خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1670 از 1850 نخستنخست ... 1570166016691670167116801770 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 25,036 به 25,050 از 27749
    1. Top | #25036
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      ۳- هردو
      ممنون.
      رفع اسپم: چجوری میشه توی یه پیام به دو نفر ریپلای کرد؟

2. Top | #25037
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Thehappy potato نمایش پست ها
      ممنون.
      اون بغل پاسخ با نقل قول یه گزینه دیگه هست +،، تیک میزنی هر چند تا میخوای آخر سر نقل قول میگیری آخری رو

3. Top | #25038
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون.
      1- اها. پس همون اسم دیگه واکوئل دفعیه؟
      2- متوجه شدم ممنون. میگم با این حساب پس اون عشای پایه پشت بافت پوششی درون شامه هم عضو درون شامه به حساب میاد؟ یکم کتاب گنگه رو این
      3-اها. کلا جایی هست که دهلیز پر نشه؟
      4-اینو متوجه نشدم اخرش
      5-یه کلمه رو جا انداخته بودم:/ اصلاحش: ایا توی طویل شدن هم میشه trna حاوی امینو اسید متیونین رو توی جابگاه A دید؟(بیاد تو ، مچ نشه بپره بره بیرون؟)
      اینطوری

4. Top | #25039
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      1- اها. پس همون اسم دیگه واکوئل دفعیه؟
      2- متوجه شدم ممنون. میگم با این حساب پس اون عشای پایه پشت بافت پوششی درون شامه هم عضو درون شامه به حساب میاد؟ یکم کتاب گنگه رو این
      3-اها. کلا جایی هست که دهلیز پر نشه؟
      4-اینو متوجه نشدم اخرش
      5-یه کلمه رو جا انداخته بودم:/ اصلاحش: ایا توی طویل شدن هم میشه trna حاوی امینو اسید متیونین رو توی جابگاه A دید؟(بیاد تو ، مچ نشه بپره بره بیرون؟)
      1.نخیرکم! واکوئل دفعی واسه مواد گوارش نیافته س که دفع میشه. واکوئل انقباضی مواد دفعی نیتروژن دار و آب رو برای تنظیم اسمزی خارج میکنه. مکانیزم عملیشون هم کامل فرق داره. واکوئل دفعی وصل میشه به غشای سلول محتویات داخلش رو به بیرون آزاد میکنه. این واکوئل انقباضی داخله! مثل قلب میمونه مدلش! انگار ضربان میزنه مواد رو میندازه بیرون!
      2. بله بله. کلا هر بافت و لایه ی پوششی غشای پایه داره
      3. آره! انقباض دهلیز چون از سمت بالای دهلیز ها یعنی بخش ورودی سیاهرگ ها منقبض میشه و جلوی ورود خون سیاهرگ ها به دهلیز رو میگیره و محتویات خودش (دهلیز ها) رو از طریق دریچه های دهلیزی بطنی وارد بطن ها میکنه.
      4. چرا دروغ بخدا حوصله تایپ دوبارم نمیکشه آیدی تلگرامم رو امتیاز میکنم پیام بده با ویس بهت توضیح بدم.اگر نمیتونی توی امتیاز بهم بگو کامل تایپ میکنم
      5.بله چرا نشه! اشتباهی میاد نمیخونه میره. متیونین که خونش از بقیه رنگین تر نیست

5. Top | #25040
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان فرق تراکم استخوانی با توده ی استخوانی چیه؟ و سوال بعدی اینکه، ماده ی زمینه تا اواخر سن رشد ترشح میشع درسته؟ اگه درسته، پس چرا توی شکستگی های میکروسکوپی، ماده ی زمینه ای ترشح میشه برای ترمیم اون شکستگی ها؟

6. Top | #25041
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام تست 1274 گزینه 2 رو غلط گرفته. اول اینکه این مطلب رو چجوری میشه از متن کتاب استدلال کرد؟ و دوم اینکه من اینجوری در نظر داشتم که غلاف میلین روی کامال ها رو گرفته پس وقتی برداشته بشه اون کانالا میتونن به فعالیتشون ادامه بدن ولی پاسخنامه برعکسش رو گفته..کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون میشم. منبع هم کتاب ای کیو هست
      photo5870755411123092294.jpgphoto5870755411123092293.jpg

7. Top | #25042
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سوال دیگه اینکه توی رونویسی توال اغاز رونویسی و توالی پایان رونویسی، رونویسی میشن یا نه؟ کدومشون رونویسی میشن و کدوم نمیشن؟

8. Top | #25043
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      دوستان فرق تراکم استخوانی با توده ی استخوانی چیه؟ و سوال بعدی اینکه، ماده ی زمینه تا اواخر سن رشد ترشح میشع درسته؟ اگه درسته، پس چرا توی شکستگی های میکروسکوپی، ماده ی زمینه ای ترشح میشه برای ترمیم اون شکستگی ها؟
      توده استخوانی یعنی بخشی که سلول های استخوانی داره. تراکم استخوانی یعنی میزان سلول هایی که توی یه حجم وجود دارن (تراکمشون! فشردگیشون! یه همچین چیزی)
      درسته. اگگه منظورت اینه که چرا بعد از سن رشد باز هم ترمیم میشن، اولا سرعت ترمیمشون مثل موقع سن رشد نیست ولی این ترمیمه! رشد سلول استخوانی نیاز به صفحه رشد داره و در سطح وسیع تریه نسبت به ترمیم میکروسکوپی! امیدوارم متوجه شده باشی

9. Top | #25044
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      سوال دیگه اینکه توی رونویسی توال اغاز رونویسی و توالی پایان رونویسی، رونویسی میشن یا نه؟ کدومشون رونویسی میشن و کدوم نمیشن؟
      دوستانی که به تاپیک سر میزنن واقعا ممنون میشم اگه جواب سوالات رو میدونید راهنمایی کنید

10. Top | #25045
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اون دفعه برات سوال گزینه دو فرستاده بودم، همین نکته رو سوال داده بود.
      توالی پایان رونویسی میشه، راه انداز نمیشه. توالی آغاز ک بعد از راه انداز هست، پس اونم رو نویسی میشه

11. Top | #25046
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام کسی میدونه زیست پایه ۴۰۱ با ۴۰۲ تفاوتی داره میتونم از کتاب پایه کنکور ۴۰۱ واسه ۴۰۲ استفاده کنم؟

12. Top | #25047
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.
      سوال ۳۲۵۱ توی پاسخنامه برای گزینه ۲ گفته نوکلئوتید به رنای بالغ اضافه بشه، و جهش حساب کرده و تازه گفته تا اخر ژن تغییر پیدا میکنه. یکی میشه اینو توضیح بده به من؟ چه خبره؟ رنای بالغ جهش پیدا کرده؟ ژن چش شده؟ چه خبره؟

20211222_130141.jpg
      20211222_130149.jpg
      Meet me where the light greets dark

13. Top | #25048
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام.
      سوال ۳۲۵۱ توی پاسخنامه برای گزینه ۲ گفته نوکلئوتید به رنای بالغ اضافه بشه، و جهش حساب کرده و تازه گفته تا اخر ژن تغییر پیدا میکنه. یکی میشه اینو توضیح بده به من؟ چه خبره؟ رنای بالغ جهش پیدا کرده؟ ژن چش شده؟ چه خبره؟

انتهای گزینه دو گفته ، rna حاصل از این ژن
      اصولا جهش ها در سطح ژنی رخ میده .... نه در mrna
      این گزینه هم گفته که جهش افزایشی ( افزودن یک نوکلئوتید) به این ژن در dna داریم که نتیجه اون شده افزایش یک نوکلئوتید در سطح rna که باعث میشه هنگام ترجمه ، کدون های 3 حرفی به شکل غلط خونده بشند ...

14. Top | #25049
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      انتهای گزینه دو گفته ، rna حاصل از این ژن
      اصولا جهش ها در سطح ژنی رخ میده .... نه در mrna
      این گزینه هم گفته که جهش افزایشی ( افزودن یک نوکلئوتید) به این ژن در dna داریم که نتیجه اون شده افزایش یک نوکلئوتید در سطح rna که باعث میشه هنگام ترجمه ، کدون های 3 حرفی به شکل غلط خونده بشند ...
      متوجه شدم. خیلی ممنون
      Meet me where the light greets dark

15. Top | #25050
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      انتخاب طبیعی چطوری تنوع دگره ای رو کاهش میده ؟مغزم کاملا هنگ کزده

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن