خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question من اگر الان یازدهم بودم...

هلو علیکم
      راستش نمیدونم مشابه این تاپیک هست یا نه ولی خب گفتم دوباره بزنم بلکه مشکل خیلی از دوستان دیگه هم باشه
      من الان پایه یازدهمم و یازدهم رو دست و پا شکسته خوندم و تقریبا فقط نیم سال اول و بلدم و نیم سال دوم هم فقط کمی زیست بلدم و دهمم هم تقریبا به جز 5 6 تا مبحث بقیه رو یک بار جمع بندی کردم/از اواسط مرداد هم کلاس های کنکورم شروع میشه ومیخواستم بدونم اگر شما کنکوریا و فارغ التحصیلان عزیز هم پایه من بودین چه کار میکردین و کلا چه پیشنهادی برای من دارید؟
      پیشاپیش ممنون
      تلاش میکنید و شکست میخورید؟
      بهتون تبریک میگم.بعضی حتی تلاش هم نمی کنند...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از نظر یک مشاور که خودش قبول شده استفاده می کردم.
      اکثرشون جلسه اولشون رایگان هست
      استفاده از فیلم های کمک اموزشی توی دروسی که ضعف داری میتونه کمک کنه.
      ولی اگه درصد چهل میزنی درسی رو کتاب تستی خیلی بهتر هست.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      up
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست / مست از می و می خواران از نرگس مستش مست

ایشاالله؛خدا پای همه خواسته هاتون مهر استجابت بزنه.آمین

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ابا احترام به نظر دوستان اینکه بگیم تابستون دهم یازدهم پیخونم و توی طول سال فقط مرور میکنم امکان پذیر نیست!درسته که باید توی تابستون پایه بخونیم.اما قرار نیست کامل ببندیمش تا روز کنکور!
      شما فعلا امتحانات رو بخوبی پشت سر بزار بعد از امتحانات چند روز استراحت کن و زیر نظر یه مشاور خوب یا علی استارت بزن

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما پایه دهم یازدهم رو بلد نباشی هم تو کلاسای کنکورت هم تو سال دوازدهم لنگ خواهی زد برای کنکور(مدرسه و امتحاناشو ول کنی خدایی اشتباهی که من کردم و تو نکن)فقط بچسب به کنکورت و از دهم دوباره عالی بخون اگه هم خوندی یه مرور کن بعد برو سراغ یازدهم اونو هم بخون هم برا کنکور هم امتحان(کنکور تمرکز اصلیت باشه)تابستون دوباره دهم و یازدهم اونجاهایی که ضعف داشتی رو بخون و مرور کن و تست بزن چون توی دوازدهم من فهمیدم که واقعا نمیشه سه پایه رو خوند حجم درسا زیاد میشه.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز من از تابستون قبل یازدهم شروع کردم به کنکوری خوندن و الان هم پشت کنکورم، توصیه میخوای اما امیدوارم عمل کنی تا مثل من سرت به سنگ نخوره. خب چی شد که من با وجود شروع زودهنگامم هنوز پشت در بسته ی کنکور موندم؟ اینکه پیوسته نخوندم. اینکه سه روز خوندم و دو روز نخوندم. این عادت رو هم از همون اول داشتم. وقتی یازدهمی هستی به خودت میگی اشکال نداره که هنوز زوده‌. میشه تابستون کنکور و میگی نه هنوز وقت هست تا اینکه به خودت میای میبینی فردا کنکور داری و هرچی اشک بریزی و داد بزنی نمیتونی یه روز به عقب برگردی تا جبران کنی. پس لطفا از همین الان تمرین کن پیوسته بخونی. اگه یه روز ۱۲ ساعت بخونی فرداش ۵ ساعت، نه تنها هیچ هنری نکردی بلکه خودتو وارد یه سیکل معیوب کردی که دیگه تا کی بتونی ازش خارج شی. ۳ ساعت بخون ولی هرروز بخون. بخدا که بهتره. اینارو به منم میگفتن ولی من تو ذهنم توجیه میاوردم و عمل نمیکردم. کلا بگرد تو خودت ببین چه عادت اشتباهی داری و شروع به رفعش کن. این عادت هان که تا اخر سال کنکور باهامونن. بعد هم اینکه الان درسای دهمو ول کن. فقط و فقط بچسب به یازدهم. حتی توی امتحانای خرداد هم تو سعی کن تستی ببندی. حساب کن که چقدر جلو میافتی! حالا میتونی یکم دیگه تا ازمون اول قلمچی که تعیین سطحه همچنان یازدهم رو تست بزنی و بعد دیگه مطابق ازمون و کلاسهای کنکورت پیش برو. +چنتا توصیه.. اول اینکه اگه قراره ازمون بدی و تحلیل نکنی و اصلا ازمون نده. فایده نداره اونجوری. دوم اینکه سعی کن درسنامه کتابای کمک اموزشی رو واسه خودت خلاصه کنی که بعدا کارت اسونتر شه ولی بدون وسواس. سوم گول ساعت مطالعه بالا و کمالگرایی رو نخور و همیشه واسه هرهفته یه کمینه برای خودت تعیین کن. و از اون پایین تر نشه ساعت مطالعه ات تحت هرشرایطی. چهارم اینکه امکانش هست که چندروزی از درس دور بشی ولی سعی کن زودتر برگردی. دو روزت نشه یه ماه! پنجم. انگیزه داشتن توهمی بیش نیست. بجای توجه کزدن به انگیزه ای که امروز هست و فردا نیست روی نظم شخصی ات کار کن و نازک نارنجی نباش. منطقی‌ تصمیم بگیر هی برنامه عوض نکن. متکی به خودت باش. درسته فلان استاد خیلی خوب درس میده اما اونقدری خود ساخته باش که بدون اون هم بتونی نتیجه بگیری. وابسته به چنتا ادم و موسسه نباش. و در اخر هم اینکه یاد خدا تو شرایط سخت میتونه رو پاهات نگهت داره. موفق باااشی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      من اگه بر میگشتم یازدهم این موقع ها. از همین الان با جدیت خیلی زیاد میخوندم سعی میکردم ساعت مطالعم رو خیلی بالا ببرم تا اینکه موقع دوازدهم کاملا به یک ثبات نسبی در ساعت مطالعم برسم..... خیلی ها میگن شاید خسته بشی اما حقیقتا راه دیگه ای نیس من خودمم بزرگترین اشتباهم این بود که به این

حرفای سمی خیلی گوش دادم این که خسته میشی و... ولی اشتباه کردم!

شما چون ضعف داری تو پایه، از الان تا شروع دوازدهم خیلیییییییییییی رو پایه وقت بذار خصوصا زیست! چون واقعا اگر تسلط نداشته باشی رو پایه توی طول سال کارت سخت میشه اینکه یادت بره مشکلی نیس با مرور دوباره یادت میاد اما کامل یاد بگیر! اگر هم کنارش خواستی 12 بخونی مبحث ژنتیک بد نیس اما مشکل زیست اینه که ترکیبی میاد تو سوالای

12ام از پایه میاد اگه پایه قوی نباشی و بلد نباشی نمیشه جواب داد

شیمی حتما روی مسائل وقت بذار استوکیومتری، محلول ها، آنتالپی و قانون هس(کلا هر چی مسئله تو پایه هست) فصل یک دهم آرایش الکترونی و همینطور فصل3 دهم مباحث مربوط پیوند های هیدروژنی و مولکول های قطبی و..... یکم حالت پایه ای داره حتما مسلط باش!

اگر هم خواستی 12ام بخونی به نظرم فصل یک مباحث اسید و باز بخونی خیلی جلو میوفتی

فیزیک حتما سعی کن یکی از پایه ها رو 10 یا 11 کاملا بخونی و جمعش کنی اگر دو تاش بخونی که عالیه اگرم دوازهم فصل یک و دو رو کمی پیش بری کارت خیلی جلو میوفته!

ریاضی دوازدهم هم ادامه ریاضی دهم و خصوصا یازدهمه! مثلا فصل یکش تابع هست اما حتما در کنارش برای حل سوالا باید تابع لگاریتمی و نمایی و کلا هر چی تو دهم یازدهم بوده حتی به دست آوردن دامنه و... رو بلد باشی حتی فصل 2 که مثلثات هست قطعا باید به مثلثات 11 ام هم مسلط باشی

پس اول پایت رو قوی کن دوازدهم هم پیش خوانی کنی حداقل همون فصل های اولی عالیههههههه

ادبیات از الان هر شب تست موضوعی زدن رو شروع کن
      عربی حتمااااااااا پایت رو قوی کن اگرم قوی هستی مرور کن تا یادت نره
      زبان هم متن و کلوز یادت نره تا اینکه موقع دوازدهم کاملا دستت راه افتاده باشه
      موفق باشی
      . . . . We're so sad, we paint the town blue

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up
      برای دیدن رنگین کمان باید رعد و برق و باران را تحمل کرد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تنها کاری که می کنید لذت بردن از زندگی باشه
      چیزی که زیاد باید بکشید سختیه که از بحث کنکور شروع میشه تا ته قصه زندگی.
      بهترین دوران زندگی من از 14 تا 17 سالگی بود.......

اگه خواستید کار خاصی کنید سال دهم یا یازدهم ریاضی یا فیزیک رو کنکوری شروع کنید به خوندن و یه دور ببندین، بیشتر هم نیاز نیست باقی درس ها رو طبق برنامه مدرسه و تشریحی و طوری که کامل یاد بگیرید پیش ببرید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن