خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 37
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rey99 نمایش پست ها
      سال کنکور بریم تو این کانال اون کانال التماس که این قسمت کو ؟! این جزوه کو؟
      کلی مزیت دیگه هم داره که من نه وقت دارم نه دنبال حاشیم
      نکته تست های پارسال از نظر محتوای آموزشی چه تفاوتی با امسالی ها داره؟ (بحز درس زیست که تغییراتی در دهم داشتیم)
      یعنی اگر یک نفر نیاز به آموزش داره (نه تست جدید) باید حتما از آموزش امسال استفاده کنه نمیتونه بره از نکته تست / کلاس / همایش پارسال استفاده کنه و پول به این آت آشغال های جدید نده؟
      اگر هم کسی از نظر درسنامه ای مشکل خاصی نداره و صرفا نیاز به تست جدید هست، این همه آزمون و سوال جدید که برگزار میشه و خواهد شد، این همه کتاب خوب، این همه منابع عالی برای جمع بندی

پول خودتون رو بریزید در چاه ولی در شکم این حرام زادگان نریزید.
      (هر چند من مطمئنم نکته های امسال هم مثل پارسال و دو سال قبل خیلی منظم پخش میشه)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soldier76 نمایش پست ها
      کانالی هستش که لایو هم پخش میکنه کلاس رو حاجی کجایی
      میشه اسمش رو بگی تا استفاده کنیم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hediyeh80 نمایش پست ها
      البته همین تلگرام هم بیشتر جاها پولی کردن امسال بهترین راه حل همین خرید گروهی ها هست خودم همایش جعفری رو نوشتم البته به غیر قرابت همه مواردشو اوکی بودم نمیدونم این جعفری بدردم میخوره یا نه !!!!البته دستور با توکلی خوندم
      در جریان این موضوع نیستم (این که کی آپلود میشه و فلان)
      ولی تجربه بهم ثابت کرده هیچ تفاوتی بین استاد x و جزوه امسالش با پارسالش نیست. (نهایت 10-20 درصد)
      و عموما فقط تست ها رو عوض می کنند که اونم چیزی نیست که بگیم واو چه خفن! (اکثر این تست ها بویژه در درس ریاضی و فیزیک از سوالات کنکور و سنجش های برگزار شده اخیر هست و میان میدن خوشگل تایپ میکنن و بالا و زیرشم مینویسن فوق احتمالی 401 و ...) کاری که یه دانش آموز خوب و یا حتی ضعیف ولی با اراده محکم خودش به سادگی میتونه انجام بده.
      در هر جلسه نکته تست 4-5 ساعتی و بیشتر یه استاد خوب خیلی زور بزنه میتونه 40 تا دونه سوال از یه بحث حل کنه. بعد تازه شما باید یک دور دیگه این سوالات رو حل کنید و جزوه رو مرور کنید و .... ولی یه دانش آموز خوب خودش داخل این 5 ساعت میتونه حداقل 200 تست بررسی کنه در دوران جمع بندی. (تازه خیلی ها بیشتر از اینم تست میزنن) ، در صورتی که افرادی که زیاد کلاس نوشتن تو اون دوران فقط در حال مطالعه جزوه همین استاد ها و فیلم دیدن هستن و فرصت آنچنانی برای این که تست های آزمون های مختلف و ... رو بررسی کنند پیدا نمی کنند.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

نکته تست های پارسال از نظر محتوای آموزشی چه تفاوتی با امسالی ها داره؟ (بحز درس زیست که تغییراتی در دهم داشتیم)
      یعنی اگر یک نفر نیاز به آموزش داره (نه تست جدید) باید حتما از آموزش امسال استفاده کنه نمیتونه بره از نکته تست / کلاس / همایش پارسال استفاده کنه و پول به این آت آشغال های جدید نده؟
      اگر هم کسی از نظر درسنامه ای مشکل خاصی نداره و صرفا نیاز به تست جدید هست، این همه آزمون و سوال جدید که برگزار میشه و خواهد شد، این همه کتاب خوب، این همه منابع عالی برای جمع بندی

پارسال یادمه که تاملند فیلتر کرده بود کانال هارو

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Nos نمایش پست ها
      پارسال یادمه که تاملند فیلتر کرده بود کانال هارو
      کانال های رایگان بخاطر راحتی در عضویت احتمال ریپورت توسط موسسه وجود داره ، اما کانال های خرید گروهی اغلب تعداد اعضا کم تر از ۳۰۰ نفر هستش و اصلا ربپورت نمیشه
      من پارسال عضو بودم اتفاقاً از یحیوی تاملند هم استفاده میکردم به هیچ عنوان کانال ریپورت نشد و فقط آخر شهریور خود کانال توسط ادمین بسته شد
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

در جریان این موضوع نیستم (این که کی آپلود میشه و فلان)
      ولی تجربه بهم ثابت کرده هیچ تفاوتی بین استاد x و جزوه امسالش با پارسالش نیست. (نهایت 10-20 درصد)
      و عموما فقط تست ها رو عوض می کنند که اونم چیزی نیست که بگیم واو چه خفن! (اکثر این تست ها بویژه در درس ریاضی و فیزیک از سوالات کنکور و سنجش های برگزار شده اخیر هست و میان میدن خوشگل تایپ میکنن و بالا و زیرشم مینویسن فوق احتمالی 401 و ...) کاری که یه دانش آموز خوب و یا حتی ضعیف ولی با اراده محکم خودش به سادگی میتونه انجام بده.
      در هر جلسه نکته تست 4-5 ساعتی و بیشتر یه استاد خوب خیلی زور بزنه میتونه 40 تا دونه سوال از یه بحث حل کنه. بعد تازه شما باید یک دور دیگه این سوالات رو حل کنید و جزوه رو مرور کنید و .... ولی یه دانش آموز خوب خودش داخل این 5 ساعت میتونه حداقل 200 تست بررسی کنه در دوران جمع بندی. (تازه خیلی ها بیشتر از اینم تست میزنن) ، در صورتی که افرادی که زیاد کلاس نوشتن تو اون دوران فقط در حال مطالعه جزوه همین استاد ها و فیلم دیدن هستن و فرصت آنچنانی برای این که تست های آزمون های مختلف و ... رو بررسی کنند پیدا نمی کنند.
      سلام وقت بخیر ...الان منظور شما اینه که نکته وتست رو تو بعضی دروس نبینیم و بیشتر بریم سمت کتاب هایی مثل موج ازمون و ازمون های جامع سال قبل؟؟؟؟و بیشتر تست بزنیم درسته؟؟؟من خودم فقط یه ادبیات روشرکت کردم البته نه از سایت خودش همایش جمع بندیشو که از اسفند شروع میشه

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر ...الان منظور شما اینه که نکته وتست رو تو بعضی دروس نبینیم و بیشتر بریم سمت کتاب هایی مثل موج ازمون و ازمون های جامع سال قبل؟؟؟؟و بیشتر تست بزنیم درسته؟؟؟من خودم فقط یه ادبیات روشرکت کردم البته نه از سایت خودش همایش جمع بندیشو که از اسفند شروع میشه
      نه منظورم دقیقا این نیست
      منظورم اینه هر شخصی بنا به شرایط خاص خودش تصمیم بگیره نکته و تست ببینه یا بیشتر بره سمت کتاب های آزمونی و جمع بندی
      یک نفر ممکنه بازدهی که از کلاس میگیره بالاتر از خواندن هزار جزوه براش باشه
      ولی قطعا با هر کیفیتی هم که آموزش ببینی
      اگر خودت فرصت نکنی در روز های جمع بندی آزمون حل کنی و مطالب فراموش شده قبلی و کم تسلطی ها رو دوباره زنده کنی
      سر جلسه آزمون اصلی یک بازنده به تمام معنا خواهی بود.
      بعضی بچه ها فکر می کنند با شرکت کردن در نکته و تست یا کلاس یا همایش یا هر کوفت دیگری در درس فیزیک (مثلا) میتونن آخر سال این درس رو بالای 50 درصد(یا بهتر) پاسخ بدند برای همین بدون هیچ فکری داخل n مدل کلاس مختلف از درس های مختلف شرکت می کنند و فرصت مطالعه رو از خودشون میگیرن، در نهایت اون فرد اگر هم که علم کافی برای زدن این درصد رو داشته باشه بدلیل کمبود تایم و هزار مسئله دیگر که کاملا در ارتباط با تمرین تست زنی و آزمون دادن در منزل بود موفق نمیشه حتی رنگ و روی سوالات فیزیک یا هر درس دیگری رو سر جلسه ببینه. مشکل اصلی چه قبل از قرار گرفتن سر جلسه و چه سر جلسه کنکور بحث زمان هست، چه قبل و چه حین کنکور دادن اگر نتوانید توانایی مدیریتش رو بدست بیارید قطعا تمام تلاش هاتون به باد میره.

رتبه بالای 20 هزار کنکور 4-5 ماه مانده به کنکور=
      1) هنوز درگیر آزمون نرفتن و رفتنه
      2) تازه میخواد یکسری درس ها (یا خیلی از درس ها) رو استارت جدی بزنه ولی نمیدونه کدوم دبیر بهتره (یعنی هنوز به این باور نرسیده که دبیر و کلاس و از این دست آت آشغال ها اگر کیفیت بسیار بالایی داشته باشند بازهم تا نهایت 20-30 درصد کمک کننده ست و بقیه اش کاملا دست خودتونه که چقدر تست بزنید و مرور کنید و از همه مهمتر از مطالبی که تثبیت کردین در قالب آزمون های مختلف بهره بکشید)
      3) درگیر ثبت نام نکته تست ها میشه و انقدر کلاس ثبت نام میکنه که از بعد عید دیگه خودش فرصت مطالعه کافی جدای از برنامه کلاس ها نداره و یک اعتماد به نفس کاذب پیدا میکنه که همین ها کافیه.
      4) تا قبل از عید آزمون جامع عمومی زدن رو شروع نمیکنه و فکر میکنه تا زمانی که کل دروس عمومی تمام نشده نباید آزمون ها رو زخمی کنه ولی بعد از عید خودش زخمی و پاره میشه.
      5) با این دید تا عید درس میخونه که قراره با شروع سال جدید و اون دوران قهوه ای نوروز معجزه ای بشه و ترازاش از 5000 ناگهان برسه به بالای 6500 از این رو فریب دوره های طلایی عید مشاورین و دلالان آموزشی رو میخوره و دو هفته دیگه رو هم نابود میکنه. ضمن این که این مدت باقی تا عید رو هم شل میگیره و تمام فشار رو محول میکنه به بعد از عید.
      6) هنوزم دنبال یه نقطه شروع از صفر میگرده و از گذشته خودش درس نگرفته که تو این مسیر نباید دنبال معجزه باشی، فقط باید ادامه بدی و خودت رو پیشرفت بدی.
      7) از بحث آموزش خودش رو جدا نکرده و هنوز معتقده با چند بار دیگر مطالعه کتاب درسی و جزوه فلان دبیر میتونه بترکونه، نسبت تست به آموزش که از الان باید تایم تست زدن بچربه رو رعایت نمیکنه و تا عید تمام درس ها رو از بهترین جزوه طلا گرفته شده دبیران مختلف صرفا میخونه و ماست مالی میکنه بدون این که با تست زنی و مرور تثبیت شون کنه و بعد از عید در اولین آزمون جامع سنجش درصد هایش به این شکل در صفحه شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور نمایان میشه= ریاضی: 10 / زیست: 20 / فیزیک: 15 / شیمی: 25 ، بعد از دیدن این درصد ها بازهم به خودش نمیاد و میره از بهترین اساتید حال حاضر کشور آموزش ببینه تا بتونه آزمون جامع دوم سنجش که معمولا یک ماه بعدش هست معجزه کنه و درصد های خودش رو با آموزش دیدن دو و سه برابر کنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

نه منظورم دقیقا این نیست
      منظورم اینه هر شخصی بنا به شرایط خاص خودش تصمیم بگیره نکته و تست ببینه یا بیشتر بره سمت کتاب های آزمونی و جمع بندی
      یک نفر ممکنه بازدهی که از کلاس میگیره بالاتر از خواندن هزار جزوه براش باشه
      ولی قطعا با هر کیفیتی هم که آموزش ببینی
      اگر خودت فرصت نکنی در روز های جمع بندی آزمون حل کنی و مطالب فراموش شده قبلی و کم تسلطی ها رو دوباره زنده کنی
      سر جلسه آزمون اصلی یک بازنده به تمام معنا خواهی بود.
      بعضی بچه ها فکر می کنند با شرکت کردن در نکته و تست یا کلاس یا همایش یا هر کوفت دیگری در درس فیزیک (مثلا) میتونن آخر سال این درس رو بالای 50 درصد(یا بهتر) پاسخ بدند برای همین بدون هیچ فکری داخل n مدل کلاس مختلف از درس های مختلف شرکت می کنند و فرصت مطالعه رو از خودشون میگیرن، در نهایت اون فرد اگر هم که علم کافی برای زدن این درصد رو داشته باشه بدلیل کمبود تایم و هزار مسئله دیگر که کاملا در ارتباط با تمرین تست زنی و آزمون دادن در منزل بود موفق نمیشه حتی رنگ و روی سوالات فیزیک یا هر درس دیگری رو سر جلسه ببینه. مشکل اصلی چه قبل از قرار گرفتن سر جلسه و چه سر جلسه کنکور بحث زمان هست، چه قبل و چه حین کنکور دادن اگر نتوانید توانایی مدیریتش رو بدست بیارید قطعا تمام تلاش هاتون به باد میره.

رتبه بالای 20 هزار کنکور 4-5 ماه مانده به کنکور=
      1) هنوز درگیر آزمون نرفتن و رفتنه
      2) تازه میخواد یکسری درس ها (یا خیلی از درس ها) رو استارت جدی بزنه ولی نمیدونه کدوم دبیر بهتره (یعنی هنوز به این باور نرسیده که دبیر و کلاس و از این دست آت آشغال ها اگر کیفیت بسیار بالایی داشته باشند بازهم تا نهایت 20-30 درصد کمک کننده ست و بقیه اش کاملا دست خودتونه که چقدر تست بزنید و مرور کنید و از همه مهمتر از مطالبی که تثبیت کردین در قالب آزمون های مختلف بهره بکشید)
      3) درگیر ثبت نام نکته تست ها میشه و انقدر کلاس ثبت نام میکنه که از بعد عید دیگه خودش فرصت مطالعه کافی جدای از برنامه کلاس ها نداره و یک اعتماد به نفس کاذب پیدا میکنه که همین ها کافیه.
      4) تا قبل از عید آزمون جامع عمومی زدن رو شروع نمیکنه و فکر میکنه تا زمانی که کل دروس عمومی تمام نشده نباید آزمون ها رو زخمی کنه ولی بعد از عید خودش زخمی و پاره میشه.
      5) با این دید تا عید درس میخونه که قراره با شروع سال جدید و اون دوران قهوه ای نوروز معجزه ای بشه و ترازاش از 5000 ناگهان برسه به بالای 6500 از این رو فریب دوره های طلایی عید مشاورین و دلالان آموزشی رو میخوره و دو هفته دیگه رو هم نابود میکنه. ضمن این که این مدت باقی تا عید رو هم شل میگیره و تمام فشار رو محول میکنه به بعد از عید.
      6) هنوزم دنبال یه نقطه شروع از صفر میگرده و از گذشته خودش درس نگرفته که تو این مسیر نباید دنبال معجزه باشی، فقط باید ادامه بدی و خودت رو پیشرفت بدی.
      7) از بحث آموزش خودش رو جدا نکرده و هنوز معتقده با چند بار دیگر مطالعه کتاب درسی و جزوه فلان دبیر میتونه بترکونه، نسبت تست به آموزش که از الان باید تایم تست زدن بچربه رو رعایت نمیکنه و تا عید تمام درس ها رو از بهترین جزوه طلا گرفته شده دبیران مختلف صرفا میخونه و ماست مالی میکنه بدون این که با تست زنی و مرور تثبیت شون کنه و بعد از عید در اولین آزمون جامع سنجش درصد هایش به این شکل در صفحه شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور نمایان میشه= ریاضی: 10 / زیست: 20 / فیزیک: 15 / شیمی: 25 ، بعد از دیدن این درصد ها بازهم به خودش نمیاد و میره از بهترین اساتید حال حاضر کشور آموزش ببینه تا بتونه آزمون جامع دوم سنجش که معمولا یک ماه بعدش هست معجزه کنه و درصد های خودش رو با آموزش دیدن دو و سه برابر کنه.
      عالی بود به خصوص بند5 که درباره دوران نوروز گفتید کلا تصوراتم بهم ریخت ..........من راستش فقط یه ادبیاتو انتخاب کردم اونم به خاطر اینکه هی میگفتن دبیره فلانه بهمانه عربیمو هم با فلاح تموم کردم دینی هم طبق همون برنامه خودتون تو یه تاپیکی نوشته بودید با اون تستایی که گزاشته بودید همونو کار میکنم به علاوه تستا میکرو گاج قرابت هم کتاب خط ویزه نتونستم گیر بیارم با قرابت جیبی خیلی سبز با اون پیش میام زیاد فرقی با خط ویژه نمیکنه بقیه هم طبق برنامه خودم پیش میرم فقط اینکه برای دوران جمع بندی واسه عربی و ادبیات چه کتاب هایی پیشنهاد می کنید که تستاش خوب باشه؟؟؟

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matin_Zrk نمایش پست ها
      در کلاس های نکته و تست اتفاق خاصی نمیفته .
      برای درسی مثل زیست خب تکرار مکررات هست و چیز دیگه ای هم انتطار نداریم باشه شما خودت هم بخوای بخونی همینه تست میزنی و بارها جزوه یا کتابت رو مرور می کنی
      برای ریاضی و فیزیک و شیمی هم همینطور
      برای عربی اگه کسی طول سال خوب خونده یا کلاس رفته دوباره همونارو می گن و تست هایی که اساتید صلاح میدونن و فکر میکنن مناسبه رو حل میکنن
      اگه کسی یه درسی رو خوب خونده میتونه با کلاس مرور کنه یا خودش مرور کنه تصمیم با خودشه (‌در ضمن کلاس رفتن جای تست زدن رو نمی گیره و البته کسی که روی درسی کاملا مسلط هست خودش بخونه به نظرم بهتر هست تا اینکه کلاس بره چون میتونه وقت مطالعه رو دقیقا روی قسمت هایی که کمتر تسلط داره بذاره و به تسلط برسه و بقیه مطالب هم که در تست ها مرور میشن)
      اگه هم کسی بی نظم خونده باشه میتونه سعی کنه با استفاده از کلاس های نکته و تست یک نظم و دسته بندی به مطالبی که خونده بده
      شرکت کردن یا نکردن نکته و تست سلیقه ای هست
      بله درسته عربی همون سه جزوه فلاح با لغت و متن زدن واقعا کفایت میکنه مگر اینکه کنکور یه چیز دیگه بیاد که داخل جزوه ها نباشه

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برید سایت گزینه دو کارنامه های ۱۴۰۰ ببینید میانگین اختصاصی بجز ریاضی دوربر ۵۰ بود رتبه زیر ۴ ۳ هزار
      اگ با ی کلاس نکته تست قرار بود معجزه رخ بده برا پارسالیا اتفاق میافتاد
      ولی برا جمع بندی یک یا درس بنظرم مفیده اگ درست استفاده بشه سرعت فیلم بزارید ۱.۵

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

12. Top | #27
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

احسنت..اصلا مهدی جان وقتی ک مثلا فلاح تو عربی و فروغی نیا تو دینی نکته و تست 400 شونو عالی برگزار کردن و این کتابام برا 401 تغیییرات نداشتن دیگ ادم ب هیچ عنوان نباید ریسک کنه..حتی میتونه زودترم شرو کنه ایناره..الان ی روزم کسی درسیو زودتر شرو کنه خیلی تاثیر داره
      بنظرم دروسی ک تغییرات نداشتن ببینید کدوم دبیرا 400و عالی دادن بیرون اونو از الان ببینن

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

دقیقا موافقم با نظرتون

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهشا اگه کانالی رو میشناسین که نکته و تست هارو قرار میده بگین من فقط توی حرکت و ژنتیک و یه چندتا خورده مبحث اشکال دارم که میخوام رفع کنم. دیگه نمیخوام ثبت نام کنم که وقتم تلف بشه .اگه میشناسین بگین خیلی ممنون

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      عالی بود به خصوص بند5 که درباره دوران نوروز گفتید کلا تصوراتم بهم ریخت ..........من راستش فقط یه ادبیاتو انتخاب کردم اونم به خاطر اینکه هی میگفتن دبیره فلانه بهمانه عربیمو هم با فلاح تموم کردم دینی هم طبق همون برنامه خودتون تو یه تاپیکی نوشته بودید با اون تستایی که گزاشته بودید همونو کار میکنم به علاوه تستا میکرو گاج قرابت هم کتاب خط ویزه نتونستم گیر بیارم با قرابت جیبی خیلی سبز با اون پیش میام زیاد فرقی با خط ویژه نمیکنه بقیه هم طبق برنامه خودم پیش میرم فقط اینکه برای دوران جمع بندی واسه عربی و ادبیات چه کتاب هایی پیشنهاد می کنید که تستاش خوب باشه؟؟؟
      فاز Cشروع از اواخر فروردین با کتاب کنکوریوم عمومی مهروماه و موج آزمون عربی
      موج حجم عمده آزموناش درس به درسه. از این نظر خیلی از بچه ها میخوان ببرنش تو فاز B و خب این کار خوبیه ولی تعداد تستی که واسه هر درس گذاشته کمه به نظرم و بیشتر حالت جمع بندی داره. ولی اگه حس کردین خیلی خفنید و نیاز به کتاب درس به درس کلا ندارید میتونید بجای مهروماه و خیلی سبز بیاید موج بزنید و تست کم آوردین از قلم چی و گزینه دو های سال های قبل استفاده کنید. ولی من پیشنهادم اینه موج رو بیارید داخل فاز C و قبل از کنکوریوم بزنیدش. تایمی نمیگیره.
      40 روز نخست » موج آزمون -----» هر روز یه آزمون درس به درس/مبحثی + تحلیل ----» از آزمون 1 تا 39
      40 روز بعدی » کنکوریوم عمومی -----» هر روز 1 آزمون عمومی کنکور + تحلیل ----» 37 مرحله آزمون
      30-20 روز آخر » موج آزمون -----» هر روز یه آزمون مبحثی/مشابه کنکور -----» از آزمون 40 تا 55 + تحلیل عربی جامع های قلم چی/گزینه2/سنجش

2 هفته آخر »
      تکمیل و مرور کتاب جمع بندی مهروماه + دفترچه نکات تست زنی عربی + بررسی جامع آخر سنجش + اگر دوست داشتید همایش فلاح رو هم ببینید قول میدم پشیمون نشید.

شروع جمع بندی با زدن آزمون جامع:

جمع بندی نوع اول (مینی جمع بندی)
      مدل اول برای اونایی هست که آزمون میدن، یهو آزمون میگه برو کل ادبیات دهمو بخون بیا. اون موقع میری سراغ= مارک دار های مبحثی هات + آزمون شماره 1 تا 10 موج آزمون و اونایی که قوی ترن بعد از اینا میرن سراغ فصل آزمونای تیزشیم از شاهین زاد (نشر مشاوران آموزش) اون آزمونا رو هم میزنن و تحلیل میکنن.

جمع بندی نوع دوم (جمع بندی اصلی)
      از اول اسفند (یا اواسط یا اواخر اسفند مهم نیست، مهم اینه مبحثی هاتون کامل جمع شده باشن و به نقطه خوبی رسیده باشید)
      کنکوریوم عمومی -----» هر دو روز یک بار 1 آزمون عمومی کنکور + تحلیل کامل
      موج آزمون -----» آزمون شماره 11 تا 64 + تحلیل کامل
      تیزشیم -----» کنکور آزمونای 1 تا 5 + تحلیل کامل

تحلیل کامل که میگم منظورم چیه؟
      در ادبیات وقتی ...
      * تست لغت و املا غلط زدی حتما یک دفترچه کنارت داشته باش ، اون لغت و مشابه لغت رو همراه با معنی داخل یه دفترچه کوچیک یادداشت کن
      مثال:
      سیماب: جیوه
      ولی » سیم : نقره
      ترجیح: برتری دادن (رجحان)
      ولی » ترجیه: امید داشتن
      اسیر: در بند، گرفتار
      ولی » اثیر: کره آتش
      یا مثلا ستور جمع نیست
      با اینکه خیلی بهش میاد که جمع باشه ولی ستوران جمعه !
      * تست آرایه زدی و استعاره مشکل داشتی حتما داخل چند برگه a4 نکات مربوط به استعاره را از جزوه/کتاب بخوان و چکیده از آن نکات را داخل آن برگه های a4 یادداشت کن، کنایه ها را یادداشت کن ، تلمیح های خاص و بیت های خاص را یادداشت کن داخلش. دائم این برگه ها رو مرور کن.
      مثال:
      نکته مهم:
      هر تشخیصی استعاره هست
      هر استعاره مصرحه ای مجاز هست.
      دلیل:
      گل خندید
      گل مانند انسانی هست که می‌خندد
      شکر تو مرا بیهوش کرد
      گونه های مانند شکر استفاده لغت در معنی غیر اصلی
      * تست زبان فارسی اشتباه زدی حتما یک دفتر 40 برگ داشته باش و نکات مهم تر تست ها رو بنویس داخلش = این خودش یه خلاصه خیلی توپ میشه واسه زبان فارسی.
      مثال:
      اگر نهاد حذف شده باشه و فعل شناسه اون نهادو داشته باشه، نهاد حذف به قرینه لفظی شده نه معنوی.
      مثال: مُردم.
      من حذف به قرینه لفظی شده.
      مثال بهتر:رفت
      او حذف لفظی شده.
      * تست تاریخ ادبیات اشتباه زدی انتهای دفترچه ای که برای لغات بود نکات خاص اون تست ها رو یادداشت کن و قبل از شروع آزمونِ 2 نکات آزمون 1 رو مرور کن واسه خودت.
      مثال:
      اسرار نامه مال عطار
      الهي نامه مال سنايي
      الهی نامه عطار هم داره
      * تست قرابت اشتباه زدی؟ موضوع کلی اون بیتی که دیر متوجه نکته اش شدی یا کلا متوجه مفهومش نشدی رو بعد از مطالعه کامل پاسخنامه تست به صورت رمز دار و خلاصه (چند کلمه ای برای تغلب) بنویس کنار همون بیت وقتی میخوای قرابت مرور کنی یه نگاه به بیت میندازی و مفهومش سریع یادت میاد و این خودش یه مرور محسوب میشه.

4-5 هفته به کنکور برای مرور سریع
      مطالعه فصل 1 موج آزمون + مطالعه خلاصه های خودمون + تحلیل آزمون ادبیات جامع های قلم چی » گزینه دو » گاج » سنجش
      ما خیلی خفنیم و این بالایی ها واسمون زیاد نیست دیگه چیکار کنیم؟ 20 آزمون حرف آخر درس ادبیاتش رو هم بزنید : ))

منبع=
      http://forum.konkur.in/thread75750.html
      http://forum.konkur.in/thread75743.html
      فرصت کردین این تاپیک ها رو کامل مطالعه کنید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن