خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1733 از 1851 نخستنخست ... 1633172317321733173417431833 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,981 به 25,995 از 27761
    1. Top | #25981
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SubZero نمایش پست ها
      درود ، طبق متن کتاب ویروس اچ آی وی دنا نداره، اینم میشه برا همه ویروس ها تعمیم داد ؟
      هر ویروس یا دنا داره یا رنا، هردورو باهم ندارن، یکیش فقط،

2. Top | #25982
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      آیا همه قسمت های اسپرم توسط غشا پوشیده شده؟
      تو بعضی جاها دیدم که نوشته بود قسمت انتهایی غشا نداره،

3. Top | #25983
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون میشم جواب بدید
      آیا بلوغ لنفوسیت های تی در تیموس فقط برای لنفوسیت های دفاع اختصاصی هست؟ یعنی سلول کشنده طبیعی که در خط دوم هست در تیموس بالغ نمیشه؟
      آیکیو اینجوری گفته من نمی‌دونم بر چه اساس اینطوریه و منبعش کجاست اصلا

4. Top | #25984
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Powerfullll نمایش پست ها
      ممنون میشم جواب بدید
      آیا بلوغ لنفوسیت های تی در تیموس فقط برای لنفوسیت های دفاع اختصاصی هست؟ یعنی سلول کشنده طبیعی که در خط دوم هست در تیموس بالغ نمیشه؟
      آیکیو اینجوری گفته من نمی‌دونم بر چه اساس اینطوریه و منبعش کجاست اصلا
      بلوغ لنفوسیت‌ها س بخش داره ک یک بخشش شامل کسب گیرنده آنتی‌ژنیه
      کتاب آیکیو احتمالا بر این اساس گفته ک لنفوسیت کشنده طبیعی گبرنده اختصاصی آنتی‌ژنی نداره پس بلوغ داخل تیموس هم نداره

5. Top | #25985
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sari_Sheri نمایش پست ها
      بلوغ لنفوسیت‌ها س بخش داره ک یک بخشش شامل کسب گیرنده آنتی‌ژنیه
      کتاب آیکیو احتمالا بر این اساس گفته ک لنفوسیت کشنده طبیعی گبرنده اختصاصی آنتی‌ژنی نداره پس بلوغ داخل تیموس هم نداره
      بلوغ تنها به معنی کسب انتی ژن نیس( تو اختصاصیاا)
      بلکه میتونه به این معنی باشه که سلول قابلیت اینو پیدا میکنه که عامل بیماری زا رو تشخیص بده
      حالا این تشخیص میتونه اختصاصی یا غیر اختصاصی باشه
      لنفوسیت tسلول های خودی که تغییر شکل پیدا کردن و سرطانی یا ویروسی شدن رو شناسایی میکنه تغییر شکل پیدا میکنه به t کشنده (این با کشنده طبیعی فرق داره)و خاطره هم میسازه
      و با استفاده از پرفورین و انزیم طرفو نفله میکنه

حالا لنفوسیت t در مغز استخوان ساخته و در تمیشهB مغز استخونیه همونجا ساخته و همونجا هم بالغ میشه
      پ.ن
      (خیلی ممنون از اینکه برام توضیح دادین نکته ای بود که نمیدونستم)
      ویرایش توسط Dozham : 07 اسفند 1401 در ساعت 23:00

6. Top | #25986
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Banno نمایش پست ها
      بلوغ تنها به معنی کسب انتی ژن نیس( تو اختصاصیاا)
      بلکه میتونه به این معنی باشه که سلول قابلیت اینو پیدا میکنه که عامل بیماری زا رو تشخیص بده
      حالا این تشخیص میتونه اختصاصی یا غیر اختصاصی باشه
      لنفوسیت tسلول های خودی که تغییر شکل پیدا کردن و سرطانی یا ویروسی شدن رو شناسایی میکنه تغییر شکل پیدا میکنه به t کشنده (این با کشنده طبیعی فرق داره)و خاطره هم میسازه
      و با استفاده از پرفورین و انزیم طرفو نفله میکنه
      انتی ژن وپادتن این داستانا هم ماله لنفوسیتB
      حالا لنفوسیت t در مغز استخوان ساخته و در تیموس بالغ میشهB مغز استخونیه همونجا ساخته و همونجا هم بالغ میشه
      برای بقیه در سطح کتاب درسی نیس و کنکورا رو هم که تحلیل کردم ازش سوال نیومده بود که کشنده طبیعی کجا بالغ میشه
      اگه حالا تو نت و این چیزا پیدا کردین به منم بگین کنجکاو شدم
      موفق باشین گوگولیا
      مرسی از اطلاعاتتون دوست عزیز
      بنده در سطح کتاب درسی و کنکور پاسخ دادم
      ضمنا در سطح کنکور لنفوسیت t هم گیرنده‌ی آنتی‌ژنی داره ولی فقط گیرندش ب شکل y نیست
      در سطح کنکور تنها لنفوسیتهایی ک گیرنده آنتی ژنی ندارن پلاسموسیت و کشنده طبیعی هستن

7. Top | #25987
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1هسته سرتولی دقیقا چه شکلی ؟ چند قسمتی یا تکی؟
      2مثانه خودش بنداره داره؟یا بنداره اول میزراه هست و جدا ان؟

3حرکت اسپرم ها تا اپیدیدم با چه مکانیسمی هست؟

4تاژک اسپرم فاقد غشا یا غشای ناقص داره منظورم اون انتهاشه؟

5طی تقسیم تا تولید اسپرماتید اتصال سیتو پلاسمی تا چه مرحله ای و بین کدوم یاخته ها وجود داره؟
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

8. Top | #25988
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

5طی تقسیم تا تولید اسپرماتید اتصال سیتو پلاسمی تا چه مرحله ای و بین کدوم یاخته ها وجود داره؟
      سوال ۱: تک قسمتی
      سوال ۲: میزراه دوتا بنداره داخلی و خارجی داره و مثانه فقط دوتا دریچه داره
      سوال ۳: فرایند ب خصوصی من داخل منابع در سطح کنکور ندیدم پس میشه گفت ب علت تولید مداوم اسپرم، اون‌هایی ک جدید در حال تولیدن ب علت انباشته شدن اون قدیمی‌ترها رو هل میدن میره جلو تا برسن داخل اپیدیدیم و توانایی حرکت کسب کنن (اگه غلط گفتم دوستان اصلاح کنن)
      سوال ۴: توسط غشا احاطه نشده
      سوال ۵: طی اولین مرحله تمایز اسپرماتید ب اسپرم سلول‌ها جدا میشن بعد تاژک درمیارن و...

9. Top | #25989
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

جواب سوال سوم: ببینید این نکته رو حتما در نظر داشته باشید که انتقال اسپرم تا اپیدیدیم بدون نیاز به مصرف انرژی توسط اسپرم هست. تا اینجاش که ویژه کنکوره بدونید. به طور کلی علاوه بر اسپرم یک سری مایعات هم داخل مجاری هست که همراه با انقباض دیواره لوله باعث حرکت اسپرمها به سمت اپیدیدیم میشه. توی اپیدیدیم بخش زیادی از این مایعی که گفتم جذب میشه. وارد جزئیات نمیشم تا همینجاش هم واقعا کنکوری نیست ولی بازم تاکید میکنم بدونید که بدون مصرف انرژی توسط اسپرم انجام میشه

10. Top | #25990
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      جواب سوال سوم: ببینید این نکته رو حتما در نظر داشته باشید که انتقال اسپرم تا اپیدیدیم بدون نیاز به مصرف انرژی توسط اسپرم هست. تا اینجاش که ویژه کنکوره بدونید. به طور کلی علاوه بر اسپرم یک سری مایعات هم داخل مجاری هست که همراه با انقباض دیواره لوله باعث حرکت اسپرمها به سمت اپیدیدیم میشه. توی اپیدیدیم بخش زیادی از این مایعی که گفتم جذب میشه. وارد جزئیات نمیشم تا همینجاش هم واقعا کنکوری نیست ولی بازم تاکید میکنم بدونید که بدون مصرف انرژی توسط اسپرم انجام میشه
      ینی لوله بافت ماهیچه ای هم داره؟

11. Top | #25991
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      پس همو هل نمیدن؟

12. Top | #25992
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sari_Sheri نمایش پست ها
      سوال ۱: تک قسمتی
      سوال ۲: میزراه دوتا بنداره داخلی و خارجی داره و مثانه فقط دوتا دریچه داره
      سوال ۳: فرایند ب خصوصی من داخل منابع در سطح کنکور ندیدم پس میشه گفت ب علت تولید مداوم اسپرم، اون‌هایی ک جدید در حال تولیدن ب علت انباشته شدن اون قدیمی‌ترها رو هل میدن میره جلو تا برسن داخل اپیدیدیم و توانایی حرکت کسب کنن (اگه غلط گفتم دوستان اصلاح کنن)
      سوال ۴: توسط غشا احاطه نشده
      سوال ۵: طی اولین مرحله تمایز اسپرماتید ب اسپرم سلول‌ها جدا میشن بعد تاژک درمیارن و...
      1/ آیا شکل غیر کتاب دارید ممنون میشم اگه هست بزارید.
      2/کتاب دهم گفته در محل اتصال مثانه به میرزاده بنداره داخلی میزراه وجود داره ینی قبل این بنداره دریچه مثانه هست ؟

13. Top | #25993
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فک کنم یه کوچولو بالا تره
      تو اون شکله مثانه گوسفند ورودی های میزنای رو پایین تقریبا نزدیک میزاره کشیده
      نمیدونم شایدم غلط باشه

14. Top | #25994
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

ینی لوله بافت ماهیچه ای هم داره؟
      اصلا وارد این بحث نشید خارج از کنکوره و خیلی از مطالب مخصوص کنکور رو نقض میکنه
      صرفا یکم توضیح دادم که بدونید اصطلاح هل دادن اصلا برای اینجا درست نیست. خیلی از مطالب کنکور غلطه همین سوالایی که دوستان بالاتر پرسیدن نصف جوابا از نظر علمی غلطه ولی کنکور رو باید کنکوری خوند!
      یه چیز دیگه هم بگم یه سری از کتاب تستها برای اینکه مشتری جذب کنن میان کتاب رو نقض میکنن و نکات هجیب غریب مینویسن. اگه با نکات عجیب برخورد کردید حتما بپرسید سریع چیزی رو قبول نکنید
      یه تاپیک هم قبلا زده بودم یه سری نکات درباره شکل های فصل کلیه گفته بودم اونم ببینید مفید هست و سعی کنید بقیه فصل ها رو به این شکل دقیق بخونید(چون نکاتی که در اورده بودم جدید اما صد درصد از کتاب بوده)
      موفق باشید

15. Top | #25995
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Banno نمایش پست ها
      پس همو هل نمیدن؟
      نه هل نمیدن

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن