خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رتبه کنکور و رابطه ان با انتخاب دانشگاه

سلام دوستان
      دانش اموز سال دوم رشته ی ادبیات و علوم انسانی هستم
      از الان دارم به کنکور و انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه فکر میکنم و در راستای این فکر کردن ها یکسری سوال برام پیش اومده که خیلی گیجم کردن و واقعا نقاط ابهام زیادی برام بوجود اوردن.گفتم بیام و از کاربران خوب این سایت کمک بگیرم و بتونم به جواب سوالهام برسم
      حالا سوالام :
      1. سوال اولم اینه مثلا توی کنکور برای من که رشته انسانی ام یه دفترچه جدا هست و برای یکی که رشتش ریاضی یه دفترچه جدا ؟ اصلا کنکور بچه های انسانی و تجربی و ریاضی با هم برگزار میشه یا تو روز های مختلف و بصورت جدا ؟
      2. اگه مثلا من توی رشته خودم بیام و کنکور انسانی بدم و مثلا رتبه ام تک رقمی بشه، آیا برای دانشگاه میتونم برم یه دانشگاه صنعتی ؟ مثلا منی که انسانی خوندم میتونم برم دانشگاه صنعتی مثلا بشینم رشته کامپیوتر بخونم ؟ امکانش هست ؟
      3. اگه من کنکور رشته انسانی بدم و مثلا رتبه ام اینقدر خوب باشه که بتونم برم دانشگاه تهران، ایا میتونم برم دانشکده ی کامپیوتر دانشگاه تهران درس بخونم ؟ شنیدم میشه.ولی من نمیتونم درک کنم.مثلا منی که از رشته انسانی میرم و کنکور میدم و درسایی مثل عربی و ادبیات و زبان فارسی و ... خوب میزنم بعدش میتونم برم بشینم توی دانشکده فنی و مثلا کامپیوتر(یا هرشته فنی دیگه ای) بخونم ؟
      کلا خیلی گیج شدم.خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.یه دنیا ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان این وقت شب ک نیستن بچه ها
      بعدا بیا باز چک کن
      1- کنکور تجربی انسانی ریاضی همشون جدا برگزار میشه
      2-3 رو دقیق نمیدونم
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سواله 2 و 3 معلومه دیگه.شما که کنکور انسانی شرکت کردید در انتخاب رشته فقط میتونید رشته های مربوط به انسانی که توی دفترچه هست رو انتخاب کنی و اگه مثلا کد مربوط به کامپیوتر رو وارد کنی سیستم موقع ثبت نام ایراد میگیره و ثبت نمیشه.
      سواله 3 هم خیر چنین چیزی امکان نداره.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      1. بله دفترچه ها جداست و در روزهای پشت سر هم اول کنکور ریاضی،تجربی،انسانی برگزار میشه.
      2.شما فقط مجاز به انتخاب رشته های انسانی و رشته هایی که بین همه گروه ها مشترک هستند رو دارید. اگر میخواید برید دانشگاه صنعتی خب از همین الان تغییر رشته بدید و ریاضی بخونید.البته میتونید بجای کنکور انسانی ریاضی شرکت کنید که بخاطر دروس سختش واقعا درصد موفقیت خیلییی پایینه.
      3.نه این امکان وجود نداره شما تک رقمی هم بشید بازهم فقط رشته های تاپ مربوط به انسانی رو میتونید انتخاب کنید نه رشته های مختص فنی یا تجربی.

موفق باشید
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      اگه تک رقمی شی امکان درس خوندن دو رشته هم زمان تو انسانی رو داری! نه رشته های دیگه

مثل رتبه 9 امسال که حقوق و علوم سیاسی رو با هم میخونه!

استاد امیر حسین

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      دو رشته هم زمان واقعا کار دشواریه ... درسته بعضی از درسا در یه رشته تطبیق واحد میخورن اما 30 واحد در یه ترم خیلی زیاده !

یه راه دیگه هم من میدونم واسه اینکه دو رشته هم زمان بخونی :

بعد از قبولی و پذیرفته شدن در دانشگاه ، اگه معدل دو ترم اول و دوم بالای 17 باشه و میانگین واریانس افراد پذیرفته شده در رشته ای که در کنار رشته اولی میخوای بخونی هم بالاتر باشه میتونه ، رشته ی دیگه از همون دانشگاه رو به صورت هم زمان بخونی ...

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه دنیا ممنون از دوستانی که جواب دادن
      یک سوال دیگه هم داشتم
      ایا من از رشته ی انسانی میتونم برم روانشناسی بخونم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mkhosravi نمایش پست ها
      یه دنیا ممنون از دوستانی که جواب دادن
      یک سوال دیگه هم داشتم
      ایا من از رشته ی انسانی میتونم برم روانشناسی بخونم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
      بله میتونید . نه پیش نمیاد
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بنظر شما اگه از انسانی برم روانشناسی در برابر کسایی که از تجربی رفتن روانشناسی خوندن ضعیف تر نخواهم بود ؟

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mkhosravi نمایش پست ها
      بنظر شما اگه از انسانی برم روانشناسی در برابر کسایی که از تجربی رفتن روانشناسی خوندن ضعیف تر نخواهم بود ؟
      نه عزیز من چه ضعفی؟

فقط دو واحد امار توصیفی استنباطی اضافی داری

ور نه قالب همون کتاب دبیرستانه!

ولی بسط و توسعه یافته!

مثلا در قسمت رشد به جز پیاژه و اریکسون باید نظرات ده ها نفر دیگرو خوند!

اتفاقا تو انسانی شانس بیشتره!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن