خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: جزوه دکتر عمارلو ( زیست ) مفید هست؟

رأی دهندگان
    33. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

24 72.73%
    • خیر

9 27.27%
    صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 91011 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 136 به 150 از 272
    1. Top | #136
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein88 نمایش پست ها
      سلام
      به نظر شما با وجود کتاب های الگو - گاج نقره ای- همایش دریافت باز هم این جزوه ی عمارلو می تونه مفید باشه یا فقط پول هدر دادنه؟
      اینو تا حالا چندین جا گفتم
      جزوه عمارلو چیز خاصی نداره
      چیزی که باعث شده معروف بشه مشخص کردن کلمه های کلیدی و قیدها هست که اگر کسی روش درست خوندن زیست رو بدونه این جزوه نیازی نیست و منابع موجود کافیه
      و به نظر من شما خودت کتاب رو خوب بخون و به کلمه های کلیدی توجه کن واز منابعی هم که گفتی استفاده کن هیچ نیازی به اون جزوه نداری

2. Top | #137
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      کاملا مخالفم.
      زیست شناسی درس تحلیلی-حفظی هست.
      تمرکز اصلی باید روی کتاب باشه ودانش آموز یاد بگیره خودش نکات رو از کتاب استخراج کنه نه اینکه به صورت تست وجزوه بهش دیکته بشه واونم حفظ کنه وفک کنه زیست رو بلد شده!!
      داشتن منابع زیاد هم به نظرم بیشتر از 3تا کتاب تست واسه زیست زیاده(من که خودم 2تا بیشتر ندارم) وباعث سردرگمی میشه.

دانش آموز ها که اطلاعاتتشون در مورد زیست در سطح کتابه هیچوقت نمیتونن به خوبی یک معلم که چند برابر ما اطلاعات داره نکات رو استخراج کنن ودیدشون باز نیست..دانش آموز ها چندان نمیتونن خودشون نکات رو استخراج کنن بدون کمک.

از من که 2ساله پشت کنکورم به همه میگم منبع اصلیتون کتاب باشه و کتاب محور باشید ولی خواندن نکات تحلیلی که کتاب های دیگه از کتاب درسی استخراج کردن بسیار کمک کننده هستش.

3. Top | #138
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid95 نمایش پست ها
      دانش آموز ها که اطلاعاتتشون در مورد زیست در سطح کتابه هیچوقت نمیتونن به خوبی یک معلم که چند برابر ما اطلاعات داره نکات رو استخراج کنن ودیدشون باز نیست..دانش آموز ها چندان نمیتونن خودشون نکات رو استخراج کنن بدون کمک.

از من که 2ساله پشت کنکورم به همه میگم منبع اصلیتون کتاب باشه و کتاب محور باشید ولی خواندن نکات تحلیلی که کتاب های دیگه از کتاب درسی استخراج کردن بسیار کمک کننده هستش.
      داداش نیاز نیست سواد خارج از کتاب داشته باشی.
      باید بلد باشی زیستو کنکوری بخونی.
      نکات استخراج شده هم خارج از کتاب نیبستن توی همون کتابین که میگی نمیشه.(نکات استخراج شده برای شروع ومطالعه دور اول خوبن ولی وقتی که روی دور دوم وسوم میفتین باید بتونین نکات رو خودتون در بیارین.(در غیراین صورت دیگه زیست مفهومی نمیشه!!میشه حفظی وتا درصد 30-40 هم بیشتر جواب نمیده!)
      واینم بگم بعداز یک مدت دیگه همون دور اول هم نیاز نیست نکات روبخونین وخودتون نکات روتوی همون دور اول درمیارین!!!

4. Top | #139
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش نیاز نیست سواد خارج از کتاب داشته باشی.
      باید بلد باشی زیستو کنکوری بخونی.
      نکات استخراج شده هم خارج از کتاب نیبستن توی همون کتابین که میگی نمیشه.(نکات استخراج شده برای شروع ومطالعه دور اول خوبن ولی وقتی که روی دور دوم وسوم میفتین باید بتونین نکات رو خودتون در بیارین.(در غیراین صورت دیگه زیست مفهومی نمیشه!!میشه حفظی وتا درصد 30-40 هم بیشتر جواب نمیده!)
      واینم بگم بعداز یک مدت دیگه همون دور اول هم نیاز نیست نکات روبخونین وخودتون نکات روتوی همون دور اول درمیارین!!!
      میشه بامثال به من یاد بدید چطور خودتون نکات رو ازکتاب استخراج میکنین؟

5. Top | #140
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      میشه بامثال به من یاد بدید چطور خودتون نکات رو ازکتاب استخراج میکنین؟
      آره حتما.

ببین مثلا توی فصل آغازیان زمانی که دارم متن رو میخونم میبینم یه سری ویژگی هارو واسه هر دسته گفته.
      اولین کاری که میکنم اینه که این ویژگی هارو لیست میکنم توی ذهنم,منظور اینه که چند دور میخونم( فعلن یادداشتی در کار نیست)

بعدش میام نگاه میکنم میبینم مثلا برای آمیب گفته برآمدگی سیتوپلاسمی وبرای روزن دار هم همینو گفته وبرای کپک مخاطی سلولی هم همین اسم رو آورده
      پس میام این 3تا رو کنار همدیگه در حاشیه کتاب مینویسم+ویژگی مشترکشون
      خب حالا از این به بعد هر سوالی که عنوانش این باشههر آغازی که با برآمدگی سیتوپلاسمی حرکت میکند.......)) من میدونم که منظورش فقط همین 3تا زیرگروه هست ومیتونم راحت به سوال جواب بدم.
      بعضی ویژگی ها مخصوص یه دسته هستن وتوی دسته های دیگه دیده نمیشن,من این ویژگی هارو با ماژیک فسفری هایلایت میکنم تا از این به بعد هر وقت مثلا سوال اومد که((تمام آغازی که پوسته دوقسمتی دارند.....)) من میفهمم که منظورش دیاتومه وهیچ آغازی دیگه این ویژگی رو نداره.

یه چیز جالب هم بگم اینکه من هاگ مقاوم رو هم به عنوان ویژگی اختصاصی کپک مخاطی سلولی هایلایت کرده بودم و بعدش دیدم که سراسری 92هم یکی از گزینه هاش همین بود
      یا مثلا همون برآمدگی سیتوپلاسمی هم دیدم که توی جزوه عمارلو همون 3تا رو نوشته درصورتی من خودم جلوجلو اینارو درآورده بودم!!!

یه مثال دیگه هم میزنم وختم کلام!
      در مورد تاژکدار چرخان برای قیدهاش من اومدم اینکار رو کردم:
      1.همه:
      الف.تولید مثل غیرجنسی بوسیله میتوز دارن ب.هتروتروف هستند ج.پلانکتون هستند د.تک سلولی هستن
      2.برخی:
      الف:دردریا زندگی میکنند ب.سم های قوی دارن
      دیگه هرچی قید از تاژکداران چرخان دیدی بسیاری هست!!!!!!بهت قول میدم.(البته اونایی که توی متن کتاب هست رو میگم.قید های استنباطی که بحثشون جداس)
      ویرایش توسط amirsalarsh : 20 اردیبهشت 1393 در ساعت 20:46

6. Top | #141
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آره حتما.

ببین مثلا توی فصل آغازیان زمانی که دارم متن رو میخونم میبینم یه سری ویژگی هارو واسه هر دسته گفته.
      اولین کاری که میکنم اینه که این ویژگی هارو لیست میکنم توی ذهنم,منظور اینه که چند دور میخونم( فعلن یادداشتی در کار نیست)

بعدش میام نگاه میکنم میبینم مثلا برای آمیب گفته برآمدگی سیتوپلاسمی وبرای روزن دار هم همینو گفته وبرای کپک مخاطی سلولی هم همین اسم رو آورده
      پس میام این 3تا رو کنار همدیگه در حاشیه کتاب مینویسم+ویژگی مشترکشون
      خب حالا از این به بعد هر سوالی که عنوانش این باشههر آغازی که با برآمدگی سیتوپلاسمی حرکت میکند.......)) من میدونم که منظورش فقط همین 3تا زیرگروه هست ومیتونم راحت به سوال جواب بدم.
      بعضی ویژگی ها مخصوص یه دسته هستن وتوی دسته های دیگه دیده نمیشن,من این ویژگی هارو با ماژیک فسفری هایلایت میکنم تا از این به بعد هر وقت مثلا سوال اومد که((تمام آغازی که پوسته دوقسمتی دارند.....)) من میفهمم که منظورش دیاتومه وهیچ آغازی دیگه این ویژگی رو نداره.

یه چیز جالب هم بگم اینکه من هاگ مقاوم رو هم به عنوان ویژگی اختصاصی کپک مخاطی سلولی هایلایت کرده بودم و بعدش دیدم که سراسری 92هم یکی از گزینه هاش همین بود
      یا مثلا همون برآمدگی سیتوپلاسمی هم دیدم که توی جزوه عمارلو همون 3تا رو نوشته درصورتی من خودم جلوجلو اینارو درآورده بودم!!!

یه مثال دیگه هم میزنم وختم کلام!
      در مورد تاژکدار چرخان برای قیدهاش من اومدم اینکار رو کردم:
      1.همه:
      الف.تولید مثل غیرجنسی بوسیله میتوز دارن ب.هتروتروف هستند ج.پلانکتون هستند د.تک سلولی هستن
      2.برخی:
      الف:دردریا زندگی میکنند ب.سم های قوی دارن
      دیگه هرچی قید از تاژکداران چرخان دیدی بسیاری هست!!!!!!بهت قول میدم.(البته اونایی که توی متن کتاب هست رو میگم.قید های استنباطی که بحثشون جداس)
      ممنون گرفتم.

هاگ مقاوم رو هاگدارن یعنی کپک مخاطی سلولی و مخاطی پلاسمودیومی هر دو تولید میکننن فکر کنم؟

جمله کتاب در مورد پلاسمودیومی: هرتوده ساقه ای تولید میکند که در نوک آن کپسولی است که درآن هاگ های هاپلوئید نمو میابند.هاگ ها نسبت به شرایط محیلی مقاوم هستند.

7. Top | #142
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام . تو این سایت تمام جزوه های دکتر عمارلو ( دوم - سوم - پیش 1 و 2 و کارگاه ژنتیک ) رو رایگان واسه دانلود گزاشته برین دانلود کنین واسه خودتون .

http://forum.konkur.in/thread10102.html
      ویرایش توسط Amiir : 20 اردیبهشت 1393 در ساعت 22:54 دلیل: قرار دادن لینک تاپیک انجمن

8. Top | #143
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون گرفتم.

هاگ مقاوم رو هاگدارن یعنی کپک مخاطی سلولی و مخاطی پلاسمودیومی هر دو تولید میکننن فکر کنم؟

جمله کتاب در مورد پلاسمودیومی: هرتوده ساقه ای تولید میکند که در نوک آن کپسولی است که درآن هاگ های هاپلوئید نمو میابند.هاگ ها نسبت به شرایط محیلی مقاوم هستند.
      کپک ها کلا با هاگداران متفاوت اند
      هاگ مقاوم هم فقط مال پلاسمودیومی هست
      این جمله ای هم که گفتی زیر تیتر پلاسمودیومی نوشته وهیچجاهم نگفته که سلولی همچین چیزی داره پس میشه مختص پلاسمودیومی.
      ویرایش توسط amirsalarsh : 20 اردیبهشت 1393 در ساعت 22:42

9. Top | #144
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها جزوه هاشو از کجا باید تهیه کرد؟؟؟
      در دایره ی قسمت ما نقطه ی پرگاریم

10. Top | #145
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginio نمایش پست ها
      سلام بچه ها جزوه هاشو از کجا باید تهیه کرد؟؟؟

دوتا پست برو بـــالــا.

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

11. Top | #146
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو سایت الم (g-alm) تمام جزوات آقای عمارلو هست.راحت میتونید دانلودش کنید.

12. Top | #147
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خودشون راضین ایا!؟

Sent from my LT26ii using Tapatalk

13. Top | #148
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HaDJoon نمایش پست ها
      خودشون راضین ایا!؟

خیر!
      اینا رو بچه ها اسکن کردن فک کنم!
      اگه رضایت خودش برات مهمِ بهترِ بری از آموزشگاهی که خودشون هستن تهیه کنی که قبلن اینجا بحث شده
      بعضی سایت ها هم میفروشن، اونا هم کپی کردن که تفاوتی با دانلود کردن نداره!

14. Top | #149
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همون کتابش رو خریدم بسه!!

15. Top | #150
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام جزوات آقای عمارلو بصورت رایگان در نت است لطفا جستجو کنید یکی از سایت ها بصورت رایگان جهت دانلود قرار داده است خیلی ها دانلود کرده اند موفق باشید

صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 91011 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

mohammad26، فقط، فوق، فراموش، قیمت، كنكور، كه، كانون، كتاب، مفید، مقایسه، من، مهم، موبایل، ميخواستم، میلیون، میکنم، میگن، میرم، مشکل، نمیدونم، چه، چهارم، نویسنده، چيه؟، نیست، چرت، نزدیک، نظر، هم، همه، همایش، همش، ها، های، هاشون، هدف، هر، هزار، هست، هستن؟، هستش؟، وقتی، ولی، ویرایش، واقعا، یه، یک، یا، یانه؟؟؟، ژنتیک، کلی، کلاس، کمک، کمک درسی، کمتر، کنم، کنکور، کنکور 93، کنکور 94، کنکوری، که، کی، کامل، کتاب، کتابای، کدوم، کردن، گوگل، گاج، گزینه 2، ۷۰، پیام، پاسخ، پست، پسران، آزمایشی، الان، ان، انتشارات، اومده، ای، این، ادبیات، ادغام، از، اسم، استاد، استاد احمدی، اصل، به، بگید، بگیرم، با، بالای، بتونه، بخونيم، بخواد، بدم، بده، بدونم، بدید، بره، براش، بزنيم، بعد، تنهایی، تو، تومان، توضیح، تا، تابع، تجربی، تره، ترکیبی، تست، جمع بندی، جالب، جامع، جزوه، جزوات، حال، خلاصه، خوندن، خواست، خواستم، خوبه، خیلی، خیلی سبز، خدا، خریدم، دقیق، دوم، دوره، دوستان، دکتر، دانشگاه، دارم، در، درباره، درس، رو، روزه، ریاضی، راهنمایی، رایگان، راضی، زيست، زیست، زیست شناسی، زیست2، سهمیه، سوم، سوال، سوالات کنکور، سال، ساله، سایت، سبز، سر، سراسری، سردرگمی، شما، شیمی، شب، شخصی، شده، صفحه، عمارلو، عین، عربی، غیاثی

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن