خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

انصراف از دامپزشکی

سلام دوستان. من دانشجوی ترم 6 دامپزشکی آزاد هستم. میخوام امسال دوباره کنکور بدم و پزشکی قبول بشم. قبلا هم یه سال پیت کنکور بودم و ورودی بهمن هم هستم.یعنی تا همینجا 1/5 سال عقبم. 22 سالمه و وقتی بخوام وارد پزشکی بشم اگه قبول شم میشه 23 سالم.یعنی اگه واحدام تطبیق نخوره 5 سال عقبم از زندگی انگار هیچکار نکردم نه مدرکی دارم نه کاری بلدم نه درسی خوندم.هیچی عملا.راستش این خیلی عذابم میده. کسی که 5 یا 6 سال ازم کوچکتره با من وارد دانشگاه میشه.اون از عمرش درست استفاوه گرده و 5 سال جلوتر از منه.ولی من چی.نمیدونم چیکاز کنم. از طرفی میخوام مهاجرت کنم و وقتی این رشته تموم بشه تقریبا 30 سالمه که عمومیشو گرفتم واسه تخصص که بیشتر هم هست. تا حدود 30 سالگی باید وبال گردن خانواده باشم و ازشون پول بگیرم. هر کاری هم بکنم بقیه 5 سال جلوترن.لطفا کمکم کنید دوستان. دارم دیوانه میشم.انگیزم واسه زندگیو دارم از دست میدم.دیگران حتی تو کار خیر هم 5 سال جلوترن و پاداششو میگیرن ولی من نه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کی گفته بقیه حتما ۵ سال ازت کوچیکترن ؟
      کی دیگه این رشته هارو تو ۱۸ سالگی قبول میشه
      مردم یا سالها پشت کنکورن ، یا رفتن یه مدرک دیگه گرفتن و دوباره برگشتن
      با این فکرا خودتو چرا عذاب میدی اخه
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      کی گفته بقیه حتما ۵ سال ازت کوچیکترن ؟
      کی دیگه این رشته هارو تو ۱۸ سالگی قبول میشه
      مردم یا سالها پشت کنکورن ، یا رفتن یه مدرک دیگه گرفتن و دوباره برگشتن
      با این فکرا خودتو چرا عذاب میدی اخه
      البته این حرف غلطه اکثر کسایی که رفتن(وتمام تک رقمی ها) پزشکی همون سال اول قبول شدن ولی اون درصد هم وجود داره

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad12345 نمایش پست ها
      سلام دوستان. من دانشجوی ترم 6 دامپزشکی آزاد هستم. میخوام امسال دوباره کنکور بدم و پزشکی قبول بشم. قبلا هم یه سال پیت کنکور بودم و ورودی بهمن هم هستم.یعنی تا همینجا 1/5 سال عقبم. 22 سالمه و وقتی بخوام وارد پزشکی بشم اگه قبول شم میشه 23 سالم.یعنی اگه واحدام تطبیق نخوره 5 سال عقبم از زندگی انگار هیچکار نکردم نه مدرکی دارم نه کاری بلدم نه درسی خوندم.هیچی عملا.راستش این خیلی عذابم میده. کسی که 5 یا 6 سال ازم کوچکتره با من وارد دانشگاه میشه.اون از عمرش درست استفاوه گرده و 5 سال جلوتر از منه.ولی من چی.نمیدونم چیکاز کنم. از طرفی میخوام مهاجرت کنم و وقتی این رشته تموم بشه تقریبا 30 سالمه که عمومیشو گرفتم واسه تخصص که بیشتر هم هست. تا حدود 30 سالگی باید وبال گردن خانواده باشم و ازشون پول بگیرم. هر کاری هم بکنم بقیه 5 سال جلوترن.لطفا کمکم کنید دوستان. دارم دیوانه میشم.انگیزم واسه زندگیو دارم از دست میدم.دیگران حتی تو کار خیر هم 5 سال جلوترن و پاداششو میگیرن ولی من نه
      گذشته رو که نمیشه کاریش کرد ولی مراقب اینده باش اول مطمن باش که مرد قبول شدنش هستی بعد انصراف بده نه دوباره دوسال دیگه بیای همینی هم که داری از دست بدی

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      کلی تطبیق میخوره
      عمومی هات مخصوصا
      بیویک و دو زبان تخصصی
      بافت حتی
      خیلیم عقب نیسی
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این چه دیدگاهیه.
      دیدت رو عوض کن اول. با من عقبم بقیه جلوان نمیشه زندگی کرد که. هر کسی مسیر خودشو داره. ممکنه یه سریا خوش‌شانس‌تر بوده باشن و به لطف خیلی شرایط از همون اول افتادن تو مسیر درست و خب یه سریا هم نه. حالا اینو شما داری عیب می‌بینی؟
      من خودم مشابه همین شرایط رو دارم و اصلا چندسالی که صرف دامپزشکی کردم رو بد نمی‌دونم. چون با خیلیا آشنا شدم و تجربه کسب کردم. الانم به خاطر این که تو شرایط غیر دلخواهم نموندم و واسه رسیدن به جایگاهی که دوست دارم تلاش می‌کنم از خودم ممنونم. اگر اطراف شما الان یا در آینده آدمی هست که شما رو عقب‌تر از بقیه می‌بینه اونه که طرز فکرش اشتباه‌س و وظیفه‌ی تو اهمیت ندادن و فاصله گرفتنه.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      کلی تطبیق میخوره
      عمومی هات مخصوصا
      بیویک و دو زبان تخصصی
      بافت حتی
      خیلیم عقب نیسی
      حتی همون اندیشه اسلامی و متون اسلامیشم با هزارتا سلام صلوات تطبیق میدن. تخصصی که دیگه بماند.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad12345 نمایش پست ها
      هر جوری حساب کنی ۲۲ سالگی اصلا دیر نیست خداییش. اگر در این مورد خیلی حساسی میتونی دندون رو انتخاب کنی که زودتر تموم میشه و به درامد میرسی. درمورد پول تو جیبی گرفتن و این حرف ها هم خب میتونی همزمان با تحصیل کار کنی. قطعا در حدی پول در میاری که محتاج پول تو جیبی خانواده نباشی خیالت راحت.
      در ضمن دوست عزیز فقط یه نکته، اگر هدف اصلیت مهاجرته پزشکی اصلا گزینه ایده آلی نیستا.

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه دانشگاه ازاد میخونی ،خب لازم نیست حتما انصراف بدی،درستو بخون کنکور بده اگه قبول شدی بعد انصراف بده اینجوری دامپزشکی هم از دست نمیدی
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عقب بودن مقطعی اهمیت چندانی نداره. وقتی در مقایس یک عمر بهش نگاه میکنیم هیچ الزامی نیست که شما از بقیه عقبتر باشی. یه عده از کسانی که 18 سالگی وارد پزشکی شدن اواخر راه میفهمن نمی‌تونن پزشک بشن و فقط مدرکو میگیرن تا تو یه حوزه‌ی دیگه شروع به فعالیت کنن. یه عده قید تخصص رو میزنن. یه عده نمیتونن تخصص قبول بشن چندسال به عنوان پزشک عمومی کار میکنن و بعد به تخصص میرسن. یه عده یه سری استعدادها و مهارت‌های اجتماعی رو ندارن و ممکنه خیلی طول بکشه تا بین مردم مقبولیت پیدا کنن و کارشون بگیره. یکی ممکنه تو یه سال به همین برسه. اگه تصمیمت عاقلانه و درست و با تحقیق باشه؛ بی‌نهایت فرصت برای جلو افتادن هست.

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چرا میخوای با پزشکی مهاجرت کنی؟
      هم زمان بره چون باید مدرکت معادل سازی بشه و احتمالا چندتا ازمون بدی و با احتمال کمتر حتی یکی دوسال دوره تکمیلی بری(بستگی به کشور داره البته)
      و مهم تر مسئله هزینه است که خیلی هزینش بالاست و بورسیه نمیدن به پزشکی
      حواست به اینا باشه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به خاطر علاقست راستش. واسه مهاجرت تاجایی که فهمیدم اگر درست فهمیده باشم مهاجرت با دامپزشکی سخت تر از پزشکیه ولی چه میشه کرد

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط telma_alen نمایش پست ها
      اگه دانشگاه ازاد میخونی ،خب لازم نیست حتما انصراف بدی،درستو بخون کنکور بده اگه قبول شدی بعد انصراف بده اینجوری دامپزشکی هم از دست نمیدی
      آره ولی خب سوال اینه که آیا واحدی تطبیق میخوره ازم یا نه. و چیکار کنم حس میکنم 5 سال از عمرمو ریختم سطل آشغال و درس هم که نخوندم تو دامپزشکی

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      هر جوری حساب کنی ۲۲ سالگی اصلا دیر نیست خداییش. اگر در این مورد خیلی حساسی میتونی دندون رو انتخاب کنی که زودتر تموم میشه و به درامد میرسی. درمورد پول تو جیبی گرفتن و این حرف ها هم خب میتونی همزمان با تحصیل کار کنی. قطعا در حدی پول در میاری که محتاج پول تو جیبی خانواده نباشی خیالت راحت.
      در ضمن دوست عزیز فقط یه نکته، اگر هدف اصلیت مهاجرته پزشکی اصلا گزینه ایده آلی نیستا.
      یعنی به نظرتون مهاجرت باهاش غیر ممکنه؟
      من آخه اگر درست فهمیده باشم مهاجرت با دامپزشکی سخت تر از پزشکیه خب چه میشه کرد باید بخونم دیگه
      راستش اصلا حس پیری میکنم. حس میکنم 5 سال از عمرمو ریختم دور. چون حتی تو دامپزشکی هم من درس نخوندم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh_r نمایش پست ها
      این چه دیدگاهیه.
      دیدت رو عوض کن اول. با من عقبم بقیه جلوان نمیشه زندگی کرد که. هر کسی مسیر خودشو داره. ممکنه یه سریا خوش‌شانس‌تر بوده باشن و به لطف خیلی شرایط از همون اول افتادن تو مسیر درست و خب یه سریا هم نه. حالا اینو شما داری عیب می‌بینی؟
      من خودم مشابه همین شرایط رو دارم و اصلا چندسالی که صرف دامپزشکی کردم رو بد نمی‌دونم. چون با خیلیا آشنا شدم و تجربه کسب کردم. الانم به خاطر این که تو شرایط غیر دلخواهم نموندم و واسه رسیدن به جایگاهی که دوست دارم تلاش می‌کنم از خودم ممنونم. اگر اطراف شما الان یا در آینده آدمی هست که شما رو عقب‌تر از بقیه می‌بینه اونه که طرز فکرش اشتباه‌س و وظیفه‌ی تو اهمیت ندادن و فاصله گرفتنه.
      شما هم به پزشکی تغییر رشته دادین؟
      چند ترم دامپزشکی خونده بودین بعد تغییر رشته دادین؟
      کسی رو میشناسین شرایط منو داشته باشه و پزشکی قبول شده باشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن