خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 85 نخستنخست ... 78918 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 106 به 120 از 1272

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #106
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      به قول ایتک - باز شما اومدی فاز منفی بدی :yahoo (4):
      اولا سلام
      دوما - بنده شش ساله از درس فاصله گرفتم - صفر کیلومترم - نه یادم می اومد پرتون و نوترون چین و نمی دونستم عدداتمی و عدد جرمی چین - خب به نظرت من چطور پاشم تست بزنم ؟
      خب نباید اول بشینم درس رو یاد بگیرم
      خودتون رو با من مقایسه نکنید - چقدردوس داشتم الان جای شما باشم - شماها چه بخواید نخواید همه درس ها تو ذهتون مونده - فقط کافیه مرور کنید و با تست زدن راه بیافتید - ولی من وقتی خوده درس رو بلد نیستم چطور میتونم تست بزنم ؟
      در حال حاضر فصل یک شیمی رو پای سی دی بهمن بازرگان نشستم - یعنی حس میکنم من از 0 به 50 رسوند - الان هیچی بلد نباشم حداقل میفهمم تست چی میگه و چی میخاد - تاریچه دانشمندان رو خیلی خوب توضیح داد - حتی ضعف مدل های اتمی رادفورد و بور رو هم گفت - حالا نمی دونم تو کتاب درسی هست یا نه
      یا مثلا تاریخچه تکامل اتم رو خلاصه و باز مجددا توضیح داد
      توی فیلم سوال و تست میداد و میگفت اگه جوابش رو بلد نیستید - برگردید و به درسم مجددا گوش بدید و...
      در جواب استاد مومنی هم عرض کردم که شاید من عجله کردم -اخه هنوز کتاب درسی ، کتاب شیمی بهمن بازرگان و کتاب تست واجبش رو باز نکردم -فقط و فقط از همون سی دی راه افتادم
      خیلی هم راضی هستم ولی حس نمیکنم اشتباه کردم
      فاز منفی چیست پسر جان اینا تجربیات ناب هستن...
      در ضمن من سال 89 شیمی دو خوندم و تنها چیزی که ازش یادم مونده بود بسم تعالی اول کتاب بود.
      بازم بهت میگم فصل اول با گوش دادن و حفظ کردن نمیشه یادش گرفت باید تستاشو رو کاغذ بررسی کنی....

2. Top | #107
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

Question سوال شیمی

سوال 162 مبتکران شیمی 2 صفحه ی 298 .
      گفته برای گروه 16 ظرفیت 2 ، 4 ، 6 میتونه باشه .
      یعنی چی ؟
      این ظرفیتا از کجا اومدن ؟

3. Top | #108
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یعنی چی؟ تو ترکیباتشون دیده شده. سوالو واضح تر بگو

4. Top | #109
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله درسته گروه ١٦ بين ظرفيت max و min كه ٦ و ٢- باشن مي تونه ظرفيت هاي زوج بين اين دو تا رو هم داشته باشه . اين فقط مختص گروه ١٦ نيست مثلا گروه هالوژن ها هم همين وضعو دارن يعني اونام كه بيشترين ظرفيتشون ٧ و كمترينش ١- ه مي تونن ١- (NaCl) ١+ (هيپوكلريت) ٣+ (كلريت) ٥+ كلرات و ٧+ (پركلرات) داشته باشن توي تركيباي مختلف ... پس به طور كلي ميشه گفت نافلزها رو براي اين كه ظرفيت هاي متونعشونو بفهميم مي تونيم از كمترين ظرفيتشون ( ٨ - شماره گروه ) شروع كنيم و دو تا دو تا بيايم بالا ... عموما ج ميده

5. Top | #110
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahard1994 نمایش پست ها
      یعنی چی ؟
      بله؛ کاملا درست گفته
      ببینین گروه 16 یعنی 6 الکترون در لایه آخرشون دارن پس حداکثر ظرفیتشون میشه 6 (هر عنصری بیشترین ظرفیتش یعنی تعداد الکترون های لایه آخرش)
      اما عناصر این گروه 2 تا الکترون لازم دارن تا به ظرفیت گاز نجیب بعد خودشون برسن پس ظرفیت 2 هم دارن

در ضمن عناصر گروه 16 به جز اکسیژن چون اربیتال دی نداره بقیه همگی متونن برانگیخته شن و ظرفیت های 6 و 4 در اینصورت ازشون دیده میششه

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 03 اردیبهشت 1394 در ساعت 12:17

6. Top | #111
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یعنی چی ؟

فکر کنم اشتباه گفته گروه 16 عدد اکسایش 2و4و6 میتونه باشه نه ظرفیت جالب این تست که مربوط به کنکور تجربی سراسری داخل 89 هست تو گاج دور دنیا هم گفته گروه 16 دارای ظرفیت 2و4و6 هستند

ظرفیت تعداد الکترونی است که یک اتم دریک پیوند مبادله کرده یا به اشتراک می گذارد و همواره عددی صحیح ومثبت است ولی عدد اکسایش بارقراردادی است که می تواند عددی صحیح یا کسری مثبت یا منفی باشد سایر دوستان و اساتید هم اظهار نظر کنند تا در اخر به نتیجه برسیم

7. Top | #112
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قسمت ساختارهای لوییس همون مبتکران رو مطالعه کنید متوجه میشین چجوری برانگیخته میشن صفحه 334 ( sf4 ) ..
      کمترین ظرفیتشون : شماره گروه - 18 = -2
      بیشترین ظرفیت : یکان گروه = 6
      میتونی تو ترکیبات هم بررسیشون کنی مثلا گوگرد تو h2so4 ظرفیت 6 داره ، توی h2s ظرفیت -2 ، توی h2so3 ـم ظرفیت 4 داره ..

8. Top | #113
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سوال 246 سنجش
      مورد 4 را اگه با هیبرید رزونانسی در نظر بگیریم غلط میشه اما پاسخنامه درست گرفته

9. Top | #114
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یعنی چی ؟
      برای کل گروه 16 که نه اون میتونه بین -2 باشه تا +6 اما تو این گروه یه استثنا وجود داره و اونم o هستش که فقط میتونه اعداد اکسایش 2 و 4 و 6 رو داشته باشه

10. Top | #115
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چقدر از جدول تناوبی را باید حفظ باشیم ؟ کدوم گروه ها
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

11. Top | #116
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر نمایش پست ها
      چقدر از جدول تناوبی را باید حفظ باشیم ؟ کدوم گروه ها

گروه های اصلی (1و2 و13 تا18) و عناصر واسطه تناوب 4 (تست خیز ترین تناوب )عدد اتمی 21 تا 30

12. Top | #117
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      بچه ها یکی سوال 249 شیمی تجربی یا برای ریاضی ها 14مین سوال رو توضیح میده برام که چرا جرم فسفرسفید (p4) رو 31 گرم درنظر گرفته !!! مگه نباید 31*4 رو در نظر بگیره ؟؟؟ مثل o2 که میشه 32گرم نه 16گرم !!!

13. Top | #118
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      بچه ها یکی سوال 249 شیمی تجربی یا برای ریاضی ها 14مین سوال رو توضیح میده برام که چرا جرم فسفرسفید (p4) رو 31 گرم درنظر گرفته !!! مگه نباید 31*4 رو در نظر بگیره ؟؟؟ مثل o2 که میشه 32گرم نه 16گرم !!!
      :D
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند
      ویرایش توسط AMIRREZA_RAHMANI : 16 اردیبهشت 1394 در ساعت 03:40

14. Top | #119
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRREZA_RAHMANI نمایش پست ها
      الان ما تو هوا اکسیژن بصورت o داریم؟ نه جان من داریم؟ مسلما بصورت O2 داریم چرا که الکترون آزاد داره و تمایل داره با یک اکسیژن دیگر پیوند برقرار کنه تا پایدارتر بشه..... که این حالت در مورد فسفر درست نیسه ... ما فسفر خالی یعنی P هم داریم و نیازی نیست حتما برای پایداری بیشتر به یه فسفر دیگه بچسبه :D
      فقط همین فسفرسفید استثنا هست ؟؟؟ یا بازم هست

15. Top | #120
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      فقط همین فسفرسفید استثنا هست ؟؟؟ یا بازم هست
      الان من تا جایی ک میدونم این گازها رو به صورت دواتمی داریم : هیدروژن H2 - اکسیژن O2 - نیتروژن N2 - کلر Cl2 - فلئور F2 - و ...

اگه وقت داری اون سوال رو برام بنویس بخونیم ببینیم خواسته چیه .مرسی
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

صفحه 8 از 85 نخستنخست ... 78918 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن