خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پیش نیاز شیمی دوازدهم چیه؟

سلام
      من قصد داشتم فصل 1 و 3 شیمی دهم رو بخونم اما زمان زیادی ندارم میشه دقیقا اون مباحث خاصی که پیش نیاز شیمی دوازدهمه بگید...
      ممنونم
      انگار نفرین کرده اند... این خاک را اجداد ما
      تا بوده زاری بوده و... تا مانده غم در یاد ما
      ما نسل بازی خورده ایم...آتش به پرهامان زدند
      شاهان به آتش بازی و... نیرنگ و استبداد ما
      بازندگان بازی شطرنج قدرت نسل ماست
      پایان بازی مات بود...از کیش مادرزاد ما.
      ..

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شیمی دهم و یازدهم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

موازنه و استو (لااقل بتونی 4 تا کسر گرم بر جرم مولی، لیتر به 22/4 و چگالی در حجم بروی جرم مولی تشکیل بدی تا مول رو بکشی بیرون)
      قطبیت (راه های تشخیص مولکول قطبی ناقطبی رو بدونی)
      گروه های عاملی (در حدی که وقتی فرمول صابون می نویسی بفهمی چی مینویسی و حفظ نکنی، در حد شناخت کلی)
      محلول (تنها کافیه بلد باشی مولاریته میشه مول بروی لیتر و فرمول 10 آ d بروی جرم مولی که میشه مولاریته رو حفظ باشی و مسائل اسید باز خط اول M-X X, X بنویس هرجا لازم شد مول یا گرم بدست بیاری با مفاهیم اصلی محلول و استو باید بتونی کار کنی)
      تعادل (در حد دونستن مفهوم ثابت تعادل اینکه بتونی کسر بنویسی و بفهمی داخل کسرت غلظت تعادلی گذاشتی و نه غلظت اولیه)
      لوویس (اینم که پیش نیاز کل شیمیه کلا تو هر فصل شیمی طراح میتونه یه سوال شمارشی طرح کنه و نسبت جفت پیوندی به ناپیوندی ازت بپرسه فقط مختص شیمی دوازده نیست)
      log گرفتن (پیش نیاز ریاضیه، باید بدونی لگ 2 میشه چند و قواعد کلی اش رو بدونی)

اینایی که گفتم کلی ترین پیش نیازای ممکن بود. خیلی وقتا کسی اینارو بَلَت نباشه باید با کل شیمی خدافظی کنه نه فقط دوازده.
      اما دوست عزیز تو شیمی طراح میتونه یه بی صفتِ بی رحم باشه که هر نقطه ای از کتاب رو که دلش خواست ترکیب کنه با اونجایی که شما نخوندی چه میدونم مثلا شاید از ترموشیمی و Q لازم باشه برسی به PH یه اسید ضعیف و از اونجا خودتو برسونی به بازده واکنش و وقتی بازده پیدا شد حالا تو تیکه دوم سوال ببینی چند درصد کل مخلوط رو اسیدت تشکیل داده و جرم اتمی میانگین عنصر اصلی سازنده نمک ات رو بدست بیاری و الی آخر. هر چیزی از ذهن مریضِ این روانی ها برمیاد و هیچ چیز غیر ممکن نیست مخصوصا تو بحث مسائل. برای همین داخل زیست و شیمی با حذف کردن خیلی وقتا نمیشه به درصد مطلوب رسید. بنابراین شما مفهوم حذف رو برای این دو درس اینطوری در نظر بگیر که روی تمام مباحث حداقل سازه آموزش (مطالعه درسنامه و حل چند عدد تست به ویژه از سوالات چند سال اخیر کنکور) اجرا کنی که فکر نمی کنم زمان آنچنانی از شما بگیره.

موفق باشی.
      خیلی ممنونم ازتون بابت وقتی که گذاشتین و توضیحات مفیدتون...
      راستش من دارم خودم رو برای امتحان های نهایی آماده میکنم که 40 درصد رو فعلا بگیرم...احتمالا امسال پشت کنکور بمونم چون چیزی نخوندم.
      یعنی ممکنه برای امتحان نهایی هم اینطوری ترکیبی سوال بدن؟
      ..

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نه نهایی قالب مشخصی داره
      شما 4 تا امتحان حل کنی دستت میاد چطور سوال میدن، حتی قالب سوال تکراریه و صرفا اعداد و ارقام رو عوض میکنن ولی کنکور این شکلی نیست و نیازه بعد از اجرای سازه آموزش، سازه های بعدی یعنی تثبیت و سنجش رو کامل اجرا کنی تا موفق شی. مثلا برای اسید باز حداقل 300 سوال متنوع و تیپ حل میشه تا شاید اونم شاید بتونی از 4 سوالی که میدن یکی دو مورد رو پاسخگو باشی به خیلی فاکتور ها بستگی داره.
      اما خبر خوب اینکه شما وقتی برای 20 نهایی میخونی در واقع داری سازه آموزش ات رو کامل میکنی فقط حل تستای کنکور که خودش میانگین چیزی حدود 100 - 150 سوال برای هر فصل میشه باید تو برنامت باشه.
      خیلیا نهایی رو جوری که کنکور نیاز داره (مفهومی) نمیخونن برای همین فکر می کنند راه نهایی خوندن از کنکور کاملا جداست ولی واقعیت اینه کسی که شیمی دوازدهم رو بفهمه و صرفا حفظ نکنه قطعا تو نهایی نتیجه میگیره این هیچ تازه شانس اینکه کنکور خوبی هم بده بالاست.
      اگه تو فهم مبحثی مشکل داشتی از فراهانی یا مرادی استفاده کن اینا بیخودی دبیر برتر و پرمخاطب نشدند، میان اون پیش نیازی که من برای شما لیست کردم و شما حتی نمیدونی از کجا باید بخونی رو قبل شروع هر مبحث قشنگ توضیح میدن و اینطوری خیلی ساده تر میتونی جلو بیای. بنابراین از تلگرام جلسات مربوطه رو دانلود کن و شروع کن به دیدن و اون قسمت هایی که سوال میاره تا حل کنید فیلم رو متوقف کن و خودت شروع کن به حل کردن و اگه جوابت درست بود فیلم رو بزن جلو نه اینکه فیلم سینمایی بشینی ببینی اینطوری هر فیلم 3 ساعتی نهایت 1-1ونیم ساعت طول میکشه. البته پیشنهاد من برای دو فصل اول شیمی 12 هست و 2 فصل آخر از نظر من به دبیر نیاز نداره. هر دو دبیری که پیشنهاد دادم روش حل شون در نهایی نمره بیاره و خبری از فرمول های کاذب نیست. در ضمن حفظیات رو هم کامل میگن.

اما همچنان میگم:
      در کنکور های اخیر اجرای مرحله آموزش رو معادل حذف در نظر بگیرید. در کنکور های اخیر کسی اگر مبحثی رو بخواد حذف کنه دیگه حداقل کاری که بایستی انجام بده تا ضرر نکنه خواندن درسنامه(به همراه کتاب درسی اگر درسنامه شما کامل متن کتاب رو پوشش نداده) یا دیدن فیلم کلاسی سپس حل دسته ای سوالات کنکور هست. تا همینجا برای نهایی کافیه فقط بعدش نمونه سوال حل میکنی و تا همینجا اگر بیاید از نظر طراح کنکور شما کل شیمی دوازدهم رو حذف کردید و لایق پاسخ دادن به سوالات کنکورش نیستید حالا مراحل بعدی یعنی تثبیت و سنجش رو طی می کنی قشنگ از هر فصل 200-300 تست جوندار حل میکنی و 4تا هم آزمون میدی تا از نظر سازمان سنجش شما فرد باسوادی باشید.

خیلی ممنونم
      فقط ببخشید من اگه بخوام این کار رو انجام بدم (حتی برای بقیه درس ها) واقعا زمان کم نمیارم؟ با توجه به این که 2 ماه تا امتحان های خرداد مونده و من کندخوانم و پایه ضعیفی دارم. اینطور ممکنه هر درس حتی نصفش رو هم نتونم پیش ببرم .
      ..

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

من پایم ضعیفه:
      درسنامه ها خوب عمل نکردن؟ باشه قبول. اما شما هر دبیر خوبی که برداری میاد پیش نیاز تمام مباحثی که تدریس میکنه رو قبلش بهت یاد میده و ساده نمیگذره.

من کندخوانم:
      چیزی به اسم کندخوان یا تندخوان بودن برای کنکور اصلا معنی نداره. شما یه مبحث رو که آموزش دیدی فرقی نداره سرعتت در مطالعه چقدر باشه وقتی برای اولین بار وارد حل نمونه سوال و تست میشی دستت به حل سوال نمیره و زورت میاره حتی 1 دونه تست ساده حل کنی دلت میخواد کتاب رو ببندی بری سراغ یه کار دیگه. بنابراین به خودت میگی من کندخوانم و ادامه نمیدی یا 2 روز ادامه میدی و میذاری کنار. با این بهونه که من کندخوانم شما سال دیگه هم درس نمیخونی تا برسی فروردین سال 1403 و این نقاطِ شروع همینطور تمدید میشن دائم برنامه مینویسی که تو 4 روز فصل 1 شیمی رو ببندی ولی روز دوم میبینی زورت نمیرسه به برنامه و میریزی دور. اما دوست خوب شما بالاخره باید از یه جایی شروع کنی تا دستت راه بیفته و از یه جایی هم دیگه نباید وا بدی تا قدرت بگیری در حل سوال. شما پیشنهاد میکنم این پست رو حتما بخونی تا متوجه بشی مشکل کندخوانی نداشتی و مشکلت جای دیگه بوده:
      منبع پیشرفته ریاضی برای تیر
      اصلا شرمنده شدم من دقیقا همین کار هارو انجام میدم...
      درست می فرمایید حتما سعی میکنم استمرار داشته باشم و بی خیال نشم.
      ممنونم بابت راهنمایی هاتون
      شما هم موفق باشید
      ..

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise.x نمایش پست ها
      سلام
      من قصد داشتم فصل 1 و 3 شیمی دهم رو بخونم اما زمان زیادی ندارم میشه دقیقا اون مباحث خاصی که پیش نیاز شیمی دوازدهمه بگید...
      ممنونم
      کتاب ریاضی اول دباستانو بخون خوبه

خوب ملعونن بنظر خودت چی پیش نیازه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HAKEM نمایش پست ها
      کتاب ریاضی اول دباستانو بخون خوبه

خوب ملعونن بنظر خودت چی پیش نیازه
      درست صحبت کن
      به نظر من تو هم برو کتاب فارسی اول دبستانو بخون
      ..

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise.x نمایش پست ها

درست صحبت کن
      به نظر من تو هم برو کتاب فارسی اول دبستانو بخون
      ن ن ن من دارم علوم اول دبستانو میخونم فارسیشو تموم کردم

بعدشم من درست صحبت کردن

به هر حال ببخشید

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام امیدوارم جواب سوالتون اینجا باشهimg_20221115_145459_144.jpg
      img_20221115_144614_469.jpg
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B1%DB%B1%DB%B6_%DB%B1%DB%B7%DB%B3%DB%B0%DB%B3%DB%B9.jpg
      نگران منی به توقرصه دلم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n3gin2000 نمایش پست ها
      سلام امیدوارم جواب سوالتون اینجا باشهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20221115_145459_144.jpg
مشاهده: 136
حجم: 112.4 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20221115_144614_469.jpg
مشاهده: 129
حجم: 120.9 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۱۱۱۶_۱۷۳۰۳۹.jpg
مشاهده: 117
حجم: 93.4 کیلو بایت
      ممنون نگین عزیزمC᭄
      ..

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 6 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن