خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 2111213 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 166 به 180 از 223
    1. Top | #166
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

راستش نمیدونم و این بحث ها رو درست نمیدونم
      بنده با استناد بر نوشته های خودشون خواستم تجربه زیادی که این سال ها کسب کردند رو یه مرور کرده باشم و ازشون عاجزانه بخوام که این بحث های بی فایده رو خاتمه بدند. (تاریخ پست در تصویر مشخص هست)
      فایل پیوست 99217
      فایل پیوست 99214
      بله تناقضات زیادی بین حرف هاشون هست
      در مورد رشته پزشکی هم در طول دوران عضویت شون در انجمن نظرات ضد و نقیض زیادی روانه تاپیک های مختلف کردند
      به جهت مثال شما تماشا بفرمایید:
      قبل از آمدن نتایج کنکور =
      فایل پیوست 99218
      فایل پیوست 99219
      فایل پیوست 99216
      فایل پیوست 99211
      بعد از آمدن نتایج کنکور =
      فایل پیوست 99220
      فایل پیوست 99212
      یا به عنوان مثالی دیگر =
      این دو نظر رو باهم مقایسه کنید:
      فایل پیوست 99221
      فایل پیوست 99222
      (ایشون نظر ابتدایی رو در تاپیکی روانه کردند که استارتر در اعتراض به درامد های نجومی مافیای کنکور که در قالب های متفاوت و متنوع به رویا فروشی در این عرصه مشغولند نوشته ای را منتشر کرده بود که ایشون گفتند که درامد نجومی این مافیا رو زیر سوال نبرید، به بی عرضگی خودتون و بهانه هایی که می آورید رجوع کنید. اما در قالبی دیگر و در این دست تاپیک ها مشغول زیر سوال بردن درامد نجومی (...) قشر دیگری از جامعه هستند)

متاسفانه توضیحات زیر متن که نوشتی غلط هستند. البته بعیده که خودت متوجه نشده باشی.
      شما لطفا پیام بنده که نوشتم هر کس سهم خودش را در اقتصاد دارد به اینها اضافه کن. چندتا پیام بالاتر هست.
      اگر کسی در رقابت سالم درآمد کسب کند قابل احترام هست.
      انحصارطلب شریف نیست.
      صد البته هر موقعیتی شرایط خود را دارد. ما داریم در مورد بازار آزاد صحبت می کنیم که شامل مطب پزشکان هم می شود.
      حتما اسم مجوزهای طلایی را شنیده اید. حالا بعضی وقت ها انحصار با مجوز طلایی هست بعضی وقتها با محدود کردن ورود افراد.
      هر وقت از استدلال منطقی تهی شدیم سعی می کنیم با حمله به طرف جبران کنیم.
      اگر جواب منتطقی داشتید گوش می کنیم.
      اگر نداشتید به هر چیزی دوست داشتید آویزان شوید ولی نتیجه ای نخواهد داشت.

2. Top | #167
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      متاسفانه توضیحات زیر متن که نوشتی غلط هستند. البته بعیده که خودت متوجه نشده باشی.
      شما لطفا پیام بنده که نوشتم هر کس سهم خودش را در اقتصاد دارد به اینها اضافه کن. چندتا پیام بالاتر هست.
      انحصارطلب شریف نیست.
      صد البته هر موقعیتی شرایط خود را دارد. ما داریم در مورد بازار آزاد صحبت می کنیم که شامل مطب پزشکان هم می شود.
      حتما اسم مجوزهای طلایی را شنیده اید. حالا بعضی وقت ها انحصار با مجوز طلایی هست بعضی وقتها با محدود کردن ورود افراد.
      از دانشگاه شریف چه خبر؟
      از دکترای عمران چه خبر؟
      از ساقی حلال خور چه خبر؟
      عین طوطی از اول تاپیک فقط انحصار انحصار میکنی حرفات هم همش تکراری
      الان هم که گذشتت رو شده بهتره بزنی به چاک

3. Top | #168
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      انحصارطلب شریف نیست.
      کاری که بنده انجام دادم رو حمله به خودتون تلقی کردن به مثابه این است که شما گفته ها و نظرات خودتون رو پیرامون موضوعات مشترک زیر سوال برده باشید. یکجور توهین به خود محسوب میشه. در کنار هم قرار دادن قطعات پازل گونه یکسری تفکرات مبهم، متخالف و متناقض رو خواهش میکنم حمله در قبال تهی شدن از استدلال منطقی تلقی نکنید. فقر درونی نویسنده را می توان در نوشته هایی که در گذر زمان از خود به جا میگذارد پیدا کرد و عیان نمود.

بنا به سخنان مذکور مایل به ادامه بحث با شما نیستم. لطفا نقل نگیرید و با 40 و اندی سال سن از منفی دادن و تخصیص اوقات گران بها به بحث های نافرجام با جوانان و نوجوانانی که نصف سن تون رو دارند در فضای مجازی لذت ببرید.
      با تشکر.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 15 آذر 1400 در ساعت 21:23

4. Top | #169
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

کاری که بنده انجام دادم رو حمله به خودتون تلقی کردن به مثابه این است که شما گفته ها و نظرات خودتون رو پیرامون موضوعات مشترک زیر سوال برده باشید. یکجور توهین به خود محسوب میشه. در کنار هم قرار دادن قطعات پازل گونه یکسری تفکرات مبهم، متخالف و متناقض رو خواهش میکنم حمله در قبال تهی شدن از استدلال منطقی تلقی نکنید. فقر درونی نویسنده را می توان در نوشته هایی که در گذر زمان از خود به جا میگذارد پیدا کرد و عیان نمود.

بنا به سخنان مذکور مایل به ادامه بحث با شما نیستم. لطفا نقل نگیرید و با 40 و اندی سال سن از منفی دادن و تخصیص اوقات گران بها به بحث های نافرجام با جوانان و نوجوانانی که نصف سن تون رو دارند در فضای مجازی لذت ببرید.
      با تشکر.
      اول اینکه هر صحبت در مورد موضوع خاصی هست که در جای خود مرتبط هست و متناقض نیست. مثلا وقتی از درآمد سالم دفاع می شود در تناقض با مخالف با درآمد ناشی از انحصار نیست. فکر نمیکنم درک آن نیاز به تفکر عمیق داشته باشد. در مورد من مثل قبل اشتباه کردید. اگر کامنت های من را دیده باشید در مورد خودم وارد بحث نمی شوم چون موضوع شخصی نیست و حقیقت جدای منفعت یا ضرر من هست. اگر شما خود را لایق نمی بینید من هم به نظر شما احترام میذارم.

5. Top | #170
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Hamid_ نمایش پست ها
      از دانشگاه شریف چه خبر؟
      از دکترای عمران چه خبر؟
      از ساقی حلال خور چه خبر؟
      عین طوطی از اول تاپیک فقط انحصار انحصار میکنی حرفات هم همش تکراری
      الان هم که گذشتت رو شده بهتره بزنی به چاک
      دقت کرده باشی هرگز در مورد خودم نگفتم. چون قرار نیست نادرستی صحبت های شما را در مورد خودم ثابت کنم.
      من اثبات کردم استدلالی برای مخالفت با من ندارید.
      البته اگر کسی استدلال داشته باشد بر خلاف شما با کمال میل می پذیرم.
      در هر صورت منافع انحصار طلبان تامین نخواهد شد.
      هر ظلمی به پایان می رسد. به زودی انحصار پایان می یابد.

6. Top | #171
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مردم دربرخی مطب‌ها تحقیر می شوند/ حامی‌ طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی هستم

طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی در حالی در مجلس مسکوت مانده است که مشکلات بسیار ناشی از کمبود پزشک در کشور، همچون صف‌های طولانی مراکز درمانی، بالا رفتن هزینه‌های درمان و کاهش دسترسی مردم به خدمات درمانی به خصوص در مناطق محروم، لزوم توجه و پیگیری نمایندگان را بیش از گذشته نمایان می‌کند.
      به گزارش الف موافقان افزایش ظرفیت‌ها معتقدند واگذاری اختیار تعیین ظرفیت های رشته پزشکی به وزارت بهداشت، باعث ایجاد نوعی تعارض منافع شده است به این معنی که پزشکان با کنترل ورودی های این رشته و عدم افزایش مناسب پزشکان، متناسب با نیازهای درمانی جامعه باعث بوجود آمدن انحصار در نظام سلامت شده‌اند.

حامی طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی هستم
      حیدر علی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد موضع خود در قبال طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی به خبرنگار ما گفت: من حامی این طرح هستم.
      نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به برخی آمارسازی‌ها برای زیر سوال بردن این طرح گفت: نباید به ما آمار بدهند و بگویند این تعداد پزشک بیکار داریم یا اینقدر پزشک به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند. این آمارها به درد ما نمی‌خورد. لیاقت مردم ما بیش از این‌ها است و باید به آنها خدمت رسانی بهتری شود.
      وی در ادامه تصریح کرد: اگر نگاهی به کشورهای دیگر داشته باشید؛ پزشک در مطب خودش می‌نشیند و در زمینه پزشکی مطالعه می‌کند. بعد همینطور که دارد مطالعه می‌کند اگر مریضی مراجعه کند مطالعه را رها کرده و مریضش را معاینه می کند. بعد که ویزیت مریضش تمام شد دوباره به مطالعه می پردازد تا مریض بعدی بیاید. به عبارت دیگر پزشک منتظر بیمار می نشیند. درحالی که در ایران بیماران باید ساعت ها در صف بنشینند و منتظر بمانند تا پزشک آنها را ویزیت کند.
      کرامت مردم در مطب های پزشکان حفظ نمی‌شود
      این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کرامت مردم در برخی مطب ها حفظ نمی شود ادامه داد: بعضا مشاهده می شود تعداد زیادی کودک و بزرگسال را کنار هم نشانده اند بدون اینکه فضای مناسبی برای آنان پیش بینی کنند یا یک محل مناسبی برای کودکان در نظر بگیرند. گاهی بیماران 4 ساعت یا بیشتر می نشینند تا نوبتشان بشود. چرا باید مردم اینقدر تحقیر شوند؟ در بسیاری از مطبهای تخصصی اوضاع همینطور است. چرا باید این صف های طولانی وجود داشته باشد؟ شاید هزار جواب به ما بدهند اما اینها هیچ کدام قابل قبول نیست.
      عبادی افزود: می توانند بگویند سطح بندی خدمات وجود ندارد، پزشک خانواده اجرا نشده است ولی اینها به مردم ارتباطی ندارد. ما محصول کار را می بینیم. همه اختیارات هم دست پزشکان بوده است. چرا تا به حال کاری نکرده‌اند؟
      پزشکی یک شغل خدماتی است و نه کارخانه اسکناس چاپ کنی
      وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود پزشک در کشور گفت: بعضی از این مشکلات، واقعا عجیب است. در شهرستان اصفهان 200 روستا وجود دارد. در این 200 روستا یک متخصص اطفال نمی بینید. یک متخصص زنان وجود ندارد. اگر در ورزنه، هرند یا حسن آباد جرقویه یک زنی بیمار شود و متخصص زنان لازم داشته باشد؛ 120 کیلومتر باید تا اصفهان بیاید تا یک متخصص زنان او را ویزیت کند. این چه رفتاری است که با مردم انجام می دهیم؟ خب معلوم است ما پزشک کم داریم، متخصص کم داریم.
      نماینده مردم اصفهان با انتقاد از دید کاسبکارانه برخی پزشکان گفت: ابتدا باید به این سوال پاسخ داده شود که پزشکی یک شغل خدماتی است یا یک شغل تجاری؟ تا ما دید خود را اصلاح نکنیم و فکر کنیم که پزشکی، یک حرفه تجاری است چیزی درست نمی شود. کسانی که اینطور فکر می کنند اصلا نباید وارد آن شوند.
      وی در پایان تاکید کرد: معیار تحصیل در پزشکی نباید صرفا ضریب هوشی بالا باشد؛ بلکه کسی باید پزشکی بخواند که حس خدمت به همنوع خودش را دارد. ما باید پزشکی را مثل پرستاری تبدیل به یک شغل خدماتی کنیم. پزشکی نباید چاپخانه اسکناس چاپ کنی باشد.
      ویرایش توسط Akhm : 15 آذر 1400 در ساعت 23:06

7. Top | #172
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ضرب‌الاجل ۲ ماهه به وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع متناسب با افزایش ظرفیت پزشکی

میزگرد "اما و اگرهای افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی" با حضور مسئولین وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار و اعلام شد: دو ماه فرصت به وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع و آمایش پزشکان داده شده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان
      خبرگزاری تسنیم ؛ میزگردی با موضوع "اما و اگرهای افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی" امروز با حضور دکتر غلامرضا حسن‌زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، دکتر سید جلال موسوی مدیرکل سیاست‌گذاری آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، میثم بیرانوند، کارشناس حوزه سلامت، دکتر مهدی مختاری، مدیر گروه سلامت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

حسن‌زاده: افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی را قبول نداریم :
      در این میزگرد، حسن‌زاده ضمن ارائه توضیحاتی درباره مواضع وزارت بهداشت نسبت به افزایش ظرفیت پزشکی، اظهار داشت: من به عنوان نماینده معاونت آموزشی وزارت بهداشت می‌گویم که ما نیاز به فرصت دو ماهه برای ارائه مدل خود در زمینه تعیین ظرفیت پزشکی داریم.وی ادامه داد: ما افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی به طور سالانه را قبول نداریم و معتقدیم باید کار کارشناسی انجام شود تا شیب افزایش ظرفیت پزشکی منطقی باشد. باید بر اساس وضعیت و نیاز کشور و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی مدلی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی ارائه کنیم که اگر مورد پذیرش قرار بگیرد آن را اجرا خواهیم کرد.

موسوی: مهلت 2 ماهه وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع پزشکان :
      در ادامه این میزگرد، موسوی گفت: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی به میزان 3000 نفر به طور سالانه به مدت 5 سال به تصویب ستاد نقشه جامع شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است اما دو ماه به وزارت بهداشت زمان داده شده است تا برنامه اجرایی آن مبتنی بر عدالت و آمایش و چگونگی توزیع این نیروها را ظرف مدت این دو ماه تحویل بدهد.
      به گزارش تسنیم ، مشروح این مناظره که در آن دیدگاه سیاست‌گذاران موافق و مخالف افزایش ظرفیت پزشکی مطرح شد، در روزهای آتی در صفحه پزشکی منتشر خواهد شد.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/09/15/2620578/%D8%B6%D8%B1%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AC%D9%84-2-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%D9%85%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C

خب عزیزان با این خبر ، دیگه بهتر به این بحث دامن زده نشه .
      ویرایش توسط reza333 : 16 آذر 1400 در ساعت 00:23

8. Top | #173
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها
      ضرب‌الاجل ۲ ماهه به وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع متناسب با افزایش ظرفیت پزشکی

میزگرد "اما و اگرهای افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی" با حضور مسئولین وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار و اعلام شد: دو ماه فرصت به وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع و آمایش پزشکان داده شده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان
      خبرگزاری تسنیم ؛ میزگردی با موضوع "اما و اگرهای افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی" امروز با حضور دکتر غلامرضا حسن‌زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، دکتر سید جلال موسوی مدیرکل سیاست‌گذاری آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، میثم بیرانوند، کارشناس حوزه سلامت، دکتر مهدی مختاری، مدیر گروه سلامت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

حسن‌زاده: افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی را قبول نداریم :
      در این میزگرد، حسن‌زاده ضمن ارائه توضیحاتی درباره مواضع وزارت بهداشت نسبت به افزایش ظرفیت پزشکی، اظهار داشت: من به عنوان نماینده معاونت آموزشی وزارت بهداشت می‌گویم که ما نیاز به فرصت دو ماهه برای ارائه مدل خود در زمینه تعیین ظرفیت پزشکی داریم.وی ادامه داد: ما افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی به طور سالانه را قبول نداریم و معتقدیم باید کار کارشناسی انجام شود تا شیب افزایش ظرفیت پزشکی منطقی باشد. باید بر اساس وضعیت و نیاز کشور و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی مدلی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی ارائه کنیم که اگر مورد پذیرش قرار بگیرد آن را اجرا خواهیم کرد.

موسوی: مهلت 2 ماهه وزارت بهداشت برای ارائه برنامه توزیع پزشکان :
      در ادامه این میزگرد، موسوی گفت: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی به میزان 3000 نفر به طور سالانه به مدت 5 سال به تصویب ستاد نقشه جامع شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است اما دو ماه به وزارت بهداشت زمان داده شده است تا برنامه اجرایی آن مبتنی بر عدالت و آمایش و چگونگی توزیع این نیروها را ظرف مدت این دو ماه تحویل بدهد.
      به گزارش تسنیم ، مشروح این مناظره که در آن دیدگاه سیاست‌گذاران موافق و مخالف افزایش ظرفیت پزشکی مطرح شد، در روزهای آتی در صفحه پزشکی منتشر خواهد شد.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/09/15/2620578/%D8%B6%D8%B1%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AC%D9%84-2-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%D9%85%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C

خب عزیزان با این خبر ، دیگه بهتر به این بحث دامن زده نشه .
      رییس مجلس هم موافق افزایش ظرفیته. یکم بیشتر فشار بیارن طرح تصویب میشه به امید خدا

9. Top | #174
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هنوز مونده تا به قدرت نظام پزشکی پی ببرید . اینقدر طرح مشابه این بوده که شورای انقلاب فرهنگی تصویب کرده و به هیچ جا نرسیده. بعضی ها هم هستند با رشته و شغل ریاضی میان زیر این تاپیک اظهار نظر و شادی میکنن که پزشکی اشباع میشه . نمیدونم اینقدر بچه سال بودن تو فکر و رفتار از کجا نشات میگیره. تو ایران قبل کرونا و فوت خیل عظیمی از کادر درمان ، سرانه پزشک خصوصا متخصص به شدت کم و فاجعه بود طوریکه تو شهری مثل اسلامشهر که به لحاظ جمعیت درجه 2 هست هیچ متخصصی وجود نداشت . حتی شهرهای بزرگ هم با توجه به جمعیتش کمبود داره ولی نه در حد شهرای کوچیک.بعد کرونا که خیلی بدتر.پس طرح افزایش ظرفیت حتی اگه تصویب بشه و بعد چندین سال بخواد عملی بشه ( مث بقیه طرح های انقلاب فرهنگی که 10 سال بعد تصویب یادشون میفتاد یکاری بکنن) طرح بدی نیست به شرطی که1- افزایش ظرفیت معقولانه داشته باشه نه اینقدر 2- زیرساخت ها و دستگاه های مجهز در شهرهای کوچیک فراهم بشه 3- به ظرفیت تعهدی و منطقه محروم هر کد رشته اضافه بشه ( این مورد 3 خیلی مهمه و مثلا نباید بیان به کل کد رشته ها اصافه کنن چون یه نون دونی واسه دانشگاه های غیر انتفاعی درست میشه و عملا پزشک هم بعد تربیت به شهرهای بزرگ میره). البته گفتم به احتمالا تصویب هم نمیشه
      ویرایش توسط aminlmnop : 17 آذر 1400 در ساعت 19:18 دلیل: تکمیل توضیحات جا مانده

10. Top | #175
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      درآمد یک پزشک متخصص داخلی بنابر اطلاعات موثقی که دارم با کارانه و حقوق و اضافه کاری در بیمارستان دولتی حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومن در ماه هستش و به تازگی تعداد بیکارهای این رشته تخصصی هم داره افزایش پیدا میکنه و صندلی های این رشته تخصصی داره خالی میشه. شما حساب کن در ۵ سال آینده ظرفیت رشته پزشکی چهار برابر خواهد شد طبق چیزی که خودشون گفتن سالی ۳ هزار نفر یعنی در پنج سال ۱۵ هزار نفر حالا احمق هایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این تعداد هم قانع نیستن و میخوان خیلی بیشتر از این تعداد بگیرن طبق گفته خود کبگانیان .
      یعنی چهاربرابر افزایش ظرفیت ، خب یعنی اگه الان ظرفیت متخصص داخلی چهاربرابر وضعیت فعلی بود درآمد این متخصص داخلی به جای ۲۰ میلیون تومان ، ماهی ۵ میلیون تومان میشد و آمار بیکاری خیلی بیشتر از این میشد . به نظرم کم کم دکترا چندسال بعد باید اسنپ برن کار کنند چون اونجا درآمدش بیشتره.
      داداش نمیدونم ساقیت کی بوده ولی هر چی بوده قاطی داشته. من زنداییم با تخصص زنان و زایمان تو طرحش 26 تومن میگیره و اگه بخواد فقط یک شیفت تو درمانگاه کار کنه این مبلغ دو برابر میشه و اگه مطب شخصی داشته باشه 5 تا 6 برابر. حقوق دستیاری پزشکی تو آمریکا که معادل پزشکی عمومی ما هست سالانه 400 هزار دلاره . و تعدادی هم مهاجرت کردن اما باز هم طبق آمار ها بالای 90 درصد موندن همینجا پس وضع خوبیه. دوما کلا علت این افزایش ظرفیت کم دانشگاه و تعداد بسیار کم پزشک ، فوت کادر درمان تو کرونا ، مهاجرت و ... هست . اگر چه بنظرم این طرح تصویب نمیشه اما افزاش معقولانه ظرفیت باز هم این رشته هارو حتی به اشباع نزدیک هم نمیکنه.

11. Top | #176
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها
      پازل داره تکمیل میشه .
      به بهانه ی کمبود پزشک و افزایش ظرفیت قضیه رو پیش کشیدن ولی در ذات پلید و خبیثشون دنبال اینی بودن که امروز رسما اعلام کردن : اینا میخان به دانشگاه ازاد و دانشگاههای غیرانتفاعی برای جذب دانشجوی علوم پزشکی مجوز بدن .
      خب کیا قرار صاحب امتیاز و مدیران و اساتید این دانشگاهها باشن ؟؟
      کیا قرار با رویا فروشی به بچه های بدبخت ، شهریه های تپل مپل از جیب پدر مادرای اینا تیغ بزنن بریزن تو جیب دانشگاه ازاد و موسسه غیر انتفاعیشون ؟؟؟؟؟
      احتمالا من و شما که قرار نیست نفعی از این سیستم ببریم بلکه قرار نفعی به این عزیزان برسانیم.
      ----------
      در کل فاتحه ی مجموع رشته های علوم پزشکی خوندست نه فقط خود رشته ی پزشکی ، این موسسه ها وقتی بیان مثل قارچ ظرف چند سال همه جا سبز میشن و جمعا مثل یک نهنگ غول پیکر که تو دریا وقتی دهنشو باز میکنه هر چی ماهی ریزه میزه هست همراه شکار اصلیش میکشه توی خودش ، دقیقا همین طوری برای رشته های پزشکی عمل میکنن ، تو رقابت برای جذب دانشجوی بیشتر برای رسیدن به ثروت بیشتر ، رحمی به دندون و دارو و پرستاری و فیزیوتراپی و ... نخواهند کرد ، برای همه رشته ها برنامه جذب دانشجو خواهند گذاشت و همه علوم پزشکی رو به قهقرا میبرن . دانشگاه غیر انتفاعی که بیاد مجوز تربیت پزشک بگیره ، دیگه براش کاری نداره گرفتن مجوز جذب دانشجوی دندان پزشکی و داروسازی و پرستاری و فیزیو و بقیه رشته ها ... 15 سال دیگه چند صد هزار بیکار فارغ التحصیل علوم پزشکی تقدیم ملت شریف ایران میکنن .
      اینو گفتم که بعضیا فکر میکنن ما که دانشجوی پزشکی نیستم ، ماها در امانیم از این طرح پلید ، نه عزیز دانشگاه غیرانتفاعی که بیاد مجوز جذب 20 تا دانشجوی پزشکی بگیره ، مجوز جذب 4 تا دندون پزشک و 10 تا داروساز و 30 تا پرستار و 5 تا فیزیو و 10 تا بینایی سنج و .... هم میچسبونه تنگ مجوز پزشکی نمیزاره کسی ارزو به دل بمونه ..................

اصلا همون اولین بار که چند ماه پیش اومد گفت میخایم از سال دیگه تا پنج سال ( افزایش ظرفیت سالی 3000 !!! تا دانشجوی پزشکی + 500 تا دانشجوی دندان بگیریم) ، کاملا مشخص بود چه فکر پلیدی پشت این طرح خوابیده .

کی گفته قراره ظرفیت برسه به آزاد و غیر انتفاعی؟ کل هدف این طرح اینه کمبود پزشک تو مناطق محروم جبران بشه بعد دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی . الان طوری شده که متخصص یه رشته معمولی بطور پروازی میاد به خیلی از شهرهایی که بزرگ نیستند . بنظرم اگر افزایش ظرفیت تا حد کم و منطقی باشه و به تعهدی و مناطق محروم اختصاص بدن این توهمات شوم که عرض کردی اتفاق نمیفتن البته بعید میدونم به جایی برسه.

12. Top | #177
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مردم دربرخی مطب‌ها تحقیر می شوند/ حامی‌ طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی هستم

طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی در حالی در مجلس مسکوت مانده است که مشکلات بسیار ناشی از کمبود پزشک در کشور، همچون صف‌های طولانی مراکز درمانی، بالا رفتن هزینه‌های درمان و کاهش دسترسی مردم به خدمات درمانی به خصوص در مناطق محروم، لزوم توجه و پیگیری نمایندگان را بیش از گذشته نمایان می‌کند.
      به گزارش الف موافقان افزایش ظرفیت‌ها معتقدند واگذاری اختیار تعیین ظرفیت های رشته پزشکی به وزارت بهداشت، باعث ایجاد نوعی تعارض منافع شده است به این معنی که پزشکان با کنترل ورودی های این رشته و عدم افزایش مناسب پزشکان، متناسب با نیازهای درمانی جامعه باعث بوجود آمدن انحصار در نظام سلامت شده‌اند.

حامی طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی هستم
      حیدر علی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد موضع خود در قبال طرح افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی به خبرنگار ما گفت: من حامی این طرح هستم.
      نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به برخی آمارسازی‌ها برای زیر سوال بردن این طرح گفت: نباید به ما آمار بدهند و بگویند این تعداد پزشک بیکار داریم یا اینقدر پزشک به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند. این آمارها به درد ما نمی‌خورد. لیاقت مردم ما بیش از این‌ها است و باید به آنها خدمت رسانی بهتری شود.
      وی در ادامه تصریح کرد: اگر نگاهی به کشورهای دیگر داشته باشید؛ پزشک در مطب خودش می‌نشیند و در زمینه پزشکی مطالعه می‌کند. بعد همینطور که دارد مطالعه می‌کند اگر مریضی مراجعه کند مطالعه را رها کرده و مریضش را معاینه می کند. بعد که ویزیت مریضش تمام شد دوباره به مطالعه می پردازد تا مریض بعدی بیاید. به عبارت دیگر پزشک منتظر بیمار می نشیند. درحالی که در ایران بیماران باید ساعت ها در صف بنشینند و منتظر بمانند تا پزشک آنها را ویزیت کند.
      کرامت مردم در مطب های پزشکان حفظ نمی‌شود
      این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کرامت مردم در برخی مطب ها حفظ نمی شود ادامه داد: بعضا مشاهده می شود تعداد زیادی کودک و بزرگسال را کنار هم نشانده اند بدون اینکه فضای مناسبی برای آنان پیش بینی کنند یا یک محل مناسبی برای کودکان در نظر بگیرند. گاهی بیماران 4 ساعت یا بیشتر می نشینند تا نوبتشان بشود. چرا باید مردم اینقدر تحقیر شوند؟ در بسیاری از مطبهای تخصصی اوضاع همینطور است. چرا باید این صف های طولانی وجود داشته باشد؟ شاید هزار جواب به ما بدهند اما اینها هیچ کدام قابل قبول نیست.
      عبادی افزود: می توانند بگویند سطح بندی خدمات وجود ندارد، پزشک خانواده اجرا نشده است ولی اینها به مردم ارتباطی ندارد. ما محصول کار را می بینیم. همه اختیارات هم دست پزشکان بوده است. چرا تا به حال کاری نکرده‌اند؟
      پزشکی یک شغل خدماتی است و نه کارخانه اسکناس چاپ کنی
      وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود پزشک در کشور گفت: بعضی از این مشکلات، واقعا عجیب است. در شهرستان اصفهان 200 روستا وجود دارد. در این 200 روستا یک متخصص اطفال نمی بینید. یک متخصص زنان وجود ندارد. اگر در ورزنه، هرند یا حسن آباد جرقویه یک زنی بیمار شود و متخصص زنان لازم داشته باشد؛ 120 کیلومتر باید تا اصفهان بیاید تا یک متخصص زنان او را ویزیت کند. این چه رفتاری است که با مردم انجام می دهیم؟ خب معلوم است ما پزشک کم داریم، متخصص کم داریم.
      نماینده مردم اصفهان با انتقاد از دید کاسبکارانه برخی پزشکان گفت: ابتدا باید به این سوال پاسخ داده شود که پزشکی یک شغل خدماتی است یا یک شغل تجاری؟ تا ما دید خود را اصلاح نکنیم و فکر کنیم که پزشکی، یک حرفه تجاری است چیزی درست نمی شود. کسانی که اینطور فکر می کنند اصلا نباید وارد آن شوند.
      وی در پایان تاکید کرد: معیار تحصیل در پزشکی نباید صرفا ضریب هوشی بالا باشد؛ بلکه کسی باید پزشکی بخواند که حس خدمت به همنوع خودش را دارد. ما باید پزشکی را مثل پرستاری تبدیل به یک شغل خدماتی کنیم. پزشکی نباید چاپخانه اسکناس چاپ کنی باشد.
      خبر هم میذاری به روز بذار
      حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم بوده نه مجلس یازدهم ، این خبر مال دو سال و چند ماه پیشه
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

13. Top | #178
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خبر هم میذاری به روز بذار
      حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم بوده نه مجلس یازدهم ، این خبر مال دو سال و چند ماه پیشه
      هدف خبر رسانی نبود. هدف تحلیل بود. قسمت های تحلیلی قرمز شده اند.

14. Top | #179
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هدف خبر رسانی نبود. هدف تحلیل بود. قسمت های تحلیلی قرمز شده اند.
      به جای تحلیل اخبار ، تحلیل تست انجام بدی بهتر نیست ؟
      به نظرت الان رقبای خودت یعنی تراز بالاهای قلمچی نشستن دارن اخبار تحلیل میکنن ؟
      اون وقت ظرفیت زیاد بشه هم قبول نمیشی حالا از ما گفتن بود
      میتونی صبح تا شب راجع به انحصار پزشکی خبرها رو تحلیل کنی
      همچنین
      میتونی صبح تا شب تست ها رو تحلیل کنی
      حالا از ما گفتن بود
      مرداد ماه میبینمت
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

15. Top | #180
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به جای تحلیل اخبار ، تحلیل تست انجام بدی بهتر نیست ؟
      به نظرت الان رقبای خودت یعنی تراز بالاهای قلمچی نشستن دارن اخبار تحلیل میکنن ؟
      اون وقت ظرفیت زیاد بشه هم قبول نمیشی حالا از ما گفتن بود
      میتونی صبح تا شب راجع به انحصار پزشکی خبرها رو تحلیل کنی
      همچنین
      میتونی صبح تا شب تست ها رو تحلیل کنی
      حالا از ما گفتن بود
      مرداد ماه میبینمت
      من قرار شد در مورد خودم صحبت نکنم ولی شما انگار اصرار داری تصورات غلطتت در مورد من را ادامه بدی. هر جور راحتی.
      ضمنا هر کس اول خودش به اعتقادش عمل می کنه بعد دیگران را تشویق می کنه.

صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 2111213 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن