توی اینترنت میتونین بعضی از تصاویر این اطلس رو بصورت نمونه ببینید. من خودم زیاد از تصاویرش خوشم نمیاد. حس میکنم خیلی زمخت طراحی شده.
      نکته مهمی که در مورد این اطلس باید یادتون باشه اینه که این اطلس دو نوعش توی بازار هست. یکی Latin Nomenclature که اسامی اعضا رو بصورت لاتین نوشته و یکی English Nomenclature.
      موقع خرید حواستون باشه نوع انگلیسیش رو بخرین که بعدا به مشکل برنخورین.

4- Gray's Atlas of Anatomy
      تصاویر این اطلس بسیار دلنشینه. همه تصاویر توسط کامپیوتر طراحی شده و از زوایای متنوع و مختلف تصویرها رو به نمایش گذاشته.
      تصاویر این کتاب با کتاب Gray's Anatomy For Students که رفرنس درس آناتومی خیلی از دانشگاهاس یکیه. فقط یه مقدار تصاویر بیشتری داره.
      ولی هرکس کتاب های آناتومی گری رو بخره همین تصاویر رو هم میتونه داشته باشه. بخاطر همین من ترجیح دادم این اطلس رو نخرم.

اطلس های دیگه ای هم هستن مثل A.D.A.M و... که زیاد در دسترس نیستن

ویرایش توسط alireza_ss : 15 تیر 1394 در ساعت 16:41

6. Top | #141
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در باره این ویزیت 3000 تومانی باید اضافه کنم اینقدر آدم بیکار که "هیچیشون نیست" فقط از حرص اینکه خب وقتی ویزیت 3 تومنه چرا نریم پزشک متخصص! مثلا برای سرماخوردگی! هجوم میاره به کلینیک ها و مراکز درمانی که هم کیفیت کار پایین میاد هم امکان خطا زیاد میشه . پزشک هم انسانه و یک توان معین و مشخص داره وقتی توانش که باید روی مثلا 30 نفر بگذاره باید بگذاره روی 200 نفر دیگه هم توان تحلیل میره هم خستگی باعث میش از توجه به کیس های درمانی واقعی گاها کم بشه.
      در باره امار شکایت از پزشکان !
      متاسفانه بیمار فکر میکنه تمام روند درمانی به عهده پزشکه و دارو و انگار دکتر داستان داره براش میگه راجع به کارها و مراقبت های شخصی در طول روند درمان(که اتفاقا در مورد برخی کیس ها هم از دکتر و هم از دارو مهمتر هستن. مثلا در مورد بیماریهای مربوط به پوست و اعمال زیبایی که بیشترین شکایت ها رو دارند . نمونشم میگم الان) بیخال میشه رعایت نمیکنه بعدم که مشکل پیش میاد همشو میندازه گردن دکتر! و شکایت و شکایت بازی.
      مثالش: توی اعمال زیبایی جایی ممکنه نیاز باشه پوست برش داده بشه و در محل بخیه ها اسکار ایجاد میشه . جهت جلوگیری از جا ماندگی و اسکار توصیه میشه که دوست عزیز برادر محترم خواهر گرانقدر در اون قسمت تکانها کمتر باشه زاویه خم شدن 45 درجه بیشتر نشه. اگر شهرستان هستی پرستار و پزشک عمومی بخیه ها رو نکشه حتما برید جراح پوست! و خیلی توصیه های دیگه که در 90% موارد اصلا انگار نه نگار! تمام این کارها توسط بیمار کاملا برعکس انجام میشه.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

7. Top | #142
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام اقای دکتر.. ببخشید خاستم بدونم شما برای قبولی تو ی این رشته از چه سالی شروع ب کنکوری خوندن کردید؟؟کلا چطوری خوندید برنامتون چطور بود که قبول شدید؟ و اینکه من سال دومم و از الان شروع ب کنکوری خوندن کردم ب نظرتون امیدی برای قبولی تو پزشکی هست؟؟
      کمـــ
      کمـــ
      عـــادتـــــ
      میـــــ کـــنـــیــــ
      بـــهـــــ
      هــــیــــچــــکــــیــــ ـ
      عـــــــادتــــ
      نـــکــنـــیـــــ
      ویرایش توسط tina17 : 16 تیر 1394 در ساعت 04:02

8. Top | #143
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دکتر این همه از رشتت گفتی یه کمی هم از دانشگاه و شهرتون بگو
      از اب و هوا و مردم و امکانات دانشگاه
      یه سوال دیگه این که امکانات دانشگاه های علوم پزشکی با هم خیلی فرق داره؟؟؟؟ برا یکسی که می خواد تحقیق کنه خیلی تاثیر میذاره؟؟؟؟

9. Top | #144
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tina17 نمایش پست ها
      سلام اقای دکتر.. ببخشید خاستم بدونم شما برای قبولی تو ی این رشته از چه سالی شروع ب کنکوری خوندن کردید؟؟کلا چطوری خوندید برنامتون چطور بود که قبول شدید؟ و اینکه من سال دومم و از الان شروع ب کنکوری خوندن کردم ب نظرتون امیدی برای قبولی تو پزشکی هست؟؟
      با اجازه دوتا دوست عزیزمون که اینجا راهنمایی میکنن ؛

شما دیگه خیلی ناامیدیا ! ملت 6 ماه درست میخونن پزشکی قبول میشن شما میگی از سال دوم بخونی و تازه امید به پزشکی داشته باشی ؟

از الان بخون 2 سال دیگه جز 10 نفر اول کشوری

10. Top | #145
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tina17 نمایش پست ها
      سلام. همین رو میگم برات که من رشته م ریاضی بود اصلاً! یعنی سال آخر امتحان دیفرانسیل و انتگرال هم دادم!!!
      آدم یه سال خوب بخونه قطعاً پزشکی میاره، دیگه تو که از سال دوم شروع کنی قطعا تک رقمی میشی.
      فقط انرژیت رو سر چیزای الکی هدر نده مثل من. من سال دوم و سومم رو کلاً المپیاد خوندم. آخرشم هیچ.
      از الان بشین خوب و مفهومی درس بخون که یه رتبه عالی بیاری
      موفق باشی

11. Top | #146
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام. همین رو میگم برات که من رشته م ریاضی بود اصلاً! یعنی سال آخر امتحان دیفرانسیل و انتگرال هم دادم!!!
      آدم یه سال خوب بخونه قطعاً پزشکی میاره، دیگه تو که از سال دوم شروع کنی قطعا تک رقمی میشی.
      فقط انرژیت رو سر چیزای الکی هدر نده مثل من. من سال دوم و سومم رو کلاً المپیاد خوندم. آخرشم هیچ.
      از الان بشین خوب و مفهومی درس بخون که یه رتبه عالی بیاری
      موفق باشی
      المپیاد هدر دادن وقت نیست
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

12. Top | #147
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دکتر این همه از رشتت گفتی یه کمی هم از دانشگاه و شهرتون بگو
      از اب و هوا و مردم و امکانات دانشگاه
      یه سوال دیگه این که امکانات دانشگاه های علوم پزشکی با هم خیلی فرق داره؟؟؟؟ برا یکسی که می خواد تحقیق کنه خیلی تاثیر میذاره؟؟؟؟
      دانشگاه ما (کرمانشاه) تقریباً متوسط به بالا هستش. منتها خیلی سخت میگیرن!!! یعنی بچه هایی که اینجا معدلشون 14 بود، رفتن شهر دیگه معدلشون شد 17!!
      ولی اساتید بزرگی داره اینجا.
      یه سریاشون معروفن. مثل:
      دکتر سیدمحمد حسن سید زاده - فوق کلیه اطفال
      دکتر سیدجعفر نوابی - متخصص داخلی
      دکتر کیخسرو مردان پور - متخصص ارتوپدی و فلوشیپ دست
      خانم دکتر شبیری - رادیولوژیست (نمیدونم فلوشیپ چی گرفته جدیداً)
      دکتر صادقی - فلوشیپ جراحی عروق
      دکتر اذنب - فوق تخصص هماتولوژی انکولوژی
      و ... (که الان حضور ذهن ندارم)
      به جز چشم، پوست و "گوش، حلق و بینی" بقیه رشته های روتین تخصصی رو داره.
      دو تا رشته هم فوق تخصص میگیره. یکی فوق تخصص جراحی قلب، یکی هم فوق تخصص کلیه اطفال.

آب و هوا که افتضاحه. این خاکی که از عراق میاد امونمون رو بریده. من خودم اسپری کورتون مصرف میکنم اینقدر تنگی نفس پیدا کرده بودم!!!

مردم غرب هم کلاً یه مقدار تحریک پذیرن ولی من که تا الان برخورد بدی ندیدم ازشون. چون من همیشه با احترام با بیمار رفتار میکنم و اونا هم همیشه لطف داشتن.

امکانات اینجا هم متوسطه. جوری نیست که آدم بدون امکانات بمونه.

راجع به تحقیقات هم باید بگم وقتی میای این رشته میبینی اصن تحقیق کار ما نیست. آدم اولش میگه آره چند تا مقاله خوب بنویسم ولی بعد آدم میبینه برای پایان نامه ش حاضره پول بده یکی واسش بنویسه.

ویرایش توسط alireza_ss : 16 تیر 1394 در ساعت 16:27

13. Top | #148
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      المپیاد هدر دادن وقت نیست
      این نیست که آدم بگه کلاً وقتم خراب شد و از دست رفت. ولی اگه آدم همون انرژی رو بزاره رو کنکور که حداقل دست توش نمیبرن خیلی نتیجه بهتری میگیره.
      دقیقاً یک سال بعد از المپیاد من به یکی از آشناهای ما بهش پیشنهاد شده بود بشه رییس باشگاه دانش پژوهان، بعد گفت قبول نکردم چون دیدم خیلی اونجا کارای عجیب غریبی میکنن

14. Top | #149
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این نیست که آدم بگه کلاً وقتم خراب شد و از دست رفت. ولی اگه آدم همون انرژی رو بزاره رو کنکور که حداقل دست توش نمیبرن خیلی نتیجه بهتری میگیره.
      دقیقاً یک سال بعد از المپیاد من به یکی از آشناهای ما بهش پیشنهاد شده بود بشه رییس باشگاه دانش پژوهان، بعد گفت قبول نکردم چون دیدم خیلی اونجا کارای عجیب غریبی میکنن
      کرمانشاه شهر خودتونه؟ مثلا من که ترکم تو شهری که کرد زبان هستن تحصیل کنم مشکل خاصی واسم پیش میاد؟ حالا نه صرفا پزشکی مثلا دارو یا دندون

15. Top | #150
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      کرمانشاه شهر خودتونه؟ مثلا من که ترکم تو شهری که کرد زبان هستن تحصیل کنم مشکل خاصی واسم پیش میاد؟ حالا نه صرفا پزشکی مثلا دارو یا دندون
      بله من از چند سالگی اینجا بزرگ شدم.
      نه الان داریم توی کلاس از کسانی که از تبریز یا شهرای دیگه ی ترک زبان اومدن.
      مشکلی هم ندارن. خیلی هم دوستن با بقیه بچه ها

صفحه 10 از 47 نخستنخست ... 9101120 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)