خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 34 از 83 نخستنخست ... 2433343544 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 496 به 510 از 1245
    1. Top | #496
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.Z نمایش پست ها
      سلام .

نوشته محمد واعظی صرفا یه اسمه واسه فروش بیشتر کتاب . همون جریان ریاضی میکرو و آریان حیدری . از سیاست های جدید انتشارات گاج همینه .
      اما در مورد کیفیت کتاب ها من به شخصه کتاب ترجمه تعریبش رو بررسی کردم و میتونم بگم خوبه . سایرین رو نظری ندارم .

عربی مهروماه کتاب دوز سخت و ایده داری هست . اما عربی خیلی سبز کتاب معقولیه . به نظر من به عنوان منبع دوم عربی مهروماه یا عربی جامع نردبام مناسب تر هستن . ولی خودتون هم باید بسته به شرایط و سطحتون انتخاب کنید .

آزمون پلاس شیمی پختگی لازم رو هنوز نداره و جا برای بهتر شدن هست . به جای اون فصل آزمون خیلی سبز رو توصیه میکنم .
      آزمون پلاس ریاضی کتاب مناسبی بود . اما برای کنکور 98 و 99 . با توجه به سخت تر شدن کنکور موج آزمون انتخاب بهتریه . ( البته به شرطی که تک پایه های الگو رو نداشته باشید . چون تست یکسان زیاد دارن . )
      آزمون پلاس فیزیک رو اطلاع ندارم ولی فیزیک جامع مهروماه کتاب خوبیه و اگه نویسندگانش یکی باشه ، میتونه اونم کتاب خوبی باشه .
      البته فک نکنم به موج آزمون الگو برسه .

برای قرابت خیلی سبز بهتر هست . جدیدا تغییرات خوبی داشته و درسنامه هم اضافه کردن .

ساختار کتاب کاراگاه رو فعلا ندیدم و با فرض این که از لحاظ ساختار کتاب خوبی باشه ، باید گفتش که کتاب جدید التالیف هست و همین موضوع به طبع غلط های علمی و نگارشی زیادی رو به همراه داره . همونطوری که میگ میگ های فاگو دارن . به همین دلیل خریدش رو توصیه نمیکنم .
      تک پایه های خیلی سبز + میکرو جامع و آی کیو جامع + آزمون ماز و مخصوصا زیستاز بهترین منابع حال حاضر زیست هستن .

و همین .

درک مطلب عربی وترجمه سیر تاپیاز کاملا مشخصه واعظی خودش نوشته اگه یکم تدریس وروند های واعظی رو دیده باشی میفهمی(مثل ریاضی گاج نیست که اریان دستم بهش نزده) ولی قواعدشو نمیدونم ،این دوتا مطمئنم نقش پررنگی داشته تو تالیفش

2. Top | #497
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام ی سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین من زیست دهم میکرو چاپ 97 دارم یازدهم نشر الگو 98 و دوازدهم خیلی سبز چاپ 98 الان چون زیست دهم خیلی تغییر کرده میخواد منبعمو بروز کنم ولی نمیدونم زیست تک پایه خیلی سبز برای دهمم بگیرم یا زیست جامع پینوکیو بگیرم میدونم که نمیرسم دوتا منبع بخونم از یه طرفم اینکه حس میکنم زیست یازدهمم که نشر الگو هست برام سنگینه میشه یه پیشنهاد اقتصادی بهم بدین ممنون میشم

3. Top | #498
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      درک مطلب عربی وترجمه سیر تاپیاز کاملا مشخصه واعظی خودش نوشته اگه یکم تدریس وروند های واعظی رو دیده باشی میفهمی(مثل ریاضی گاج نیست که اریان دستم بهش نزده) ولی قواعدشو نمیدونم ،این دوتا مطمئنم نقش پررنگی داشته تو تالیفش
      اتفاقا خواستم به این موضوع اشاره کنم
      من یه جلسه از فرست کلاس تمسالش رو دیدم ترتیب درس دادنش توی کلاس با اون چیزایی که کتاب میگه دقیقا یکیه(نشون به اون نشون اول اول با این نکته شروع میکنه که فعل مصدر ترجمه نیمشه مصدر هم فعل ترجمه نمیشه)

4. Top | #499
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      اره ، این که نقش پررنگ تری داشته رو قبول دارم
      ( )
      ویرایش توسط Hadi.Z : 26 شهریور 1400 در ساعت 11:53

5. Top | #500
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام...بچه ها نظرتون راجع به زیست نسل جدید چیه؟آخرین چاپش منظورمه..خیلی سبز برام سادس..ایکیو رو هم دارم نسل جدید بخرم یا همین ایکیو رو کار کنم؟
      ویرایش توسط Naznk : 26 شهریور 1400 در ساعت 00:54

6. Top | #501
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Naznk نمایش پست ها
      سلام...بچه ها نظرتون راجع به زیست نسل جدید چیه؟آخرین چاپش منظورمه..خیلی سبز برام سادس..ایکیو رو هم دارم نسل جدید بخرم یا همین ایکیو رو کار کنم؟
      فکر کنم که همون آیکیو کافی باشه
      برای منبع سومت،منبع آزمونی بگیر

7. Top | #502
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین ک ۸۲ نمایش پست ها
      سلام ی سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین من زیست دهم میکرو چاپ 97 دارم یازدهم نشر الگو 98 و دوازدهم خیلی سبز چاپ 98 الان چون زیست دهم خیلی تغییر کرده میخواد منبعمو بروز کنم ولی نمیدونم زیست تک پایه خیلی سبز برای دهمم بگیرم یا زیست جامع پینوکیو بگیرم میدونم که نمیرسم دوتا منبع بخونم از یه طرفم اینکه حس میکنم زیست یازدهمم که نشر الگو هست برام سنگینه میشه یه پیشنهاد اقتصادی بهم بدین ممنون میشم
      جامع منتشران رو من بشدت میپسندم... یه مولف فوق‌العاده باهوش و باسواد... نکات مشترک با آیکیو هم در عین روون تر بودن زیاد داره( من هم آیکیو رو دیدم هم پینوکیو ولی این کتاب با این حجم کم بشدت محشرتره)... یه کتابه تک جلدیه( مث پینوکیو دوجلدی هم حتی نیست) تستای عالی درسنامه نموداری داره که راست کار خودته( چون اون زیست11و12هم که گفتی تغییر داره و نیاز داری یه منبع بروز درسنامه دار داشته باشی)منتشران بگیر کنار اون 3تا... خیییییلی من این کتابو دوست دارم( بشدت بهینست. مث آیکیوهم نیومده خفت کنه از بس یه نکته احمقانه رو بهش پیله کنه. کلی ایده خفن فقط یبار هم ازش تست اورده... مثلا200nmبودن مقیاس پوشینه باکتری گریفیت که از همین آیکیو 3 تا تست داده ولی مثلا منتشران یبار گفته...یا کلی نکته جذاب که فقط یبار میگه و نفستو بالا نمیاره( مولفان آیکیو اینطوری بودن تا یه نکته جدید به ذهنشون میرسیده از شدت ذوق زدگی کلی تست تکراری با همون ایده اوردن پشت هم که جلب توجه کنن به چه نکته به اصطلاح خفنی رسیدن ولی مخاطب خفه میشه از شدت تکراری بودن... پینوکیوهم که من دیگه از رده خارجش میدونم. بجز غلط های زیاد و تناقضات و نکات بشدت خارج از کتاب حتی یه طبقه بندی ساده مثل آیکیو رو نیومدن بکنن. نه پوشش 100درصدی کتاب داره نه رعایت ترتیب مطالب نه نکته بروز. فقط یه تعداد تست منسوخ اوردن ریختن کنار هم... حداقل مشخصه برای آیکیو اومدن باز کردن کتاب های درسی و به ترتیب و باطبقه بندی سعی کردن کامل پوشش بدن. ولی پینوکیو اصلا همون کتاب درسی هم پوشش نمیده.آیکیو رو من بخاطر ناشیگری توی تالیف پاسخنامه و کلییییییییی تست با یه ایده خیلی کم بهینه از منتشران میدونم. منتشران ایده تکراری نداره.(کلا من بنظرم کتاب تست زیست همه چی تموم باید باشه.هم درسنامه درست هم تست. چون شما اقتصادی میخوای باشه منتشران فقط وگرنه3تا مهروماه جامع ها رو پیشنهاد میکردم بهت)

8. Top | #503
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AR.F نمایش پست ها
      جامع منتشران رو من بشدت میپسندم... یه مولف فوق‌العاده باهوش و باسواد... نکات مشترک با آیکیو هم در عین روون تر بودن زیاد داره( من هم آیکیو رو دیدم هم پینوکیو ولی این کتاب با این حجم کم بشدت محشرتره)... یه کتابه تک جلدیه( مث پینوکیو دوجلدی هم حتی نیست) تستای عالی درسنامه نموداری داره که راست کار خودته( چون اون زیست11و12هم که گفتی تغییر داره و نیاز داری یه منبع بروز درسنامه دار داشته باشی)منتشران بگیر کنار اون 3تا... خیییییلی من این کتابو دوست دارم( بشدت بهینست. مث آیکیوهم نیومده خفت کنه از بس یه نکته احمقانه رو بهش پیله کنه. کلی ایده خفن فقط یبار هم ازش تست اورده... مثلا200nmبودن مقیاس پوشینه باکتری گریفیت که از همین آیکیو 3 تا تست داده ولی مثلا منتشران یبار گفته...یا کلی نکته جذاب که فقط یبار میگه و نفستو بالا نمیاره( مولفان آیکیو اینطوری بودن تا یه نکته جدید به ذهنشون میرسیده از شدت ذوق زدگی کلی تست تکراری با همون ایده اوردن پشت هم که جلب توجه کنن به چه نکته به اصطلاح خفنی رسیدن ولی مخاطب خفه میشه از شدت تکراری بودن... پینوکیوهم که من دیگه از رده خارجش میدونم. بجز غلط های زیاد و تناقضات و نکات بشدت خارج از کتاب حتی یه طبقه بندی ساده مثل آیکیو رو نیومدن بکنن. نه پوشش 100درصدی کتاب داره نه رعایت ترتیب مطالب نه نکته بروز. فقط یه تعداد تست منسوخ اوردن ریختن کنار هم... حداقل مشخصه برای آیکیو اومدن باز کردن کتاب های درسی و به ترتیب و باطبقه بندی سعی کردن کامل پوشش بدن. ولی پینوکیو اصلا همون کتاب درسی هم پوشش نمیده.آیکیو رو من بخاطر ناشیگری توی تالیف پاسخنامه و کلییییییییی تست با یه ایده خیلی کم بهینه از منتشران میدونم. منتشران ایده تکراری نداره.(کلا من بنظرم کتاب تست زیست همه چی تموم باید باشه.هم درسنامه درست هم تست. چون شما اقتصادی میخوای باشه منتشران فقط وگرنه3تا مهروماه جامع ها رو پیشنهاد میکردم بهت)
      توضیحاتت تقریبا کامل بود دمت گرم
      فقط یه چند تا سوال
      اینی که میگی (زیست منتشران) منبع آموزشی محسوب میشه (مثل پینوکیو یا الگو) یا منبع پیشرفته (مثل آی کیو)
      چون الان منم رفتم یه نگاه کردم بدی نبود کتابش خوشم اومد
      میدونی منظورم چیه میخوام بگم اگر بخوام این کتاب رو تهیه کنم مکمل نشر الگو هستش یا آی کیو؟

سوال بعدی این که دوستان صاحب نظر نظر شما چیه؟

9. Top | #504
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      و یک سوال دیگه
      لطفا هر کسی اطلاعی داره بگه

میتونم بپرسم میزان تغییرات کتاب های کمک درسی زیر نسبت به سال قبل (چاپ 1400 نسبت به چاپ 99) چقدر بوده

زیست سه سال نشر الگو هر دو جلد
      شیمی دوازدهم و دهم مبتکران دو جلدی
      دینی سفیر خرد پایه و دوازدهم
      فیزیک دوازدهم خیلی سبز جلد دو جلدی ( همونی که شهریاری و سبز میدانی و خم خاجی و.... نوشتن )
      عربی مهروماه

فقط یه چند تا نکته میدونم زیست خیلی تغییرات داشته به خصوص تو دهم فقط سوالم اینه که این کتاب که برای سال قبل یا همون کنکور1400 هست رو میتونم برای 1401 استفاده کنم؟
      مورد بعدی این که باز هم میدونم شیمی دهم تغییرلت داشته ولی توی کتاب سال قبلش بخش های حذف شده رو معلوم کرده و نوشته که فقط باری کنکوری های 1400 میخوام ببینم جز این تغییرات دیگه ای نداشته ایا؟

دم همتون گرم مواظب خوبی هاتون باشید

10. Top | #505
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا کتاب آزمون محور و جمعبندی چه فرقی باهم میکنن://
      بعد یه سوال دیگ حاجییی گاج چرا انقد کتاب داره اصن گیج شدم ....
      یذره سیرو پیاز میزنه یذره مینی میکرو طلایی(جفت اینایی ک گفتم برا اذبیات کتاب دارن)
      بعضی کتابا آیکیو دارن بعضیا ندارن ...بعضیا هم میکرو دارن هم میکرو طلایی چخبرهههه اخه )
      الان دوتا موضوعی داره :عربی میکرو موضوعی_عربی کامل میکرو طلایی ...ینی چی اخه ؟

11. Top | #506
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَمَّدِشونَم نمایش پست ها
      فقط یه چند تا سوال
      اینی که میگی (زیست منتشران) منبع آموزشی محسوب میشه (مثل پینوکیو یا الگو) یا منبع پیشرفته (مثل آی کیو)
      میدونی منظورم چیه میخوام بگم اگر بخوام این کتاب رو تهیه کنم مکمل نشر الگو هستش یا آی کیو؟

و یک سوال دیگه
      لطفا هر کسی اطلاعی داره بگه

میتونم بپرسم میزان تغییرات کتاب های کمک درسی زیر نسبت به سال قبل (چاپ 1400 نسبت به چاپ 99) چقدر بوده

زیست سه سال نشر الگو هر دو جلد
      شیمی دوازدهم و دهم مبتکران دو جلدی
      دینی سفیر خرد پایه و دوازدهم
      فیزیک دوازدهم خیلی سبز جلد دو جلدی ( همونی که شهریاری و سبز میدانی و خم خاجی و.... نوشتن )
      عربی مهروماه

فقط یه چند تا نکته میدونم زیست خیلی تغییرات داشته به خصوص تو دهم فقط سوالم اینه که این کتاب که برای سال قبل یا همون کنکور1400 هست رو میتونم برای 1401 استفاده کنم؟
      مورد بعدی این که باز هم میدونم شیمی دهم تغییرلت داشته ولی توی کتاب سال قبلش بخش های حذف شده رو معلوم کرده و نوشته که فقط باری کنکوری های 1400 میخوام ببینم جز این تغییرات دیگه ای نداشته ایا؟

دم همتون گرم مواظب خوبی هاتون باشید
      Hadi.Z
      Mohamad_R
      josef76

دوستان گرامی به خصوص این سه عزیز اگر درباره این موضوعات اطلاعاتی در دست دارید لطفا یه راهنمایی بکنید منو

12. Top | #507
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط یه چند تا سوال

چون منتشران درسنامه داره بنظرم آیکیو کنارش کار کنی بهتره(الگو ها هم درسنامه داره). ولی پیشنهادم بهت اینه کنار منتشران بجای آیکیو گروه زیستاز یا مثلا میکرو یا پینوکیو بیای چنتا آزمونی بخری. مثلا اگه آیکیو 4000تا تست داره بیا فصل آزمون+فاگو آزمون+آزمون پلاس گاج+موج آزمون رو بگیر بجاش( همون4000تست میشه تقریباً).اینطوری انگار کتاب جامع های هر مولفی رو کار کردی( برای زیست کلییییییییی کتاب آزمونی خوب هست که همشو نمیرسه هیچ کس توی جمع بندی بخواد بزنه). اینارو الان بخر بزن بعد عیدم 1000تست عمارلو+آزمون پلاس مهروماه و آزمون های آنلاین رو بزن... شک نکن بهترین کار همینه( اینطوری با کلی سبک سوال متفاوت‌ آشنا میشی و خلاقیتت هم فوق العاده میره بالا. بجای اینکه همه مثلا6000تستی که میرسی بزنی رو از یه گروه بزنی( که کلی سوالا تکرارین فقط ادبیاتشون فرق داره)بیا از چند تا مولف استفاده کن. منتشران رو اول آموزشی بزن بعد به ترتیب برای هر فصل آزمون پلاس گاج+فصل. بعدشم موج و فاگو 3فصلیه.تا 3تا تکمیل شد اونارو بزن... اینطوری یه برنامه مروری محشر هم داری

13. Top | #508
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AR.F نمایش پست ها
      چون منتشران درسنامه داره بنظرم آیکیو کنارش کار کنی بهتره(الگو ها هم درسنامه داره). ولی پیشنهادم بهت اینه کنار منتشران بجای آیکیو گروه زیستاز یا مثلا میکرو یا پینوکیو بیای چنتا آزمونی بخری. مثلا اگه آیکیو 4000تا تست داره بیا فصل آزمون+فاگو آزمون+آزمون پلاس گاج+موج آزمون رو بگیر بجاش( همون4000تست میشه تقریباً).اینطوری انگار کتاب جامع های هر مولفی رو کار کردی( برای زیست کلییییییییی کتاب آزمونی خوب هست که همشو نمیرسه هیچ کس توی جمع بندی بخواد بزنه). اینارو الان بخر بزن بعد عیدم 1000تست عمارلو+آزمون پلاس مهروماه و آزمون های آنلاین رو بزن... شک نکن بهترین کار همینه( اینطوری با کلی سبک سوال متفاوت‌ آشنا میشی و خلاقیتت هم فوق العاده میره بالا. بجای اینکه همه مثلا6000تستی که میرسی بزنی رو از یه گروه بزنی( که کلی سوالا تکرارین فقط ادبیاتشون فرق داره)بیا از چند تا مولف استفاده کن. منتشران رو اول آموزشی بزن بعد به ترتیب برای هر فصل آزمون پلاس گاج+فصل. بعدشم موج و فاگو 3فصلیه.تا 3تا تکمیل شد اونارو بزن... اینطوری یه برنامه مروری محشر هم داری
      ایده خیلی باحالی دادی خوشم اومد
      در کنار اینا ازمون های زیستاز و ماز و مای زیست و..... هم خیلی خوب میشه

یه دنیا ممنونم ازت

مواظب خوبی هات باش

14. Top | #509
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایده خیلی باحالی دادی خوشم اومد
      در کنار اینا ازمون های زیستاز و ماز و مای زیست و..... هم خیلی خوب میشه

یه دنیا ممنونم ازت

مواظب خوبی هات باش
      چاکرررررم دادا❤موفق باشی

15. Top | #510
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      hadi.z
      mohamad_r
      josef76

دوستان گرامی به خصوص این سه عزیز اگر درباره این موضوعات اطلاعاتی در دست دارید لطفا یه راهنمایی بکنید منو
      زیست منتشران رو دهمش رو که برای کنکور 1400 بود کار کردمش از روی پی دی اف برای قسمتهایی که حف نشده بودند / کتاب بسیار خوبی هستش به نظرم برای کسایی که زود میخوان سر ته زیست رو هم بیارن مناسبه درسنامه اصولی و کم حجم مناسب برای دوره / تستهای اسان متوسط و سخت / بعضی تستهاش نکات خیلی خوبی داشت طوری که میگفتی wow عجب بببببب چیزی گفته چرا به ذهن من نرسید و .... / در کل میشه ازش به خوبی استفاده کرد و کامل اشراف پیدا کرد رو متن و اشکال کتاب درسی

در مورد باقی سوالاتتون
      زیست شناسی نسل جدید نشر الگو فقط دهمش ویژه 1401 تغییرات داره و از نو تالیف شده یازدهم و دوزادهم ش هیچ تفاوتی با چاپ 99 ندارن
      شیمی مبتکران دهمش که ویزه 1401 باشه فقط تستهای کنکور جدید اضافهشده + حذفیات دهم اعمال شده
      شیمی یازدهم مبتکران ویزه 1401 هم نسبت به چاپ قبلی تغییری نکرده و فقط تستهای کنکور بهش اضافه شده
      فیزیک دوزادهم خیلی سبز رو در جریان تغییراتش نیستم ولی همون کنکور ها به تستهای کتاب اضافه شده و فکر کنم تستهای قلمچی هم از کتاب حذف شده باشه تو پی دی اف که نشده بودند ولی شاید تو چاپ شده باشه ون کانون استفاده از تستهاش رو تو کتابا ممنوع کرده { کتاب قبلی تستهای قلمچی رو هم داشت }

دینی سفیر خرد تستهای قلمچی حذف شده ازش و به جاش تستهای ماز قرار داده شده + یه سری تست جدید مفهومی هم بهش اضافه شده / کلا سفیر خرد سوالاتش متن کتابی هستش و سوالات مفهومی چالشی نداشت ولی این کتاب سوالات مفهومی هم بهش اضافه شده
      در کل از باقی تغییراتشون جز اینایی که گفتم خبری ندارم
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 26 شهریور 1400 در ساعت 21:11

صفحه 34 از 83 نخستنخست ... 2433343544 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)