خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

چگونه متن کتاب شیمی نظام جدید را بخوانم؟

سوالی که به شخصه من رو هم مشغول کرده بود .

شیمی نظام جدید در میان متن هایی از مطالب که از علم شیمی نیستند غرق شده از جامعه شناسی تا بهداشت و فرهنگ شناختی!

- آیا کتب کمک درسی میتواند جای خالی این موضوع را بگیرد ؟
      - آیا راهکاری برای خلاص شدن از شر جملات عذاب اور شیمی هست؟

در ادامه به این مبحث میپردازیم

باسلام خدمت دوستان عزیز از سری تاپیک های شیمی - ممدار هستیم در خدمت شوما

حفظیات را چگونه بخوانیم ؟ حفظیاتی که گاها امیخته ای از مفهوم و گاها مورد استفاده در مسائل میشود .

اینجانب مفتخرم که بگویم از شیمی کنکور 99 به صورت درصد منفی هم اکنون به شیمی درصد 100 قلمچی و 82 سنجش 27 فروردین 1400 رسیدم . که اولا لطف خدا بوده و ضمنا ازمون خطا برای یافتن راه درست و سازنده که موجب رشد ادم بشه .
      کم کم برای هر بخش از شیمی تاپیک جدا خواهم زد که باهم در این مورد بحث کنیم !

یکی از ازمون خطا هام برای حفظیات خرید کتاب در این موضوع و برهه بود که متاسفانه پوشش کاملی از لحاظ توانایی داوطلب نمیده چرا که در محیط بسته کتاب شما توانایی ترکیب حفظیات و ربط دادن به هم رو ندارید و صرفا در کادر ها جملات حفظی نوشته شده اند .

اما چه کنیم ؟
      وسایل مورد نیاز :

- دفتر100 برگ ارزون
      - کتاب درسی
      - مَداد

بعد از اینکه فصل رو بلد هستین ( یعنی اینکه از طریق معلم یا دیویدی یا کتاب کمک درسی کلیات درس و موضوع و... رو دونستید) فصل رو باز کنین و از اولین خط کتاب بخونین جملات جالب و حایز اهمیت رو که میبینید وارد دفتر کنید . باز جلو برید و باز جملات رو وارد کنید .
      از تصویر اگر نکته ای بود وارد کنید . نمودار های مهم و... سراغ تمرینات اخر فصل برید و نکته ها و متن های حفظی درون روی سوالات هست که میتوانید ان ها رو وارد کنید در دفتر .
      در اخر شما در 45 دقیقه حداکثراً میتوانید کل فصل را انگونه که خودتان خواستید جمع کنید .

از خوبی این کار عملی ساختن تکنیک درختی مغز و روش فاینمن هستش ! روش هایی که مغز توانایی رشد در مطالب را دارد !

کار بعدی تمرین این بخش از شیمی است که به نظر من جوابدهی به سوال های صحیح غلط بهترین منبع یادگیری و تمرین این بخش از شیمی است که شما میتوانید از موج ازمون استفاده بکنید. در حیطه
      نمونه ای از همین کار در دفتر من از فصل 1 شیمی یازدهم :
      photo_2021-04-17_20-05-30.jpg
      photo_2021-04-17_20-05-43.jpg

وحالا خاصیت این کار در چیه ؟ ایا تایمی که برای این کار میزاریم واقعا مفیده ؟
      در پاسخ بله! به قول اقای بابایی ذهنتون رو هرگاه در کاغذ پیاده کنین بهتر عملکرد دارین ! در خصوص هم گاها چنین نکته هایی به دست امده که شاید در نگاه اول بگویید در کتاب نبود!
      مثلا:
      تقاضای استفاده از شن نسبت به هماتیت در بازار جهانی روز به روز در حال افزایش است! ( کتاب نوشته : شن حاوی سلیس است ( 1 یازدهم) از طرفی هم نوشته شیشه از سلیس ساخته میشود (3 دوازدهم) از طرفی هم در نمودار تخمینی استفاده از مواد معدنی بسیار زیاد از فلزات است (1 یازدهم)
      پس این عبارت صحیح است !
      یا اینکه : تمام ترکیبات الی واجد هیدروژن متصل به کربن هستند : خیر تترافلورو اتن اینطور نیست
      یا اینکه سرد کننده دستگاه mri همانند سرد کننده هیدروکربنی ساختار مولکولی داشته اما برخلاف ان مولکول تک اتمی است! : قطعا هلیم گاز سرد کننده است که در ام ار ای استفاده میشود و مولکولی تک اتمی است . ولی تترا فلورو اتن که گازی سرد کننده سیستم است مولکولی است چند اتمی و ناقطبی .

اینها چند پاره نکته ای از صدها نکته ایست که شما میتوانید از کتاب دربیاورید و از التهاب فکری که شیمی سخت است التیام پیدا کنید . شیمی کمی نیاز به دسته بندی دارد سخت نیست
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممنون محمد جان
      البته تاپیکای درسی مثل این استقبالی نداره...یک ساعته یه نفرم + نداده که انرژی بگیریخلاصه جو خیلی جالبی نیس

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      ممنون محمد جان
      البته تاپیکای درسی مثل این استقبالی نداره...یک ساعته یه نفرم + نداده که انرژی بگیریخلاصه جو خیلی جالبی نیس

داداش از من بدتر شما ذوقت میخشکه! الان یه تاپیک برسی تعویق میزدم حتی تو سرچ انجمن کنکور تو گوگل هم میورد بالا
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من خودم به شخصه تو شیمی تستای غلط و نزده رو که مربوط به حفظیات یا متن کتاب یا حتی تمرین و عکس باشه رو برمی‌گردم یه دور دوباره از کتاب میخونم
      برای مسائل به نظرم هیچ کتابی بهتر از مسائل شیمی خیلی سبز نیست
      تو این فرصت باقی مونده اگه وقت ندارید حتما درسنامه شو بخونید
      برای باقی موارد هم هیچ کتابی بهتر از کتاب درسی نیست
      مخصوصا تمرینهای آخر فصل

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAh_Akb نمایش پست ها

وویییی، استرس گرفتم، من اصلا اینطور نگاه نکرده بودم فقط متن رو حفظ کردم.

بله ! متن هارو اگه از روشی که عرض کرم کنار هم بزارین موارد مهمی دستتون میاد ! و یک خنده شرورانه بر لب که رکب طراح رو نمیخورم!
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک رو دیدم ولی هایلایت کردن متن و درسنامه و زدن چندباره ی تست های غلط بهتر نیست؟!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این تاپیک عالیهههه دمت گرم
      فقط چند تا سوال:
      1-واقعا این همه کاری که گفتی تو 45 دقیقه برای هر فصل تموم میشه؟!؟!! باورش سخته
      2-روش فاینمن مگه درباره این نبود که اگه موقع درس خوندن با دوستات سوال جواب درسی کنی بهتر تو ذهنت میمونه؟!
      3-یه صفحه که کافی نیست چند صفحه دیگه از جزوت بفرست ببینیم دقیقا چجوری خودت این کارو کردی
      4-من بنده خدا آزمون پلاس شیمی مهر و ماه خریدم برای هر پایه فقط یه آزمون حفظیات خالی داره به نظرت کافیه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nine نمایش پست ها
      تاپیک رو دیدم ولی هایلایت کردن متن و درسنامه و زدن چندباره ی تست های غلط بهتر نیست؟!
      اگه n دانش اموز داشته باشیم 2n روش برای مطالعه دروس هست! مختارید من که با این روش می حالم و نتیجه مطلوب تر میگیریم

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      این تاپیک عالیهههه دمت گرم
      فقط چند تا سوال:
      1-واقعا این همه کاری که گفتی تو 45 دقیقه برای هر فصل تموم میشه؟!؟!! باورش سخته
      2-روش فاینمن مگه درباره این نبود که اگه موقع درس خوندن با دوستات سوال جواب درسی کنی بهتر تو ذهنت میمونه؟!
      3-یه صفحه که کافی نیست چند صفحه دیگه از جزوت بفرست ببینیم دقیقا چجوری خودت این کارو کردی
      4-من بنده خدا آزمون پلاس شیمی مهر و ماه خریدم برای هر پایه فقط یه آزمون حفظیات خالی داره به نظرت کافیه؟
      سلام ممنونم

1- ببنید به صورت میانگین این طوره مثلا برای من فصل 1 شیمی دهم یا 3 یازدهم واقعا در 30 دیقه تموم شد رفت اما برای 2 دهم یا 3 دوازدهم شاید بتونم بگم یک ساعت و خورده ای ! مهم این هستش که با امادگی و اشنایی از فصل به سراغ این روش برین چرا که وقتی اموزشی رو دریافت میکنید بدهیات موضوع و محوریت موضوع دیگه جزو جزئیات نیست ، مثلا کسی که با 0 درصد اشنایی میره پلیمر میخونه قطعا یک نکته قلمبه مینویسه که پلی امید ها حاصل پیوند دی اسید و دی امین اند ! اما کسی که لاقل اموزشی به هر نحو ( معلم / دبیر / درسنامه ) دیده دیگه این براش بدیهیه ! واین نکته رو وارد نمیکنه تو دفترش و طبیعتا حجم دفتر کم و از نظر محتوی مطالب فرار دروس قرار میگیره توش !

2- روش فاینمن یک نقشه ذهنیست مانند لایتنر اما اصول و قواعدی داره! متاسفانه در کنکور واقعا نمیشه روش های مطالعه رو به اون قید بندی که مبدع گفته عمل کرد مثلا به خاطر کمبود تایم برای لایتنر من به جای یک واژه یک صفحه واژه ( حداکثر 12 تایی) رو جایگذین کردم ! فاینمن هم همینطوره در فاینمن میگیم روش را بیاموز و به ساده ترین جملاتی که میتونی شرح وتفسیر کنی در کاغذ بنویس و بعد کامل کردن مطلب دوباره ان رو بخون ! ( نوشتن میتونه متن خبری باشه یا پرسشی با جواب های ساده)
      این روش ذهنی واقعا کار مفید و تازه ای نیست ، من یادم نیست دقیق این جمله از کیه ! فکر کنم اینشتین باشه که میگه اگر نتونید یک مبحث پیچیده رو به بچه 9 ساله با تمثیل یاد بدین بدونین که خودتون هم نتونستید اون رو یاددبگیرید!
      در روش مذکور هم شما بین خودتون و مغز خودتون رابطه معلم شاگردی برقرار میکنید و در نهایت تا عمقی از فهم مطلب که بتونید به ساده ترین جمله پیاده کنیدش در کاغذ پیش میرین و طبیعتا ذهن انسان جملات ساده رو از قصار بهتر یاد میگیره و رابطه برقرار میکنه!

3- والا اقا سینا من نتم تموم شده الان منصفانه هستم عمری باشه از 16 اردیبهشت تمدید میشه و حتما اینکار رو میکنم
      4- در جریان ازمون پلاس نیستم و ندیدم اما شنیدم که کتاب خوبیه ! لاقل در درس شیمی موج ازمون به خاطر زیادی ازمون و جملات صحیح غلط بسیار خوبه ! اما ازمون حفظیات به تنهایی در این مقطع ایده ال نیست! ازمون های همسنگ با کنکور خوبه ! مثلا از یک فصل 35 سوال بزنی که فرم کنکور داشته باشه ( حفظیات / مسئله و...)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من توی مسائل فصل 1 دوازدهم (اسید و باز) خیلی مشکل دارم. اکثرا موقع خوندن سوال نمیفهمم باید چیکار کنم. درسنامه رو میخونم میفهمم چی به چیه (پایه ی فصل رو بلدم. پی اچ و فرمول ها و .. ولی به حل مسئله میرسه قفل میکنم) و پاسخنامه رو هم که میخونم اصلا نمیفهمم چی به چیه و چجوری از کجا به کجا رسیده. انگار زبان چینی گذاشتن جلوم
      پیشنهادی برای یادگیری و عملکرد بهتر توی مسائل این فصل دارید؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      من توی مسائل فصل 1 دوازدهم (اسید و باز) خیلی مشکل دارم. اکثرا موقع خوندن سوال نمیفهمم باید چیکار کنم. درسنامه رو میخونم میفهمم چی به چیه (پایه ی فصل رو بلدم. پی اچ و فرمول ها و .. ولی به حل مسئله میرسه قفل میکنم) و پاسخنامه رو هم که میخونم اصلا نمیفهمم چی به چیه و چجوری از کجا به کجا رسیده. انگار زبان چینی گذاشتن جلوم
      جلسات ۱ تا n (نمیدونم تا کدوم جلسه مسائل اسید رو تموم کرده) کلاس نوبان امسال مرادی رو ببین بعدا خودت دست به قلم بشو با روش کلی که از مرادی یاد گرفتی حداقل 200 مسئله اسید باز حل کن (اولویت با تست های کنکور سپس تالیفی) بعدا متن کتاب درسی رو به صورت روزنامه وار بخون و شروع کن از هر بخش مقداری تست تالیفی از حفظیات و مفاهیم حل کردن.

به این نکته هم توجه کن: طراح کنکور عموما تو این سال ها علاقه بیشتری به طرح تست آسون تر از مباحثی که به نظر دانش آموزان سخت بودن (پس حذف میکردن اون مبحث رو) نشون داده و برعکس این موضوع هم صادقه. یعنی از مباحث و فصل های روتین تست سخت تر طراحی کرده. طوری بخون که سر جلسه کنکور مجبور نشی مسئله یه خطی اسید باز که تو ۳۰ ثانیه حل میشه رو رد کنی بجاش بپردازی به یه تست چغر شمارشی که تو دلش چند تا محاسبات طولانی کار گذاشتن.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

جلسات ۱ تا n (نمیدونم تا کدوم جلسه مسائل اسید رو تموم کرده) کلاس نوبان امسال مرادی رو ببین بعدا خودت دست به قلم بشو با روش کلی که از مرادی یاد گرفتی حداقل 200 مسئله اسید باز حل کن (اولویت با تست های کنکور سپس تالیفی) بعدا متن کتاب درسی رو به صورت روزنامه وار بخون و شروع کن از هر بخش مقداری تست تالیفی از حفظیات و مفاهیم حل کردن.

به این نکته هم توجه کن: طراح کنکور عموما تو این سال ها علاقه بیشتری به طرح تست آسون تر از مباحثی که به نظر دانش آموزان سخت بودن (پس حذف میکردن اون مبحث رو) نشون داده و برعکس این موضوع هم صادقه. یعنی از مباحث و فصل های روتین تست سخت تر طراحی کرده. طوری بخون که سر جلسه کنکور مجبور نشی مسئله یه خطی اسید باز که تو ۳۰ ثانیه حل میشه رو رد کنی بجاش بپردازی به یه تست چغر شمارشی که تو دلش چند تا محاسبات طولانی کار گذاشتن.
      خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      سوالی که به شخصه من رو هم مشغول کرده بود .

شیمی نظام جدید در میان متن هایی از مطالب که از علم شیمی نیستند غرق شده از جامعه شناسی تا بهداشت و فرهنگ شناختی!

- آیا کتب کمک درسی میتواند جای خالی این موضوع را بگیرد ؟
      - آیا راهکاری برای خلاص شدن از شر جملات عذاب اور شیمی هست؟

در ادامه به این مبحث میپردازیم

باسلام خدمت دوستان عزیز از سری تاپیک های شیمی - ممدار هستیم در خدمت شوما

حفظیات را چگونه بخوانیم ؟ حفظیاتی که گاها امیخته ای از مفهوم و گاها مورد استفاده در مسائل میشود .

اینجانب مفتخرم که بگویم از شیمی کنکور 99 به صورت درصد منفی هم اکنون به شیمی درصد 100 قلمچی و 82 سنجش 27 فروردین 1400 رسیدم . که اولا لطف خدا بوده و ضمنا ازمون خطا برای یافتن راه درست و سازنده که موجب رشد ادم بشه .
      کم کم برای هر بخش از شیمی تاپیک جدا خواهم زد که باهم در این مورد بحث کنیم !

یکی از ازمون خطا هام برای حفظیات خرید کتاب در این موضوع و برهه بود که متاسفانه پوشش کاملی از لحاظ توانایی داوطلب نمیده چرا که در محیط بسته کتاب شما توانایی ترکیب حفظیات و ربط دادن به هم رو ندارید و صرفا در کادر ها جملات حفظی نوشته شده اند .

اما چه کنیم ؟
      وسایل مورد نیاز :

- دفتر100 برگ ارزون
      - کتاب درسی
      - مَداد

بعد از اینکه فصل رو بلد هستین ( یعنی اینکه از طریق معلم یا دیویدی یا کتاب کمک درسی کلیات درس و موضوع و... رو دونستید) فصل رو باز کنین و از اولین خط کتاب بخونین جملات جالب و حایز اهمیت رو که میبینید وارد دفتر کنید . باز جلو برید و باز جملات رو وارد کنید .
      از تصویر اگر نکته ای بود وارد کنید . نمودار های مهم و... سراغ تمرینات اخر فصل برید و نکته ها و متن های حفظی درون روی سوالات هست که میتوانید ان ها رو وارد کنید در دفتر .
      در اخر شما در 45 دقیقه حداکثراً میتوانید کل فصل را انگونه که خودتان خواستید جمع کنید .

کار بعدی تمرین این بخش از شیمی است که به نظر من جوابدهی به سوال های صحیح غلط بهترین منبع یادگیری و تمرین این بخش از شیمی است که شما میتوانید از موج ازمون استفاده بکنید. در حیطه
      نمونه ای از همین کار در دفتر من از فصل 1 شیمی یازدهم :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-17_20-05-30.jpg
مشاهده: 553
حجم: 61.5 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-17_20-05-43.jpg
مشاهده: 555
حجم: 65.3 کیلو بایت

وحالا خاصیت این کار در چیه ؟ ایا تایمی که برای این کار میزاریم واقعا مفیده ؟
      در پاسخ بله! به قول اقای بابایی ذهنتون رو هرگاه در کاغذ پیاده کنین بهتر عملکرد دارین ! در خصوص هم گاها چنین نکته هایی به دست امده که شاید در نگاه اول بگویید در کتاب نبود!
      مثلا:
      تقاضای استفاده از شن نسبت به هماتیت در بازار جهانی روز به روز در حال افزایش است! ( کتاب نوشته : شن حاوی سلیس است ( 1 یازدهم) از طرفی هم نوشته شیشه از سلیس ساخته میشود (3 دوازدهم) از طرفی هم در نمودار تخمینی استفاده از مواد معدنی بسیار زیاد از فلزات است (1 یازدهم)
      پس این عبارت صحیح است !
      یا اینکه : تمام ترکیبات الی واجد هیدروژن متصل به کربن هستند : خیر تترافلورو اتن اینطور نیست
      یا اینکه سرد کننده دستگاه mri همانند سرد کننده هیدروکربنی ساختار مولکولی داشته اما برخلاف ان مولکول تک اتمی است! : قطعا هلیم گاز سرد کننده است که در ام ار ای استفاده میشود و مولکولی تک اتمی است . ولی تترا فلورو اتن که گازی سرد کننده سیستم است مولکولی است چند اتمی و ناقطبی .

اینها چند پاره نکته ای از صدها نکته ایست که شما میتوانید از کتاب دربیاورید و از التهاب فکری که شیمی سخت است التیام پیدا کنید . شیمی کمی نیاز به دسته بندی دارد سخت نیست
      جسارتن شما شیمی چند زدین کنکور امسال؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moboer نمایش پست ها
      جسارتن شما شیمی چند زدین کنکور امسال؟
      جسارتا الان میخوای با درصد مقایسه کنی این تاپیکو و منفیاتو بدی ؟صفر زدم اقا جان ، صفر چیه منفی زدم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      1- به 500 درصد اگر در فصل 2 دهم مباحث استوکیومتری واکنش و فصل 3 مفهوم غلظت و مفهوم های یونیزه و... مشکل داشته باشی اسید باز برات همینطوری خواهد بود
      2- سعی کن در قدم های اول اموزش که تست میزنی قشنگ در یک چرک نویس قدم به قدم برو جلو ، در اسید های ضعیف و باز ضعیف همین نوشتن فرمول بر اساس a-x خیلی کمک کنندس ، به تدریج این تفکر برات خط فکری میشه و نیاز نیست برا خودت شرح بدی سوال رو
      3-شکل اقا جان شکل! در اسید باز گاها یدونه مربع بکشی و فرض کنی که این بشر ازمایشگاهِ و قدم به قدم سوال بری جلو و این بشر رو داشته باشی گوشه ذهنت سوال رو میفهمی! در اکثر سوالات شیمی میان اطلاعاتی که در ته محاسبه میخوایم رو در اول و اطلاعات مهم رو در اخر میدن و کلا مغز رو میچرخونن وسط،

اول از لحاظ فصل 3 دهم ( انحلال و کل مباحثش خودتو توانمند کن) بعد استکیومتری و بعد اسید باز

البته اگه اسید باز صابون هارو بگی باس 3 یازدهم عاملی هارو بلد باشی به علاوه استو

کلن بیشتر مواقع همه میگن که استوکیومتری مشکلی ندارم و فلان مبحث مشکل دارم ، دقت کنی میبینی همون استو مشکل داره طرف، نمیدونه اصن مول چیه فقط میدونه مول x روی کسر گرم زیر کسر و.....
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن