خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 89 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 1322
    1. Top | #1
      مدیر کل

نمایش مشخصات

Talking منابع تستی و کمک آموزشی برای کنکور

سلام به همگی کنکوریها

در این تاپیک قصد دارم بهترین منابع تستی و کمک آموزشی که در بازار هست رو به کمک دوستان برای شما بیان کنیم

لطفا اگه شما هم نظر و یا پشنهادی در مورد هر نوع کتابی دارید با بچه ها به اشتراک بگذارید
      ویرایش توسط Faraz : 02 مرداد 1391 در ساعت 13:24

2. Top | #2
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام خدمت دوستان

خوشحال میشم هر کدام از دوستان بجز کتاب درسی که جای خود داره کتابهای کمک آموزشی مناسب را برای هر درس معرفی کنن

فرضا تستهای کتاب گاج تالیفیش خوبه یا مبتکران

برای عمومی چه انتشاراتی خوبه . اختصاصی چطور

کدام تستها به کنکور نزدیکتر بوده یا هست ؟

میزان غلط و اشتباه در حل و ... کدام نشر بهتره ؟

از همه دوستان دعوت میکنم همکاری کنن و تجربیاتشون را اشتراک بگذارن

ممنون

3. Top | #3
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      من واسه ادبیات 5 گنج مهر و ماه رو پیشنهاد میکنم یه ذره قطور هست ولی خیلی قشنگ توضیح داده.

شیمی همه برای من مبتکران رو توصیه کردن.

من رشته ام ریاضی و دبیرا محترم برای درسای تخصصی کتاب آبی قلمچی رو فقط به خاطر مبحث بندی و سوالات کنکور پیشنهاد کردن.زبان و دین و زندگی جامع کنکور خیلی سبز.موفق باشید.

4. Top | #4
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      در لینکهای زیر روش خواندن هر درس و نیز کتابهای تستی خوب برای آن درس توسط معین فلاحتگر رتبه یک ریاضی سال 88 بیان شده

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور سراسری 91 همه رشته ها

شیوه مطالعه دروس تخصصی توسط رتبه 5 کنکور سراسری 89 ، سعید تجریشی

شیوه مطالعه دروس عمومی توسط رتبه 5 کنکور سراسری 89 ، سعید تجریشی

روش خواندن درس ادبیات فارسی توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

روش خواندن درس حساب دیفرانسیل و انتگرال توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

روش خواندن درس شیمی توسط توسط رتبه یک کنکور سراسری 88 کنکور

روش خواندن درس فیزیک توسط توسط رتبه یک کنکور سراسری 88 کنکور

روش خواندن درس دین و زندگی و زبان انگلیسی توسط توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

روش خواندن درس عربی توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

روش خواندن درس هندسه توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

روش کاهش اشتباهات در تست زنی توسط رتبه یک کنکور سراسری 88

پاسخ به پرسش های متداول پیرامون نحوه درس خواندن و تست زدن

5. Top | #5
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      بنظر شما واسه بحث قرابت معنایی چه کتاب کاری میتونه کمک کننده باشه ؟

6. Top | #6
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faraz نمایش پست ها
      بنظر شما واسه بحث قرابت معنایی چه کتاب کاری میتونه کمک کننده باشه ؟
      از نظر من برای قرابت معنایی کافی تست های سال های 80 به بالای کنکور سراسری داخل و خارج از کشور همه رشته ها رو تمرین کنی و تو آزمون های آزمایشی هم که این تست ها رو می زنی بعد بیا تو خونه بررسی شون کن در این صورت خود به خود به یک تسلط کافی دست پیدا می کنی

از نظر من وقتتون رو برای تست های تالیفی هدر ندهید

7. Top | #7
      مدیر کل

نمایش مشخصات

پاسخ

اول که سلام

من کنکوری سال 90 بودم اینجا هم عضو شدم که به دوستای کنکوری خودم تااونجا که می تونم کمک کنم

کتابای پشنهادی من:

ادبیات: برای لغت معنی و املا و تاریخ ادبیات همون کتاب کلک معلم خیلی خوبه اگه تکرار مداوم همراهش باشه

برای قرابت هم کتاب قرابت معنایی هامون سبطی جزو ملزوماته مخصوصا که از اولش باید دقیق بخونی زدن تستاش به تنهایی کافی نیست برای تمرین ه کتابای انتشارات خیلی سبز خیلی خوبه

در مورد دستور زبان اگه خوب بلدین و فقط نیاز به دوره دارین اتشارات خیلی سبز وگرنه کتابای هامون سبطی که دو جلدیه

در مورد ارایه ها هم من خودم هر شب یه دیوان حافظو ارایه یابی می کردم بعد می رفتم اشکالامو از معلمم می ÷رسیدم

عربی: برای اموزش انتشارات خیلی سبز برای تمرین کتاب نشر الگو فوق العادس برای کسایی هم که می خوان در حد قابل قبولی بلد بان عربی رو توصیه می کنم گاج سفید عربی رو از اول تا اخر بخورن

معارف: من خودم کتاب انتشاراته گاما رو می زدم بد نبود کتاب ایات و روایات نشر الگو هم خیلی خوبه....

زبان: مبتکران که خوبه اما سطح یه مقدار ساده تر و استاندارد ترش هم زبان کنکوره مال انتشارات شبقره

زیست: اول یه توصیه کنم برای زیست به 100 کتاب مراجعه نکنید چند تا کتاب کافیه برای بخش گیاهی و ژنتیک که کتابای ارام فر فراموش نشه برای بقیشم گربه رو برای اموزش اولیه بزنید وقتی تموم شد برای تثبیت و یه مقدار سطح بالا کار کردن برید سراغ انتشارات خیلی سبز. ماهای اخرم ارام فر یه کتاب داره به اسم زیست شناسی زیر ذره بین کتاب خوبیه برا اون موقع...

شیمی:کتابای مبتکرانو که همه می دونیم عالیه فقط سال سومش الکی سخته به جاش گاج سفید توصیه می شه گول کتاب شیمی انتشارات خیلی سبز رو هم نخورید چندان عالی نیست

ریاصی: برای درصدای زیر 40 تا 40: آبی قلم چی

درصد: 40 تا 70: اب قلم چی و کتاب خیلی سبز

با لای 70: کتاب خیلی سبز و کتاب انتشارات خوشخوان

فیزیک: برای درصد زیر 30: اب قلم چی

30 تا 50: گاج سفید

برای درصدای 50 به بالا هم اول با گاج سفید یا ابی قلم چی تمرین کنید بعد برید سراغ کتابای نشرالگو

8. Top | #8
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام میخواستم راجع منبع درس دینی بدونم که کدوم منبع رو انتخاب کنم
      نشر الگو یا گاج یا کلک یا دریافت یاخیلی سبزیا....(تستی نمی خوام فقط می خوام پیام آیات و اندیشه و تحقیق ها رو کامل داشته باشم وهمراه کتاب درسی بخونم)
      واسه کتاب برنامه ریزی چی
      تخته سیاه یا خیلی سبز یا ... (می خواستم که کامل باشه)
      راجع به تغییرات کتب درسی ریاضی هم چی کار کنم
      خیلی ممنون می شم مفصل جواب بدین

9. Top | #9
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faraz نمایش پست ها
      سلام میخواستم راجع منبع درس دینی بدونم که کدوم منبع رو انتخاب کنم
      نشر الگو یا گاج یا کلک یا دریافت یاخیلی سبزیا....(تستی نمی خوام فقط می خوام پیام آیات و اندیشه و تحقیق ها رو کامل داشته باشم وهمراه کتاب درسی بخونم)
      واسه کتاب برنامه ریزی چی
      تخته سیاه یا خیلی سبز یا ... (می خواستم که کامل باشه)
      راجع به تغییرات کتب درسی ریاضی هم چی کار کنم
      خیلی ممنون می شم مفصل جواب بدین
      برای دینی اول از همه فقط باید کتاب رو بخونید و معنی آیات و ربطش به موضوع درس رو دریابید

وقتی به کتاب کاملا مسلط شدید به این صورت که بدانید کدوم آیه به کدوم درس موضوع مربوطه و نیز به طور مثال بفهمید عاقبت کسانی رو که این آیات تعریف می کنند چه می شود و یا این عاقبت مربوط به چه کسانی هست و ویژگی هاشون رو بلد باشی و یک تحلیل همه جانبه روی معنی آیات داشته باشی

بعدش هم یه کتاب تست بخرید هر چی شد من خودم جامع گاج رو دیدم کتاب خوبیه و تستهاش رو خوب بزنید

می تونی کتابهای درسی با تالیف جدید رو از تو وبسایت دانلود کنی و تغییرات رو از تو کتاب ببینی و از همونجا هم یادبگیری و یا اینکه درسنامه های جدید کتابهای تست رو از دوستان و یا کتابخونه های به روز بگیر و بخون

کتاب برنامه ریزی رو بی خیال

خودت اول هر هفته بشین و روی کاغذ بنویس چه درسهایی رو می خوام بخونم در چه ساعتهایی و ساعت مطالعه هر روزت رو هم یادداشت کن

10. Top | #10
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      برای شیمی بهترین کتاب میکرو طبقه بندی گاج.
      برای تست زدن فیزیک پیش کتابی که خیلی عالیه 10 سال کنکور کانون فرهنگی آموزشه.
      برای آموزش فیزیک پیش ـ گاج سبز خیلی خوبه.

11. Top | #11
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      دوستان سوال های امسال رو یک بار دیگه نگاه کنید
      بیشتر سوال ها از خود کتاب های درسی بود
      "من رشته ی ریاضی و تجربی رو دیدم "
      نمی دونم چرا بعضی دوستان این قدر دنبال
      این کتاب کمک اموزشی و اون کتاب می گردن
      به عینه دیدم امسال یکی از اشنا های من
      که بچه درس خونی هم بود با همین کتاب درسی و کلاس مدرسه رتبه
      چهار هزار اورد در رشته تجربی و تهران هم قبول شد
      از بد روزگار به دلیل شوهر کردن دختر هیجده ساله
      با یک ادم نفهم و نادان نگذاشت بره دانشگاه
      جای تاسف داره
      ........
      اما اون فقط با تسط کافی رو کتاب درسی این رتبه رو اورد
      اما حالا شما دنبال کتاب بگردید
      کتاب درسی هرگز نشه فراموش لامپ کتاب های اضافه خاموش

12. Top | #12
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      اول از همه که بهترین کتاب خود کتاب درسیه، ولی این کتاب های کمک اموزشی که می گم عالی اند:

دیفرانسیل: اگه می خوای از صفر شروع کنی و مفهومی بفهمی کتاب کلاس رمزینه (مهربان) عالیه- کتاب تستشم هست- بریا فوق حرفه ای شدن بعد از خوندن رمزینه می تونی از کتاب دیفرانسیل کوله پشتی استفاده کنی اونم عالیه. این از دیفرانسیل.( قابلی نداشت )

شیمی: کتاب های مبتکرانو که همه می دونن عالیه من قول میدم هر کی همشونو بخونه 100 که هیچی 110 میزنه. کتاب خیلی سبز هم واسه تست عالیه رو اینم واسه تست می شه حساب کرد. ( اینم قابلی نداشت )

دین و زندگی: به نظر من کتاب جامع دین و زندگی گاج ( جدیدش ) عالیه. البته خود کتابو خط به خط بخونید بعدش بیاید سراغ گاج. به جون خودم 100 می زنی.

زبان انگلیسی: به نظر من کتاب سبز گاج خیلی خوبه واسه کسایی که وقت دارن و بعدش واسه تست هم کتاب جامع خیلی سبز فوق العاده است. اگر کتاب یا سبز گاج رو بخونی بعدش تست های خیلی سبز رو بزنی قول بهت می دم 100 بزنی حتی اگر از انگلیسی فقط hello،how are you بدونی.( دیگه ...... )

بقیه اش دیگه زیاد می شه بعدا می گم. پیش به سوی زیر صد شدن.

13. Top | #13
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      توجه: لطفا با توجه به توضیحات ، کتابی رو انتخاب کنید که متناسب با شرایط شماست. یه کتاب با تست های سخت، لزوما بهترین کتاب نیست و ممکنه برای یکی بهترین کتاب و برای یکی هم بدترین کتاب باشه. پس دقت کنید.
      لطفا تشریف بیارید ادامه مطلب…ادبیات و زبان فارسی
      آرایه :: کلک ساجدی : یه کتاب کم حجم و بسیار مختصر و مفید که مورد تایید همست. رمزینه: کتابی که حجمش زیاده، ولی جزوه ی خوبی داره و از خوندنش خسته نمیشید.
      قرابت معنایی :: هامون سبطی (نشر دریافت) : حجمش زیاده، ولی ۱۰۰ درصد ارزش خوندنش رو داره. نشر الگو : این کتاب ابیات و جملات مهم کتاب های درسی رو نوشته و زیر اونها، عباراتی از کتاب و خارج کتاب رو نوشته که با عبارت اصلی تناسب مفهومی دارن. هیچ توضیحی هم نداده. در آخر هم تستهای تالیفی و کنکور.حجمش هم خیلی از هامون کمتره.
      البته سری ادبیات خیلی سبز هم یه انقلابی تو تستای قرابت داره که حجمش تقریبا بالاس ولی به خوندنش می ارزه
      زبان فارسی:: رمزینه – خیلی سبز: کتاب هایی هستن که وقت نسبتا زیادی میگیرن ولی نتیجه ی خوبی میدن. هامون سبطی: تعریف بسیاری ازش شنیدیم!
      املا و لغت:: هامون سبطی: شک نکنید از این کتاب بهتر نمیشه! (البته برای لغت یهترین منبع کتاب درسیه !!)
      عربی
      فوت وفن(در صورتی که یه کمی از عربی می فهمید) + تست های کنکور+کنکور انسانی (برای بعد از عید) + تحلیل و بررسی تمامی تمرین های کتاب و کارگاه های ترجمه(بسیار مهم اند)
      عربی قسمتی که بیشتر بچه ها مشکل دارن تو ریدینگه!!!! چون معمولا سوالای عجق وجق !!!! کنکور رو اینجا میدن مثلا یه سوال که شما میگی گزینه ۱ من میگم ۲ معلم میگه ۳ درحالی که جواب میشه ۴ تاحالا من از هر کی پرسیدم چطوری به این سوالا جواب بدیم(معلمای عربی) هنوز هیچ کی نتونسته کشف کنه و بیشتر به استعداد ذاتی و عرب! بودن بستگی داره حالا جدا از شوخی تستای کنکور رو زیاد بزنید تا قلق کار دستتون بیاد آسون ترین و نمره آور ترین درس تو کنکور همین عربیه(تو عمومیا) مطمئن باشید با وقت گذاشت روش هیچ ضرری نمی کنید
      دین و زندگی
      کتاب های درسی بهترین منبع هستن (تو برنامتون بزارید مرور مکرر کتاب چون باید کتاب درسی رو قورت بدید و اگه یه آیه رو گفتن بتونید آیات بعد و قبلش رو بگید و بفهمید مربوط به کدوم موضوع هست)
      همگامان: این کتاب اومده همون کتاب درسی رو بصورت شاخه ای و طبقه بندی نوشته و قسمت های مهم رو Bold کرده که این خودش خیلی به طبقه بندی شدن درس توی ذهن کمک میکنه و بسیار مفیده. در ضمن آیات و روایات هم تحلیل کرده. آخر هر درس هم تستهای تالیفی و کنکور و سنجش رو قرار داده. حجمش زیاده.
      برای دینی فقط کتاب درسی و بعدش سوالای کنکور سوالای تالیفی توصیه نمیشه بهترین منبع کتاب درسی هست
      (به نقل از معین فلاحتگر رتبه ۱ ریاضی سال۸۸ که دین و زندگی رو ۱۰۰ زد)
      زبان
      برای موفقیت تو زبان شما باید یه پیش زمینه*ی خوب از لغت داشته باشید یعنی حداقل تمامی لغات زبان ۱ و۲و۳ رو فول باشید برای این کار یه tick eight گاج کمک خوبی می تونه بکنه . ۴تا۵ تست گرامر میاد که با یه کتاب قواعد خوب به راحتی از پسش بر می آئید کتاب شهاب اناری (فک کنم مبتکران باشه) و انتشارات خیلی سبز خیلی خوبن!!! البته من خیلی سبز رو توصیه می کنم چون زیاد رو لغت ویراژ داده و سطع لغتتون رو بالا می بره.
      می مونه cloze و reading . باید یه کتاب ریدینگ تووووپ بگیرید من ۳تا کتاب تو بازار دیدم یکی گاج یکی خیلی سبز و دیگری از نشر شبقره بود خودتون نگاه کنین ببینین کدوم بیشتر به کارتون میاد البته توصیه ام نشر شبقره( … و نترسیم از متن) هست و اگه تونستین بعد از اون خیلی سبز (ریدینگ) رو بگیرید. خلاصه اینکه برای اینکه ریدینگ دان !! شوید باید زیاد تمرین کنید چون تو این بخش سرعت هم بسیار مهمه چون ۲ تا ریدینگ تو کنکور دارین و یه کلوز پس سرعت نقش مهمی داره

14. Top | #14
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      خیلی از بچه ها نمیدونن بین این همه کتابی که بازارو اشباع کرده کدومو انتخاب کنند.
      من با استفاده از تجربه ی خودم و خیلی از دوستام و چندتا از رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور این مطلبو براتون تهیه کردم و اسم کتابارو براتون آوردم.
      امیدوارم استفاده کنید…..
      معرفی کتاب های تست مورد نیاز برای کنکور ریاضی

درس مورد نظر
      کتاب ۱
      کتاب ۲*
      دیفرانسیل و ریاضی پایه
      بانک تست دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه اندیشه فائق(مجید و ماشاءا…رضوی)
      خوشخوان / بنفش قلمچی(غلامرضا حلی)
      هندسه ی تحلیلی
      آبی قلمچی
      سفید گاج
      ریاضیات گسسته و جبر و احتمال**
      سفید گاج
      خوشخوان
      هندسه ی پایه***
      سفید گاج
      آبی قلمچی(حجم کم)
      آمار****
      آبی قلمچی(حجم کم)
      ——–

(پارازیت مدیر:من در مورد کتاب ۲ تحلیلی کاملا مخالفم چون کتاب پرحجمیه!من به جاش رمزینه آموزشی تحلیلی رو پیشنهاد می کنم و برای آمار فقط و فقط گاج سفید و برای گسسته هم گاج سفید پر حجمه و مطالب اضافی خیلی داره و خوشخوان سطحش بالاست و برای هندسه پایه هم هفت کنکور کانون و کم حجم و مقوی خیلی سبز می تونن گزینه های خوبی باشن)
      *کتاب ۲ : دانش آموزان کوشایی که ۲ تا ۴ بار کامل کتاب ۱ را بررسی و حل کرده اند این کتاب را تهیه کنند.
      **توجه توجه:در مورد گسسته و جبر اگه حال ۲ تا کتاب پرحجم رو ندارید فقط یکدومو بخرید. ( گاج برای بچه هایی که متوسط و ضعیف هستند واقعا عالیه.کم حجم تر از خوشخوانه.بچه هایی که متوسط به بالا هستند خوشخوان رو تهیه کنند.
      ***در مورد هندسه ی پایه هیچ کتاب خوبی در بازار نیست.در هر حال بهترین هارو اینجا آوردم.
      ****درس آمار در چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته ولی چون فقط ۲ تست در کنکور داره کتاب جالبی پیرامونش چاپ نشده ولی فهم کامل کتاب و سپس جزوه ی چند دبیر مجرب درباره ی کنکور خیلی کمک میکنه.

درس مورد نظر
      کتاب ۱
      کتاب ۲
      فیزیک پایه و پیش دانشگاهی(چهارم)
      گاج سفید
      ——-
      شیمی پایه و پیش دانشگاهی(چهارم)
      آبی قلمچی
      خیلی سبز
      دروس عمومی کنکور
      آبی قلمچی(۴درس در۴کتاب)
      ——-

(پارازیت مدیر:شیمی برای پایه و پیش فقط و فقط و فقط مبتکران بهمن بازرگان)
      توجه توجه : کتاب های این جدول(کتاب ۱) حجیم هستند پس توصیه میکنم چند بار تست هاشو بزنید به جای اینکه کتاب ۲ را بخرید.
      در این جدول کتاب ۲ یک کتاب اضافی برای دانش آموزان سخت کوشه که کتاب ۱ را حداقل ۲ بار بررسی کرده اند.
      توجه : درمورد دروس عمومی کنکور و درس فیزیک باید بگم که همون کتاب ۱ برای تمامی بچه ها چه رتبه ی ۱ چه رتبه ی ۱۰۰۰۰۰ کافیه ! فقط نوع کاربرد فرق میکنه .توصیه ی من به دانش آموزان جدی اینه که تمامی تست های این کتاب هارو(مخصوصا فیزیک)صرف نظر از اینکه ستاره داره یا نه یا اینکه واسه چه سالیه یا اصلا واسه سراسریه یا آزاد حل کنن.
      کتاب های دروس عمومی هم چون تستاش واسه ۴ یا ۵ سال پیش تا الانه(تیپ سوال هال عمومی از حدود ۱۳۸۶ تغییر کرده) تعداد تستای کنکورش خیلی زیاد نیست در کنار اونا کلی تست تالیفی داره که واقعا عالیه.

منبع : 4sharif

15. Top | #15
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      من نمیگم کتابایی که میخوندم خیلی خوب بود …فقط میگم که ازشون راضی بودم و معتقدم و نسبت به بقیه انطباقشون با کتاب درسی که منبع کنکوره زیاده …حالا هر کسی یک نظری داره به هر حال شما هم نظراتونو بگید تا همه اینجا فیض ببرن دیگه
      اولا بگم که تصمیمتونو از همین اول بگیرید و برای هر درس نهایتا ۲ تا کتاب و خیلی چونه بزنی و سرعت مطالعت بالا باشه ۳ تا کتاب بیشتر انتخاب نکنی که هیچ کمکی نمیکنه بهتون جز سردرگمی (اسمش دیگه کمک نیست ها؟!)
      خوب اگه بی احترامی به نظر آقا محمد نباشه من برای عمومی ها هم یکسری میگم
      خوب اول از همه ادبیات … که به نظر من آرامش بخش ترین درسه وقتی با عشق بخونیش و انقدر گیر سه پیچ ندی به آرایه ها …همه چی ادبیات که آرایه نیس …به نظر من اول با خود ادبیات ارتباط برقرار کن بعد برو سراغ آرایه هاش که پشت سر درس به این نازی بد نگی دیگه …برای قرابت معنایی که خیلی مهمه و درصد آوره و اگه یک مدت کار کنی قلقش میاد دستت کتاب قرابت معنایی در ادبیات انتشارات انرژی اتمی خوبه که هر درس اشعار مهم و معنا دارش رو جدا کرده و برای هر کدوم ده تا بیت با همون مفهوم نوشته که متفاوت از کنکوره و میشه گفت تکراری نیس …اولش همه ی تستای قرابت معنایی کنکورهای سال های مختلفه
      برای نکات دیگه ی ادبیات کتاب سبز گاج خیلی خوبه و همه چیو گفته …البته به نظر من نمیخواد معنیش رو مثل دوران دبیرستان بخونی و حفظ کنی چون زیاد به کارت نمیاد و من همون چیزهایی که توی مدرسه خونده بودم برام کافی بود
      برای زبان فارسی هم کتاب تخته سیاه خوبه و قواعد رو خیلی راحت یاد داده
      و برای تاریخ ادبیات انقدر خودتو اذیت نکن که حتما یک روزه همه رو حفط کنی کتابهای جیبی زیادی برای این کار هستن که همشون شبیه همه .یکیشو تهیه کن و تیکه تیکه اش کن تا یک دور کامل بخونی …یک سری چیزا واضحه و ضایع و بعضی چیزا به درد نخور و زاید (مثلا قرن و سال و اینا که فقط تو کنکور آزاد ازش سوال میشه که به نظر من نخونی چیزی هم نمیشه)و بعدش این کتاب همیشه همراهت باشه و هر فرصت کوتاهی که پیدا کردی یکی دو خطش رو بخون .بعد چند تا آزمون و دو دور خوندن دستت میاد چیا رو قاطی میکنی و یادت میره که های لایتشون کن و تا نزدیکای کنکور بدون اینکه خودتو خسته کنی هر روز یکی دو صفحه اشو بخون .(نگوچه خبره صفحه هاش کوچولواه)
      برای املا هم همون کتاب زبان فارسی که چند تا درس به عنوان املا داره رو خوب کار کن و یک برگه آ ۴ هم بذار لای کتاب ادبیاتت واز همون اول شروع مطالعت هر چی کلمه ی عجیب غریب و سخت به نظر خودت نه بقیه رو توش بنویس .کلش ۳ صفحه بیشترنمیشه و آخرش این رو میچسبونی تو کتاب زبان فارسیت(البته میخونیش ها ،اینجا نکته توی خوندنه نه چسبوندن) و نزدیک کنکور دیگه استرس املا نداری
      درس بعدی …عربی …به نظر من دو تا راه بیشتر نداری یک کلاس کنکور بری (حالا زیادم اسم و رسمش مهم نیست ها چون اینا همشون اغلب یکجور درس میدن)و دومی اینکه بتونی جزوه ی کسیکه کلاس کنکور میرفته رو گیر بیاری و توی این جزوه ها همه چی پیدا میشه که میتونه راهی بهت نشون بده که با عربی دوست شی اونم از نوع فابریکش …و برای تست هم بیشتر کتاب ها یکین اما من خودم از آبی قلم چی استفاده میکردم که هم خلاصه هاش خوب بود هم تست هاش و حجم اش هم معقول بود
      و درس بعدی دین وزندگی …که به نظر من ۸۰ درصدش آیه اس … برای تسلط روی آیه ها آیات و نکات گاج خوبه اما خیلی نه چون درحد کنکور و تست های سال قبله نه فراتر که من خودم فراترش کرده بودم که تست های مربوط به آیه رو که توی آزمون ها مختلف میدیدم واتفاقی توی تست های کتاب کنکورهای حتی قدیمی کتابخونمون میدیدم کنار همون آیه مینوشتم و اینجوری بود که خودم کتابم رو جامع کردم و کتاب بهتر از اون کتاب خیلی سبزه که واقعا خوبه من خلاصه هاش رو میخوندم و تست های مفهومی اش رو میزدم که فقط مربوط به آیه بود که همشم تالیفی بود قشنگ آیه رو تجزیه کرده بود با تست های مختلف که واقعا اعتماد به نفست رو توی این درس میبره بالا
      البته همش آیه نیست ها بعضی درس ها متنش مهم تر از آیه هاشه و شما باید متن همه ی درس ها رو کامل و با دقت بخونی که نکات ریزی از توی متن هم درمیارن .به خصوص پیش دانشگاهی و ترم دومش .
      و یکسری طراحان عزیز دل اومدن دین وزندگی و ادبیات رو قاطی کردن و از قرابت معنایی و ارتباط آیه و شعر و سخن امامان هم استفاده میکنن که تو همون کتابایی که گفتم همش هست
      و درس آخر زبان …که خیلی ها بدشون میاد و خیلی ها هم انقدر به خودشون اعتماد به نفس دارن که اصلا میذارنش کنار که هر دو تاش غلطه چون کنکور نحوه ی سوالاش با اون چیزی که توی موسسات میخوندین فرق داره
      اول از همه از شایعات زبان بگم که میگن فلان تستش توی کتاب نیس اصلا یا این کلمه اصلا نیست که کاملا غلطه .ببینید همه ی کلمات کنکور توی کتاب هست اما همه ی معنیاش نیس!!!! یعنی چی ؟
      یعنی خیلی کلمات کتاب چند تا معنی داره که فقط یک معنیش توی کتاب هست که شما کنکوری گل باید اون یکی معنیاشو هم بدونی
      ببند اون دیکشنری رو !امسال که وقت این کارا نیس بعدشم تو از کجا میدونی از ۱۲ تا معنیه این کلمه کدوماش کنکوریه .هان؟
      خوب کتابی که بهتون میگم یک کتاب خیلی کم حجم و کامل برای بچه های کنکوریه حتی زبان اختصاصیا!
      زبان انگلیسی کنکور ویژه ی داوطلبان کنکور سراسری و آزاد . مولف :محمود رحمانی و جلدش هم آبیه و پشت کتاب مشکی رنگه و انتشارات دانش پژوهان اینده ساز
      به نظر من فوق العادس و یادتون باشه که همه چی توش هست از لغت بگیر تا گرامر و افعال و هر چی بخوای
      فقط باید تست هاش رو کامل بزنی و مهم هاش از نظر خودت رو مرور کنی تا ملکه ی ذهنت بشه و موقع تست زدن یک برگه کنار دستت باشه تا اصطلاحا و کلمات جدید اون تست رو توش بنویسی …تا حدودی به دردت میخوره
      البته کتاب یک سری اشکالات هم داره که خودتون راحت متوجهش میشید و منم غلط نامش رو سعی میکنم اگه خواستید بذارم تو سایت
      و برای تقویت ریدینگ هم اگه وقت کردید و ریدینگ های کتابی رو که گفتم خوندید کتاب جیبی زرد قلم چی که مخصوصه همین ریدینگه رو بخرید و تمرین کنید
      منبع : 4sharif

صفحه 1 از 89 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

فیزیک، فیزیک پیش، قلمچی، كنكور، لغت معنی، مفید، منابع کنکور، مهم، مهر و ماه، موفقیت در کنکور، میکرو طبقه بندی گاج، محوری، مشکل، مطالعه، معرفی، معرفی عربی، چهارم، نوروز، هندسه، ژنتیک، کمک، کنکور، کنکور 92، کنکور 93، کنکور 94، کنکور آزمایشی، کنکور سراسری، کنکوری، کانون، کارشناسی، کارشناسی ارشد، کتاب، کتاب جمع بندی، کتاب خوب، کتاب دست دوم، گاج، گزینه 2، گزینه دو، گزینه۲، پلی، پرسش های متداول، پزشکی، آزمایشی، انتخاب رشته، ادبیات، ادغام، اساتید، استوکیومتری، برنامه ریزی، تنهایی، تب کنکور، تجربی، تست، تست درس به درس عربی، تست عربی، تصویر سازی، تغييرات، تغییرات کتب درسی، جمع بندی، جمع بندی فیزیک، جالب، جزوه، حسابان، خلاصه، خیلی سبز، دوره، دوران جمع بندی، دین وزندگی، دینی، دانش آموزان، دانشگاه، دختر، درس، درس به درس، درس خواندن، دعا، ریاضی، ریاضیات پایه، ریاضیات تجربی، ریدینگ، راهنمایی، رشته تجربی، زمین شناسی، زيست، زیست، زیست شناسی، زبان فارسی، زبان انگلیسی، سنجش، سوال، سوالات کنکور، سراسری، سردرگمی، شیمی، شیمی 2، شیمی 3، شیمی سوم، شیوه مطالعه، عبدالرضا منتظری، عربی

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن