خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18

موضوع: واحد تشریح

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

واحد تشریح

سلام
      به طور حتم دانشجویان پزشکی وپیراپزشکی واحد تشریح رو گذروندن
      من یکی از افرادی هستم که حس خوبی بهش ندارم
      این حس وحال بد برای همه هست یا خیلیا براشون عادیه!شخصی میگفت حدود15 سال پیش افرادی که دل نداشتن میتونستن نیان ببینن الانم این شرایط هس یا اجباره
      من دل ندارم ذبح کردن یک گوسفند رو ببینم چه برسه به تشریح بخش اشنایی با نواحی سر وگردن
      خیلیا میگن اجباریه شرکت کنی ونمره قابل توجهی داره
      ویرایش توسط باارااان14 : 21 دی 1401 در ساعت 15:09

2. Top | #2
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز فکر کنم تو مامایی میخونی درسته؟
      اولین نکته: یه سری از کسایی که میان این رشته ها واقعا اولش اذیت میشن و نمیتونن جسد رو ببینن و کاملا طبیعیه. ما اولین جلسه ای که رفتیم سالن تشریح از قبل برامون شیرینی گرفته بودن که اگه حال کسی بد شد استفاده کنه(و واقعا شد) میخوام بگم اونجا طبیعی هست و استاد و رزیدنت ها کمکتون میکنن الان همون کسایی که حالشون بد شد خیلی راحت با جسد کار میکنن(دامپزشکی ها برخلاف پزشکی ها به معنای واقعی باید جسد رو تشریح کنن. یعنی جسد خام میذارن جلومون میگن این قسمت ها رو باز کنید و بعضی قسمتهاش واقعا چندش اوره ولی عادت کردیم)
      نکته دوم: چند تا از دوستام که پیراپزشکی میخونن گفتن ما اصلا با جسد کار نمیکنیم و تمام کار ما با مولاژ هست احتمالا برای شما هم همین هست
      در کل چون این رشته ها بیمارستانی هستن بالاخره با صحنه های دلخراش برخورد خواهید داشت اولش سخته ولی عادت میکنید پس اصلا نگران نباشید

3. Top | #3
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اینو یادم رفت که بگم رشته هایی مثل پزشکی و دامپزشکی درسی به اسم اناتومی عملی دارن و باید برن سالن تشریح
      ما از 8 واحد اناتومی که داریم 4 واحد بخش عملی هست و از این مباحث امتحان گرفته میشه
      پیراپزشکی ها هم دارن ولی تعداد واحدش کمتره(دقیق نمیدونم چقدر هست)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      اینو یادم رفت که بگم رشته هایی مثل پزشکی و دامپزشکی درسی به اسم اناتومی عملی دارن و باید برن سالن تشریح
      ما از 8 واحد اناتومی که داریم 4 واحد بخش عملی هست و از این مباحث امتحان گرفته میشه
      پیراپزشکی ها هم دارن ولی تعداد واحدش کمتره(دقیق نمیدونم چقدر هست)
      درسته کمتر هست ولی برای تشریح1 یک ونیم واحد نظری هست نیم واحد عملی وتشریح 2 دو ونیم واحد نظری نیم واحد عملی که یه دوستی گفت اگه شرکت نکنی نمره ت خیلی کم میشه واین حرفا من میخواستم بدونم واحد نظری همون بحث های کتاب بررسی میشه درسته ینی نمره ای که از کتاب میگیریم در نظرگرفته میشه وبرای امتحان کافیه یانه
      یه سوال دیگه هم داشتم بعضیا میگفتن فضای سالن تشریح بوی خوشایندی نمیده بویی شبیه کز دادن گوسفند رو میده شما که تجربه کردین قابل تحمل بود یا خیر

5. Top | #5
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط باارااان14 نمایش پست ها
      درسته کمتر هست ولی برای تشریح1 یک ونیم واحد نظری هست نیم واحد عملی وتشریح 2 دو ونیم واحد نظری نیم واحد عملی که یه دوستی گفت اگه شرکت نکنی نمره ت خیلی کم میشه واین حرفا من میخواستم بدونم واحد نظری همون بحث های کتاب بررسی میشه درسته ینی نمره ای که از کتاب میگیریم در نظرگرفته میشه وبرای امتحان کافیه یانه
      یه سوال دیگه هم داشتم بعضیا میگفتن فضای سالن تشریح بوی خوشایندی نمیده بویی شبیه کز دادن گوسفند رو میده شما که تجربه کردین قابل تحمل بود یا خیر
      اها خب پس خیلی هم کم نیست
      ببینید توی بحث تئوری دقیقا همین چیزی که میگید هست میشینید سر کلاس و کتاب رو بهتون درس میدن
      کلاس عملی میرید سالن تشریح
      بستگی به استادتون داره که با نرفتن شما سر کلاس عملی چه برخوردی بکنه... چون اگه نرید غیبت به حساب میاد و غیبت از یه حدی بره بالاتر حذف میشید
      امااااااا من اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم که نرید. به چند دلیل:
      1.اناتومی تئوری فوق العاده سنگین هست استاد هر چقدر هم توضیح بده تا روی چسد یا مولاژ نبینید به هیچ عنوان نمیفمید و عملا نمره اناتومی تئوری هم بد میشه
      2.بحث حضور غیاب که بالاتر بهتون گفتم
      3.اناتومی به شدت درس مهمی هست و در اینده خیلی ازش استفاده میکنید اگه الان یاد نگیرید بعدا به شدت اذیت میشید... و جزئیات تئوری اهمیتش کمتره مهم اینه که روی جسد بدونید چی کجا هست که وقتی میخواین یه قسمت رو برش بزنید بدونید کجا رو باید بزنید که کمترین عصب و عروق رد بشه و در نهایت به قسمت مد نظر برسیم
      4.ببخشید اینجوری میگم ولی واقعیته در اینده انقدر درس های چندش اور دارید که اناتومی عملی داخلش گم هست بازم میگم بخدا عادت میکنید خود استادها هو حواسشون بهتون هست
      درباره سوال دومتون به اجساد ماده ای به نام فرمالین میزنن باعث تثبیت جسد میشه و اجساد رو توی سردخانه مخصوص میذارن به خاطر همین اصلا چیزی به اسم بوی جسد نداریم. اگه فرمالین جسد خیلی زیاد باشه ممکنه بوی فرمالین بهتون بخوره(بوی خیلی تندی داره و باعث سوزش گلو میشه) که پیشنهاد میکنم حتما ماسک بزنید بعد از اتمام کار صورتتون رو کامل بشورید و اب جوش یا چایی بخورید

6. Top | #6
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اینجوری بهت بگم که شما مجبورید برید سر کلاس اناتومی عملی
      پس سعی کنید دربارش تحقیق کنید تا بتونید باهاش کنار بیاید

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جسد چیزی ازش نمونده که همه چیشم پاره پوره کردن - هیچ چیم نمیفهمی از جسد, عصب و سرخرگو سیاه رگو تاندون همشون یه رنگ شدن
      یعنی چیزی که میبینی شبیه آدمیزاد نیست

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اها خب پس خیلی هم کم نیست
      ببینید توی بحث تئوری دقیقا همین چیزی که میگید هست میشینید سر کلاس و کتاب رو بهتون درس میدن
      کلاس عملی میرید سالن تشریح
      بستگی به استادتون داره که با نرفتن شما سر کلاس عملی چه برخوردی بکنه... چون اگه نرید غیبت به حساب میاد و غیبت از یه حدی بره بالاتر حذف میشید
      امااااااا من اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم که نرید. به چند دلیل:
      1.اناتومی تئوری فوق العاده سنگین هست استاد هر چقدر هم توضیح بده تا روی چسد یا مولاژ نبینید به هیچ عنوان نمیفمید و عملا نمره اناتومی تئوری هم بد میشه
      2.بحث حضور غیاب که بالاتر بهتون گفتم
      3.اناتومی به شدت درس مهمی هست و در اینده خیلی ازش استفاده میکنید اگه الان یاد نگیرید بعدا به شدت اذیت میشید... و جزئیات تئوری اهمیتش کمتره مهم اینه که روی جسد بدونید چی کجا هست که وقتی میخواین یه قسمت رو برش بزنید بدونید کجا رو باید بزنید که کمترین عصب و عروق رد بشه و در نهایت به قسمت مد نظر برسیم
      4.ببخشید اینجوری میگم ولی واقعیته در اینده انقدر درس های چندش اور دارید که اناتومی عملی داخلش گم هست بازم میگم بخدا عادت میکنید خود استادها هو حواسشون بهتون هست
      درباره سوال دومتون به اجساد ماده ای به نام فرمالین میزنن باعث تثبیت جسد میشه و اجساد رو توی سردخانه مخصوص میذارن به خاطر همین اصلا چیزی به اسم بوی جسد نداریم. اگه فرمالین جسد خیلی زیاد باشه ممکنه بوی فرمالین بهتون بخوره(بوی خیلی تندی داره و باعث سوزش گلو میشه) که پیشنهاد میکنم حتما ماسک بزنید بعد از اتمام کار صورتتون رو کامل بشورید و اب جوش یا چایی بخورید
      بله درمورد ماده فرمالین میدونم
      خداکنه برای من که حساااسم خیلی دیگه حواسشون باشه وباهام کنار بیان
      بعد اینکه استاد میخواد توضیح بده اصطلاح لاتین یا انگلیسی رو به کار میبره یا فارسی میگه یا دربخشی که بخوایم به طور مثال اسم اعضای مشخص شده رو بگیم باید فارسی بگیم یا لاتین

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینجوری بهت بگم که شما مجبورید برید سر کلاس اناتومی عملی
      پس سعی کنید دربارش تحقیق کنید تا بتونید باهاش کنار بیاید
      خیلی رفتم جستجو کردم عملا چیزی از جسد نمونده توی عکسا
      ولی یه فیلم دیدم خیلی راحت داشت پوست تنشو جدا میکرد دلم میسوزه اونم بالاخره انسانه ولی خیلی عذر میخوام شبیه پوست گوسفند پوست تنشو داشت برش میداد

10. Top | #10
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      بله درمورد ماده فرمالین میدونم
      خداکنه برای من که حساااسم خیلی دیگه حواسشون باشه وباهام کنار بیان
      گفتم این حساسیت به مرور زمان از بین میره
      بعد اینکه استاد میخواد توضیح بده اصطلاح لاتین یا انگلیسی رو به کار میبره یا فارسی میگه یا دربخشی که بخوایم به طور مثال اسم اعضای مشخص شده رو بگیم باید فارسی بگیم یا لاتین
      بستگی به استادتون داره. استادهای مااصلا اصطلاحات فارسی رو قبول ندارن و هم خودشون همه رو انگلیسی یا لاتین میگفتن و ما هم باید انگلیسی یا لاتین مینوشتیم اگه فارسی مینوشتیم اصلا نمره نمیگرفتیم(صفر میدادن) تازه ما یکی از استادامون روی دیکته کلمات هم تاکید داشت اگه املا رو اشتباه مینوشتی بازم صفر میشدی ولی دوستام که پرستاری و تغذیه میخونن همه اصطلاحات رو به فارسی میگن

11. Top | #11
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ولی یه فیلم دیدم خیلی راحت داشت پوست تنشو جدا میکرد دلم میسوزه اونم بالاخره انسانه ولی خیلی عذر میخوام شبیه پوست گوسفند پوست تنشو داشت برش میداد
      اجسادی که توی دانشکده های پزشکی و پیرا میارن معمولا قدیمی هستن و چیزی ازشون نمونده چون بالاخره جایگزین کردن جسد انسان کار هزینه بر و پر دردسری هست معمولا دانشکده ها ریسک نمیکنن. عزیز خب باید پوستش رو جدا کنه که عضلات رو ببینی بله همینجوری که میگید جدا میکنن چاره ای ندارن

12. Top | #12
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      جسد چیزی ازش نمونده که همه چیشم پاره پوره کردن - هیچ چیم نمیفهمی از جسد, عصب و سرخرگو سیاه رگو تاندون همشون یه رنگ شدن
      یعنی چیزی که میبینی شبیه آدمیزاد نیست
      عه دانشگاه شما هم جسدهاش اینجوریه؟ من فکر میکردم اونجا دیگه جسدها سالمن... خب پس مثل اینکه من شانس اوردم دامپزشکی جسدامون تازه بود... البته به همون نسبت سوالا هم تازه و سخت و مزخرف بود

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بستگی به استادتون داره. استادهای مااصلا اصطلاحات فارسی رو قبول ندارن و هم خودشون همه رو انگلیسی یا لاتین میگفتن و ما هم باید انگلیسی یا لاتین مینوشتیم اگه فارسی مینوشتیم اصلا نمره نمیگرفتیم(صفر میدادن) تازه ما یکی از استادامون روی دیکته کلمات هم تاکید داشت اگه املا رو اشتباه مینوشتی بازم صفر میشدی ولی دوستام که پرستاری و تغذیه میخونن همه اصطلاحات رو به فارسی میگن
      خیلی لطف کردین گلم به سوالایی که داشتم جواب دادین خیلی معضل بود برام این موضوع

14. Top | #14
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      خیلی لطف کردین گلم به سوالایی که داشتم جواب دادین خیلی معضل بود برام این موضوع
      خواهش میکنم عزیزم
      سوال دیگه ای هم داشتی بپرس تا جایی که بدونم جواب میدم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینقدری روش مانور میدی ، مسئله مهمی نیست چون اصلا شبیه انسان نیست مال ما که مال ۸ سال پیش بود چیزی ازش نمونده بود

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن