خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post برنامه شروع کنکور 1402 ..:: برای تابستان ::.. توضیحات + دانلود برنامه

تذکر: لطفا کنکوری 1401 وارد نشود!

سلام

بنا بر درخواست یکسری از عزیزان این انجمن برنامه ای مشخص برای شروع کنکور 402 آماده کردم. (برای دروس اختصاصی تجربی البته)
      تو هر قسمت توضیحات تکمیلی رو دادم لطفا با دقت توضیحات رو مطالعه کنید و با برنامه مطابقت بدین تا به پاسخ سوالات احتمالی تون برسید.

پرسش اول: چرا دروس عمومی در برنامه نیست؟ یعنی حذف شدند؟
      خیر- دروس عمومی قرار نگرفته به چند دلیل:
      1-قبلا روتینگ دروس عمومی رو نوشتم و داخل انجمن قرار دادم.
      2- تقریبا اکثر باتجربه های کنکور پیشنهادشون این هست که در تابستان دروس تخصصی به عمومی بچربند و یا حتی کلا تخصصی بخونید که خودش دلایل زیادی میتونه داشته باشه. یکیش امتیاز قابل توجه دروس تخصصی نسبت به عمومی ها و اهمیت فوق العاده زیاد درسی مثل زیست نسبت به مثلا زبان // دیگری ماهیت حفظی-مفهومی طور دروس عمومی که طبیعتا اگر تابستان خوانده بشند احتمال فراموشی زیاد هست.
      3- برای شروع پیشنهاد میشه تنوع دروس بالایی نداشته باشید، مثلا کسی که میخواد شروع کنه درست نیست که 6-7 تنوعه استارت بزنه و شاید کلا نتونه :-) پس بهتره حتی اگه میخواید دروس عمومی رو هم بخونید از همون روز های ابتدایی تو برنامه نباشه و کم کم (مثلا 2-3 هفته بعد از استارت) به برنامه تون اضاف بشند. اونم تازه پیشنهاد میشه بیشتر بخش های مهارتی دروس عمومی (مثل قرابت/زبان فارسی/آرایه/ترجمه عربی و ...) کار بشند.

تذکر: یکسری از مشاورین یک توصیه تقریبا چرت برای شروع می کنند به این صورت که دروس عمومی بین دروس تخصصی داخل برنامه حتما قرار بگیره که استدلال شون هم اینه که باعث کمتر خسته شدن و ... میشه این کار. اما این توصیه وقتی درسته که شما مثلا وسطای بهمن و اسفند (یا حتی مهر و آبان) باشید و با روزی 11-12 ساعت مطالعه کردن از هر چی درسه زده و خسته شدین، حجم مطالعاتی و استراحت های بین درسی تون هم به ترتیب بیشتر و کمتر از برنامه شروع تابستان تونه. در این صورت بله، شما باید بین هر دو درس تخصصی یک عمومی بخونید نه الان که تازه میخواید استارت بزنید، اکثرتون انرژی و شور و شوق زیادی دارید(مدرسه هم که ندارید) و بین تایم های مطالعاتی هم که استراحت ها کُویته در کنارش تایم مطالعه روزانه 8 ساعت هم دارید نه 12 ساعت. پس سعی کنید زیاد درگیر این قواعد چرت نشید و هر طور که راحت ترید درس بخونید تا پیشروی بهتری داشته باشید.

پرسش دوم: باکس های مطالعاتی ساعت بندی شده ابتدای هر روز چی میگن؟ نیاز بود حجم عمده یک صفحه رو این باکس ها پُر کنند؟
      شما در ابتدای برنامه هر روز دو مدل باکس ساعت بندی مشاهده می کنید:
      مدل اول (اصلی)
      مدل دوم (زاپاس)
      برای شروع باکس های یک ساعتی با استراحت های کُویتِ 20 دقیقه و ناهار و شام به شدت کُویت تر (در حد چند ساعت برای راحتی) چیده شدند. بطور کلی 8 ساعت در روز مطالعه می کنید ولی حجم روز های ابتدایی بگونه ای هست که شما عملا تمام این 8 ساعت رو هم پر نخواهید کرد.
      زیر هر تایم مطالعاتی یک مستطیل خالی می بینید که باید فعالیتی که در اون ساعت انجام دادید رو داخلش بصورت کامل یادداشت کنید. بعنوان مثال: "فیزیک، مطالعه درسنامه و حل 15 تست" هر مستطیل حکم گزارش کار ساعتی شما رو داره و باید حتما تکمیل بشه. این برنامه ساعتی نیست و مثلا اینطور نیست که داخل برنامه نوشته شده باشه: "فیزیک از صفحه X تا Y سه ساعت" یا "شیمی مبحث Z از ساعت 7 تا 9" خیر. چنین آشغال هایی دیگر پاسخگوی نیاز های برنامه ریزی دانش آموزان نیست. در این برنامه ساعت هایی که باید به مطالعه بپردازید مشخص شده و این دقیقا "خودِ شمایید" که مشخص خواهید کرد در اون یک ساعتی که باید مطالعه کنید چه درسی را بخوانید و حجمی از تست و درسنامه که باید مطالعه کنید در اون یک ساعت هم کاملا دست خودتون و بسته به سرعت پیشروی و سختی اون مبحث برای شماست. ولی حجم کلی مطالعاتی یک روز بصورت یک جدول کوچک پایین هر صفحه نوشته شده و شما باید این حجم رو خرد کرده و داخل مستطیل های گزارش کار به تکمیلش بپردازید. به این صورت دیگر استرس عقب افتادن از برنامه را نیز ندارید.
      از طرفی حتی ساعت شروع برنامه نیز به 4 دسته برحسب شرایط بیداری و راحتی دانش آموز تقسیم شده! یعنی عملا اگر یک روز خارج از تایم روتین تون (مثلا 9 صبح) بیدار شدین دیگر هیچ بهانه ای برای عقب افتادن از برنامه و ناامید شدن و رها کردن برنامه نخواهید داشت. اما پیشنهاد میشه باکس اول و دوم (یعنی استارت از 7 یا 8 صبح) روتین شما باشه و بقیه باکس ها بعنوان زاپاس برای روز هایی که کمی دیرتر از خواب بیدار شدید استفاده شوند.
      باکس زاپاس با تایم های 1/5 ساعتی مطالعه نیز پایین باکس های اصلی قرار گرفته که اگر دانش آموزی با آن راحت است می تواند طبق آن جلو بیاید. اما توصیه اکید دارم که حتما از باکس های 1 ساعتی برای شروع استفاده کنید. ضمن این که در ماه های بعدی باکس های 1 ساعتی جای خود را به باکس های یک ساعت و ربعی می دهند و ساعت مطالعه از 8 ساعت به 8 ساعت و 45 دقیقه خواهد رسید. (یعنی عملا حتی رشد ساعت مطالعه نیز در این برنامه بشکلی اصولی تنظیم شده-در آینده خواهید دید که رشد تعداد تست و حجم پیشنهادی اجرایی برنامه نیز اصولی تنظیم شده)
      1.png
      2.png
      پرسش سوم: در این برنامه قرار است طبق روتین هر ساله داوطلبان مباحث پایه (دهم و یازدهم) در تابستان مطالعه شود؟
      بله. اما مباحثی از دوازدهم نیز در برنامه قرار دارد. مثلا در درس ریاضی شما وقتی به مثلثات می رسید تمام مثلثات دهم/یازدهم/دوازدهم را مطالعه خواهید کرد. ماهیت ترکیبی برنامه این اجازه رو به شما میده تا به دروس و مباحثی از پایه دوازدهم که پیش نیاز یا تکمیل کننده مباحث پایه هستند کمی تجاوز کنید. ولی بطور کلی بله، تقریبا کل پایه (دهم/یازدهم) رو کامل خواهید خواند. بجز در درس زیست که گیاهی پایه باقی خواهد ماند و در درس ریاضی هندسه یازدهم باقی می ماند. شیمی و فیزیک پایه کامل بسته خواهد شد.

پرسش چهارم: ترتیب پیش روی مباحث در این برنامه ترکیبی است یا پایه به پایه و درس به درس؟
      در این برنامه در برخی دروس ترتیب را بهم ریخته و بصورت ترکیبی (با رعایت پیش نیاز ها) جلو آمده ایم.
      به این صورت که شما
      در درس زیست:
      ابتدا فصل 1 دهم و 5 دوازدهم ، سپس بخش های انسانی فصل های هورمون (یازدهم) / گوارش، تنفس و قلب (دهم) / ایمنی (یازدهم) / کلیه (دهم) / عصب و حواس و حرکت (یازدهم) را می خوانید. سپس کل جانوری دهم و یازدهم را مطالعه می کنید. و در انتها به مطالعه فصل 6 و 7 یازدهم یعنی مباحث تقسیم و تولید مثل خواهید پرداخت.
      در درس ریاضی:
      ابتدا مباحث پیش نیاز و معادلات و نامعادلات (فصل 3 و 4 ریاضی 1 و فصل 1 درس 2 و 3 ریاضی 2) / کل تابع سه سال (فصل 5 ریاضی 1 و فصل 3 ریاضی 2 و فصل 1 ریاضی 3) / لگاریتم و نمایی (فصل 5 ریاضی 2) / کل مثلثات سه سال (فصل 2 ریاضی 1 و فصل 4 ریاضی 2 و فصل 2 ریاضی 3) / الگو و دنباله (فصل 1 ریاضی 1) / کل حد و پیوستگی (فصل 6 ریاضی 2 و فصل 3 ریاضی 3) / هندسه تحلیلی (فصل 1 درس 1 ریاضی 2) / کل آمار و احتمال + شمارش (فصل 6 و 7 ریاضی 1 و فصل 7 ریاضی 2 و فصل 7 ریاضی 3)
      در درس فیزیک و شیمی به ترتیب فصل های کتاب جلو رفته برنامه.
      لازم به ذکر است در این برنامه شما یک دور دروس را مطالعه می کنید (طبق شیوه هایی که در برنامه مشخص شده، مطالعه و تست زنی انجام می شود) ؛ سپس چندین و چند بار بازیابی خواهید کرد. در بازیابی فصل به فصل و پایه به پایه جلو آمده و هر مبحث بارها مورد ارزیابی با آزمون های سنجشی قرار می گیرد. به این شیوه شما بارها رفع اشکال خواهید کرد (بازیابی=اول تست؛ بعد تحلیل، این شیوه باعث تثبیت مطالب خوانده شده و درصدگیری می شود و نه شیوه های سنتی و صرفا طی کردن مراحل اولیه آموزش و تست آموزشی و کلاس)

پرسش پنجم: نحوه مطالعه هر درس را چطور بفهمم؟
      داخل جدول حجم بندی روزانه (پایین صفحه) بصورت کامل مراحلی که باید برای مطالعه / مرور / بازیابی با آزمون های تک درس سنجشی و ... طی کنید مشخص شده و لازم است پس از اجرا کنار شماره هر مرحله یک تیک کوچک بزنید تا مشخص باشه هر مرحله رو طی کردین یا خیر.
      3.png
      پرسش ششم: چه منابع چاپی؟
      خداروشکر این برنامه برحسب هیچ منبع خاصی چیده نشده و شما از هر منبعی که دارید میتونید استفاده کنید. اما توصیه اکید دارم که حتما هر منبعی استفاده می کنید برحسب شرایط خاص خودتون باشه و نه بر اساس یک مشت توصیه مهمل که بعنوان مثال فلان کتاب را رتبه 1 کنکور استفاده کرده، فلان کتاب آشغال است و ... دقت کنید "تمام" تکرار می کنم "تمامِ منابع نوشتاری و چاپی" بازار اگر به درد شما بخورند خوب هستند و اگر بر اساس سطح درسی تون منبع انتخاب نکنید در نهایت یک انبار کتاب دست نخورده در پایان تابستان خواهید داشت و با این وضع قیمت کتاب عملا ورشکست می کنید پدر و مادر خود را. حتی من توصیه می کنم تابستان بنا به پیشنهاد هیچ احدی به سراغ خرید کتاب های چاپی نروید و حتما از کانال های کتاب موجود در تلگرام ابتدا اکثر منابع تستی را به صورت pdf مطالعه کنید و دقیقا ببنید با کدام راحت تر هستید و کدام برایِ شما تکرار می کنم "ّبرایِ خودِ خودِ خودتان" به درد بخور ترین است.

تذکر: بهتر است منبع بازیابی شما آزمون های پایه دهم و یازدهم مرحله ای گاج/قلم چی/ماز سالیان پیش باشد.
      دلیل:
      برنامه پوششی دارند (یک مبحث بارها در هر آزمون تکرار شده و شما به خوبی متوجه ایرادات خود در آن مبحث خواهید شد)
      تست ها برحسب سلیقه n مولف آورده شده نه یک مولف (بنابراین دیدتان نسبت به مراحل اولیه آموزش و تست زنی بازتر خواهد شد و بازیابی بهتری خواهید داشت)
      تست ها جدید اند و نه برای صد سال قبل :-)
      پس از پیدا کردن ایرادات حین تحلیل آزمون، برگردید به کتاب تست و درسنامه مربوطه و تست های 1) علامت دار قبلی 2) تست های نزده و جدید و 3) در صورت نیاز حتی درسنامه/کتاب درسی رو مجددا مطالعه و مرور کنید.

پرسش هفتم: تعداد تست قرار گرفته در بودجه روزانه هر درس
      تعداد تست کاملا حالت پیشنهادی داره، عزیزانی که توان حل و تحلیل تعداد تست بیشتری دارند می توانند تا 1.5 برابر تعداد تست پیشنهادی برنامه هر روز تست بزنند اما کیفیت را فدای کمیت نکنید! منظور این که اگر تعداد تست زیادی میخواهید بزنید، بزنید. ولی تحلیل کامل باشد. بعنوان مثال تحلیل تست در مرحله آموزش زیست باید با کتاب درسی باشد و سعی کنید پاسخنامه کتاب را فقط برای تست های سلیقه ای استفاده کنید یا تست های مفهومی ترکیبی که به هیچ عنوان خودتان با مطالعه و بازگشت به متن کتاب و درسنامه قادر به پاسخ دادن به آن ها نیستید! در ضمن نکات تست زنی مربوط به تست های غلط باارزش را در پاسخنامه مارک بکشید یا جایی یادداشت کنید تا بعدا مجددا مرور بشند. پس تعداد تست های برنامه یک حداقلی هست که باید بزنید (یعنی دیگر کمتر از این تعداد نشود) شما می تونید بیشتر تست بزنید ولی به شرط تحلیل خوب و کامل. در ضمن سعی کنید زوج تست بزنید، زوج تست زدن یعنی نصف تست های منبع برای دور اول کافیه! اما اگر مبحثی در کتاب تست تون تعداد تست کمی داره اشکالی نداره کل تستاش رو پاسخ بدین، برای مباحثی که تست های زیاد و تکراری در اختیار دارید حتما ضریب دار تست بزنید این به منبع شما بستگی داره، به تونایی تست زدن خودتون و تایم مفید مطالعه تون بستگی داره. بطور کلی اگر یک فصل بیشتر از 300-350 تست داره زوج/فرد تست بزنید تا برسید تمام ریز مباحث اون فصل رو در مرحله آموزش و تثبیت کاور کنید. وسواس نداشته باشید، وسواس فقط باعث میشه به مرحله بازیابی نرسید و اینطوری هیچ بهره ای از تابستان تان نخواهید برد!

پرسش هشتم: کلاس ببینم، جایی برای کلاس در برنامه هست؟ من عاشق کلاس و فیلم آموزشی دیدنم چکار کنم تا به عشقم برسم؟
      این سوال یک پاسخ دارد، آن هم این هست که هم بله و هم خیر!
      بخشی از بچه ها از همان اولین روزی که میخواهند برای کنکور استارت بزنند خودشان را با کلاس ها/ منابع آموزشی مختلف خفه می کنند از طرفی این دانش آموزان می خواهند از همان روز اول 12 ساعت بخوانند در کنارش 300 تست بزنند و 4 مدل کلاس مختلف را هم بچپانند در برنامه شان...شاید خنده دار به نظر برسه ولی این بچه ها دقیقا همان هایی هستند که هیچ موقع پیوستگی درس خواندنشان به یک هفته هم نمی کشد.
      عزیزان نمی شود شما از همان ابتدا همه این کار های گفته شده رو انجام بدین..لطفا به خودتون رحم کنید! از طرفی نباید کلاس جایگزین برنامه اصلی شما بشه! فیلم/کلاس/ویدیو آموزشی و .. همه این ها چاشنی های خوشمزه کننده غذایی که در حال پختش هستید محسوب میشند. حالا من از شما سوالی دارم، شما وقتی دارید قورمه سبزی درست می کنید ابتدا چاشنی های غذا رو داخل قابلمه می ریزید یا آب و گوشت و سبزی رو؟ مطالعه و تست زنی، مرور و بازیابی قسمت های اصلی غذای شمان که اگر نباشن شما از چاشنی ها هیچ بهره ای نخواهید برد. پس به خودتون رحم کنید و از همین ابتدای شروع نیاید به تماشای روزی 10 ساعت فیلم و کلاس بپردازید، باور کنید هر ساله چند ده هزار دانش آموز همین اشتباه شما رو تکرار می کنند و در نهایت به نتیجه دلخواه خود نمی رسند. من نگفتم کلاس و فیلم بده! فقط گفتم اصلِ کاره شما در سال کنکور کلاس و فیلم آموزشی نیست! شما استارت بزنید، خوب جلو بیاید ببینید کدوم درس هنوز ایرادات اساسی دارید، کدوم مبحث رو ایراد دارد بیاید فقط کلاس این مباحث یا فصل یا درس ها رو در بازه استراحتی ظهر و شب تون که تایم بسیار خوبی هست یکی دو ساعتش رو بدید این کلاس ها رو تماشا کنید. اونم نه از همون ابتدای اجرای برنامه! بگذارید زمانی بگذره و اون 8 ساعت مطالعه تون تثبیت بشه بعدا این کار های تکمیلی رو انجام بدید تا بواسطه چاشنی ها غذاتون خوشمزه تر بشه!

پرسش نهم: اگر جایی از برنامه عقب موندم یا روزی اجرا نشد...
      نگران نباشید! برنامه قالب هفتگی نداره و روز ها اسم و لقب نگرفته اند! پس اگر مثلا روزی 32 برنامه اجرا نشد شما از چیزی عقب نیفتادین و از فرداش برنامه رو از روز 32 ادامه میدین. 2-3 روز عقب افتادن و اجرا نکردن در یک ماه طبیعی هست ولی سعی کنید بیشتر نشه. در ضمن روز هایی که دیر بیدار شدین از باکس های ساعت بندی پیشنهادی که از ساعت 9 و 10 استارت رو در نظر گرفتند استفاده کنید. ولی دیگه خواهشا نخوابید تا لنگ ظهر!!! این دیگه اسمش کنکوری بودن نیست، امیدوارم متوجه اهمیت این یک سال باشید!!!!

پرسش دهم: الان دقیقا دو روز و سه ساعت و 4 ثانیه ست شروع کردم ولی نتیجه ای نگرفتم...هعی خدایا شکرت...
      چیزی که از همین ابتدا میخوام بهش آگاه باشید اینه که افزایش تست زمان میخواد/افزایش تایم و ساعت مطالعه زمان میخواد/اضاف کردن دروس عمومی به برنامه زمان میخواد/کلاس دیدن در کنار برنامه زمان میخواد تا بتونید کلاس جا کنید بین تایم های بیکاری و از دست رفته و کلاسی هم ببنید که واقعا به کارتون بیاد نه این که الکی زمان زیادی رو صرف دیدن کلاس سالیانه 500 ساعتی یه دبیر مزخرف کنکور کنید/استاندارد کردن ساعت خواب و بیداری/افزایش سرعت پیش بردن برنامه همه و همه زمان میخواد، از سه روز بعد شروع، از یک هفته بعد شروع، از روز اول انتظار نداشته باشید همه چیز ایده ال باشه که اگر نبود شروع کنید به تخریب خودتون شروع کنید به غر زدن و بهونه اوردن شروع کنید به دلیل اوردن. لامصبا استوار باشید در مسیرتون. دائم رفع اشکال کنید از مسیر. مرور کنید درس های هر روز رو شبی که میخواید بخوابید، برنامه رو زودتر تموم کردی؟ نرو بشین سر سریالت، برو یه آزمون 10 سواله از کل زیستی که امروز خوندی بزن، برنامه رو نرسیدی تموم کنی؟ ساعت ناهار و شام که تایم زیادی هم هست رو بده به جبران برنامه ات! لعنتی بیکار نشین از تابستونی که خیلیاتون مدرسه ندارید بیشترین بهره رو بکشید! مشکلی داری؟ برو پی حل کردنش در کمترین زمان ممکن، نه جا زدن! هدفِ بزرگ، تلاش بزرگ میخواد، اراده ی قوی میخواد. قرار نیست راحت و اسون باشه. که اگر بود اینهمه رقیب نبود.

فایل برنامه در 2 پارت،
      الف) بسته اول 30 روز (استارت)
      بسته اول.pdf - 3.8 MB
      ب) بسته دوم 65 روز (ادامه و اتمام)
      بسته دوم.pdf - 8.1 MB
      (در مجموع 95 روز)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر و مرسی فقط ازمون چی شرکت کنیم یا بزاریم وقتی برنامه ها تموم شد به نوان جمع بندی بزنیم میشه یه ازمون به جز قلمچی معرفی کنید چون از قلم متنفرم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pari_sa نمایش پست ها
      تشکر بابت مطالب مفیدتون
      ببخشید من یک سوال داشتم 1_ بنظر شما واسه دروس اختصاصی تو ایام بعد تابستون بهتره مطابع برنامه آزمون خاصی پیش برم ( با توجه به اینکه فارغ التحصیلم البته زیاد موافقم برنامه موسسات نیستم بنظرتون بهتره که خودم واسه بعد تابستون برنامه ریزی کنم و مطابق ابینگهاوس و ...بازه های مرور تعیین کنم برای خودم ؟) واسه دروس عمومی که گفته بودید تقریبا تا اوایل اسفند بهتره مطالعه به اتمام برسه
      2_ تو مراحل مطالعه و آموزش واسه دروس ریاضی و شیمی باتوجه به اینکه قبلا مطالعه کردم و تسلط زیادی هم رو کتابهای مدرسه داشتم الآن بنظرتون لازمه که دوباره مثلا تمرینهای کتاب درسی ریاضی رو حل و بررسی کنم ( امسال فارغ التحصیل شدم یعنی خیلی نگذشته که مطالب به اون صورت فراموشم بشه )؟
      3_ لطفا منابع پیشنهادی آموزشی و منابع تکمیلی و جمعبندی دروس اختصاصی رو هم بگید آخه واسه عمومی هاکه گفته بودید بررسی کردم و واسه پایه متوسط یا متوسط روبه بالا خیلی مناسب بودن
      با عرض معذرت سوال هام زیاد شدن
      1- اگه این برنامه رو کامل به پایان برسونی
      تا آخر تابستون
      4 دور هر فصل ریاضی و فیزیک پایه
      6 دور هر فصل زیست پایه
      6 دور هر فصل شیمی پایه
      مطالعه+تست زنی آموزشی+مرور (به روش بازیابی یعنی اول تست سنجشی؛ بعدا تحلیل) میشه و عملا پایه دهم و یازدهم جر داده میشه تا نهایت پایان شهریور ماه. اگر زودتر استارت برنامه زده بشه خب طبیعتا زودتر هم جمع و جور میشه و شاید نیمی از شهریور ماه هم خالی بمونه که میتونی اون تایم رو هم تا شروع آزمون ها بپردازی به رفع اشکالات امسالت مثلا فرض می کنیم امسال مبحث ژنتیک رو مشکل داشتی، اواخر شهریور رو میدی و ژنتیک ات رو قوی می کنی بعد از اون در آزمون شرکت می کنی پیشنهاد=گزینه دو یا قلم چی با هرکدوم راحت تر بودی ولی میکس پیشنهادی خودم رو هم میگم شاید دوست داشته باشی بدونی: (این آزمون ها برحسب تاریخ های امساله (1400-1401) که میتونی با برنامه آزمون های سال بعد مطابقتش بدی، کاری نداره)
      1- گزینه دو (23 مهر)
      2-گزینه دو (14 آبان)
      3-گزینه دو (5 آذر)
      4-گزینه دو (26 آذر)
      5-قلم چی جامع نیم سال اول دوازدهم (24 دی)
      6- قلم چی جامع پایه دهم (8 بهمن)
      7-گزینه دو (15 بهمن)
      8-گزینه دو (6 اسفند)
      9-گزینه دو (20 اسفند)
      10-سنجش جامع پایه (26 فروردین)
      11- سنجش جامع (16 اردیبهشت)
      12-سنجش جامع (30 اردیبهشت)
      13-قلم چی جامع (20 خرداد)
      14-گزینه دو جامع (24 خرداد)
      15-سنجش جامع (27 خرداد)
      16-گزینه دو جامع (31 خرداد)
      17-قلم چی جامع (3 تیر)

ابینگهاوس و از این دست چرندیات به درد مرور برای کنکور نمیخوره، بهترین مرور برای کنکور اینه که شما یک دور دروس رو آموزش ببینی (مطالعه درسنامه و کتاب درسی) ، تست آموزشی حل کنی و تست های 1-غلط 2-نزده 3-مهم از نظر تیپ بندی رو علامت بزنی و بعدا در بازه هایی که برنامه آزمون یا همین برنامه تعیین کرده ابتدا 1) آزمون مطابق با زمان کنکور حل کنی 2) درصد بگیری 3) برحسب غلط های آزمونت برگردی به 1) تست های علامت دار قبلی 2) تست جدید و حتی 3) درسنامه و کتاب درسی را مجددا برای بار هزار و چهارصد و بیست و یکم مرور کنی (بویژه برای زیست که تنها راه پیشرفت درصد در این درس همین مراحلی که گفتمه)

2- تمام تکرار می کنم، تماااام تمرینات کتاب درسی باید حل بشند /// هیچ مرحله ای رو حذف نکن /// اگر میخوای نتیجه بگیری باید کتاب درسی رو دوست و رفیق خودت بدونی نه این که بخوای بخاطر این که قبلا مطالعه داشتی حذفش کنی. کتاب درسی درسته کافی نیست ولی لازمه و اگر نباشه بحث آموزش به خوبی تکمیل نمیشه و همیشه لنگ میزنی. حتی در درس فیزیک هم اگر تونستی کتاب درسی رو بعد از اتمام هر فصل یک دور سریع بخون.

3- هر منبعی که داری و باهاش راحت تری الانم استفاده کن. (توصیه می کنم منبع عوض نکنی چون فارغ التحصیلی و تا همین الان حداقل 4-5 تومن کمه کمش پول کتاب دادی) // برای بازیابی آخرای برنامه هم وقتی بهش رسیدی همینجا پیام میذاری تا آزمون های مدنظر خودم رو قرار بدم تا حل کنی.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام .منظورتون از این ازمونا چی بود ؟ وقتی که برنامه رو تموم کردیدم شروع کنیم اینارو بزنیم؟ یا حین برنامه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

تا آخر تابستون
      6 دور هر فصل زیست پایه
      6 دور هر فصل شیمی پایه
      مطالعه+تست زنی آموزشی+مرور (به روش بازیابی یعنی اول تست سنجشی؛ بعدا تحلیل) میشه و عملا پایه دهم و یازدهم جر داده میشه تا نهایت پایان شهریور ماه. اگر زودتر استارت برنامه زده بشه خب طبیعتا زودتر هم جمع و جور میشه و شاید نیمی از شهریور ماه هم خالی بمونه که میتونی اون تایم رو هم تا شروع آزمون ها بپردازی به رفع اشکالات امسالت مثلا فرض می کنیم امسال مبحث ژنتیک رو مشکل داشتی، اواخر شهریور رو میدی و ژنتیک ات رو قوی می کنی بعد از اون در آزمون شرکت می کنی پیشنهاد=گزینه دو یا قلم چی با هرکدوم راحت تر بودی ولی میکس پیشنهادی خودم رو هم میگم شاید دوست داشته باشی بدونی: (این آزمون ها برحسب تاریخ های امساله (1400-1401) که میتونی با برنامه آزمون های سال بعد مطابقتش بدی، کاری نداره)
      1- گزینه دو (23 مهر)
      2-گزینه دو (14 آبان)
      3-گزینه دو (5 آذر)
      4-گزینه دو (26 آذر)
      7-گزینه دو (15 بهمن)
      8-گزینه دو (6 اسفند)
      9-گزینه دو (20 اسفند)
      15-سنجش جامع (27 خرداد)
      17-قلم چی جامع (3 تیر)

ابینگهاوس و از این دست چرندیات به درد مرور برای کنکور نمیخوره، بهترین مرور برای کنکور اینه که شما یک دور دروس رو آموزش ببینی (مطالعه درسنامه و کتاب درسی) ، تست آموزشی حل کنی و تست های 1-غلط 2-نزده 3-مهم از نظر تیپ بندی رو علامت بزنی و بعدا در بازه هایی که برنامه آزمون یا همین برنامه تعیین کرده ابتدا 1) آزمون مطابق با زمان کنکور حل کنی 2) درصد بگیری 3) برحسب غلط های آزمونت برگردی به 1) تست های علامت دار قبلی 2) تست جدید و حتی 3) درسنامه و کتاب درسی را مجددا برای بار هزار و چهارصد و بیست و یکم مرور کنی (بویژه برای زیست که تنها راه پیشرفت درصد در این درس همین مراحلی که گفتمه)

2- تمام تکرار می کنم، تماااام تمرینات کتاب درسی باید حل بشند /// هیچ مرحله ای رو حذف نکن /// اگر میخوای نتیجه بگیری باید کتاب درسی رو دوست و رفیق خودت بدونی نه این که بخوای بخاطر این که قبلا مطالعه داشتی حذفش کنی. کتاب درسی درسته کافی نیست ولی لازمه و اگر نباشه بحث آموزش به خوبی تکمیل نمیشه و همیشه لنگ میزنی. حتی در درس فیزیک هم اگر تونستی کتاب درسی رو بعد از اتمام هر فصل یک دور سریع بخون.

3- هر منبعی که داری و باهاش راحت تری الانم استفاده کن. (توصیه می کنم منبع عوض نکنی چون فارغ التحصیلی و تا همین الان حداقل 4-5 تومن کمه کمش پول کتاب دادی) // برای بازیابی آخرای برنامه هم وقتی بهش رسیدی همینجا پیام میذاری تا آزمون های مدنظر خودم رو قرار بدم تا حل کنی.
      اعع اصلا درست نخونده بودم =))
      پس حین برنامه نیاز نیست ازمون بزنیم درسته؟
      ویرایش توسط میناخانوم : 21 اردیبهشت 1401 در ساعت 20:06

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

تا آخر تابستون
      6 دور هر فصل زیست پایه
      6 دور هر فصل شیمی پایه
      1- گزینه دو (23 مهر)
      2-گزینه دو (14 آبان)
      3-گزینه دو (5 آذر)
      4-گزینه دو (26 آذر)
      7-گزینه دو (15 بهمن)
      8-گزینه دو (6 اسفند)
      9-گزینه دو (20 اسفند)
      15-سنجش جامع (27 خرداد)
      17-قلم چی جامع (3 تیر)

سلام ainz گفته اخراج شده نمیتونه بیاد ااینجا میشه یه راه ارتباطی بدین ؟ ایدی تلگرام

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pari_sa نمایش پست ها
      ممنونم
      درباره منابع گفتید که تا الآن شاید منابعی تهیه کرده باشم اما منابعم بسیار محدود هستن و مثلا برای جمعبندی و ... منبعی ندارم بابت همین گفتم که مختصر منابع مدنظرتون روهم بهم بگید مثلا قبلا جایی دیدم نوشتید که واسه اشکال زیست خیلی خوبه اگه یک کتاب موضوعی داشته باشیم و به صورت جداگانه روی اشکال مانورو بدهیم خیلی ممنون میشدم اگه این مورد رو هم بهم میگفتید حالا من منابعی که دارم رو تو برخی موارد جایگزین پیشنهاد شما میکنم
      من هیچ منبعی رو معرفی نمیکنم (برخلاف بقیه که خیلی سعی دارند منابع مختلف معرفی کنند و مثلا بگند فلان منبع آشغاله ولی اون یکی عالی) از نظر من 80 درصد خوب بودن یک منبع به سه فاکتور مهم بستگی داره: 1) راحت و اوکی بودن شخص استفاده کننده (یا همان تناسب با سطح خواننده) / 2) نحوه استفاده (یا همان قواعد مطالعه و مرور که اگر بدرستی اجرا نشوند از بهترین منبع طلاگرفته شده بازار هم که استفاده کنی نتیجه می شود صفر) / 3) زمان استفاده از آن منبع (که این نیز برای هر شخصی متفاوت هست، یک نفر از آبی کانون در تابستان استفاده می کند و سطح ضعیف خود را به متوسط تبدیل می کند و از مهر به بعد با منابع سطح بالاتر جلو می آید و نتیجه هم می گیرد، یک نفر هم با سطح متوسط از اواسط سال آبی کانون را استارت میزند، وقتی می بیند کتاب با سطحش سازگار نیست می آید انجمن کنکور و تاپیکی می زند با این عنوان "چرا آبی کانون آشغال است؟ + دلایل + فحش به کانون"
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      عالیه دکتر من که دیگه کاری با انجمن ندارم و میرم گفتم قبل رفتنم تشکر کنم بابت همه خوبیهات و دل مهربونت موفق باشی همیشه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنون
      خیلی منتظر همچین چیزی از شما بودم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من کنکوری ۱۴۰۱ هستم من از زیست دهم فصل ۱تا ۵ و یازدهم فصل ۱تا۷ و کل دوازدهم رو خوندم
      و از شیمی هم تموم فصل ها به ۳دهم و ۲یازدهم
      ریاضی رو نخوندم چون نمی‌رسم و دیر شروع کردم
      فیزیک هم کل یازدهم و ۱و۲ دهم رو میخونم
      من میدونم امسال نمیتونم اونی که میخام قبول بشم ولی دارم میخونم تا رتبه بهتری بیارم و امیدوار بشم به هرحال
      میخاستم بدونم میشه برنامه پیشنهادیتون رو برای من بگید ؟
      من میخاستم بعد اینکه کنکور تموم شد کتاب سه سطحی زیست و فیزیک بزنم و دهم یازدهمم رو ببندم به جز گیاهی که میخاستم در طول سال قوی کنم فقط اگه تایم آوردم یه نگاهی بندازم گیاهی رو ،شیمی هم مرور این فصل هایی که میخونم و خوندن اون دوتا فصلی که نخوندم (چون شیمی ام قوی تر هست میخاستم کتاب موج آزمون استفاده کنم )فقط موندم تو تابستون آزمون شرکت کنم یا نه ؟
      در ضمن من ریاضی ام خیلی ضعیفه مثلا زدن ۱۵ تا تست تو ۲ساعت برام خیلی سخته ممنون میشم در این مورد هم به من راهکاری بدین
      برا فیزیک من دوازدهمم خیلی ضعیفه به نظرتون دهم و یازدهم رو تو تابستون ببندم یا همراه با دهم و چندتا درس از یازدهم درس اول دوازدهم رو هم بخونم ؟ ممنونم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

من هیچ منبعی رو معرفی نمیکنم (برخلاف بقیه که خیلی سعی دارند منابع مختلف معرفی کنند و مثلا بگند فلان منبع آشغاله ولی اون یکی عالی) از نظر من 80 درصد خوب بودن یک منبع به سه فاکتور مهم بستگی داره: 1) راحت و اوکی بودن شخص استفاده کننده (یا همان تناسب با سطح خواننده) / 2) نحوه استفاده (یا همان قواعد مطالعه و مرور که اگر بدرستی اجرا نشوند از بهترین منبع طلاگرفته شده بازار هم که استفاده کنی نتیجه می شود صفر) / 3) زمان استفاده از آن منبع (که این نیز برای هر شخصی متفاوت هست، یک نفر از آبی کانون در تابستان استفاده می کند و سطح ضعیف خود را به متوسط تبدیل می کند و از مهر به بعد با منابع سطح بالاتر جلو می آید و نتیجه هم می گیرد، یک نفر هم با سطح متوسط از اواسط سال آبی کانون را استارت میزند، وقتی می بیند کتاب با سطحش سازگار نیست می آید انجمن کنکور و تاپیکی می زند با این عنوان "چرا آبی کانون آشغال است؟ + دلایل + فحش به کانون"
      آرتور جان نظرت در مورد شرکت در آزمون تو تابستون چیه ؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یا حق ������ نمایش پست ها
      سلام من کنکوری ۱۴۰۱ هستم من از زیست دهم فصل ۱تا ۵ و یازدهم فصل ۱تا۷ و کل دوازدهم رو خوندم
      و از شیمی هم تموم فصل ها به ۳دهم و ۲یازدهم
      ریاضی رو نخوندم چون نمی‌رسم و دیر شروع کردم
      فیزیک هم کل یازدهم و ۱و۲ دهم رو میخونم
      من میدونم امسال نمیتونم اونی که میخام قبول بشم ولی دارم میخونم تا رتبه بهتری بیارم و امیدوار بشم به هرحال
      میخاستم بدونم میشه برنامه پیشنهادیتون رو برای من بگید ؟
      من میخاستم بعد اینکه کنکور تموم شد کتاب سه سطحی زیست و فیزیک بزنم و دهم یازدهمم رو ببندم به جز گیاهی که میخاستم در طول سال قوی کنم فقط اگه تایم آوردم یه نگاهی بندازم گیاهی رو ،شیمی هم مرور این فصل هایی که میخونم و خوندن اون دوتا فصلی که نخوندم (چون شیمی ام قوی تر هست میخاستم کتاب موج آزمون استفاده کنم )فقط موندم تو تابستون آزمون شرکت کنم یا نه ؟
      در ضمن من ریاضی ام خیلی ضعیفه مثلا زدن ۱۵ تا تست تو ۲ساعت برام خیلی سخته ������ممنون میشم در این مورد هم به من راهکاری بدین������
      برا فیزیک من دوازدهمم خیلی ضعیفه به نظرتون دهم و یازدهم رو تو تابستون ببندم یا همراه با دهم و چندتا درس از یازدهم درس اول دوازدهم رو هم بخونم ؟ ممنونم ������
      همین یه جمله ات یعنی کنکوری واقعی هستی.

ببین شما امسال یکسری از فصلارو خیلی خوب جلو آوردی، در کنارش بعضی فصل هارو تسلط نسبی داری یا حداقل زخمی کردی
      به نظر من این تابستون نباید برنامه ات شروع از صفر و ... باشه (برنامه این تاپیک هم طبیعتا تو بیشتر درس ها به دردت نمیخوره)
      شما باید روند بازیابی دوران جمع بندی خودت رو توی تابستون ادامه بدی
      هر دو هفته آزمون بزنی (جامع یا مبحثی تک درس)
      اشکالات و ایرادات سال قبلت رو پیدا کنی
      برحسب ریز ایرادات، کم تسلطی ها و نخوانده های قبلی برنامه یک هفته یا 10 یا 14 روز خودت رو مشخص کنی و شروع کنی به اجرا.
      کم تسلطی ها رو با تست زیاد
      نخوانده ها رو با طی کردن مرحله آموزش و تست آموزشی
      در طول برنامه ات اوکی کنی.
      حالا ممکنه آزمون اول درسی رو بزنی 20 درصد ولی قبلا کار کرده باشی اون درس رو، صبر داشته باش با گذر زمان ایرادات کارت مشخص میشه و با مرور های بیشتر میتونی درصد خودتو رشد بدی فقط شرط اش اینه که بجای آموزش و شروع از صفر، بازیابی کنی.
      اگر مشکلات امسالت تابستان حل نشه دوباره سال بعد همین ایرادات جزئی و کلی جلوی پیشرفت ات در آزمون ها رو میگیرن.

اما برای ریاضی قضیه کمی فرق میکنه
      اولا، اگر دوس داشتی میتونی با همین برنامه این تاپیک ریاضی ات رو جلو بیاری با این تفاوت که بودجه هر روز رو داخل 2 روز اجرا کنی (هیچ ایرادی نداره برنامه رو کمی دیرتر تمام کنی، باید بدونی این برنامه تنها مباحثی که از ریاضی باقی گذاشته مباحثی مثل هندسه و مشتق و کاربرد مشتق دوازدهم هست)
      ثانیا، کند بودن سرعت در حل تست های آموزشی اونم اوایل خیلی طبیعیه، خود دبیرش هم داخل 2 ساعت نمیتونه بیشتر از 10 تست حل کنه برای دانش آموز. پس رفته رفته سرعت ات هم بالاتر میره نگران نباش.
      ثالثا، اگر مشکل ات در ریاضی شدید هست؛ مثلا در حدی که رفتی درسنامه شگفت انگیز رو خواندی ولی هنوز متوجه نشدی (دیگه روان تر از درسنامه این کتاب در بازار فکر نمی کنم باشه) آره در این صورت میتونی با یه دبیر خوب مثل ملاک پور جلو بیاری (ولی این قول رو بهت میدم که اگر بدون برنامه ریزی کلاس اش رو شروع کنی نه تکالیف اش رو انجام خواهی داد و نه مطابق تدریسش پیش خواهی آمد و نتیجتا پیشرفت زیادی نمی بینی چون ریاضی در انتها دست به قلم شدن خودت رو نیاز داره و فیلم دیدن تا حدی که محرک دست ات برای حل تست های بیشتر باشه مفید واقع میشه و نه بیشتر)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Captain.K نمایش پست ها
      آرتور جان نظرت در مورد شرکت در آزمون تو تابستون چیه ؟
      شرکت در آزمون در تابستان فقط برای دانش آموزانی که از پایه دهم یا یازدهم طبق برنامه آزمون ها مطالعه داشتند و تراز خوبی معمولا کسب می کردند مفید واقع میشه. (دانش آموزان قوی و متوسط رو به قوی که قبلا دروس دهم و یازدهم رو با تراز خوبی پشت سر گذاشتند)

برای فارغ التحصیلان آنچنان مفید نیست به دو علت:
      1- فارغ التحصیل قوی (آنی که با رتبه زیر 30-40 هزار کشوری پشت کنکور می ماند) نقاط ضعفی داشته که آن ها باعث شدند به نتیجه دلخواه خود نرسد، حال با شرکت در آزمون فرصت شناسایی و رفع این ایرادات در تابستان را از خود می گیرد. بنابراین بهتر است این عزیزان به بازیابی دوران جمع بندی خود در طول تابستان ادامه دهند و مشکلات سال گذشته (دروس نخوانده و کم تسلطی ها و حتی ایرادات مدیریت زمان در طول یک آزمون جامع) را برطرف کنند تا دوباره وقایع سال (های) قبل برای شان تکرار نشود.
      2- فارغ التحصیل متوسط، ضعیف و بسیار ضعیف: برنامه آزمونی مثل کانون در طول تابستان برای این دسته از بچه ها آشغال محسوب میشه. شما چه لزومی داره وقتی هنوز داخل بنیادی ترین فصل ها و مباحث پیش نیاز ریاضی ضعف داری، بیای در اولین آزمون تابستان سوال هندسه جواب بدی؟ و ... (در کل به درد نخوره این مدل برنامه ها و بهتره برای مرور کردن از آزمون هاش استفاده کنید اونم اواخر تابستان)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انجمن حضور ندارم ولی به خواسته یکی از دوستان انجمن که ازم خواست نگاهی به این برنامه و تاپیک بیاندازم و نظرم رو براش بگم .
      برنامه رو دیدم تاپیک رو خوندم دو بار هم خوندم و نوت برداشتم
      رفتم و
      برنامه قلمچی و گزینه 2 رو هم برای تابستون دیدم { تابستان قلمچی منتش رشده و گزینه 2 رو هم پارسالش رو دیدم }
      نظرم رو به ایشون تو ویس گفتم
      نمیخواستم این نظر رو بنویسم و نظرم رو در رابطه با این برنامه بگم تو این تاپیک ولی با تمام به من چه گفتن هایم و به چپ گرفتن
      باز هم دلم نیامد هم این حرف رو نزنم یه جورایی دلم سوخت برای یک عده

با احترام به نویسنده باید بگم
      این برنامه غیر منطقی ترین و بی اصول ترین برنامه ای هستش که یک کنکوری میتونه برای تابستونش داشته باشه
      اگر میخواهید تابستونتون و خودتون رو به جاک عظما دهید حتما این برنامه رو اجرایی کنید . همین و بس
      حتی قلمچی هم در این حد برای تابستون غیر اصولی نیست

اون تاپیک بغلی هم که توسط یه دانشجوی دیگه زده شده باید بگم منطقی تر از این برنامه است .حتی با همه اشکالهایش باز هم منطقی تر و اصولی تر از این برنامه است .

خداحافظ تا نمیدانم تا کی .....
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 23 اردیبهشت 1401 در ساعت 18:13

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اشتباه میکنید من با بهترین مشاوره‌ای مشهد که صحبت میکردم این برنامه اصولی ترین حالت بود برای یه فرد صفر و برای تابستون شما بدون دلیل این برنامه و این تاپیک رو زیر سوال بردید،زحمات آقای آرتور واقعا قابل تحسین هست همیشه اینجان و جواب بچه ها رو میدن من تاپیک قبلی رو دیدم کاملا غیر اصولی بود وقتی برنامه رو دیدم سریع رد کردم من خودم ضربه خورده ی کنکورم از نظر من به جای تلف کردن وقت روی سوالات قدیمی کتابکارها باید سوالات جدید آزمون های آزمایشی زده بشه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)