خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 24 از 25 نخستنخست ... 14232425 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 346 به 360 از 364
    1. Top | #346
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up

2. Top | #347

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از بهترین مصاحبه هاست
      صدبار تا حالا خوندمش خسته نمیشم ازش
      کلاس یازدهم بودم ک خوندمش اینقد قشنگ نوشته بودن دوست داشتم کنکوربدم
      مرسی از شما/ پر از انگیزست

3. Top | #348
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این مصاحبه خیلی واقعا پربار نوشته شده و کاملترینه به نظرم حتما استفاده کنید ازش

4. Top | #349
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتونمن تازه میخوام برای کنکور1400 بخونم تا الان بخاطر یه کارایی نشد .چه توصیه ای برای من دارید.؟مباحث حذف کنم؟یا کامل بخونم؟اگه حذف کنم چه مباحثی حذف کنم؟تا دندانپزشکی بتونم قبول شم .
      زیاد حرف زدم .با تشکر

5. Top | #350
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      UP

6. Top | #351
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      up
      مصاحبه کامل و مفیدی بود...!

7. Top | #352
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #353
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      من کاملا راضی هستم به شخصه.
      این در نظر بگیرید شما وقتی وارد یک رشته میشید اگه بهش علاقه داشته باشید قطعا موفق میشید.
      و تو همه رشته ها مشکلاتی هست و یه سریا غر غر میکنن که اصلا نباید توجه کرد.
      این متن رو بخونید.

یه مقدار خرافات راجع به رشته ي پزشكي . . !
      1 - رایج ترین جمله ای که میشنوید اینه که پزشكي قراره تا چند سال دیگه اشباع بشه خب من يادمه از دهه ي ۸۰ که ما دبيرستاني بوديم كلي از معلما میگفتن الان سوپر مارکت سر کوچمونم بالاش مطب 4 تا دکتر عموميه کسي هم پیششون نمیره اصن پزشكي ديگه بازار کار نداره تا 56 سال دیگه که همشون باید بزنن تو کار کرایه کشي!!!
      اولا که حدود ۱۰ سال از اون روزا گذشته و نه تنها پزشکي اشباع نشده بلکه به شدت نیرو کم داریم حتي پزشك عمومي وگرنه خیلی روستاها مجبور نبودن به تنه درمانگاه ها رو با روزي ۱۲۰ تا مريض بگردونن از اون بدتر نیاز ما به پزشك متخصص به شدت زیاده و تعداد متخصصین به نسبت جامعه و نیاز درمان خیلی کم ! ! سیل افزایش خواهان این رشته تو کنکور هر سال نشون میده که این رشته امنیت کاري بيشتري دارد درسته زیر ساخت های جامعه براي پزشك محوري خيلي غلطه واقعا تنها نیاز جامعه نیست اما خب مشکل از خودمونم هست که پزشك پرست اومدیم
      2 - پدر مادرهايي که اصرار دارن سعادت و افتخار خاندانشون به دکتر شدن بچه هاشونه خب شما دارید در حق بچه هاتون ظلم میکنید من به همکلاسی فوق العاده باهوش دارم که عاشق وكالت بود ولي به اصرار پدرش اومد پزشکي الان اصلا درسا رو دوست ندارد براي امتحانا در حد پاسي میخونه و هر روز اومدن سر کلاس براش حکم جهنم رفتنو داره پزشكي سنگينه و فرسايشی اگه کسي دوسش نداشته باشه واقعا کم میاره چون زندگیت رو کامل تحت تاثير قرار میده این همه فضاي سنگين و زجر کشیدن رو برای بچه هاتون نخواید هر کسي تو راهي که علاقه داره بهترین شیشه
      3 - پزشکي پول ساز ترین رشته ي دانشگاهيه و همه به خاطر میلیاردر شدن پزشکی میخوان نه درمان وجدانانه ببینید پزشکي خوندن بین 6 تا ۷ سال طول میکشه بعدش يه سري ميرن طرح و حدودا ماهي ۸ تا ۱۰ میلیون درامد دارن اگه مناطق محروم تر برن مرکز استان ها خب خيلي کمتره مگه بخوان چندین جا کار کنن که خب عملا خودکشيه خيليا هم با همون مدرك عمومي وارد كاراي زيبايي میشین که خب بله اون کار درامد خوبي دارد اما خيليا هم میرن دوره ي تخصص و خب 4 سال باید بخونن وتوی این دوره ي ۱۱ ساله هیچ درامدي ندارن و باید از جیب پدرشون خرج کنن کسایی هم که میخوان زندگي تشكيل بدن باز باید زیر دین پدر و مادرها باشن که خب براي يه جوون ۳۰ ساله سخته هر تخصصي هم درامد آنچناني نداره من متخصصي رو میشناسم که ماشینش ۲۰۰ هستش و خونه اجاره ای داره
      حالا اینکه میگن کوفتشون بشه که از بيماري مردم دارن پول در میارن جمله ي خيلي خيلي كوتاه بینانه اي هستش چون تو همه ی اون شبایی که ملت يلدا وتولد و شب عيد و عروسي وشمال و کیش و مهموني و آرایشگاه و مزون هاي آنچنانی مشغول خوش گذروندن هستن اونا باید بهترین سال هاي جوونیشونو بزارن و شب و صبح درس بخونن اونم چه درسايي ! ! منتی هم نميزارن خودشون انتخاب کردن ولي خب یکم درك شدن کمترین توقعشونه اینکه براي جراح قلب نشدن ۱۰ سال زندگي بزاري کم چيزي نيست ! !
      4 - همه ی پزشكا قاتلن همشون بي وجدانن همشون بي سوادن خب من حق میدم که یه عده قصور هايي رو دیده باشن و به شدت عصبانی باشن راستش خودمم دیدم من هم پارتی بازی ديدم هم لاپوشوني قصورهاشونو ولی عدالت هم دیدم پزشك باسواد هم فراوون دیدم و مطمئن باشین همونطور که تو هر جامعه اي آدم باوجدان هست تو جامعه ي پزشكي هم همينه هم آدم پول پرست هست هم آدم به شدت مردم دار که ساعت ها جراحي كنه بدون اینکه پولي بگيرد همه رو به يه چوب زدن منصفانه نیست
      5 - دندون پزشكی و داروسازی به شدت نسبت به پزشکی راحتترن و پول ساز خيلی از مشاورین کنکور این حرفو میزنن خب اشتباس تا حدودي دندون پزشكی اصلا رشته آسوني نيست به شدت سنگینه خود ما تو این رشته وحشتمون از بین این همه درس سرو گردنه ! اونوقت دندونپزشكا همه ي این 6 سال باید تمرکزشون رو این قسمت باشه حالا میگید پزشکا باید كل بدنو بخونن دندونا نه کی گفته ؟ ! درساي هر دو رشته در دوران علوم پایه خيلي هم پوشاني اداره فقط بعدش پزشكا ميرن بيمارستان دندونپزشکا کار عملیشون راحتتره بدو بدو و کشیك ندارن
      دندون پزشکها مشکلات کمر و کردن پیدا میکنن و فقط خوبي رشته شون اینه که زودتر تموم میشه و كشيك ندارن تخصص خوندنم براشون واجب نیست به نسبت پزشکي ولي درساشون سنگینه من به شدت با دندونپزشکا شم هم خونه بودم ۳۰ برابر پزشكيا درس داشتن ! ! داروسازي اما هیچ کدوم از این کاراي عملي سنگينو نداره بعد 6 سال میتونید وارد بازار کار بشید اهم دندون هم دارو طرح دارنا ولي خب داروخونه زدن و مسوول فني شدن مشکلاتي داره که اینجا جای گفتنش نیست دارو به شدددت نسبت به پزشکي و دندونپزشكي سختتره

6 - پزشكي خوندن بعد از چند سال دوري از ديپلم عاقلانه س ؟ ! خب این چیزی که خیلیا بهونه میکنن تا به ارزوتون نرسید تو دانشگاه های پزشکي سن مطرح نیست کسي مسخره تون نمیکنه همه وبهتون احترام میزارن اصلا بچه هاي كلاس توي يه رنج سنی نيستن شما حتي توهمون ترم اول همکلاسي 40 ساله هم میتونید داشته باشید اگه واقعا عاشقشی بدون پشیمون نمیشي درسته خب خوشیاتو باید فدا کني ولي 4 سال بعد میگی کاش تا جوون بودم یه کاری میکردم که حسرت رو دلم نباشه میتونستم ارزومو زندگي کنم اما ترسیدم يا خجالت کشیدم ! !
      7 - واقعا نمیشه هم پزشكي خوند وهم زندگي کرد ؟ خب ببينيد تا چند سال اول خیلی از بچه ها میتونن برن کلاساي موسيقي نقاشي زبان فرانسه و انگليسي و ألماني وخب بالطبع ورزش يا حتي عکاسي اما دو سال آخر وقت نمیشه در کل اگه برنامه ريزي بلد باشي ميتوني به همه چي برسي ولي خب درس غالبه درسا رو نمیشه شب امتحان خوند درکل پزشکي خوندن تو شهر خودت خیلی راحتتره چون خيلي وقتا کلاس داري يا امتحان تو زمان هایی مثل عروسی دخترخاله ت يا شب هاي تعطيل مختلف و نميتوني بري بيش خانواده مخصوصا اگه راهت دور باشه رفت و امد واقعا سخته تا برسی باید برگردي کلي کتاب سنگینم همش باید ببري بياري
      8 - میشه هم پزشکي خوند هم رفت سر کار ؟ ! یا با وجود بچه و همسر میشه دکترشد ؟ ! ببینید اگه همسرتون درکتون کنه و كمك حالتون باشه البته که میشه بابت کار کردن هم من خيلي از دوستای دانشگاه رو میشناسم که سر کار هم میرن ولي خب مثلا بعدازظهرا يا شيفت هاي شبانه در کل اگه کارفرما باهاتون راه بیاد بله میشه هيچي تو زندگي نشد نداره
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

9. Top | #354
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      UP

10. Top | #355
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باورم نمیشه ۳سال از این مصاحبه گذشته
      انگار همین دیروز بود داشتیم تبریک میگفتیم
      داکتر دو سه‌ماه پیش گفتی،کامینگ سون.چیشد
      ...

11. Top | #356
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر
      سلام و به نام خدا

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      امیرحسین رضایی هستم 20 ساله از مشهد! از رتبه
      11543
      و معدل
      13.36
      به رتبه
      72
      رسیدم!
      اول و دوم دبیرستان هاشمی نژاد 4
      بدلیل معدل پایین از سمپاد
      اخراج
      شدم و به چند مدرسه دیگه مراجعه کردم که همه از ثبت نام من امتناع کردن!!
      سوم و پیش رو دبیرستان قائم مقام فراهانی

کنکور94 (سوم دبیرستان)>>> 11543 منطقه یک
      کنکور95 >>> 2970 منطقه یک
      کنکور96 >>> 1393 منطقه یک
      کنکور97 >>> 72 منطقه یک

خلاصه بگم داستانم اینه:
      من از اول تا سوم دبیرستان المپیاد شیمی میخوندم (مدال طلای المپیاد از کنکور معافه) طوری بود که درس های مدرسه رو گذاشتم کنار و حتی مدرسه نمیرفتم فقط میرفتم کتابخونه شیمی میخوندم با اختلاف کمی مرحله دو المپیاد قبول نشدم(تلاشم کافی بود ولی توی المپیاد معلم خیلی موثره که من استفاده نکرده بودم) چون درس های مدرسه رو گذاشته بودم کنار پایه درسیم ضعیف شده بود که معدل دوم دبیرستانم شد 13.36 پنج تا درسو افتاده بودم که دوباره تو شهریور امتحان دادم ولی باز هم نمراتم به حد نصاب نرسید و از مدرسه اخراج شدم چند تا مدرسه رفتم به دلیل معدلم از ثبت نام من امنتاع کردن بالاخره یه دبیرستان معمولی ثبت نام کردم معدل نهایی سومم 16.96 شد سوم دبیرستان کنکور 94 رو آزمایشی ثبت نام کردم که رتبم 11542 شد رسیدم به سال پیش دانشگاهی تو المپیاد نتونسته بودم نتیجه بگیرم و پایه درسیم هم به شدت ضعیف بود و داستان کنکورم آغاز شد

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی(تهران>بهشتی>مشهد)

- لطفا کارنامه های کنکور و سوابق تجصیلیتان را بگذارید!

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      برای کنکور95 از 18 آبان(خب قبلش اصلا شک داشتم که شروع کنم یا نه چون از المپیاد نتیجه نگرفتم و پایه درسیم هم ضعیف بود میخواستم دیگه ادامه تحصیل ندم و برم سراغ کار آزاد ولی خب یه حسی تو وجودم زنده شد که میگفت باید حقم رو بگیرم)
      برای کنکور 96 از 1 شهریور(به دلیل انتظار برای نتایج)
      برای کنکور 97 از 1 مهر(به دلیل انتظار برای نتایج)

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات>لغت وتاریخ الگو/تست گاج نقره/زبان فارسی لقمه/قرابت الگو
      عربی> خیلی سبز
      دینی> گاج نقره ای
      زبان>مبتکران اناری/از متن نترسیم شبقره/1201 واژگان تکمیلی لقمه
      ریاضی>خیلی سبز /خط ویژه
      زیست>کتاب درسی/الگو/آیکیو/آبی کانون(آیکیو رو بااحتیاط باید استفاده کنید یعنی جاهایی که خیلی پیچونده و از کنکور دور شده شما هم رد شید ازش از دلایل موفقیم کنار گذاشتن ایکیو بعد از عید بود)(در مورد الگو هم بعضی جاها به چیزای الکی گیر داده باید رد شید ازش)
      فیزیک>گاج نقره ای(آخر این کتاب یه تطابق داده با کنکور سال قبل پس همه سوالایی که قراره تو کنکورتون بیاد تو این کتاب هست و اگه نتیجه نگیرید مشکل از روشتون هست نه منبع)
      شیمی>واسه شروع(دوم الگو و سوم پیش خیلی سبز)/واسه پیشرفت(موج آزمون وآیکیو)

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟

خیر
      هفته پیش از موسسه حرف آخر با من تماس گرفتند/بعد از تبریک به من گفتند استاد منتظری فردا ساعت 5 برنامه زنده دارن/برای رتبه های زیر 500 کشور یک سکه تمام رو نظر گرفتن که در برنامه حضور داشته باشند/رفت و برگشت به تهران رو هم فراهم میکنیم/و من پرسیدم که منظورتون دریافت یک سکه در ازای تبلیغ dvd هست؟/اینا رو توی تماس اول گفتن که وویسشو میذارم اینجا(من همه تماس هام ظبط میشه)
      اینم وویسش

چند تا تماس دیگه هم گرفتن که اونا هم وویسشو دارم
      ساعت 9:30 شب قرار حضوری گذاشتن و من رفتم بعد از یک ساعت ونیم صحبت/مبلغ رو به دو سکه افزایش دادن وحتی گفتن که اگه مبلغ دیگه ای در نظرتونه شما بگید/ گفت شما تو مسیر تهران dvd های ریاضی و شیمی رو ببین و اونجا از شما فیلم تهیه میشه و تو برنامه زنده که بخواین بگین من از این dvd ها استفاده کردم دروغی نگفته باشی!!!/یه خورده الان حالم بد دیگه نمیخوام بیشتر توضیح بدم خودتون اصل مطلبو گرفتین

-در طول هفته چند ساعت مطالعه میکردید؟
      میانگین هفتگی
      سال 95>>> 65 ساعت
      سال 96>>> 70 ساعت
      سال 97>>> 45 ساعت

میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      متغیر ولی یه چند تا روش برای بیدار شدن بگم
      1)یه سری نرم افزار ها هست کمک میکنن خیلی مثلا باید مسئله ریاضی حل کنید یا برید از یه جا عکس بگیرید واسه اندروید>سحرخیز/Shake-it Alarm
      من خودم از خوندن بارکد استفاده میکردم یه بارکدو اسکن میکردم و میذاشتم بالا کمد تو یه اتاق دیگه و چهارپایه رو هم میذاشتم تو یه اتاق دیگه و درشو قفل میکردم و کلیدو میذاشتم بالای یخچال!!!!
      یه خورده مسخرس ولی خب یه مدت همینطوری سحر خیز بودم
      2)اگه گوشی ندارید همین کارو برای ساعت انجام بدین بذارینش بالای کمد چهارپایه رو بذارید تو یه اتاق دیگه!من یه ذره آب هم کنارم میذاشتم که بریزم رو خودم!
      این دوتا فقط یه ایده بودن/پارسال که خوب میخوندم هم صدای ساعتو میشنیدم اینقدر هدفمو میخواستم که مثه برق از جام میپریدم نیازی به این چیزا هم نبود
      3)کلا سعی کنید برنامه داشته باشید شب به موقع بخوابید اینطوری صبح راحت تر بلند میشید/من خودم از کتاب خونه که برمیگشتم یه راست میرفتم تو رخت خواب که یه وقت نرم سراغ گوشی یا تلویزیونو.....

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید و میانیگن ترازتان چقدر بود؟
      سال 95>>>(گزینه دو شش ازمون میانگین8000) (سنجش سه آزمون میانگین 9000) (کانون یک آزمون 6125)
      سال 96>>>(کانون از مهر تا آخر میانگین 6952) (سنجش سه آزمون میانگین 10500)
      سال 97>>>(کانون از مهر تا آخر میانیگن 7295) (سنجش یک آزمون 11700)

فقط شرکت در کانون رو توصیه میکنم به این دلایل
      1)مواردی مثل استراتژی آزمون توسط قلم چی معرفی شدن و سایر موسسات اصلا در این مورد اطلاعی ندارن(یک جلسه کاظم قلم چی اومد مشهد برای برتر ها صحبت کرد هر سوال ازش میپرسیدم کامل اصلاع داشت و روش هایی که میگفت هر کدوم بر مبنای یک تحقیق علمی بود که اسم اون تحقیق یا دانشمند رو میگفت مواردی مثل شناخت درمانی یا خودنگاری و...)
      2)سوالات سنجش به شدت غیر استاندارد و فاقد بودجه بندی و اصلا روشون فکر نشده(در آزمون جامعش سوالات ریاضی رشته ریاضی و تجربی کاملا یکسان بود و یعنی طراح نداره یا اصلا براش مهم نیست) در ضمن سنجش اصلا تراز محاسبه نمیکنه (یعنی شما در دو آزمون متفاوت ادبیات 70 بزنی با وجود سختی متفاوت تراز یکسان میده دیدم که میگم!!!)
      قلم چی تیم طراحی داره و روش فکر شده هرچند بدون خطا نیست ولی از سایر خیلی بهتره
      3)جامعه آماری بیشتر قلم چی(البته تو آزمونای جامع تعداد سنجش بیشتره ولی من بازم کانون رفتم)
      4)اطلاعات سایت کانون خیلی کامل هست و میتونید کارنامه هاتونو به صورت های متفاوت تحلیل کنید یا این اواخر پاسخبرگ عمومی رو جدا کردن که هم زودتر تصحیح شه وهم کسی نتونه تو وقت اختصاصی عمومی بزنه برای سرعت بیشتر یک ساعت بعد ازمون کارنامه درصدیتون میاد تا سریع تحلیل رو شروع کنید و تا ساعت سه تراز ها میاد بر خلاف سنجش که فرداش میومد کارنامه ها

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      قطعا لازمه و به این دلایل
      1) مجبور میشین از همین الان درس بخونین و رقابت رو حس کنید فاصله ی دو هفته ای کمک میکنه تنبلی نکنید واز مسیر خارج نشید
      2)مدیریت سر جلسه آزمونو یاد میگیرید و تمرین میکنید
      3) با مقایسه میزان تلاش و نتیجه آزمون متوجه میشید روش مطالعتون درست هست یا نه

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      1)اول ازهمه غلط ها سپس نزده ها رو بررسی میکردم
      2)میرفتم سراغ کارنامه و بررسی میکردم تو چه درسایی نتیجه دلخواهمو نگرفتم
      اول باید چک کنید آیا برای اون درس به اندازه کافی تلاش کردید؟
      دوم اگر تلاشتون کافی بود آیا روش مطالعتون درست بوده؟(اینجا باید از رتبه برتر ها بپرسید که واسه اون درس چه کار کردن)
      3)موارد مربوط به روش آزمون دادن رو چک میکردم آیا درست بوده و درست اجرا شده؟
      استراتژی آزمونم درست بوده و اجراش کردم؟(اینو تو سوال پایینی توضیح میدم)
      جا به جا وارد نکردم؟
      بی دقتی داشتم؟به چه علت؟
      استراتژی آزمون چیست؟
      اینجا رو دقیق بخوین خیلی مهمه از دلایل اینکه پارسال نتیجه خوبی با توجه به سطحم نگرفتم نداشتن همین استراتژی آزمون بود
      منطق استراتژی آزمون اینه که شما دور اول سوالات ساده رو پاسخ بدین و مطمئن شید که ساده ها رو از دست نمیدید در نتیجه به آرامش میرسید و دور دوم میرید سراغ سایر سوالات
      به طور کلی شامل سه مرحله هست
      1)ضربدر منها
      ضربدر>>>سوالاتی که قراره تو دور دوم جواب بدی
      منها>>>سوالاتی که قرار نیست تو دور اول و دوم جواب بدین
      حالا از کجا تشخیص بدیم؟
      A)یه سری سوالات رو خودت از قبل مشخص کردی(برای من شامل همه سوالات شمارشی/سوالات هندسه /بیشتر محاسباتی های شیمی/تیپ های خاصی از سوالات که از قبل مشخص کردم)
      B) سوالاتی که سرجلسه تصمیم میگیری براشون
      B1)هرسوالی که دفعه اول ایده ش به ذهنتون نیاد. اینجا یه اتفاق خوب میافته!جالبه اگه دور دوم بیاین سراغ این سوالات میبینید یهو یه جرقه میزنه تو ذهنتون وایده ش میاد به ذهنتون!!!به این جرقه و این لحظه میگن لحظه ارشمیدسی! به این علته که تو این فاصله که شما از سوال رد شدین و بعد برگشتین سراغش سوال در ضمیر ناخودآگاه شما داشته حل میشده!تا به حال شده یه مسئله رو شب قبل خواب نتونید حل کنید ولی صبح که میاین سراغش روش حلش میاد به ذهنتون!
      B2)هرسوالی که دفعه اول با اینکه حلش کردی به جواب نرسیدم حتی اگه بلد باشم!!!چرا؟ دلیلش خیلی مهمه چون این سوالات معمولا شما یه جا دارین اشتباه میکنید که خودتون نمیدونید مثلا:دارد رو خوندید ندارد یا حواستون نیست دارین قطر رو حساب میکنید جای شعاع و...در این موارد اگه در همون لحظه اون سوالو دوباره حل کنید قظعا دوباره اون اشتباهو تکرار میکنید و فقط وقتتون هدر میره راهش اینه تو دور دوم بیاین سراغش به امید لحظه ارشمیدسی!
      B3)هر سوالی که بین دو گزینه شک دارین فقط یادت باشه اگه رد کردی گزینه ای رو روش خط بکش تا نیازی به بررسی دوباره نباشه من خودم کنار علامت ضربدر شماره گزینه هایی که بینشون شک داشتم رو مینوشتم
      2) زمان های نقصانی
      با رد شدن از سوالات حالا شما میتونید یه وقتی رو ذخیره کنید
      در این مورد اصلا با روش قلم چی موافق نیستم!منطقی نیست که برای همه درس زمان یکسانی در نظر بگیرید چون سختی دروس متفاوته منطقی نیست برای دینی و ادبیات هردو 15 دقیقه دور اول باشن حتی در آزمون های متفاوت ادبیات ممکنه سخت و آسون بشه و این 15 دقیقه تغیر کنه
      پس چی کار کنیم؟
      A)یه زمانی مشخص با توجه به خودت باید برای دور اول هر درس داشته باشی
      B) این زمان ها منعطف باشن طوری که اگه یه درسی سخت شد وقت بیشتری گرفت یا آسون شد و وقت کمتری گرفت برنامت به هم نریزه(برای این منظور من ده دقیقه از اختصاصی و 5 دقیقه از عمومی رو از کل تایم برنامه ریزی آزمونم کم کرده بودم برای همین احتما3ل کم وزیاد شدن)
      3)استراتژی بازگشت
      مربوز به دوم دوم هست وبرای هر کس متفاوته
      سه مدل داره
      A) اول بری سراغ درسی که نزده بیشتری داری
      B)اول بری سراغ درسی که ضریب بیشتری داره
      C)اول بری سراغ درسی که نقطه قوت هست و میتونی از پسش بربیای
      تو سوال پایین با مثال استراتژی خودمو توضیح میدم

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      سال 95 و 96 به ترتیب دفترچه رفتم
      ولی امسال ترتیبو بهم زدم
      اما توصیه خودم؟
      یه افسانه! هست میگه به ترتیب دفترچه بزنید چون اینا به ترتبب روانشناسی خاصی چیدن و روشون فکر شده!!!!من دوسال گذشته گول این افسانه رو خوردم!
      اولا این چه جور روانشناسیه که واسه یک میلیون نفر ادم کاملا متفاوت یه ترتیب یکسان داده؟
      دوما من خودم یا خود شما الان یه سوال زیست بذارن جلوت حل میکنی بعدش یکی دیگه بیاد شیمی بپرسه حل میکنی و بعد فیزیک و بعد ریاضی ....که نمونه عملی اینکار رو وقتی تو کتابخونه چند نفر ازم سوالشونو میپرسیدن تجربه کردم. اگه بلد باشم جواب میدم دیگه ربطی نداره که اول اونی که سوال شیمی داره ازم بپرسه یا اول اونی که سوال ریاضی داره بپرسه!!
      خب پس چه کار کنیم؟
      ترتیب دروس رد از نقطه قوت به ضعف تغیر بدین اینطوری هنگام شروع آزمون روحیه میگیرید و احتمال اینکه همون اول کار تایم از دست بدین پایین میاد
      حالا استراتژی آزمون خودم رو بعنوان مثال توضیح میدم
      عمومی
      دینی تا 8:12 جز سوالات ضربدر که جوابشون به ذهنم نمیومد>> زبان تا 8:25 جز یه READING و سوالات ضربدر که شامل شک دار ها بود >> تا 8:42 ادبیات جز شمارشی و آرایه تیپ خاص که از قبل مشخص کرده بودم و قرابتی که شک کنم>> تا 9:00 عربی اول ترجمه بعد قواعد بعد متن اول سوال تحلیل صرفی بعد شکل بعد مفهوم به ترتیب ساده به سخت برای خودم >> تا 9:10 استراتژی بازگشت(تا 9:15 > 5 دقیقه رو برای احتمال خطا و ایجاد انعطاف در نظر داشتم)
      اختصاصی
      تا 9:40 فیزیک جز سوالات تیپ خاص که از قبل مشخص کرده بودم >> تا 10:10 زیست جز شمارشی و شک دار ها >> تا 10:25 شیمی جز شمارشی و محاسباتی البته حدود سه سوال محاسباتی ساده تر رو دور اول میزدم(کلا دور اول شیمی خیلی کم میزدم واسه همین وقتش کم بود یه خورده رو شیمی حساس بودم و اینطوری میدونستم بهتر نتیجه میگیرم) >> ریاضی تا 10:45 جز هندسه و هر سوالی نتونم حل کنم >>تا 12:00 استراتژی بازگشت که برای من به ترتیب زیست> شیمی> فیزیک و ریاضی هر کدوم بحرانی باشن اول سپس دیگری(تا 12:10> 10 دقیقه رو برای احتمال خطا و ایجاد انعطاف در نظر داشتم)

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید.
      برنامه روزانه ام این بود(هر تایم 60 تا 90 دقیقه بود/بین هر تایم استراحت بین 10 تا 15 دقیقه)
      دو سه تایم اول روز زیست(چون انرژی بیشتری دارم)
      تایم های قبل و بعد نهار فیزیک وریاضی(چون ریاضی بعد نهار که سنگین بودم خوابو از سرم میپروند)
      تایم بعد از ظهر شیمی
      دو سه تایم آخرروز یا درواقع دیگه شب شده!عمومی(چون سبک تر بودن)
      حالا جمعه بعد آزمون یه نگاه به برنامه میکردم ببینم چه خبره؟اگه درسی سنگین تر بود تایمشو طی هفته زیاد میکردم
      یه حد تعین کرده بودم برای هر درس و کتاب مقدار مشخصی بود مثلا برای زیست آبی 50 تست به ازای 1.5 ساعت و برای دینی یک درس به ازای 45 دقیقه و...
      حالا طی هفته اگه این حد رو رعایت میکردم و باعث میشد به برنامه آزمون برسم
      یه ویژگی خوب این حد داشتن اینه که بازده درس خوندنو بیشتر میکنه چون برای تایم مشخص وظیفه کاری مشخصی تعیین کردین(اگه موقع درس خوندن حواستون پرت میشه راهش همینه)
      اینکه بیایم تعداد صفحات و تست هارو بشماریم و تقسیم کنیم به نظرم عملی نیست و وقت گیره

- روش جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      سه روز یک بار
      البته گاه هم میشد دو روز یک بار
      با یک کنکور سراسری شروع میشد و عصر اون روز به تحلیل دقیق اون آزمون میگذشت
      تحلیل شامل:تحلبل همه سوالات و گزینه ها چه صحیح چه غلط بررسی نحوه استراتژی آزمونم بررسی علت بی دقتی برسی جابجا وارد کردن گزینه
      روز های باقی مونده رو با توجه سوالات غلط و نزده میرفتم سراغ منابع و مرور میکردم در صورت نیاز تست هم میزدم
      از کنکور ریاضی شیمی و فیزیکشو هم کار کردم برای سوالات ریاضی رشته ریاضی خظ ویژه آخرش اونایی رو که واسه تجربی مناسبه جدا کرده خیلی خوبه
      کنکورای عمومی زیادن حداکثر بعد عید شروعشون کن من با همین عمومی زدن تراز عمومیم تو کانون از 6200 رسید به 7400 فقط حواست باشه عمومی میزنی باید کامل هم تحلیل کنی سوال به سوال وگرنه فایده نداره/لزومی هم نداره به صورت ازمون 75 دقیقه بزنی بهتره هر درسو جدا بزنی اینطوری مفیدتر بود برام(آزمون 75 دقیقه بیشتر به مدیریت ازمون کمک میکنه ولی درس به درس بزنی به طور تخصصی و مفید تر همون درسو قوی میکنه برات)

منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

دوردنیا هم تجربی شو داشتم هم ریاضی(برای سوالات فیزیک و شیمی) و هم عمومی شو
      بقیه هم همون منابع که طی سال داشتم
      اصلا هم منطقی نمیدونم منبع جمع بندی جدا باشه چون مثلا کتاب دینی گاج نقره ایم رو که کلی فسفریش کردم ونکته نوشتم طی سال بندازم کنار برم خط ویژه بخونم
      روش جمع بندی تون رو درس به درس توضیح بدین؟
      ادبیات:
      لغت> مرور ستاره دار ها بعلاوه بی ستاره هایی که از خودم پرسیده بودم بلد نبودم علامت دار کرده بودم
      تاریخ>مرور همون کتابی طی سال میخوندم بعلاوه اعلام آخرکتاب(یه چیزایی توش پیدا میشه که تو هیچ کتاب کمک آموزشی نیست از جمله جناب وراق و دقاق که تو کنکور 96 اومدن)
      آرایه و قرابت و زبان فارسی> با همون کنکورای عمومی که میزدم مرور میشدن
      عربی > کنکور عمومی میزدم ببینم کجا اشکال دارم از روی خیلی سبز که طی سال خوندم رفع اشکال میکردم(مثلا تو شکل غلط زیاد داشتم اومدم تو یه تایم 50 تا تست شکل زدم)
      دینی> ازروی همون گاج با نکاتی که نوشته بودم متن رو مرور میکردم هر درس بین 15 تا 20 دقیقه بیشتر نباید طول بکشه وگرنه نشون میده یه جای کار میلنگه تمرکزم روی حفظ آیات بیشتر شد تو مترو آیات رو مرور میکردم
      زبان> همون کنکورای عمومی برام کافی بودن
      ریاضی> خط ویژه مخصوصا تستای کنکور ریاضی آخرش برای درصدا بالا خوبه
      زیست>مرور متن کتاب+تست های کنکور(تست ای تالیفی رو گذاشتم کنار وسراغ کتاب های آزمون زیست نرفت تمرکزم روی حفظ دقیق خط کتاب درسی بود یه سری نکات ابهام دار هست واسه همه پیش میاد اصلا سراغ اونا نرفتم چون میدونستم سهمی تو سوالات کنکور ندارن و سعی کردم همون مطالب واضح و ساده رو کامل یاد بگیرم دقت کنید میگم واضح و ساده ولی چون 600 صفحس خیلی گستردس و همونام خودشون خیلی زیادن)
      فیزیک>کنکورای ریاضی+تست هایی که اول هر فصل گاج واسه دوران جمع بندی معرفی کرده
      شیمی>کنکورای ریاضی رو هم زدم+آزمونای جامع موج آزمون(آزمون خیلی سبز رو به هیچ وجه نزنید به شدت حاشیه س)
      - اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      یه مشکل خیلی شایع بین کنکوری ها هست
      اوایل و اواسط سال که درس میخونن گیر میدن به چبزای سخت و گاها الکی و بیخود(مخصوصا واسه زیست)
      بعد دوران جمع بندی که میرسن همون نکات ساده و متوسط رو هم یادشون میره
      بیشتر سوالات کنکور رو ساده ها و متوسط ها تشکیل میدن و اگه همونا رو کامل جواب بدی یه رتبه خیلی عالی میارین
      این مهم ترین نکته ای هست که تو این مصاحبه گفتم
      چند تا مثال بزنم>
      آیکیو واسه زیست/آزمون خیلی سبز واسه شیمی/فار شیمی/موج ازمون ریاضی و فیزیک
      ابهامات زیست که تکلیفشون مشخص نیست خواهشا گیر ندین بهشون شما همون نکات واضحو کامل یاد بگیر درصد خیلی خیلی بالایی میزنی(این خیلی شایعه همه دارن این مشکلو ببین کی گفتم!)

یه چیزی هم بگم فرق بین سوال سخت و چرت؟
      سوال سخت در محدود کنکور هست ولی خب سخته دیگه>اینو کار کنید کمکتون میکنه
      سوال چرت طرح شده که اصن نتونی جواب بدی و دور از فاز کنکوره> باید ازش دوری کنید
      - اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      زبان فارسی سبطی>>> رویکرد تستی نداره من کامل خوندمش و نتیجه نگرفتم البته خود دکتر سبطی فوق العادس
      شیمی فار>>> پیچوندن بیهوده سوالات و تو سبک کنکور نیست
      زیست آیکیو رو با احتیاط استفاده میکردم>>> پیچوندن بیش از حد از اصل مطلب دور میشه و کلا شورشو دراورده
      آزمون خیلی سبز مخصوصا زیست و شیمی>>>پرداختن به حاشیه و به شدت دور از سبک کنکور بودن
      به جای ریاضی مهر وماه از خیلی سبز استفاده میکردم به دلیل درسنامه کامل تر
      به جای عربی گاج از خیلی سبز استفاده میکردم به دلیل درسنامه کامل تر
      - چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      چون همه تلاشمو کرده بودم هیچ عذاب وجدانی نداشتم که استرس بگیرم
      مخصوصا کنکور امسال یک ربع قبل کنکور یه لحظه به همه سختی هام تو این مسیر طولانی فکر کردم و به خودم گفتم تو ترکوندی پسر!!! همه تلاشتو کردی کم نیاوردی و از خدا کمک خواستم>>>>بعدش به آرامش عجیبی رسیدم حتی تو کنکورم از آزمونای آزمایشی کمتر استرس داشتم

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      من معدل نهاییم 16.96 بود و رتبه 72 شدم
      حتما میتونه نتیجه بگیره
      ولی فورا نمیتونه نتیجه بگیره

- روش مطالعه هر درس و برنامه ریزی برای آزمون رو میگید؟
      اول عمومی ها رو بگم
      یه فرمول کلی داره>> کم بزن همیشه بزن!
      گفتم که دوسه تایم آخر روز عمومی بود و اینطور تقسیم میشد
      10 تا تست قرابت
      5 تا تست آرایه
      یه ربع مرور لغت
      یه ربع مرور تاریخ
      10 تا تست زبان فارسی
      10 تا تست ترجمه
      یه متن عربی
      10 تا تست قواعد
      یه ربع تا 20 دقیقه مرور سریع یه درس دینی
      یه ربع لغات زبان
      5 تا تست گرامر
      یه کلوز
      یه ریدینگ
      من به کل این مجموعه میگم یه باکس عمومی! درسته 5 تا 10 تست کمه اما وقتی مداوم باشه خیلی اثر گذاره
      یه چیز خفن واسه حفظیات بگم:شما میخواین شماره موبایل دوستتون رو حفظ کنید/آیا میاین 50 بار پشت سر هم بگید *********09 ؟؟؟؟ /قطعا نه/چی کار میکنید؟/در 50 زمان متفاوت ولی در هر زمان یک بار این شماره به چشمتون میخوره /واینطوری حفظ ش میشید
      این بیانی دیگه از اصل کم بزن همیشه بزن هست!! درواقع شما میاید مرورتون رو پخشش میکنید تو زمان های متفاوت
      این قضیه پخش کردن رو تو اخختصاصی ها هم استفاده میکردم و موجب تثبیت میشد
      مثلا ریاضی رو واسه برنامه دو هفته ای کانون میخوام بخونم>>
      هفته اول درس نامه+تست های فرد
      هفته دوم تست های زوج+دو آزمون جامع آخر فصل
      واسه فیزیک>>
      هفته اول درسنامه + تستای ستاره دار
      هفته دوم تست های بی ستاره + یک قدم تا 100
      واسه زیست>>
      هفته اول متن کتاب + مثلا تست الگو
      هفته دوم تست آیکیو
      واسه شیمی>>
      هفته اول درسنامه+ تست خیلی سبز
      هفته دوم تثیب با موج آزمون و آیکیو

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      مطابق برنامه راهبردی کانون

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من که هیچ مشاوری نداشتم حتی یک جلسه
      در موفقیت 10%
      در عدم موفقیت 90%
      به طور کلی به شدت با مشاور مخالفم/کسی که خودش رتبه برتر نیست به شما هم نمیتونه کمکی کنه رتبه برتر بشین
      به نظرم به فکر جیب خودشون هستند و خیلی هم دیدم به خاطر کمبود اطلاعات اشتباه بچه ها رو راهنمایی کردن
      ولی با رتبه برترای سالهای گذشته در ارتباط بودم و هرجا به مشکل میخوردم ازشون کمک میخواستم و مفید بود برام

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      اگه نمیتونید خودتون رو کنترل کنید(که به احتمال زیاد همینطوره)
      گوشی و لپ تاپ رو کلا جمع کنید
      مثلا من خودم گوشیمو جمع کردم دادم به عمه م نگه داره که دور باشه ازم

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      اگه برنامه ریزی درستی داشته باشید و وقت تلف شده نداشته باشین هم به درستون میرسین هم به تفریح
      شده بهم گفتن میخوام از ساعت خوابم کم کنم که بیشتر بخونم و برنامه شو بررسی کردم هفته ای 40 ساعت میخوند
      وقت تلف شده زیاد داشت
      مهمترین چیز اینه که وقت تلف شده نداشته باشید یعنی هر لحظه رو که بررسی کنید یا باید در حال کار باشید یا تفریح و استراحت و غیر این دو نباشه

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      اگه کسی بهتون گفت من فلان رتبه رو آوردم و پشت کنکور موندم بدون دلیل قبول نکنید(اکثرا راجه به رتبه سال گذشته شون دروغ میگن حق هم دارن!!)
      یه عده هم هستن تو کتابخونه با تقلب تو آزمونا تراز میارن خیلی رو اعصابن به این دلیل که باعث گمراهی بقیه میشن
      سال کنکور عاشق نشید(اینو تجربه از بقیه هست) گفت اولش یه رابطه خیلی معمولی بوده و کم کم دیده که وابسته شده
      مراقب باشین با چه افرادی در ارتباطین>هر آدم میانگین 5 فردی هست که بیشترین ارتباطو باهاشون داره

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      من نه کلاس کنکور رفتم و نه همایش حتی یک جلسه
      حتی دوران دبیرستان هم مدرسه نرفتم به دلیل المپیادم
      فقط خودم خوندم
      یه سر به کلید پیشنهادی دبیرای کانون برای مثلا زیست 97 بزنید
      من زیست 87 زدم
      خیلی از این دبیرای برتر از من کمتر زدن!
      1)با وقت آزاد شاید 4 برابر وقتی که من سر جلسه داشتم
      2)دسترسی به کتاب درسی و اینترنت و منابع مختلف
      3)بدون استرس جلسه کنکور
      4)امکان استفاده از ماشین حساب

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      راستش من پارسال برای فیزیک و ریاضی نوشتم و خیلی هم وقتمو گرفت(نصف تایم مطالعه) ولی فایده ای نداشت برام
      البته فرمول های پیش دو فیزیک رو روی یهA4 خلاصه کرده بودم مفید بود
      اما امسال تو همون کتابی که میخوندم با علامت گذاری و فسفری کردن و نکته نوشتن بازده بیشتری داشت و بهم کمک کرد واسه مرور بدونم سراغ کدوم قسمت ها بیام
      - نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      کلا برای تعیین میزان مطلعه هر درس دو مورد رو در نظر بگیرید
      1)ضریبش
      2)میزان تسلط شما در اون درس
      مجموع ضرایب دروس 44 هست
      مجموع اختصاصی ها 33
      مجموع عمومی ها 11
      پس سه به یک اختصاصی عمومی بخونید(البته دوران جمع بندی میزان مطالعه عمومی ها وحفظیات باید بیشتر بشه)
      مثلا از هر 44 ساعت که میخونید 12 ساعتش باید زیست باشه البته گفتم که میزان تسلط رو هم در نظر بگیرید

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      من هم تو سال های پایه درس های مدرسه رو نخوندم! اما تلاش کردم تا جبران شه.

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      زود شروع کردن خیلی مهمه
      یه مثال بزنم
      شما اگه از تابستون شروع کنید و روزی 8 ساعت بخونید
      معادله اینه که از پاییز شروع کنید و روزی 11ساعت بخونید
      وقتی هم ساعت مطالعه فشرده تر میشه بازده میاد پایین یعنی بازده حالت اول بیشتر هم هست با وجود اینکه مجموع ساعات تا پایان سال یکسانه
      یعنی شما اگه تابستون شروع کنید روزی 3 ساعت وقت بیشتر برای تفریحتون دارین واین خیلی زیاده

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      1)دروسی که ماهیت کمتر حفظی و بیشتر مفهومی باشن(همه چیز جز لغت وتاریخ ودینی)
      2)نقاط ضعفتان

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      خب مسیر من خیلی طولانی بود حدود 6 سال!(سه سال المپیاد سه سال کنکور)
      و مسئله این بود که من تلاش میکردم زیاد! ونتیجه هم نمیگرفتم!
      گاهی اوقات از شدت خستگی به همه چیز شک میکردم حتی وجود این دنیا فکر میکردم کل این دنیا رو ساختن واسه اینکه من تلاش کنم و نتیجه نگیرم!!
      وقتی به هدفم فکر میکردم سختی ها قابل تحمل تر میشد. به این فکر میکردم که باید حقمو بگیرم(نمیدونی چه احساس قوی ای هست)
      یه پیشنهاد: روزی یه مولتی ویتامین بخورین ترجیحا اپتی من یا نئوروزان

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      در خانه کنکور عارف(سالن مطالعه)
      نظمش کمک میکرد افت نکنم(مثلا باید از هفته قبل ساعت اجباری مشخص میکردم که حتما بیام اگه نمیومدم پیگیر بودن و تماس میگرفتن)
      جو خوبی داشت تایم های استراحت با بچه ها میگفتیم میخندیدیم روحیه مون حفظ میشد
      اگه سوال درسی پیش میومد با هم مشورت میکردیم

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      تلاش

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      پدرم از لحاظ مالی خیلی تامین میکرد
      ولی به طور کلی دوری از خانواده برام بهتر بود
      البته شرایط خانواده من اینطور بود کلا مسئله کنکورم مهم نبود و طی این سه سال به من میگفتند تو که از کارکردن تو این خونه معافی!!! و بیشترین ساعت کار و فشار کاری روی من بود!
      بالاخره نمیشه همه رو راضی نگه داشت باید کنار اومد دیگه!
      بل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر/یکی از اقوام با سهمیه 25 درصد تونست پرستاری جای دور بیاره

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      95>>> دوبرابر آزمون آزمایشی
      96>>>چهار برابر آزمون آزمایشی
      97>>>بهترین آزمونم کنکورم بود
      دلیلش این بود که اشتباهاتم رو پیدا کرده بودم و میدونستم چطوری بخونم که نتیجه خوبی تو کنکور بگیرم

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      امسال تقریبا یکسان بود بهتره دلیلشو بگم بجای میزان اختلاف
      بعد از کنکور ساعت 3 ظهر که دفترچه ها اومد رینت گرفتم و سریع گزینه هایی که یادم بود وارد کردم چند مورد اندک هم شک داشتم که یه ذره اختلاف واسه همینه
      ولی همونجا تصحیح نکردم که یه وقت حالم گرفته نشه گذاشتمش کنار یه مدت استراحت کردم بعدا اومدم تصحیح کردم

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      تلاش کنید

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      ...!
      آپ
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

12. Top | #357
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آپ
      شبتون بخیر
      تاپیک مصاحبتون انقدر کامل هست که نمیدونم چی براش بگم
      از تابستون نشانک شده و همیشه میام میخونم
      هم برام انگیزه میاره هم جواب سوالام رو میگیرم...
      خلاصه که خیلی عالیه^^
      ان شالله که تو همه مراحل زندگیتون بدرخشید و موفق باشید...♡

13. Top | #358
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی از با مزه ترین مصاحبه های انجمنه
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

14. Top | #359
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soldier76 نمایش پست ها
      یکی از با مزه ترین مصاحبه های انجمنه
      منم خیلی دوستش دارم؛ موافقم
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

15. Top | #360
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آپ
      سلام
      دکتر کجایییی؟؟؟
      پسر بیا یه تاپیکی چیزی از تجربه هات بزن .
      مارو تنها نزاررر
      آیدی ت هم طوریکه هر چقدر تگت میکنم درست تگ نمیشه

پ/ن: اپ بشه برای بالا نگه داشتن انگیزه خونمون

صفحه 24 از 25 نخستنخست ... 14232425 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)