خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام
      مهارت آزمون زدن وقتی به دست میاد که شما از اون فصول رو خونده باشید. به طور مثال یک فصل فیزیک دوازدهم یک فصل یازدهم رو فلمچی می خواد بیاره.خب اگه شما اون یازدهم رو نخونده باشید که چه طور می خواید سر جلسه سوالاتش رو بزنید؟تنظیم وقت چه طور؟میشه همه تایمتون رو روی فیزیک دوازدهم بدید؟این که مدیریت آزمون نیست اونوقت
      من اگه جای شما بودم با برنامه نیم یال دوم قلمچی پیش می رفتم یا این تفاوت که درسایی رو که این مدت کار کردید رو علامت دارهاش و خلاصه هاش رو برای آزمون دوره می کردم و از فصول نیم سال اول به جاش درس وارد می کردم. و اونایی که جدید هستن ر و پیش می بردم!
      این چیزی که گفتم در صورتیه که بخواید با آزمونا نیم سال دوم رو پیش برید.
      یکمی عجیبه این روش ولی اگه می خواید از الان برید آزمون و مدیریت آزمون رو داشته باشید این جوری میشه
      سلام، اگه وقت شد یه اشاره ای به این موضوع کنین ک ایا تاثیر داره ازمون های موسسه های دیگه در کنار ازمونی ک میدیم، تحلیلشون کنیم؟ یا همون ازمونای قلمچی صرفا برای کنکور کافیه؟

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      سلام، اگه وقت شد یه اشاره ای به این موضوع کنین ک ایا تاثیر داره ازمون های موسسه های دیگه در کنار ازمونی ک میدیم، تحلیلشون کنیم؟ یا همون ازمونای قلمچی صرفا برای کنکور کافیه؟
      سلام.
      هدف از آزمون دادن اینه که بفهمیم کجا ها رو خوب خوندیم،نخوندیم،باید مرور شه،تست جدید زده شه براش،مدیریت آزمونمون چه طوره؟و...
      آزمون قلمچی به نظر من این موارد رو به خوبی روشن می کنه.اما اگه کسی تست های علامت دارش،کتاب های آزمونیش،آزمونای قلمچیش رو خوب کار کرده به عنوان منبع و همچنین کار بیشتر روی مدیریت زمان می تونه از سوالات موسسات دیگه هم استفاده کنه!گزینه دو و یا گاج و یا ماز(خصوصا زیستتتتت) گزینه های خوبی ان.
      من که وقت نکردم چون برای جمع بندی یه عالمه سوال کنکور در قالب 270 تایی و 100 تایی بود که باید حل می کردم.به اضافه ی بعضی قلمچی های سال قبل و همین طور آزمونای امسالم!

3. Top | #18
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام
      مهارت آزمون زدن وقتی به دست میاد که شما از اون فصول رو خونده باشید. به طور مثال یک فصل فیزیک دوازدهم یک فصل یازدهم رو فلمچی می خواد بیاره.خب اگه شما اون یازدهم رو نخونده باشید که چه طور می خواید سر جلسه سوالاتش رو بزنید؟تنظیم وقت چه طور؟میشه همه تایمتون رو روی فیزیک دوازدهم بدید؟این که مدیریت آزمون نیست اونوقت
      من اگه جای شما بودم با برنامه نیم یال دوم قلمچی پیش می رفتم یا این تفاوت که درسایی رو که این مدت کار کردید رو علامت دارهاش و خلاصه هاش رو برای آزمون دوره می کردم و از فصول نیم سال اول به جاش درس وارد می کردم. و اونایی که جدید هستن ر و پیش می بردم!
      این چیزی که گفتم در صورتیه که بخواید با آزمونا نیم سال دوم رو پیش برید.
      یکمی عجیبه این روش ولی اگه می خواید از الان برید آزمون و مدیریت آزمون رو داشته باشید این جوری میشه
      نیم سال دوم بخوام برم یازدهم رو از اول میره ولی دوازدهم رو که من نخوندم چیکار کنم؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

نیم سال دوم بخوام برم یازدهم رو از اول میره ولی دوازدهم رو که من نخوندم چیکار کنم؟
      یازدهم رو طبق آزمون پیش ببرید.دوازدهم رو هم همین طور.درسای باقی مونده که میشه نیم سال اول دوازدهم رو با اولویت بندی کار کنید.عید آزمون جمع بندی ۱۲ هم دارید.حین این آزمونای پیشروی که می خواید ثبت نام کنید می تونیو پخش کنید یه سری مباحث رو
      این اولویت بندیه خیلی مهمه!زیست و شیمی ۱۲ در اولویت هستن.
      بعدش ریاضی و فیزیک.عمومی های یه نیم سال اونقدر زیاد نیست که نشه جمعشون کرد.اگه برنامه ریزی خوبی داشته باشید از پسش برمیاید.
      باید اگه جای افزایش ساعت مطالعه هست این کار رو انجام بدید ولی کنارش به تناسب استراحت کافی باشه که کم انگیزه نشید.

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلااااااااااااام.وقت بخیر.
      خب اول میرم سراغ فرق آزمون حضوری و غیر حضوری.هیچ فرقی وجود ندارهباید همون طوری که برای که برای آزمونای حضوری آماده بودید آماده شید
      1)صبحانه
      2)پوشیدن لباس مخصوص آزمون
      3)پرینت گرفتنن سوالات و یا دریافت سوالات از نمایندگی(اگه هیچ کدوم نشد اونوقت از روی گوشی یا لپ تاپ)+داشتن پاسخ برگ(این رو خودم داشتم)
      فایل پیوست 94774
      4)شروع آزمون راس ساعت اصلی(اگر وقتتون گذشت می تونید ساعت رو عقب بکشید)
      5)حل کردن سوالات در زمان بندی که با خودتون توافق کردید قبلا!من خودم نوشته شده همراه خودم می بردم!که حواسم باشه
      6)حین آزمون اصلا از سرجاتون بلند نشید و صحبت نکنید.بقیه دارن آزمون میدنخوراکی آزمون رو از قبل کنار خودتون بذارید همین طور تمام مواد لازم!تراش- دستمال و....سعی کنید محل درس خوندن و آزمون دادنتون جدا باشه.آخه یه حس نقش پذیری نسبت به اون مکان هست!
      7)از سوالات به شدت وقت گیر و شک دار عبور می کنید.این مهارته که باید به دست بیارید.سوالاتی که گزینه های شک دار دارید مشخص کنید سر آزمون
      8)از وقت آزمون بیشتر به خودتون تایم ندید که ترازتون بالا بیاد و ...
      9)از روی پاسخبرگ که تمام گزینه های انتخابی کاملا پر شده به سیستم انتقال بدید
      10)زمان بندی که سر آزمون انجام دادید رو یادداشت کنید و با اون چیزی که قرار بوده باشه مقایسه کنید

حالا مقداری استراحت کنید تا ریکاوری بشید

برید سر برنامه آزمون بعد ببینید از هر فصل چه کتابایی رو می خواید بزنید؟چند تا تست دارن؟
      فایل پیوست 94775فایل پیوست 94776

احتمالا دیگه تا حالا کارنامه تون اومده
      هیچ وقت از تراز بالا خیلییییییییییییییییییی خوشحال نشید و از تراز پایین داغون!اگه قرار باشه این طوری باشید یه هفته خوشحال دو هفته بعد ناراحت.دیدم افرادی که اینقدر توی نخ تراز رفتن که دیگه برنگشتن!
      مهم ترین چیز اینه که بفهمید اشکال کارتون کجاست؟ضعفتون؟نقظه ی قوتتون؟روش کدوم درس درسته کدوم غلطهه!
      اگه یه اشتباهو الان کردی آزمون بعد باهات نباشه....اگه زمان بره حداقل دیگه با خودت سر جلسه ی کنکور نبریش!
      درصد و تراز هر درس خیلی از تراز کل مهم تره

فایل پیوست 94777

حالا می ریم سراغ تحلیل درس به درس:
      خب مثلا ادبیات رو میاریم.اول میریم سراغ سوالای غ...یادگیری ناقص؟...دام؟....اشتباه بد علمی؟....جابه جا زدن؟ و.....
      اینا مهم ترین سوالاتن چون فکر کردی داری درست می زنیشونحالا بررسی کنید.گاهی با یه نگاه معلوم میشه کجا اشتباه کردی گاهی هم باید به پاسخنامه مراجعه کرد
      بعدش سراغ شک دارا که سر آزمون علامت زدی
      و بعد سوالای مهمی که نکته داشتن وعلامت زدی!اصلا شاید شانسی جواب رو به دست آوردی یا همه ی نکات رو نمی دونستی!
      و اینک سوالات نزده یا وقت کم اومده یا راهشو نمی دونی...در هر دو حالت اول سعی کنید خودتون سوال رو حلش کنید.بعدش پاسخنامه

توی توضیحات گفتم یه بار دیگه هم می گم حتی بعضی سوالات درست هم نیاز به بررسی دارن به خصوص زیست عربی و...
      برای همین بعضیا تمام سوالات رو بررسی می کنن.خودم از اولین سوال درس شروع می کردم و به سوالات صحیح نگاه می کردم تا نکات مونده رو بفهمم

نمونه تحلیل آزمون -آزمون 3 آبان 98-برای دانلود کلیک کنید

حالا باید چی کنیم؟
      یه سری جاها اشتباه داشتی محاسباتی و یا حواس پرتی بوده اینا حتما یادداشت شه و حواستون رو بیشتر جمع کنید
      یه سری مشکالات مهارتیه آرایه مثلا.تست روزانه می ذاریم
      یه سری مشکلات مبحثیه.مثلا گرمای فیزیک در برنامه ی هفته آینده براش یه فرصتی برای رفع اشکال فراهم می کنیم.به هر حال کامل خوندیم و تست هم زدیم.پس رفع اشکالش نباید خیلی طول بکشه

موفق و موید باشید.

سلااااااام ممنون بابت این تاپیک مفید خانم دکتر

یه سوالی برام پیش اومده بود
      من ۲_۳ تا از آزمون های قلمچی رو شرکت کردم ... تو کانون یه آشنا داشتیم و گذاشت پول هر آزمون رو جداگونه و قبل از روز آزمون پرداخت کنیم (برای بقیه به این صورته که یکجا پرداخت میکردن) میانگین ترازمم تو اون آزمونا 6500 شد...
      حقیقتش دیدم کانون بجز دادن تراز دیگه هیچ کاری نمی کنه، بخاطر همین روز آزمون، دفترچه رو از یکی از کانال ها و یا سایت ها دانلود می کنم و پرینت میگیرم... بعد خودم درصدا رو محاسبه می کنم و لزومی نمیبینم توی آزمون شرکت کنم... می خواستم ببینم این کارم درسته؟
      یه مقدار دو به شک موندم... البته بعد از عید هم آزمونای سنجش هم قلمچی رو قراره شرکت کنم... سوالم برای این بازه ی زمانیه... لزومی هست حتما شرکت کنم و ترازامو بررسی کنم؟

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

یازدهم رو طبق آزمون پیش ببرید.دوازدهم رو هم همین طور.درسای باقی مونده که میشه نیم سال اول دوازدهم رو با اولویت بندی کار کنید.عید آزمون جمع بندی ۱۲ هم دارید.حین این آزمونای پیشروی که می خواید ثبت نام کنید می تونیو پخش کنید یه سری مباحث رو
      این اولویت بندیه خیلی مهمه!زیست و شیمی ۱۲ در اولویت هستن.
      بعدش ریاضی و فیزیک.عمومی های یه نیم سال اونقدر زیاد نیست که نشه جمعشون کرد.اگه برنامه ریزی خوبی داشته باشید از پسش برمیاید.
      باید اگه جای افزایش ساعت مطالعه هست این کار رو انجام بدید ولی کنارش به تناسب استراحت کافی باشه که کم انگیزه نشید.
      خیلی ممنون من رشتم ریاضیه.
      برنامه رو نگاه کردم من تو عمومی ها و اختصاصیای یازدهم از کانون جلوترم و دهم رو هم ک کلا بستم،میتونم وقت بیشترم
      رو بدم به دوازدهم که به ازمون ۲۴ بهمن که ۳۰ روز مونده برسم.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

برنامه رو نگاه کردم من تو عمومی ها و اختصاصیای یازدهم از کانون جلوترم و دهم رو هم ک کلا بستم،میتونم وقت بیشترم
      نیم سال دوم قلم چی از ۲۴ بهمن شروع میشه؟

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها

سلااااااام ممنون بابت این تاپیک مفید خانم دکتر

یه سوالی برام پیش اومده بود
      من ۲_۳ تا از آزمون های قلمچی رو شرکت کردم ... تو کانون یه آشنا داشتیم و گذاشت پول هر آزمون رو جداگونه و قبل از روز آزمون پرداخت کنیم (برای بقیه به این صورته که یکجا پرداخت میکردن) میانگین ترازمم تو اون آزمونا 6500 شد...
      حقیقتش دیدم کانون بجز دادن تراز دیگه هیچ کاری نمی کنه، بخاطر همین روز آزمون، دفترچه رو از یکی از کانال ها و یا سایت ها دانلود می کنم و پرینت میگیرم... بعد خودم درصدا رو محاسبه می کنم و لزومی نمیبینم توی آزمون شرکت کنم... می خواستم ببینم این کارم درسته؟
      یه مقدار دو به شک موندم... البته بعد از عید هم آزمونای سنجش هم قلمچی رو قراره شرکت کنم... سوالم برای این بازه ی زمانیه... لزومی هست حتما شرکت کنم و ترازامو بررسی کنم؟
      سلام عزیزم خوبی
      ممنونم
      نیازی نیست.اصل کار همین تحلیل و درصده.هر چند تراز هم مهمه ولی می تونید تو صفحه مقطع درصد هر کدوم از درصداتون و روز آزمون بنویسید بچه ها بهتون بگن هر کدوم از درسا چه ترازی داره اگه می خواید تراز عددی رو بدونید.
      بعد عید همون آزمونای قلمچی کفایت می کنه.سنجش رو یکی شو شرکت کنید ببینید خوبه یا نه!اگه مثل پارسال باشه که فاجعه است.پارسال آزمون هاش واقعا به معنای حقیقی داغااااان بودن.

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

وای پس حرفم برعکس شدش
      نمی دونستم رشته تون ریاضیه.خب ریاضی و فیزیک برای شما مهم ترن.
      خیلی خوبه این که یازدهم رو پیشروی داشتید.حتما می رسید به برنامه

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narjes78 نمایش پست ها
      نیم سال دوم قلم چی از ۲۴ بهمن شروع میشه؟
      بله از ۲۴ بهمن نیم سال دوم رسما شروع میشه
      بعضی سالا دو آزمون جمع بندی دی و بهمن هم رو توی تراز نیم دوم تاثیر میده گاهی هم نه نمی دونم امسال کدوم حالتی شده!اما شروع اصلیش همینه که فرمودید

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

سلام عزیزم خوبی
      ممنونم
      نیازی نیست.اصل کار همین تحلیل و درصده.هر چند تراز هم مهمه ولی می تونید تو صفحه مقطع درصد هر کدوم از درصداتون و روز آزمون بنویسید بچه ها بهتون بگن هر کدوم از درسا چه ترازی داره اگه می خواید تراز عددی رو بدونید.
      بعد عید همون آزمونای قلمچی کفایت می کنه.سنجش رو یکی شو شرکت کنید ببینید خوبه یا نه!اگه مثل پارسال باشه که فاجعه است.پارسال آزمون هاش واقعا به معنای حقیقی داغااااان بودن.
      ممنون خانم دکتر : )) یه مقدار گیج شده بودم...
      منم بهترم خدا رو شکر : ))

ان شااللّٰه یه روز خدمت میرسیم برای ویزیت (با ما ارزون حساب کنید )

یکی از آزمونای سنجش رو شرکت کردم؛ سطح سوالات عمومیش که شبیه کنکور ۹۹ بود... ریاضیش هم سخت بود واقعا! خود من تو قلمچی درصد ریاضی زیر ۷۰_۸۰ نداشتم ولی ریاضی سنجش رو زدم ۵۰!! خیلییی به غرورم برخورد ولی زیست و فیزیک و شیمیش متعادل بود... امیدوارم کنکور ۱۴۰۰ مثل سنجش نباشه! من واقعا تو عمومی ها لنگ می زنم

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها

ممنون خانم دکتر : )) یه مقدار گیج شده بودم...
      منم بهترم خدا رو شکر : ))

ان شااللّٰه یه روز خدمت میرسیم برای ویزیت (با ما ارزون حساب کنید )

یکی از آزمونای سنجش رو شرکت کردم؛ سطح سوالات عمومیش که شبیه کنکور ۹۹ بود... ریاضیش هم سخت بود واقعا! خود من تو قلمچی درصد ریاضی زیر ۷۰_۸۰ نداشتم ولی ریاضی سنجش رو زدم ۵۰!! خیلییی به غرورم برخورد ولی زیست و فیزیک و شیمیش متعادل بود... امیدوارم کنکور ۱۴۰۰ مثل سنجش نباشه! من واقعا تو عمومی ها لنگ می زنم
      ان شاء الله که سلامت باشی و به هدفت برسی
      خب پس طوری که میگی سنجش نظام قدیم امسال آزمون جامعش گند بوده
      چیزی که اومده بود برای نظام قدیم عربی بسیارررررررررر جدید و عجیب(تو قلمچی میانگین بالای ۸۵می زدم.ولی سنجش رو خیلی کم زدم )
      زیستش واقعا من فکر می کردم از رو کتاب دیگه ای طرح شده واقعا
      شبیه ویکی پدیا بود
      شیمیش بسیار بسیار ساده
      کلا شباهتی به کنکور نداشت
      اتفاقا چند تا از دوست های نظام جدیدم راضی بودن از آزمون
      اگه این طوره خوبه شرکت کنی
      موفق ترین باشی عزیزم

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

ان شاء الله که سلامت باشی و به هدفت برسی
      خب پس طوری که میگی سنجش نظام قدیم امسال آزمون جامعش گند بوده
      چیزی که اومده بود برای نظام قدیم عربی بسیارررررررررر جدید و عجیب(تو قلمچی میانگین بالای ۸۵می زدم.ولی سنجش رو خیلی کم زدم )
      زیستش واقعا من فکر می کردم از رو کتاب دیگه ای طرح شده واقعا
      شبیه ویکی پدیا بود
      شیمیش بسیار بسیار ساده
      کلا شباهتی به کنکور نداشت
      اتفاقا چند تا از دوست های نظام جدیدم راضی بودن از آزمون
      اگه این طوره خوبه شرکت کنی
      موفق ترین باشی عزیزم
      سپاس فراوان

نظام قدیم رو ندیدم... خودم نظام جدیدم : ))
      و دقیقا همینطوره که می فرمایید... سوالات سنجش خیلی فرق کردن با سالای قبل... به همه پیشنهاد میکنم حتما سوالاش رو بررسی کنن... ولی حس می کنم آزمون های سنجش و سوالات کنکور دارن به یه سمت غیر استاندارد میرن =/ امیدوارم تهش به خیر بشه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن