خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حفظ کردن ساختارهای لوویس هم در مرحله بعدی خوبه
      من تقریبا حفظ کردم

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      حفظ کردن ساختارهای لوویس هم در مرحله بعدی خوبه
      من تقریبا حفظ کردم
      کمکت کرد برای کنکور؟

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط koromozom8 نمایش پست ها
      کمکت کرد برای کنکور؟
      اره

با این افزایش چشمگیر سوالات شمارشی شیمی واقعا حفظ کردن این جور چیزا کمک خوبی میکنه به سرعت عمل سر جلسه

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اره

با این افزایش چشمگیر سوالات شمارشی شیمی واقعا حفظ کردن این جور چیزا کمک خوبی میکنه به سرعت عمل سر جلسه
      به نکته خیلی خوبی اشاره کردین ممنون ولی چجور حفظ کنیم میشه بگید

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بعد میگن چرا من 10 ساعت درس میخونم نتیجه نمیگیرم عزیز من بجای اینکه بشینی تست شیمی بزنی نشستی جرم ترکیبات مولی رو حفظ میکردی !!
      به هیچ وجه این جرم مولیا رو نباید حفظ کرد . مهم ها و پرتکرار هاش رو انقدر توی تست ها میبینیم که خود به خود حفظ میشیم (مثلا بعد 3 سال از من بپرسن سدیم هیدروکسید چنده میگم 40 . درصورتی که اصلا حفظش نکردم توی تستا انقدر زدم که ملکه ذهنم شده)
      بقیه ترکیبات هم سرجلسه باید حساب کرد

در مورد حرف استارتر هم کاملا صحیحه دانش آموزای تراز بالا این جرم مولی هارو کاملا حفظن . ولی توی خونه ننشستن تکرار کنن و حفظ بشن ! انقدرر تست زدن که ملکه ذهنشون شده

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed79 نمایش پست ها
      بعد میگن چرا من 10 ساعت درس میخونم نتیجه نمیگیرم عزیز من بجای اینکه بشینی تست شیمی بزنی نشستی جرم ترکیبات مولی رو حفظ میکردی !!
      به هیچ وجه این جرم مولیا رو نباید حفظ کرد . مهم ها و پرتکرار هاش رو انقدر توی تست ها میبینیم که خود به خود حفظ میشیم (مثلا بعد 3 سال از من بپرسن سدیم هیدروکسید چنده میگم 40 . درصورتی که اصلا حفظش نکردم توی تستا انقدر زدم که ملکه ذهنم شده)

در مورد حرف استارتر هم کاملا صحیحه دانش آموزای تراز بالا این جرم مولی هارو کاملا حفظن . ولی توی خونه ننشستن تکرار کنن و حفظ بشن ! انقدرر تست زدن که ملکه ذهنشون شده
      سعید جان بیشتر ترکیبات این تاپیک برای نظام قدیم بود، اونجا هم یه سری ترکیب تکراری بود که داخل تست ها حفظ می شدی، اما 70 درصد ترکیباتی که کانون و آزمون های آزمایشی میدادن از جدیدتر ها و ناشناخته ها (یا کمتر شناخته شده ها) بود تا یه جورایی کنکور رو پیش بینی کنن..از این لحاظ نمیشد داخل منزل جرم مولی اون ترکیب رو حفظ بشی، چون عملا انقدر حجم مطالب زیاد بود که به تست بیشتر نمی رسیدی یا اگرم می رسیدی بازم اونقدر تکرار نمی شد تا حفظ بشی. در ثانی همین الانم (نظام جدید) به عینه دیدم که مدارس خاص تهرانی یک سری pdf میدن به بچه هاشون که جرم مولی ها و لوویس ها و حتی ضرایب واکنش های خاص و ... رو آورده و انقدر ازشون می پرسن (کار کلاسی مفید) که مجبور میشن بجای عضو شدن تو اینجور سایت ها تایم های پرتی شون رو جرم مولی شیمی و شعر تاریخ ادبیات و ... حفظ کنن.
      البته حفظ شدن صرفا این نیست که تست بزنی و حفظ بشی (مثلا یک اتحاد مثلثاتی فرعی رو در هر صورت باید قبل از حفظ شدن حفظ کنی تا بتونی سوال ازش حل کنی و در آخر انقدر تست بزنی تا تثبیتش کنی و از یه جایی به بعد خودت بسط اش بدی و مرور کنی تا فراموش نکنی) گاها میشه یکسری روابط رو انقدر تکرار کرد که حفظ شد. (مثال می زنم: شما گروه های جدول تناوبی و حالا دوره های مهم تر مثل 3 و 4 رو حفظ شدی یا حفظ کردی؟ من اول حفظ کردم (با هزار رمز و ...) بعدا داخل تست ها انقدر تکرار شد که یکسری رمز ها رو یادم رفت ولی عدد اتمی عنصری که میدادن روی هوا می گفتم یا از عدد اتمی سریعا به عنصر و ویژگی های ترکیبی اون عنصر می رسیدم ، یا اون تکنیک بهره گیری از آرایش الکترونی گاز های نجیب بعد از یه مدت اون رو یادم رفت و استفاده نمی کردم ولی عملا خودم می دونستم هر لایه که تموم شد باید چند تا الکترون کم و زیاد کنم تا به اتم/یونی که سوال داده برسم.. ولی در هر صورت بازم نیاز بود اول یه پیش زمینه ای بسازم تا ازش بهره بکشم و بهترش کنم)

در واقع این که در تست یادگیری و حفظ شدنه اتقاق بیفته خوبه ، خیلیم عالیه
      ولی بهتره اول خودمون یه سری حساسیت ایجاد کنیم تا در تست بهتر شیم.
      مثلا اونی که همیشه عادت داره (یا بهتر بگیم وسواس داره) که خودش به جرم مولی برسه و حتی اکسیژن رو هم سر جلسه آزمون خودش حساب می کنه نمیتونه سر جلسه کنکور یهویی بیاد جرم مولی n مدل ترکیب رو از حفظ بکار ببره (خودتم میدونی هیچ موقع این اتفاق نمیفته مگر این که سر آزمون و تست های منزل خودش یکسری جرم مولی ها رو از حفظ بکار ببره و نهایتا یکی دو مورد رو هم اشتباه کنه و در نهایت به ثبات برسه)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 02 مهر 1400 در ساعت 10:56

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatmeavaish نمایش پست ها
      به نکته خیلی خوبی اشاره کردین ممنون ولی چجور حفظ کنیم میشه بگید
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها

افرین دقیقا همینه
      بچه ها فکر میکنن منظور از اینکه باید یه سری چیزارو حفظ باشی اینه که بشینی مثلا 2 ساعت از ساعت مطالعه شیمیت رو بدی و جرم مولی حفظ کنی !!!! و بعد کنکورم طرف میگه من فلان قدر شیمی خوندم و اخرشم شد 10 درصد...خب با این روش مطالعه همون 10 هم زیاده
      در صورتی که حفظ شدن اینا با زدن تست و ازمون زیاد رخ میده
      ولی بنظرم حفظ بودنشون دیگه مستحب نیست بلکه واجبه
      با این حجم سوال شمارشی باید از هرجا میتونی زمان ذخیره کنی

این جور چیزای حفظی رو میشه توی تایم های پرت یه نگاه کوچیک بهشون انداخت
      مثلا من ساختارهای شیمی رو واسه خودم توی 2 تا برگه دسته بندی کرده بودم بعد شام همیشه یه نگاهی بهشون میکردم...این کارا در کنار تست زیاد به حفظ کاملشون کمک میکنه
      در کل شیمی نظام جدید با این حجم از پراکندگی حتما نیاز به دسته بندی توسط خود دانش اموز داره

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

افرین دقیقا همینه
      بچه ها فکر میکنن منظور از اینکه باید یه سری چیزارو حفظ باشی اینه که بشینی مثلا 2 ساعت از ساعت مطالعه شیمیت رو بدی و جرم مولی حفظ کنی !!!! و بعد کنکورم طرف میگه من فلان قدر شیمی خوندم و اخرشم شد 10 درصد...خب با این روش مطالعه همون 10 هم زیاده
      در صورتی که حفظ شدن اینا با زدن تست و ازمون زیاد رخ میده
      ولی بنظرم حفظ بودنشون دیگه مستحب نیست بلکه واجبه
      با این حجم سوال شمارشی باید از هرجا میتونی زمان ذخیره کنی

این جور چیزای حفظی رو میشه توی تایم های پرت یه نگاه کوچیک بهشون انداخت
      مثلا من ساختارهای شیمی رو واسه خودم توی 2 تا برگه دسته بندی کرده بودم بعد شام همیشه یه نگاهی بهشون میکردم...این کارا در کنار تست زیاد به حفظ کاملشون کمک میکنه
      در کل شیمی نظام جدید با این حجم از پراکندگی حتما نیاز به دسته بندی توسط خود دانش اموز داره
      Up

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      بسم رب جرم مولی ها !
      معلم شیمی ما همیشه می گفت:
      دانش آموزان خوب باید جرم مولی ترکیبات مهم را حفظ باشند ولی وقتی سوال حل می کرد در عمل چیزی به اسم تسلط بر این اعداد
      نبود
      ادعایش این بود مسائل را باید با سرعت بالا حل کنید ولی در عمل حل و به جواب آخر رسیدن سر کلاسش شده بود
      آرزوی همه شاگردانش!
      این در حالی بود که بعد از 4 سال مطالعه شیمی تازه فهمیدم دانش آموزان برخی مدارس خاص نه تنها جرم مولی ترکیبات مهم بلکه جرم مولی همه ترکیبات مولکولی شیمی دبیرستان و کنکور را حفظ شدند!
      در این تاپیک تمام جرم های مولی را ارائه دادیم، حفظ آن با شماست ،
      دانش آموزان المپیادی و شاگردان کنکوری انرژی اتمی و علامه حلی تهران و تیزهوشان تبریز و ...
      سال هاست که این ها را حفظ کرده اند، پس بهانه ها را کنار و با دقت همه را 1000 دور مرور کنید و سرعت خود را به عمل بالا ببرید.
      تمام دانش آموزان بعد از مطالعه پست های این تاپیک سرعتشون حدود 10 ثانیه (شایدم بیشتر) در حل مسائل شیمی کنکور و آزمون ها افزایش پیدا میکنه.
      چیزی کمه؟ بسم الله!
      اگر حس می کنید چیزی کمه تاپیک بروی شما بازه، حتما نام ترکیب رو به همراه جرم مولی اون به این مجموعه اضافه کنید!

آقا مهدی میشه لطفا پیام خصوصیتون رو باز کنید چندتا سوال دارم ازتون ممنون میشم راهنمایی کنید.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

12. Top | #27
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      up
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرم اگه کسی بخواد حفظ کنه باید از دهم شروع کنه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)