خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اطلاعات در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی !؟!!!

سلام
      اینکه مهاجرت تو رشته های ریاضی راحتتر از تجربی حتی رشته های تاپ هست رو همه میدونیم ....
      واقعیت اینکه دارم واسه سال بعد دقیق سبک سنگین میکنم و با توجه به شرایطی که تو اطراف حاکمه ! و خودمم دارم میخوام رشته قبول بشم که بتونم بورسیه تحصیلی یا همون (فاند) رو از طریق اون دریافت کنم .مهاجرت از طریق تحصیل و با بیشترین حالت استقلال از نیاز به کمک مالی توسط خانواده یا هر کس دیگه ای

فارغ التحصیل تجربی ام ولی شرایطی که چند روز دارم روش کار میکنم با توجه به تخمین 96 میتونم با درصد های فیزیک و شیمی عمومی به زیر 300 هم برسم و به از یکی از رشته های خوب شریف قبول شم
      با توضیحاتی که دادم چند تا سوال برام مطرح میشه که به دلیل گستردگی اطلاعات تو اینترنت و دسترسی اسون ترم نسبت به این سایت اینجا مطرح میکنم و امیدوارم که لطف کنید و اگه اطلاع دارید کامل جواب بدین .و بعدا من از جاهای دیگه هم پیگیری خواهم کرد
      0-کدوم رشته های ریاضی از نظر شرایط کاری تو خارج کشور تو موقعیت خوبی هستند؟!رشته هایی هستند که تو همین کشور هم شرایط فعلی و اینده خوبی دارند؟!

1- شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیه و امکان بالای اون در صورت کسب شرایط علمی لازم در رشته های ریاضی با توجه به شرایط سیاسی موجود یه واقعیت یا صرفا یسری صحبت ضد و نقیض ؟!

2-امکان اپلای از رشته های تجربی (پزشکی،دندان،دارو) چطوره و چه شرایطی داره؟!

3-روی هم رفته با در نظر شرایط کشور و شرایط مهاجرت انتخاب کدوم راه رو (کنکور تجربی یا کنکور ریاضی) عقلانی تر و با درصد ریسک پایین میدونید و پیشنهاد می کنید؟!دلیلتون چیه؟!

4- بحث مهاجرت رو فقط برای امریکا در نظر ندارم .آلمان ،کره،ژآپن،استرالیا،کشور های اسکاندیناوی و حتی مالزی یا تایوان :/ .پس اگه تو بستگانتون کسایی بودن که مهاجرت تحصیلی داشتن(به هرکشوری) اگه شرایطشون رو میدونید به اشتراک بزارید

و هر توضیح دیگه ای که لازم می بینید
      .

you can't kill spirit even if you try too​

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      0)کامپیوتر بهترین رشته برای مهاجرته. برق هم خوبه

1)باید موقعیت علمی خوبی داشته باشین. چون معمولا پذیرش خشک و خالی اونم از دانشگاه های نه چندان معروف نسبتا آسونه. چیزی که سرش دعواست همین کمک هزینه ها هست . میدونم که فاندها اصولا برای مستر (ارشد) کمتر از دکترا هستن. دکترا خیلی بیشتر براش کمک هزینه وجود داره

2) نمیدونم.

3) به نظر من کنکور تجربی بهتره! اولا اپلای تا حدودی به شانس هم بستگی داره.
      دوما وضعیت اشتغال تجربی به نظرم همیشه همینطور پر رونق میمونه. چون نمیتونن مثل مهندسی ها یه عالمه دانشگاه برای پزشکی بزنن و اینکه میگن اشباع میشه درست نیست.
      سوما من اطرافم خیلی ها رو دیدم که توی همین ایران وضع مالی خوبی دارن و از زندگی هم راضی هستن.

نمیدونم شما چقدر به این مسئله عقیده دارید ولی به نظر من آدم وقتی جیب اش پر پول باشه هر جای دنیا هم که باشه خوشبخته

به خاطر همین کنکور تجربی بدید به نظرم خیلی بهتره... شرایط 4 سال دیگه هم معلوم نیست.. امنیت شغلی تجربی بهتره..

4) چند نفری رو میشناسم اگه خواستید پیام خصوصی بدید تا بهتون بگم.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      0. من کسی رو میشناسم برق میخوند صنعتی اصفهان رفت کانادا ولی الان میدونم که دکترا Computer science داره ! پس میشه تغییر رشته داد قاعدتا و این که با توجه به این که تغییر رشته داده پس رشته ی خوب و پرطرفداری باید باشه کامپیوتر و این چیزها ( کسایی که میشناسم : برق صنعتی شریف > آمریکا ، مکانیک صنعتی اصفهان > آمریکا ، مکانیک نجف آباد ( دانشگاه آزاد ) > آلمان ، پزشکی اصفهان > آمریکا ( البته این یک مورد با ازدواج رفت ولی کارش اونجا خیلی خوبه )
      1. بورسیه که میشه شد ! این موارد رو تو دانشگاه باهاش آشنا میشید و راه هاشو پیدا میکنید ( برای کالج که تقریبا غیر ممکنه ولی برید دانشگاه راهشو پیدا میکنید )
      2. توی کلاس زبان آلمانی دو نفر پزشک بودن و استادمون هم بهشون میگفت که آلمان خیلی لازم داره ولی خودم نمیشناسم کسی رو که رفته باشه غیر از دو نفر که هر دو هم پزشک بودن که یکیشون با ازدواج رفت و یکی هم با سوادش رفت که برگشت ! در کل پزشکی رو تا وقتی بیای عمومی رو بگیری طول میکشه و همون موقع باید دید چیکار میشه کرد نه الان
      3. قطعا با رشته ی ریاضی راحت تر میتونید پذیرش بشید و پزشکی یه رشته ی بومی و سخت تره ! مهندسی با دانشگاه آزاد هم میشناسم که رفتند و خیلی راحته ( اگر مابقی شرایط رو داشته باشید )
      در ضمن اونور با این که پزشک ها باز هم درآمد خیلی بالایی دارن ولی زندگی رو مهندسا میکنن ( به چشم دیدم اینو ! )

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      0: همه رشته های ریاضی حتی گرایش های محض اما کامپیوتر , آی تی و برق از همه بهتره

1: واسه هر دانشگاهی متفاوته , باید بری تو سایت اون دانشگاه و شرایطش رو ببینی

2: آمریکا و کانادا که اصلا مدرک دکترای حرفه ای رو قبول ندارن چون اون رو معادل فوق لیسانس میدونن
      برا همین کلی آزمون و دوره باید بگذرونی برا قبول کردن مدرک این رشته ها اما کشورهای اروپایی سهل الوصول تر هستن

3: برای مهاجرت رشته های ریاضی با اختلاف بهترن اما برای کار در ایران رشته های تاپ تجربی با اختلاف بهترن

4: اگه قصدت از مهاجرت ادامه تحصیل و سپس بازگشت به ایران هست حتما اول سایت وزارت بهداشت رو نگاه کن
      و دانشگاه های مورد تاییدش رو برو وگرنه مدرکت رو قبول نمیکنن
      اما اگه قصدت از مهاجرت ادامه تحصیل و سپس کار و اقامت هست مهم نیست کدوم دانشگاه بری
      آسونترین جا فیلیپین و اوکراین و بلاروس هست واسه رشته های پزشکی و دندون و دارو

کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

ویرایش توسط Adolf_Hitler : 15 شهریور 1397 در ساعت 15:42

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      ببین داداش من خودم فارغ االتحصیل مهندسی صنایع از فردوسی مشهد هستم ...اون زمان هم من عشق خارج رفتن داشتم با خودم گفتم میریم مهندسی رو میخونیم و بعدش پذیرش میگیرم برای اون ور ولی وقتی وارد کار شدمگدیدم خیلی خیلی درد سر داره منظورم از دردسرش بیشتر از نظر مالیه مخصوصا این که شما با ید برای دکتری اون بر اپلای کنید والا برای مستر یا همون کارشناسی ارشد فاند نمیدن بدن هم خیلی کمه....
      حالا کمی از از مشکلات اپلای برای رشته های مهندسی رو بهتون بگم:
      1.باید 4 سال لیسانس بگیری بعدشم 2 سال ارشد بگیری خودش میشه 6 سال تقریبا معادل پزشک عمومی
      2.باید2 سال خدمت سربازیتو بری وگرنه مجبور میشی دوباره برگردی ایران خدمتتو تموم کنی
      3.باید 6 سال درس های بسیار سخت مهندسی اونم تو دانشگاه های برتر ایران بخونی با نمرات بالا که من خودم تجربشو دارم میگم سخته
      4.باید خیلی هزینه کنی مثلا یک نمونش ازمون ایلتس که حدود دو میلیون و هشتصد هزینشه و خرجای دیگه که با وضعیت دلار واقعا خیلی از نظر مالی به ادم فشار میاره
      ودر کل بخوام بگم مراحل اپلای کردن خودش به اندازه دو تا کنکور سختی داره
      اما پیشنهادی که من بهت میگم اینه که کنکور تجربیتو بده تو 7 سال میتونی پزشک عمومیتو بگیری بعد از اونجا میتونی برای تخصص اپلای کنی وتخصصتو اون بر بخونی البته نه تو کشوری مثل امریکا چون خیلی دنگ و فنگ داره ولی گرفتن پذیرش برای تخصص از کشور های ترکیه و قطر و المان و هلند کار به نسبت راحتیه منتها شاید قبل از اینکه بخواید تخصص رو اون ور شروع کنید چند واحد رو اونجا بگذرونید تا مدرکتون معادل اون کشور شه ....بعضی از دوستان من برای ارشد اون ور رفتن منتها خب بچه پولدارن ولی این طور که اوناهم تعریف میکردن مهندسی زیاد وضعیت خوبی نداره حتی تو کشوری مثل امریکا ...یکیشون کانادا هست که البته عموش اقامت کانادا داشت با دختر عموش ازدواج کرد اونم رفت الان برا ارشد میخونه ...اگه خواستی بیاخصوصی بهت بدم ایدیشونو
      راستی الان هم کشور های اروپایی ازمونی دارن که شما توش شرکت میکنید واگر نمره کافی را کسب کردید میتونید اونجا پزشکی بخونید منتها هزینش یه خورده بالایه که البته ایتالیا ازمونی داره تحت عنوان ایمت ازمون خیلی سختیه هرسال یه بار برگزار میشه و فک کنم یکی از حوزه های امتحانیشم هم همین قطر باشه هر سال چیزی حدود 60نفر از دانشجوهای بین الملی برای پزشکی جذب میکنه که به بچه های جهان سوم هم بورسیه تعلق میگیره و نحصیلتون تقریبا رایگان میفته ..ازمونش تقریبا مثل کنکور خودمونه....
      خلاصه راه برای رفتن از این مملکت داغون خیلی زیاده به شرطی این که حوصله کنی و زیاد تلاش کنی
      ویرایش توسط mahmood21755 : 15 شهریور 1397 در ساعت 17:03

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      0)کامپیوتر بهترین رشته برای مهاجرته. برق هم خوبه

1)باید موقعیت علمی خوبی داشته باشین. چون معمولا پذیرش خشک و خالی اونم از دانشگاه های نه چندان معروف نسبتا آسونه. چیزی که سرش دعواست همین کمک هزینه ها هست . میدونم که فاندها اصولا برای مستر (ارشد) کمتر از دکترا هستن. دکترا خیلی بیشتر براش کمک هزینه وجود داره

2) نمیدونم.

3) به نظر من کنکور تجربی بهتره! اولا اپلای تا حدودی به شانس هم بستگی داره.
      دوما وضعیت اشتغال تجربی به نظرم همیشه همینطور پر رونق میمونه. چون نمیتونن مثل مهندسی ها یه عالمه دانشگاه برای پزشکی بزنن و اینکه میگن اشباع میشه درست نیست.
      سوما من اطرافم خیلی ها رو دیدم که توی همین ایران وضع مالی خوبی دارن و از زندگی هم راضی هستن.

نمیدونم شما چقدر به این مسئله عقیده دارید ولی به نظر من آدم وقتی جیب اش پر پول باشه هر جای دنیا هم که باشه خوشبخته

به خاطر همین کنکور تجربی بدید به نظرم خیلی بهتره... شرایط 4 سال دیگه هم معلوم نیست.. امنیت شغلی تجربی بهتره..

4) چند نفری رو میشناسم اگه خواستید پیام خصوصی بدید تا بهتون بگم.
      3) دقیقا به همین دو دلیل قصد دادن کنکور تجربی رو داشتم .
      اینکه برخلاف صحبتتات تو بند 3 چیزی که خودم میبینم از دوستانی که دارم که با معدل های خیلی پایین رفتن اوکراین قبرس اذربایجان هند یا حتی ترکیه (به مقدار کمتر) فکر میکنم بخاطر منافع یه عده کم دارند همون بلایی سر تجربی میارند که سر ریاضی اوردن.فقط دارند بجای زدن شعبه پیام نور تو داخل کشور دارند شعبه هاشون رو تو کشور های دیگه اجاره میکنند

حساب بزرگوارانی که در راستای خدمت به کشور رفتن و اونور فقط تو کتابخونه ها سر میکنند و ناپلونی پاس نمیکنند جداست

البته نمیخوام جو بدم یا موضوع رو گندش کنم که اشباع میشه و کار پیدا نمیشه که اون برای ادمش تو هر جایی هست ولی خب سبک و سنگین کردن و یه حدس اینده تو شرایطی که فرصت برگشت نیست یه کار درسته
      مورد دومم همین اپلای راحت برای ریاضی حتی از ازاد یالغوج اباد به شرط معدل بالای 18 و اپلای سختتر در حد غیرممکن برای تجربی هاست که مثل اینکه رفقا دارند در موردش مثال نقض رو میکنند
      .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      0. من کسی رو میشناسم برق میخوند صنعتی اصفهان رفت کانادا ولی الان میدونم که دکترا Computer science داره ! پس میشه تغییر رشته داد قاعدتا و این که با توجه به این که تغییر رشته داده پس رشته ی خوب و پرطرفداری باید باشه کامپیوتر و این چیزها ( کسایی که میشناسم : برق صنعتی شریف > آمریکا ، مکانیک صنعتی اصفهان > آمریکا ، مکانیک نجف آباد ( دانشگاه آزاد ) > آلمان ، پزشکی اصفهان > آمریکا ( البته این یک مورد با ازدواج رفت ولی کارش اونجا خیلی خوبه )
      1. بورسیه که میشه شد ! این موارد رو تو دانشگاه باهاش آشنا میشید و راه هاشو پیدا میکنید ( برای کالج که تقریبا غیر ممکنه ولی برید دانشگاه راهشو پیدا میکنید )
      2. توی کلاس زبان آلمانی دو نفر پزشک بودن و استادمون هم بهشون میگفت که آلمان خیلی لازم داره ولی خودم نمیشناسم کسی رو که رفته باشه غیر از دو نفر که هر دو هم پزشک بودن که یکیشون با ازدواج رفت و یکی هم با سوادش رفت که برگشت ! در کل پزشکی رو تا وقتی بیای عمومی رو بگیری طول میکشه و همون موقع باید دید چیکار میشه کرد نه الان
      3. قطعا با رشته ی ریاضی راحت تر میتونید پذیرش بشید و پزشکی یه رشته ی بومی و سخت تره ! مهندسی با دانشگاه آزاد هم میشناسم که رفتند و خیلی راحته ( اگر مابقی شرایط رو داشته باشید )
      در ضمن اونور با این که پزشک ها باز هم درآمد خیلی بالایی دارن ولی زندگی رو مهندسا میکنن ( به چشم دیدم اینو ! )
      شرایط اپلای ریاضی رو اگه اطلاع داری توضیح بده : - "
      پزشکی به نسبت اینکه درامدت از شغلت میره بالا همون قدر هم زندگی برات زهرمار میشه در حالیکه این نسبت تو مهندسی از یه جایی به بعد برعکسه : ))
      .

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood21755 نمایش پست ها
      ببین داداش من خودم فارغ االتحصیل مهندسی صنایع از فردوسی مشهد هستم ...اون زمان هم من عشق خارج رفتن داشتم با خودم گفتم میریم مهندسی رو میخونیم و بعدش پذیرش میگیرم برای اون ور ولی وقتی وارد کار شدمگدیدم خیلی خیلی درد سر داره منظورم از دردسرش بیشتر از نظر مالیه مخصوصا این که شما با ید برای دکتری اون بر اپلای کنید والا برای مستر یا همون کارشناسی ارشد فاند نمیدن بدن هم خیلی کمه....
      حالا کمی از از مشکلات اپلای برای رشته های مهندسی رو بهتون بگم:
      1.باید 4 سال لیسانس بگیری بعدشم 2 سال ارشد بگیری خودش میشه 6 سال تقریبا معادل پزشک عمومی
      2.باید2 سال خدمت سربازیتو بری وگرنه مجبور میشی دوباره برگردی ایران خدمتتو تموم کنی
      3.باید 6 سال درس های بسیار سخت مهندسی اونم تو دانشگاه های برتر ایران بخونی با نمرات بالا که من خودم تجربشو دارم میگم سخته
      4.باید خیلی هزینه کنی مثلا یک نمونش ازمون ایلتس که حدود دو میلیون و هشتصد هزینشه و خرجای دیگه که با وضعیت دلار واقعا خیلی از نظر مالی به ادم فشار میاره
      ودر کل بخوام بگم مراحل اپلای کردن خودش به اندازه دو تا کنکور سختی داره
      اما پیشنهادی که من بهت میگم اینه که کنکور تجربیتو بده تو 7 سال میتونی پزشک عمومیتو بگیری بعد از اونجا میتونی برای تخصص اپلای کنی وتخصصتو اون بر بخونی البته نه تو کشوری مثل امریکا چون خیلی دنگ و فنگ داره ولی گرفتن پذیرش برای تخصص از کشور های ترکیه و قطر و المان و هلند کار به نسبت راحتیه منتها شاید قبل از اینکه بخواید تخصص رو اون ور شروع کنید چند واحد رو اونجا بگذرونید تا مدرکتون معادل اون کشور شه ....بعضی از دوستان من برای ارشد اون ور رفتن منتها خب بچه پولدارن ولی این طور که اوناهم تعریف میکردن مهندسی زیاد وضعیت خوبی نداره حتی تو کشوری مثل امریکا ...یکیشون کانادا هست که البته عموش اقامت کانادا داشت با دختر عموش ازدواج کرد اونم رفت الان برا ارشد میخونه ...اگه خواستی بیاخصوصی بهت بدم ایدیشونو
      راستی الان هم کشور های اروپایی ازمونی دارن که شما توش شرکت میکنید واگر نمره کافی را کسب کردید میتونید اونجا پزشکی بخونید منتها هزینش یه خورده بالایه که البته ایتالیا ازمونی داره تحت عنوان ایمت ازمون خیلی سختیه هرسال یه بار برگزار میشه و فک کنم یکی از حوزه های امتحانیشم هم همین قطر باشه هر سال چیزی حدود 60نفر از دانشجوهای بین الملی برای پزشکی جذب میکنه که به بچه های جهان سوم هم بورسیه تعلق میگیره و نحصیلتون تقریبا رایگان میفته ..ازمونش تقریبا مثل کنکور خودمونه....
      خلاصه راه برای رفتن از این مملکت داغون خیلی زیاده به شرطی این که حوصله کنی و زیاد تلاش کنی
      نقدِ نسیه ساتمازلار : )
      همون قطر که شاید اسمش کوچیک تر جلوه کنه کنار کشور دیگه ای که اسمش برای اپلای میاد چندین لول از نظر شرایط اقتصادی و ارامش زندگی جلوتر از ماست
      .

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

شرایط اپلای ریاضی رو اگه اطلاع داری توضیح بده : - "
      پزشکی به نسبت اینکه درامدت از شغلت میره بالا همون قدر هم زندگی برات زهرمار میشه در حالیکه این نسبت تو مهندسی از یه جایی به بعد برعکسه : ))
      اول ببین کی میخوای بری ... برای کالج یا زمان دیگه !
      بعدش هستن مشاور هایی برای همین کار که کارهاتو ردیف می کنن و راهنماییت میکنن ! شما الان کاری که باید بکنید اینه که مدرک زبان رو بگیرید ( آلمانی برای آلمان و انگلیسی برای آمریکا و کانادا ، البته آلمان رو میتونید با مدرک زبان انگلیسی هم اقدام بکنید ولی سخت تره و این که کالج برای آمریکا و کانادا تقریبا غیر ممکنه )
      پزشکی در کشورهای دیگه البته ! اینجا که پزشک خیلی فشاری روش نیست به نسبت جاهای دیگه و برای همینه که اکثر پزشک ها ایران میمونن !
      ویرایش توسط Dmz.official : 16 شهریور 1397 در ساعت 00:02

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      اول ببین کی میخوای بری ... برای کالج یا زمان دیگه !
      بعدش هستن مشاور هایی برای همین کار که کارهاتو ردیف می کنن و راهنماییت میکنن ! شما الان کاری که باید بکنید اینه که مدرک زبان رو بگیرید ( آلمانی برای آلمان و انگلیسی برای آمریکا و کانادا ، البته آلمان رو میتونید با مدرک زبان انگلیسی هم اقدام بکنید ولی سخت تره و این که کالج برای آمریکا و کانادا تقریبا غیر ممکنه )
      پزشکی در کشورهای دیگه البته ! اینجا که پزشک خیلی فشاری روش نیست به نسبت جاهای دیگه و برای همینه که اکثر پزشک ها ایران میمونن !
      در مورد دارو سازی چطور؟

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      در مورد دارو سازی چطور؟
      در مورد داروسازی اطلاعی ندارم متاسفانه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      سلام
      اینکه مهاجرت تو رشته های ریاضی راحتتر از تجربی حتی رشته های تاپ هست رو همه میدونیم ....
      واقعیت اینکه دارم واسه سال بعد دقیق سبک سنگین میکنم و با توجه به شرایطی که تو اطراف حاکمه ! و خودمم دارم میخوام رشته قبول بشم که بتونم بورسیه تحصیلی یا همون (فاند) رو از طریق اون دریافت کنم .مهاجرت از طریق تحصیل و با بیشترین حالت استقلال از نیاز به کمک مالی توسط خانواده یا هر کس دیگه ای

فارغ التحصیل تجربی ام ولی شرایطی که چند روز دارم روش کار میکنم با توجه به تخمین 96 میتونم با درصد های فیزیک و شیمی عمومی به زیر 300 هم برسم و به از یکی از رشته های خوب شریف قبول شم
      با توضیحاتی که دادم چند تا سوال برام مطرح میشه که به دلیل گستردگی اطلاعات تو اینترنت و دسترسی اسون ترم نسبت به این سایت اینجا مطرح میکنم و امیدوارم که لطف کنید و اگه اطلاع دارید کامل جواب بدین .و بعدا من از جاهای دیگه هم پیگیری خواهم کرد
      0-کدوم رشته های ریاضی از نظر شرایط کاری تو خارج کشور تو موقعیت خوبی هستند؟!رشته هایی هستند که تو همین کشور هم شرایط فعلی و اینده خوبی دارند؟!

1- شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیه و امکان بالای اون در صورت کسب شرایط علمی لازم در رشته های ریاضی با توجه به شرایط سیاسی موجود یه واقعیت یا صرفا یسری صحبت ضد و نقیض ؟!

2-امکان اپلای از رشته های تجربی (پزشکی،دندان،دارو) چطوره و چه شرایطی داره؟!

3-روی هم رفته با در نظر شرایط کشور و شرایط مهاجرت انتخاب کدوم راه رو (کنکور تجربی یا کنکور ریاضی) عقلانی تر و با درصد ریسک پایین میدونید و پیشنهاد می کنید؟!دلیلتون چیه؟!

4- بحث مهاجرت رو فقط برای امریکا در نظر ندارم .آلمان ،کره،ژآپن،استرالیا،کشور های اسکاندیناوی و حتی مالزی یا تایوان :/ .پس اگه تو بستگانتون کسایی بودن که مهاجرت تحصیلی داشتن(به هرکشوری) اگه شرایطشون رو میدونید به اشتراک بزارید

و هر توضیح دیگه ای که لازم می بینید
      ویزای تحصیلی اتریش و مهاجرت به این کشور چند نکته ظریف دارد![/h] اول اینکه حداقل باید به زبان آلمانی تا سطح مدرک A2 مسلط باشید. البته مدرک زبان مورد نیازتان بستگی به دانشگاهی که از آن پذیرش می گیرید هم دارد. به اندازه هزینه های یکسال زندگی در اتریش هم باید تمکن مالی داشته باشید و برای این تمکن مالی به صورتحساب بانکی شما استناد خواهد شد. وقت سفارت هم ممکن است تا 4 ماه طول بکشد.
      نکته مثبت و خوب درباره تحصیل در اتریش اینکه پس از تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانید اقامت 5 ساله و سپس تابعیت اتریش را درخواست کنید. هنگام تحصیل هم تا مقطع کارشناسی ارشد، حداکثر 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید. اما در مقطع دکترا این موضوع متفاوت است و می توانید به صورت تمام وقت، یعنی 40 ساعت در هفته، در بازار کار حضور داشته باشید.
      متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند خانواده خود را نیز با کارت اقامتی کوتاه مدت همراه داشته باشند. از لحاظ قوانین مهاجرتی، خانواده شامل همسر و فرزند زیر 18 سال است که ویزای همراه دانشجویی اتریش به ایشان تعلق می گیرد. همچنین در قوانین مهاجرتی اتریش به همراه دانشجو اجازه کار تمام وقت داده شده است. کودکان دانشجو نیز به صورت رایگان تحصیلات ابتدایی خود را خواهند گذراند. در دوره ویزای کاری هم می توانید درخواست پرداخت حقوق به کودکانتان تا 400 یورو به صورت ماهانه را داشته باشید.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      در مورد دارو سازی چطور؟
      من شنیدم مهاجرت داروسازا خیلی راحتتر هست از پزشکا
      وحتی نیازی به معادل سازی مدرک هم نیس

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگر قصد مهاجرت دارید، مهاجرت به آلمان میتونه یکی از بهترین گزینه ها باشه. آلمان برای اونایی که تمکن مالی مناسبی هم ندارند میتونه خیلی باشه چون بسیاری از خدماتش از جمله تحصیل رایگان هست.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن