خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1738 از 1850 نخستنخست ... 1638172817371738173917481838 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 26,056 به 26,070 از 27743
    1. Top | #26056
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      و این دوتا رو دارم که شاید بیشتر به دردت بخورن

%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AB%D9%84-%D8%B2%D9%86.jpg
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

2. Top | #26057
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      %D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%DA%AF%DB%8C.png
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

3. Top | #26058
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      %D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%DA%AF%DB%8C.png
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka
      ویرایش توسط Iruka : 17 اسفند 1401 در ساعت 15:42

4. Top | #26059
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SubZero نمایش پست ها
      درود ، طبق متن کتاب در دوطرف رابط های پینه ای گوسفند ، بطن های ۱و ۲ و در داخل آنها اجسام مخطط قرار دارند ، آنها به کی برمیگرده بطن ۱و ۲یا رابط ها؟سوال دوم اینکه میتونیم بگیم در ماهیچه های صاف و قلبی برخلاف مخطط برای استراحت نیاز به پیام استراحت دارن؟

سلام
      رابط پینه ای و رابط س گوش جای خالی نیستن که اجسام مخطط بخواهد توش قرار بگیره
      در اطراف رابط ها بطن 1 و 2 داریم
      داخل بطن 1و2 هم اجسام مخطط قرار دارن
      و سوال دوم هم اولا اینو بگم که ماهیچه ها یا منقبض میشن یا میرن رو حالت عادی مثلا منبسط نمیشن میشن عادی پس میتونیم بگیم:
      ماهیچه قلبی و صاف فقط کافیه پیام انقباض نیاد و پیام قطع بشه و ماهیچه به حالت عادیش برمیگرده
      ماهیچه صاف رو هم از صفحه 24 زیست یازدهم چاپ جدید میتونیم ماهیچه های مژگانی بگیم برای مثال

اگه جوابم ناقصه یا اشتباهه یا مبهمه لطفا بگین
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

5. Top | #26060
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra.xx نمایش پست ها

سلام
      و سوال دوم هم اولا اینو بگم که ماهیچه ها یا منقبض میشن یا میرن رو حالت عادی مثلا منبسط نمیشن میشن عادی پس میتونیم بگیم:
      ماهیچه قلبی و صاف فقط کافیه پیام انقباض نیاد و پیام قطع بشه و ماهیچه به حالت عادیش برمیگرده
      ماهیچه صاف رو هم از صفحه 24 زیست یازدهم چاپ جدید میتونیم ماهیچه های مژگانی بگیم برای مثال

خواستم متن دقیق کتاب رو بنویسم نوشتم داخل ، وگرنه میدونم منظورش در سطح داخلهسوال من ضمیر آنها بود که شک داشتم مرجع ضمیر میشه بطن جانبی یا رابط ها ، در حقیقت سوال بیشتر دستور زبان فارسی بوددر مورد سوال دوم برعکس نگفتید ؟چون فصل چهارم دهم ، تو بحث صفحات بینایی گفته این صفحات باعث میشن پیام انقباض و استراحت پخش بشه ، از اینجا میشه فهمید ماهیچه قلبی پیام استراحت داره ها
      ای که در فصل خزانم دیده ای با پشت خم
      این زمستان را نبین ما هم بهاری داشتیم

6. Top | #26061
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina812 نمایش پست ها
      توی سوال هایی ک مربوط هست ب مغز گوسفند باید موقعیت مغز رو مثل انسان در نظر میگیریم یا افقی؟(همیشه تستای این بخشو اشتبا میکنم)
      یدونم اینکه خیلی سبز نوشته کوکائین بیشترین آسیب رو ب لوب آهیانه میزنه ولی توی iqنوشته اعتیاد کلا روی لوب پیشانی بیشترین آسیب و کمترین بهبود رو میزاره!کدوم درسته؟
      (من اینجارو تازه پیدا کردم تا توش حفره ایجاد نکنم ول نمیکنم پیشاپیش ممنون از پاسختون)
      افقی میگیریم مگر ک داخل سوال خودش موقعیتش رو ذکر کنه مثلا اگه بگه لوب‌های بویایی ب سمت بالا قرار دارن ینی مغز گوسفند رو عمودی تصور کن
      بله کوکائین بیشترین آسیبش طبق شکل کتاب ب لوب پیشانیه ولی در کل مواد اعتیادآور مختلف اثراتشون رو قسمت‌های مختلف متفاوته
      من چنین جمله‌ای از iq ب چشمم نخورده البته ویرایش قبلیشو من دارم ولی غلطه اگه ب طور قطع گفته اعتیاد کلا اونجوریه

7. Top | #26062
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SubZero نمایش پست ها
      خواستم متن دقیق کتاب رو بنویسم نوشتم داخل ، وگرنه میدونم منظورش در سطح داخلهسوال من ضمیر آنها بود که شک داشتم مرجع ضمیر میشه بطن جانبی یا رابط ها ، در حقیقت سوال بیشتر دستور زبان فارسی بوددر مورد سوال دوم برعکس نگفتید ؟چون فصل چهارم دهم ، تو بحث صفحات بینایی گفته این صفحات باعث میشن پیام انقباض و استراحت پخش بشه ، از اینجا میشه فهمید ماهیچه قلبی پیام استراحت داره ها
      اوه ممنون که گفتین بله الان متوجه اشتباه مضخرفم شدم / من یه نکته ای نوشته بودم که استراحت همون برگشت به حالت عادی محسوب میشه و بخاطر همین اینطور برداشت کردم و اینکه صفحه 52 کتاب هم هیچ حرفی از پیام استراحت نیاورده باعث تثبیت این اشتباهم شده بله درست میگین در ماهیچه قلبی مثل اینکه پیام استراحت منتشر میشه ولی باید اینو هم بگم که اون نکته من درسته و این کتاب هست که انبساط رو نوشته استراحت و بهتر بود بجای پیام استراحت بنویسه انبساطسوال اول خوشبختانه درست گفتم خب / بطن 1و2 منظورشه بازم مشکلی داشت بگین متشکرم
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

8. Top | #26063
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina812 نمایش پست ها

پاسخنامه تست 1257رو بررسی کنید هست.
      چک کردم تست مال من راجع ب پلاناریا بود فک کنم با کتاب شما فرق داره

9. Top | #26064
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

سلام

دوست عزیز برای ماهیچه قلبی باید پیام استراحت بیاد تا قلب از حالت انقباض خارج بشه

10. Top | #26065
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان یک سوال مگر ما قندکافت رو جز تخمیر حساب میکنیم؟مگ تخمیر از پیرووات شروع نمیشه پس چرا قلم چی گفته atpتولید میکنه

11. Top | #26066
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasann نمایش پست ها
      سلام
      دوستان یک سوال مگر ما قندکافت رو جز تخمیر حساب میکنیم؟مگ تخمیر از پیرووات شروع نمیشه پس چرا قلم چی گفته atpتولید میکنه
      سلام خوبین؟
      بله قندکافت و تولید پیرووات جزء تخمیر هم محسوب میشن ...
      اینطور بگم که سلول قبلش مقدار اکسیژن رو بررسی میکنه بعد قندکافت شروع میشه ...
      ص۷۳ زیست دوازدهم : تخمیر الکلی و لاکتیکی مانند تنفس هوازی با قندکافت آغاز میشوند و پیرووات ایجاد میکنند.
      حتی تو شکل های ۱۰ و ۱۱ هم مشخصه چون تخمیر رو از قندکافت به بعد کشیده

مقایسه تنفس هوازی با تخمیر الکلی و لاکتیکی
      در هر 3 فرایند مولکول n a d+ و همچنین a t p هم تولید میشه و هم مصرف میشه.
      در هر 3 فرایند مرحله گلیکولیز خواهیم داشت
      در هر 3 فرایند ساخت a t p در سطح پیش ماده است

اگه جوابم ناقص بود یا اشکالی داشت یا مبهم بود لطفا بگین
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka
      ویرایش توسط Iruka : 20 اسفند 1401 در ساعت 07:37

12. Top | #26067
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      یهو یه سوال برام پیش اومد

ماهیچه ها (قلبی و صاف و مخطط) یا منقبض میشن یا استراحت؟ منبسط نمیشن؟ منظورم اینه نسبت به حالت 0 یا استراحت گشاد تر هم میشن؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

13. Top | #26068
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

سلام خوبین؟
      بله قندکافت و تولید پیرووات جزء تخمیر هم محسوب میشن ...
      اینطور بگم که سلول قبلش مقدار اکسیژن رو بررسی میکنه بعد قندکافت شروع میشه ...
      ص۷۳ زیست دوازدهم : تخمیر الکلی و لاکتیکی مانند تنفس هوازی با قندکافت آغاز میشوند و پیرووات ایجاد میکنند.
      حتی تو شکل های ۱۰ و ۱۱ هم مشخصه چون تخمیر رو از قندکافت به بعد کشیده

مقایسه تنفس هوازی با تخمیر الکلی و لاکتیکی
      در هر 3 فرایند مولکول n a d+ و همچنین a t p هم تولید میشه و هم مصرف میشه.
      در هر 3 فرایند مرحله گلیکولیز خواهیم داشت
      در هر 3 فرایند ساخت a t p در سطح پیش ماده است

اگه جوابم ناقص بود یا اشکالی داشت یا مبهم بود لطفا بگین
      خیلی ممنون
      من هم تخمیر رو همینطور میگرفتم فقط تو ی تستی نمی دونم کجا بود قند کافت رو حساب نکرده بود
      واسه همین سر ازمون با ی اطمینان ۴رو خط زدم گفتم اینکه غلطه
      ب هر حال بازم ممنون

14. Top | #26069
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نه نسبت به حالت استراحت منیسط تر نمیشه حداکثر انبساطش تو حالت استراحت و حداکثر انقباضش تو همون حالت انقباض ماهیچه است دیگه
      سلام
      یهو یه سوال برام پیش اومد

ماهیچه ها (قلبی و صاف و مخطط) یا منقبض میشن یا استراحت؟ منبسط نمیشن؟ منظورم اینه نسبت به حالت 0 یا استراحت گشاد تر هم میشن؟

15. Top | #26070
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درور ، میتونیم بگیم اپی نفرین و نور اپی نفرین از طریق تنظیم شیمیایی و مراکزی عصبی از طریق سمپاتیک و پاراسمپاتیک با گشاد کردن نایژک ها باعث افزایش هوای مرده میشن؟
      ای که در فصل خزانم دیده ای با پشت خم
      این زمستان را نبین ما هم بهاری داشتیم

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن