خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post رفع کوتی عید به بعد <<بهبود درصد از فروردین 1401َ>>

سلام

در این تاپیک قرار نیست معجزه ای رخ بده و شما یک شبه یا چند هفته ای رتبه بشید.

صرفا قراره که

از الان روی یه سری فصل های خاص کار کنید (مطالعه درسنامه + حل مقداری تست تالیفی + حل تمام تست های کنکور) تا بتونید درصد خودتون رو افزایش بدین.

این تاپیک به درد هر کی تا الان دست و پا شکسته خونده یا اصلا کلا مطالعه نداشته و یا دانش آموزانی که مدت زیادیه درس و کنکور رو کامل فراموش کردن و گذاشتن کنار (حالا به هر دلیل) میخوره. (یا اصلا هر کی که بعد سال ها تازه میخواد درس بخونه واسه کنکور و نمیدونه از کجا بایستی شروع کنه)

یادتون باشه که اینجا قرار نیست کار شاقی کنید، قرار نیست به کسی برنامه ای داده بشه، قرار نیست کسی شما رو مجبور کنه درس بخونید و ...

در ضمن این تاپیک صرفا برای سه درس تخصصی یعنی: "ریاضی" ، "فیزیک" و "شیمی" نوشته شده و پیشنهادی که دارم اینه که حتی اگه شده فقط یکی دو مرتبه متن کتاب درسی/جزوه هر فصل از زیست رو فقط روخوانی کنید این کارو حتما انجام بدین و به هیچ عنوان فصلی از زیست حذف نکنید. در واقع رفع کوتی برای زیست معنی نداره چون اکثر سوالات زیست کنکور چند سال اخیر بصورت ترکیبی مطرح شدن پس لطفا حذف نکنید.

برای رفع کوتی هر درس یه برنامه (یا بهتر بگیم نقشه راه) مشخص و سپس فایل تمام سوالات کنکورش قرار گرفته. (مراحل و روش مطالعه هم داخل فایل نوشتم)

این رفع کوتی چه درصدی رو کاور میکنه؟

برای ریاضی= 53%
      برای فیزیک= 50%
      برای شیمی= 42%

حالا ممکنه بگید این درصدا همچین تحفه ای هم نیست ولی داخل کنکور 1400 زدن همین درصدا هم آرزوی خیلیا بود و عملا خیلی از بچه ها با همین درصدا رشته های خوب قبول شدن. پس بهتره کار و تلاش رو جایگزین حدس و گمان کنید و بجای نشستن و فکر کردن به نشدن یه بارم که شده بشینید و بدون هیچ فکر کردنی فقط تلاش کنید. در ثانی گزینشی خواندن یه خوبی که داره اینه که تا حد زیادی شما رو بی نیاز از مدیریت زمان سر جلسه میکنه، دلیلشم واضحه، شما قرار نیست همه سوالات فیزیک رو سر جلسه پاسخ بدین، بلکه مثلا قراره که 50 درصد سوالات رو جواب بدین که اینطوری اگه روی اون فصل هایی که قراره به سوالات شون جواب بدین تسلط داشته باشید دیگه حرفی باقی نمیمونه.

قطعا این که چطور بخونید و چه میزان تست و آزمون حل کنید و مهم تر از همه بودجه کنکور بروی این درصد ها موثره. اگه این فصل ها رو قبلا کار کردین جایگزین کنید. اگه صفرید زودتر رفع کوتی رو شروع کنید تا دیر نشده. به هر حال اگه تا الان چیزی نخوندی میتونی از این به بعدشم هیچی نخونی و صفر بری سر جلسه و میتونی رفع کوتی کنی تصمیم با خودته. رفع کوتی که تمام شد میتونید بسته به زمانی که در اختیار دارید بپردازید به مطالعه فصل ها و مباحث بیشتر ولی توصیه من اینه که حتما حداقل 10 تا جامع کنکور بزنید و تحلیل کنید و در کنار این آزمون زدن بپردازید به مطالعه یکسری بخش های خاص دیگه برای افزایش درصد فعلی تون. این کار بهتر از اینه که شما بخواید کل مباحث رو بخونید و بعد تازه به فکر آزمون جامع زدن بیفتید که احتمالا تایم زیادی باقی نمیمونه.

رفع کوتی ریاضی:
      برنامه=
      برنامه-ریاضی.pdf
      سوالات کنکور مربوط به برنامه=
      کنکور-ریاضی.rar

رفع کوتی فیزیک:
      برنامه=
      برنامه-فیزیک.pdf
      کنکور-فیزیک.rar

رفع کوتی شیمی:
      برنامه=
      برنامه-شیمی.pdf
      کنکور-شیمی.rar

چند مطلب مهم=
      1- سبک چیدمان و تنظیم و خرد کردن نقشه راه در برنامه روزانه خودتون کاملا یه فعالیت شخصی هست و به تایم مطالعه و توانایی و منابع شخص خودتون وابسته است، این که چقدر بخونید و تست بزنید برعهده خودتونه.
      2- از عید به بعد بهترین زمان استفاده از این تاپیکه. هیچ روز خاصی هم برای شروع تعیین نشده پس میتونید هر موقع که خواستید رفع کوتی کنید.
      3- تست تالیفی از هر جا دوست داشتید میتونید بزنید. ولی اولویت اصلی یعنی تست های کنکور فراموش نشه.
      4- برای زیست باید کل فصل ها رو مطالعه کنید یا برید سراغ های وی مربوط به درس زیست.
      5- برای دروس عمومی هم قبلا تاپیک زدم میتونید مطالعه کنید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی

سال نوتون مبارک

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یعنی اینجا فقط منم که نمیدونم کوتی چیه؟
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها
      یعنی اینجا فقط منم که نمیدونم کوتی چیه؟
      6.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها

یعنی همون شکست آبرومندانه یعنی ترررررر بزنی اما مای بیبی بسته باشی
      ترررررر زدن یعنی اصلا تلاش نکردن
      ترررررر زدن یعنی 3 ماه مونده به کنکور دانش آموزی ناامید بشه و کامل بزاره واسه سال بعد
      تررررررر زدن یعنی کلا نخونی به امید سال دیگه
      تررررررر زدن یعنی برنامه های دو و سه ساله برای قبول شدن
      ترررررر زدن یعنی ناامیدی مطلق

این که یه نفر این روزا رو از دست بده به بهانه این که زمان محدود و کمی باقی مونده این میشه تر زدن.
      مفهوم مقابلش هم میشه بدون در نظر گرفتن این که نتیجه چی میشه یه نفر تمام تلاش خودش رو بکنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

ترررررر زدن یعنی اصلا تلاش نکردن
      ترررررر زدن یعنی 3 ماه مونده به کنکور دانش آموزی ناامید بشه و کامل بزاره واسه سال بعد
      تررررررر زدن یعنی کلا نخونی به امید سال دیگه
      تررررررر زدن یعنی برنامه های دو و سه ساله برای قبول شدن
      ترررررر زدن یعنی ناامیدی مطلق

این که یه نفر این روزا رو از دست بده به بهانه این که زمان محدود و کمی باقی مونده این میشه تر زدن.
      مفهوم مقابلش هم میشه بدون در نظر گرفتن این که نتیجه چی میشه یه نفر تمام تلاش خودش رو بکنه.
      پس من واقعا دارم ترررررر میزنم خیلی ناامیدم دستو پا شکسته میشه گفت در حد بیست درصد خوندم از درسارو ولی میگم بزار سال بعدچند ساله همش میرسم ب این موقع ها میگم بزار سال بعد دم دمای کنکور مثل چی پشیمون میشم ک ای کاش سه ماه خونده بودم ولی خودمم نمیفهمم دارم چیکار میکنم گیج میزنم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      UP
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      UP
      سلام برای مسائل شیمی با کتاب پیش بریم بهتره یا فیلم؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از تاپیک مفیدتون . آقای دکتر مهدی میگم میشه در مورد مرور یه راهنمایی کنید ؟ مثلا کسی که از الان شروع کرده به خوندن و امروز مثلا یه مبحث رو آموزشی میخونه حالا کی باید دوباره بره سراغ مبحث امروزی که خونده و مرورش کنه و باقی تست هاش رو بزنه ؟ هدفم رتبه زیر سه هزار منطقه ۳ هست .
      متاسفانه از هر کی میپرسم جواب درست و حسابی نمی ده خواهش میکنم شما راهنماییم کنید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها چه طوری آقای مهدی آرتور رو تگ کنم که بیاد داخل تاپیک سوالم رو جواب بده؟ به شدت به پاسخ این سوال نیاز دارم و میدونم که سوال خیلیاتون هست

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh jhnp نمایش پست ها
      بچه ها چه طوری آقای مهدی آرتور رو تگ کنم که بیاد داخل تاپیک سوالم رو جواب بده؟ به شدت به پاسخ این سوال نیاز دارم و میدونم که سوال خیلیاتون هست
      سلام. وقت بخیر.
      خدمتتون عارضم که با شناختی که از آقا مهدی دارم؛ به محض آنلاین شدن جوابتون رو میدن و خب نیازی به تگ کردن هم نیست ولی اگه خیلی ضروریه که تگ انجام بشه. @mahdi_artur شاید بتونه کمک کنه. هر چند تا حالا کسی رو تگ نکردم
      ولی خب همونطور که عرض کردم؛ تا جایی که من میدونم بعد آنلاین شدنشون حتما جواب میدن.
      پ.ن: به طرز عجیبی در اولین تگ، موفق عمل کردم و گویا تگ به درستی انجام شده .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام. وقت بخیر.
      خدمتتون عارضم که با شناختی که از آقا مهدی دارم؛ به محض آنلاین شدن جوابتون رو میدن و خب نیازی به تگ کردن هم نیست ولی اگه خیلی ضروریه که تگ انجام بشه. @mahdi_artur شاید بتونه کمک کنه. هر چند تا حالا کسی رو تگ نکردم
      ولی خب همونطور که عرض کردم؛ تا جایی که من میدونم بعد آنلاین شدنشون حتما جواب میدن.
      پ.ن: به طرز عجیبی در اولین تگ، موفق عمل کردم و گویا تگ به درستی انجام شده .
      سلام . خیلی ممنون از لطفتون . انشاالله که به هر چیزی میخواید برسید .
      انشا الله که هر چی زودتر آنلاین بشن . بله آقای مهدی واقعا انسان شریف و بزرگواری هستن بدون هیچ چشم داشتی بچه ها رو راهنمایی می کنن . خدا خیر و برکت به زندگیشون بدن .

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظر شما فردی که وضع درسیش متوسط روبه پایینه و فردی که جدیداً شروع کرده چندتا آزمون جامع بزنه باعث پیشرفتش میشه؟

@mahdi_artur
      ویرایش توسط maryam6 : 01 اردیبهشت 1401 در ساعت 19:24

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh jhnp نمایش پست ها
      خیلی ممنون از تاپیک مفیدتون . آقای دکتر مهدی میگم میشه در مورد مرور یه راهنمایی کنید ؟ مثلا کسی که از الان شروع کرده به خوندن و امروز مثلا یه مبحث رو آموزشی میخونه حالا کی باید دوباره بره سراغ مبحث امروزی که خونده و مرورش کنه و باقی تست هاش رو بزنه ؟ هدفم رتبه زیر سه هزار منطقه ۳ هست .
      متاسفانه از هر کی میپرسم جواب درست و حسابی نمی ده خواهش میکنم شما راهنماییم کنید
      سلام
      سوال تان خیلی کلی است
      اگر بخواهم ساده بگویم ترجیح میدهم درسی مثل زیست را مثال بزنم،
      روند مطالعه یک فصل از این درس را برای شما بازگو می کنم تا ایده بگیرید:
      فصل 2 زیست دهم:
      روز اول: 30 دقیقه نگاهی به متن کتاب درسی از کل فصل (تیتر ها، شکل ها، خود متن و اگر بود نمودار و چرخه ها) // مطالعه گزینه های تست های کنکور سراسری 2 دهه اخیر از فصل 2// مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی
      روز دوم: مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی
      روز سوم: مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی // حل تمام تست های کنکور دو دهه اخیر از فصل 2 دهم
      صبح روز چهارم: مرور کتاب درسی با تمرکز بر شکل ها و فعالیت های فصل // حل حداقل 40 سوال آموزشی از کتاب کمک درسی // تحلیل یک به یک تست ها ، یکی یکی تست ها را به پاسخ رسانده و بلافاصله کلید خود را با پاسخنامه چک بفرمایید، اگر تستی را غلط زده اید نکات مهم مربوط به تست غلط را داخل پاسخنامه کتاب تان هایلایت می کنید بی آنکه آن نکات را جایی بنویسید یا داخل کتاب درسی حاشیه نویسی کنید (این کار صرفا زمان زیادی را تلف می کند)
      شب روز چهارم: ربع ساعت می دهید و قبل از خواب تمام نکات هایلایت شده امروز را از پاسخنامه کتاب کمک درسی زیست خود سریعا مرور می کنید، سپس می خوابید.
      صبح روز پنجم: حل حداقل 40 سوال آموزشی از کتاب کمک درسی // تحلیل یک به یک تست ها با همان روال قبلی
      شب روز پنجم: ربع ساعت می دهید و قبل از خواب تمام نکات هایلایت شده امروز را از پاسخنامه کتاب کمک درسی زیست خود سریعا مرور می کنید، سپس می خوابید.
      .
      .
      روز هفتم (معمولا جمعه یا پنج شنبه) : مرور تمام هایلایت های این یک هفته. حال تصمیم می گیرید که کدام نکته آنقدر ارزش دارد که ان را وارد کتاب درسی خود کنید یا دفتری داشته باشید برای وارد کردن نکات.
      .
      .
      یک فصل که تمام شد حال به سراغ فصل های بعدی می روید و این روند را برای باقی فصل ها نیز پیاده کنید. با اتمام دو یا سه فصل از کتاب باید به سراغ آزمون زدن نیمه جامع بروید ، به این صورت که ابتدا یک دور خیلی سریع کتاب درسی و حاشیه نویسی های خود را مرور می کنید و بلافاصله بعد از آن آزمونی 50 سوالی با تایم محدود از خودتان بعمل می آورید. با هر آزمون و حین رفع اشکال با بازگشت به متن و شکل های کتاب درسی می توانید مرور خوبی داشته باشید. نکات آزمون ها را حتما در مرحله تحلیل وارد کتاب تان کنید و همان پاراگراف از کتاب را دوباره مطالعه کنید.

و تمام !!!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن