خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arvin80 نمایش پست ها
      سلام ببخشید یه سوال
      من میخوام زمین بزنم در حد 20 30 درصد چون فک کنم بیشترش از نظر زمانی ارزش وقت گذاشتن نداشته باشه.
      کدوم فصلا رو بنظرتون روش وقت بذارم ساده تره و تعداد تستش بیشتره؟
      سلام
      به طور کلی میتونم بگم فصول 1 و 4 و 6 تقریبا از همه مهمتر بودن و سوالات زیادتری داشتن و همینطور فصل 5!
      از هر فصل کلا این مباحث زیاد سوال میومدن:

فصل1:جدول مربوط به زمان در زمین شناسی(کامبرین، اردوویسین و...) - چرخه ویلسون - قوانین کپلر

فصل2: منشا و نحوه تشکیل کانسنگ ها (ماگمایی، رسوبی،گرمابی) - یه جدول هست فصل2 مربوط به اینکه هر کانه چه عناصری داره!(هماتیت،مگنتیت و..) این خیلی مهمه!4 تا هم بیشتر نیس! مبحث و ویژگی های گوهر ها هم زیاد نیست 99 سوال اومد - مراحل تشکیل سوخت های فسیلی هم معمولا میومد سوال

صل3: فرمول دبی آب، مبحث مربوط به سطح ایستابی، انواع نیمرخ خاک

فصل4: انواع تنش، توضیحات و مثال های مربوط به تنش انواع سنگ ها (دقیقا صفحه بعد از تنش هست) این فصله چند تا باهم بیندیشید داره که خیلی مهمن!

فصل5: کلا این فصله خیلی کمه اما اگر دقیق حفظ باشی هر عنصر چه بیماری ایجاد میکنه و... حتما میتونی جواب بدی! همیشه هم سوال میاد!!!

فصل6: انواع گسل، انواع موج های زلزله(s, p ,r , l) - ناودیس و تاقدیس - آتشفشان - کلا فصل 6 فصل مهمی بود!

فصل7: این فصل یه جدول داشت مشخصات پهنه های زمین ساختی ایران کلا باید حفظ میکردی این که زاگرس چه جوریه البرز چه جوریه و.... اگه کامل حفظ باشی راحت میشه جواب داد !

در کل میتونم بگم تا جایی که من یادمه از اینا زیاد سوال میومدن! اینم بگم که اگر زمین مثل 98 بیاد، خوب میشد جواب داد اما 99 نسبتا سخت تربود !
      اگر قبلا زمین مطالعه ای هم کرده باشید خیلی راحتتر میتونید بخونید در ضمن با توجه به اینکه صرفا یک کتاب هست با 7 تا فصل، اگر وقت میکنید حتی میشه یک دور هم خوند! در ضمن سوالات کنکور و سوالات آزمون های آزمایشی فراموش نشه تا بهتر متوجه شی از هر فصل کدوما مهمتره
      . . . . We're so sad, we paint the town blue

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis79 نمایش پست ها
      من هدفم داروسازیه و زمین نخوندم
      الانم هرکار میکنم نمیتونم تو برنامم قرار بدم نمیدونم‌چیکار کنم
      کلا 7 تا فصل هست حدودا 9 - 10 هفته تا کنکور مونده شما از همین هفته شروع کن هفته ای یه فصل بخون! اینجوری فک نکنم اصلا بهت فشار بیاد! سعی کن تو وقت های مرده بخونی! آخر هم یکی دو هفته مونده به کنکنور مباحث مهمی که این بالا نوشتم یه مروری کن حتما حتما سوالات آزمون های آزمایشی(سوالات آزمون های جامع) و کنکورها مخصوصا 98 و 99 دقیق تحلیل کن و همون قسمت ها رو هم بخون فک کنم اوکی باشه دیگههه
      حتی اگه نمیرسی همشو بخونی حداقل مباحث سوال خیز رو بخون و اگه بتونی همشو بخونی خیلی بهترهههههه چون کنکور واقعا غیر قابل پیش بینی هس

راستی اگه هدفت داروسازیه از شیمی هم غافل نشو!!!!!

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa.TS نمایش پست ها
      سلام
      به طور کلی میتونم بگم فصول 1 و 4 و 6 تقریبا از همه مهمتر بودن و سوالات زیادتری داشتن و همینطور فصل 5!
      از هر فصل کلا این مباحث زیاد سوال میومدن:

فصل1:جدول مربوط به زمان در زمین شناسی(کامبرین، اردوویسین و...) - چرخه ویلسون - قوانین کپلر

فصل2: منشا و نحوه تشکیل کانسنگ ها (ماگمایی، رسوبی،گرمابی) - یه جدول هست فصل2 مربوط به اینکه هر کانه چه عناصری داره!(هماتیت،مگنتیت و..) این خیلی مهمه!4 تا هم بیشتر نیس! مبحث و ویژگی های گوهر ها هم زیاد نیست 99 سوال اومد - مراحل تشکیل سوخت های فسیلی هم معمولا میومد سوال

صل3: فرمول دبی آب، مبحث مربوط به سطح ایستابی، انواع نیمرخ خاک

فصل4: انواع تنش، توضیحات و مثال های مربوط به تنش انواع سنگ ها (دقیقا صفحه بعد از تنش هست) این فصله چند تا باهم بیندیشید داره که خیلی مهمن!

فصل5: کلا این فصله خیلی کمه اما اگر دقیق حفظ باشی هر عنصر چه بیماری ایجاد میکنه و... حتما میتونی جواب بدی! همیشه هم سوال میاد!!!

فصل6: انواع گسل، انواع موج های زلزله(s, p ,r , l) - ناودیس و تاقدیس - آتشفشان - کلا فصل 6 فصل مهمی بود!

فصل7: این فصل یه جدول داشت مشخصات پهنه های زمین ساختی ایران کلا باید حفظ میکردی این که زاگرس چه جوریه البرز چه جوریه و.... اگه کامل حفظ باشی راحت میشه جواب داد !

در کل میتونم بگم تا جایی که من یادمه از اینا زیاد سوال میومدن! اینم بگم که اگر زمین مثل 98 بیاد، خوب میشد جواب داد اما 99 نسبتا سخت تربود !
      اگر قبلا زمین مطالعه ای هم کرده باشید خیلی راحتتر میتونید بخونید در ضمن با توجه به اینکه صرفا یک کتاب هست با 7 تا فصل، اگر وقت میکنید حتی میشه یک دور هم خوند! در ضمن سوالات کنکور و سوالات آزمون های آزمایشی فراموش نشه تا بهتر متوجه شی از هر فصل کدوما مهمتره
      @fateme12 اینو یه نگاهی بنداز امیدوارم کمکت کنه

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام شما شیمی رو چطور خوندین منم هدفم داروسازیه اما شیمیم خیلی ضعیفه

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      رتبه کشوری روعجیب میکشه پایین
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان زمین شناسی رو چجوری باید بخونیم؟؟عین زیست هستش؟؟ و اگه میشه یک منبع آموزشی و تستی خوب معرفی کنید مچکرم
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      سلام دوستان زمین شناسی رو چجوری باید بخونیم؟؟عین زیست هستش؟؟ و اگه میشه یک منبع آموزشی و تستی خوب معرفی کنید مچکرم
      سلام
      فقط و فقط حفظ کنید + سوالات سراسری وازمون جامع های موسسات

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام
      فقط و فقط حفظ کنید + سوالات سراسری وازمون جامع های موسسات
      کتاب درسیش رو ندارم من میخوام کمک درسی بگیرم واسش کتاب خوبی سراغ داری؟

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتاب درسیش رو ندارم من میخوام کمک درسی بگیرم واسش کتاب خوبی سراغ داری؟
      خیلی سبز که چاپ امسال برا کنکور سال بعده .اینکه هیچ
      1.جامع مهروماه
      یا
      2.میکرو
      یه کتاب دیگه هم هست حفظیات زمین میکرو طلایی اینم میگن خوبه ولی نمیدونم مناسب سال بعده یا امسال.
      در کل میکرو و جامع مهروماه واسه کنکور امساله.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

خیلی سبز که چاپ امسال برا کنکور سال بعده .اینکه هیچ
      1.جامع مهروماه
      یا
      2.میکرو
      یه کتاب دیگه هم هست حفظیات زمین میکرو طلایی اینم میگن خوبه ولی نمیدونم مناسب سال بعده یا امسال.
      در کل میکرو و جامع مهروماه واسه کنکور امساله.
      مگه زمین تغییرات داشته؟؟؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مگه زمین تغییرات داشته؟؟؟
      چک نکردم متاسفانه .
      فایل خیلی سبز چاپ98 دارم کتاب خوبیه اگه میخواین همینجا اپلود کنم.

ویرایش توسط ha.hg : 14 خرداد 1400 در ساعت 00:07

12. Top | #27
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      صرفا جهت اطلاع
      ماز اومده یک همایش صفر تا صد زمین گذاشته
      با چلاجو

https://biomaze.ir/store/287

(شرکت کردن احمقانه است ، ولی با توجه به اینکه 130 نفر حاضر بودن 12 میلیون اضافه تر بدن برای همایش زیست vip ماز که تازه تاکید کردن که چیز اضافه تری نمیگن ؛ گفتم شاید بعضی ها خواستن برن)
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن