خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رد نظریه ازلی بودن جهان توسط امام محمد باقر (ع)!!!!!

رد نظریه ازلی بودن جهان توسط امام باقر (ع)
      از زمان های بسیار درو در دوران یونان باستان و فیلسوفانی نظیر افلاطون و ارسطو تا نزدیک به یک قرن قبل این باور وجود داشت که جهان هستی ازلی است و از ابتدا وجود به تبع آن ماده نیز قابل خلق نیست و ازلی است.

اما در یک قرن اخیر با مشاهدات ادوین هابل و فرمولهای انشتین نظریه ازلی بودن جهان هستی از بین رفت.ادوین هابل در سال 1929 با تلسکوپ خود مشاهده کرد که کهکشان ها با سرعت بسیاری در حال دور شدن از همدیگر هستند و به این نکته دریافت که در فضا به هر نقطه ای که بنگریم کهکشان ها از همدیگر دور می شوند.وی کهکشان ها را به نقاط روی بالنی تشبیه کرد که با باد کردن بالن نقاط از هم دور می شوند.در ابتدا نیز این کشف هابل مورد اقبال دانشمندان قرار نگرفت.زیرا این کشف یک نتیجه فلسفی بسیار مهم داشت و آن این بود که اگر کهکشان ها در حال دور شدن از همدیگر هستند اگر در زمان به عقب برگردیم آنها در یک نقطه جمع می شوند و در نتیجه جهان هستی از یک نقطه آغاز شده است و ازلی نیست و این موضوع مورد انتقاد شدید دانشمندان اتئیست قرار گرفت ولی هابل توانست کشف خود را اثبات کند و موفق به دریافت جایزه نوبل شد.

بعدها دانشمندان موفق شدند به شواهدی مبنی بر وقوع یک انفجار بزرگ در فاصله بین 13.8 میلیارد سال تا 15 میلیارد سال قبل دست یابند که بعد از این انفجار فضا و زمان و ماده از هیچ به وجود آمد.

البته دانشمندان اتئیست از جمله هاوکینگ با ارائه نظریات اثبات نشده ای از جمله تلفیق نظریه ریسمانها و جهان های موازی و نظریه نسبیت انشتین و یا انتقال تکینگ ها از یک جهان مرده دیگر سعی در رد به وجود آمدن ماده از هیچ داشتند که هیچ کدام از آنها تا کنون به مرحله اثبات نرسیده است مثلا در مورد انتقال تکینگ ها از یک جهان مرده دیگر می توان گفت اگر این اتفاق افتاده باشد در دمای بیگ بنگ کل این تکینگ از بین رفته است و اگر هم از بین نرفته است میلیاردها بار بزرگتر شده است که این عمل نیز نوعی آفرینش محسوب می شود.

البته برخی دیگر از دانشمندان به این هیچ نیز بعنوان یک هیچ یا خلا کوانتمی یا خلا کاذب می نگرند که هنوز این موضوع هم به اثبات نرسیده است.در صورت به اثبات رسیدن هم در هر حال نوعی هیچ و خلا است و با بعد چهارم فضا و زمان ما تفاوت بسیار دارد و فاز ماده بصورت فاز ماده در جهان ما نخواهد بود و نوعی هیچ و نیستی است.

1.13379.jpg

gallery_1369_166_687305.jpg

در زمانی که بشریت تازه به این نتیجه رسیده است که جهان ازلی نبوده است و بوجود آمده است حضرت امام باقر(ع) در بیش از هزار دوبیست سال قبل زمانی که نظریه قالب نظریات افلاطون و ارسطو مبنی بر ازلی بودن جهان بود این مساله را رد کرده اند:

امام باقر علیه السلام : خداوند تبارک و تعالى ··· موجودات را بیافرید اما نه از چیزى، و هر کس بگوید که خداوند متعال موجودات را از چیزى آفریده کافر است ؛ زیرا اگر آن چیز که اشیاء را از آن آفریده، قدیم به قدمت و ازلیت خدا باشد، پس آن چیز هم ازلى خواهد بود .(علل الشرائع : 607 / 81 .)
      منبع: miraclesofthequran.persianblog.ir با اندکی تغییر!
      ویرایش توسط M.AMIN.D : 08 اسفند 1393 در ساعت 20:56

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الحق که ایشان باقر العلوم هستند
      اگه اون زمان اعراب به جای کشت و کشتار برای رسیدن به قدرت و کار های بی نهایت بیهوده از علم معصومین (علیهم السلام) بهره می بردند الان وضعیت کل جهان با اینی که هست متفاوت تر و خیلی بهتر بود
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این ها و هزاران مورد دیگر علاوه بر شکافت رمز و راز علوم جهان موید نکته دیگری هم هست.اینکه این حقایق که هر روز بیشتر بر نوع بشر معلوم میشود همگی حقانیت ائمه اطهار را میرساند.آنهایی که در افاضات و نظریه ها و گمانه زنی های برخی از غربی ها , مدام برای هم تشکر و نوشابه ردیف میکنن , چرا نیومده اند یه تشکر بزنن.ما بنا را بر این میگذاریم این پست را ندیده اند.
      اللهم صل علی محمد و آل محمد

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بوجود اومدن ماده از هیچ غیرممکنه! ولی تبدیل انرژی به ماده ممکنه!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میبخشید این سوالو میپرسم...برداشت بد نشه خدای نکرده اما این حدیث چه ربطی به نظریه بیگ بنگ داشت..؟!
      اگرچه این رو هم باید در نظر داشت که همونطور که کارشناسان امور دینی شرکت کننده در همین تاپیک هم میدونن اسلام نظریه بیگ بنگ رو رد میکنه...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      میبخشید این سوالو میپرسم...برداشت بد نشه خدای نکرده اما این حدیث چه ربطی به نظریه بیگ بنگ داشت..؟!
      اگرچه این رو هم باید در نظر داشت که همونطور که کارشناسان امور دینی شرکت کننده در همین تاپیک هم میدونن اسلام نظریه بیگ بنگ رو رد میکنه...
      بعدها دانشمندان موفق شدند به شواهدی مبنی بر وقوع یک انفجار بزرگ در فاصله بین 13.8 میلیارد سال تا 15 میلیارد سال قبل دست یابند که بعد از این انفجار فضا و زمان و ماده از هیچ به وجود آمد.(big bang)!!!!

میشه لطفا بفرمایید منظورتان از اسلام چیست؟ این حدیث از کتاب وسائل الشیعه استخراج شده است! باتشکر!
      ویرایش توسط M.AMIN.D : 09 اسفند 1393 در ساعت 13:55

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

بیگ بنگ یکی از شر و ور ترین نظریه هاس....ادعایی ندارم و دربرابر اون دانشمندان هیچم ولی اصلا باعقل جور درنمیاد ک این جهان ب این بزرگی از هیچ بوجود بیاد اصلا میگیم قبول بوجود اومد این بیگ بنگ کجا رخ داده؟باید ی مکانی ی خلا ی جایی باشه تا این انفجار رخ بده یا نه؟حالا اون مکانه چیه؟اون چطور بوجود اومده؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      بوجود اومدن ماده از هیچ غیرممکنه! ولی تبدیل انرژی به ماده ممکنه!

حرفتو100درصد تایید میکنم ولی نظریه بیگ بنگ روی این بنا شده ک دنیا از هیچ بوجود اومده یعنی همینجوری ی هیچی بوده بنگ افنجار کرده شده این...نمیشه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      حرفتو100درصد تایید میکنم ولی نظریه بیگ بنگ روی این بنا شده ک دنیا از هیچ بوجود اومده یعنی همینجوری ی هیچی بوده بنگ افنجار کرده شده این...نمیشه
      میشه بفرمایید در جهانی که خلا است و هیچ ماده ای در فضایش وجود ندارد چگونه انتهایی می تواند وجود داشته باشد؟ بعد از آن انتها چیست؟باتشکر!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      بعدها دانشمندان موفق شدند به شواهدی مبنی بر وقوع یک انفجار بزرگ در فاصله بین 13.8 میلیارد سال تا 15 میلیارد سال قبل دست یابند که بعد از این انفجار فضا و زمان و ماده از هیچ به وجود آمد.(big bang)!!!!

میشه لطفا بفرمایید منظورتان از اسلام چیست؟ این حدیث از کتاب وسائل الشیعه استخراج شده است! باتشکر!
      اینی که با رنگ قرمز تو متنتون مشخص شده تعریف خیلی ابتدایی از نظریه بیگ بنگه...من کاری به بیگ بنگ ندارم, من میگم حدیث
      امام باقر علیه السلام : خداوند تبارک و تعالى ··· موجودات را بیافرید اما نه از چیزى، و هر کس بگوید که خداوند متعال موجودات را از چیزى آفریده کافر است ؛ زیرا اگر آن چیز که اشیاء را از آن آفریده، قدیم به قدمت و ازلیت خدا باشد، پس آن چیز هم ازلى خواهد بود .
      چه ربطی به نظریه بیگ بنگ داره..
      ؟

اسلام شامل دو فرقست همونطور که اطلاع دارید...اینم حدیثی از امام باقره پس مربوط به ما شیعیان 12 امامیه...
      در نظریه بیگ بنگ به طور خلاصه و ساده اگه بخوام توضیح بدم گفته شده دو ذره زیر اتمی که با هم در تعادل بودن ناگهان تعادلشون به هم خورده و انفجار بزرگی در 10به توان منی سی و هفت ثانیه فک کنم رخ داده و جهانی رو به وجود آورده که هنوزم در حال انبساطه...که دین مبین اسلام این نظریرو اساسا قبول نداره...اگر اطلاعات دینیتون کمه نظر کارشناسی ندین لطفا...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینی که با رنگ قرمز تو متنتون مشخص شده تعریف خیلی ابتدایی از نظریه بیگ بنگه...من کاری به بیگ بنگ ندارم, من میگم حدیث
      امام باقر علیه السلام : خداوند تبارک و تعالى ··· موجودات را بیافرید اما نه از چیزى، و هر کس بگوید که خداوند متعال موجودات را از چیزى آفریده کافر است ؛ زیرا اگر آن چیز که اشیاء را از آن آفریده، قدیم به قدمت و ازلیت خدا باشد، پس آن چیز هم ازلى خواهد بود .
      ؟

اسلام شامل دو فرقست همونطور که اطلاع دارید...اینم حدیثی از امام باقره پس مربوط به ما شیعیان 12 امامیه...
      در نظریه بیگ بنگ به طور خلاصه و ساده اگه بخوام توضیح بدم گفته شده دو ذره زیر اتمی که با هم در تعادل بودن ناگهان تعادلشون به هم خورده و انفجار بزرگی در 10به توان منی سی و هفت ثانیه فک کنم رخ داده و جهانی رو به وجود آورده که هنوزم در حال انبساطه...که دین مبین اسلام این نظریرو اساسا قبول نداره...اگر اطلاعات دینیتون کمه نظر کارشناسی ندین لطفا...

داداش من! من این عکسو همین جوری چون یه ارتباطی با متن داشت گذاشتم! همین!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیگ بنگ یکی از شر و ور ترین نظریه هاس....ادعایی ندارم و دربرابر اون دانشمندان هیچم ولی اصلا باعقل جور درنمیاد ک این جهان ب این بزرگی از هیچ بوجود بیاد اصلا میگیم قبول بوجود اومد این بیگ بنگ کجا رخ داده؟باید ی مکانی ی خلا ی جایی باشه تا این انفجار رخ بده یا نه؟حالا اون مکانه چیه؟اون چطور بوجود اومده؟
      نظریش خیلی پیچیدس, حالا من خلاصشو بالا گفتم...این نظریه ایرادش اینه که اساسا قبل اون 13.8 میلیارد سال قبل رو توضیح نمیده اما یه نظریه جدید به اسم خمیر کیک سوئیسی هست که هنوز حتی به طور کامل ارائه هم نشده اما نظریه ای برای توضیح همین نقص بیگ بنگه...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا بیگ بنگو بی خیال شید!! فک کنید اون عکسه نیست!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      اگه ناقص نبود اصل بود نه نظریه! نظریه مثل بچه ایه که با وجود خصوصیاتی مشابه موجود کامل، هنوز کامل نیست و در حال کامل شدنه!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ؟

تاییدت میکنم شدید مخصوصا جمله اخرتو دوس دارم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)