خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 46 از 63 نخستنخست ... 3645464756 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 676 به 690 از 935
    1. Top | #676
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خوب هستین ؟
      من منطقه س هستم و میخوام دندون پزشکی شهرم قبول شم تا چه حد باید بخونم ؟ چند ساعت در روز ؟ چند تا تست ؟؟ از یه ماهه ک تقریبا شروع کردم اما فعلا این ی ماه تست کم زدم فقط خوندم ...
      ممنونم *.*

2. Top | #677
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون خیلی مفید بود

3. Top | #678
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زیرو کتاب تست زیست چی پیشنهاد میکنی؟
      1400 44درصد زدم
      پینوکیو و خیلی سبز و تقریبا زدم
      دنبال یه کتابم که با تست هاش نگاهم به کتاب تحلیلی تر شه
      ویرایش توسط Fatemehahmadi : 29 مرداد 1400 در ساعت 20:22

4. Top | #679
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehahmadi نمایش پست ها
      زیرو کتاب تست زیست چی پیشنهاد میکنی؟
      1400 44درصد زدم
      پینوکیو و خیلی سبز و تقریبا زدم
      دنبال یه کتابم که با تست هاش نگاهم به کتاب تحلیلی تر شه
      از اونجایی که بیشتر از یکسال میشه که بعداز کنکورم کتاب هارو برسی نکردم بخاطرهمین توی این مورد توصیه ای نمیکنم

درمورد انتخاب منبع دوتا تاپیک هست که خوندن نظرات میتونه بیشتر کمکت کنه :

1 _ بررسی و معرفی جامع منابع کنکوری ویژه 1402 و 1403

2_معرفی بهترین منابع برای کنکور 1401 نظام جدید | یکبار برای همیشه

+تاپیک های مصاحبه رتبه برترای امسال

درمورد این نکته که دنبال تحلیلی تر شدن نگاه نسبت به کتاب درسی هستید ، صرفا با داشتن کتاب تست نمیشه بهش دست پیدا کرد ، طرز برخورد با تست ها نحوه تحلیل و برسی ، مرور زیاد و داشتن زیست داخل برنامه توی اغلب روزا و تکرار و تکرار خیلی مهمه... البته دیدن تدریس خوب هم میتونه توی بالابردن قدرت تحلیل زیست کمک کننده باشه اما به شرطی که توازن بین فیلم دیدن و خوندن و تست زدن به درستی ایجاد شه
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 29 مرداد 1400 در ساعت 23:10

5. Top | #680
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مفید ترین تاپیک انجمن با اختلاف !

6. Top | #681
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط °¬N A Z¬° نمایش پست ها
      سلام خوب هستین ؟
      من منطقه س هستم و میخوام دندون پزشکی شهرم قبول شم تا چه حد باید بخونم ؟ چند ساعت در روز ؟ چند تا تست ؟؟ از یه ماهه ک تقریبا شروع کردم اما فعلا این ی ماه تست کم زدم فقط خوندم ...
      ممنونم *.*
      سلام
      پایه ی دوازدهم هستید ؟

در پاسخ به سوالتون
      پروسه ی کنکور فرمول نیست که توش عدد بعنوان ساعت مطالعه یا تعداد تست جایگذاری کنیم و بهمون قبولی توی رشته ای رو تحویل بده.
      توی اینکه کمیت ساعت مطالعه و تعداد تست اهمیت بالایی داره شکی نیست اما این دومورد فقط دوقطعه از پازل هستن و اگه قطعه های دیگه استفاده نشن یا درجای نادرستی قرار بگیرن نتیجه خوب از آب درنمیاد.

اگه دوازدهمی هستید ، این تایم از سال داشتن و حفظ کردن بازه ی ساعت مطالعه حداقل 7 و حداکثر 10 ساعت که از توش یه میانگین 9 ساعت با بازدهی و کیفیت خوب ، عالیه ... در طی پاییز هم یکی دوساعت بیاد روی این میانگین ساعت و حفظ بازه ی 8 تا 12 ساعت عالیه
      ولی خب اینجا چالش اصلی استمراره ، اینکه بتونیم صفر وصدی نباشیم یعنی یه روز خوب یه روز افتضاح ، باید بتونیم داخل یه بازه ی مشخص توی اغلب روزها خودمون رو نگه داریم.

درمورد تعداد تست هم ، نمیشه همینطوری الله بختکی ندیده و نشناخته برای کسی نسخه پیچید که فلان تست رو بزن ، تنها چیزی که میتونم بگم برای تعداد تست هم مثل ساعت مطالعه یه بازه ی روزانه برای خودتون مشخص کنید ، مثلا اوابل سعی کنید روزانه بین 100 تا 150 تست بزنید و حتما مجموع تعداد تست های هفتگی تون رو ثبت کنید
      خود من اوایل سعی کردم مجموع تعداد تست های هفتگیم رو روی هزار ثابت کنم بعداز دو سه هفته آوردمش روی هزاروپونصد و اواخر زمستون به بالای دوهزارتا و بیشتر سه هزارتا هم رسید.

تعداد تست باید براساس منطق روز و برنامه ی اون روز منعطف بشه ، اگه روزی تمرکزمون روی یادگیری مطلب جدیده پس اون روز تعداد تست خیلی بالا زدن درست نیست البته هیچی تست نزدن هم اون روز درست نیست ، اما روزایی که قراره مرور انجام بشه یا مطلب خونده شده تثبیت بشه تمرکز باید بره روی تست زنی و تحلیل و رفع اشکال
      بخاطر همین مجموع هفتگی معیار بهتری برای سنجش پیشرفت توی تعداد تسته نه مجموع روزانه ، یک روز ممکنه تمرکز روی یادگیری باشه و 120 تا تست بزنیم و یک روز تمرکز روی مرور و تثبیت باشه و اون روز 220 تا تست بزنیم

100 تا تست هم واقعا چیزی نیست ، اگه مثلا یک روز قرار باشه 4 تا درس رو داخل برنامه بخونیم برای هردرس 25 تا تست بزنیم میشه 100 تا
      البته بحث کیفیت و پخش صحیح تعداد تست زنی هم مطرحه که اون هم باید بهش توجه کرد

7. Top | #682
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون خیلی راهنماییم کرد
      بله من امسال دوازدهمم و سال بعد کنکور
      بازم ممنون وقتتون بخیر ❤

8. Top | #683
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام زیرو
      یک سوال داشتم. اینکه سایت konkur.us (همین سایتی که این پایین تبلیغش زده)معتبر یا خیر
      لطفا اگه بقیه استفاده کردن لطفا نظرشون رو بگن

9. Top | #684
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      سلام زیرو
      یک سوال داشتم. اینکه سایت konkur.us (همین سایتی که این پایین تبلیغش زده)معتبر یا خیر
      لطفا اگه بقیه استفاده کردن لطفا نظرشون رو بگن
      سلام

از لحاظ صحت رتبه هاشون و اطلاعات ، معتبره
      ولی از نظر بازخورد و کیفیت مشاوره ای شون اطلاعی ندارم

10. Top | #685
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سلام

از لحاظ صحت رتبه هاشون و اطلاعات ، معتبره
      ولی از نظر بازخورد و کیفیت مشاوره ای شون اطلاعی ندارم
      باشه ممنونم ازت

11. Top | #686
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      باشه ممنونم ازت
      Any Time

12. Top | #687
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تاپیک به بالای 100 هزارتا بازدید رسید احتمالا یه ادیت و آپدیت مشتی بزنم

فعلا حدود 80 هزارتا بازدید داشتیم

13. Top | #688
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام محمدحسین یه سوال داشتم:
      شما از قبل برنامه هفتگی می نویسین. بعد هم ساعات مطالعه ی روزانه تون ثابت نیست و متفاوته. یعنی روزایی هست که خیلی زیاد نمیتونین درس بخونین. خب پس چطور برنامه تون رو اجرا می کنین؟ تو روزایی که در حد 10-12 ساعت برنامه نوشتین ولی مثلا 9 ساعت خوندین. خب پس بقیه برنامه چی میشه؟

14. Top | #689
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چه عجیب!!!شیش روزه این تاپیک عالی آپ نشده؟؟؟

پس با اجازه up
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

15. Top | #690
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Grand_Master نمایش پست ها
      سلام محمدحسین یه سوال داشتم:
      شما از قبل برنامه هفتگی می نویسین. بعد هم ساعات مطالعه ی روزانه تون ثابت نیست و متفاوته. یعنی روزایی هست که خیلی زیاد نمیتونین درس بخونین. خب پس چطور برنامه تون رو اجرا می کنین؟ تو روزایی که در حد 10-12 ساعت برنامه نوشتین ولی مثلا 9 ساعت خوندین. خب پس بقیه برنامه چی میشه؟
      سلام

اگه پیشرَوی و نحوه برنامه ریزی بصورت تکرار شونده و نقشه ی راه طی هفته چیده بشه ، با یکی دوروز افت ساعت مطاعه عقب اوفتادگی چشم گیر نیست
      جواب دادن به این سوال به این که طرف چجوری برنامه میریزه هم خیلی بستگی داره

برای خود من ، میومدم هرجمعه ، نقشه ی راه هفته ی پیش روم رو مینوشتم برای هردرس ، اینکه مثلا برای زیست قراره چه روزایی چه مباحثی رو چیکار کنم و میزان تکرار چقدر باشه و ...
      اگه مثلا روزی پیش میومد و افت رخ میداد ، اولویت و ترازوی مطالعه فردام رو براساس اولویت ها بالا پایین میکردم ، مثلا میدونستم شیمی لنگ میزنم و عقب اوفتادگی دارم ، شیمی رو برای فردا داخل یه تایمی قرارش میدادم که انرژیم بالاتره و تمرکزم بهتره ، یخورده هم ممکن بود نیم ساعت از دو سه تا درسی که تاحدودی ازشون مطمعن ترم قیچی کنم بدم به بازسازی شیمیم برای هرچند روزی که لازم میدونستم

صفحه 46 از 63 نخستنخست ... 3645464756 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 6 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن