خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32

موضوع: ا ل م پ ی ا د

1. Top | #16
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid3014 نمایش پست ها
      البته تمام افرادی که توی مرحله 2 قبول میشن عضو بنیاد ملی نخبگان میشن و از مزایاش استفاده میکنن
      تو دوره تابستونه تعداد مشخصی مدال میگیرن و بقیه لوح میگیرن و میرن بیرون بدون هیچ سهمیه ای اونایی که مدال میگیرن اگه طلا نگیرن 15% سهمیه دارن
      تو رشته کامپیوتر 8 نفر
      ریاضی 12 نفر
      فیزیک10 نفر
      شیمی 8 نفر
      نجوم 10 نفر
      زیست 10 نفر
      ادبی 18 نفر طلا میگیرن
      این تعداد کنکور معافن و بقیه باید کنکور بدن و بهتره که رو اون سهمیه زیاد حساب باز نکنی مثل اینکه ممکنه بدن ممکنه ندن
      ممنون.خوب.گفتم هدفمم این نیست.با وجود تهرانی ها با این همه استاد و معلم و امکانات و...مدال به ما نمیرسه.راستی شما از المپیاد خوندنتون که پشیمون نیستین؟الان ریاضی رو خوب میزنین؟بقیه ی درس ها چطور؟
      ممنون.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      ممنون.خوب.گفتم هدفمم این نیست.با وجود تهرانی ها با این همه استاد و معلم و امکانات و...مدال به ما نمیرسه.راستی شما از المپیاد خوندنتون که پشیمون نیستین؟الان ریاضی رو خوب میزنین؟بقیه ی درس ها چطور؟
      ممنون.
      پشیمون که نیستم ریاضی رو معمولا بالای 50 - 60 میزنم و معمولا تو مدرسه اولم ولی المپیاد ریاضی یه بدیی که داره اصلن شبیه چیزایی که ما میخونیم نیست برعکس شیمی هموناست که تو کنکور میگیرن

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته تمام افرادی که توی مرحله 2 قبول میشن عضو بنیاد ملی نخبگان میشن و از مزایاش استفاده میکنن
      تو دوره تابستونه تعداد مشخصی مدال میگیرن و بقیه لوح میگیرن و میرن بیرون بدون هیچ سهمیه ای اونایی که مدال میگیرن اگه طلا نگیرن 15% سهمیه دارن
      تو رشته کامپیوتر 8 نفر
      ریاضی 12 نفر
      فیزیک10 نفر
      شیمی 8 نفر
      نجوم 10 نفر
      زیست 10 نفر
      ادبی 18 نفر طلا میگیرن
      این تعداد کنکور معافن و بقیه باید کنکور بدن و بهتره که رو اون سهمیه زیاد حساب باز نکنی مثل اینکه ممکنه بدن ممکنه ندن
      ی سئوال

مثلاً اگه طلای ادبی بگیری میتونی دکترای حرفه ای پزشکی -تهران بری بشینی ؟(بدون کنکور )
      گه ملحد و گه دَهری و کافر باشد
      گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
      باید بچشد عذاب تنهایی را
      مردی که ز عصر خود فراتر باشد

دکتر شفیعی کدکنی

4. Top | #19
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      ی سئوال

مثلاً اگه طلای ادبی بگیری میتونی دکترای حرفه ای پزشکی -تهران بری بشینی ؟(بدون کنکور )
      از المپیاد ادبی فقط میشه در رشته ی مورد علاقه از گروه آزمایشی انسانی و هنر در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فک کنم دوم تجربی هستی.منم همین طور.از چند هفته پیش شروع کردم المپیاد خوندن.المپیاد شیمی.شیمی 3رو هم حداکثر تا پایان خرداد تموم میکنم.بعدشم سایر منابع المپیادی.ولی این به معنیایناست که بقیه ی درس هارو نمیخونم.مثلا الان هر روز شیمی و زیست میخونم.ولی بیشتر شیمی.تابستون هم حداکثر زیست رو کنار شیمی میخونم.اونم زیست 2(سال سوم).تا المپیاد همین طور میخونم.بعد مر حله ی یک نمیرم مدرسه و فقط واسه المپیاد شیمی میخونم.زیت رو هم شاید مرحله ی یک شرکت کنم.ولی مطمئنن زیست 2رو تابستون میخونم.تو هم میتونی سوالات المپیاد هارو از اینترنت دانلو کنی و مقایسه کنی.ادبیات به دردت نمیخوره.چون باید درسهای رشته ی انسانی رو هم بخونی ومخصوص انسانی هاست.زیست المپیادش با کنکور فرق میکنه.سوالاتشو میگم.اگه بخوای زیست بخونی باید واسه مرحله ی او.ل رو زیست 1و2 و پیش مسلط بشی.بعدش عمومی کمپل رو بخونی که 5-6جلده که دقیقا نمیدونم کدوم جلد هارو باید بخونی.بعدشم واسه مرحله ی دو بری و کتابای تخصصی زیست رو بخونی.اما شیمی قضیش فرق میکنه.سوالاتش تا حدی شبیه سوالات کنکور.واسه مرحله ی اول باید شیمی 2و3 روبخونی و یه سری منابع غیر درسی دیگه.واسه مرحله ی دوم هم باید شیمی پیش و یه سری منابع تخصصی دیگه بخونی.به مدالم فک نمیکنم چون یه کم دیر شروع کردم و باید واسه مدال فقط شیمی بخونم که یه جور ریسکه بزرگه.ولی به قبولی در مرحله ی دوم فک میکنم و امیدوارم.
      به هرحال سوالارو از اینترنت گیر بیار و نگاه کن و مقایسه کن و انتخاب کن.من شیمی رو پیشنهاد میکنم.ولی انتخاب با خودت.من خودم با سواد دوم شیمی المپیاد سال قبل رو تو خونه 20-25درصد زدم ولی زیست که نگاه کردم زور بزنم 1-2تا سوال به زور بتونم حل کنم.
      راستی المپیادی ها شما که از المپیادی بودنتون پشیمون نیستین؟الان اون درس رو تو آزمون ها بالای 80-90میزنید؟از بقیه ی درس هاکه نموندین؟
      این اطلاعات غلط رو درباره ادبیات کی بهتون داده؟؟؟؟
      لینک اون خانومی که تو ایریسک برا ادبی بهتون دادم که راهنماییتون کنه که طلای ادبیات داشت رشتش تجربیه!! هیچ ربطی هم نداره
      در ضمن چرا بعد م1 مدرسه نمیری؟ اینکارو کسایی میکنن که میخوان م2 قبول شن اگه میخوای م2 قبول شی پس زیستو بیخیال شو! قبلا هم گفتم!
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
      این اطلاعات غلط رو درباره ادبیات کی بهتون داده؟؟؟؟
      لینک اون خانومی که تو ایریسک برا ادبی بهتون دادم که راهنماییتون کنه که طلای ادبیات داشت رشتش تجربیه!! هیچ ربطی هم نداره
      در ضمن چرا بعد م1 مدرسه نمیری؟ اینکارو کسایی میکنن که میخوان م2 قبول شن اگه میخوای م2 قبول شی پس زیستو بیخیال شو! قبلا هم گفتم!
      ممنون.همون که گفتم درسهای انسانی رو هم باید بخونیم؟منظورم این نبود باید حتما جغرافی بخونی یا تاریخ انسانی رو بخونی و....نه.منظورم این بود باید منابع درسی مرتبط با ادبیات رشته ی انسانی رو بخونید مثلا تاریخ ادبیات 1و2.عربی 3انسانی و...فک کنم اونجارو بد گفتم که مخصوص انسانی ها است.ببخشید.شرمنده.آخه این خانم که طلای ادبیات دارن که دیگه نمیتونن پزشکی و دارو و دندانپزشکی و ....بخونن.میتونن؟اون انسانی هم منظورم این بود که مرحله ی دو به درد تجرببیها نمیخوره.مرحله ی یک هم منابع غیر درسی که هیچ.به درد نمیخوره.اون تاریخ ادبیات هم که جزو منابع درسی واسه انسانی هاست.و به درد کنکور نمیخوره.تو منابع درسی مرحله ی اول هم اکثرشون مال سال اول و دوم هستن. و چیزه بخصوصی نداره.مثلا سوالاتشو که نگا میکردم بعضیاشون دقیقا از کتاب بود از خود آزمایی ها.با این خانم هم حرف زدم.چیز بخصوصی نگفتن فقط گفتن تاریخ ادبیات هم بخون.البته باز یه نگاه به پیامشون میکنم.منم اولا سعی کردم ادبیات بخونم ولی دیدم نه علاقه دارم ونه وقتم اجازه میده.بازم معذرت.
      در مورد شیمی هم این رو بگم که تابستون حداقل 8ساعت میخونم.و 6-7ساعت شیمی و 1-2زیست.کافی نیست؟شیمی هم فقط نمیخونم تا یکنواخت نشه.چون هم بازده مطالعاتیم میاد پایین و هم خسته میشم.بعد شما هم گفته بودین تیر و مرداد شیمی 3بخونم که حداکثر حداکثر تا پایان خرداد تموم میکنم.مثلا الان دو هفته است شیمی 3 میخونم.درسنامه هاش رو از رو مبتکران تموم کردم.2فصل رو از دی وی دی ها هم نگاه کردم و خلاصه نوشتم.مونده یکم از فصل 3که این هفته اونم تموم میکنم و بعدش از شیمی مبتکران 3 تست میزنم (فقط vit)و کتاب درسیش رو هم شاید بخونم.شاید!!یا نگه دارم واسه چند هقته قبل مرحله ی یک.بازم به خاطر راهنمایی های قبلتون ممنونم.و تازه کارم شروع شده و مزاحمتون میشم.
      فقط حالا منابع جدید میخام.کتابهای انتشارات فاطمی یه سریش رو از کتابخونه گیر آوردم و اونایی هم که گفتین میخرم و میخونم.کتابهای انتشارات فاطمی رو هم بخونم؟
      از دوستی هم که این تاپیک رو زدن معذرت.ولی فک کنم دیگه جواب سوالش رو گرفتن.
      الان نگا کردم.من گفته بودم میخام روزی بین 1-1.5ساعت ادبیات بخونم و قرابت وآرایه ها و زبان فارسی بخونم ایشون هم گفتن بخون .خوبه.ولی ناریخ ادبیات انسانی رو هم بخون.که منم بعدش دیدم علاقه ای ندارم و نخوندم

ویرایش توسط ali761 : 31 اردیبهشت 1393 در ساعت 10:48

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون.همون که گفتم درسهای انسانی رو هم باید بخونیم؟منظورم این نبود باید حتما جغرافی بخونی یا تاریخ انسانی رو بخونی و....نه.منظورم این بود باید منابع درسی مرتبط با ادبیات رشته ی انسانی رو بخونید مثلا تاریخ ادبیات 1و2.عربی 3انسانی و...فک کنم اونجارو بد گفتم که مخصوص انسانی ها است.ببخشید.شرمنده.آخه این خانم که طلای ادبیات دارن که دیگه نمیتونن پزشکی و دارو و دندانپزشکی و ....بخونن.میتونن؟اون انسانی هم منظورم این بود که مرحله ی دو به درد تجرببیها نمیخوره.مرحله ی یک هم منابع غیر درسی که هیچ.به درد نمیخوره.اون تاریخ ادبیات هم که جزو منابع درسی واسه انسانی هاست.و به درد کنکور نمیخوره.تو منابع درسی مرحله ی اول هم اکثرشون مال سال اول و دوم هستن. و چیزه بخصوصی نداره.مثلا سوالاتشو که نگا میکردم بعضیاشون دقیقا از کتاب بود از خود آزمایی ها.با این خانم هم حرف زدم.چیز بخصوصی نگفتن فقط گفتن تاریخ ادبیات هم بخون.البته باز یه نگاه به پیامشون میکنم.منم اولا سعی کردم ادبیات بخونم ولی دیدم نه علاقه دارم ونه وقتم اجازه میده.بازم معذرت.
      در مورد شیمی هم این رو بگم که تابستون حداقل 8ساعت میخونم.و 6-7ساعت شیمی و 1-2زیست.کافی نیست؟شیمی هم فقط نمیخونم تا یکنواخت نشه.چون هم بازده مطالعاتیم میاد پایین و هم خسته میشم.بعد شما هم گفته بودین تیر و مرداد شیمی 3بخونم که حداکثر حداکثر تا پایان خرداد تموم میکنم.مثلا الان دو هفته است شیمی 3 میخونم.درسنامه هاش رو از رو مبتکران تموم کردم.2فصل رو از دی وی دی ها هم نگاه کردم و خلاصه نوشتم.مونده یکم از فصل 3که این هفته اونم تموم میکنم و بعدش از شیمی مبتکران 3 تست میزنم (فقط vit)و کتاب درسیش رو هم شاید بخونم.شاید!!یا نگه دارم واسه چند هقته قبل مرحله ی یک.بازم به خاطر راهنمایی های قبلتون ممنونم.و تازه کارم شروع شده و مزاحمتون میشم.
      فقط حالا منابع جدید میخام.کتابهای انتشارات فاطمی یه سریش رو از کتابخونه گیر آوردم و اونایی هم که گفتین میخرم و میخونم.کتابهای انتشارات فاطمی رو هم بخونم؟
      از دوستی هم که این تاپیک رو زدن معذرت.ولی فک کنم دیگه جواب سوالش رو گرفتن.
      الان نگا کردم.من گفته بودم میخام روزی بین 1-1.5ساعت ادبیات بخونم و قرابت وآرایه ها و زبان فارسی بخونم ایشون هم گفتن بخون .خوبه.ولی ناریخ ادبیات انسانی رو هم بخون.که منم بعدش دیدم علاقه ای ندارم و نخوندم
      المپیاد طوریه که هم میتونه خوشبختت کنه هم بدبخت اگه از الان شروع کنی راه برگشت برا خودت بزار چون در آخر تو باید کنکور بدی الان هم زیاد فکرش نباش اول امتحانای خرداد رو بگزرون بعد شروع کن چون کم کم از المپیاد لذت بیشتری میبری و کم کم درسای مدرسه رو میزاری کنار
      اعتدال رو رعایت کن
      درسته که تعداد تهرانی ها زیاده ولی از شهر های دیگه هم هستن حالا چرا تو عضو اونا نباشی
      نکته آخر به کم قانع نباش سعی کن خودتو برسونی به 100 نه 90
      آخر نفهمیدیم تو میخای ادبی بری شیمی بری یا زیست؟؟!!!

8. Top | #23
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      المپیاد طوریه که هم میتونه خوشبختت کنه هم بدبخت اگه از الان شروع کنی راه برگشت برا خودت بزار چون در آخر تو باید کنکور بدی الان هم زیاد فکرش نباش اول امتحانای خرداد رو بگزرون بعد شروع کن چون کم کم از المپیاد لذت بیشتری میبری و کم کم درسای مدرسه رو میزاری کنار
      اعتدال رو رعایت کن
      درسته که تعداد تهرانی ها زیاده ولی از شهر های دیگه هم هستن حالا چرا تو عضو اونا نباشی
      نکته آخر به کم قانع نباش سعی کن خودتو برسونی به 100 نه 90
      آخر نفهمیدیم تو میخای ادبی بری شیمی بری یا زیست؟؟!!!
      واقعا ممنون.البته من خودمم نمیدونم کدوم رو قراره بخونم!!نه شوخی کردم.شیمی میخونم و زیستم واسه تنوع و لذتش میخونم.البته زمان مطالعم حدودا 70درصد شیمی.20 زیست و 10درصدم سعی میکنم یه نگاهی هم به بقیه بندازم.شایدم نندازم!!!
      این که گفتین به 90راضی نباشم دنبال 100باشم در رابطه با درصد و اینا بود یا کلی گفتین؟
      امتحانا هم خوب دوم زیاد مهم نیستن.میخونم ها ولی خودمونیم معدل 19و19.5فرقی ندارن.دارن؟
      به هرحال ممنون.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنون.البته من خودمم نمیدونم کدوم رو قراره بخونم!!نه شوخی کردم.شیمی میخونم و زیستم واسه تنوع و لذتش میخونم.البته زمان مطالعم حدودا 70درصد شیمی.20 زیست و 10درصدم سعی میکنم یه نگاهی هم به بقیه بندازم.شایدم نندازم!!!
      این که گفتین به 90راضی نباشم دنبال 100باشم در رابطه با درصد و اینا بود یا کلی گفتین؟
      امتحانا هم خوب دوم زیاد مهم نیستن.میخونم ها ولی خودمونیم معدل 19و19.5فرقی ندارن.دارن؟
      به هرحال ممنون.
      من که میگم اگه صد در صد وقتت رو بزاری رو شیمی و سعی کنی مرحله 2 رو هم قبول شی خیلی بهتره!!!
      درکل گفتم
      19 و 19.5 فرق زیادی ندارن ولی 19 و 18.5 خیلی فرق دارن

10. Top | #25
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من که میگم اگه صد در صد وقتت رو بزاری رو شیمی و سعی کنی مرحله 2 رو هم قبول شی خیلی بهتره!!!
      درکل گفتم
      19 و 19.5 فرق زیادی ندارن ولی 19 و 18.5 خیلی فرق دارن
      ممنون.ولی من متوجه نشدم.شما میگین راه برگشت بذارم واسه خودم و بعدش میگین فقط شیمی بخونم.
      الان من متوجه نشدم چطور راه برگشت واسه خودم بذارم؟

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون.ولی من متوجه نشدم.شما میگین راه برگشت بذارم واسه خودم و بعدش میگین فقط شیمی بخونم.
      الان من متوجه نشدم چطور راه برگشت واسه خودم بذارم؟
      طوری برای المپیاد بخون که اگر قبول نشدی کنکورت رو از دست ندی و اون زمانی رو که میخوای برای المپیاد بزاری رو فقط بزاری رو شیمی!!!
      سال بعد منتظرم بگی مرحله 2 قبول شدما....

12. Top | #27
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      طوری برای المپیاد بخون که اگر قبول نشدی کنکورت رو از دست ندی و اون زمانی رو که میخوای برای المپیاد بزاری رو فقط بزاری رو شیمی!!!
      سال بعد منتظرم بگی مرحله 2 قبول شدما....
      ممنون از لطفتون.فعلا که دارم با انگیزه میخونم.ببینیم خدا چی میخاد.
      آخه مشکلم اینه که چطور بخونم؟اگه فقط شیمی بخونم که درسهای دوم هیچ.میمونن واسه سال کنکور.درسهای سوم رو هم واسه نمره ی 17-18نهایی باید بخونم و آموزش و تست و ...میمونه واسه تابستون کنکور.این طوری خوبه یاجور دیگه؟
      بعد کنکورم باشما به عنوان رتبه برتر مصاحبه میکنم ها!حواستون رو جمع مکنید!!

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون از لطفتون.فعلا که دارم با انگیزه میخونم.ببینیم خدا چی میخاد.
      آخه مشکلم اینه که چطور بخونم؟اگه فقط شیمی بخونم که درسهای دوم هیچ.میمونن واسه سال کنکور.درسهای سوم رو هم واسه نمره ی 17-18نهایی باید بخونم و آموزش و تست و ...میمونه واسه تابستون کنکور.این طوری خوبه یاجور دیگه؟
      بعد کنکورم باشما به عنوان رتبه برتر مصاحبه میکنم ها!حواستون رو جمع مکنید!!
      ببین برنامت رو تقسیم کن مثلا من یک چهارم برنامم المپیاد بود تو که بیشتر علاقه داری میتونی مثلا 2 پنجم برنامت باشه

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بچه ها واقعا حوصله ی بحث تو این تاپیک رو ندارم چون خیلیییی پست میدید اونم پستای طولانی! اونم کسایی که هیچ اطلاعاتی ندارن!
      بچه ها تورو خدا فکر نکنید باید حتما درباره هر تاپیکی پست بدید
      چون الان من واقعا حوصله ندارم این همه پست رو بخونم و دونه دونه رو متقاعد کنم که اشتباه میگین
      هر کس سوالی داره دقیق برام پ.خ کنه منم سوالش و جوابشو دقیق میذارم تو همین تاپیک!

کسایی که اطلاعات ندارن انقدر ته دل بقیه رو خالی نکنن!
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
      بچه ها واقعا حوصله ی بحث تو این تاپیک رو ندارم چون خیلیییی پست میدید اونم پستای طولانی! اونم کسایی که هیچ اطلاعاتی ندارن!
      بچه ها تورو خدا فکر نکنید باید حتما درباره هر تاپیکی پست بدید
      چون الان من واقعا حوصله ندارم این همه پست رو بخونم و دونه دونه رو متقاعد کنم که اشتباه میگین
      هر کس سوالی داره دقیق برام پ.خ کنه منم سوالش و جوابشو دقیق میذارم تو همین تاپیک!

کسایی که اطلاعات ندارن انقدر ته دل بقیه رو خالی نکنن!
      کسی هم شما رو مجبور نکرده که بیاین جواب بدین...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن