خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 177 از 1852 نخستنخست ... 77167176177178187277 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 2,641 به 2,655 از 27766
    1. Top | #2641
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HANA199665 نمایش پست ها
      نقش غضروف در نای و نایژه چیست؟
      مجرای نای و نایژه رو همیشه باز نگه می دارند.
      ...

2. Top | #2642
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      مجرای نای و نایژه رو همیشه باز نگه می دارند.
      میشه گسترده تر توضیح بدید خودم میدونم میخام اطلاعاتمو تکمیل کنم تو نتم سرچ کردم چیزی به دست نیووردم

3. Top | #2643
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HANA199665 نمایش پست ها
      میشه گسترده تر توضیح بدید خودم میدونم میخام اطلاعاتمو تکمیل کنم تو نتم سرچ کردم چیزی به دست نیووردم
      آخه اگه غضروف در نای و نایژه وجود نداشته باشد باعث بسته شدن آنها و در نتیجه خفگی میشود.
      پس غضروفی که نای و نایژه داره باعث باز نگه داشتن آنها می شود.
      توضیح خاصی نداره که!
      ...

4. Top | #2644
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دوستان کدوم گزینه و چرا؟

هر مژکداری که............ ، ............... .
      1)دو نوع واکوئل دارد_خارهای اتصال دهنده نیز دارد.
      2)شیار دهانی دارد_دو نوع هسته نیز دارد.
      3)دو نوع واکوئل دارد_انرژی مورد نیاز خود را ازمواد معدنی کسب میکند.
      4)دیواره ی سخت ولی انعطاف پذیر دارد_ واجد واکوئل ضربان دار می باشد.

5. Top | #2645
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lashkare tofigh نمایش پست ها
      هر مژکداری که............ ، ............... .
      1)دو نوع واکوئل دارد_خارهای اتصال دهنده نیز دارد.
      2)شیار دهانی دارد_دو نوع هسته نیز دارد.
      3)دو نوع واکوئل دارد_انرژی مورد نیاز خود را ازمواد معدنی کسب میکند.
      4)دیواره ی سخت ولی انعطاف پذیر دارد_ واجد واکوئل ضربان دار می باشد.
      گزینه ۴ چون تمام مژکداران دیواره سخت و انعطاف پذیر دارن و همگی واکوئل ضربان دار دارن و بیشتر دو نوع هسته دارن و همگی هتروتروف اند
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

6. Top | #2646
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N a v i d نمایش پست ها
      1) خیلی علمی نیست این سوال، اما طبق کتاب دو تاش مهمه چون نوشته فرابنفش و ایکش
      2) این سوال اشتباه نوشته جواب داده، لیل استفاده بیدل و تیتوم از کپک نوروسپو این بود که در هم مدت کم زاده های زیادی ایجاد میکردن و رشدشون سریع بود و در ضمن جهش را سریع نشون میدن، اما اینکه گفته دلیل اصلی برای هاپلویید بودن کدومه الزاما گزینه دو هستش چون بیدل و تیتوم میخواستن ژن جهش پیدا کنه و سریع تغییر را ببینن نه اینکه دو تا سه نسل صبر کنن و فقط هاپلیوودهان که ملوب همپوشانی نداره

3) به یک زنجیره دقت کن
      این سوال 2 پاسخ درست داره
      گزینه 1 درسته، بله در هر زنجیره بین فسفات و قند بریده بشه زنجیر گسسته میشه
      گزینه 2 درسته، هر زنجیره پلی نوکی قطبیت داره، یک سر فسفات و سر دیگش قنده
      گزینه 3 نادرسته، بین قند یک نوکلئو و فسفات نوکلئوی دیگه فسفودی استر تشکیل میشه نه بین دو باز، در ضمن دو باز متقابل (روبه روی هم) با هم هیدروژنی میدن نه مجاور
      گزینه 4 هم درسته، قوانین چارگف مثب برابری پورین و پیرمیدین برای یک زنجیره دو رشته ای صادقه نه تک رشته ای

4)RNA p2 در تشکیل پیوند بین ریبو ها نقش داره و در رونویسی که علی الخصوص در ماستوسیت فعالیتشون هم بالاست و پروتئین ترشحی مثل هیستامین زیاده ولی خوب گزینه 4 هم کاملا درسته هسیتون تو سیتوپلاسم تولید میشه و در هسته فعالیت میکنه

5)شکل سه بعدی همه Tها Lشکله
      سلام ببخشید چرا سوال سه مورد ب درسته ...مه تو تو dnaحلقوی قطبیت داریم؟

7. Top | #2647
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      تو کتاب تخته سیاه نوشته بعضی مواد دفعی گیاهان در قسمتهای مرده مثل مغز ساقه گیاهان علفی ذخیره میشه مگه مغز ساقه گیاهان علفی از جنس بارانشیم نیست؟ بس چرا گفته مرده؟؟؟؟؟؟؟

8. Top | #2648
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط لیلا نمایش پست ها
      سلام ببخشید چرا سوال سه مورد ب درسته ...مه تو تو dnaحلقوی قطبیت داریم؟
      جمله بالا در مورد حلقوی ها صدق نمیکنه
      در حقیقت حلقوی ها مثال نقضی برای همه dnaها قطبیت دارنده
      تو کتاب تخته سیاه نوشته بعضی مواد دفعی گیاهان در قسمتهای مرده مثل مغز ساقه گیاهان علفی ذخیره میشه مگه مغز ساقه گیاهان علفی از جنس بارانشیم نیست؟ بس چرا گفته مرده؟؟؟؟؟؟؟
      والا در خدی که کتاب نوشته و من میدونم اینه
      برخي مواد دفعي گياهان ممكن است از طريق افتادن برگ ها و بخش هايي از پوست گياهان چوبي دفع شوند.
      موادي چون رزين ، تانن و سمغ در بخش هاي مرده ،‌مثل ساقه انبار مي شوند.
      در گياهان علفي ، مواد دفعي در واكوئل ها و ديواره ي سلولهاي آنها جمع مي شوند.

احتمال زیاد شما دقیق نخوندین، مواد دفعی در ساقه مرده گیاهان چوبی (از سال دوم به بعد) و در واکوئل و دیواره ساقهگیاهان علفی ذخیره میشن

پ.ن: من چک کردم، اگه منظورتون توضیحات بیاموزیم 6 فصل چهارم گیاهی ارام فره که کاملا درست نوشته پاراگراف اول مربوط به چوبی هاست و اول پاراگراف دوم هم نوشته گیایهان علفی در واکوئل و دیواره سلولی جمع میشن

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 07 اردیبهشت 1394 در ساعت 11:52

9. Top | #2649
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ۱-سلول های عروس دریایی که مستقیما با آب در تماس نیستن آیا به طور مستقیم به تبادل مواد با آب ميپردازن؟
      ۲-ميشه ترتیب از بالا تا پایین اجزای مغز که در کتاب داشتیم را در یک عکس خوب یا به طور نوشتاری بیان کنید؟
      ۳-آیا کل ستون مهره انسان وظیفه حفاظت از نخاع را دارن؟ چون در شکل فصل دو سوم نخاع تا وسط ستون فقرات کشیده شده
      ۴-آیا سخت شامه مغز دو لایه هست که در بین آن حفره هایی وجود دارد؟
      ۵-ايا عنکبوتيه و سخت شامه به هم متصل اند یا طبق شکل کتاب لایه قهوه ای بین آنان هست؟
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

10. Top | #2650
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر نمایش پست ها
      سلول های عروس دریایی که مستقیما با آب در تماس نیستن آیا به طور مستقیم به تبادل مواد با آب ميپردازن؟
      hd-wallpaper-012.jpg
      ...

11. Top | #2651
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کتی ملیح نمایش پست ها
      سلام

"چرا بیشتر باکتری ها گوارش برون سلولی دارن؟؟"

چون باکتری ها محیط داخلیشون مثل یوکاریوت ها نیست که دارای واکوئل گوارشی و لیزوزوم و ... باشن و بتونن توش با آنزیم های گوارشی عمل هیدرولیز انجام بدن به همین خاطر آنزیم های تجذیه کننده رو به بیرون ترشح مکنن و مواد رو در بیرون تجذیه میکنن و سپس مونوساکارید ها و آمینواسید های مورد نیازشون رو به داخل میارن.

1.این جواب درسته؟
      2.خب حالا،بیشترشون گوارششون برون سلولیه،پس بقیه اش چی؟چجوریه؟

بیشتر باکتریها هتروتروف هستن و گوارش برون سلولی دارند

12. Top | #2652
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N a v i d نمایش پست ها
      جمله بالا در مورد حلقوی ها صدق نمیکنه
      در حقیقت حلقوی ها مثال نقضی برای همه dnaها قطبیت دارنده

والا در خدی که کتاب نوشته و من میدونم اینه
      برخي مواد دفعي گياهان ممكن است از طريق افتادن برگ ها و بخش هايي از پوست گياهان چوبي دفع شوند.
      موادي چون رزين ، تانن و سمغ در بخش هاي مرده ،‌مثل ساقه انبار مي شوند.
      در گياهان علفي ، مواد دفعي در واكوئل ها و ديواره ي سلولهاي آنها جمع مي شوند.

احتمال زیاد شما دقیق نخوندین، مواد دفعی در ساقه مرده گیاهان چوبی (از سال دوم به بعد) و در واکوئل و دیواره ساقهگیاهان علفی ذخیره میشن

پ.ن: من چک کردم، اگه منظورتون توضیحات بیاموزیم 6 فصل چهارم گیاهی ارام فره که کاملا درست نوشته پاراگراف اول مربوط به چوبی هاست و اول پاراگراف دوم هم نوشته گیایهان علفی در واکوئل و دیواره سلولی جمع میشن
      ااره همون بیامزیم 6فصل چهار گیاهی نوشته کهموادی مثل رزین تانن وصمغ که در نتیجه متابولیسم گیاهان به وجود مایند در بخش های مرده مثل مغز ساقه انبار میشن...برا من اینجور نوشته

13. Top | #2653
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      ااره همون بیامزیم 6فصل چهار گیاهی نوشته کهموادی مثل رزین تانن وصمغ که در نتیجه متابولیسم گیاهان به وجود مایند در بخش های مرده مثل مغز ساقه انبار میشن...برا من اینجور نوشته
      منظورش گیاهان چوبیه
      کمی بد توضیح داده

در هر صورت بدونین در گیاهان چوبی مواد دفعی یا توی مغز ساقه انبار میشه و در گیاهان علفی در واکوئل ها و دیواره ذخیره میشن

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

14. Top | #2654
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.آیا این جمله درسته و اگه هست چرا؟
      در ساختار پرمانند، rna ای که بلند تر است زودتر رونویسی شده است و به انتهای ژن نزدیک تر است.

15. Top | #2655
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lashkare tofigh نمایش پست ها
      سلام.آیا این جمله درسته و اگه هست چرا؟
      در ساختار پرمانند، rna ای که بلند تر است زودتر رونویسی شده است و به انتهای ژن نزدیک تر است.
      Rnaپلي مراز شروع ميكنه از يك رشته رونويسي كردن و ميره جلو و هر چي هم ميره جلو چون ريبونوكليوتيدهاي حديد بهش اضافه ميشه پس بلندتر ميشه پس هر چي rna به اخر ژن نزديك تر ميشه بلند تر ميشه
      از طرفي در ساختار پر مانند چندين rnaپلي مراز از يك نوع ميان و از اون رشته رونويسي ميكنن، هر كي عقبتره يعني دورتره و چون دورتره يعني تعداد نوكليوتيدهاي كمتري رونويسي كرده و كوتاهتره و هر كي جلوتره بلندتره

and then
      THEY WOULD FEAR YOU

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن