خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 58
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tara_Z نمایش پست ها
      سلام خشگل. من 28 سالمه و میخوام کنکور تجربی بدم. نظر هیچکسی هم حقیقتا برام اهمیت نداره. کلا اینطوریم. زیاد آدم حرف گوش کنی نیستم. یه سری برنامه ها دارم و میخوام پزشکی بخونم. پسردایی من پارسال قبول شد میگفت توی کلاس متولد 69 هم داریم حتی و خیلی جدی اند و میدونن چی میخوان از زندگی. یجورایی با خودشون تا کردن دقیقا که برای چی دانشگاهن و باید چیکار کنن. یه مشاور دارم که اونم رزیدنته الان دانشگاه تهران و رتبه دو رقمی به دست آورد. اینم میگه همکلاسی 30 ساله هم سر کلاس داشتیم. مهم اینه که بدونی برای چی وارد رشته مورد نظرت میشی و حساب کتاب کرده باشی و خودتو هم خیلی خوب شناخته باشی. ولی اگه نه، بخوای سوار یه موجی بشی همراه با بقیه و ندونی کجا میری و ...به در بسته میخوری. تو الان با تجربه ای. زبان بلدی که خیلی چیز مهمیه و جلوتر از بقیه ای. سه چهار سال از دست دادی که هیچ اشکالی نداره. فقط درجا نزن و به عقبم برنگرد. اگه همینجوری با قدرت بری جلو از کسایی که توی سن 18 سالگی رفتن دارو خوندن، جلوتر هم میفتی. دکتر مکری یه فایل صوتی داره در رابطه با موفقیت بچه هایی که توی یه بازه سنی جا موندن از بقیه و یهو یه اتفاقی میفته و از بقیه جلوتر میزنن. فایل ورودی های 96 دانشگاه تهرانه. عزیزم برات آرزوی موفقیت و خوشحالی دارم. تصمیم خوبی گرفتی.
      عزیزم میشه لطف کنی اون فایل صوتی که گفتی رو بذاری.
      فایل های دیگه هم اگه از دکتر مکری دارید بذارید.مرسی ازتون

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ببخشید می پرسم برام جالب هست، این دوستتون که دکتری عمران تو ایتالیا ونده ازشن خبر دارین که درآمدش تو ایتالیا خوب نبوده آیاا؟؟
      دو تا مورد برات مثال میزنم که دوستای خودمن. اولی ایتالیا عمران دکترا و الان 35 سالشه و قصد داره که کنکور بده و دندون بخونه اینجا. توی سن چند؟ 35. این از این. این آقا کارشناسی همینجا امیرکبیر خونده بود. ارشد و دکترا رفت ایتالیا.
      مورد بعدی دکترای زیست سلولی گرفت خارج از کشور. دانشگاه تهران بود کارشناسیشم. این هم پشیمونه از سلولی حوندن و میخواد پزشکی بخونه. دی وی دی و اینجور چیزا گرفته که بشینه کنکور بده امسال. با سن چند؟ 38. این دو نفرو من شخصا از نزدیک میشناسم و خیلی هم جدی ن توی قصدشون. اصلا هم فکر نمیکنن که دیر شده یا چی. تازه اینا شاغل و پولدار هم هستن. از سر علاقه میخوان بخونن. خلاصه که اصلا همچین فکری نکن. فکر نکن که فقط تو این شرایطو داری و دیگه گذشت ازت و این حرفا. اینا بهونه و فریب ذهنه. شک نکن.

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mik نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید... اولا که چرا دیر باشه؟... شما بالاخره یه روز میمیری حالا میخوای داروساز باشی میخوای نه... درسته که اگه بخوای واسش شروع کنی 6 سال دیگه بهش میرسی اما یه واقعیت اینه که 6 سال تلاشت دقیقا به همون اندازه ای طول میکشه که 6 سال زیر خاک باشی! تایمش همون تایمه... هممون یه روز خواهیم رفت جامعه هم جامونو پر خواهد کرد... پس بهتره کاری که میخوایم رو انجام بدیم. به قول جیم کری: توی هر کاری امکان شکست هست پس دنبال کاری برو که دوسش داری تا لااقل اگه میخوای شکست بخوری توی زمینه ای باشه که دوسش داری. حالا از این حرفای کلیشه ای که زدم عبور کنیم بریم سراغ اصل مطلب یعنی کاری که باید انجام بدی.
      همین الان یه نکته در نظر بگیر که شاید تیر کامل نرسی ولی هدف اولت همون تیر باشه... اگه نشد واسه دی سال بعد نا امید نشو... اولا که پیشنهاد میدم مشاور نگیری خودت مشاور خودت باش ینی به کسی وابسته نشو... صرفا پیشنهاداتشونو بسنج... حتی همین الان که یه چیزای من میگم.
      خب مهمتر از همه پیشنهاد منابع هست که از اونجایی که فاصله داشتی یه سری پیشنهاد از روی تجربه میدم و روی نظرم تاکید دارم که حتی یه ساعت هم فیلم آموزشی نبین حتی اگه اون استادا مولفتی همین کتابایی که معرفی میکنم باشن.
      ریاضی: مهرماه... درسنامه اش روونه و میتونی بخونیش دستای خوبی هم داره که اگه کنکور ریاضیش مث 99 یا 98 یا همین امسال 401 باشه کارتو راه میندازه و به در
      صد بالای 70 میرسونه... ساختارش عالیه... یه بار درسنامه هارو بخون همه تستای آموزشی توی درسنامه رو هم خودت حل کن نگو که چون توی درسنامه اومده پس مولف باید حل کنه و تو هم فقط نگاه کنی... بعد تستا و بعدشم مرور که زمان مرور حتما داشته باش (به انتخاب خودت) برای کنکور تیر کفایت میکنه اما اگه میدونی که سریعتر میتونی تمومش کنی مثلا اردیبهشت، توی فاصله تا کنکورد کتاب فوق العاده 100 آزمون مهرماه و بگیر اگه کارت به دی هم کشید باز این 100 آزمون عالیه... اگه بخوای با کانون پیش بری بعید میدونم بتونی کتاب جامع مهرماه رو تا اردیبهشت بخونی اما اگه نظر منو میخوای خودت با تمام توان بخون که تا فروردین تمومش کنی (با مرور) و تا فروردین کانون ثبت نام نکن... بعد فروردین، تمام آزمونهای کانون دانلود کن که از مهر بودن، و به همراه کتاب 100 آزمون برن قول میدم به درصد 80 میرسه اگه ریاضی کنکور 402 معقول باشه... این راهی که گفتم شاید یکم سخت باشه اما بستگی به خودت داره. پس اول جامع مهرماه... بعد آزمونهای کانون... به موازات 100 آزمون... نظر منو میخوای کلا امسال هیچ آزمون جامعی ثبت نام نکن... تا بعد فروردین اون موقع ثبت نام کن... سوالای کانونم که از مهر تا فروردین بودن توی اون سه ماه آخر کار کن و نکته برداری کن.... این کار به شرطی خوبه که این 6 ماه تا فروردینو خیلی عالی و محکم بخونی... اون سه ماه تا کنکورم سوالات کانون عالین.
      زیست: پیشنهاد خودم که خیلیا مخالفشن چون میگن تستاش قدیمیه و اشتباه داره و فلان... زیست نشرالگو... به نظرم عالیه برات... درسنامه های مفید که نه خیلی کمن نه مث خیلی سبز خیلی زیاد... حتما اول درسنامه هاشو بخون بعد برو سراغ استاش... اگه میخوای تهیش کنی حتما از سایت نشر الگو سفارش بده تا آخرین نسخه واست بیاد... این کتاب خودش به تنهایی (منظورم سه پایش با همه) واسه کنکور کافیه اما اگه تونستی تا فروردین تمومش کنی و مرور هم بکنی که میشه گفت کار سختیه، واسه دوران جمع بندی موج آزمون نشر الگو بگیر بزن... واقعا موج آزمون نشرالگو برام عالی بود... توی زیست شاید نرسی سوالات کانون بزنی اما خیالت راحت چون موج آزمون، آزمون داره پس توی حالت آزمون دادن به نوعی قرارت میده که نیازه... اگه خدایی نکرده کنکور تیر نرسیدی تموم کنی واسه کنکور دی حتما آزمونهای کانون دانلود کن و توی برنامت قرار بده.
      فیزیک : اگه دوس داری عاشق فیزیک بشی، فقط و فقط آموزش شگفت انگیز فرید شهریاری... دهم یازدهم دوازدهم... اینارو بعلاوه دانلود کردن سوالات کانون بخون منظورم اینه که وقتی شگفت انگیز خوندی به موازات یا بعدش (به انتخاب خودت) سوالات فیزیک کانونو بزار جلوت و به صورت آزمونی بزن... به نظر من سوالات فیزیک کانون عالین...سختن ولی منطقی و توی چارچوب کتابن...
      شیمی: فیل 10، 11 و 12 شیمی مبتکران حتما بگیر این میشه واسه درسنامت... درسنامه عالی دارن در ضمن حتما (فیل) شیمی مبتکران بگیر... حالا نوبت تسته... موج آزمون نشر الگو بگیر پایه + دوازدهم... آزمونهای زیادی داره بعلاوه دستای خوب... مسائل شیمی نشرالگو مسعود جعفری هم بگیر... شیمیو یکم بیشتر گفتم چون توی داروسازی تاثیر داره
      زمین : فرقی نداره یه منبعی بگیر از روش بخون
      سعی کردم کامل توضیح بدم حالا انتخاب خودته... خیلیا شاید به خاطر اینکه گفتم تا فروردین یا اردیبهشت آزمون جامع شرکت نکن مخالف نظرم باشن... اما من نظرمو با توجه به شرایطت گفتم... منابعی هم که گفتم طبق تجربه بوده و از روی هوا حرف نزدم... برای هر چهار تا درس اختصاصی توی هرروز برنامه داشته باش... اگه دیدی تیر تموم نمیشن نا امید نشو... هرچیزی سختی داره. مهم شروع کردنه که هر چه زودتر بهتر... انشالله به هدفتم میرسی حالا تیر 402 نشد، بهمن 42 اونم نشد خرداد 403...ولی میگم شروع کردن مهمتر از هر چیزیه... امیدوارم با انگیزه بالا از تمام روزهات استفاده کنی و هرچه زودتر به هدفت برسی. در آخر یه کم بی ادبی : گور پدر سن و سال
      یک ساعتم کلاس نبین ولی برو زیست نشرالگو بخون که پر از تناقض و ایهامه :/
      خیلی منطقیه

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      21 دیره؟!! کاش من جای شما بودم: ))) واقعا برای یک آدم بیست و یک ساله چی دیره؟
      من بالغ بر ده سال از شما بزرگترم...نگفتم دیر شده و شروع کردم؛ ولی الانکه به اونچه که میخواستم رسیدم میبینم دیر شده و اصلا خوشحال نیستم..

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kousar_s نمایش پست ها
      https://arencenter.ir/images/sokhanr...rAzarakhsh.m4a
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      21 دیره؟!! کاش من جای شما بودم: ))) واقعا برای یک آدم بیست و یک ساله چی دیره؟
      من بالغ بر ده سال از شما بزرگترم...نگفتم دیر شده و شروع کردم؛ ولی الانکه به اونچه که میخواستم رسیدم میبینم دیر شده و اصلا خوشحال نیستم..
      بنظر من این احساس همیشه با آدم هست. من 18 سالمم که بود فکر میکردم دیر شده و از همون موقع تا الان هیچوقت احساس خوشبختی و شادی و موفقیت نکردم. نمیدونم چرا. ولی این احساس با خیلی از آدما هست. حتی آدمهایی که در جای درستی قرار گرفتن

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      منو چی میگی 31 سالمه
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad_ha نمایش پست ها
      سلام ببخشید می پرسم برام جالب هست، این دوستتون که دکتری عمران تو ایتالیا ونده ازشن خبر دارین که درآمدش تو ایتالیا خوب نبوده آیاا؟؟
      آره بابا درآمدش خیلی خوب بود. آدم پولداری بود.

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.h.f نمایش پست ها
      یک ساعتم کلاس نبین ولی برو زیست نشرالگو بخون که پر از تناقض و ایهامه :/
      خیلی منطقیه
      اتفاقا خیلی پخته نظر داد دمش گرم

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kousar_s نمایش پست ها
      ​توی یوتوب کانالشون رو سابسکرایب کنید. توی تلگرام هم فک کنم ویس هاش باشه توی کانالا اگه اسمشو سرچ کنید. کلا توی هر پلتفرمی که داری سرچش کن

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم فکرمیکردم دیره . و فکر میکردم تو ایران ما اینطوری هستیم و ...... و هنوز سرگردانیم و .......
      ولی وقتی رفتم یوتیوب و یکم تو سایتهای انگلیسی زبان و رفرنس سرچ کردم . دیدم اتفاقا توی کشور های خارجی . برای رشته های پزشکی دولتها دوست دارن از سنین پایین تر دانشجو نگیرن و قریب به 90 درصد ورودی پزشکی شون از لیسانس به پزشکی هستش و 4 سال یرن دانشگاه و علوم پایه از همه چی میخونن . از فیزیک و ریاضی و زیست و جامعه شناسی و فلسفه .....
      بعدش تصمیم میگرن که برن تو کدوم فیلد.
      استدلالشون هم اینه که یه بچه 18 ساله اصلا در جایگاهی نیست که شناخت دقیقی از این داشته باشه که چی میخواد . و مسیر اینده شغلی و تحصیلیش رو تو 18 سالگی مشخص کنه . به عبارتی هوز اون درایت رو نداره.
      نتیجه این کار این میشه که الان ما تو کشور خودمون میبینیم. پزشکایی که نالان اند از آنیده و مهندسای دربه در . و علوم انسانی فلج .
      و مقالات زیادی هستش که اتفاقا توصیه میکنه که چرا ورود به پزشکی از سن بالا بهتره.
      یکیشم مقاله زیر. سایتش هم معتبره در حوزه دزمان . تو یوتیوب خیلی ها هستن که از سنین 25 و 30 پزشکی خوندن و محاحصبه کردن و حتی چنل دارن خودشون .میتونید برید و دنبالشون کنید.

https://www.statnews.com/2020/02/17/why-medical-school-should-start-at-age-28/123132.png
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      منم فکرمیکردم دیره . و فکر میکردم تو ایران ما اینطوری هستیم و ...... و هنوز سرگردانیم و .......
      ولی وقتی رفتم یوتیوب و یکم تو سایتهای انگلیسی زبان و رفرنس سرچ کردم . دیدم اتفاقا توی کشور های خارجی . برای رشته های پزشکی دولتها دوست دارن از سنین پایین تر دانشجو نگیرن و قریب به 90 درصد ورودی پزشکی شون از لیسانس به پزشکی هستش و 4 سال یرن دانشگاه و علوم پایه از همه چی میخونن . از فیزیک و ریاضی و زیست و جامعه شناسی و فلسفه .....
      بعدش تصمیم میگرن که برن تو کدوم فیلد.
      استدلالشون هم اینه که یه بچه 18 ساله اصلا در جایگاهی نیست که شناخت دقیقی از این داشته باشه که چی میخواد . و مسیر اینده شغلی و تحصیلیش رو تو 18 سالگی مشخص کنه . به عبارتی هوز اون درایت رو نداره.
      نتیجه این کار این میشه که الان ما تو کشور خودمون میبینیم. پزشکایی که نالان اند از آنیده و مهندسای دربه در . و علوم انسانی فلج .
      و مقالات زیادی هستش که اتفاقا توصیه میکنه که چرا ورود به پزشکی از سن بالا بهتره.
      یکیشم مقاله زیر. سایتش هم معتبره در حوزه دزمان . تو یوتیوب خیلی ها هستن که از سنین 25 و 30 پزشکی خوندن و محاحصبه کردن و حتی چنل دارن خودشون .میتونید برید و دنبالشون کنید.

https://www.statnews.com/2020/02/17/why-medical-school-should-start-at-age-28/برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 123132.PNG
مشاهده: 143
حجم: 442.1 کیلو بایت
      مرسی از این پستی که گذاشتی. به عنوان یک 28 ساله تایید میکنم. من نمیدونم چرا ولی تازه فهمیدم کی ام و چی ام و چه توانایی و استعدادی دارم و اینکه چه کاری از دستم برمیاد برای حضور توی جامعه. من توی 28 سالگی تازه فهمیدم چند چندم. به غلط رفتم مهندسی مکانیک و پشیمون شدم. انصراف دادم و کلی اشتباهات دیگه هم مرتکب شدم و الان میتونم بگم میدونم تا حد زیادی که چی به چیه توی زندگیم

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مرسی از این پستی که گذاشتی. به عنوان یک 28 ساله تایید میکنم. من نمیدونم چرا ولی تازه فهمیدم کی ام و چی ام و چه توانایی و استعدادی دارم و اینکه چه کاری از دستم برمیاد برای حضور توی جامعه. من توی 28 سالگی تازه فهمیدم چند چندم. به غلط رفتم مهندسی مکانیک و پشیمون شدم. انصراف دادم و کلی اشتباهات دیگه هم مرتکب شدم و الان میتونم بگم میدونم تا حد زیادی که چی به چیه توی زندگیم
      منم 24 سالمه و مثل شما.
      چیزی که میتونم بگم اینه که من واقعا دیگه با دلیل میخوام برم دانشگاه . مثل قبل نیست که بگم همه رفتن ما هم بریم دانشجو بشیم و ....
      تو ایران خودمونم زیاد پزشک موفق داریم که تو سن بالا رفته پزشکی . موفق ترینش علی ملک حسینی هستش که میتونید سرچ کنید. اگر اشتباه نکنم 26 سالگی رفته پزشکی
      البته 26 سالگی سن بالا نمیشه واقعا . الان ایشون 75 سال سنشونه . در یک س.م اول زندگیشون این تصمیم رو گرفتن و دو سومش رو زندگی کردن تو اون تصمیم . به نظرم تا 30 سالگی اصلا دیر نیست . از 30 تا 40 ریسک دار میشه شاید برای همه مقدور نباشه . ولی برای بعضی ها باز هم دیر نیست

این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 13 مهر 1401 در ساعت 00:32

14. Top | #44
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دو تا مورد برات مثال میزنم که دوستای خودمن. اولی ایتالیا عمران دکترا و الان 35 سالشه و قصد داره که کنکور بده و دندون بخونه اینجا. توی سن چند؟ 35. این از این. این آقا کارشناسی همینجا امیرکبیر خونده بود. ارشد و دکترا رفت ایتالیا.
      مورد بعدی دکترای زیست سلولی گرفت خارج از کشور. دانشگاه تهران بود کارشناسیشم. این هم پشیمونه از سلولی حوندن و میخواد پزشکی بخونه. دی وی دی و اینجور چیزا گرفته که بشینه کنکور بده امسال. با سن چند؟ 38. این دو نفرو من شخصا از نزدیک میشناسم و خیلی هم جدی ن توی قصدشون. اصلا هم فکر نمیکنن که دیر شده یا چی. تازه اینا شاغل و پولدار هم هستن. از سر علاقه میخوان بخونن. خلاصه که اصلا همچین فکری نکن. فکر نکن که فقط تو این شرایطو داری و دیگه گذشت ازت و این حرفا. اینا بهونه و فریب ذهنه. شک نکن.
      ازتون سوال دارم کجابپرسم پیاماتون بستس
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم که زودم هست،پزشکی رو باید بالای ۳۵ سال شروع کنی تا قدرشو بدونی،

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن