خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

نحوه تحلیل تست در باکس های مطالعاتی

سلام به همگی
      چند وقتیه که من گزارش های مطالعه روزانه م رو توی اولین ثابت قدمان در گزارش روزانه تا کنکور 1401 میزارم
      و خیلیا بهم گفتن تعداد تستی که میزنم با ساعت مطالعه م همخوانی نداره و احتمالا بخاطر رد شدن سریع از سوالا و درست تحلیل نکردنشونه. (میانگین تراز قلمچیم هم 6200 هست که خب..خیلی جای پیشرفت داره..)
      به همین خاطر ممنون میشم کسایی که در این زمینه اطلاعات دارن بیان و بگن که دقیقا تست های هر درس رو توی باکس های مطالعه چجوری باید تحلیل کرد؟
      چون راستش حس میکنم اصلا نمیدونم تحلیل درست چجوریه و چه قدر طول میکشه..
      حتی اگر وقت نداشتین که نحوه تحلیل تست های همه درس ها رو توضیح بدید، به صورت تک درس هم بنویسید یه دنیا ممنونتون میشم

این ها هم نمونه چند تا از گزارش کار های من هستن:
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      گزارش امروز: ۶ ساعت و ۵ دقیقه--۱۹۳ تست
      ۳۵ دقیقه ادبیات_ ۴۱ تست
      ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه زیست_ ۴۷ تست
      ۳ ساعت فیزیک_۸۰ تست
      ۴۷ دقیقه شیمی_۲۰ تست
      ۲۶ دقیقه زمین شناسی_۵ تست
      گزارش امروز: ۵ ساعت و ۱۳ دقیقه
      ۲۱۰ تست
      گزارش امروز
      5 ساعت
      187 تست
      برای همه کسایی فردا آزمون دارن از جمله خودم آرزوی موفقیت میکنم
      ۶ ساعت و ۱۰ دقیقه
      ۲۷۶ تست
      ویرایش توسط Mirrorball : 17 آبان 1400 در ساعت 16:02

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      روش تحلیل تست من توی همه درسا تقریبا یکیه
      تست ها رو تقریبا هر 10 تا یا هر دو صفحه میزنم بعد پاسخنامه رو چک میکنم، اگه نکته ای باشه که بلد نباشم یادداشتش میکنم اگر هم مسئله ریاضی و فیزیک و شیمی باشه که راه حلش به ذهنم نرسید، یا تست قشنگی بود، یا به دلیل ندونستن نکته اشتباه حلش کردم رو مارک دار میکنم که توی باکس های بعدی دوره شون کنم.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      اونروز هم گفتم که مصاحبه رو بخونین، برای همین بود
      مطمئن باشین به کارتون میاد و توی سکشن های " نحوه مطالعه + سکشن نحوه تصحیح و تحیلی آزمون " هر درس، کاملا توضیح دادم که چجور تست بزنین..حالا اگر هم که کامل تر میخواین، در تکمیل صحبتای اون تاپیک عرض کنم که:
      کلا هردرسی نحوه تست زدن خودش رو میطلبه و نمیشه قانون کلی پیچوند
      اما نکته ای که مهمه، تستای آموزشی رو نیاز نیس کلا وقت بگیرین مخصوصا اگر اوایل خوندنتون هست. فقط سعی کنین با یه وقت منطقی(مثلا اگه ریاضیه دیگه فوقش 1.5 دقیقه بمونین رو سوال بیشتر نمونین) حل کنین، و بعدش دقیقا تحلیل کنین
      همه سوالات هم نیاز به تحلیل دارن! چه صحیح چه غلط چه نزده
      بعد از اینکه زدین، میرید و پاسخنامه رو به دقتتت میخونین، و هر نکته ای که داشت اگرکه جدید بود، از روی کتاب علامت میزنین یا یادداشت میکنین.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

زیست: زیست رو من پیشنهاد میکنم 3 قسمت کنین.
      دور اول کلیات فصل رو صرفا بخونین. مثلا از فصل پروتئین سازی صرفا بدونین که rRNA چیه یا رونویسی چیه یا ترجمه چیه. مطالب سطحی و نه عمقی.
      دور دوم که یه بِیس و پایه ساختید از خودتون میتونین وارد جزییات بشید. تمامی شکل های کتاب, عنوان ها, تک تک جملات کتاب, شماره و ترتیب مراحل هر پروسه و... کاندید یک سوال هستن.
      تک تک مطالب رو قشنگ روشون ریز میشید.
      دور سوم هم که میرید از روی کتابای تست تون سوالات رو جواب میدید.
      توجه کنین که سوالات همگی مهم هستن و تک تک گزینه ها قابلیت یادگیری رو دارن.
      در مورد حاشیه نویسی, اولا که خیلی نیاز نیس هر نکته ای رو وارد کنین صرفا نکته های قشنگ رو وارد کنین.
      دوما اگه دیدید کتاب داره خیلی شلوغ میشه توی یه برگه جدا بنویسین. میتونین بدید بیرون واستون یه جوری هست که بین هر دو برگ کتاب درسی یه a5 میزارن. که بتونین نکات رو توی اون وارد کنین که خیلیم شلوغ نشه کتابتون.

شیمی:یه پیشنیاز هایی داره. مثل اینکه اسامی عناصر رو بدونین + اینکه اقلا 8 گروه اصلی و عناصرشون رو حفظ باشید.
      همچنین بار یون هایی که عناصر تشکیل میدن رو هم حفظ باشید(جدول صورتیه که توی فصل سوم شیمی سال دوم بود).
      واکنش هارو باید حتما حفظ باشید! مخصوصا واکنش های معروفی مثل نیتروگلیسرین.

مطالب حفظی رو که باید به خاطر بسپارید. برای مسائل هم باید انواع تیپ های مختلف مسائل رو حل کنین.
      مخصوصا کتاب موج آزمون خوبه واقعا راتون میندازه.

فیزیک و ریاضی: تقریبا شبیه هم هستن. اینقد باید تیپ سوالات مختلف رو حل کنین که با انواع تیپ سوال اشنا باشید.
      اینطوری هر نوع سوالی واستون بیاد شما مشابهش رو قبلا حل کردید و چیزی نیست که ازش بترسید. چون واستون آشنا هستش.
      کلا این دو درس مطالب حفظی این تقریبا ندارن.

اول درسنامه رو بخونین. هر درسنامه یه سری فرمول داره و چنتا مثال ساده و متوسط برای راه انداختنون.
      مثال هارو حتما حل کنین چون جنبه آموزشی دارن اکثرا!
      بعدش میرید سراغ تست ها. توجه کنین که لازم نیست همه تست هارو حل کنین! شما دارید تست میزنید که اولا تیپ سوالات مختلف رو یاد بگیرید و تمرین کنین + سرعتتون توی مصاحبه بره بالاتر.
      لازم به توضیحه که توی این دو درس و شیمی خلاقیت خیلی به درد میخوره.
      خلاقیت به صورت های مختلفی هستش.
      مثلا:
      موقع ضرب کردن به جای اینکه ضبدر 5 کنین, یه صفر میذارید جلوی اون عدد و بعدش تقسیم بر 2 میکنین.
      اینطور ساده تره حداقل واسه من.
      یا موارد دیگه..ضمن سال کاملا خودتون موقع حل تست ها میفهمین.
      توی این دو درس, اهمیت علامت زدن بیشتر مشهوده
      تیپ تست های جالب و به درد بخور رو حتما علامت بزنین واسه مرور دوباره چون این دو درس حداقل توی رشته تجربی در 90 درصد مواقع یه شکل و شمایل کلی و یه راه حل کلی دارن.

ادبیات:
      زبان فارسی 4 سوال قرابت 8 سوال آرایه 3 سوال واژگان 3و...
      توصیه میکنم که هیچ مطلبی رو حذف نکنین. نهایتا یه مقدار از زبان فارسی اونم قسمتای سخت رو صرفا اگه دیدید وضعیت خیلی قاراشمیشه حذف کنین.

اینطور بگم بهتون که شما میاید اول از روی لقمه ها و کتاب درسی مطالب مربوط به آزمون رو میخونین. مثلا واژگان و معانی ابیات و تاریخ ادبیات دروس 10 تا 20 سال دوم رو.
      اینم بگم که یادگیریش فرایندی کاملا تدریجیه. اینطور انتظار نداشته باشید که تو یه روز همه اینارو به خاطر بپسارید! بلکه باید کم کم و به مرور یاد بگیرید.
      مثلا توی تایم های مرده تون, وقتی که لَش() میکنین, و امثالهم میتونین بخونین که کم کم وارد ذهنتون شه این مباحث.
      نصف تایم مطالعتون رو اینطور اختصاص بدید. نصف دیگه رو هم به موضوعی خوندن اختصاص بدید چون ادبیات بسیار مهمه که تست زیاد بزنین و روش تست زدن دستتون بیادش.
      مثلا هردفعه 20 تست قرابت از هر درسی بزنین, 10 تست آرایه, 10 تست واژگان و تاریخ ادبیات و...

عربی:
      عربی از درسای بسیار راحته! برخلاف چیزی که عموم افراد فک میکنن.
      من سال اول کنکور دقیقا توی یک ماه از میانگین درصد 30 رسوندم به 70 خودمو. واقعا سادس!
      در مورد عربی بگم که 7-8 سوال ترجمه داره که صرفا با تکنینک رد گزینه(مثل اینکه شناسه ها مطابقت داشته باشن-جمع و مفرد و...) حل میشن. 2 سوال مفهوم داره که جلوتر توضیح میدم.
      5 سوال متن داره از درک مطلب, 5 سوال قواعد مربوط به درک مطلب و بقیه هم سوالات قواعد هستن.
      میشه گفت 10 سوال و بلکه هم بیشتر به قواعد دونستن شما مربوطه. بقیش هم به ترجمه صحیح. پس هردو مهم هستن.

روش مطالعه هم اینه که اولا شما باید مطالب پایه رو بدونین مثل صیغه ها.
      قدم دوم کتب حل مسئله هس که به شدت نیازن.
      من خودم نشر الگو داشتم..کتاب حل مسئله به این صورته که میاد اول کلمات جدید هر درس رو با معانیش میگه.
      بعدش شروع میکنه جملات درس و تمارین رو هم میگه و ترجمه هم میکنه و نقش هر کلمه رو هم بیان میکنه.
      حالا شما کارِتون چیه؟
      اینه که اقلا نصف کلمات هر درس رو حفظ کنین. بعدش درس رو بخونین.
      تک تک جملات رو خودتون معنی کنین اول, بعد معنی ای که کتاب حل مسئله گفته رو بخونین.
      بعدش حتما تک تک کلمات جمله رو تفکیک کنین و "خودتون" نقش رو بگید. مثلا بگید اذا میشه مفعول فیه یا الطالب میشه فاعل و... بعدشم با چیزی که کتاب نوشته تطابقش بدید.
      این قسمت به شدت مهمه!
      بعدش هم پروسه تست زنی شروع میشه.
      هر 3-4 روز یک بار هم یه درک مطلب بزنین از سال های قبل البته بجز سال های 95 96 97.

دینی:
      دینی نصف نصفه تقریبا. نصفش آیات نصفش هم مطالب حفظی.
      مطالب حفظی رو که صرفا باید زیاد بخونین و کم کم وارد مغزتون شن
      در مورد آیه ها که اتفاقا خیلی مهم هم هستن بگم..
      هر درس میانگین 4-5 تا آیه داره که بعضی از این آیات بسیار مهم هستن.
      هر آیه هم میانگین 2 تا پیام یا مفهوم داره.
      شما میاید آیه رو جلوی خودتون میزارید. یه ترجمه "کلی ولی خلاصه" ازش رو به خاطر میسپارید.
      مخصوصا اینکه برخی از آیات در رابطه با گروه خاصی از افراد هستن..
      پیام هاش هم, با خوندن 3-4 کلمه اول هر آیه سعی میکنین بین آیه و پیام هاش ارتباط برقرار کنین.
      مثلا میگید: "یا ایها الذین آمنو استعینوا بالصبر..." خب پیام های این میشن فلان و فلان.

زبان:
      زبان هم 4-5 سوال واژگان داره. 4-5 سوال گرامر, 4 سوال کلوز و 8 سوال درک مطلب.
      سوالات واژگان 3 تارو به راحتی میشه جواب داد. 2 تا ,علی الخصوص سال های اخیر, خارج کتاب میان اما میتونین با رد گزینه به جواب درست برسید.
      اولا که اینو بگم لازم نیس شما تمام کلمات یه ریدینگ رو بلد باشید همونطور که بالاترم گفتم.
      شما صرفا کافیه کلمات آخر کتاب و داخل دروس کتاب درسی رو بلد باشید!
      اونا هم چون اکثرشون رو بلدید و نهایتا نصفشونو بلد نیستید, از جعبه های لایتنر یا خود کتاب جیبی ها یا نهایتا برگه های A5 استفاده میکنین.
      یادداشت میکنین کلماتی رو که بلد نیستید, و هروقت توی ماشین یا هرجایی بودید که وقت مرده حساب میشد اونا رو مطالعه میکنین.
      سوالات گرامر هم 3 تاشون راحتن و بقیه یه مقدار سختن که با کمی دقت میتونین اونا رو هم حل کنین.
      سوالات کلوز و درک مطلب میمونن. سوالات کلوز که چن سالی هست که گرامری شدن!
      پس نیاز به گرامر دارید واسشون. کلا کلوز بنظرم سخت ترین قسمت زبان هستنش.
      در مورد درک مطلب هم گرچه خیلی مهمه که دایره لغاتتون گسترده باشه ولی لازم نیست کل کلمات رو بفهمید. خیلی از کلمات نا آشنا رو میتونین بدون اینکه لطمه ای به مفهوم زده شه, بفهمید یا اینکه خیلیا رو خود متن تعریف میکنه.
      یه سری استراتژی های کلی هم داره درک مطلب. مثلا اینکه اول تیتر سوالات رو بخونین یا اینکه زیر کلمات مهم یا تاریخ های مهم خط بکشید که بتونین سریعتر پیداشون کنین.
      تمرین به مرور باعث میشه قویتر بشید و کم کم لِم دستتون بیاد.
      برای کسایی که مصاحبه اقای توفیقی رو نخوندن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم تقریبا همین جوری تحلیل میکنم
      فکر کنم دلیل ساعت مطالعه کمت با توجه به تعداد تستت به خاطر تسلطت باشه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr future نمایش پست ها
      منم تقریبا همین جوری تحلیل میکنم
      فکر کنم دلیل ساعت مطالعه کمت با توجه به تعداد تستت به خاطر تسلطت باشه
      I hope so!!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      روش تحلیل تست من توی همه درسا تقریبا یکیه
      تست ها رو تقریبا هر 10 تا یا هر دو صفحه میزنم بعد پاسخنامه رو چک میکنم، اگه نکته ای باشه که بلد نباشم یادداشتش میکنم اگر هم مسئله ریاضی و فیزیک و شیمی باشه که راه حلش به ذهنم نرسید، یا تست قشنگی بود، یا به دلیل ندونستن نکته اشتباه حلش کردم رو مارک دار میکنم که توی باکس های بعدی دوره شون کنم.
      منم تقریبا کار اضافه‌‌تری نمیکردم. فقط اگه مثلا از یه مبحث یا یه تیپ زیاد غلط داشتم دوباره می‌خوندمش. یا تو حل‌کردنیا مطمئن میشدم حتما سوال رو فهمیدم. گاهی آخر شب دوباره اون تستا رو میزدم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza9001 نمایش پست ها
      منم تقریبا کار اضافه‌‌تری نمیکردم. فقط اگه مثلا از یه مبحث یا یه تیپ زیاد غلط داشتم دوباره می‌خوندمش. یا تو حل‌کردنیا مطمئن میشدم حتما سوال رو فهمیدم. گاهی آخر شب دوباره اون تستا رو میزدم
      عه منم همین کارا رو میکنم که!
      احیانا بنظر شما هم تعداد تست های من غیرمعقوله؟ مخصوصا با توجه به ترازم..(6200)؟ چون خودم خیلی تلاش کردم ترازم رو ببرم بالا ولی هر سری بعد ازمون اینطوریم که..از این بهتر نمیتونستم جواب بدم!! یعنی از درصد هام راضیم، ولی از تراز و رتبه؟ نوچ
      عادیه یا نه؟ میانگین تراز شما چه قدر بود پارسال؟ و اینکه پیشنهاد شما چیه به منی که دوست دارم رتبه زیر 1000 منطقه بیارم؟
      ممنون میشم اگه امکانش هست راهنماییم کنید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

عه منم همین کارا رو میکنم که!
      احیانا بنظر شما هم تعداد تست های من غیرمعقوله؟ مخصوصا با توجه به ترازم..(6200)؟ چون خودم خیلی تلاش کردم ترازم رو ببرم بالا ولی هر سری بعد ازمون اینطوریم که..از این بهتر نمیتونستم جواب بدم!! یعنی از درصد هام راضیم، ولی از تراز و رتبه؟ نوچ
      عادیه یا نه؟ میانگین تراز شما چه قدر بود پارسال؟ و اینکه پیشنهاد شما چیه به منی که دوست دارم رتبه زیر 1000 منطقه بیارم؟
      ممنون میشم اگه امکانش هست راهنماییم کنید
      چیز غیرمعقولی ندیدم‌. ولی ساعت مطالعه‌تون اگه مال روزهای سفیده کمه.
      پایین بودن تراز یه بخشیش بخاطر تقلب‌های گسترده‌ای هست که صورت میگیره متاسفانه. برای بالا بردن تراز تحلیل آزمون و زدن آزمون تمرینی قبل از آزمون اصلی رو جدی بگیر.
      میانگین من ۶۷۰۰ بود حدودا. ولی با میانگین‌های خیلی پایین‌تر از منم همین رتبه رو آوردن. کلا پارسال ارتباط تراز و رتبه کنکور از همیشه کمتر بود.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza9001 نمایش پست ها
      چیز غیرمعقولی ندیدم‌. ولی ساعت مطالعه‌تون اگه مال روزهای سفیده کمه.
      پایین بودن تراز یه بخشیش بخاطر تقلب‌های گسترده‌ای هست که صورت میگیره متاسفانه. برای بالا بردن تراز تحلیل آزمون و زدن آزمون تمرینی قبل از آزمون اصلی رو جدی بگیر.
      میانگین من ۶۷۰۰ بود حدودا. ولی با میانگین‌های خیلی پایین‌تر از منم همین رتبه رو آوردن. کلا پارسال ارتباط تراز و رتبه کنکور از همیشه کمتر بود.
      که اینطور..خیلی تشکر میکنم بابت راهنماییتون. مرسی که وقت گذاشتین

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام به همگی
      چند وقتیه که من گزارش های مطالعه روزانه م رو توی اولین ثابت قدمان در گزارش روزانه تا کنکور 1401 میزارم
      و خیلیا بهم گفتن تعداد تستی که میزنم با ساعت مطالعه م همخوانی نداره و احتمالا بخاطر رد شدن سریع از سوالا و درست تحلیل نکردنشونه.
      سلام

تنبل خان چرا ساعت مطالعه ات رو نمیاری بالاتر ؟ از وقتی که دیدمت ساعت مطالعه ات میانگین بین 5 تا 6 گیر کرده
      اگه مدرسه داشتی میگفتم خوبه ولی فارغ التحصیلی بابا ، حداقل بیارش روی میانگین 8 ساعت
      فکر کنم کلا وسط مطالعه پرش ذهنی زیاد داری و هی دوس داری سریع تموم کنی بری سراغ کار دیگه
      این چندوقتم دیدم درطول روز خیلی زیاد آنلاین میشی (سعی کن کلا توی بازه های منظم و شرطی سازی شده اینجا بیای ، مثلا من خودم موقع کنکور از غروب به بعد آنلاین میشدم )

این زیاد چک کردن فضای مجازی درطول روز خودش یکی از سدهایی هست که کیفیت و کمیت درس خوندنت رو خراب میکنه بعدا هم که اعتیاد بشه بدتر...
      خلاصه سعی کن بیشتر کنترلش کنی

درمورد تعداد تست هات ، نظر من اینکه اصلا تعداد تست هات رو پایین نیار
      بجاش سعی کن ساعت مطالعه ات
      رو فعلا روی میانگین 8 تثبیت کنی این تایم های اضافه شده رو میتونی بدی به سهم مربوط به مطالعه ، مثلا شما که قبلا 1 ساعت زیست میخوندی و 47 تا تست میزدی ، میکنیش مثلا 90 دقیقه زیست و 47 تا تست

درکل منظورم اینکه تعداد تست رو حفظ کن ، ساعت های اضافه شده رو بده به مطالعه و رفع اشکاله بیشتر

درمورد تحلیل و برسی تست هم بعدا میام یه چیزایی میگم الان از پشت صحنه اشاره میکنن باید برم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سلام

تنبل خان چرا ساعت مطالعه ات رو نمیاری بالاتر ؟ از وقتی که دیدمت ساعت مطالعه ات میانگین بین 5 تا 6 گیر کرده
      اگه مدرسه داشتی میگفتم خوبه ولی فارغ التحصیلی بابا ، حداقل بیارش روی میانگین 8 ساعت
      فکر کنم کلا وسط مطالعه پرش ذهنی زیاد داری و هی دوس داری سریع تموم کنی بری سراغ کار دیگه
      این چندوقتم دیدم درطول روز خیلی زیاد آنلاین میشی (سعی کن کلا توی بازه های منظم و شرطی سازی شده اینجا بیای ، مثلا من خودم موقع کنکور از غروب به بعد آنلاین میشدم )

این زیاد چک کردن فضای مجازی درطول روز خودش یکی از سدهایی هست که کیفیت و کمیت درس خوندنت رو خراب میکنه بعدا هم که اعتیاد بشه بدتر...
      خلاصه سعی کن بیشتر کنترلش کنی

درمورد تعداد تست هات ، نظر من اینکه اصلا تعداد تست هات رو پایین نیار
      بجاش سعی کن ساعت مطالعه ات رو فعلا روی میانگین 8 تثبیت کنی این تایم های اضافه شده رو میتونی بدی به سهم مربوط به مطالعه ، مثلا شما که قبلا 1 ساعت زیست میخوندی و 47 تا تست میزدی ، میکنیش مثلا 90 دقیقه زیست و 47 تا تست

درکل منظورم اینکه تعداد تست رو حفظ کن ، ساعت های اضافه شده رو بده به مطالعه و رفع اشکاله بیشتر

درمورد تحلیل و برسی تست هم بعدا میام یه چیزایی میگم الان از پشت صحنه اشاره میکنن باید برم
      اولا که مررسی زیرو جان اعظم که وقت گذاشتی و راهنماییم کردی
      بعد یه چند تا نکته که البته امیدوارم به عنوان بهانه نبینیشون
      امسال کلاس انلاین ها و کمک کردن تو درسای داداشم به عهده منه که تقریبا هر روز 4 ساعت زمان میبره. امااا مگه میشه زیرو چیزی بگه و اطاعت امر نشه؟ چشم مناز همین فردا برنامم روتغییر میدم و شروع میکنم به 8 ساعت خوندن و توی تاپیک گزارش کار هم حتما مینویسم.
      و اینکه..من فقط تلگرام و واتسپ دارم، که البته هیچیم توشون نیست و خیلی وقتم رو نمیگیرن ولی چون اکثر جزوه هام آنلاینن توی باکس های مطالعه لبتابم روشنه و قبل از شروع باکس عادت داره به انجمن سر بزنم..که اگه نوتیف جدیدی اومده ببینم و بعد باکس رو شروع کنم و بعدش تب رو نمیبندم..ممکنه زیاد انلان نشون دادنم به این خاطر باشه؟ ولی بازم..اطاعت امر میشه و به انجمن فقط اول صبح و اخر شب سر میزنم.
      منتظر راهنماییت درباره نحوه تحلیل تست هم هستم
      بازم خیلی ممنونم ازت، بهترینی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حتما یه بررسی کنید ببینید که سوالایی رو که قبلا غلط زدید رو الان میتونید درست حل کنید یا نه. اگر بتونید حل کنید که یعنی تحلیل تستتون اوکی بوده.
      بعد یه سوال دیگه، در روز مطالعه هم دارید یا فقط تست؟ اگر مطالعه دارید چند ساعته؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      حتما یه بررسی کنید ببینید که سوالایی رو که قبلا غلط زدید رو الان میتونید درست حل کنید یا نه. اگر بتونید حل کنید که یعنی تحلیل تستتون اوکی بوده.
      بعد یه سوال دیگه، در روز مطالعه هم دارید یا فقط تست؟ اگر مطالعه دارید چند ساعته؟
      حتما امتحان میکنم این رو! فکر کن متست های مارک دارم رو یه بار دیگه بزنم بفهمم تحلیلم درسته یا نه..ممنون که گفتید
      و من توی یه باکس هم مطالعه میکنم هم تست میزنم( ممکنه تستی که میزنم برای بخشی که مطالعه میکنم هم نباشه، یا علاوه بر اون بخش، از بخش های دیگه هم تست بزنم) و راستش مطالعه‌م خیلی طول نمیکشه..نهایت ۴۰ دقیقه مثلا برای یه گفتار زیست( که حداکثر مقداره..برای من)

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اولا که مررسی زیرو جان اعظم که وقت گذاشتی و راهنماییم کردی
      بعد یه چند تا نکته که البته امیدوارم به عنوان بهانه نبینیشون
      امسال کلاس انلاین ها و کمک کردن تو درسای داداشم به عهده منه که تقریبا هر روز 4 ساعت زمان میبره. امااا مگه میشه زیرو چیزی بگه و اطاعت امر نشه؟ چشم مناز همین فردا برنامم روتغییر میدم و شروع میکنم به 8 ساعت خوندن و توی تاپیک گزارش کار هم حتما مینویسم.
      و اینکه..من فقط تلگرام و واتسپ دارم، که البته هیچیم توشون نیست و خیلی وقتم رو نمیگیرن ولی چون اکثر جزوه هام آنلاینن توی باکس های مطالعه لبتابم روشنه و قبل از شروع باکس عادت داره به انجمن سر بزنم..که اگه نوتیف جدیدی اومده ببینم و بعد باکس رو شروع کنم و بعدش تب رو نمیبندم..ممکنه زیاد انلان نشون دادنم به این خاطر باشه؟ ولی بازم..اطاعت امر میشه و به انجمن فقط اول صبح و اخر شب سر میزنم.
      منتظر راهنماییت درباره نحوه تحلیل تست هم هستم
      بازم خیلی ممنونم ازت، بهترینی
      شرمندمون نکن این همه من بلد نیسم زیاد تعارف اینا کنم ، مرسی که این قدر لطف داری ^◡^

نه خب بهانه هم نیستن ، هرکسی ممکنه شرایط خاص خودش رو داشته باشه ، آها پس کلاس آنلاین هم هستش ، پس یه بخشی از یادگیری و ساعت های روزت میره برای کلاس ها ، خوبه پس.
      اگه بتونی بازه ساعت مطالعه ات رو که الان بین 5 تا 6 هست ، برسونی به بازه ی 7 تا 9 ساعت و ازش یه میانگین 8 ساعت دربیاری بنظرم بعداز یه مدت تاثیرش رو میبینی چون قطعا پتانسیل پیشرفت کردن رو داری فقط باید حساب شده و منطقی(نه یهو انفجاری) فشار رو روی خودت بیشتر کنی.

درمورد برسی تست ها ، کاری که من خودم انجام میدادم رو بصورت کلی میگم حالا نمیدونم درست باشه غلط باشه ولی ممکنه یسری بخش هاش بدرد بخوره یسری چیزاشم فقط تجربه ی شخصی من باشه (به این نکته هم توجه بشه که منم مثل خودت پشت کنکور بودم و خب توی اغلب مباحث یه پیش زمینه و یادگیری نسبی برام از قبل شکل گرفته بود)

مثلا آزمون بعدی قرار بود از فصل گوارش زیست سوال بیاد
      مثلا بگیم براش 400 تا تست داشتم ، موقع کار کردن تست ها ، بصورت پراکنده و رندوم یا مضربی کار مکیردم ، همزمان با زدن تست ها ، همه ی تست های زده شده روهم طبق یک دسته بندی برای خودم علامت دار میکردم (سه تا درجه ی a و b و c ، اینجوری بود که وقتی تستی رو میدم قبل از رفتن سراغ تست بعدی اول درجه ی سختی و چالشی که تست برام داشت رو مشخص میکردم کنار سوال با a یا b یا c بعدش میرفتم سراغ تست بعدی و به همین شکل ادامه داشت) تا بعدا بدونم کدوم تست هارو زدم و بین اونایی که زدم کدوما برام چالشی بوده کدوما برام راحت بوده و کدوما هنوز جدید و نزده هستن ، موقع برسی پاسخ هام سوالایی که برام راحت و روتین بودن رو درحد روخوانی سریع چک میکردم و آنچنان زمان برای برسی شون نمیذاشتم ، اما تست هایی که توشون غلط داشتم یا به سختی به جواب شون رسیده بودم رو دقیق تر برسی میکردم و دلیل اشتباه یا چالش رو ریشه یابی میکردم ممکن بود یادگیریم اشتباه بوده باشه یا اشتباه محاسباتی یا برداشت غلط از صورت تست یا هر دلیل دیگه که بود سعی میکردم با رفع اشکال اوکی کنمش

این تست های علامت دار شده با a و b و c رو بارها بعنوان تست تکراری و مرور دوباره کارشون میکردم و خب درکنارش تست های علامت دار نشده هم علامت دار و سطح بندی شون میکردم
      ممکن بود تستی که برای من درجه سختی بالایی داشت و علامت c خورده بود برای یه نفر دیگه تست آسونی باشه اما من توی اون تیپ تست و توی اون مبحث مشکلی داشتم که باعث میشد اون تست برام سطح c محسوب بشه و خب با ریشه یابی و تلاش مستمر و برنامه ریزی خیلی از تست های سطح c و b بعدا تبدیل به تست های روتین سطح a میشدن

این رو هم بگم که
      بعضی از تست های سطح C رو برای خودم داخل جزوه هام یادداشت میکردم و کلی باهاشون ور میردفتم خط فکری هاشون رو یادداشت میکردم و چندین بار مرور میکردمشون تا اون یادگیری از تست توی ذهنم تثبیت بشه و شانس تکرار اشتباهات رایج یا برداشت های غلط به حداقل برسه
      ممکن هم بود خط فکری های بدردبخور رو داخل کتاب یا جایی حاشیه نویسی کنم یا داخل برگه های کوچیکی که داشتم مینوشتم و برای آزمون هام بهشون نگاه مینداختم
      خلاصه ی کلام اینکه
      تست هایی که برات روتین و واضح هستن رو برای برسی زیاد وقت نذار و توشون نمون ، ولی تست هایی که دارن نشون میدن یجای کارت میلنگه رو حسابی باهاشون سروکله بزن تا پیشرفت کنی همچنین تست تکراری کار کردن فراموش نشه

یسری از نکات روهم دوستان گفتن دیگه من تکرارشون نمیکنم ، فعلا برم دوش بگیرم بعدا اگه چیز دیگه ای یادم اوفتاد اضافه میکنم
      موفق باشی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن