خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 28 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 418
    1. Top | #151
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام...ببخشین من تو تشخیص فعل لازم و متعدی که باب ثلاثی مزید کمی مشکل دارم..فقط باب انفعال قطعی گفته که لازمه..برای بقیه بابها قطعی نگفته..باید چیکار کرد؟این استثناهاتو چطور باید حفظ کرد؟

2. Top | #152
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      سلام...ببخشین من تو تشخیص فعل لازم و متعدی که باب ثلاثی مزید کمی مشکل دارم..فقط باب انفعال قطعی گفته که لازمه..برای بقیه بابها قطعی نگفته..باید چیکار کرد؟این استثناهاتو چطور باید حفظ کرد؟
      سلام

باب های افعال ... تفعیل و استفعال معمولا متعدین و باب انفعال لازمه

ولی شما برای تشخیص لازم و متعدی ( علی الخصوص در سوالات تحلیل صرفی ) باید به جمله توجه کنین .... اگه مفعول وجود داشت و یا فعل مجهول بود اونوقت متعدیه

و در غیر این صورت لازمه

3. Top | #153
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام

به نظرم از این به بعد خوبه تست ها رو مبحث به مبحث و بر طبق برنامه آزمون آزمایشی که شرکت می کنین قرار بدیم

الان آزمون 25 مهر قلمچی به مرور عربی 1 اختصاص داره که البته تو کنکور معمولا تست مستقل ازش مطرح نمیشه

ولی خوندنش لازمه چون در تست های دیگه ازش استفاده میشه

پس چند تا تست ترجمه رو با هم حل می کنیم و همچنین چند تست از تشکیل و تحلیل صرفی

فقط
      لطفا پاسخ های تشریحیتون رو ( چه درست چه نادرست ) بنویسین تا اگه مشکلی بود بر طرفش کنیم

4. Top | #154
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تست شماره 22 :

( ( کسانی که دیگران را در همه سختی ها کمک می کنند نعمت و رحمت خداوند به سوی آنان روانه خواهد شد )

1 ) من یساعدوا الآخرین فی کل شدائد تندفع نعمة و رحمة الله علیهم

2 ) من ساعدوا لغیرهم فی کل المشاکل اندفعت الیهم نعمة و رحمة الله

3 ) اللاتی تساعدن غیرهنّ فی کل المشاکل سیندفع نعمة و رحمة الله الیهم

4 ) الذین یساعدون الآخرین فی کل الشدائد ستندفع الیهم نعمة الله و رحمته

ویرایش توسط پویا دقتی : 21 مهر 1393 در ساعت 01:39 دلیل: اصلاح یک گزینه

5. Top | #155
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      چی کار باید بکنیم تا بتونیم سوالات درک مطلب که به ترجمه متن نیاز دارن رو درست جواب بدیم؟ فقط لغت ها رو حفظ کنیم کافیه ؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

چی کار باید بکنیم تا بتونیم سوالات درک مطلب که به ترجمه متن نیاز دارن رو درست جواب بدیم؟ فقط لغت ها رو حفظ کنیم کافیه ؟

6. Top | #156
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      سلام دوستان

پویا دقتی هستم مدرس درس عربی در شهر های همدان - کرمانشاه - ایلام - خرم آباد - سنندج

از اوایل امسال در تاپیک ( جمع بندی عربی کنکور ) در خدمت شما دوستان بودیم

ان شا الله که بتونیم امسال در خدمت داوطلبان کنکور 94 باشیم

تو این تاپیک شما میتونین سوالات و اشکالات خودتون رو مطرح کنین و پاسخشون رو دریافت کنین

درس عربی یکی از درس های تاثیرگذاره که شما با کمی دقت میتونین به درصد بالا برسین که این تراز شما رو افزایش میده

یکی از خوبی های این درس اینه که سوالاش معمولا به صورت روتین میان و دست طراح برای طرح سوال کاملا جدید تا حد زیادی بسته است

نکته مهم دیگه اینه که ما باید با تمرین کردن زمان پاسخ گویی به سوالات رو پایین بیاریم تا سر جلسه کنکور دچار کمبود وقت نشیم

امیدوارم که سال خوبی رو در کنار هم داشته باشیم

از همین حالا میتونین سوالات خودتون رو مطرح کنین
      کلمات بر وزن فاعل و مفعول مثل مُتِکَّبِر نقششون تو جمله هم فاعل و مفعوله؟!

7. Top | #157
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zn.d نمایش پست ها

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

سلام

همون طور که می فرمایین اینا سوالات ( درک مطلبه ) نه ( ترجمه مطلب ) .... پس هیچ احتیاجی به ترجمه کامل متن نیست و فقط باید مفهوم کلی اونو متوجه بشیم

درک مطلب های سال های قبل رو کار کنین و معنی لغات مهم و کلیدی اون متن ها رو ( مثلا فعل های مهمشون ) رو به خاطر بسپارین

بسیاری از لغات تکرار می شوند

8. Top | #158
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      کلمات بر وزن فاعل و مفعول مثل مُتِکَّبِر نقششون تو جمله هم فاعل و مفعوله؟!
      سلام

ببینین نوع این کلمات از لحاظ جامد و مشتق اسم فاعل و مفعوله ولی هر نقشی رو در جمله می تونن داشته باشن .... مثلا کلمه ( متکبِّر ) که اسم فاعله می تونه مبتدا باشه

و همچنین می تونه خبر یا صفت یا مفعول باشه

9. Top | #159
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تست شماره 22 :

( ( کسانی که دیگران را در همه سختی ها کمک می کنند نعمت و رحمت خداوند به سوی آنان روانه خواهد شد )

1 ) من یساعدوا الآخرین فی کل شدائد تندفع نعمة و رحمة الله علیهم

2 ) من ساعدوا لغیرهم فی کل المشاکل اندفعت الیهم نعمة و رحمة الله

3 ) اللاتی تساعدن غیرهنّ فی کل المشاکل سیندفع نعمة و رحمة الله الیهم

4 ) الذین یساعدون الآخرین فی کل الشدائد ستندفع الیهم نعمة الله و رحمته
      سلام،4میشه؟گزینه 1 چو بعدکل باید ال دار باشه رد میشه،گزینه3 تساعدن مشکل داره باید یساعدن باشه،گزینه 2 فک کنم فعل شرط بصورت کمک کنند باید معنی شه...
      البته نخندین اگه اشتباه بود دیگه بضاعت ما همین قدره

10. Top | #160
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz نمایش پست ها
      سلام،4میشه؟گزینه 1 چو بعدکل باید ال دار باشه رد میشه،گزینه3 تساعدن مشکل داره باید یساعدن باشه،گزینه 2 فک کنم فعل شرط بصورت کمک کنند باید معنی شه...
      البته نخندین اگه اشتباه بود دیگه بضاعت ما همین قدره
      ممنون از پاسخ گوییتون

بله درست فرمودین ..... البته این تست رو از چند راه میشه حل کرد که با هم بررسیش می کنیم

در گزینه 1 چون ( همه ) داریم اسم بعد کل باید ال داشته باشه .... ضمنا فعلش هم چون آینده هست به ( س یا سوف ) نیاز داریم

در گزینه 2 هم فعلش اشکال داره

در گزینه 3 ( تساعدن ) غلطه .... ضمنا چون فاعله جمله ( نعمة ) هست فعل باید باهاش مطابقت جنسی داشته باشه

پس جواب میشه گزینه 4

11. Top | #161
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تست شماره 23 :

( یحاسب الله الخلق علی کثرتهم یوم القیامة کما یرزقهم علی کثرتهم فی الدنیا )

1 ) روز قیامت حسابرس همه مردم خداوند است به گونه ای که در دنیا همه آن ها را روزی عطا می کند

2 ) روز قیامت خداوند به حسابرسی اکثریت خلق می پردازند همچنانکه اکثریت آن ها را در دنیا روزی عطا می کند

3 ) خداوند به حساب مردم در روز قیامت می رسد هر چند که تعدادشان کثیر است چنانکه در دنیا نیز با توجه به کثرتشان به آن ها روزی داده می شود

4 ) خداوند مردم را با وجود بسیار بودن تعداد آن ها روز قیامت محاسبه می کند همان طور که آن ها را با وجود بسیار بودن تعدادشان در دنیا روزی می دهد

12. Top | #162
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      تست شماره 23 :

1 ) روز قیامت حسابرس همه مردم خداوند است به گونه ای که در دنیا همه آن ها را روزی عطا می کند

2 ) روز قیامت خداوند به حسابرسی اکثریت خلق می پردازند همچنانکه اکثریت آن ها را در دنیا روزی عطا می کند

3 ) خداوند به حساب مردم در روز قیامت می رسد هر چند که تعدادشان کثیر است چنانکه در دنیا نیز با توجه به کثرتشان به آن ها روزی داده می شود

4 ) خداوند مردم را با وجود بسیار بودن تعداد آن ها روز قیامت محاسبه می کند همان طور که آن ها را با وجود بسیار بودن تعدادشان در دنیا روزی می دهد

تست شماره 23 :

I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

13. Top | #163
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      4?
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

14. Top | #164
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تست شماره 23 :

خب بپردازیم به پاسخ تست :

در گزینه 1 ( همه ) اضافی هست

در گزینه 2 ( اکثریت ) اشتباه هست

در گزینه 3 نمی تونیم فعل رو اسم ترجمه کنیم پس ( حساب مردم ) غلطه

پس جواب میشه گزینه 4

15. Top | #165
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تست شماره 24 :

أن یُشرف :

1) فعل - للغایب - مزید ثلاثی من باب افعال - معرب / فعل منصوب به حرف ( ان )

2) مجرد ثلاثی - متعد - معرب / فعل و فاعله ضمیر ( هو ) مستتر و الجملة فعلیة

3) فعل مضارع - مزید ثلاثی - لازم - مبنی / فعل منصوب و فاعله ضمیر مستتر

4) مضارع - صحیح - لازم - مبنی للمعلوم / فعل مرفوع و فاعله ضمیر هو مستتر

صفحه 11 از 28 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)