خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 181
    1. Top | #151
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dream come true نمایش پست ها
      چقد منظم میخوندین! کاملا مشخصه با برنامه بوده تک تک درس ها
      اون ex پارت اخر دفتر برنامه که هر روز 1.5ساعت وقت میذاشتین چی بوده؟
      سلام

اون بخش تا اونجایی که یادم هست ، بعضی وقتا مربوط به مطالعه های مستقل از بودجه بندی آزمون طبق برنامه شخصی خودم بود (مثلا یه روز 10 ساعت طبق بودجه بندی آزمون میخوندم +دوساعت طبق یسری برنامه های ریز اما مهمه شخصی )
      ... یا بعضی وقتا اون بخش برای یسری عقب اوفتادگی ها بود یا بعضی وقتا هم مربوط به آزمونه مخلوطی گرفتن وتحلیلش برای مرور بعضی دروس

2. Top | #152
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان ... من اصن نمیتونم اینجوری بخونم که تو یه روز مثلا چند تا درس مختلف خونده بشه بخاطر همین برای کنکور ۱۴۰۱ از مهر ماه میخوام اینجوری بخونم :
      ۴ هفته ( فیلم آموزشی ریاضی حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      ۳ هفته ( فیلم آموزشی فیزیک حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      ۳ هفته ( فیلم آموزشی شیمی حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      خب حالا که فیلم هارو دیدم و جزوه نوشتم میرم سراغ درسنامه خوندن واس این درسا
      ۱ هفته ( درسنامه ریاضی مهروماه ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      ۱ هفته ( درسنامه فیزیک میکروطلایی ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      ۲ هفته ( درسنامه شیمی میکروطلایی ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      خب خب خب الان نوبت عمومی ها و زیسته ...
      ۱۰ هفته وقت گذاشتم تو این ۱۰ هفته از شنبه تا چهارشنبه رو زیست شناسی میخونم ( درسنامه خیلی سبز + کتاب درسی + تست ) و تست ریاضی فیزیک شیمی از فصل آزمون که میشه حدود روزی ۵۰ تست
      پنجشنبه و جمعه هم تو این ۱۰ هفته عمومی میخونم ( درسنامه و تست و خلاصه نویسی ) که میشه روزی ( یه مقداری فارسی موضوعی )( عربی یه درس )( زبان نیم درس یعنی یا گرامر یا تست لغت )( دینی هم دو درس بعضی موقع هم یه درس )
      تا الان من فارسی عربی دینی زبان خوندم تست زدم خلاصه هم نوشتم
      ریاضی و فیزیک و شیمی هم که خوندم خلاصه نوشتم از هرکدوم حدود ۹۰۰ تا تست زدم
      زیست هم که خوندم و تو کتاب درسی نکته نوشتم تست هم زدم
      حالا میشه بخش ۹ هفته ای برنامه من که بطور خلاصه بخوام بگم تو هرهفته شنبه فارسی عربی زبان + مقداری زیست + کل ریاضی یا کل فیزیک یا کل شیمی دوره میکنم بعد تو بقیه روزای هفته هرروز یه آزمون جامع عمومی میزنم + تست زیست + تست ریاضی فیزیک شیمی ( با ضریب ۳ که بتونم سه بار مطالب دوره کنم ) + دینی هم هر هفته یه پایه دوره میکنم
      این ۹ هفته تموم بشه که دیگ بعدش ۳ هفته برای آزمون جامع و دوره و مرور کامل یه هفته هم برای دوره و مرور نهایی میذارم تمااااام
      شمایی که تا اینجا خوندی دمت گرم نظرتم بگو شاید بدردم خورد

3. Top | #153
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      توی این تاپیک قرار نیست برای افراد برنامه ی شخصی بنویسیم
      قراره هرکس خواست ، برنامه هفتگی خودش رو قرار بده و افرادی که نظر یا نقد وبرسی ای دارن ارائه بدن.
      بچه های رتبه برتر هم اگه خواستن بیان و نمونه برنامه هفتگی شون رو قرار بدن...(ماشالله انقدر رتبه برترا به انجمن سرمیزنن که
      )
      توجه شود از اونجایی که برنامه ی هرشخص طبق شرایط و نقاط ضعف وقوت خودش هست پس نمیشه 100 دردصد الگو قرارش داد

هدف دیدن برنامه های متنوع و ایده گرفتن هست نه تحمیل یا تخریب
      این روهم بدونین ، برنامه ی خوب تاوقتی بهش عمل نشه بدرد لای جرز دیوارم نمیخوره ... اون شخصی که برنامه ی بدی هم داره اما بهش عمل میکنه خیلی موفق تر از کسی میشه که برنامه ی عالی ای داره اما بهش متعهد نیست

میدونم از این تاپیک استقبال نخواهد شد ولی زدم دیگه .... چه میشه کرد

img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B6_%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B5%DB%B2%DB%B2.jpg
      سلام میشه بررسی کنید
      ویرایش توسط z_raaa2001 : 04 مهر 1400 در ساعت 18:29

4. Top | #154
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      16326760765768425704943362692335.jpg
      خیلی داغونه؟؟
      یکشنبه هاکلاس شیمی دارم
      مدرسه نمیرم غیرحضوری میخونم شادو اینا هم ندارم
      اون جبرانی ها ماله موقعیه که کرونا گرفته بودم سر کلاس تمرکز نداشتم گفتم دوباره ببینمشون
      ویرایش توسط Ftm_a : 04 مهر 1400 در ساعت 21:52

5. Top | #155
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.JCH نمایش پست ها
      سلام دوستان ... من اصن نمیتونم اینجوری بخونم که تو یه روز مثلا چند تا درس مختلف خونده بشه بخاطر همین برای کنکور ۱۴۰۱ از مهر ماه میخوام اینجوری بخونم :
      ۴ هفته ( فیلم آموزشی ریاضی حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      ۳ هفته ( فیلم آموزشی فیزیک حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      ۳ هفته ( فیلم آموزشی شیمی حرف آخر ) + نوشتن جزوه
      خب حالا که فیلم هارو دیدم و جزوه نوشتم میرم سراغ درسنامه خوندن واس این درسا
      ۱ هفته ( درسنامه ریاضی مهروماه ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      ۱ هفته ( درسنامه فیزیک میکروطلایی ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      ۲ هفته ( درسنامه شیمی میکروطلایی ) + نوشتن خلاصه کامل از درسنامه و جزوه
      خب خب خب الان نوبت عمومی ها و زیسته ...
      ۱۰ هفته وقت گذاشتم تو این ۱۰ هفته از شنبه تا چهارشنبه رو زیست شناسی میخونم ( درسنامه خیلی سبز + کتاب درسی + تست ) و تست ریاضی فیزیک شیمی از فصل آزمون که میشه حدود روزی ۵۰ تست
      پنجشنبه و جمعه هم تو این ۱۰ هفته عمومی میخونم ( درسنامه و تست و خلاصه نویسی ) که میشه روزی ( یه مقداری فارسی موضوعی )( عربی یه درس )( زبان نیم درس یعنی یا گرامر یا تست لغت )( دینی هم دو درس بعضی موقع هم یه درس )
      تا الان من فارسی عربی دینی زبان خوندم تست زدم خلاصه هم نوشتم
      ریاضی و فیزیک و شیمی هم که خوندم خلاصه نوشتم از هرکدوم حدود ۹۰۰ تا تست زدم
      زیست هم که خوندم و تو کتاب درسی نکته نوشتم تست هم زدم
      حالا میشه بخش ۹ هفته ای برنامه من که بطور خلاصه بخوام بگم تو هرهفته شنبه فارسی عربی زبان + مقداری زیست + کل ریاضی یا کل فیزیک یا کل شیمی دوره میکنم بعد تو بقیه روزای هفته هرروز یه آزمون جامع عمومی میزنم + تست زیست + تست ریاضی فیزیک شیمی ( با ضریب ۳ که بتونم سه بار مطالب دوره کنم ) + دینی هم هر هفته یه پایه دوره میکنم
      این ۹ هفته تموم بشه که دیگ بعدش ۳ هفته برای آزمون جامع و دوره و مرور کامل یه هفته هم برای دوره و مرور نهایی میذارم تمااااام
      شمایی که تا اینجا خوندی دمت گرم نظرتم بگو شاید بدردم خورد
      حاجی چهار هفته پشت سر هم ریاضی !!!
      چه خبره برادر من اخه
      دیگه اخراش با شنیدن ریاضی اق میزنی بیخیال انصافا نکن این کار رو
      اینجوری خوب نیست سعی کن همه درس هارو ( عمومی ها فعلا به نسبت خیلی کمتر مثلا چهار به یک ) با هم پیش ببری و هر روز تو برنامت هر چهار تا اختصاصی رو بزاری
      خلاصه این که اینجوری خوندن چندین و چند تا عیب داره
      یک این که توی طول بازه ای که داری یه درس رو میخونی ازش زده میشی
      دو این که با اینجوری خوندن دیگه دوره کردنی در کار نخواهد بود
      سوم این که کلا باید بیخیال آزمون بشی
      چهارم این که نمیتونی با یه برنامه ثابت پیش بری

باید سعی کنی برات سخت نباشه اینجوری درس خوندن سر انجامی نداره

راستی یه سوال چرا نمیتونی هر روز چند تا درس رو بخونی ؟
      میشه علتش رو دقیق بگی ؟

6. Top | #156
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط z_raaa2001 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۱۰۹۲۶_۱۷۰۵۲۲.jpg
مشاهده: 230
حجم: 165.8 کیلو بایت
      سلام میشه بررسی کنید

سلام
      اول این رو بگم که این تاپیک عمومیه و بقیه کاربرا بخصوص رتبه برترا میتونن بیان و نقد و پیشنهاد خودشتون رو ارائه بدن و فقط به اینصورت نیست که من تنها پاسخگوی تاپیک هستم (این نکته رو بصورت کلی گفتم ومخاطب خاصی نداشت)

خب نظر شخصیم نسبت به برنامه تون
      برای بعضی دورس مثل شیمی داخل برنامه تعداد تست رو بصورت یه تابع صعودی طی روزای هفته هدفگذاری کردی
      منطق اصلیت این بوده که هر روز چندتا تست شیمی بیشتر بزنی
      نظر من اینکه این مدل هدفگذاری میتونه آسیب زننده باشه چرا که از یه طرف ممکنه یه روز به هردلیلی نتونی اون مقدار تست رو بزنی و ناامیدی و حس بد و این داستانا سراغ آدم بیاد و از یه طرف دیگه ممکنه یه روز بخاطر اینکه فقط به اون تعداد تست امروز برسی ورداری مثلا تستای آسون و تستای حفظی محور رو بعنوان حجم بیشتر جدا کنی و باهاشون خودتو فریب بدی برای رسیدن به تعداد تست بالای امروزت (البته این دسته از تست هاهم لازمه که زده بشن، منظورم این نیست که به هیچ عنوان تسته آسون و حفظی محور نزنی ولی منطق و جا و زمان مناسب خودش رو داره)

میتونی براساس پیش روی ای که داری مثلا بگی فلان روز وزنه ی تستای مفهومی رو بیشتر میکنم درکنارش تستای تکراری گذشته رو برای مرور هم کار مکینم ، روز بعدش وزنه ی تستای مسئله محور سنگین تر لابه لاش تستای حفظی هم کار میکنم ، یه روز دیگه بصورت رندوم میزنم یا یه آزمونک حاوی تیپ تستای مختلف از خودم میگیرم
      خلاصه سعی کن تعداد تست رو به تدریج بالا ببری ولی بنظرم تحمیل کردنه یه تعداد تست خاص برای یک درس خاص طی هفته حرکت جالبی نیست .... من خودم عادت داشتم تعداد تست روزانه ام برای هردرس و مجموع کل تعداد تست هفتگیم رو یادداشت میکردم هدفگذاریم بالا بردن مجموع هفتگی بود

یه مورد دیگه هم اینکه
      مثلا نوشتی قراره 2ساعت و نیم زیست بخونی و باید مرور داشته باشی یسری جاها رو به علاوه اینکه یسری چیزا رو تکمیل کنی همچنین از یسری بخش ها تست کار کنی....بنظرم همش رو توی دوساعت ونیم یهو پخش وپلا نکن ، اون 2ساعت ونیم رو تقسیم کن ، مثلا 1ونیمش رو بده به انجام مرور و تکمیل کردن هات بعدش درحد یه ربع استراحت کن ، حالا یک ساعت برو سراغ تست زنی ای که قراره انجام بدی
      درکل بهتره یه نفس و پخش و پلا 2ساعت ونیمت رو پر نکنی....

بصورت جزئی تر نظری نمیتونم بدم چون شناخت کافی از وضعیتت ندارم
      امیدوارم نظرم کمک کننده بوده باشه موفق باشی

7. Top | #157
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مثل همیشه
      تاپیکای داستان دار شلوغ پلوغ ، ولی تاپیک درسی پشه بال نمیزنه
      منو بگو میخواستم برنامه دوران عید و جمع بندیم روهم قرار بدم ولی بی خیالش

زرشک
      لطفااا بذارینش من الان دست به قلم شدم دارم برنامه ریزیمو انجام میدم تایپک هم پرررفکت به موقع بود

8. Top | #158
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

ببین تست زماندار زدن واسه خودش داستانیه
      به سطح درسیت خیلی بستگی داره بنظرم
      همه این حرفایی که میزنم واسه قبل عیده

اگر ضعیف باشی هر 2 هفته یک ازمون شبیه ساز رو به صورت زماندار بزنی کفایت میکنه چون بچه هایی که ضعیف اند مشکل اصلیشون درک و فهم مطالبه نه سرعت عمل
      ازمون شبیه ساز مثلا میتونه همون ازمون غیرحضوری کانون باشه

اگر متوسط باشی واسه این که روی سرعت عملت کار کنی سعی کن تست های تکراری که قبلا زدی رو به صورت زماندار بزنی
      این کار علاوه بر اینکه سرعت عملت رو بالا میبره و به مدیریت زمانت کمک میکنه خیلی واسه مرور و تسلط روی مباحث خوبه
      مثلا مبحث سلول گالوانی رو که 80 تا تست داشته یکباز کامل حل کردی...حالا واسه زماندار زدن میای شماره های زوج رو انتخاب میکنی و توی زمان میزنی...حواست باشه اگر تست هارو علامتدار کردی فقط علامتدارا رو به صورت زماندار نزنی چون اون تست معمولا سخت و سنگین اند و نمیشه زماندار زدشون...واسه همین میگم تست های زوج یا فردش رو انتخاب کن که بزنی
      ازمون شبیه ساز رو هم که باید بزنی

اگر قوی باشی علاوه بر چیزی که واسه متوسط ها گفتم میتونی به صورت موازی از کتابایی مثل موج ازمون با تست های جدید ازمون بزنی
      سعی کن حتی چندتا درس رو در کنار هم زماندار بزنی تا ذهنت به خستگی عادت کنه...حالا چه میخواد تست تکراری باشه چه تست جدید از کتابای ازمونی
      میشه بگین برا هر درس مثلا چندتا سوال رو تو چه زمانی بزنیم
      مثلا من برا زیست 50 سوال رو مثل زمان کنکور گذاشتم 30 دقیقه البته تو خود آزمونا زمان نقصانی که دارم معمولا 15 دقیقشو میدم به زیست ولی تو خونه به خودم فشار میارم که تو 30 دقیقه بزنم ولی خب بازم راضی نیستم درصدم میاد پایین میشه خودتون بگید برا درسا مختلف تو خونه چندتا سوال رو تو چند دقیقه بزنم البته به قول خودتون به جز علامتدارای سخت که مشخص کردم

9. Top | #159
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلا به همه دوستان عزیز و گرامی یه چند تا سوال ریز در مورد برنامه ریزی داشتم خوشحال میشم با راهنماییتون منو از گمراهی در بیارید

1-اول این که برای واحد های مطالعاتیمون ساعت تعیین کنیم یا نه؟
      2-دوم این که حداکثر زمانی نه بزاریم واسه یه واحد مطالعه چقدر باشه ؟
      3-سوم این که اگر روزی چند تا درس عمومی رو تو اول سال هر روز تو برنامه بزاریم ؟ دوتا کافیه ؟

مواظب خوبی هاتون باشید

مخلص همتون ، ممدشون

10. Top | #160
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَمَّدِشونَم نمایش پست ها
      سلا به همه دوستان عزیز و گرامی یه چند تا سوال ریز در مورد برنامه ریزی داشتم خوشحال میشم با راهنماییتون منو از گمراهی در بیارید

3-سوم این که اگر روزی چند تا درس عمومی رو تو اول سال هر روز تو برنامه بزاریم ؟ دوتا کافیه ؟

مواظب خوبی هاتون باشید

مخلص همتون ، ممدشون
      سوال 1
      اگه منظورت از اینه که مثلا ی تایم زیست امروزو ساعت 8تا9.5بخونی یا 10تا11.5جوابش نه هست
      چون اینطوری برنامت منعطف تره
      اگه منظورت اینه که مثلا گفتار اول گوارش رو براش زمان تعین کنی که تو چند تایم تمومش کنی جوابش بله هست
      بهش میگن برنامه ریزی حجمی زمانی یعنی برای هر حجمی زمانی معین تعیین بشه تا مجبور شی تو همون تایم تمومش کنی و کشش ندی(البته که این نسبت حجم وتایم باید با توجه به سطح خودت تعین بشه)
      این همون اصل پارکینسون هست که میگه به هر کاری هرچقدر زمان بدی همونقدر طول میکشه
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

11. Top | #161
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات

مواظب خوبی هاتون باشید

مخلص همتون ، ممدشون
      سوال 2
      هر تایم از 30 دقیقه هست الی 180 دقیقه
      معمولا 90دقیقه در نظر گرفته میشه
      برای عمومی ها 45دقیقه ای
      حواست باشه استراحت های بین تایم ها باعث افزایش کیفیت مطالعه و جلوگیری از دور باطل میشه
      من خودم رکورد تست زنی مو روزی زدم که تایم ها رو کوچیک کردم
      چون طی هر تایم که غرق درس میشی به چیزای دیگ هم فک میکنی و هر چی سمت آخر اون تایم میریم به خاطر خستگی ذهنی این فکرا بیشتر میشه
      خب استراحت های بین تایما کمک میکنه رفرش بشی
      این جواب خلاصه سوالت بود یه جواب طولانی هم داره ک نمیگنجه اینجا

12. Top | #162
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات

مواظب خوبی هاتون باشید

مخلص همتون ، ممدشون
      سوال 3
      ببین تو کنکور کلا دو دسته از مسائل داریم
      یکی کارایی که تغیرش نقش مهمی تو رتبه فرد ایفا نیکنه
      یکی کارایی که خیلی فرقی نداره با کدوم روشش پیش بری
      این جزو دسته دومه و با توجه به جنس برنامت بچینش
      معمولا بچه ها 2 الی 3تا میزارن عمومی روزانه رو
      که البته من میگم باید شکسته بشه به ده قسمت و این ده قسمت پخش بشه
      نه چهار درس اصلی
      ده قسمت شامل
      لغت آرایه قرابت دستور
      ترجمه متن قواعد
      دینی
      وکب گرامر ريدینگ/کلوز

13. Top | #163
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      سوال 1
      اگه منظورت از اینه که مثلا ی تایم زیست امروزو ساعت 8تا9.5بخونی یا 10تا11.5جوابش نه هست
      چون اینطوری برنامت منعطف تره
      اگه منظورت اینه که مثلا گفتار اول گوارش رو براش زمان تعین کنی که تو چند تایم تمومش کنی جوابش بله هست
      بهش میگن برنامه ریزی حجمی زمانی یعنی برای هر حجمی زمانی معین تعیین بشه تا مجبور شی تو همون تایم تمومش کنی و کشش ندی(البته که این نسبت حجم وتایم باید با توجه به سطح خودت تعین بشه)
      این همون اصل پارکینسون هست که میگه به هر کاری هرچقدر زمان بدی همونقدر طول میکشه
      سوال 2
      هر تایم از 30 دقیقه هست الی 180 دقیقه
      معمولا 90دقیقه در نظر گرفته میشه
      برای عمومی ها 45دقیقه ای
      حواست باشه استراحت های بین تایم ها باعث افزایش کیفیت مطالعه و جلوگیری از دور باطل میشه
      من خودم رکورد تست زنی مو روزی زدم که تایم ها رو کوچیک کردم
      چون طی هر تایم که غرق درس میشی به چیزای دیگ هم فک میکنی و هر چی سمت آخر اون تایم میریم به خاطر خستگی ذهنی این فکرا بیشتر میشه
      خب استراحت های بین تایما کمک میکنه رفرش بشی
      این جواب خلاصه سوالت بود یه جواب طولانی هم داره ک نمیگنجه اینجا
      سوال 3
      ببین تو کنکور کلا دو دسته از مسائل داریم
      یکی کارایی که تغیرش نقش مهمی تو رتبه فرد ایفا نیکنه
      یکی کارایی که خیلی فرقی نداره با کدوم روشش پیش بری
      این جزو دسته دومه و با توجه به جنس برنامت بچینش
      معمولا بچه ها 2 الی 3تا میزارن عمومی روزانه رو
      که البته من میگم باید شکسته بشه به ده قسمت و این ده قسمت پخش بشه
      نه چهار درس اصلی
      ده قسمت شامل
      لغت آرایه قرابت دستور
      ترجمه متن قواعد
      دینی
      وکب گرامر ريدینگ/کلوز
      من نوکرتم داداش دمت گرم

به خصوص این ایده آخری که دادی خیلی خوب بود خوشم اومد واقعا
      یه دنیا ممنون

14. Top | #164
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

راجع به شیمی اشتباه فهمیدی
      اونا تعداد تست نیست که مشخص کرده
      شماره درسنامه کتاب تست هاشه مثلا نوشته بسته 49 و50

اما راجع به خود برنامه
      بنظرم برای کسی که یه مقدار توی ریاضی و فیزیک ضعف داره بهتره که به جای یک روز در میان 3 ساعت خوندن یه کار دیگه بکنه
      هر روز ریاضی و فیزیک رو بخونه منتهی یک روز ریاضی 1 و فیزیک 2 و یک روز ریاضی 2 و فیزیک 1
      توی روزی که 2 ساعته بیشتر روی اموزش کار بشه و توی روزی که یک ساعته بیشتر تمرکز روی مرور جلسه یا جلسات قبل باشه ( تست تکراری و علامتدار معجزه میکنه )
      اینطوری هر روز درگیر این 2 تا درس میشه و این برای کسی که ریاضی و فیزیکش خیلی قوی نیست عالیه

سلام بله دقیقا منظورم بسته های درسنامه بود برا ریاضی فیزیک ایده ی خیلی خوبی دادین ممنون من تازه شروع کردم واسه همین عادت به تنوع بالا ندارم برا همین یک روز درمیون گذاشتم ولی راه ک افتادم حتما این چیزی که گفتین در نظر میگیرم

15. Top | #165
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام
      اول این رو بگم که این تاپیک عمومیه و بقیه کاربرا بخصوص رتبه برترا میتونن بیان و نقد و پیشنهاد خودشتون رو ارائه بدن و فقط به اینصورت نیست که من تنها پاسخگوی تاپیک هستم (این نکته رو بصورت کلی گفتم ومخاطب خاصی نداشت)

خب نظر شخصیم نسبت به برنامه تون
      برای بعضی دورس مثل شیمی داخل برنامه تعداد تست رو بصورت یه تابع صعودی طی روزای هفته هدفگذاری کردی
      منطق اصلیت این بوده که هر روز چندتا تست شیمی بیشتر بزنی
      نظر من اینکه این مدل هدفگذاری میتونه آسیب زننده باشه چرا که از یه طرف ممکنه یه روز به هردلیلی نتونی اون مقدار تست رو بزنی و ناامیدی و حس بد و این داستانا سراغ آدم بیاد و از یه طرف دیگه ممکنه یه روز بخاطر اینکه فقط به اون تعداد تست امروز برسی ورداری مثلا تستای آسون و تستای حفظی محور رو بعنوان حجم بیشتر جدا کنی و باهاشون خودتو فریب بدی برای رسیدن به تعداد تست بالای امروزت (البته این دسته از تست هاهم لازمه که زده بشن، منظورم این نیست که به هیچ عنوان تسته آسون و حفظی محور نزنی ولی منطق و جا و زمان مناسب خودش رو داره)

میتونی براساس پیش روی ای که داری مثلا بگی فلان روز وزنه ی تستای مفهومی رو بیشتر میکنم درکنارش تستای تکراری گذشته رو برای مرور هم کار مکینم ، روز بعدش وزنه ی تستای مسئله محور سنگین تر لابه لاش تستای حفظی هم کار میکنم ، یه روز دیگه بصورت رندوم میزنم یا یه آزمونک حاوی تیپ تستای مختلف از خودم میگیرم
      خلاصه سعی کن تعداد تست رو به تدریج بالا ببری ولی بنظرم تحمیل کردنه یه تعداد تست خاص برای یک درس خاص طی هفته حرکت جالبی نیست .... من خودم عادت داشتم تعداد تست روزانه ام برای هردرس و مجموع کل تعداد تست هفتگیم رو یادداشت میکردم هدفگذاریم بالا بردن مجموع هفتگی بود

یه مورد دیگه هم اینکه
      مثلا نوشتی قراره 2ساعت و نیم زیست بخونی و باید مرور داشته باشی یسری جاها رو به علاوه اینکه یسری چیزا رو تکمیل کنی همچنین از یسری بخش ها تست کار کنی....بنظرم همش رو توی دوساعت ونیم یهو پخش وپلا نکن ، اون 2ساعت ونیم رو تقسیم کن ، مثلا 1ونیمش رو بده به انجام مرور و تکمیل کردن هات بعدش درحد یه ربع استراحت کن ، حالا یک ساعت برو سراغ تست زنی ای که قراره انجام بدی
      درکل بهتره یه نفس و پخش و پلا 2ساعت ونیمت رو پر نکنی....

بصورت جزئی تر نظری نمیتونم بدم چون شناخت کافی از وضعیتت ندارم
      امیدوارم نظرم کمک کننده بوده باشه موفق باشی
      برا زیست درسته همین کار رو میکنم پارت بندی می کنم این شکل کلی هست برا هر روز همون روز جدا پارت بندی ها رو می‌نویسم و مشخص می کنم چه تایمی پیشروی باشه و چه تایمی مرور شیمی منظورم بسته های درسنامه هستش تعداد تست نیست
      ویرایش توسط z_raaa2001 : 05 مهر 1400 در ساعت 20:50

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن