خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 71
    1. Top | #46
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      پدر من قند داره و خیلی مقیده ... اما دکتر بهش گفت دور روزه رو به کل خط بکش
      خب مادر بزرگ من هم همچین مشکلی داره و امسال اولین سال هست نمی خواد بگیره .. از لحاظ شرعی هم هیچ اشکالی نداره !!!!

روزه مال ادم های سالمه .. پس مشکلی از بابت پزشکی نیست .

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam74 نمایش پست ها
      خب مادر بزرگ من هم همچین مشکلی داره و امسال اولین سال هست نمی خواد بگیره .. از لحاظ شرعی هم هیچ اشکالی نداره !!!!

روزه مال ادم های سالمه .. پس مشکلی از بابت پزشکی نیست .
      اگر تونستین کلیپ من زئوس هستم .روزه رو از یوتیوب ببینین
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

3. Top | #48
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها
      اولش بپرسم ناراحت که نشدی از نقل قول شما استفاده کردم ؟! قصدم توهین به اعتقادات شما نبود ، اتفاقا خوب شد که موضوعو کشیدی وسط ،

نه برادر ، اطاعت خوبه ، فقط اطاعت کورکورانه بده ، در اطاعت کردن از خدا هم ، تفکر یک امر ضروریه چه برسه اطاعت از خلقی که ادعا میکنن فقط اونا حرف خدارو میفهمن !! (منظورم شیخ هاست)

مثلا توی موضوع امر به معروف در اینکه امر خداست و باید انجام بشه شکی نیست ، اما حرف من اینه که بعد از اینکه اطمینان پیدا کردیم این حرف خداست ، بریم بشینیم در موردش فکر کنیم ببینیم برای چی چنین حکمی کرده ؟!

اگر در آخر به این نتیجه رسیدیم که این حکم برای بهبود وضع جامعست و برای هدایت افراد دیگه تو جامعست ، در عمل سرمون رو نمیندازیم پایین بریم یه نفر که قمه 30 سانتی دستشه رو به راه راست هدایت کنیم !! چون اون طرف هم میزنه مارو دو شفه میکنه بدون اینکه هدایت بشه ، فقط این وسط الکی اسم ما میشه شهید امر به معروف !!
      نه داداش ناذاحت نشدم....

ببین بحث رو سیاسی کردی !! شیخ و ... منم فقط اهل بحث اجتماعی هستم.

تفکر باید کرد درست.... ولی اگر به جوابی نرسیدیم یعنی نباید انجام بدیم؟

4. Top | #49
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تا اینجای بحثمون بی تنش بوده امیدوارم همه دوستان مثله شما همین خط رو در پیش بگیرن

من فکر میکنم تعریف من و شما از خدا خیلی با هم فرق داره
      شما هدفتون از زندگی رو تقرب به الله می دونید و برای این نزدیکی تلاش می کنید .. نماز می خونید .روزه میگیرید .حج میرید.خمس و زکات پرداخت میکنین و ...
      اما من اگر به انسانی کمک میکنم برای رضای خدا این کار رو نمی کنم برای شادی خودم و اون آدم این کار رو میکنم... اگر نماز نمی خونم چون دلیل نمی بینم مثله ساعت کوکی رو هر تایم مشخص بلند بشم و عباراتی که از پیش برام تعیین شده رو به عنوان تکلیف بخونم و ....

درست حدس زدید...اون پیشنهادی رو که دادید برای شخص ایسلندی از نظر شرع کاملا غلط هست...چون با هر طلوع آفتاب باید نماز صبح بخونی و روزه اتو شروع کنی و با غروب آفتاب هم افطار کنی
      خودمونیما کل اوقات شرعی رو بردی زیر سوال

فرق دیدگاه من و شما به خدا ، در فرق دیدگاه منو شما به کل مفهومه زندگیه !!

من زندگی رو یک مجموعه بی هدف نمیدونم که خداش برای سرگرمی فقط یکسری موجودو آفریده تا بعضیا بیفتن به جون هم ، بعضی ها به هم کمک کنن و اکثریت مطلق یه گوشه دنیا فقط به تولید مثل مشغول باشن و اکسیژن مصرف کنن !!

من صد در صد معتقدم این جهان هدف داره ، حالا اینکه اون هدف چیزی که اسلام میگه یا مسیحیت ، یهودیت میگه یا خود انسان ، این دیگه بحثش جداست .....

اما در مورد خوبی کردن به دیگران ، مطمئنا من هم همنوعان خودم رو دوست دارم(هرچند بازهم اکثریت مطلقشون رو آدم های پست میدونم ، اما بازم دوستشون دارم !!) ، پس کمکی که من به هم نوعم میکنم درسته در درجه اول به خاطر خداست (چون اولین رکن دین من توحیده) اما دلیل نمیشه در ابعاد دیگه از خود فرد مقابل غافل بشم ؛

در مورد اوقات شرعی هم که نظرمو گفتم ، اون فرد ایسلندی میتونه از اذان صبح شروع کنه ،بعدش مثلا حدود 15 ساعت بعد افطار کنه !! منم نمیتونم با اطمینان کامل بگم چنین فردی تو بهشته یا نه ، اما خدایی که من قبول دارم این عمل رو از اون فرد می پذیره ، اگر نپذیره هم خوشحالم میشم که از دستورات چنین خدایه زورگو و ظالمی سر پیچی کردم ؛

5. Top | #50
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه داداش ناذاحت نشدم....

ببین بحث رو سیاسی کردی !! شیخ و ... منم فقط اهل بحث اجتماعی هستم.

تفکر باید کرد درست.... ولی اگر به جوابی نرسیدیم یعنی نباید انجام بدیم؟
      اول اینکه بگم ، هیچ وقت نگید من مثلا فقط در مورد فرهنگ حرف میزنم نه اجتماع ، در مورد اقتصاد حرف میزنم نه سیاست یا در مورد فرهنگ حرف میزنم نه سیاست !! اینا همه به هم گره خورده و غافل شدن از یک بعد یعنی ندیدن صورت مسئله به درستی ....

مثلا یک مثال از قرآن برام بیار ، که خدا دستور به انجام کاری رو داده اما :

1- بعدش دلیل انجام اون کارو خود خدا نگفته !!

2- با تفکر در مورد اون به نتیجه ای نمیرسی ،

نکته مهم اینه که فقط از قرآن باشه ، نه حدیث ، نه روایت ، نه شیخ گفتار !!

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان دعوا سر ایسلندیاست؟

اتفاقا خوش به حال اونا! این ماه رو سه بار ده روز مسافرت میرن بعدش اونور سال 1 ساعت بیشتر روزه نمیگیرن (البته فکر می کنم اینجوریه که روز تو زمستون اونجا یه ساعته دیگه نه؟)

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

فرق دیدگاه من و شما به خدا ، در فرق دیدگاه منو شما به کل مفهومه زندگیه !!

من زندگی رو یک مجموعه بی هدف نمیدونم که خداش برای سرگرمی فقط یکسری موجودو آفریده تا بعضیا بیفتن به جون هم ، بعضی ها به هم کمک کنن و اکثریت مطلق یه گوشه دنیا فقط به تولید مثل مشغول باشن و اکسیژن مصرف کنن !!

من صد در صد معتقدم این جهان هدف داره ، حالا اینکه اون هدف چیزی که اسلام میگه یا مسیحیت ، یهودیت میگه یا خود انسان ، این دیگه بحثش جداست .....

اما در مورد خوبی کردن به دیگران ، مطمئنا من هم همنوعان خودم رو دوست دارم(هرچند بازهم اکثریت مطلقشون رو آدم های پست میدونم ، اما بازم دوستشون دارم !!) ، پس کمکی که من به هم نوعم میکنم درسته در درجه اول به خاطر خداست (چون اولین رکن دین من توحیده) اما دلیل نمیشه در ابعاد دیگه از خود فرد مقابل غافل بشم ؛

در مورد اوقات شرعی هم که نظرمو گفتم ، اون فرد ایسلندی میتونه از اذان صبح شروع کنه ،بعدش مثلا حدود 15 ساعت بعد افطار کنه !! منم نمیتونم با اطمینان کامل بگم چنین فردی تو بهشته یا نه ، اما خدایی که من قبول دارم این عمل رو از اون فرد می پذیره ، اگر نپذیره هم خوشحالم میشم که از دستورات چنین خدایه زورگو و ظالمی سر پیچی کردم ؛
      من تا جواب پرسش هام رو نگیرم اصلا نمی تونم بگم که هدف این جهان چیه
      یه پرسش خیلی ساده
      من که نمی خواستم بوجود بیام ...چرا خدا منو بوجود آورد؟؟منو بوجود آورد تا ببرتم بهشت یا جهنم؟؟
      از دیدگاه شما انسانها ناخواسته وارد یک بازی شدند
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

8. Top | #53
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول اینکه بگم ، هیچ وقت نگید من مثلا فقط در مورد فرهنگ حرف میزنم نه اجتماع ، در مورد اقتصاد حرف میزنم نه سیاست یا در مورد فرهنگ حرف میزنم نه سیاست !! اینا همه به هم گره خورده و غافل شدن از یک بعد یعنی ندیدن صورت مسئله به درستی ....

مثلا یک مثال از قرآن برام بیار ، که خدا دستور به انجام کاری رو داده اما :

1- بعدش دلیل انجام اون کارو خود خدا نگفته !!

2- با تفکر در مورد اون به نتیجه ای نمیرسی ،

نکته مهم اینه که فقط از قرآن باشه ، نه حدیث ، نه روایت ، نه شیخ گفتار !!
      من نگفتم که بی ارتباطند گفتم من فقط بحث اجتماعی میکنم ولی اعتقادات سیاسیم رو برا خودم نگه میدارم...
      ببین من فکر میکنم شما سنی هستین .. چون ما شیعیان قرآن + امامان رو مورد توجه قرار میدیم.

ولی خب مثلا سنکسار !! یا تفکر در مورد خدا .....

9. Top | #54
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من تا جواب پرسش هام رو نگیرم اصلا نمی تونم بگم که هدف این جهان چیه
      یه پرسش خیلی ساده
      من که نمی خواستم بوجود بیام ...چرا خدا منو بوجود آورد؟؟منو بوجود آورد تا ببرتم بهشت یا جهنم؟؟
      از دیدگاه شما انسانها ناخواسته وارد یک بازی شدند

منم ممکنه تا 70 سالگی فقط به دنبال جواب باشم ، بعد که تو 70 سالگی به جواب رسیدم دیگه دیره برا اقدام ، تازه اگر فرض رو بر این بزاریم که به جواب درست رسیدم( درست و غلط هم که نسبیه !!)

در مورد سوالت ، مثلا اگر فرض رو بر این بزاریم که جنابعالی یک بار مردی ، رفتی اون دنیا و آدم گناهکاری بودی ، بعد طلبکار وایسادی جلوی خدا
      گفتی : خدایا منو تو شرایط بدی آفریدی ، اگر به جای فنلاند منو توی یک خانواده ایرانی میافریدی ، من تماسم با اسلام بیشتر بود و شاید ایمان میاووردم و کافر نبودم !! خدا هم بهت گفته قبوله ، فقط به یک شرط که حافظت پاک میشه ، بعد معامله انجام شده و شما الآن اینجایی !!

این فقط یک سناریو از هزاران سناریو ای بود که همین الآن به ذهنم رسید و گفتم ، چون توی عالم خیالات و فرضیات محدیدت وجود نداره ، هزاران ساله دو طیف بشر دارن سر وجود داشتن یا نداشتن خدا با هم بحث میکنن ، و چیزی که نتیجه شده این بوده : هیچی !!

فقط طرز دید افراد به دنیاست که هدف زندگی اونارو مشخص میکنه ، شما میگی من تا خودارو به چشم نبینم و با دستام لمس نکنم بهش ایمان نمیارم ، من میگم من خدا رو توی تنه ی درختا و ساقه گیاها میبینم ، حالا شما با من هم نظر نیستی پس بحثی نمیمونه ، شاید هدایت شما توی چیز دیگه ای باشه که امیدوارم بهش دست پیدا کنید ؛

10. Top | #55
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من نگفتم که بی ارتباطند گفتم من فقط بحث اجتماعی میکنم ولی اعتقادات سیاسیم رو برا خودم نگه میدارم...
      ببین من فکر میکنم شما سنی هستین .. چون ما شیعیان قرآن + امامان رو مورد توجه قرار میدیم.

من تا حدی با پوتین موافقم ؛ در مورد صحت احادیث و عدم تحریف و جعل اونا نمیشه به راحتی قضاوت کرد و به راحتی قبول کرد و یا به راحتی رد کرد .

مثلا این حدیث رو زدن رو پشت صندلی ِ راننده اکثر اتوبوس های درون شهری ِ شهر ما که :

پیامبر : هر زنی که خود را معطر کند و از خانه خود بیرون رود، تا زمانی که به خانه اش باز گردد مورد لعنت و نفرین (فرشتگان نگهبان خود ) قرار می گیرد

به نظر شما این حدیث معتبره ؟
      اگه معتبره که هیچی | اگه معتبر نیست دید یه ملت رو به راحتی راجع به دین تغییر میده !
      تشنه ی اشک هایی هستم که وحشیانه بر روی گونه هایت جاری خواهد شد ..

M-aB

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

منم ممکنه تا 70 سالگی فقط به دنبال جواب باشم ، بعد که تو 70 سالگی به جواب رسیدم دیگه دیره برا اقدام ، تازه اگر فرض رو بر این بزاریم که به جواب درست رسیدم( درست و غلط هم که نسبیه !!)

در مورد سوالت ، مثلا اگر فرض رو بر این بزاریم که جنابعالی یک بار مردی ، رفتی اون دنیا و آدم گناهکاری بودی ، بعد طلبکار وایسادی جلوی خدا
      گفتی : خدایا منو تو شرایط بدی آفریدی ، اگر به جای فنلاند منو توی یک خانواده ایرانی میافریدی ، من تماسم با اسلام بیشتر بود و شاید ایمان میاووردم و کافر نبودم !! خدا هم بهت گفته قبوله ، فقط به یک شرط که حافظت پاک میشه ، بعد معامله انجام شده و شما الآن اینجایی !!

این فقط یک سناریو از هزاران سناریو ای بود که همین الآن به ذهنم رسید و گفتم ، چون توی عالم خیالات و فرضیات محدیدت وجود نداره ، هزاران ساله دو طیف بشر دارن سر وجود داشتن یا نداشتن خدا با هم بحث میکنن ، و چیزی که نتیجه شده این بوده : هیچی !!

فقط طرز دید افراد به دنیاست که هدف زندگی اونارو مشخص میکنه ، شما میگی من تا خودارو به چشم نبینم و با دستام لمس نکنم بهش ایمان نمیارم ، من میگم من خدا رو توی تنه ی درختا و ساقه گیاها میبینم ، حالا شما با من هم نظر نیستی پس بحثی نمیمونه ، شاید هدایت شما توی چیز دیگه ای باشه که امیدوارم بهش دست پیدا کنید ؛
      با اینکه جواب هیچ کدوم از پرسش های منو ندادین اما حرف های قشنگی زدید
      زدیدبه نظر من تو خودتو صرفا به یه چیزای خاصی محصور کردی ...بازتر فکر کن چون زاویه دیدت قضایا زیباست
      چندتا کتابم من بهت معرفی کنم
      کتاب طرح بزرگ استیو هاوکینگ
      و کتاب الهه خدایان
      کتابهای بی نظیری ان
      موفق باشی
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

12. Top | #57
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
      من تا حدی با پوتین موافقم ؛ در مورد صحت احادیث و عدم تحریف و جعل اونا نمیشه به راحتی قضاوت کرد و به راحتی قبول کرد و یا به راحتی رد کرد .

مثلا این حدیث رو زدن رو پشت صندلی ِ راننده اکثر اتوبوس های درون شهری ِ شهر ما که :

پیامبر : هر زنی که خود را معطر کند و از خانه خود بیرون رود، تا زمانی که به خانه اش باز گردد مورد لعنت و نفرین (فرشتگان نگهبان خود ) قرار می گیرد

به نظر شما این حدیث معتبره ؟
      اگه معتبره که هیچی | اگه معتبر نیست دید یه ملت رو به راحتی راجع به دین تغییر میده !
      والا چه میدونم ..... من که همه احادیث رو حفط نیستم ... اصولا جلب نظر جنسی در اسلام حرامه

13. Top | #58
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      با اینکه جواب هیچ کدوم از پرسش های منو ندادین اما حرف های قشنگی زدید
      زدیدبه نظر من تو خودتو صرفا به یه چیزای خاصی محصور کردی ...بازتر فکر کن چون زاویه دیدت قضایا زیباست
      چندتا کتابم من بهت معرفی کنم
      کتاب طرح بزرگ استیو هاوکینگ
      و کتاب الهه خدایان
      کتابهای بی نظیری ان
      موفق باشی
      طرح بزرگ رو خوندم ، جهان در پوست گردو همون نویسنده رو هم پیشنهاد میکنم ،

الهه خدایان نشنیدم ولی ارابه خدایان شنیدم که کتاب خیلی خوبیه ،

ممنون از معرفی ، اما مشکل من ترس از مخالفت با خدا نیست ، تا اول دبیرستان بچه ها به من میگفتن کمونیسم ، چون خدارو قبول نداشتم و با معلم دینی ها بحث میکردم !! تازه تو اون سنی که نیاز به خدا و ترس از دین و مذهب انقدر زیاده ؛ با این حال تشکر .

راستیتش من نه سنیم نه شیعه ، چون نه مثل سنی ها معتقدم از دو طرف یک جنگ میشه از هردو سمت طرفداری کرد(قضیه جنگ جمل ، عایشه مقابل علی)

هم نه مثل شیعیان معتقدم ائمه ابر قهرمان هستند و بتمن های زمان خودشون بودن !!

من علی (ع) رو دوست دارم چون نهج البلاغه رو خوندنم و لذت بردم ، من حسین(ع) رو دوست دارم چون تاریخ کربلا رو میدونم ، هم چنین به عمر بن خطاب احترام میزارم چون خوندم فرمانروای عادلی بوده و کلی به فتح سرزمین های جدید کمک کرده ،

اما باز هم تا وقتی قرآن وجود داره ، نیازی نمیبینم به نهج البلاغه ای رجوع کنم که حداقل 200 سال بعد از مرگ علی نوشته شده ، حالا احادیث دیگه بماند که سینه به سینه نقل شده و بعد از 1000 سال تازه مکتوب شده !!

پ . ن : راستی ، سنگسار تو قرآن نیست ، برا همین میگم به جای حدیث و روایت بشین حرف خود خدا(قرآن) رو بخون ؛
      ویرایش توسط Putin : 29 خرداد 1394 در ساعت 01:25

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

15. Top | #60
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      طرح بزرگ رو خوندم ، جهان در پوست گردو همون نویسنده رو هم پیشنهاد میکنم ،

الهه خدایان نشنیدم ولی ارابه خدایان شنیدم که کتاب خیلی خوبیه ،

ممنون از معریفی ، اما مشکل من ترس از مخالفت با خدا نیست ، تا اول دبیرستان بچه ها به من میگفتن کمونیسم ، چون خدارو قبول نداشتم تازه تو اون سنی که نیاز به خدا و ترس از دین و مذهب انقدر زیاده ؛ با این حال تشکر .

راستیتش من نه سنیم نه شیعه ، چون نه مثل سنی ها معتقدم از دو طرف یک جنگ میشه از هردو سمت طرفداری کرد(قضیه جنگ جمل ، عایشه مقابل علی)

هم نه مثل شیعیان معتقدم ائمه ابر قهرمان هستند و بتمن های زمان خودشون بودن ، من علی (ع) رو دوست دارم چون نهج البلاغه رو خوندنم و لذت بردم ، من حسین(ع) رو دوست دارم چون تاریخ کربلا رو میدونم ، اما باز هم تا وقتی قرآن وجود داره ، نیازی نمیبینم به نهج البلاغه ای رجوع کنم که حداقل 200 سال بعد از مرگ علی نوشته شده ، حالا احادیث دیگه بماند که سینه به سینه نقل شده و بعد از 1000 سال تازه مکتوب شده !!
      بحث منابع نهج البلاغه که قبلا بحث شده با آقای سام .
      ولی در مورد عصمت هم آیه ی تطهیر هست که حالا هر کس میخواد قبول کنه هر کی هم نمی خواد
      آ

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن